Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια μου. Παίρνει κάποια από εσάς duphalac για την δυσκοιλιότητα; Εάν ναι, πόσες κουταλιές την ημέρα; Εμένα μου προτεινε ο γιατρός κάθε βράδυ από δυο κουταλιές αλλά είναι πάρα πολύ γλυκό! Πιο γλυκό και από την γλυκόζη της καμπύλης.. 

  • Μου αρέσει 1

vQnfp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, boockie είπε:

Γεια σας κορίτσια μου. Παίρνει κάποια από εσάς duphalac για την δυσκοιλιότητα; Εάν ναι, πόσες κουταλιές την ημέρα; Εμένα μου προτεινε ο γιατρός κάθε βράδυ από δυο κουταλιές αλλά είναι πάρα πολύ γλυκό! Πιο γλυκό και από την γλυκόζη της καμπύλης.. 

Εγώ παίρνω αλλά μια Κουταλιά κάθε όποτε  χρειάζεται. Δοκίμασε ακτινίδια να φας. Τρώω ακτινίδια και μετά αν χρειαστεί duphalac και είμαι οκέι. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, boockie είπε:

Γεια σας κορίτσια μου. Παίρνει κάποια από εσάς duphalac για την δυσκοιλιότητα; Εάν ναι, πόσες κουταλιές την ημέρα; Εμένα μου προτεινε ο γιατρός κάθε βράδυ από δυο κουταλιές αλλά είναι πάρα πολύ γλυκό! Πιο γλυκό και από την γλυκόζη της καμπύλης.. 

Καλημέρες!Πίνω από την αρχή της εγκυμοσύνης 2 κουταλιές και εγώ. Την 1η φορά το ήπια σε τύπου σφηνάκι και νόμιζα ότι θα έκανα εμετό. Από τότε ξεκίνησα να το βάζω μέσα πορτοκαλάδα, χυμό ροδιού ή γάλα και δεν αφήνει απολύτως καμία γεύση. Δεν το καταλαβαίνω καθόλου.

Σήμερα 3-5 με τρέλανε στο κλωτσήδι ο μπέμπης, ξεκίνησα επισήμως το ξενύχτι μου φαίνεται!Σας φιλώ όλες!!! 

  • Μου αρέσει 4
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, BILLE είπε:

Καλημέρες!Πίνω από την αρχή της εγκυμοσύνης 2 κουταλιές και εγώ. Την 1η φορά το ήπια σε τύπου σφηνάκι και νόμιζα ότι θα έκανα εμετό. Από τότε ξεκίνησα να το βάζω μέσα πορτοκαλάδα, χυμό ροδιού ή γάλα και δεν αφήνει απολύτως καμία γεύση. Δεν το καταλαβαίνω καθόλου.

Σήμερα 3-5 με τρέλανε στο κλωτσήδι ο μπέμπης, ξεκίνησα επισήμως το ξενύχτι μου φαίνεται!Σας φιλώ όλες!!! 

Χαχα είναι ζωηρός σαν τον δικό μου αλλά και ξενύχτης μεγάλος! 

  • Μου αρέσει 4

vQnfp3.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, boockie είπε:

Γεια σας κορίτσια μου. Παίρνει κάποια από εσάς duphalac για την δυσκοιλιότητα; Εάν ναι, πόσες κουταλιές την ημέρα; Εμένα μου προτεινε ο γιατρός κάθε βράδυ από δυο κουταλιές αλλά είναι πάρα πολύ γλυκό! Πιο γλυκό και από την γλυκόζη της καμπύλης.. 

Καλημέρα !! εγώ παίρνω 2 το βράδυ μέσα σε μιλκο,χυμό,γάλα ότι έχω. Όπως λένε δεν το καταλαβαίνεις καθόλου 

Πίνω κ καμμία κουταλιά το πρωί 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, ΒαλεντιναΧ είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!!! Αύριο πάω για β επιπέδου το πρωί για να δούμε πως πάει το πράγμα εύχομαι να μην δω μείωση τραχήλου!

Καλή επιτυχία.  Θα περιμένουμε τα νέα σ!! Μετά την περιδεση τον είχατε μετρήσει;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , Eva1986 είπε:

Καλή επιτυχία.  Θα περιμένουμε τα νέα σ!! Μετά την περιδεση τον είχατε μετρήσει;

Ναι τον έχουμε μετρήσει άλλες δύο φορές 5+12/2 1.8-1.9εκ ήταν!!!!

Βέβαια έχει να γίνει μέτρηση 13μερες!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧ said:

Ναι τον έχουμε μετρήσει άλλες δύο φορές 5+12/2 1.8-1.9εκ ήταν!!!!

Βέβαια έχει να γίνει μέτρηση 13μερες!

Καλη επιτυχία κοπέλα μου!!! Θα περιμένουμε νέα σου!!! Όλα καλά θα πάνε! 

  • Ευχαριστώ 1

oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, phal είπε:

Κορίτσια έκανα κ εγώ καμπύλη σακχάρου φαίνονται εντός πλαισίων τα αποτελέσματα, έχω ραντεβού τη Δευτέρα στον Ενδοκρινολογο. Είχα οδηγίες για τη διατροφή πριν πάω κ αυτές ακολουθησα. Πριν πάω δεν ήπια ούτε τα πρωινά χάπια μου (πχ θυρεοειδή) γιατί έκανα μαζί κ άλλες εξετάσεις βιοχημικές κ αιματολογικές. Αυτό λίγο που με προβληματίζει είναι ότι 8.30 το πρωί κάθε μέρα κάνω την αντιπηκτικη, που δεν μπορώ να της αλλάξω ώρα, κ την έκανα λίγο πριν πάω. Επηρεάζει αραγε τα αποτελέσματα? Ενημέρωσα στο διαγνωστικο,  έστειλα τα αποτελέσματα κ στο γυναικολόγο κ στον Ενδοκρινολογο ηλεκτρονικά κ τους ενημέρωσα γι αυτό. .... Τώρα αν έκανα βλακεία δεν ξέρω...

Συγχαρητήρια για τα αποτελέσματα!!! Για την αντιπηκτική δεν πειράζει. Είχα ρωτήσει και γω στο διαγνωστικό πριν κάνω την εξέταση και μου είχαν πει να την κάνω κανονικά, οπότε μην ανησυχείς!!!

  • Ευχαριστώ 1

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


21 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧ είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!!! Αύριο πάω για β επιπέδου το πρωί για να δούμε πως πάει το πράγμα εύχομαι να μην δω μείωση τραχήλου!

Καλημέρα!!! Καλά αποτελέσματα!!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 22/2/2021 at 10:34 ΜΜ, ΧρυσαΜ είπε:

Τι έχει το στομάχι της; 

Παιδιά εμένα το μήκος του τραχήλου το είδαν από τη Β επιπέδου, χωρίς κολπικό, πώς γίνεται αυτό; 

Κορίτσι μου γίνεται κ εμένα μου τον μέτρησε με κοιλιακό υπέρηχο χθες που πήγα!

Η μπέμπα μας μεγάλωσε είναι 714 γραμμάρια!! Την είδα και σε 4d και τρελάθηκα κορίτσια, φαίνονται τα χαρακτηριστικά κανονικά, αν κ δεν είχε πολύ καλή θέση γιατί ειχε κολλήσει πάνω στην κοιλιά μου χαχα! 

On 24/2/2021 at 11:31 ΠΜ, BILLE είπε:

Καλημέρες!Πίνω από την αρχή της εγκυμοσύνης 2 κουταλιές και εγώ. Την 1η φορά το ήπια σε τύπου σφηνάκι και νόμιζα ότι θα έκανα εμετό. Από τότε ξεκίνησα να το βάζω μέσα πορτοκαλάδα, χυμό ροδιού ή γάλα και δεν αφήνει απολύτως καμία γεύση. Δεν το καταλαβαίνω καθόλου.

Σήμερα 3-5 με τρέλανε στο κλωτσήδι ο μπέμπης, ξεκίνησα επισήμως το ξενύχτι μου φαίνεται!Σας φιλώ όλες!!! 

Σε νιώθω φίλη! Κάθε απόγευμα αρχίζουν τα όργανα κ εμένα! Κ πολλές μέρες μέχρι να κοιμηθώ το βράδυ κλωτσάει ασταμάτητα! Προχθές με ξύπνησε κιόλας με μια δυνατή κλωτσιά τα είδα όλα χαχαχα! 

23 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧ είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!!! Αύριο πάω για β επιπέδου το πρωί για να δούμε πως πάει το πράγμα εύχομαι να μην δω μείωση τραχήλου!

Καλή επιτυχία αγάπη μου !! Όλα καλά θα πάνε!❤

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...