Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Fay_ είπε:

      Μέτρησες ποτε προγεστερονη μαζί με τις χοριακες; Εγω σήμερα που πήγα για χοριακη μέτρησα και προγεστερονη (από μόνη μου χωρίς να μου το ζητήσουν). Τώρα ήρθε το αποτέλεσμα και είναι μόνο 12, με το κατώτερο φυσιολογικό στο πρώτο τρίμηνο να ξεκινά από 3. Πολύ χαμηλή είναι και αγχώθηκα πάλι. Να τους το αναφέρω ότι έκανα την εξέταση; 

      Εννοείτε ότι πρέπει να τους το πεις ότι έκανες την εξέταση Κ το αποτέλεσμα. Γενικά κορίτσι μου μην ντρέπεσε τους γιατρούς εσύ πρέπει να τους τρέχεις για να σε προσέξουν . Αν δεν μιλάς δεν δίνουν σημασία. Πάντως μην ανχωνεσε συμβαίνει πολλές φορές να είναι χαμηλή η προγεστερόνη στις εξωσωματικές γιατί ο οργανισμός δεν προλαβαίνει να παράξει την δική του επειδή γίνετε με τεχνητό τρόπο Κ η απορρόφηση των φαρμάκων δεν είναι πάντα επιτυχημένη γρήγορα από όλους τους οργανισμούς.

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Evouska είπε:

Ναι έχω κάνει ήδη αρκετά σεμινάρια ονλαιν  και έχω μιλήσει και με μαία για να κάνουμε μαθήματα ανώδυνου τοκετού, θηλασμού κλπ! Γι'αυτό Θέλω να του το πω από τώρα ότι εκτός απροόπτου θα ήθελα να πάμε φυσιολογικά, για να μην με φέρει σε δύσκολη θέση τελευταία στιγμή! Έχεις να μου προτεινεις κάποιο σάιτ ονλαιν για τον φυσιολογικό τοκετό που μπορώ να διαβάσω περισσοτερα;; ❤

Νομίζω μια χαρά θα είσαι. Έχει και στην Ευτοκία πολύ ωραία άρθρα, και πως να φτιάξεις πλάνο τοκετού. Εχει και on line, η Ευτοκία, αλλά δεν τα έχω παρακολουθήσει για να στο προτείνω. Στην κόρη μου είχα παρακολουθήσει τα μαθήματα στο Έλενα και τώρα θα προσπαθήσω να τα ξανακάνω οι ανάσες με είχαν βοηθήσει πολυ, αλλά και η μαία σου την ίδια δουλειά θα κάνει. Και κάποια άλλα που και αυτα γίνονταν απο κοντά. Καλό είναι να μιλήσεις και με τον γιατρό σου να δεις τις προθέσεις του. Την μαια θα μπορείς να την έχεις μαζί σου και στον τοκετο; 

  • Μου αρέσει 1

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Φραουλίτσα* είπε:

Νομίζω μια χαρά θα είσαι. Έχει και στην Ευτοκία πολύ ωραία άρθρα, και πως να φτιάξεις πλάνο τοκετού. Εχει και on line, η Ευτοκία, αλλά δεν τα έχω παρακολουθήσει για να στο προτείνω. Στην κόρη μου είχα παρακολουθήσει τα μαθήματα στο Έλενα και τώρα θα προσπαθήσω να τα ξανακάνω οι ανάσες με είχαν βοηθήσει πολυ, αλλά και η μαία σου την ίδια δουλειά θα κάνει. Και κάποια άλλα που και αυτα γίνονταν απο κοντά. Καλό είναι να μιλήσεις και με τον γιατρό σου να δεις τις προθέσεις του. Την μαια θα μπορείς να την έχεις μαζί σου και στον τοκετο; 

Στο Έλενα τα μαθήματα τοκετού γίνονται διαδίκτυακα; Γνωρίζεις; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, HopeMe είπε:

Στο Έλενα τα μαθήματα τοκετού γίνονται διαδίκτυακα; Γνωρίζεις; 

Όχι νομίζω απο κοντά με λίγα άτομα, χωρίς να είμαι σίγουρη. Θα τους πάρω τηλέφωνο απο Δευτέρα και θα σου πω. 


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίτσα* είπε:

Νομίζω μια χαρά θα είσαι. Έχει και στην Ευτοκία πολύ ωραία άρθρα, και πως να φτιάξεις πλάνο τοκετού. Εχει και on line, η Ευτοκία, αλλά δεν τα έχω παρακολουθήσει για να στο προτείνω. Στην κόρη μου είχα παρακολουθήσει τα μαθήματα στο Έλενα και τώρα θα προσπαθήσω να τα ξανακάνω οι ανάσες με είχαν βοηθήσει πολυ, αλλά και η μαία σου την ίδια δουλειά θα κάνει. Και κάποια άλλα που και αυτα γίνονταν απο κοντά. Καλό είναι να μιλήσεις και με τον γιατρό σου να δεις τις προθέσεις του. Την μαια θα μπορείς να την έχεις μαζί σου και στον τοκετο; 

Νομίζω δεν θα μπορεί να είναι μαζί μου γιατί είναι μαία του ΙΚΑ, όχι του νοσοκομείου! Αλλα σίγουρα θα είναι οι μαιες της βαρδιας. Θα μπω στην ευτοκια να τα διαβάσω ευχαριστώ!!

Επίσης κορίτσια ξέρετε αν τώρα με τα μέτρα επιτρέπεται σύνοδος στον φυσιολογικό τοκετό; το ειχα απορία αυτό! 

Just now, HopeMe είπε:

Στο Έλενα τα μαθήματα τοκετού γίνονται διαδίκτυακα; Γνωρίζεις; 

Αν ψάχνεις διαδικτυακά σεμινάρια να δεις στο nutricia Και στο mitrikosthilasmos! Εγώ έχω κάνει αρκετά από αυτά τα 2 σάιτ, πολύ βοηθητικά! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Evouska είπε:

Νομίζω δεν θα μπορεί να είναι μαζί μου γιατί είναι μαία του ΙΚΑ, όχι του νοσοκομείου! Αλλα σίγουρα θα είναι οι μαιες της βαρδιας. Θα μπω στην ευτοκια να τα διαβάσω ευχαριστώ!!

Επίσης κορίτσια ξέρετε αν τώρα με τα μέτρα επιτρέπεται σύνοδος στον φυσιολογικό τοκετό; το ειχα απορία αυτό! 

Αν ψάχνεις διαδικτυακά σεμινάρια να δεις στο nutricia Και στο mitrikosthilasmos! Εγώ έχω κάνει αρκετά από αυτά τα 2 σάιτ, πολύ βοηθητικά! 

Και γω του mitricothilasmos τα είχα κάνει απο κοντά σε αίθουσα και είχα παρακολουθήσει και της nutricia διαδικτυακά, η μαία που έχουν πολύ καλή!!! 

Στο θέμα της μαίας, αν μπορείς να έχεις δική σου είναι πολύ βοηθητική. Αλλά έχει να κάνει με το γιατρό και με το νοσοκομείο. Στα δημόσια δεν ξέρω αν υπάρχει αυτη η δυνατότητα. Θέλω να ρωτήσω προς το τέλος τον γιατρό μου αν μπορώ να έχω μια μαια δικής του επιλογής, καθώς και να του πω πως έχω το πλάνο τοκετού στο μυαλό μου, και πόσα απο αυτά μπορούν να γίνουν, γιατί θα είμαι σε δημόσιο νοσοκομείο. Τώρα για τον σύζυγο πρέπει να μιλήσεις και πάλι με τον γιατρό σου γιατί έχει να κάνει με το εκάστοτε  νοσοκομείο τι πολιτική έχει. Εχω ακούσει ότι και στο δωμάτιο ο συνοδός επιτρέπεται μόνο ωρες επισκεπτηριου σε κάποια νοσοκομεία...:shock: Αλήθεια σε ποιο νοσοκομείο σκέφτεσαι να γεννήσεις;

  • Μου αρέσει 1

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, Φραουλίτσα* είπε:

Και γω του mitricothilasmos τα είχα κάνει απο κοντά σε αίθουσα και είχα παρακολουθήσει και της nutricia διαδικτυακά, η μαία που έχουν πολύ καλή!!! 

Στο θέμα της μαίας, αν μπορείς να έχεις δική σου είναι πολύ βοηθητική. Αλλά έχει να κάνει με το γιατρό και με το νοσοκομείο. Στα δημόσια δεν ξέρω αν υπάρχει αυτη η δυνατότητα. Θέλω να ρωτήσω προς το τέλος τον γιατρό μου αν μπορώ να έχω μια μαια δικής του επιλογής, καθώς και να του πω πως έχω το πλάνο τοκετού στο μυαλό μου, και πόσα απο αυτά μπορούν να γίνουν, γιατί θα είμαι σε δημόσιο νοσοκομείο. Τώρα για τον σύζυγο πρέπει να μιλήσεις και πάλι με τον γιατρό σου γιατί έχει να κάνει με το εκάστοτε  νοσοκομείο τι πολιτική έχει. Εχω ακούσει ότι και στο δωμάτιο ο συνοδός επιτρέπεται μόνο ωρες επισκεπτηριου σε κάποια νοσοκομεία...:shock: Αλήθεια σε ποιο νοσοκομείο σκέφτεσαι να γεννήσεις;

Αναφορικά με το Έλενα ο συνοδός παραμένει στο δωμάτιο. Γίνεται τεστ covid και στους 2 πριν τον τοκετό και επιτρέπουν το συνοδό να παραμείνει στο δωμάτιο όλες τις ημέρες. Δεν επιτρέπεται να φύγει και να ξαναέρθει βέβαια! Μαζί μπαίνετε, μαζί βγαίνετε στο εξιτήριο. Βέβαια τα μέτρα από στιγμή σε στιγμή αλλάζουν, όποτε το βλέπουμε εκεί κοντά.

Θα Μ ενδιέφερε να Μ ενημερώσεις αν μάθεις για τα μαθήματα στο Έλενα. @Evouska ευχαριστώ για τις πληροφορίες! Θα τα ψάξω μόλις τελειώσω με τις εργασίες μου. Αν και αναπνοές λόγω καισαρικής δεν χρειάζομαι πια, αλλά στην πρώτη μου που γέννησα φυσιολογικα ήταν σωτήριες γιατί είχα πολύωρο τοκετό με επιπλοκές. Απλά να θυμηθώ προετοιμασία και πρώτες μέρες με το μωρό κάποιες λεπτομέρειες. Έχουν περάσει 15 χρόνια γαρ....:D

Καλημερα σε όλες! Καλή Κυριακή!

Έχω ξυπνήσει πρωί γιατί βόλευε σήμερα στο μικροβιολογικό για 3πλη κατ οικον αιμοληψια (λόγω καμπύλης σακχάρου).

Χθες πιάστηκα μαζί με τις κόρες μου να κάνω κάποιες δουλειές, μη φανταστείτε....και άρχισα να πονάω στην κοιλιά και από κάτω. Φοβήθηκα μην έκανα κακό γιατί ούτε να προχωρήσω δεν μπορούσα. Τοίχο τοίχο πιάνομουνα να πάω τουαλέτα. Ευτυχώς δεν είδα πάλι αίμα η καφέ, γιατί τώρα θα φοβόμουν περισσότερο. Από χθες μενω ξαπλωμένη και δεν κουνάω βλέφαρο από τον φόβο μου. Πονάω ακόμη βέβαια αρκετά. Να προσέχετε κορίτσια. Εσείς πώς την παλεύετε;

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Καλά αποτελέσματα να έχεις @HopeMe!! Πρόσεχε! Μην ξανοίγεται με τις δουλειές. Σιγά σιγά κι από λιγο. Από αυτά που ξέρω με τα ισχύοντα μέτρα στα ιδιωτικά μαιευτήρια επιτρέπεται ο πατέρας στον φυσιολογικό τοκετό και μετά ανάλογα την πολιτική του μαιευτήριο μπορεί να παραμείνει και τις επόμενες μέρες ή μένει μονο για να δει το μωρό αμέσως μετά τον τοκετό  και στην συνέχεια τον διώχνουν. Στα δημόσια δεν επιτρέπεται να είναι στην αίθουσα τοκετου και προ κορωνοιου. Ας ελπίσουμε μέχρι να γεννήσουμε να είναι πιο ελαστικά τα πράγματα ως προς τον μπαμπά, να μπορούμε να χαρούμε μαζί τις πρώτες μέρες του μωρού.

 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Evouska είπε:

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις  @ΒαλεντιναΧ @HopeMe! Σας ρωτάω γιατί απ όσο ξέρω στο νοσοκομείο εδώ, οπου κατα πασα πιθανότητα θα γεννήσω, απ ότι έχω καταλάβει στις περισσότερες περιπτώσεις γίνεται καισαρική! Εγώ αν πηγαίνουν όλα καλα θα ήθελα να γεννήσω φυσιολογικά, είχα αγχωθεί λίγο για τη θέση γιατί μου είχε πει ο εμβρυολογος στη β επιπέδου ότι δεν είχε γυρίσει ακόμα το μωρό, αλλά στον τελευταίο υπέρηχο ευτυχώς είχε γυρίσει,  κ απ όσο καταλαβαίνω από τις κλωτσιές ακόμα είναι έτσι όποτε καλά πάμε! Απλα ήθελα να ξέρω για να κάνω μια συζήτηση στο γιατρό στο νοσοκομείο να δω τι θα μου πει !! 

Επίσης με ενδιέφερε κ για τον πλακούντα γιατί μια ξαδέλφη μου γεννάει αυτή τη βδομάδα με προγραμματισμένη καισαρική λόγω χαμηλού πλακούντα και μόλις μπήκα στην 36η εβδομάδα! 

@ΧρυσαΜ ποιο είναι το καρότσι σου αγαπη; γιατί κ εμείς lorelli παραγγείλαμε τελικά το crysta!

Το  luna έχουμε σε Πετρόλ. Είχε και μια τσάντα μεταφοράς δώρο την οποία ακόμη τη χρησιμοποιω και 2μιση χρόνια εγγύηση 

Για τη θέση του μωρού δε νομίζω ότι είναι ανησυχητικό γιατί νομίζω ρολάρουν συνέχεια. 

Just now, HopeMe είπε:

Αναφορικά με το Έλενα ο συνοδός παραμένει στο δωμάτιο. Γίνεται τεστ covid και στους 2 πριν τον τοκετό και επιτρέπουν το συνοδό να παραμείνει στο δωμάτιο όλες τις ημέρες. Δεν επιτρέπεται να φύγει και να ξαναέρθει βέβαια! Μαζί μπαίνετε, μαζί βγαίνετε στο εξιτήριο. Βέβαια τα μέτρα από στιγμή σε στιγμή αλλάζουν, όποτε το βλέπουμε εκεί κοντά.

Θα Μ ενδιέφερε να Μ ενημερώσεις αν μάθεις για τα μαθήματα στο Έλενα. @Evouska ευχαριστώ για τις πληροφορίες! Θα τα ψάξω μόλις τελειώσω με τις εργασίες μου. Αν και αναπνοές λόγω καισαρικής δεν χρειάζομαι πια, αλλά στην πρώτη μου που γέννησα φυσιολογικα ήταν σωτήριες γιατί είχα πολύωρο τοκετό με επιπλοκές. Απλά να θυμηθώ προετοιμασία και πρώτες μέρες με το μωρό κάποιες λεπτομέρειες. Έχουν περάσει 15 χρόνια γαρ....:D

Καλημερα σε όλες! Καλή Κυριακή!

Έχω ξυπνήσει πρωί γιατί βόλευε σήμερα στο μικροβιολογικό για 3πλη κατ οικον αιμοληψια (λόγω καμπύλης σακχάρου).

Χθες πιάστηκα μαζί με τις κόρες μου να κάνω κάποιες δουλειές, μη φανταστείτε....και άρχισα να πονάω στην κοιλιά και από κάτω. Φοβήθηκα μην έκανα κακό γιατί ούτε να προχωρήσω δεν μπορούσα. Τοίχο τοίχο πιάνομουνα να πάω τουαλέτα. Ευτυχώς δεν είδα πάλι αίμα η καφέ, γιατί τώρα θα φοβόμουν περισσότερο. Από χθες μενω ξαπλωμένη και δεν κουνάω βλέφαρο από τον φόβο μου. Πονάω ακόμη βέβαια αρκετά. Να προσέχετε κορίτσια. Εσείς πώς την παλεύετε;

Καλά αποτελέσματα. Κι εγώ έτσι νιώθω, να πονάω από κάτω οταν κινούμαι... Νταξει είναι και από την κούραση... Ενημέρωσε και το γιατρό όμως. 

Κορίτσια εγώ είδα χθες στον ύπνο μου ότι γέννησα με καισαρική, βέβαια δεν είχα ούτε ενοχλήσεις ούτε τίποτα. Να φανταστείτε υποτίθεται ότι σηκώθηκα αμέσως, χωρίς να έχω το παραμικρό, άφησα το μωρό να κοιμάται στο νοσοκομείο και πήγα να βοηθήσω τον άντρα μου με τα μωρά στο σπίτι. Θα ξαναπήγαινα λέει μετά για να το ταΐσω.... Ο, τι να 'ναι...

@Κική_ συγχαρητήρια για τη μικρούλα, θα συμπληρώσω το πινακακι!!! Με το καλό!!!!! Αλλά πότε έχεις πητ είπαμε;;;; 

Πινακάκι!

@Maria92 ΠΗΤ 28/5

@Mpizelaki_mou πητ 5/6 Αυχενική 27/11

@Φραουλίτσα* ΠΗΤ 6/6, Β επιπέδου 28/1κοριτσάκινοσοκομείο Έλενα 

@Μαρία1430 ΠΗΤ 7/6 Αυχενική 23/11, β επιπέδου 1/2, κοριτσάκι, Ιασώ

@boockieΠΗΤ 8/6 Αυχενική 24/11, β επιπέδου 26/1, αγοράκι, Ιασώ 

@olga9@Olga93ΗΤ 8/6 Αυχενική 26/11, β επιπέδου 4/2, αγοράκι 

 @phal ΠΗΤ 5/6 Αυχενική 26/11, Β επιπέδου 26/1, twins boy and girl, Ιασώ

@FlowerMom ΠΗΤ 11/6 Αυχενική 2/12, Β επιπέδου 4/2, άγνωστο φύλο, Ιασώ

@BILLEΠΗΤ 11/6 Αυχενική 1-11/12, Β επιπέδου 1/2, αγοράκι

@Evouska ΠΗΤ 13/6 Αυχενική 30/11, Β επιπέδου 3/2, κοριτσάκι

@alina80 ΠΗΤ 14/6 Αυχενική 2/12, β επιπέδου 10/2, κοριτσάκι 

@HopeMe ΠΗΤ 14/6 Αυχενική 2/12, Β επιπέδου 3/2, κοριτσάκινοσοκομείο Έλενα

@matinab1980 Αυχενική 4/12, αγοράκι, Αρεταίειο νοσοκομείο 

@Αυρα87ΠΗΤ 16/6, κοριτσάκι, Γαία 

@jellyfishch ΠΗΤ 17/6, Αυχενική 10/12, Β επιπέδου 5/2,αγοράκι 

@Eva1986 ΠΗΤ 16/6, Β επιπέδου 5/2, κοριτσάκι 

@maroullakii ΠΗΤ 20/6 Αυχενική 8/12, αγοράκι, μητέρα 

@Avmar ΠΗΤ 25/6

@Linaki.24 ΠΗΤ 24/6,Β Επιπέδου 17/2 κοριτσάκιΝοσοκομείο Αγίου Ανδρέα Πατρών 

@λιλιτο ΠΗΤ 25/6 κοριτσάκι, νοσοκομείο Παπαγεωργίου 

@Φώφη1990 ΠΗΤ 29/6 Υπέρηχος 28/1, β επιπέδου 22/2, κοριτσάκι

@ΧρυσαΜΠΗΤ 30/6 Αυχενική 16/12, β επιπέδου 22/2,αγοράκι μητέρα

@ΒαλεντιναΧΠΗΤ 1/7 Β επιπέδου 25/2,αγοράκι, Γενικό Νοσοκομείο Κατερίνης

@Evi!ΠΗΤ 2-4/7

@Marialena86 ΠΗΤ 12-15/7, κοριτσάκιΙασώ

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Μπορείτε να μου στείλετε το λινκ για τα μαθήματα ανώδυνου? 

Κική συγχαρητήρια, με το καλό να γεννηθει το κοριτσάκι σας!!

Κορίτσια 128 παλμοί είναι καλά? Τον νιώθω πάρα πολύ ήσυχο και ανησυχώ λίγο.

Hope κουράστηκες ε? Περαστικά, έχεις δίκιο πρέπει να προσέχουμε όλες!

Βρήκα κουνιτσα με αποσπώμενα καγκελα για το ανηψουδι γύρω στα 150 ευρώ. Μέχρι 4 ετών κάνει. Μια Χαρούλα. Τελικά έχω και κάποια ψώνια για εμένα, πρέπει να πάρω φωλιτσα για νεογέννητο και κουνουπιερα για το καρότσι μας, μάρσιπο, να δω από πού θα νοικιασω θηλαστρο, ζώνη για μετά τη γέννα για να μαζέψει η κοιλιτσα, μπάλα εκγύμνασης και ίσως και peanut ball... Να παραγγείλω τσάι σμεουρου σε τεράστια ποσότητα, να κάνω έρευνα αγοράς για τη βοηθό μητρότητας ή τη μαία που θα προσλάβω, τσάντα μαμας...και εκείνα που κουνιούνται μόνα τους και νανουριζουν το μωρό, δεν ξέρω πως λέγονται αλλά νομίζω θα με σώσει.. πιο μετά όμως, τώρα φοβάμαι ακόμη να πάρω το οτιδήποτε...

 


2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, jellyfishch είπε:

Καλημέρα! Μπορείτε να μου στείλετε το λινκ για τα μαθήματα ανώδυνου? 

Κική συγχαρητήρια, με το καλό να γεννηθει το κοριτσάκι σας!!

Κορίτσια 128 παλμοί είναι καλά? Τον νιώθω πάρα πολύ ήσυχο και ανησυχώ λίγο.

Hope κουράστηκες ε? Περαστικά, έχεις δίκιο πρέπει να προσέχουμε όλες!

Βρήκα κουνιτσα με αποσπώμενα καγκελα για το ανηψουδι γύρω στα 150 ευρώ. Μέχρι 4 ετών κάνει. Μια Χαρούλα. Τελικά έχω και κάποια ψώνια για εμένα, πρέπει να πάρω φωλιτσα για νεογέννητο και κουνουπιερα για το καρότσι μας, μάρσιπο, να δω από πού θα νοικιασω θηλαστρο, ζώνη για μετά τη γέννα για να μαζέψει η κοιλιτσα, μπάλα εκγύμνασης και ίσως και peanut ball... Να παραγγείλω τσάι σμεουρου σε τεράστια ποσότητα, να κάνω έρευνα αγοράς για τη βοηθό μητρότητας ή τη μαία που θα προσλάβω, τσάντα μαμας...και εκείνα που κουνιούνται μόνα τους και νανουριζουν το μωρό, δεν ξέρω πως λέγονται αλλά νομίζω θα με σώσει.. πιο μετά όμως, τώρα φοβάμαι ακόμη να πάρω το οτιδήποτε...

 

Για θήλαστρο θα σού δώσουν φυλλάδια προσφορών και στο νοσοκομείο όταν γεννήσεις με το καλό. Πολύ ενδιαφέρον ακούγεται αυτό με την κούνια. Από πού την πήρες; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Είναι μια μπάλα που βοηθάει στην εξέλιξη του τοκετού. Έχει σχήμα φυστίκι. Απ' όσο είδα ξαπλώνεις στο πλάι και τη βάζεις ανάμεσα στα πόδια, όταν την πάρω θα ασχοληθώ περισσότερο.

  • Μου αρέσει 1

2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , jellyfishch είπε:

Στο Λητώ.  Το βλέπω ακόμη, θα πάω και σε έναν εδώ που είναι φτηνός μηπως έχει τίποτα και θα δω.

 

Ααα μάλιστα..

Πάντως σχετικά με τη ζώνη, εγώ ήθελα αλλά δεν ήθελα να πετάξω λεφτά (γενικά ο, τι σπατάλη δεν αφορά τα παιδιά τη θεωρώ περιττή) και έβαλα ζώνη που είχα για τη μέση. Από αυτές που έχουν αποσπώμενες λάμες από πίσω. Δεν ξέρω αν έκανε δουλειά, γιατί τη φορούσα συνέχεια μεν, αλλά επειδή άργησε να μού φύγει το πρήξιμο, δεν ξέρω πώς θα ήμουν αν δεν τη φορούσα. Η επιλογή ζώνης που έκανα πάντως δεν ήταν άκυρη διότι υπάρχουν ζώνες ίδιες. 

Μακάρι αυτή τη φορά να μην πάρω πάλι τόσα κιλά...... Μού έλεγε μια φίλη χθες για μια γνωστή της που πήρε μόνο 6 κιλά!!!!! Το πιστεύετε;;;; τα οποία εννοείται έχασε κατευθείαν.... Απλα δεν πεινούσε και δεν έτρωγε, ενώ εγώ χθες ειδικά είχα μια άκυρη λιγουρα κι έτρωγα οοοολη τη μέρα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, ΧρυσαΜ είπε:

Ααα μάλιστα..

Πάντως σχετικά με τη ζώνη, εγώ ήθελα αλλά δεν ήθελα να πετάξω λεφτά (γενικά ο, τι σπατάλη δεν αφορά τα παιδιά τη θεωρώ περιττή) και έβαλα ζώνη που είχα για τη μέση. Από αυτές που έχουν αποσπώμενες λάμες από πίσω. Δεν ξέρω αν έκανε δουλειά, γιατί τη φορούσα συνέχεια μεν, αλλά επειδή άργησε να μού φύγει το πρήξιμο, δεν ξέρω πώς θα ήμουν αν δεν τη φορούσα. Η επιλογή ζώνης που έκανα πάντως δεν ήταν άκυρη διότι υπάρχουν ζώνες ίδιες. 

Μακάρι αυτή τη φορά να μην πάρω πάλι τόσα κιλά...... Μού έλεγε μια φίλη χθες για μια γνωστή της που πήρε μόνο 6 κιλά!!!!! Το πιστεύετε;;;; τα οποία εννοείται έχασε κατευθείαν.... Απλα δεν πεινούσε και δεν έτρωγε, ενώ εγώ χθες ειδικά είχα μια άκυρη λιγουρα κι έτρωγα οοοολη τη μέρα. 

Σου έμεινε τελικά κοιλίτσα? Εμένα μου έμεινε δυστυχώς (με περνούσαν για έγκυο για δύο τρία χρόνια μετά τη γέννα!), και λέω τώρα να πάρω μια πολύ καλή...έξι κιλά ε? Μπράβο, πως τα κατάφερε?!?!! Κι εγώ πολύ πείνα έχω... Το χω ρίξει στα μαρούλια για να ξεγελιέμαι...

  • Μου αρέσει 1

2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...