Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια μου καλή Σαρακοστή σε όλες! Και του χρόνου με υγεία με τα μωράκια μας:wub: 

Μιας που κοντεύει η ώρα που θα τα πάρουμε αγκαλίτσα, έχετε αναρωτηθεί με τι ρουχαλάκια θα τα πάρουμε από το μαιευτήριο; Κοντομάνικα βαμβακερα ή μακρυμάνικα με ένα σεντονακι; 

  • Μου αρέσει 3

vQnfp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! Καλή σαρακοστή!

Την Παρασκευή πήγαμε για την καμπύλη σακχάρου. Μισή ώρα αφού ήπια την γλυκόζη με έπιασε ταχυκαρδία. Τρόμαξα αλλά μου είπαν στο μικροβιολογικό ότι είναι από την γλυκόζη. Ο οργανισμός υπερλειτουργει. Μετά από καμιά ώρα με ξαναπιασε και υδρωσα αλλά ευτυχώς ήμασταν σπίτι και ξάπλωσα. Έχει τύχει σε κάποια κάτι τέτοιο? 

@boockie ότι φορμακια έχω πάρει 0-3 (όχι πολλά) είναι βαμβακερά με μακρύ μανικακι. Από ότι μου έχει πει μια γνωστή μου που γέννησε ίδια περίοδο, αυτά την είχαν βολεψει. Θα δείξει! Πάντως κορίτσια κάποια που πήρα από Marks & Spenser έχουν υπέροχη ποιότητα! Απλά έκαναν γύρω στις 3 εβδομάδες να έρθουν

  • Μου αρέσει 1

LhJOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Αυρα87 είπε:

Γεια σας κορίτσια! Καλή σαρακοστή!

Την Παρασκευή πήγαμε για την καμπύλη σακχάρου. Μισή ώρα αφού ήπια την γλυκόζη με έπιασε ταχυκαρδία. Τρόμαξα αλλά μου είπαν στο μικροβιολογικό ότι είναι από την γλυκόζη. Ο οργανισμός υπερλειτουργει. Μετά από καμιά ώρα με ξαναπιασε και υδρωσα αλλά ευτυχώς ήμασταν σπίτι και ξάπλωσα. Έχει τύχει σε κάποια κάτι τέτοιο? 

@boockie ότι φορμακια έχω πάρει 0-3 (όχι πολλά) είναι βαμβακερά με μακρύ μανικακι. Από ότι μου έχει πει μια γνωστή μου που γέννησε ίδια περίοδο, αυτά την είχαν βολεψει. Θα δείξει! Πάντως κορίτσια κάποια που πήρα από Marks & Spenser έχουν υπέροχη ποιότητα! Απλά έκαναν γύρω στις 3 εβδομάδες να έρθουν

Εγώ σκέφτομαι να πάρω για το μαιευτήριο 1-2 μακρυμανικα, 1-2 κοντομάνικα, ένα παντελονάκι και ένα σορτσάκι... και βλέπουμε αναλόγως τον καιρό! Δεν νομίζω να χρειαστούν περισσότερα, γιατί έμαθα πως στα μαιευτήρια τους φοράνε τα κορμάκια τα δικά τους και μόνο κατά την έξοδο τους φοράς τα δικά σου!Και στα H&M εχει φανταστικά ρουχαλάκια!


vQnfp3.png

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Evouska είπε:

Κ εγώ έχω ακούσει ότι δεν κάνει τρελή δουλειά με τις ραγάδες η συγκεκριμένη κρέμα! Εγώ βάζω από την αρχή αμυγδαλελαιο αρκετές φορές τη μέρα στην κοιλίτσα, και μετά το μπάνιο βάζω και σε στήθος πόδια γλουτούς,  γενικά παντού είναι πολύ ενυδατικο και απορροφάται αμέσως! 

Καλώς ήρθες στην παρέα μας κορίτσι μου! Με το καλό να δεχτείτε το κοριτσάκι σας! ❤

Ευχαριστώ πολύ !!! Και εσείς με το καλό:wub: 

16 ώρες πρίν, ΧρυσαΜ είπε:

Με το καλό κορίτσι μου!!! Θα σε προσθέσω κι εσένα στο πινακακι μας. Πού γεννας με το καλό; 

Ευχαριστώ πολύ !!! Και εσυ με το καλό !!! Στο Γαία θα γεννήσω. Ναι ναι να με προσθέσεις και εμένα στο πινακάκι ! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Αυρα87 είπε:

Γεια σας κορίτσια! Καλή σαρακοστή!

Την Παρασκευή πήγαμε για την καμπύλη σακχάρου. Μισή ώρα αφού ήπια την γλυκόζη με έπιασε ταχυκαρδία. Τρόμαξα αλλά μου είπαν στο μικροβιολογικό ότι είναι από την γλυκόζη. Ο οργανισμός υπερλειτουργει. Μετά από καμιά ώρα με ξαναπιασε και υδρωσα αλλά ευτυχώς ήμασταν σπίτι και ξάπλωσα. Έχει τύχει σε κάποια κάτι τέτοιο? 

@boockie ότι φορμακια έχω πάρει 0-3 (όχι πολλά) είναι βαμβακερά με μακρύ μανικακι. Από ότι μου έχει πει μια γνωστή μου που γέννησε ίδια περίοδο, αυτά την είχαν βολεψει. Θα δείξει! Πάντως κορίτσια κάποια που πήρα από Marks & Spenser έχουν υπέροχη ποιότητα! Απλά έκαναν γύρω στις 3 εβδομάδες να έρθουν

Σε σχέση με το marks and Spencer αν έχεις παραγγείλει από το κλασσικό site είναι το εγγλέζικο μεταφρασμενο κ έρχονται από Αγγλία. Η παράδοση κανονικά γινόταν σε δύο μέρες αλλά μάλλον τώρα λόγω εκτελωνισμου (βγήκε η Αγγλια από την ΕΕ) καθυστερούν. 

Υπάρχει κ η επιλογή του marks and Spencer click away.gr που έρχονται από την Ερμού σχετικά σύντομα. Απλά εγώ τελευταία φορά που έκανα παραγγελία από εκεί Μετά με πήραν τηλέφωνο κ δεν είχαν δύο προϊόντα που παρήγγειλα κ με ρώτησαν τι θέλω να κάνουν. 


4nDhp3.pngjeL6p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή Σαρακοστή!

Επέστρεψα ως κύρια Κοκοβικου :lol: Παρόλη την κούραση, όλα πήγαν τέλεια! Το ευχαριστήθηκαμε πολύ και συγκινήθηκαμε πολύ! Περιμένω με ανυπομονησία τις φωτογραφίες την Τετάρτη-Πεμπτη. Αυτές τις 2 μέρες ξεκουράζομαι και σιγά σιγά θα βάλουμε πλώρη για τις προετοιμασίες της μικρής μας! Όλες με το καλό κορίτσια μου! Να φτάσουμε όλες έως τέλους :wub::wub:! Σας φιλώ

  • Μου αρέσει 14
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!!! Καλή Σαρακοστή να έχουμε!! Λοιπόν μέσα στο Σ/Κ πήρα τα βρεφικά ρουχαλάκια από την κουνιάδα μου και μόλις μας έρθει η συρταριερα θα ξεκινήσουμε να τα πλένουμε!! Ποιο απορρυπαντικό προτείνετε να αγοράσουμε;;;

 

Επίσης η καμπυλη ζαχαρου μου βγήκε 74-158-136... είναι οκ;;;;;; :/

  • Μου αρέσει 1

vh7tp3.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, HopeMe είπε:

Καλησπέρα και καλή Σαρακοστή!

Επέστρεψα ως κύρια Κοκοβικου :lol: Παρόλη την κούραση, όλα πήγαν τέλεια! Το ευχαριστήθηκαμε πολύ και συγκινήθηκαμε πολύ! Περιμένω με ανυπομονησία τις φωτογραφίες την Τετάρτη-Πεμπτη. Αυτές τις 2 μέρες ξεκουράζομαι και σιγά σιγά θα βάλουμε πλώρη για τις προετοιμασίες της μικρής μας! Όλες με το καλό κορίτσια μου! Να φτάσουμε όλες έως τέλους :wub::wub:! Σας φιλώ

Να ζήσετε ευτυχισμένοι!!! Και με το καλό το μωρό σας!!!

9 ώρες πρίν, Eleni Kost11 είπε:

Γεια σας κορίτσια!!!! Καλή Σαρακοστή να έχουμε!! Λοιπόν μέσα στο Σ/Κ πήρα τα βρεφικά ρουχαλάκια από την κουνιάδα μου και μόλις μας έρθει η συρταριερα θα ξεκινήσουμε να τα πλένουμε!! Ποιο απορρυπαντικό προτείνετε να αγοράσουμε;;;

 

Επίσης η καμπυλη ζαχαρου μου βγήκε 74-158-136... είναι οκ;;;;;; :/

Ο παιδίατρος λέει ότι δεν έχει σημασία ποιο θα πάρεις. Κοίτα 100%κανενα δεν αφαιρεί τούς λεκέδες ειδικά από φρούτα. Ίσως λίγο καλύτερο να είναι το πλανετ. Ωστόσο υπάρχουν κι άλλα που κάνουν την ίδια δουλειά και είναι πιο οικονομικά όπως το seventh generation ή το Αρκάδι το υγρό. Αυτά είναι και αοσμα. Η μόνη σύσταση που μού έκαναν είναι να μη χρησιμοποιώ μαλακτικό διότι μένει πάνω στα ρούχα και πιθανόν να προκληθεί κάποια μικρή αλλεργία

Πινακάκι!

@Maria92 ΠΗΤ 28/5

@Mpizelaki_mou πητ 5/6 Αυχενική 27/11

@Φραουλίτσα* ΠΗΤ 6/6, Β επιπέδου 28/1κοριτσάκινοσοκομείο Έλενα 

@Μαρία1430 ΠΗΤ 7/6 Αυχενική 23/11, β επιπέδου 1/2, κοριτσάκι, Μητέρα

@boockieΠΗΤ 8/6 Αυχενική 24/11, β επιπέδου 26/1, αγοράκι, Ιασώ 

@olga9@Olga93ΗΤ 8/6 Αυχενική 26/11, β επιπέδου 4/2, αγοράκι 

 @phal ΠΗΤ 5/6 Αυχενική 26/11, Β επιπέδου 26/1, twins boy and girl, Ιασώ

@FlowerMom ΠΗΤ 11/6 Αυχενική 2/12, Β επιπέδου 4/2, άγνωστο φύλο, Ιασώ

@BILLEΠΗΤ 11/6 Αυχενική 1-11/12, Β επιπέδου 1/2, αγοράκι

@Evouska ΠΗΤ 13/6 Αυχενική 30/11, Β επιπέδου 3/2, κοριτσάκι

@alina80 ΠΗΤ 14/6 Αυχενική 2/12, β επιπέδου 10/2, κοριτσάκι 

@HopeMe ΠΗΤ 14/6 Αυχενική 2/12, Β επιπέδου 3/2, κοριτσάκινοσοκομείο Έλενα

@Eleni Kost11 ΠΗΤ 14/6, αγοράκι, νοσοκομείο Λάρισας 

@matinab1980 Αυχενική 4/12, αγοράκιΑρεταίειο νοσοκομείο 

@Αυρα87ΠΗΤ 16/6, κοριτσάκι, Γαία 

@jellyfishch ΠΗΤ 17/6, Αυχενική 10/12, Β επιπέδου 5/2,αγοράκι 

@Eva1986 ΠΗΤ 16/6, Β επιπέδου 5/2, κοριτσάκι 

@maroullakii ΠΗΤ 20/6 Αυχενική 8/12, αγοράκι, μητέρα 

@Avmar ΠΗΤ 25/6

@Linaki.24 ΠΗΤ 24/6,Β Επιπέδου 17/2 κοριτσάκιΝοσοκομείο Αγίου Ανδρέα Πατρών 

@λιλιτο ΠΗΤ 25/6 κοριτσάκι, νοσοκομείο Παπαγεωργίου 

@Zaxaroula_p ΠΗΤ28/6, κοριτσάκι, Γαία

@Φώφη1990 ΠΗΤ 29/6 Υπέρηχος 28/1, β επιπέδου 22/2, κοριτσάκι

@ΧρυσαΜΠΗΤ 30/6 Αυχενική 16/12, β επιπέδου 22/2,αγοράκι μητέρα

@ΒαλεντιναΧΠΗΤ 1/7 Β επιπέδου 25/2,αγοράκι, Γενικό Νοσοκομείο Κατερίνης

 @Κική_ ΠΗΤ 3/7, κοριτσάκι

@Evi!ΠΗΤ 2-4/7

@Marialena86 ΠΗΤ 12-15/7, κοριτσάκιΙασώ

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, boockie είπε:

Κορίτσια μου καλή Σαρακοστή σε όλες! Και του χρόνου με υγεία με τα μωράκια μας:wub: 

Μιας που κοντεύει η ώρα που θα τα πάρουμε αγκαλίτσα, έχετε αναρωτηθεί με τι ρουχαλάκια θα τα πάρουμε από το μαιευτήριο; Κοντομάνικα βαμβακερα ή μακρυμάνικα με ένα σεντονακι; 

Εγώ της αγόρασα ένα κοντομανικο φορμακι . Και τη μεγάλη μου που τη γέννησα αρχές Σεπτεμβρίου με κοντομανικο την έβγαλα. Είχε πολύ καλή μέρα  και είχα και μια πάνα βαμβακερή να τη τυλίξω.

  • Μου αρέσει 2

MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 53 λεπτά , λιλιτο είπε:

Εγώ της αγόρασα ένα κοντομανικο φορμακι . Και τη μεγάλη μου που τη γέννησα αρχές Σεπτεμβρίου με κοντομανικο την έβγαλα. Είχε πολύ καλή μέρα  και είχα και μια πάνα βαμβακερή να τη τυλίξω.

Εγώ επειδή αμφιταλαντεύομαι ακόμη, θα αγοράσω αργότερα πράγματα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!! Χρόνια πολλά!!! Για την έξοδο σκέφτομαι μακρυμανικο φορμάκι. Θα γεννήσω τέλη Μαΐου αρχές Ιουνίου, οπότε λογικά μια ψυχρουλα ίσως έχει. Και νομίζω έχουν συνηθίσει στην κοιλιά σε ζέστη, γιαυτο και κάνει τόση ζέστη στα μαιευτήρια. Σιγά σιγά συνηθίζουν. 

  • Μου αρέσει 4

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, ΧρυσαΜ είπε:

Εγώ επειδή αμφιταλαντεύομαι ακόμη, θα αγοράσω αργότερα πράγματα 

Γιατί αμφιταλαντεύεσαι. ? Κοίτα κι εγώ στο κρεββάτι είμαι ουσιαστικά αλλά θέλω να κάνω θετικές σκέψεις. Πως θα κάνω τι δωμάτιο της. Να βρω τι ρούχα  παιχνίδια κορδέλες κλπ έχω από τη μεγάλη . 

  • Μου αρέσει 2

MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, λιλιτο είπε:

Γιατί αμφιταλαντεύεσαι. ? Κοίτα κι εγώ στο κρεββάτι είμαι ουσιαστικά αλλά θέλω να κάνω θετικές σκέψεις. Πως θα κάνω τι δωμάτιο της. Να βρω τι ρούχα  παιχνίδια κορδέλες κλπ έχω από τη μεγάλη . 

Μωρέ δεν ξερω τι ρούχα να πάρω. Γι αυτό δηλαδή, όχι για το αν θα πάει καλά ή αν όχι. Δε θέλω να βιαστώ να πάρω από το ίντερνετ να σού πω την αλήθεια γιατί θέλω να δω πώς θα είναι ο καιρός. Ουσιαστικά είναι το πρώτο καλοκαιρινό μωρό της οικογένειας και δεν ξέρουμε τι θα χρειαστεί. Μιλάω εκ του ασφαλούς γιατί κούνια, αποστειρωτή, κάψουλα δηλαδή τα βασικά τα έχω. Ουσιαστικά ρούχα θα θέλω και μπιμπερό. Της τελευταίας στιγμής δηλαδή

Κάθε φορά στον 6ο μέχρι το τέλος με πιάνει ένας απίστευτος πόνος κάτω από τον θωρακα και με χτυπάει σα σούβλα μέχρι πίσω την πλάτη. Λες και μού έχεις καρφώσει μαχαίρι. Εννοείται ότι το είχα πει τότε στο γιατρό, την πρώτη φορά, τον ρώτησα τι να κάνω και μού είπε υπομονή... Το παθαίνει και καμιά άλλη;; 

Just now, λιλιτο είπε:

Γιατί αμφιταλαντεύεσαι. ? Κοίτα κι εγώ στο κρεββάτι είμαι ουσιαστικά αλλά θέλω να κάνω θετικές σκέψεις. Πως θα κάνω τι δωμάτιο της. Να βρω τι ρούχα  παιχνίδια κορδέλες κλπ έχω από τη μεγάλη . 

Μωρέ δεν ξερω τι ρούχα να πάρω. Γι αυτό δηλαδή, όχι για το αν θα πάει καλά ή αν όχι. Δε θέλω να βιαστώ να πάρω από το ίντερνετ να σού πω την αλήθεια γιατί θέλω να δω πώς θα είναι ο καιρός. Ουσιαστικά είναι το πρώτο καλοκαιρινό μωρό της οικογένειας και δεν ξέρουμε τι θα χρειαστεί. Μιλάω εκ του ασφαλούς γιατί κούνια, αποστειρωτή, κάψουλα δηλαδή τα βασικά τα έχω. Ουσιαστικά ρούχα θα θέλω και μπιμπερό. Της τελευταίας στιγμής δηλαδή

Κάθε φορά στον 6ο μέχρι το τέλος με πιάνει ένας απίστευτος πόνος κάτω από τον θωρακα και με χτυπάει σα σούβλα μέχρι πίσω την πλάτη. Λες και μού έχεις καρφώσει μαχαίρι. Εννοείται ότι το είχα πει τότε στο γιατρό, την πρώτη φορά, τον ρώτησα τι να κάνω και μού είπε υπομονή... Το παθαίνει και καμιά άλλη;; 

19 ώρες πρίν, Φραουλίτσα* είπε:

Γεια σας κορίτσια!!! Χρόνια πολλά!!! Για την έξοδο σκέφτομαι μακρυμανικο φορμάκι. Θα γεννήσω τέλη Μαΐου αρχές Ιουνίου, οπότε λογικά μια ψυχρουλα ίσως έχει. Και νομίζω έχουν συνηθίσει στην κοιλιά σε ζέστη, γιαυτο και κάνει τόση ζέστη στα μαιευτήρια. Σιγά σιγά συνηθίζουν. 

Στο μαιευτήριο μού είχαν πει ότι όταν κρυώνεις εσύ κρυώνει και το μωρό

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ΧρυσαΜ είπε:

Μωρέ δεν ξερω τι ρούχα να πάρω. Γι αυτό δηλαδή, όχι για το αν θα πάει καλά ή αν όχι. Δε θέλω να βιαστώ να πάρω από το ίντερνετ να σού πω την αλήθεια γιατί θέλω να δω πώς θα είναι ο καιρός. Ουσιαστικά είναι το πρώτο καλοκαιρινό μωρό της οικογένειας και δεν ξέρουμε τι θα χρειαστεί. Μιλάω εκ του ασφαλούς γιατί κούνια, αποστειρωτή, κάψουλα δηλαδή τα βασικά τα έχω. Ουσιαστικά ρούχα θα θέλω και μπιμπερό. Της τελευταίας στιγμής δηλαδή

Κάθε φορά στον 6ο μέχρι το τέλος με πιάνει ένας απίστευτος πόνος κάτω από τον θωρακα και με χτυπάει σα σούβλα μέχρι πίσω την πλάτη. Λες και μού έχεις καρφώσει μαχαίρι. Εννοείται ότι το είχα πει τότε στο γιατρό, την πρώτη φορά, τον ρώτησα τι να κάνω και μού είπε υπομονή... Το παθαίνει και καμιά άλλη;; 

Μωρέ δεν ξερω τι ρούχα να πάρω. Γι αυτό δηλαδή, όχι για το αν θα πάει καλά ή αν όχι. Δε θέλω να βιαστώ να πάρω από το ίντερνετ να σού πω την αλήθεια γιατί θέλω να δω πώς θα είναι ο καιρός. Ουσιαστικά είναι το πρώτο καλοκαιρινό μωρό της οικογένειας και δεν ξέρουμε τι θα χρειαστεί. Μιλάω εκ του ασφαλούς γιατί κούνια, αποστειρωτή, κάψουλα δηλαδή τα βασικά τα έχω. Ουσιαστικά ρούχα θα θέλω και μπιμπερό. Της τελευταίας στιγμής δηλαδή

Κάθε φορά στον 6ο μέχρι το τέλος με πιάνει ένας απίστευτος πόνος κάτω από τον θωρακα και με χτυπάει σα σούβλα μέχρι πίσω την πλάτη. Λες και μού έχεις καρφώσει μαχαίρι. Εννοείται ότι το είχα πει τότε στο γιατρό, την πρώτη φορά, τον ρώτησα τι να κάνω και μού είπε υπομονή... Το παθαίνει και καμιά άλλη;; 

Στο μαιευτήριο μού είχαν πει ότι όταν κρυώνεις εσύ κρυώνει και το μωρό

Στην αρχή νομίζω θέλουν 22 με 25 βαθμούς κελσίου στο δωμάτιο, και απο αυτο που νιώθεις εσυ άνετα σαν θερμοκρασία υπολογίζεις ένα ζακετάκι παραπάνω για το μωρό. Θέλει δηλαδή λίγο παραπάνω ζέστη απο αυτο που νιώθουμε εμείς άνετα. Αυτες είναι οι οδηγίες που είχα εγω.. Καλύτερα βέβαια να συμβουλευτεις και τον γιατρό σου ή τον παιδιατρο. Εγω έτσι υπολογίζω τις πρώτες μερες λεπτό μακρυμανικο και μετα κοντομάνικο. Μαζί θα έχω και κοντομάνικα φορμάκια έτσι και αλλιώς, αν κάνει καύσωνα θα της βάλω κοντομάνικο με παντελονάκι. 

  • Μου αρέσει 1

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...