Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα σε όλες! Θα χρειαστώ την βοήθεια από κοπέλες που έχουν προχωρήσει με δωρεά ωαριων στην Θεσσαλονίκη. Χρειάζομαι πληροφορίες (σε προσωπικο μήνυμα αν είναι εύκολο καθώς δεν ξέρω αν επιτρεπεται η δημόσια αναφορά)για γιατρούς και κέντρα καθώς δεν γνωρίζω καθόλου.Επίσης ο γιατρός είναι προτιμότερο να είναι του κέντρου η εξωτερικός συνεργάτης;ευχαριστώ πολύ και ευχομαι σε όλες ότι καλυτερο! 

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

Εκτός από αυτό το σκηνικό , υπάρχουν άλλα θέματα? Έτσι έλεγαν και στη μάνα μου, επειδή ήταν κοντή και δεν ήταν από την Κρήτη, και τώρα πίνουν νερό στο όνομα της. Ούτε στο μικρό της δάχτυλακι δεν τη φτάνουν. Και με τον πατέρα μου παρ όλο που χωρίσανε , έλεγε πάντα πόσο κυρία και πόσο καλή μάνα ήτανε. Αλλά πράγματα μετράνε, και η ομορφιά είναι από μέσα προς τα έξω. Απλά πολλές φορές κάποιοι νιώθουν την ανάγκη να μπουν σε διαδικασίες τύπου ποιος είναι καλύτερος, που μόνο ζημιά κάνουν σε όλους. Και αυτοί οι κάποιοι μπορεί να είναι από το ιδιο το ζευγάρι μέχρι και τρίτα άτομα (γονείς , φίλοι κτλ)

Χρύσα  αφού σου έδωσε το ελεύθερο , γιατί δεν της στέλνεις μηνυνα από το δικό σου κινητό? Χωρίς να είναι ο ίδιος μπροστα. Κάτι ειλικρινές να δεις τι θα σου πει βρε παιδί μου,πως θα αντιδράσει και η ίδια. 

  • Μου αρέσει 1

2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, ΧρυσαΜ said:

Καταλαβαίνω την τρομάρα που θα πήρεςς...

Τού έκανα κουβέντα χθες, μού είπε στειλτης μήνυμα, ρώτα την αν έχουμε μιλήσει και ζητα της και τα μηνύματα όμως. Δε με έπεισε. Προφανώς και μπορεί να τα έχει διαγράψει. Όπως λες, βάσει ενστικτου κι όχι μόνο, δε με πείθει.... Αλλά τι να κάνω;; δε μπορώ να το αποδείξω.... 

Κοντεύω να φτάσω εγώ στην παράνοια. Αν είχα πού να πάω, μπορεί και να έφευγα.. Δε με χωράει το σπίτι πλέον. Δε μπορώ νιώθω λες και είμαι σε κλουβί. Γιατί όπως έχω πει, δεν είναι μόνο αυτό είναι κια άλλα πράγματα που με ταλανιζουν και φτάνω στο σημείο να λέω γιατί να μη μού αξίζει κάτι καλύτερο; δεν εννοώ κάτι καλύτερο με κάποιον άλλον, κάτι καλύτερο μαζί του

Σου αξίζει το καλυτερο όπως και σε όλες μας. Μην εισαι τόσο ηττοπαθης. Πρακτικά όμως βρε κορίτσι μου ο άντρας σου πως είναι? Σου μιλάει όμορφα? Σε φροντίζει? Δείχνει να σε γουστάρει???? Τι εισπραττεις στην καθημερινότητα??? 

  • Μου αρέσει 2

oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φώφη1990 είπε:

Όλα... Και μονα τους και σε σμουθι. Κάποτε τα all bran μου έκαναν δουλειά και το κρυο γάλα. Πλέον ουτε αυτά..

Το καλοκαίρι που έκανα δίαιτα έπινα πολύ τσάι Αλεξάνδρειας, και ήταν αποτελεσματικό. Αλλά δεν ξέρω τι παίζει με εγκυμοσύνη, εάν είναι συμβατό..

 

  • Ευχαριστώ 1

2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa said:

Η ομορφια ειναι υποκειμενικη. Θεμα γουστου ολα . Αλλος μπορει να σου πει το αντιθετο ... Οπως κ να εχει αν πιστευεις οτι οντως κατι συμβαινει πρεπει να το λυσεις γιατι ετσι θα βασανιζεσε κ ή που θα ξυπνησεις μια μερα κ θα σου πει ερωτευθηκα αντιο ή που θα ζεις εσυ μεσα στην παρανοια για χρονια. 

Συμφωνώ σε αυτό!!! 

Εγώ όταν είχα γίνει 38 κιλά με την ανορεξία ο άντρας μου δεν με πλησιαζε. Δεν κάναμε έρωτα για παααααααααρα πολυ καιρό!!!? Η απάντηση του όταν τον ρώτησα κάποια στιγμή που είχα παρει τα πανω μου γιατί είχε απομακρυνθεί? Με έβλεπε άσχημη? Ήμουν απωθητικη  (που για να λέμε την αλήθεια ήμουν σαν σκελετός γυναίκας 100 χρονών) ??? Η απάντηση του ήταν ότι στα δικά του μάτια ήμουν παντα ομορφη... Αλλά το γεγονός ότι η ίδια δεν έβλεπα τον ευατο μου ομορφο (αφου μονιμως φορουσα φαρδιές πιτζαμες και απέφευγα να με βλεπει ημιγυμνη) τον απομάκρυνε από το να με πλησισει. 

Μήπως @ΧρυσαΜ πρεπει να αγαπήσεις λίγο περισσοτερο και εσυ τον εαυτό σου!!! Φυσικά και αξίζεις και είσαι όμορφη και έχεις όλα τα καλά του Θεου... Αλλά δες το και εσυ ωστε να το δουνε και οι άλλοι... 

  • Μου αρέσει 3

oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, jellyfishch είπε:

Εκτός από αυτό το σκηνικό , υπάρχουν άλλα θέματα? Έτσι έλεγαν και στη μάνα μου, επειδή ήταν κοντή και δεν ήταν από την Κρήτη, και τώρα πίνουν νερό στο όνομα της. Ούτε στο μικρό της δάχτυλακι δεν τη φτάνουν. Και με τον πατέρα μου παρ όλο που χωρίσανε , έλεγε πάντα πόσο κυρία και πόσο καλή μάνα ήτανε. Αλλά πράγματα μετράνε, και η ομορφιά είναι από μέσα προς τα έξω. Απλά πολλές φορές κάποιοι νιώθουν την ανάγκη να μπουν σε διαδικασίες τύπου ποιος είναι καλύτερος, που μόνο ζημιά κάνουν σε όλους. Και αυτοί οι κάποιοι μπορεί να είναι από το ιδιο το ζευγάρι μέχρι και τρίτα άτομα (γονείς , φίλοι κτλ)

Χρύσα  αφού σου έδωσε το ελεύθερο , γιατί δεν της στέλνεις μηνυνα από το δικό σου κινητό? Χωρίς να είναι ο ίδιος μπροστα. Κάτι ειλικρινές να δεις τι θα σου πει βρε παιδί μου,πως θα αντιδράσει και η ίδια. 

Έστειλα αλλά δεν το ανοίγει καν...

 

Just now, Φώφη1990 είπε:

Σου αξίζει το καλυτερο όπως και σε όλες μας. Μην εισαι τόσο ηττοπαθης. Πρακτικά όμως βρε κορίτσι μου ο άντρας σου πως είναι? Σου μιλάει όμορφα? Σε φροντίζει? Δείχνει να σε γουστάρει???? Τι εισπραττεις στην καθημερινότητα??? 

Γενικά πολλές φορές τον νευριάζω. Εννοείται ότι δεν υπάρχει το ενδεχόμενο σωματικής βίας για κανένα λόγο. Όμως πολλές φορές υπάρχουν ασχημα λόγια που με κάνουν να νιώθω άσχημα που τον έφτασα στο σημείο να νιώθει έτσι για εμένα. Με φροντίζει σαν άνθρωπο. Ναι κάποιες φορές που δεν έχει νεύρα θα με πλησιάσει ερωτικά. Προ εγκυμοσύνηΣ κάθε μέρα είχαμε επαφές. Τώρα όχι. Εγώ δεν εισπράττω έρωτα. Δεν ξέρω αν τα άγχη του τον έχουν κάνει έτσι. 

Για παράδειγμα έγινε μια τεράστια σεξιστική αδικία στο πρόσωπόμου και μόλις το έμαθα ξέσπασα σε κλάματα με λυγμούς. Δεν έκατσε να με ρωτήσει τι έγινε, μού είπε εντάξει ο,τι και να έγινε πήγαινε μέσα να κλάψεις αν θες, δε μού αρέσει να σε βλέπω να κάνεις έτσι σα γυναικούλα. Και μια άλλη φορά πάνω στην ένταση λιποθυμησα, ήρθε ναι μεν να με πάει στον καναπέ να συνέλθω με νερό κλπ,αλλά έβριζε την τύχη του και μού είπε ότι αν πάθει κάτι το μωρό θα φταίω εγώ. Μπορεί και στις 2 περιπτώσεις να εννοούσε κάτι άλλο, πχ στην πρώτη να εννοεί ότι πρέπει να γίνω πιο δυναμική και στη δεύτερη ότι δημιουργώ εντάσεις στη σχέση μας από χαζές δικές μου σκέψεις που μπορεί να βλάψουν εμένα και το μωρό. Δεν ξέρω.. Αλλά εγώ πληγώθηκα αρκετά. 

Just now, Φώφη1990 είπε:

Μήπως @ΧρυσαΜ πρεπει να αγαπήσεις λίγο περισσοτερο και εσυ τον εαυτό σου!!! Φυσικά και αξίζεις και είσαι όμορφη και έχεις όλα τα καλά του Θεου... Αλλά δες το και εσυ ωστε να το δουνε και οι άλλοι... 

Δε μπορώ Δε γίνεται. Δε μπορώ να το κάνω από μόνη μου αυτό. Ίσως χρειάζομαι τη βοήθεια ενός ψυχολόγου αλλά ρε κορίτσια ο πιο φθηνός είναι 35€ η συνεδρίαση και δεν τα έχω.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, ΧρυσαΜ said:

Έστειλα αλλά δεν το ανοίγει καν...

 

Γενικά πολλές φορές τον νευριάζω. Εννοείται ότι δεν υπάρχει το ενδεχόμενο σωματικής βίας για κανένα λόγο. Όμως πολλές φορές υπάρχουν ασχημα λόγια που με κάνουν να νιώθω άσχημα που τον έφτασα στο σημείο να νιώθει έτσι για εμένα. Με φροντίζει σαν άνθρωπο. Ναι κάποιες φορές που δεν έχει νεύρα θα με πλησιάσει ερωτικά. Προ εγκυμοσύνηΣ κάθε μέρα είχαμε επαφές. Τώρα όχι. Εγώ δεν εισπράττω έρωτα. Δεν ξέρω αν τα άγχη του τον έχουν κάνει έτσι. 

Για παράδειγμα έγινε μια τεράστια σεξιστική αδικία στο πρόσωπόμου και μόλις το έμαθα ξέσπασα σε κλάματα με λυγμούς. Δεν έκατσε να με ρωτήσει τι έγινε, μού είπε εντάξει ο,τι και να έγινε πήγαινε μέσα να κλάψεις αν θες, δε μού αρέσει να σε βλέπω να κάνεις έτσι σα γυναικούλα. Και μια άλλη φορά πάνω στην ένταση λιποθυμησα, ήρθε ναι μεν να με πάει στον καναπέ να συνέλθω με νερό κλπ,αλλά έβριζε την τύχη του και μού είπε ότι αν πάθει κάτι το μωρό θα φταίω εγώ. Μπορεί και στις 2 περιπτώσεις να εννοούσε κάτι άλλο, πχ στην πρώτη να εννοεί ότι πρέπει να γίνω πιο δυναμική και στη δεύτερη ότι δημιουργώ εντάσεις στη σχέση μας από χαζές δικές μου σκέψεις που μπορεί να βλάψουν εμένα και το μωρό. Δεν ξέρω.. Αλλά εγώ πληγώθηκα αρκετά. 

Δε μπορώ Δε γίνεται. Δε μπορώ να το κάνω από μόνη μου αυτό. Ίσως χρειάζομαι τη βοήθεια ενός ψυχολόγου αλλά ρε κορίτσια ο πιο φθηνός είναι 35€ η συνεδρίαση και δεν τα έχω.....

Η αλήθεια είναι οτι είναι ακρίβοι γιατι και εγώ όταν έκανα ψυχοθεραπεία ήθελε λεφτα. Όμως Απευθυνθηκα σε ψυχίατρο του δημοσίου και με βοήθησε και μάλιστα δωρεάν. Υπάρχουν και τηλεφωνικές γραμμές υποστήριξης ψυχολογικής δωρεάν που δίνουν ωραίες συμβουλές. Ψαξτο αν θες λίγο... Βασικά κάνε κάτι που θα σε κάνει χαρούμενη! Θα σου τονώσει το ηθικό και την αυτοπεποίθηση. επίσης για το άλλο το θέμα αργά ή γρήγορα σίγουρα θα βγει στην επιφάνεια αν όντως μίλησαν και τι είπαν.... 

  • Μου αρέσει 2

oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΧρυσαΜ είπε:

Καταλαβαίνω την τρομάρα που θα πήρεςς...

Τού έκανα κουβέντα χθες, μού είπε στειλτης μήνυμα, ρώτα την αν έχουμε μιλήσει και ζητα της και τα μηνύματα όμως. Δε με έπεισε. Προφανώς και μπορεί να τα έχει διαγράψει. Όπως λες, βάσει ενστικτου κι όχι μόνο, δε με πείθει.... Αλλά τι να κάνω;; δε μπορώ να το αποδείξω.... 

Κοντεύω να φτάσω εγώ στην παράνοια. Αν είχα πού να πάω, μπορεί και να έφευγα.. Δε με χωράει το σπίτι πλέον. Δε μπορώ νιώθω λες και είμαι σε κλουβί. Γιατί όπως έχω πει, δεν είναι μόνο αυτό είναι κια άλλα πράγματα που με ταλανιζουν και φτάνω στο σημείο να λέω γιατί να μη μού αξίζει κάτι καλύτερο; δεν εννοώ κάτι καλύτερο με κάποιον άλλον, κάτι καλύτερο μαζί του

Εκτός αυτού εχεις αλλες ενδείξεις; Για να δίνεις σημασία σε κάτι τέτοιο που οι περισσότεροι ίσως προσπερνούσαμε, μου δείχνεις ότι η εμπιστοσύνη σου έχει ήδη κλονιστεί και ήδη έχουν μπει ψιλοί στ αυτιά πριν το συμβάν. Μήπως ψάχνεις αφορμή για να μαζέψεις τα "άπλυτα" που έχουν συσσωρευτεί; 

Θα σου πω κάτι από την εμπειρία μου, όσες φορές συνέβαινε κάτι που δεν μπορούσα να αποδείξω, κοίταζα ψηλά και περίμενα με υπομονή. Πάντα μα πάντα εμφανιζόταν μπροστά μου η αλήθεια από σπόντα χωρίς να ψάξω η να σκαλίσω τίποτα! Ουδέν κρυπτόν από τον ήλιο! Κάποια στιγμή ο άλλος παίρνει θάρρος αφού κρύβει το μυστικό του καιρό πολύ καλά, χαλάρωνει τις άμυνες του και αφήνει ίχνη που δεν μπορεί να διαψεύσει. Θυμήσου με! Πάντα η αλήθεια εμφανίζεται αδιαψευστη.

Έχε τις αισθήσεις μου ενεργές, χωρίς να εστιάζεις την καθημερινότητά σου εκεί όμως. Εστίασε στην ψυχολογία σου και στα παιδάκια σου. Κράτα ουδέτερη στάση και αποστασιοποίησου. Δεν ξέρω αν είναι η κατάλληλη στιγμή να μιλήσεις με την κοπέλα δεδομένου τι και πώς μπορείς να διαχειριστείς γεγονότα στην κατάσταση που είσαι. Και ποιος σου λέει ότι δεν έχει ήδη συνεννοηθεί μαζί της και ότι είναι ήδη προετοιμασμένη για το τηλ σου.και τις απαντήσεις που θα σου δώσει; Μην πέσεις εκεί, μόνο εσύ θα ζημιωθεις. Ή έχουν συνεννοηθεί και θα σε δουλεύουν ή που δε συμβαίνει τίποτα, θα εκτεθείς, θα σε λέει παράλογη και θα νιώθεις άσχημα και με τον εαυτό σου έπειτα. Γνώμη μου. Δε σημαίνει ότι είναι η σωστή. Εύχομαι να βγάλεις άκρη και να λυτρωθεις άμεσα

  • Μου αρέσει 4
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, ΧρυσαΜ είπε:

Έστειλα αλλά δεν το ανοίγει καν...

 

Γενικά πολλές φορές τον νευριάζω. Εννοείται ότι δεν υπάρχει το ενδεχόμενο σωματικής βίας για κανένα λόγο. Όμως πολλές φορές υπάρχουν ασχημα λόγια που με κάνουν να νιώθω άσχημα που τον έφτασα στο σημείο να νιώθει έτσι για εμένα. Με φροντίζει σαν άνθρωπο. Ναι κάποιες φορές που δεν έχει νεύρα θα με πλησιάσει ερωτικά. Προ εγκυμοσύνηΣ κάθε μέρα είχαμε επαφές. Τώρα όχι. Εγώ δεν εισπράττω έρωτα. Δεν ξέρω αν τα άγχη του τον έχουν κάνει έτσι. 

Για παράδειγμα έγινε μια τεράστια σεξιστική αδικία στο πρόσωπόμου και μόλις το έμαθα ξέσπασα σε κλάματα με λυγμούς. Δεν έκατσε να με ρωτήσει τι έγινε, μού είπε εντάξει ο,τι και να έγινε πήγαινε μέσα να κλάψεις αν θες, δε μού αρέσει να σε βλέπω να κάνεις έτσι σα γυναικούλα. Και μια άλλη φορά πάνω στην ένταση λιποθυμησα, ήρθε ναι μεν να με πάει στον καναπέ να συνέλθω με νερό κλπ,αλλά έβριζε την τύχη του και μού είπε ότι αν πάθει κάτι το μωρό θα φταίω εγώ. Μπορεί και στις 2 περιπτώσεις να εννοούσε κάτι άλλο, πχ στην πρώτη να εννοεί ότι πρέπει να γίνω πιο δυναμική και στη δεύτερη ότι δημιουργώ εντάσεις στη σχέση μας από χαζές δικές μου σκέψεις που μπορεί να βλάψουν εμένα και το μωρό. Δεν ξέρω.. Αλλά εγώ πληγώθηκα αρκετά. 

Δε μπορώ Δε γίνεται. Δε μπορώ να το κάνω από μόνη μου αυτό. Ίσως χρειάζομαι τη βοήθεια ενός ψυχολόγου αλλά ρε κορίτσια ο πιο φθηνός είναι 35€ η συνεδρίαση και δεν τα έχω.....

Θελω να σου πω καταλαβαινω απολυτα ολα αυτα που λες . Προφανως νιωθεις οτι υπαρχει ελειψη θαυμασμου προς το προσωπο σου. Ομως σιγουρα δε φταις εσυ . Οι αντιδρασεις αφορουν μονο αυτον κ πως διαχειριζετε τα πραγματα που δεν του αρεσουν. Ολοι με καποιες αντιδρασεις των ανθρωπων μας δεν συμφωνουμε αλλα ο τροπος αντιδρασης μας  ειναι που κανει την διαφορα πως θα το πεις στον αλλο κ πως θα τον στηριξεις να αλλαξει. 

Προφανως ο αντρας σου θελει ψυχολογο κ οχι εσυ γιατι οντως μπορεις να τα λεει απο αγαπη αλλα δεν ειναι τροπος αυτος . Πρεπει λιγο να το δουλεψετε αλλα με ηττοπαθεια απο μερους σου δεν γινετε δουλεια πρεπει να του πεταξεις το μπαλακι οτι πρεπει να μαθει να σε στηριζει για να διορθωσεις καποια κακως κειμενα κ εσυ. 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, ΧρυσαΜ είπε:

Έστειλα αλλά δεν το ανοίγει καν...

 

Γενικά πολλές φορές τον νευριάζω. Εννοείται ότι δεν υπάρχει το ενδεχόμενο σωματικής βίας για κανένα λόγο. Όμως πολλές φορές υπάρχουν ασχημα λόγια που με κάνουν να νιώθω άσχημα που τον έφτασα στο σημείο να νιώθει έτσι για εμένα. Με φροντίζει σαν άνθρωπο. Ναι κάποιες φορές που δεν έχει νεύρα θα με πλησιάσει ερωτικά. Προ εγκυμοσύνηΣ κάθε μέρα είχαμε επαφές. Τώρα όχι. Εγώ δεν εισπράττω έρωτα. Δεν ξέρω αν τα άγχη του τον έχουν κάνει έτσι. 

Για παράδειγμα έγινε μια τεράστια σεξιστική αδικία στο πρόσωπόμου και μόλις το έμαθα ξέσπασα σε κλάματα με λυγμούς. Δεν έκατσε να με ρωτήσει τι έγινε, μού είπε εντάξει ο,τι και να έγινε πήγαινε μέσα να κλάψεις αν θες, δε μού αρέσει να σε βλέπω να κάνεις έτσι σα γυναικούλα. Και μια άλλη φορά πάνω στην ένταση λιποθυμησα, ήρθε ναι μεν να με πάει στον καναπέ να συνέλθω με νερό κλπ,αλλά έβριζε την τύχη του και μού είπε ότι αν πάθει κάτι το μωρό θα φταίω εγώ. Μπορεί και στις 2 περιπτώσεις να εννοούσε κάτι άλλο, πχ στην πρώτη να εννοεί ότι πρέπει να γίνω πιο δυναμική και στη δεύτερη ότι δημιουργώ εντάσεις στη σχέση μας από χαζές δικές μου σκέψεις που μπορεί να βλάψουν εμένα και το μωρό. Δεν ξέρω.. Αλλά εγώ πληγώθηκα αρκετά. 

Δε μπορώ Δε γίνεται. Δε μπορώ να το κάνω από μόνη μου αυτό. Ίσως χρειάζομαι τη βοήθεια ενός ψυχολόγου αλλά ρε κορίτσια ο πιο φθηνός είναι 35€ η συνεδρίαση και δεν τα έχω.....

Μην ενοχοποιεις τον εαυτό σου. Δεν ευθυνομαστε εμείς για το πώς μας συμπεριφέρεται ο άλλος. Πίστεψε στον εαυτό σου

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Evouska είπε:

Χρόνια πολλά κοριτσάκι μου!! ❤❤

 

3 ώρες πρίν, jellyfishch είπε:

Χρόνια πολλά Βαλεντίνα, με υγεία πάνω απ' όλα και πολύ αγάπη και έρωτα!

Εμείς βγήκαμε λίγο και όλοι έκαναν βλακείες, άλλος είχε πάρει τσουβάλια και έκανε τσουλήθρα, άλλος έφτιαχνε χιονάνθρωπο άλλος έπαιζε χιονοπολεμο... Η ώρα του παιδιού.

 

2 ώρες πρίν, Μαρία1430 είπε:

@ΒαλεντιναΧ και ερωτευμένες φίλες εύχομαι χρόνια πολλά με υγεία αγάπη και γερά μωράκια!

Ρώτησα τον δικό μου γιατί μπορεί να μιλάει ένας άντρας με μια άλλη γυναίκα όταν η γυναίκα του είναι έγκυος. Η άμεση χωρίς σκέψη απάντηση ηταν: για τον ίδιο λόγο που μπορεί να το κάνει και αν δεν είναι έγκυος η γυναίκα του. Γτ νιώθει ανασφαλης

Ευχαριστώ πολυυυυ κορίτσια μουυυυ εύχομαι έρωτα αγάπη και υγεία μέχρι τα βαθειά γεράματα!!!!

  • Μου αρέσει 3

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, HopeMe είπε:

Εκτός αυτού εχεις αλλες ενδείξεις; Για να δίνεις σημασία σε κάτι τέτοιο που οι περισσότεροι ίσως προσπερνούσαμε, μου δείχνεις ότι η εμπιστοσύνη σου έχει ήδη κλονιστεί και ήδη έχουν μπει ψιλοί στ αυτιά πριν το συμβάν. Μήπως ψάχνεις αφορμή για να μαζέψεις τα "άπλυτα" που έχουν συσσωρευτεί; 

Θα σου πω κάτι από την εμπειρία μου, όσες φορές συνέβαινε κάτι που δεν μπορούσα να αποδείξω, κοίταζα ψηλά και περίμενα με υπομονή. Πάντα μα πάντα εμφανιζόταν μπροστά μου η αλήθεια από σπόντα χωρίς να ψάξω η να σκαλίσω τίποτα! Ουδέν κρυπτόν από τον ήλιο! Κάποια στιγμή ο άλλος παίρνει θάρρος αφού κρύβει το μυστικό του καιρό πολύ καλά, χαλάρωνει τις άμυνες του και αφήνει ίχνη που δεν μπορεί να διαψεύσει. Θυμήσου με! Πάντα η αλήθεια εμφανίζεται αδιαψευστη.

Έχε τις αισθήσεις μου ενεργές, χωρίς να εστιάζεις την καθημερινότητά σου εκεί όμως. Εστίασε στην ψυχολογία σου και στα παιδάκια σου. Κράτα ουδέτερη στάση και αποστασιοποίησου. Δεν ξέρω αν είναι η κατάλληλη στιγμή να μιλήσεις με την κοπέλα δεδομένου τι και πώς μπορείς να διαχειριστείς γεγονότα στην κατάσταση που είσαι. Και ποιος σου λέει ότι δεν έχει ήδη συνεννοηθεί μαζί της και ότι είναι ήδη προετοιμασμένη για το τηλ σου.και τις απαντήσεις που θα σου δώσει; Μην πέσεις εκεί, μόνο εσύ θα ζημιωθεις. Ή έχουν συνεννοηθεί και θα σε δουλεύουν ή που δε συμβαίνει τίποτα, θα εκτεθείς, θα σε λέει παράλογη και θα νιώθεις άσχημα και με τον εαυτό σου έπειτα. Γνώμη μου. Δε σημαίνει ότι είναι η σωστή. Εύχομαι να βγάλεις άκρη και να λυτρωθεις άμεσα

Εγώ πιστεύω ότι έχουν συνεννοηθεί...σε ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές!! 

 

Just now, linaa είπε:

Θελω να σου πω καταλαβαινω απολυτα ολα αυτα που λες . Προφανως νιωθεις οτι υπαρχει ελειψη θαυμασμου προς το προσωπο σου. Ομως σιγουρα δε φταις εσυ . Οι αντιδρασεις αφορουν μονο αυτον κ πως διαχειριζετε τα πραγματα που δεν του αρεσουν. Ολοι με καποιες αντιδρασεις των ανθρωπων μας δεν συμφωνουμε αλλα ο τροπος αντιδρασης μας  ειναι που κανει την διαφορα πως θα το πεις στον αλλο κ πως θα τον στηριξεις να αλλαξει. 

Προφανως ο αντρας σου θελει ψυχολογο κ οχι εσυ γιατι οντως μπορεις να τα λεει απο αγαπη αλλα δεν ειναι τροπος αυτος . Πρεπει λιγο να το δουλεψετε αλλα με ηττοπαθεια απο μερους σου δεν γινετε δουλεια πρεπει να του πεταξεις το μπαλακι οτι πρεπει να μαθει να σε στηριζει για να διορθωσεις καποια κακως κειμενα κ εσυ. 

Δεν το δέχεται,  το μόνο που κάνει είναι να  αναγνωρίζει ότι κάποιες νευριάζει πολύ αλλά ευθύνομαι εγώ γι αυτό. Οπότε δεν υπάρχει περίπτωση να δεχθεί ότι είναι λάθος.  Γι αυτό αν θα μπορούσα θα έφευγα από το σπίτι τουλάχιστον για ένα διάστημα. Να μείνει χωρίς εμένα για λίγο, να σκεφτεί τι θέλει, τι έχει κάνει, τι είναι αυτό που με διώχνει μιας και όταν τού τα παραθέτω εγώ δεν τα καταλαβαίνει. Ίσως έτσι να καταλαβαινε και να δει αν όντως θέλει να είμαστε μαζί ή αν όχι. Όμως δεν έχω πού να πάω. Τέλος πάντων, νομίζω ότι αρκετά σάς έχω φορτώσει με τα προσωπικά μου και τα ψυχολογικά μου.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Φραουλίτσα* είπε:

Καλο είναι νομίζω να μην σφιγγεσαι πολύ. Τώρα αν ειναι που και που οκ. Πέρα απο το μωρο θα αποκτήσεις και αιμορροΐδες . Για το θεμα του μωρου μάλλον ο γιατρός ξερει καλύτερα.. (Θα σου έχω σπάσει τα νεύρα με το ρωτα τον γιατρό σου κάθε φορα, αλλά σε κάποια θέματα νομίζω μόνο απο κει μπορείς να έχεις σωστη πληροφόρηση)

 

@ΒαλεντιναΧ Χρόνια σου πολλά κοπέλα μου!!! Μόνο χαρές να έχεις. 

Κορίτσια αν έχετε Netflix ψαξτε να δείτε μια σειρά με τίτλο Μωρο ο πρώτος χρόνος της ζωής. Έχει πολύ σημαντικές πληροφορίες οι κοιλιές βασίζονται σε επιστημονικές έρευνες. Στην πρώτη εγκυμοσύνη για να βρω αυτές τις πληροφορίες είχε χρειαστει να διαβάσω αρκετά. Και βλέπετε και πολλά γλυκά μωράκια. Είναι πολύ διαφωτιστικό . Δοκιμάστε και στο ίντερνετ μήπως το βρείτε.

 

1 hour ago, Κική_ είπε:

Χρόνια πολλά @ΒαλεντιναΧ με υγεία και όμορφες στιγμές! 

 

πρίν από 5 λεπτά , HopeMe είπε:

@ΒαλεντιναΧ πολύχρονη! Με το καλό να δεχτείς το μωράκι σου στην ώρα του!

Εγώ χθες τα ξημερώματα είδα πάλι αίμα αλλά στο σκούπισμα μόνο. Θυμήθηκα που γιατρός και εμβρυολογος μου είπανε ότι λόγω χαμηλής θέσης πλακούντα μπορεί να ξαναδώ αίμα η καφέ και να μην ανησυχήσω ( μόνο σε περίπτωση αιμορραγίας). Παρόλο που φοβήθηκα, έμεινα ξύπνια να δω αν θα έχω ροή. ευτυχώς δεν ξαναείδα κάτι και έπεσα για ύπνο. Από την ώρα που ξύπνησα εχω καφέ, αλλά είναι φυσιολογικό. Αρκεί που δεν είδα τον αίμα να τρομάξω πάλι! Ξάπλα και τα γνωστά.

@ΧρυσαΜ θέλω να σου γράψω τόσα πολλά άλλα θα καταχραστω το ποστ. Εν κατακλείδι, θα του μίλαγα στα ίσια. είδα αυτό και αυτό και δεν με κάλυψε η απάντηση σου. Οφείλεις να γνωρίζεις την αλήθεια. Οφείλεις να ΜΗΝ αμφιβάλλεις. Οφείλεις την περίοδο που διανύεις να είσαι ήρεμη για το καλό το δικό σου και του μωρού. Μίλα του. Εξήγησε του πως νιώθεις. Μη σταθείς μόνο σε αυτά που θα σου πει, αλλά προσπάθησε να διαβάσεις και τη γλώσσα του σώματος. Ακόμη κι αν είναι δική σου ανασφάλεια και δεν συμβαίνει τίποτα, οφείλεις να το ξεκαθαρίσεις και να το αποβάλλεις. Μην το κουβαλάς. Πιστεύω στη διαίσθηση που έχουμε οι γυναίκες. Πολλές φορές δυστυχώς Μ έχει επαληθεύσει. Λυστο άμεσα για να ηρεμισεις.

Ευχαριστώ όλες κορίτσια μουυυυ!!!! HopeMe φαντάζομαι την τρομάρα σου θα με έπιανε απόγνωση αν έβλεπα αίμα ουφ μέχρι το τέλος όλο λαχταριτσες θα περνάμε!!!!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧ είπε:

 

 

Ευχαριστώ όλες κορίτσια μουυυυ!!!! HopeMe φαντάζομαι την τρομάρα σου θα με έπιανε απόγνωση αν έβλεπα αίμα ουφ μέχρι το τέλος όλο λαχταριτσες θα περνάμε!!!!

Είχα ξαναδεί πριν 1 μήνα όταν διαπίστωσα.ς τη θέση του πλακούντα. Πλέον με είχαν προετοιμάσει εμβρυολογος και γυναικολόγος ότι αν δω καφέ ή αίμα δεν θα φοβηθω, είναι φυσιολογικό. Μόνο αιμορραγία δεν θέλουμε. Υπομονή σε όλες και όλα θα περάσουν. 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, ΧρυσαΜ είπε:

Έστειλα αλλά δεν το ανοίγει καν...

 

Γενικά πολλές φορές τον νευριάζω. Εννοείται ότι δεν υπάρχει το ενδεχόμενο σωματικής βίας για κανένα λόγο. Όμως πολλές φορές υπάρχουν ασχημα λόγια που με κάνουν να νιώθω άσχημα που τον έφτασα στο σημείο να νιώθει έτσι για εμένα. Με φροντίζει σαν άνθρωπο. Ναι κάποιες φορές που δεν έχει νεύρα θα με πλησιάσει ερωτικά. Προ εγκυμοσύνηΣ κάθε μέρα είχαμε επαφές. Τώρα όχι. Εγώ δεν εισπράττω έρωτα. Δεν ξέρω αν τα άγχη του τον έχουν κάνει έτσι. 

Για παράδειγμα έγινε μια τεράστια σεξιστική αδικία στο πρόσωπόμου και μόλις το έμαθα ξέσπασα σε κλάματα με λυγμούς. Δεν έκατσε να με ρωτήσει τι έγινε, μού είπε εντάξει ο,τι και να έγινε πήγαινε μέσα να κλάψεις αν θες, δε μού αρέσει να σε βλέπω να κάνεις έτσι σα γυναικούλα. Και μια άλλη φορά πάνω στην ένταση λιποθυμησα, ήρθε ναι μεν να με πάει στον καναπέ να συνέλθω με νερό κλπ,αλλά έβριζε την τύχη του και μού είπε ότι αν πάθει κάτι το μωρό θα φταίω εγώ. Μπορεί και στις 2 περιπτώσεις να εννοούσε κάτι άλλο, πχ στην πρώτη να εννοεί ότι πρέπει να γίνω πιο δυναμική και στη δεύτερη ότι δημιουργώ εντάσεις στη σχέση μας από χαζές δικές μου σκέψεις που μπορεί να βλάψουν εμένα και το μωρό. Δεν ξέρω.. Αλλά εγώ πληγώθηκα αρκετά. 

Δε μπορώ Δε γίνεται. Δε μπορώ να το κάνω από μόνη μου αυτό. Ίσως χρειάζομαι τη βοήθεια ενός ψυχολόγου αλλά ρε κορίτσια ο πιο φθηνός είναι 35€ η συνεδρίαση και δεν τα έχω.....

Όλα τα κορίτσια στα είπαν πολύ ωραία. Αν δεν αγαπήσεις εσυ τον εαυτό σου πως θα σε αγαπήσουν οι άλλοι; Και για να είναι μαζί σου προφανώς και του αρέσεις. Τώρα τι λένε οι απέξω πρόβλημά τους. Εσύ βάζεις τον εαυτό σου σε μειονεκτική θέση και επιτρέπεις στον άλλο να σου μιλά και να σου φέρεται άσχημα. Όταν κάτι σε ενοχλεί πες του το και απέτησε να να σε σέβεται. Δεν ξέρω αν γενικά σαν άνθρωπος είναι έτσι σκληρός με όλους εξήγησε του ότι σε πληγώνει.  Προσπάθησε να είσαι και εσύ ήρεμη. Είναι υπέροχο να αγαπάς έναν άνθρωπο αλλά όχι παραπάνω απο τον εαυτό σου ώστε να θυσιάζεις κομμάτια του παρά την θέλησή σου για να του είσαι αρεστή. Αυτο δεν είναι ευτυχία. Όσο για το αν τρέχει κάτι θα το καταλάβεις και μόνη σου αργα ή γρήγορα. Και γράψτον και λίγο. Κοίτα λίγο και τον εαυτό σου. Κάνε τα μποτέ σου να νιώσεις καλά!!! Και ζήτα και βοήθεια αν το χρειάζεσαι πως σου λέει η @Φώφη1990 . Μονο προσπάθησε να μην τρελαίνεσαι και τα βλέπεις όλα μαυρα. Ασε  να περάσει λίγος χρόνος να ηρεμήσεις να δεις τα πράγματα με πιο καθαρά μυαλό. Είναι και η περίοδος που διανύουμε δύσκολη.

  • Μου αρέσει 3

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, ΧρυσαΜ είπε:

Εγώ πιστεύω ότι έχουν συνεννοηθεί...σε ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές!! 

 

Δεν το δέχεται,  το μόνο που κάνει είναι να  αναγνωρίζει ότι κάποιες νευριάζει πολύ αλλά ευθύνομαι εγώ γι αυτό. Οπότε δεν υπάρχει περίπτωση να δεχθεί ότι είναι λάθος.  Γι αυτό αν θα μπορούσα θα έφευγα από το σπίτι τουλάχιστον για ένα διάστημα. Να μείνει χωρίς εμένα για λίγο, να σκεφτεί τι θέλει, τι έχει κάνει, τι είναι αυτό που με διώχνει μιας και όταν τού τα παραθέτω εγώ δεν τα καταλαβαίνει. Ίσως έτσι να καταλαβαινε και να δει αν όντως θέλει να είμαστε μαζί ή αν όχι. Όμως δεν έχω πού να πάω. Τέλος πάντων, νομίζω ότι αρκετά σάς έχω φορτώσει με τα προσωπικά μου και τα ψυχολογικά μου.

Κοιτα αν θες να φυγεις κ πραγματικα πνιγεσε απο ολο αυτο εστω κ για ενα διαστημα απτην στιγμη που υπαρχουν παιδια ειναι υποχρεωμενος να βρει κ αυτος μια λυση πχ να σου βρει ενα αλλο σπιτι ή να φυγει αυτος απτο σπιτι. Ετσι κ αλλιως απτην στιγμη που υπαρχουν παιδια κ να ειχες να πας καπου δεν θα μπορουσες να σερνεις κ τα παιδια αλλου πρεπει να ειναι μια αποφαση απο κοινου. Το λες στον αλλο κ βρισκετε μια λυση δεν εισαι φυλακισμενη ουτε εξαρτασε απο του αλλου το κεφι. Του λες του αλλου ξερεις το εχεις παρακανει κ δεν μπορω παρε τον χρονο σου κ σκεψου. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...