Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Φώφη1990 είπε:

Κοπελα μου αυτόν τον ηλεκτρισμό στον κόλπο τον νιώθω και εγώ αρκετές φορές. Είναι φυσιολογικό μου είπε ο γιατρός. 

Ίσως ναι να είναι και από αυτό. Η αλήθεια είναι ζορίζομαι να φάω λίγο παραπάνω τώρα. Να έχω και λίγο κρέας να στηρίζει το σώμα μου γενικά!!! Την Δευτέρα θα παω για Β επιπέδου! Να φυγει και αυτό το άγχος... 

Κι εγώ τη Δευτέρα την έχω. Με το καλο κι ολας!!! Τι ώρα πας εσύ; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, ΧρυσαΜ said:

Κι εγώ τη Δευτέρα την έχω. Με το καλο κι ολας!!! Τι ώρα πας εσύ; 

@Eva1986θα την κάνω στην Παχ..... Είναι συγγενής της κολλητής μου και δεν μπορουσα να παω άλλου. 

Μεσημέρι κατά τις 1.30 την έχω. Μακάρι να έχει καλή θέση η μικρή και να τελειώσουμε γρήγορα... ευτυχώς θα αφήσουν και τον άντρα μου να ερθει να χαρει και αυτός...

@Φραουλίτσα* για την καμπύλη σαν μόνη συμβουλή είναι να την πινεις αργά αργά αν θες την γνώμη μου. εγώ έκανα και νωρίς μετα την αυχενικη. Τις πρώτες γουλιες τις ήπια γρήγορα και μου ήρθε αναγούλα. Μετα τις άλλες τις ήπια πιο αργά και ήταν καλυτερα. 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, manaoula είπε:

@Eva1986 Μπορείς να μου πεις για τη γλυκόζη με γεύση τι είναι;  εγώ την αγοράζω και από που;  την δίνουν στα διαγνωστικά;

Το διαγνωστικό την δίνει.  Πάρε  τηλ κ ρωτά ποια έχουν γλυκόζη με γεύση.  Είναι δηλ ένα μπουκαλάκι που η γλυκόζη είναι σαν χυμός.  Έχει πορτοκάλι κ λεμόνι.  Θα βρεις σίγουρα.  Τα πιο πολλά πλέον έχουν 

 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!Αν θυμάστε είχα κάνει προληπτικά πριν κανά 2μηνο καμπύλη σακχάρου. Το περίμενα χειρότερο να σας πω. Όσο και αν είχα ψάξει δεν βρήκα πουθενά και κανένα διαγνωστικό να έχει γλυκόζη με γεύση, ούτε σε φαρμακείο, ούτε σε φαρμακαποθήκες. Κατέληξα να πάρω μαζί μου παγωμένο νερό και ένα λεμόνι το οποίο το έστριψα κ κάπως έκοψε τη γλυκύτητα/ Δηλ μου έγινε σαν σπιτική λεμονάδα που δεν την έχεις αραιώσει αρκετά. Εμένα δεν μου ήταν ευχάριστο, ούτε δυσάρεστο-αναγκαίο κακό. Ευτυχώς με είχαν αφήσει  να πιω σκέτο καφέ πριν γιατί δεν θα την πάλευα αλλιώς. Η άλλη κοπέλα που ήρθε μετά από έμενα λιποθύμησε στη μια ώρα...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, BILLE είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!Αν θυμάστε είχα κάνει προληπτικά πριν κανά 2μηνο καμπύλη σακχάρου. Το περίμενα χειρότερο να σας πω. Όσο και αν είχα ψάξει δεν βρήκα πουθενά και κανένα διαγνωστικό να έχει γλυκόζη με γεύση, ούτε σε φαρμακείο, ούτε σε φαρμακαποθήκες. Κατέληξα να πάρω μαζί μου παγωμένο νερό και ένα λεμόνι το οποίο το έστριψα κ κάπως έκοψε τη γλυκύτητα/ Δηλ μου έγινε σαν σπιτική λεμονάδα που δεν την έχεις αραιώσει αρκετά. Εμένα δεν μου ήταν ευχάριστο, ούτε δυσάρεστο-αναγκαίο κακό. Ευτυχώς με είχαν αφήσει  να πιω σκέτο καφέ πριν γιατί δεν θα την πάλευα αλλιώς. Η άλλη κοπέλα που ήρθε μετά από έμενα λιποθύμησε στη μια ώρα...

Αν μπορώ να το κάνω θα πάρω και εγώ λεμόνι όταν θα πάω για καμπύλη σακχάρου. Με τοσο γλυκά δεν έχω καλή σχέση 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!! Πολύ καιρό έχω να γράψω, αλλά σας διαβάζω συνέχεια!!! Σήμερα έκανα την καμπύλη ζαχάρου, ευτυχώς δεν δυσκολεύτηκαν καθόλου!! Είχαν μια γλυκόζη με γεύση λεμόνι οπότε ήταν πιο εύκολο.... Η β επιπέδου που έκανα την προηγούμενη εβδομάδα ήταν πολύ καλή!!! Έχουμε αγοράκι!!!! Καλά αποτελέσματα σε όλες μας!

 

@ΧρυσαΜΓια το πινακακι μας λοιπόν, είναι αγοράκι και θα γεννήσουμε στο Αρεταίειο!! 

  • Μου αρέσει 10
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια.... Όπως θα δείτε 4 γ ώρα... Σηκώθηκα για τουαλέτα και από εκείνη την ώρα σβουρες... Από τη μια τραβάει η μέση... Από την άλλη τραβάει η κοιλιά. Ανάσκελα ζορίζομαι... Και ακόμα είμαστε στα μισά χαχαχαχα... Οταν θα γίνω τουρλα τελείως το βλέπω να κοιμάμαι καθιστή στην πολυθρονα... 

  • Μου αρέσει 4

oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Φώφη1990 είπε:

Γεια σας κορίτσια.... Όπως θα δείτε 4 γ ώρα... Σηκώθηκα για τουαλέτα και από εκείνη την ώρα σβουρες... Από τη μια τραβάει η μέση... Από την άλλη τραβάει η κοιλιά. Ανάσκελα ζορίζομαι... Και ακόμα είμαστε στα μισά χαχαχαχα... Οταν θα γίνω τουρλα τελείως το βλέπω να κοιμάμαι καθιστή στην πολυθρονα... 

Κοριτσι μια από τα ίδια συν ένα πονοκέφαλο που τώρα άρχισε να βελτιώνεται... Και γω τώρα έλεγα να πάω καναπέ να κοιμηθώ ψιλο καθιστή για όσο τα καταφερω

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Φώφη1990 είπε:

Γεια σας κορίτσια.... Όπως θα δείτε 4 γ ώρα... Σηκώθηκα για τουαλέτα και από εκείνη την ώρα σβουρες... Από τη μια τραβάει η μέση... Από την άλλη τραβάει η κοιλιά. Ανάσκελα ζορίζομαι... Και ακόμα είμαστε στα μισά χαχαχαχα... Οταν θα γίνω τουρλα τελείως το βλέπω να κοιμάμαι καθιστή στην πολυθρονα... 

Και στην πολυθρόνα θηλασμού έχω ακούσει να κοιμούνται χαχαχαχαχαχα

Η αλήθεια είναι ότι κι εγώ πλέον αν ξυπνήσω δύσκολα κανακοιμαμαι... 

Πινακάκι!

@Maria92 ΠΗΤ 28/5

@Mpizelaki_mou πητ 5/6 Αυχενική 27/11

@Φραουλίτσα* ΠΗΤ 6/6, Β επιπέδου 28/1κοριτσάκινοσοκομείο Έλενα 

@Μαρία1430 ΠΗΤ 7/6 Αυχενική 23/11, β επιπέδου 1/2, κοριτσάκι, Ιασώ

@boockieΠΗΤ 8/6 Αυχενική 24/11, β επιπέδου 26/1, αγοράκι, Ιασώ 

@olga9@Olga93ΗΤ 8/6 Αυχενική 26/11, β επιπέδου 4/2, αγοράκι 

 @phal ΠΗΤ 5/6 Αυχενική 26/11, Β επιπέδου 26/1, twins boy and girl, Ιασώ

@FlowerMom ΠΗΤ 11/6 Αυχενική 2/12, Β επιπέδου 4/2, άγνωστο φύλο, Ιασώ

@BILLEΠΗΤ 11/6 Αυχενική 1-11/12, Β επιπέδου 1/2, αγοράκι

@Evouska ΠΗΤ 13/6 Αυχενική 30/11, Β επιπέδου 3/2, κοριτσάκι

@alina80 ΠΗΤ 14/6 Αυχενική 2/12, β επιπέδου 10/2, κοριτσάκι 

@HopeMe ΠΗΤ 14/6 Αυχενική 2/12, Β επιπέδου 3/2, κοριτσάκινοσοκομείο Έλενα

@matinab1980 Αυχενική 4/12, αγοράκι, Αρεταίειο νοσοκομείο 

@Αυρα87ΠΗΤ 16/6, κοριτσάκι, Γαία 

@jellyfishch ΠΗΤ 17/6, Αυχενική 10/12, Β επιπέδου 5/2,αγοράκι 

@Eva1986 ΠΗΤ 16/6, Β επιπέδου 5/2, κοριτσάκι 

@maroullakii ΠΗΤ 20/6 Αυχενική 8/12, αγοράκι, μητέρα 

@Avmar ΠΗΤ 25/6

@Linaki.24 ΠΗΤ 24/6,Β Επιπέδου 17/2 αγοράκι, Νοσοκομείο Αγίου Ανδρέα Πατρών 

@λιλιτο ΠΗΤ 25/6 κοριτσάκι, νοσοκομείο Παπαγεωργίου 

@Φώφη1990 ΠΗΤ 29/6 Υπέρηχος 28/1, β επιπέδου 22/2, κοριτσάκι

@ΧρυσαΜΠΗΤ 30/6 Αυχενική 16/12, β επιπέδου 22/2,αγοράκι μητέρα

@ΒαλεντιναΧΠΗΤ 1/7 Β επιπέδου 25/2,αγοράκι, Γενικό Νοσοκομείο Κατερίνης

@Evi!ΠΗΤ 2-4/7

@Marialena86 ΠΗΤ 12-15/7, κοριτσάκιΙασώ

Κορίτσια, επειδή το πινακάκι που βρήκα δεν ξέρω αν είναι και τελείως πρόσφατο, ελέγξτε η κάθε μία αν είναι η πληροφορίες της εντάξει. 

@matinab1980 σε προσθεσα!!! Με το καλο!!!! :x

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


37 minutes ago, maroullaki said:

Κοριτσι μια από τα ίδια συν ένα πονοκέφαλο που τώρα άρχισε να βελτιώνεται... Και γω τώρα έλεγα να πάω καναπέ να κοιμηθώ ψιλο καθιστή για όσο τα καταφερω

Εγώ στις 4.30 βγηκα στον καναπέ. Είδα 3 Επεισόδια criminal Minds, έφαγα, έκοψα 2 βόλτες και κατά τις 8 με πηρε ο υπνος κανένα μισαωρο. Όλη μέρα ζόμπι θα είμαι... 

  • Μου αρέσει 1

oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κόριτσια Μ έτσι κ γω. Αν ξυπνήσω για τουαλέτα πάει ο ύπνος. 

Χθες είχα ένα μαρτυρικό βράδυ.  Μέχρι τις 3 είχα τρομερό πόνο ψηλά στο στομάχι έλεγα θα πεθάνω.  Θα συνέρχομουν μόνο αν έκανα εμετό.  

Εγώ πάλι είμαι μαλωμενη με τον εμετό αλλά κάποια στιγμή έκανα. Ξαλαφρωσα κ κοιμήθηκα.  Ούτε στον εχθρό Μ τόσο πονο. Να φταίει κ η ξάπλα Μ που δ χωνεύω τίποτα.  Δεν ξέρω 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , Eva1986 είπε:

Κόριτσια Μ έτσι κ γω. Αν ξυπνήσω για τουαλέτα πάει ο ύπνος. 

Χθες είχα ένα μαρτυρικό βράδυ.  Μέχρι τις 3 είχα τρομερό πόνο ψηλά στο στομάχι έλεγα θα πεθάνω.  Θα συνέρχομουν μόνο αν έκανα εμετό.  

Εγώ πάλι είμαι μαλωμενη με τον εμετό αλλά κάποια στιγμή έκανα. Ξαλαφρωσα κ κοιμήθηκα.  Ούτε στον εχθρό Μ τόσο πονο. Να φταίει κ η ξάπλα Μ που δ χωνεύω τίποτα.  Δεν ξέρω 

Σού πιέζει και το στομάχι το μωράκι

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Eva1986 είπε:

Κόριτσια Μ έτσι κ γω. Αν ξυπνήσω για τουαλέτα πάει ο ύπνος. 

Χθες είχα ένα μαρτυρικό βράδυ.  Μέχρι τις 3 είχα τρομερό πόνο ψηλά στο στομάχι έλεγα θα πεθάνω.  Θα συνέρχομουν μόνο αν έκανα εμετό.  

Εγώ πάλι είμαι μαλωμενη με τον εμετό αλλά κάποια στιγμή έκανα. Ξαλαφρωσα κ κοιμήθηκα.  Ούτε στον εχθρό Μ τόσο πονο. Να φταίει κ η ξάπλα Μ που δ χωνεύω τίποτα.  Δεν ξέρω 

Και εγώ αν ξυπνήσω μετά δε μπορώ να κοιμηθώ στριφογυριζω στο κρεββάτι και ξυπνάει και άντρας μου μαζί.  Υπάρχουν φορές που σηκώνομαι και τελικά είναι η ιδέα μου ότι θέλω να πάω τουαλέτα.  Μετά κάθομαι ξαπλωμένη στο κρεββατι και κάνω ταβανοθεραπεια.

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Εγω που έφαγα σουβλάκι μου λέτε πως θα κάνω καμπύλη αυριο; Χα χα!!!! Δεν το θυμόμουν και τσεκαρα στο ίντερνετ συμβουλες πριν την καμπύλη και λέει ισορροπημένη διατροφή 3 μέρες πριν!!!! Πέθανα στα γέλια!!! Τώρα θα παω αύριο και ο Θεος βοηθός. Αν βγουν χάλια τα αποτελέσματα θα του πω μα την επαναλάβω. Και την άλλη φορά που είχα κάνει δεν θυμάμαι πάντως να είχα προσέξει ιδιαίτερα και ειχε βγει μια χαρά. Θα δείξει...

Όσο για τον ύπνο επειδή εχω αρχίσει και κοιμάμαι 2 το βράδυ, δεν ξυπνάω ενδιάμεσα και αν ξυπνήσω ξανα κοιμάμαι γιατι νυστάζω...

  • Μου αρέσει 3

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...