Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια!!! Καλη επιτυχία με τις καμπύλες και καλα αποτελέσματα!!! Γενικά πριν τις εξετάσεις δεν προσέχω καθόλου την διατροφή να πω την αλήθεια, απλά πάω νηστική και εχω τα καπάκια μαζί μου. @Μαρία1430 μπράβο για τα αποτελέσματα στην καμπύλη. Τελικά τζάμπα το άνχος.

@BILLE τέλος καλό όλα καλά. Λογικά είναι να αγχώνεσαι. Δεν ξέρουμε τι γίνεται ακριβώς και είμαστε λίγο στα τυφλά. Αν βάλεις και τις ορμόνες... Σωθήκαμε. Υπομονή και μπορείς και αισιοδοξία. Καλημέρα σε όλες!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια μου!!!! Με το καλό οι καμπύλες σας! Εγώ πήγα εχθές πήρα τα παραπεμπτικα για καμπύλη γενικές αίματος ούρων κλπ και θα πάω από εβδομάδα να τις κάνω! 

  • Μου αρέσει 3

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Eleni Kost11 said:

Καλησπέρα και από μένα !!!! Εγώ δεν κάνω αιματολογικές κάθε μήνα!! Η πρώτη φορά ήταν στην 8η εβδομάδα για να δούμε και το ρέζους στο αίμα, μια για την αυχενική(χωρίς ουρα όμως και ανάλυση) και σήμερα για την καμπύλη! Όσο για τα χαπάκια πριν δεν παίρνω τίποτα! Δεν τρωω τίποτα και δεν πίνω ούτε νερό για να είμαι σίγουρη(καθόλου υπερβολική).. τα χαπάκια τα παίρνω μετά ναι! Εκτος από σήμερα που τα παρέλειψα εντελώς γιατί ημουν εκτος σπιτιου!!

Παρεμπιπτόντως, θέλω τη συμβουλή σας όσες γνωριζετε...στην β επιπεδου (22+1) διαγνωστηκα με λίγο αυξημένο αμνιακό υγρό, και στο προηγούμενο ραντεβού με τον γιατρό μου (24+3) το μωρό το μέτρησε 900γρ (με μάλωσε παρα πολύ) και έχω πολύ αυξημένο υγρό! Από κιλά έχω βαλει 5 σύνολο. (1,66 ύψος και 63κιλα πλέον). Τώρα, έκανα σήμερα την καμπύλη ζαχαρου και είμαι λίγο αγχωμένη γιατί προσπαθώ να προσέχω την διατροφή μου.. Ποια τα όρια του ζαχαρου να θεωρήσω ως φυσιολογικά; Αύριο θα βγουν τα αποτελέσματα! Και επίσης, γνωρίζετε ποσο κράξιμο μπορεί να φάω από τον γυναικολόγο μου;; :roll:

Καλημέρα κοπέλα μου! Γιατί σε έκραξε??? Για το βάρος του μωρου? Τα 5 κιλά δεν ειναι πολυ. 

Κορίτσιαααααα δεν θα το πιστεψετε.... Πάλι έπεσα χθες.  Τη νυχτα σκονταψα όταν πηγαινα στην τουαλέτα!....... εχω κατά τρομάξει. Τι είναι αυτό το κακό. Καθε τρεις και λίγο να πέφτω? 

  • Μου αρέσει 1

oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Φώφη κι εγώ παραλίγο σήμερα, στο κέντρο. Εν τω μεταξύ όλοι οι περαστικοί παθαίνουν πανικό.:rolleyes:. άσε δε η αδεξιότητα, όλο κάτι να μου πέφτει , να σκοντάφτω να πέφτω επάνω σε τοίχους...

@Eva1986  πέρασα από το νάρλη, έχει μια πολυμορφική που γίνεται από κούνια καναπές κρεβάτι και γραφείο και έχει και συρτάρι. Ωραιότατη είναι και Μινιόν ο, τι πρέπει για εμάς που έχουμε λίγο χωρο. Στα 120 ευρώ. Εγώ μάλλον θα πάρω δύο μια για το μικρό μου και μία για το ανηψι.. και την παλιά του γιου μου θα την αφήσω στη μάνα μου για όταν θα τον κρατάει. 

Πολλά έξοδα Παντως κορίτσια... Δεν υπάρχει καμία πρόβλεψη για τις εξετάσεις μας και όλα αυτά στην εγκυμοσύνη. Πήρα τηλ στο Ιπποκράτειο και μου λένε δε δεχόμαστε έγκυες λόγω κοβιντ, δηλαδή απορώ εάν δεν είχαμε χρήματα τι θα κάναμε? Για να μη μιλήσω για συμπεριφορά, αντιμετωπίση και δικαιώματα ασθενούς... Ευτυχώς που έχουμε τα επιδόματα για μετά τη γέννα και λίγο περνούμε μια ανάσα.

Για την κάμπυλη εγώ δεν κάνω κάτι διαφορετικό απ' ότι συνήθως για να πάρω πραγματικά αποτελέσματα. Το θέμα δεν είναι τα νούμερα που θα φανούν  αλλά να μην κινδυνεύει το μωρό.. δε μου έδωσε ιδιαίτερες οδηγίες για το πριν  ούτε ο γιατρός ούτε ο μικροβιολόγος.

Τον μπέμπη τον αισθάνομαι πολύ έντονα τις τελευταίες ημέρες, μεγαλώσαμε...ωεχω αρκετή αγωνία για τη θέση του ελπίζω να γυρίσει με το κεφάλι κάτω.. εχθές μπήκα και χαζευα ασκήσεις σε περίπτωση που δε γυρίζει μέχρι τις 30...

Καλή συνέχεια σε όλες!!

  • Μου αρέσει 5

2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

10 ώρες πρίν, Eleni Kost11 είπε:

Καλησπέρα και από μένα !!!! Εγώ δεν κάνω αιματολογικές κάθε μήνα!! Η πρώτη φορά ήταν στην 8η εβδομάδα για να δούμε και το ρέζους στο αίμα, μια για την αυχενική(χωρίς ουρα όμως και ανάλυση) και σήμερα για την καμπύλη! Όσο για τα χαπάκια πριν δεν παίρνω τίποτα! Δεν τρωω τίποτα και δεν πίνω ούτε νερό για να είμαι σίγουρη(καθόλου υπερβολική).. τα χαπάκια τα παίρνω μετά ναι! Εκτος από σήμερα που τα παρέλειψα εντελώς γιατί ημουν εκτος σπιτιου!!

Παρεμπιπτόντως, θέλω τη συμβουλή σας όσες γνωριζετε...στην β επιπεδου (22+1) διαγνωστηκα με λίγο αυξημένο αμνιακό υγρό, και στο προηγούμενο ραντεβού με τον γιατρό μου (24+3) το μωρό το μέτρησε 900γρ (με μάλωσε παρα πολύ) και έχω πολύ αυξημένο υγρό! Από κιλά έχω βαλει 5 σύνολο. (1,66 ύψος και 63κιλα πλέον). Τώρα, έκανα σήμερα την καμπύλη ζαχαρου και είμαι λίγο αγχωμένη γιατί προσπαθώ να προσέχω την διατροφή μου.. Ποια τα όρια του ζαχαρου να θεωρήσω ως φυσιολογικά; Αύριο θα βγουν τα αποτελέσματα! Και επίσης, γνωρίζετε ποσο κράξιμο μπορεί να φάω από τον γυναικολόγο μου;; :roll:

Μην αγχώνεσαι. Τα αποτελέσματα της καμπύλης θα γράφουν και τα φυσιολογικά όρια και εκτός να είσαι θα κρατηθείς στο φαγητό και θα βελτιωθεί. Αν προσέξεις λίγο θα πάνε όλα καλα. Για το κράξιμο εξαρτάται και από το γιατρό.... εμένα και με 130 μια ώρα μετά το φαγητό πολύ του φαίνεται, θέλει λιγότερο. Θέλει να είμαστε προσεκτικοί. Στην Β επιπέδου και εμένα το μωρό φαινόταν περίπου 100 γρ μεγαλύτερο, το υγρό ήταν οκ και μου είπαν να μετράω σάκχαρο και μόνη μου για ασφάλεια μη τυχόν και μας ξεφύγει. Σήμερα κάνω και την καμπυλη και θα δούμε. Πάντως το άγχος δεν βοηθά το σάκχαρο όποτε θα το αντιμετωπίσουμε με ψυχραιμία αν προκύψει.  

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, jellyfishch είπε:

Καλημέρα! Φώφη κι εγώ παραλίγο σήμερα, στο κέντρο. Εν τω μεταξύ όλοι οι περαστικοί παθαίνουν πανικό.:rolleyes:. άσε δε η αδεξιότητα, όλο κάτι να μου πέφτει , να σκοντάφτω να πέφτω επάνω σε τοίχους...

@Eva1986  πέρασα από το νάρλη, έχει μια πολυμορφική που γίνεται από κούνια καναπές κρεβάτι και γραφείο και έχει και συρτάρι. Ωραιότατη είναι και Μινιόν ο, τι πρέπει για εμάς που έχουμε λίγο χωρο. Στα 120 ευρώ. Εγώ μάλλον θα πάρω δύο μια για το μικρό μου και μία για το ανηψι.. και την παλιά του γιου μου θα την αφήσω στη μάνα μου για όταν θα τον κρατάει. 

Πολλά έξοδα Παντως κορίτσια... Δεν υπάρχει καμία πρόβλεψη για τις εξετάσεις μας και όλα αυτά στην εγκυμοσύνη. Πήρα τηλ στο Ιπποκράτειο και μου λένε δε δεχόμαστε έγκυες λόγω κοβιντ, δηλαδή απορώ εάν δεν είχαμε χρήματα τι θα κάναμε? Για να μη μιλήσω για συμπεριφορά, αντιμετωπίση και δικαιώματα ασθενούς... Ευτυχώς που έχουμε τα επιδόματα για μετά τη γέννα και λίγο περνούμε μια ανάσα.

Για την κάμπυλη εγώ δεν κάνω κάτι διαφορετικό απ' ότι συνήθως για να πάρω πραγματικά αποτελέσματα. Το θέμα δεν είναι τα νούμερα που θα φανούν  αλλά να μην κινδυνεύει το μωρό.. δε μου έδωσε ιδιαίτερες οδηγίες για το πριν  ούτε ο γιατρός ούτε ο μικροβιολόγος.

Τον μπέμπη τον αισθάνομαι πολύ έντονα τις τελευταίες ημέρες, μεγαλώσαμε...ωεχω αρκετή αγωνία για τη θέση του ελπίζω να γυρίσει με το κεφάλι κάτω.. εχθές μπήκα και χαζευα ασκήσεις σε περίπτωση που δε γυρίζει μέχρι τις 30...

Καλή συνέχεια σε όλες!!

Λοιπόν για να νιώσεις καλύτερα με την έννοια ότι υπάρχουν και χειρότερα· 

Σταματάω τη δουλειά την άλλη εβδομάδα και δε δικαιούμαι κανένα μα κανένα επίδομα, μόνο της γέννας το οποίο θα φύγει για πληρωμή γιατρού. Ταμείο ανεργίας δεν παίρνω γιατί δεν έχω τους μήνες προϋπηρεσίας. Άδεια μητρότητας από το ΙΚΑ δεν παίρνω γιατί θα πρέπει να έχω 200 ένσημα μέχρι τον Δεκέμβρη κι έχω 133. Αν δεν πιάνεται μέχρι τον Δεκέμβριο και πιαστεί μέχρι όταν είναι να σταματήσω, με το ζόρι έχω 190.

Με λίγα λόγια, μένω αφραγκη μέχρι να ξεκινήσω πάλι δουλειά. 

  • Λυπημένη/-ος 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, maroullaki said:

Μην αγχώνεσαι. Τα αποτελέσματα της καμπύλης θα γράφουν και τα φυσιολογικά όρια και εκτός να είσαι θα κρατηθείς στο φαγητό και θα βελτιωθεί. Αν προσέξεις λίγο θα πάνε όλα καλα. Για το κράξιμο εξαρτάται και από το γιατρό.... εμένα και με 130 μια ώρα μετά το φαγητό πολύ του φαίνεται, θέλει λιγότερο. Θέλει να είμαστε προσεκτικοί. Στην Β επιπέδου και εμένα το μωρό φαινόταν περίπου 100 γρ μεγαλύτερο, το υγρό ήταν οκ και μου είπαν να μετράω σάκχαρο και μόνη μου για ασφάλεια μη τυχόν και μας ξεφύγει. Σήμερα κάνω και την καμπυλη και θα δούμε. Πάντως το άγχος δεν βοηθά το σάκχαρο όποτε θα το αντιμετωπίσουμε με ψυχραιμία αν προκύψει.  

Για το μέγεθος δηλαδή του μωρου παίζει ρόλο το ζάχαρο!?? Δεν το ήξερα... Γι αυτό είπε η @Eleni Kost11 ότι την έκραξε. !!! 

 

Κορίτσια κάτι ακόμα... Η κινητικότητα είναι ίδια κάθε μέρα σε εσάς??? Σήμερα την μικρή την νιώθω λιγότερο από χθες! Κλωτσάει αλλά όχι όπως χθες. Εντωμεταξύ επειδή έπεσα και το βράδυ έχουν μπει ψύλλοι στα αυτιά μου! :cry:


oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φώφη1990 είπε:

Για το μέγεθος δηλαδή του μωρου παίζει ρόλο το ζάχαρο!?? Δεν το ήξερα... Γι αυτό είπε η @Eleni Kost11 ότι την έκραξε. !!! 

 

Κορίτσια κάτι ακόμα... Η κινητικότητα είναι ίδια κάθε μέρα σε εσάς??? Σήμερα την μικρή την νιώθω λιγότερο από χθες! Κλωτσάει αλλά όχι όπως χθες. Εντωμεταξύ επειδή έπεσα και το βράδυ έχουν μπει ψύλλοι στα αυτιά μου! :cry:

Να προσέχεις βρε κορίτσι μου!!!! Όχι δεν είναι κάθε μέρα το ίδιο οι κινήσεις αν είναι δυνατόν έχει μέρες που το καταλαβαίνω και όρθια ένω περπατάω ότι κλωτσαει και υπάρχουν μέρες που πρέπει να ξαπλώσω να ηρεμήσω για να νιώσω...άμα την ακούς έστω και λίγο είναι όλα καλά!!!!

Όσο αφορά την καμπύλη πριν λίγο πήρα τηλ και μου είπε ότι απλά θέλει να είμαι νηστική το πρωί και να μην πάρω κανένα φάρμακο βιταμίνη επιτρέπεται μόνο νερό να πιω θα πάω ή τρίτη ή τέταρτη....

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φώφη1990 είπε:

Για το μέγεθος δηλαδή του μωρου παίζει ρόλο το ζάχαρο!?? Δεν το ήξερα... Γι αυτό είπε η @Eleni Kost11 ότι την έκραξε. !!! 

 

Κορίτσια κάτι ακόμα... Η κινητικότητα είναι ίδια κάθε μέρα σε εσάς??? Σήμερα την μικρή την νιώθω λιγότερο από χθες! Κλωτσάει αλλά όχι όπως χθες. Εντωμεταξύ επειδή έπεσα και το βράδυ έχουν μπει ψύλλοι στα αυτιά μου! :cry:

Ναι για το υγρό και το βάρος.. να είναι πολύ μεγάλο και ειδικά γύρω γύρω σην κοιλιά του δεν θέλουν... είναι πιθανό σημάδι διαβήτη κύησης ... αλλά αν προσέξεις στην διατροφή αρκετά και να σου τύχει ίσως την σκαπουλάρεις χωρίς φάρμακα...... Και εμένα δεν κουνιέται κάθε μερα το ιδιο... στην Β επιπέδου που έφαγα και λίγη σοκολάτα έκοβε γύρες...προχτές ξανά έφαγα από μόνη μου και άρχισε πάλι τις τρελιτσες

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, ΒαλεντιναΧ said:

Να προσέχεις βρε κορίτσι μου!!!! Όχι δεν είναι κάθε μέρα το ίδιο οι κινήσεις αν είναι δυνατόν έχει μέρες που το καταλαβαίνω και όρθια ένω περπατάω ότι κλωτσαει και υπάρχουν μέρες που πρέπει να ξαπλώσω να ηρεμήσω για να νιώσω...άμα την ακούς έστω και λίγο είναι όλα καλά!!!!

Όσο αφορά την καμπύλη πριν λίγο πήρα τηλ και μου είπε ότι απλά θέλει να είμαι νηστική το πρωί και να μην πάρω κανένα φάρμακο βιταμίνη επιτρέπεται μόνο νερό να πιω θα πάω ή τρίτη ή τέταρτη....

Εντάξει!! Ήμουν που ήμουν τελείως αδέξια τώρα έχω απογίνει! Το νιώθω ότι η ισορροπία μου δεν είναι στα καλυτερα της. 

Την νιώθω! Ναι κουνιέται! Αλλά όχι πολυ δυνατές κλωτσιές όπως χθες! 


oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φώφη1990 είπε:

Εντάξει!! Ήμουν που ήμουν τελείως αδέξια τώρα έχω απογίνει! Το νιώθω ότι η ισορροπία μου δεν είναι στα καλυτερα της. 

Την νιώθω! Ναι κουνιέται! Αλλά όχι πολυ δυνατές κλωτσιές όπως χθες! 

Εντάξει είναι τότε απλά μπορεί να κοιμάται....

Εμένα δεν μου έφταναν οι συσπάσεις και γενικά όσα έχω.....έχει εδώ και μια εβδομάδα που με έπιασαν οι πονοι των στρογγυλών συνδέσμων και έχω όλη μέρα τσιμπήματα κυρίως αριστερά αλλά και δεξιά κάτω κάτω χαμηλα στην κοιλια διάβασα ότι υποχωρεί σε καμιά εβδομάδα άντε να δούμε....αν δεν είχα τον πονο την ημέρα που έκανα την β επιπέδου θα είχα ανησυχήσει....

  • Ευχαριστώ 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, jellyfishch είπε:

Καλημέρα! Φώφη κι εγώ παραλίγο σήμερα, στο κέντρο. Εν τω μεταξύ όλοι οι περαστικοί παθαίνουν πανικό.:rolleyes:. άσε δε η αδεξιότητα, όλο κάτι να μου πέφτει , να σκοντάφτω να πέφτω επάνω σε τοίχους...

@Eva1986  πέρασα από το νάρλη, έχει μια πολυμορφική που γίνεται από κούνια καναπές κρεβάτι και γραφείο και έχει και συρτάρι. Ωραιότατη είναι και Μινιόν ο, τι πρέπει για εμάς που έχουμε λίγο χωρο. Στα 120 ευρώ. Εγώ μάλλον θα πάρω δύο μια για το μικρό μου και μία για το ανηψι.. και την παλιά του γιου μου θα την αφήσω στη μάνα μου για όταν θα τον κρατάει. 

Πολλά έξοδα Παντως κορίτσια... Δεν υπάρχει καμία πρόβλεψη για τις εξετάσεις μας και όλα αυτά στην εγκυμοσύνη. Πήρα τηλ στο Ιπποκράτειο και μου λένε δε δεχόμαστε έγκυες λόγω κοβιντ, δηλαδή απορώ εάν δεν είχαμε χρήματα τι θα κάναμε? Για να μη μιλήσω για συμπεριφορά, αντιμετωπίση και δικαιώματα ασθενούς... Ευτυχώς που έχουμε τα επιδόματα για μετά τη γέννα και λίγο περνούμε μια ανάσα.

Για την κάμπυλη εγώ δεν κάνω κάτι διαφορετικό απ' ότι συνήθως για να πάρω πραγματικά αποτελέσματα. Το θέμα δεν είναι τα νούμερα που θα φανούν  αλλά να μην κινδυνεύει το μωρό.. δε μου έδωσε ιδιαίτερες οδηγίες για το πριν  ούτε ο γιατρός ούτε ο μικροβιολόγος.

Τον μπέμπη τον αισθάνομαι πολύ έντονα τις τελευταίες ημέρες, μεγαλώσαμε...ωεχω αρκετή αγωνία για τη θέση του ελπίζω να γυρίσει με το κεφάλι κάτω.. εχθές μπήκα και χαζευα ασκήσεις σε περίπτωση που δε γυρίζει μέχρι τις 30...

Καλή συνέχεια σε όλες!!

Τέλεια τιμή.  Πολύ καλά 120€. 

Πωπω σε ευχαριστώ. Έτσι έχω μια ιδέα !!

Just now, Φώφη1990 είπε:

Εντάξει!! Ήμουν που ήμουν τελείως αδέξια τώρα έχω απογίνει! Το νιώθω ότι η ισορροπία μου δεν είναι στα καλυτερα της. 

Την νιώθω! Ναι κουνιέται! Αλλά όχι πολυ δυνατές κλωτσιές όπως χθες! 

Πρόσεχε κορίτσι Μ. Κ γω έτσι σαβουρντιαζομαι εύκολα 

Κ γω κάθε μέρα δεν το ακούω το ίδιο. 

Χθες σχεδόν όλη μέρα τίποτα. Το βράδυ έδωσε παρον 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva1986 είπε:

Τέλεια τιμή.  Πολύ καλά 120€. 

Πωπω σε ευχαριστώ. Έτσι έχω μια ιδέα !!

Πρόσεχε κορίτσι Μ. Κ γω έτσι σαβουρντιαζομαι εύκολα 

Κ γω κάθε μέρα δεν το ακούω το ίδιο. 

Χθες σχεδόν όλη μέρα τίποτα. Το βράδυ έδωσε παρον 

Κ εμένα κορίτσια το πρωί κ το βράδυ συνήθως κινείται περισσότερο αλλά δεν είναι στάνταρ κάθε μέρα το ίδιο! Δε θα ξεχάσω τη μέρα της καμπύλης, κουνιόταν ασταμάτητα με τη γλυκόζη δεν υπήρχε!!

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Eleni Kost11 είπε:

Καλησπέρα και από μένα !!!! Εγώ δεν κάνω αιματολογικές κάθε μήνα!! Η πρώτη φορά ήταν στην 8η εβδομάδα για να δούμε και το ρέζους στο αίμα, μια για την αυχενική(χωρίς ουρα όμως και ανάλυση) και σήμερα για την καμπύλη! Όσο για τα χαπάκια πριν δεν παίρνω τίποτα! Δεν τρωω τίποτα και δεν πίνω ούτε νερό για να είμαι σίγουρη(καθόλου υπερβολική).. τα χαπάκια τα παίρνω μετά ναι! Εκτος από σήμερα που τα παρέλειψα εντελώς γιατί ημουν εκτος σπιτιου!!

Παρεμπιπτόντως, θέλω τη συμβουλή σας όσες γνωριζετε...στην β επιπεδου (22+1) διαγνωστηκα με λίγο αυξημένο αμνιακό υγρό, και στο προηγούμενο ραντεβού με τον γιατρό μου (24+3) το μωρό το μέτρησε 900γρ (με μάλωσε παρα πολύ) και έχω πολύ αυξημένο υγρό! Από κιλά έχω βαλει 5 σύνολο. (1,66 ύψος και 63κιλα πλέον). Τώρα, έκανα σήμερα την καμπύλη ζαχαρου και είμαι λίγο αγχωμένη γιατί προσπαθώ να προσέχω την διατροφή μου.. Ποια τα όρια του ζαχαρου να θεωρήσω ως φυσιολογικά; Αύριο θα βγουν τα αποτελέσματα! Και επίσης, γνωρίζετε ποσο κράξιμο μπορεί να φάω από τον γυναικολόγο μου;; :roll:

Για ποιο λόγο σε έκραξε,; Επειδή έβαλες 5 κιλά; Μια χαρά είσαι!! Τώρα το ζάχαρο εξαρτάται το ποσά γραμμάρια γλυκόζη σοτ έβαλε και τις ώρες μέτρησης! Δίπλα από τα αποτελέσματα θα σου έχει τα φυσιολογικά επίπεδα ππυ θα πρέπει υποτίθεται να κυμαίνεται σε κάθε χρόνο μέτρησης! Να μην αγχώνεσαι, το πολύ πολύ να σου δώσει διατροφή που και πάλι δεν νομίζω! Είσαι πολύ καλά στα κιλά σου!

  • Μου αρέσει 1

vQnfp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...