Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

Just now, Φραουλίτσα* είπε:

Εγω που έφαγα σουβλάκι μου λέτε πως θα κάνω καμπύλη αυριο; Χα χα!!!! Δεν το θυμόμουν και τσεκαρα στο ίντερνετ συμβουλες πριν την καμπύλη και λέει ισορροπημένη διατροφή 3 μέρες πριν!!!! Πέθανα στα γέλια!!! Τώρα θα παω αύριο και ο Θεος βοηθός. Αν βγουν χάλια τα αποτελέσματα θα του πω μα την επαναλάβω. Και την άλλη φορά που είχα κάνει δεν θυμάμαι πάντως να είχα προσέξει ιδιαίτερα και ειχε βγει μια χαρά. Θα δείξει...

Όσο για τον ύπνο επειδή εχω αρχίσει και κοιμάμαι 2 το βράδυ, δεν ξυπνάω ενδιάμεσα και αν ξυπνήσω ξανα κοιμάμαι γιατι νυστάζω...

Δε νομίζω ότι πειράζει, απλά μη φας κάτι άλλο ακόμα γιατί πρέπει να είσαι αρκετές ώρες νηστικη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια. Κι εγώ δεν έχω κάποιο πρόβλημα με τη γλυκόζη. Χωρίς γεύση την παίρνω αλλά τίποτα φοβερό. Τελευταία φορά έκανα προληπτικά τυχαία λίγες μέρες πριν μείνω έγκυος στα πλαίσια τυπικών ελέγχων μετά τις 2 παλινδρομες.  @Φραουλίτσα* Για ισορροπημένη διατροφή πριν τη. Καμπύλη δεν ξέρω...είσαι σίγουρη; Εμένα ο ενδοκρινολόγος μου είχε πει το αντίθετο πριν την κάνω. "Μη τρως τελευταίες μέρες μπρόκολα και ραδίκια γιατί δεν θα δείξει. Να τρως αρκετά γλυκά ώστε να δούμε πράγματικα αποτελέσματα." μου είχε πει. εγώ τότε έτσι και έκανα. Θα ξαναρωτήσω όμως. εμένα μου ζήτησε να την κάνω την επόμενη εβδομάδα. Εγώ λόγω του ότι δεν μετακινουμαι εδώ και 2 μήνες καλώ κατά οίκον αιμοληψια. Έτσι θα κάνω και τώρα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλησπέρα! Ελπίζω να είστε όλες καλά! Σας διαβάζω που και που, αλλά η αλήθεια είναι πως δεν συμμετέχω! Θα ήθελα να σας κανω μια ερώτηση-έρευνα.. επειδή έχουμε αρχίσει και κάνουμε κάποια ανακαίνιση στο σπίτι, είμαι στην αναζήτησή πλυντηρίου/στεγνωτήριου διότι το χειμώνα με τα τζάκια δεν μπορείς να απλώσεις ούτε μια κιλοτα έξω... Έχετε να μου προτείνετε κάποιο εκ πείρας;  Επίσης έχετε διαπιστώσει πως καίει πολύ; 


vQnfp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, boockie είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα! Ελπίζω να είστε όλες καλά! Σας διαβάζω που και που, αλλά η αλήθεια είναι πως δεν συμμετέχω! Θα ήθελα να σας κανω μια ερώτηση-έρευνα.. επειδή έχουμε αρχίσει και κάνουμε κάποια ανακαίνιση στο σπίτι, είμαι στην αναζήτησή πλυντηρίου/στεγνωτήριου διότι το χειμώνα με τα τζάκια δεν μπορείς να απλώσεις ούτε μια κιλοτα έξω... Έχετε να μου προτείνετε κάποιο εκ πείρας;  Επίσης έχετε διαπιστώσει πως καίει πολύ; 

Εμείς που έχουμε στεγνωτηριο δεν καιει τίποτα. Να κοιτάξεις να είναι τουλάχιστον Α++.  Το δικό μας είναι siemens.  Επίσης να ναι σε κιλά έστω ένα κιλό περισσότερο.απο το.πλυντηριο.σ.  Καλό είναι να μην το φουλαρεις γτ τσαλακωνονται. Νκνξα τα βγάζεις όταν είναι ζεστά και να τα διπλώνεις 

Just now, HopeMe είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Κι εγώ δεν έχω κάποιο πρόβλημα με τη γλυκόζη. Χωρίς γεύση την παίρνω αλλά τίποτα φοβερό. Τελευταία φορά έκανα προληπτικά τυχαία λίγες μέρες πριν μείνω έγκυος στα πλαίσια τυπικών ελέγχων μετά τις 2 παλινδρομες.  @Φραουλίτσα* Για ισορροπημένη διατροφή πριν τη. Καμπύλη δεν ξέρω...είσαι σίγουρη; Εμένα ο ενδοκρινολόγος μου είχε πει το αντίθετο πριν την κάνω. "Μη τρως τελευταίες μέρες μπρόκολα και ραδίκια γιατί δεν θα δείξει. Να τρως αρκετά γλυκά ώστε να δούμε πράγματικα αποτελέσματα." μου είχε πει. εγώ τότε έτσι και έκανα. Θα ξαναρωτήσω όμως. εμένα μου ζήτησε να την κάνω την επόμενη εβδομάδα. Εγώ λόγω του ότι δεν μετακινουμαι εδώ και 2 μήνες καλώ κατά οίκον αιμοληψια. Έτσι θα κάνω και τώρα

Πόσα σ χρεώνουν στην κατ οίκον;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva1986 είπε:

Εμείς που έχουμε στεγνωτηριο δεν καιει τίποτα. Να κοιτάξεις να είναι τουλάχιστον Α++.  Το δικό μας είναι siemens.  Επίσης να ναι σε κιλά έστω ένα κιλό περισσότερο.απο το.πλυντηριο.σ.  Καλό είναι να μην το φουλαρεις γτ τσαλακωνονται. Νκνξα τα βγάζεις όταν είναι ζεστά και να τα διπλώνεις 

Πόσα σ χρεώνουν στην κατ οίκον;

Θα μπορούσες να μου βρεις το μοντέλο και να μου το επισυνάψεις εδώ ώστε να ψάξω τα χαρακτηριστικά του;  Είναι απλό στεγνωτήριο ή πλυντήριο-στεγνωτήριο;


vQnfp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, HopeMe είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Κι εγώ δεν έχω κάποιο πρόβλημα με τη γλυκόζη. Χωρίς γεύση την παίρνω αλλά τίποτα φοβερό. Τελευταία φορά έκανα προληπτικά τυχαία λίγες μέρες πριν μείνω έγκυος στα πλαίσια τυπικών ελέγχων μετά τις 2 παλινδρομες.  @Φραουλίτσα* Για ισορροπημένη διατροφή πριν τη. Καμπύλη δεν ξέρω...είσαι σίγουρη; Εμένα ο ενδοκρινολόγος μου είχε πει το αντίθετο πριν την κάνω. "Μη τρως τελευταίες μέρες μπρόκολα και ραδίκια γιατί δεν θα δείξει. Να τρως αρκετά γλυκά ώστε να δούμε πράγματικα αποτελέσματα." μου είχε πει. εγώ τότε έτσι και έκανα. Θα ξαναρωτήσω όμως. εμένα μου ζήτησε να την κάνω την επόμενη εβδομάδα. Εγώ λόγω του ότι δεν μετακινουμαι εδώ και 2 μήνες καλώ κατά οίκον αιμοληψια. Έτσι θα κάνω και τώρα

Ε τότε μια χαρά. Και γω δεν ήξερα ότι πρέπει να προσέχεις σήμερα το είδα. Θα δω. Για την αιμοληψία στο σπίτι δεν το είχα σκεφτεί και τώρα είναι τελευταία στιγμή. Μου είχε πει να την κάνω λίγο πριν λήξει η συνταγή. Αν προλάβαινα και γω μάλλον στο σπίτι θα την έκανα, αλλά δεν ξέρω αν δεχτούν γιατί θα πρέπει να έρθει 3 φορές. 

Όσο για στεγνωτήριο είναι σωτήριο!! Ακόμα και το καλοκαίρι βάζω πια. Πετσετες εσώρουχα δεν θέλουν καν σίδερο γιατί τα αποστειρώνει. Και αν μόλις βγουν που είναι ζεστα τα διπλώνεις, ειδικά τα παιδικά ρούχα δεν θες και σίδερο. Τα σεντόνια τα τσαλακώνει πολύ αλλά χαλάλι. Και στα βρεφικά βολεύει πολύ. Αν λερώσει κάτι και το χρειάζεσαι στεγνώνει πιο γρήγορα. Εμείς έχουμε της lg. Είναι και το ίδιο μοντέλο και το πλυντήριο και δένουν πιο σωστά μεταξύ τους.


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίτσα* είπε:

Ε τότε μια χαρά. Και γω δεν ήξερα ότι πρέπει να προσέχεις σήμερα το είδα. Θα δω. Για την αιμοληψία στο σπίτι δεν το είχα σκεφτεί και τώρα είναι τελευταία στιγμή. Μου είχε πει να την κάνω λίγο πριν λήξει η συνταγή. Αν προλάβαινα και γω μάλλον στο σπίτι θα την έκανα, αλλά δεν ξέρω αν δεχτούν γιατί θα πρέπει να έρθει 3 φορές. 

Όσο για στεγνωτήριο είναι σωτήριο!! Ακόμα και το καλοκαίρι βάζω πια. Πετσετες εσώρουχα δεν θέλουν καν σίδερο γιατί τα αποστειρώνει. Και αν μόλις βγουν που είναι ζεστα τα διπλώνεις, ειδικά τα παιδικά ρούχα δεν θες και σίδερο. Τα σεντόνια τα τσαλακώνει πολύ αλλά χαλάλι. Και στα βρεφικά βολεύει πολύ. Αν λερώσει κάτι και το χρειάζεσαι στεγνώνει πιο γρήγορα. Εμείς έχουμε της lg. Είναι και το ίδιο μοντέλο και το πλυντήριο και δένουν πιο σωστές μεταξύ τους.

Χμμμ εσυ έχεις δυο διαφορετικά πλυντήρια.. εγώ λόγω χώρου θα ενδιαφερόμουνα για 2 σε 1


vQnfp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίτσα* είπε:

Ε τότε μια χαρά. Και γω δεν ήξερα ότι πρέπει να προσέχεις σήμερα το είδα. Θα δω. Για την αιμοληψία στο σπίτι δεν το είχα σκεφτεί και τώρα είναι τελευταία στιγμή. Μου είχε πει να την κάνω λίγο πριν λήξει η συνταγή. Αν προλάβαινα και γω μάλλον στο σπίτι θα την έκανα, αλλά δεν ξέρω αν δεχτούν γιατί θα πρέπει να έρθει 3 φορές. 

Δεν γνωρίζω κι εγώ αν θα δεχτούν αλλά εγώ σε καμία περίπτωση δεν μπορώ να περιμένω καθιστή για να γίνουν όλες οι αιμοληψιες, άσε που θα πρέπει να οδηγήσω πράγμα που απαγορεύεται. Οπότε αναγκαστικά θα έρθουν και πιθανόν να χρεώσουν λιγότερο.

@boockie αναλόγως σε τι διαγνωστικο θ απευθυνθείς παίρνουν 5-10 ευρώ το άτομο. Αναμένω για καμπύλη σακχαρου παραπάνω

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Φραουλίτσα* είπε:

Εγω που έφαγα σουβλάκι μου λέτε πως θα κάνω καμπύλη αυριο; Χα χα!!!! Δεν το θυμόμουν και τσεκαρα στο ίντερνετ συμβουλες πριν την καμπύλη και λέει ισορροπημένη διατροφή 3 μέρες πριν!!!! Πέθανα στα γέλια!!! Τώρα θα παω αύριο και ο Θεος βοηθός. Αν βγουν χάλια τα αποτελέσματα θα του πω μα την επαναλάβω. Και την άλλη φορά που είχα κάνει δεν θυμάμαι πάντως να είχα προσέξει ιδιαίτερα και ειχε βγει μια χαρά. Θα δείξει...

Όσο για τον ύπνο επειδή εχω αρχίσει και κοιμάμαι 2 το βράδυ, δεν ξυπνάω ενδιάμεσα και αν ξυπνήσω ξανα κοιμάμαι γιατι νυστάζω...

Μην ανησυχείς καθόλου με τη διατροφή! Ίσα ίσα που λένε να μην προσέξεις, για να δείξει πραγματικά η καμπύλη τι γίνεται! Βέβαια και προδιάθεση για ζάχαρο να έχεις, και νηστεία ένα μήνα να έχεις κάνει, το ζάχαρο στην μια ώρα θα φτάσει στο θεό! Εγώ έκανα καμπύλη αυτή την εβδομάδα, 50γρ σε μετρηση μιας ώρας με γεύση πορτοκαλι! Είχα πάρει βέβαια μαζί στημένα λεμόνια αλλά πήγαν ακλαφτα! Καλά αποτελέσματα!

  • Μου αρέσει 1

vQnfp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, boockie είπε:

Θα μπορούσες να μου βρεις το μοντέλο και να μου το επισυνάψεις εδώ ώστε να ψάξω τα χαρακτηριστικά του;  Είναι απλό στεγνωτήριο ή πλυντήριο-στεγνωτήριο;

Θα το δω κ θα σ πω. Το δικό μ είναι σκέτο στεγνωτηριο. Κ το έχω πάνω στο πλυντήριο.  

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 hours ago, boockie said:

Χμμμ εσυ έχεις δυο διαφορετικά πλυντήρια.. εγώ λόγω χώρου θα ενδιαφερόμουνα για 2 σε 1

Ψάξε LG. Έχουν πολλά μοντέλα πλυντήριο/στεγνωτήριο σε 1 σε διαφορετικές τιμές. Πολύ ευχαριστημένοι από το LG. Εναλλακτικά μπορείς να δεις και SAMSUNG. 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, boockie είπε:

Θα μπορούσες να μου βρεις το μοντέλο και να μου το επισυνάψεις εδώ ώστε να ψάξω τα χαρακτηριστικά του;  Είναι απλό στεγνωτήριο ή πλυντήριο-στεγνωτήριο;

Siemens WT47RTW8GR με Αντλία Θερμότητας 8kg A+++

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Τελικά στην βιοιατρικη με γεύση δεν έχουν αλλά είναι ανεκτή δεν είναι τόσο χάλια. Μόνο που είχε πολλή αναμονή και τώρα έχω μπροστά μου άλλες 2 ώρες!!!!:shock:. Εντωμεταξύ έφαγα λίγο ταμπουλέ στις 22.00 και μέχρι εκείνη την ώρα δεν πείνασα. Μετά απο μια ώρα άρχισα να νιώθω πείνα.... Τί σου είναι η ψυχολογία..... 

@boockie καλά αποτελέσματα στην καμπύλη @Φώφη1990 και @ΧρυσαΜκαλή επιτυχία στην Β επιπέδου!!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίτσα* said:

Καλημέρα κορίτσια!!! Τελικά στην βιοιατρικη με γεύση δεν έχουν αλλά είναι ανεκτή δεν είναι τόσο χάλια. Μόνο που είχε πολλή αναμονή και τώρα έχω μπροστά μου άλλες 2 ώρες!!!!:shock:. Εντωμεταξύ έφαγα λίγο ταμπουλέ στις 22.00 και μέχρι εκείνη την ώρα δεν πείνασα. Μετά απο μια ώρα άρχισα να νιώθω πείνα.... Τί σου είναι η ψυχολογία..... 

@boockie καλά αποτελέσματα στην καμπύλη @Φώφη1990 και @ΧρυσαΜκαλή επιτυχία στην Β επιπέδου!!

Καλημέρα κορίτσια μου!!! 

Καλη επιτυχία με την καμπύλη! Να έχεις καλά αποτελέσματα!!! 

Ευχαριστώ πολύ! εχω πολυ άγχος για κάποιο λόγο... Και ανυπομονησία φυσικά ταυτόχρονα! Με το καλό οταν τελειώσω θα σας στείλω τα νέα μου!!! 

  • Μου αρέσει 4

oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλή επιτυχία με την καμπύλη κ καλά αποτελέσματα! 
 

@Φώφη1990 καλη επιτυχία κορίτσι μ, μην αγχώνεσαι όλα καλά θα πάνε! Κ εγώ στην Παχ έκανα την β´επιπεδου. Να σου πω την αλήθεια είχα αγχωθεί λίγο γιατί είχα ακούσει διαφορά αλλά έμεινα πολύ ευχαριστημένη. Είναι πολύ καλή στην δουλεια της! Περιμένουμε νέα σου!!! 

  • Μου αρέσει 2

HdKkp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...