Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

On 15/3/2021 at 11:47 ΜΜ, Eleni Kost11 είπε:

Γεια σας κορίτσια!!!! Καλή Σαρακοστή να έχουμε!! Λοιπόν μέσα στο Σ/Κ πήρα τα βρεφικά ρουχαλάκια από την κουνιάδα μου και μόλις μας έρθει η συρταριερα θα ξεκινήσουμε να τα πλένουμε!! Ποιο απορρυπαντικό προτείνετε να αγοράσουμε;;;

 

Επίσης η καμπυλη ζαχαρου μου βγήκε 74-158-136... είναι οκ;;;;;; :/

Καλησπέρα κορίτσια, 

Απορρυπαντικά πήρα 2 ένα της frezyderm άοσμο, κατάλληλο για βρέφη και ένα της pharmasept, το οποίο μυρίζει απίστευτη μωρουδιλα και αυτό κατάλληλο για βρέφη

  • Μου αρέσει 2

LhJOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Αυρα87 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, 

Απορρυπαντικά πήρα 2 ένα της frezyderm άοσμο, κατάλληλο για βρέφη και ένα της pharmasept, το οποίο μυρίζει απίστευτη μωρουδιλα και αυτό κατάλληλο για βρέφη

Εμένα πήρε ένα αρκάδι με πράσινο σαπούνι ο αντρας μου απο το σουπερ μάρκετ, που μυρίζει πολύ ωραία επίσης. Παλια είχα το προδερμ. Κορίτσια πως πάνε οι κοιλιές σας; Εμένα νιώθω ότι πρήστηκε πολύ και έχει αρχίσει να με περιορίζει. Εσείς πως είστε; Και κουράζομαι και εύκολα...

  • Μου αρέσει 2

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίτσα* είπε:

Εμένα πήρε ένα αρκάδι με πράσινο σαπούνι ο αντρας μου απο το σουπερ μάρκετ, που μυρίζει πολύ ωραία επίσης. Παλια είχα το προδερμ. Κορίτσια πως πάνε οι κοιλιές σας; Εμένα νιώθω ότι πρήστηκε πολύ και έχει αρχίσει να με περιορίζει. Εσείς πως είστε; Και κουράζομαι και εύκολα...

Αχ κι εγώ μια από τα ίδια! Νιώθω πως από την Κυριακή και μετά έχει μεγαλώσει πολύ η κοιλιά μου! Έτσι που με σπρώχνει ο μικρούλης πως μου την ξεχειλώνει κάπως! Χαχα, πάντως δεν είναι όσο αστείο ακούγεται! Πονάω πολύ, και πλέον δεν μπορώ να σηκωθώ μόνη από το κρεβάτι! Στριφογυρνάω σαν γιουβαρλάκι (έτσι με λέει ο άντρας μου, χαχα)... η κοιλιά μου έφτασε 101cm περίμετρο!!!

  • Μου αρέσει 2

vh7tp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εμένα φαίνεται πολύ η κοιλιά μου, και την καμαρώνω. Στο σήκωμα έχω κι εγώ θέμα, όπως και στην ισορροπία.
Σήμερα νιώθω τις κλωτσιές του μπέμπη χαμηλά, ενώ μέχρι εχθές τις ένιωθα επάνω από τον αφαλό.. αχ τα νεύρα μου...τώρα έκανα κάποιες ασκήσεις και θα κοιμηθώ με ένα μαξιλάρι ανάμεσα στα πόδια...και ο θεός βοηθός.

Αύριο έχω γιατρό. Καλό βράδυ σε όλες!

  • Μου αρέσει 4

2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια μου!!! 

Χάθηκα λίγο γιατί έχω τον μπαμπά μου στο νοσοκομείο. Αυριο θα χειρουργηθεί και όπως καταλαβαίνετε η ψυχολογία μου είναι πολυ χάλια γιατί έχω χάσει την μαμά μου και ο μπαμπάς μου είναι τα πάντα για μένα. Με αυτήν την κατάσταση δεν με αφήνουν να τον δω και η ψυχολογία μου είναι πολυ άσχημη. 

Με την μπεμπα είχα χθες ραντεβού. Περίπου 850 γραμμάρια. Και εγώ νιώθω λίγα πονακια σήμερα αλλά νομίζω είναι και από το άγχος μου για το χειρουργείο αυριο του μπαμπά μου. 

Η κοιλιά μου μεγάλωσε. Περισσότερο με ενοχλεί στον υπνο και γενικά τρακάρω συνέχεια σε οτιδήποτε γυρω μου! Επίσης ποναει ο αφαλος μου. 

Τελος η Φεριτινη μου επεσε στα πατωματα παρολο που παιρνω 2 δόσεις σιδήρου τη μέρα. Θ αλλάξω συμπλήρωμα μήπως και έχει καλυτερα αποτελέσματα. 

Αυτάαα τα δικά μου νέα..... 

  • Μου αρέσει 2
  • Λυπημένη/-ος 4

oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Φώφη1990 είπε:

Γεια σας κορίτσια μου!!! 

Χάθηκα λίγο γιατί έχω τον μπαμπά μου στο νοσοκομείο. Αυριο θα χειρουργηθεί και όπως καταλαβαίνετε η ψυχολογία μου είναι πολυ χάλια γιατί έχω χάσει την μαμά μου και ο μπαμπάς μου είναι τα πάντα για μένα. Με αυτήν την κατάσταση δεν με αφήνουν να τον δω και η ψυχολογία μου είναι πολυ άσχημη. 

Με την μπεμπα είχα χθες ραντεβού. Περίπου 850 γραμμάρια. Και εγώ νιώθω λίγα πονακια σήμερα αλλά νομίζω είναι και από το άγχος μου για το χειρουργείο αυριο του μπαμπά μου. 

Η κοιλιά μου μεγάλωσε. Περισσότερο με ενοχλεί στον υπνο και γενικά τρακάρω συνέχεια σε οτιδήποτε γυρω μου! Επίσης ποναει ο αφαλος μου. 

Τελος η Φεριτινη μου επεσε στα πατωματα παρολο που παιρνω 2 δόσεις σιδήρου τη μέρα. Θ αλλάξω συμπλήρωμα μήπως και έχει καλυτερα αποτελέσματα. 

Αυτάαα τα δικά μου νέα..... 

Καλή επιτυχία στον μπαμπά σου όλα να πάνε καλά. Προσπάθησε όσο μπορείς να μην στεναχωριέσαι. Επειδή εχω βρεθεί στην θέση σου, έκανε ο μπαμπάς μου πολυ σοβαρό χειρουργείο και δεν μπορούσα να είμαι εκεί γιατί είχα το μωρό, την ώρα του χειρουργείου έκανα την προσευχή μου για κείνον. Ένιωθα ότι εστω έτσι ήμουν κοντα του. Δεν μπορείς  παντα να είσαι απέξω, αν και ξέρω πόσο δύσκολο είναι όταβ ειναι δικός σου άνθρωπος. Στειλε του όλη την θετική σου ενέργεια να πάνε όλα καλά. Είναι και αυτο σημαντικό. Μπράβο και για την μπεμπα σου!!! Όσο για τον σίδηρο σε τι μορφή παιρνεις; Όχι ότι ξέρω αλλά απο περιέργεια. Εγω σε υγρή μορφή. Επίσης προσπάθησε να το παίρνεις μαζί με το φιλικό και να πίνεις ή να τρως ενα πορτοκάλι μετα. Αυτα προσπαθώ και γω.

πρίν από 41 λεπτά , jellyfishch είπε:

Εμένα φαίνεται πολύ η κοιλιά μου, και την καμαρώνω. Στο σήκωμα έχω κι εγώ θέμα, όπως και στην ισορροπία.
Σήμερα νιώθω τις κλωτσιές του μπέμπη χαμηλά, ενώ μέχρι εχθές τις ένιωθα επάνω από τον αφαλό.. αχ τα νεύρα μου...τώρα έκανα κάποιες ασκήσεις και θα κοιμηθώ με ένα μαξιλάρι ανάμεσα στα πόδια...και ο θεός βοηθός.

Αύριο έχω γιατρό. Καλό βράδυ σε όλες!

Καλή επιτυχία με τον γιατρό αύριο. Το μαξιλάρι βοηθά στην θέση του; Για να ξέρω. Και γω την νιώθω να κλωτσάει παντού, και νιώθω και ένα εξόγκομα  ψηλά στην κοιλιά, οπότε φοβάμαι ότι ακόμα δεν έχει γυρίσει...

Ώρες ώρες κορίτσια  τρώω κάτι κλωτσιές στα δεξια σαν να δίνει σουτ, άλλες μαζί μαζεμένες δυο τρεις , και κάποιες άλλες σαν να με πιάνει απο μέσα και να γυρνά κάτι. Πολύ πόνος... Απορώ τι κάνει...

  • Μου αρέσει 2

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Φραουλίτσα ναι βοηθάει γιατί κάνει χώρο χαμηλά στη λεκάνη που θέλουμε να πάει το κεφάλι τους. Επίσης βοηθάει να μην καθόμαστε με σταυρωμένα πόδια για το ίδιο λογο, τουλάχιστον σύμφωνα με το spinning babies . Έκανα και καυτό νερό χαμηλά , πάγο ψηλά στην κοιλιά, κάτι μπουσουληματα και τεντώματα στο χαλί, ξάπλωσα ανάσκελα σε ανάποδη ανάκληση με μαξιλάρια στον πωπο, έκλεισα τα φώτα και έβαλα το φακό με μουσική ταυτόχρονα στη βάση της κοιλιάς μου, έκατσα στα τέσσερα με τον πωπο ψηλά και το κεφάλι χαμηλά για κανένα 20λεπτο.. Περπάτησα και δύο δυόμισι χλμ. Δεν κοιμήθηκα καθόλου καλά με το μαξιλάρι αλλά σήμερα νιώθω έναν όγκο μεν ψηλά αλλά τις κλωτσιές περίπου στον αφαλό. Θα δείξει το απόγευμα. Ελπίζω ο όγκος να είναι κωλι και όχι κεφάλι. Δεν ξέρω αν κάνει ecv ο γιατρός , άσε που έχει 50% πιθανότητες να πετύχει μόνο..και αρκετές επιπλοκές. Τεσπά θα δείξει.

Φώφη, καλή επιτυχία στον μπαμπά σου. Εύχομαι να πάνε όλα καλά και να τον έχετε σύντομα και πάλι κοντά σας.:)

Κι εμείς τρέχουμε γενικώς με την υγεία μας... Ο γιος μου έπαθε κάκωση στο πόδι και το έχει στο γύψο εδώ και 15 ημέρες. Εγώ άρχισα να βλέπω κάτι λάμψεις και κάτι σκοτοδινες, και φοβηθηκαμε για αποκόλληση. Ξανά μάνα στο νοσοκομείο, ο γιατρός δε βρήκε τίποτα εκτός από μυωπία που μου είπε να μετρήσω μόλις γεννήσω, και θα μείνω με την απορία τι είναι αυτό.. διαβάζω και στο google διάφορα ακραία.. 

 

  • Μου αρέσει 2

2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια και από εμένα έκανα την καμπύλη προχθές ευτυχώς όλα καλά από εκεί!!!! Και επιτέλους αιματοκρίτης 30 είχε φτάσει 27 σε λίγο θα ήθελα μεταγγιση.....

Ραντεβού στο γιατρό την άλλη Παρασκευή το τρεναρω όσο μπορώ δεν θέλω να πάω για κάποιο λόγο έχει να με δει από 10/2 φανταστείτε και έπρεπε να πάω και πριν μια εβδομάδα στον γιατρό της Λάρισας και μαντεψτε δεν πηγα:mrgreen:

Φυσικά οι συσπάσεις εκεί καθημερινές πλέον και αρκετές....έχει ο Θεός!!!! Αυτά τα νέα μου!!!

7 ώρες πρίν, Φώφη1990 είπε:

Γεια σας κορίτσια μου!!! 

Χάθηκα λίγο γιατί έχω τον μπαμπά μου στο νοσοκομείο. Αυριο θα χειρουργηθεί και όπως καταλαβαίνετε η ψυχολογία μου είναι πολυ χάλια γιατί έχω χάσει την μαμά μου και ο μπαμπάς μου είναι τα πάντα για μένα. Με αυτήν την κατάσταση δεν με αφήνουν να τον δω και η ψυχολογία μου είναι πολυ άσχημη. 

Με την μπεμπα είχα χθες ραντεβού. Περίπου 850 γραμμάρια. Και εγώ νιώθω λίγα πονακια σήμερα αλλά νομίζω είναι και από το άγχος μου για το χειρουργείο αυριο του μπαμπά μου. 

Η κοιλιά μου μεγάλωσε. Περισσότερο με ενοχλεί στον υπνο και γενικά τρακάρω συνέχεια σε οτιδήποτε γυρω μου! Επίσης ποναει ο αφαλος μου. 

Τελος η Φεριτινη μου επεσε στα πατωματα παρολο που παιρνω 2 δόσεις σιδήρου τη μέρα. Θ αλλάξω συμπλήρωμα μήπως και έχει καλυτερα αποτελέσματα. 

Αυτάαα τα δικά μου νέα..... 

Εύχομαι να πάνε όλα καλά με τον μπαμπά σου!!! Γενικά η κατάσταση με τα νοσοκομεία είναι δύσκολα ας μην χρειαστεί κάνεις δικός μας να είναι εκεί γιατί εκτός ότι δεν θα μπορούμε να τους δούμε με στεναχωρεί το γεγονός ότι θα είναι μόνος του ο ασθενής χωρίς κάποιον δικό του!!!!

  • Μου αρέσει 3

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , jellyfishch είπε:

Φραουλίτσα ναι βοηθάει γιατί κάνει χώρο χαμηλά στη λεκάνη που θέλουμε να πάει το κεφάλι τους. Επίσης βοηθάει να μην καθόμαστε με σταυρωμένα πόδια για το ίδιο λογο, τουλάχιστον σύμφωνα με το spinning babies . Έκανα και καυτό νερό χαμηλά , πάγο ψηλά στην κοιλιά, κάτι μπουσουληματα και τεντώματα στο χαλί, ξάπλωσα σε ανάποδη ανάκληση με μαξιλάρια στον πωπο, έκλεισα τα φώτα και έβαλα το φακό με μουσική ταυτόχρονα στη βάση της κοιλιάς μου, έκατσα στα τέσσερα με τον πωπο ψηλά και το κεφάλι χαμηλά για κανένα 20λεπτο.. Περπάτησα και δύο δυόμισι χλμ. Δεν κοιμήθηκα καθόλου καλά με το μαξιλάρι αλλά σήμερα νιώθω έναν όγκο μεν ψηλά αλλά τις κλωτσιές περίπου στον αφαλό. Θα δείξει το απόγευμα. Ελπίζω ο όγκος να είναι κωλι και όχι κεφάλι. Δεν ξέρω αν κάνει ecv ο γιατρός , άσε που έχει 50% πιθανότητες να πετύχει μόνο..και αρκετές επιπλοκές. Τεσπά θα δείξει.

Φώφη, καλή επιτυχία στον μπαμπά σου. Εύχομαι να πάνε όλα καλά και να τον έχετε σύντομα και πάλι κοντά σας.:)

Κι εμείς τρέχουμε γενικώς με την υγεία μας... Ο γιος μου έπαθε κάκωση στο πόδι και το έχει στο γύψο εδώ και 15 ημέρες. Εγώ άρχισα να βλέπω κάτι λάμψεις και κάτι σκοτοδινες, και φοβηθηκαμε για αποκόλληση. Ξανά μάνα στο νοσοκομείο, ο γιατρός δε βρήκε τίποτα εκτός από μυωπία που μου είπε να μετρήσω μόλις γεννήσω, και θα μείνω με την απορία τι είναι αυτό.. διαβάζω και στο google διάφορα ακραία.. 

 

Μπράβο!!! Έκανες όντως πολλά!!! Εγω έκανα μόνο αυτο που γονατίζεις σαν γέφυρα και κατεβάζεις χαμηλά το κεφάλι, και με την σκέψη ότι κατεβαίνει... Χα χα !!! Η αλήθεια είναι ότι δεν νιώθω χτυπήματα χαμηλά αλλά και την άλλη φορά νόμιζα ότι ήταν ψηλά αλλά δεν... Πες μου αν τα κατάφερες. Όσο για τον γιο σου σιδερένιος!!! Θα πονάει κιόλας Και σε αυτές τις ηλικίες ο γυψος είναι λίγο δύσκολος.  Καλή επιτυχία στον γιατρό!!!

πρίν από 27 λεπτά , ΒαλεντιναΧ είπε:

Καλημέρα κορίτσια και από εμένα έκανα την καμπύλη προχθές ευτυχώς όλα καλά από εκεί!!!! Και επιτέλους αιματοκρίτης 30 είχε φτάσει 27 σε λίγο θα ήθελα μεταγγιση.....

Ραντεβού στο γιατρό την άλλη Παρασκευή το τρεναρω όσο μπορώ δεν θέλω να πάω για κάποιο λόγο έχει να με δει από 10/2 φανταστείτε και έπρεπε να πάω και πριν μια εβδομάδα στον γιατρό της Λάρισας και μαντεψτε δεν πηγα:mrgreen:

Φυσικά οι συσπάσεις εκεί καθημερινές πλέον και αρκετές....έχει ο Θεός!!!! Αυτά τα νέα μου!!!

Εύχομαι να πάνε όλα καλά με τον μπαμπά σου!!! Γενικά η κατάσταση με τα νοσοκομεία είναι δύσκολα ας μην χρειαστεί κάνεις δικός μας να είναι εκεί γιατί εκτός ότι δεν θα μπορούμε να τους δούμε με στεναχωρεί το γεγονός ότι θα είναι μόνος του ο ασθενής χωρίς κάποιον δικό του!!!!

Μια χαρά τα νέα σου, με το καλό να πας στο γιατρο να έχεις θετικά νέα και απο κει!!! Περνάει σιγά σιγά και ο καιρός!! ;)

  • Ευχαριστώ 2

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Φραουλίτσα* είπε:

Εμένα πήρε ένα αρκάδι με πράσινο σαπούνι ο αντρας μου απο το σουπερ μάρκετ, που μυρίζει πολύ ωραία επίσης. Παλια είχα το προδερμ. Κορίτσια πως πάνε οι κοιλιές σας; Εμένα νιώθω ότι πρήστηκε πολύ και έχει αρχίσει να με περιορίζει. Εσείς πως είστε; Και κουράζομαι και εύκολα...

Κ γω δυσκολεύομαι. Αλλάζω πλευρό κ νιώθω πονάει η κοιλιά. Μόνο ανάσκελα ανακούφιζομαι

Απορρυπαντικό στον πρώτο Μ γιο μετά από δοκιμές. Κατέληξα στο εύρηκα baby. Κ καθάριζε κ μύριζε μωρουδιλα 

On 15/3/2021 at 11:37 ΜΜ, HopeMe είπε:

Καλησπέρα και καλή Σαρακοστή!

Επέστρεψα ως κύρια Κοκοβικου :lol: Παρόλη την κούραση, όλα πήγαν τέλεια! Το ευχαριστήθηκαμε πολύ και συγκινήθηκαμε πολύ! Περιμένω με ανυπομονησία τις φωτογραφίες την Τετάρτη-Πεμπτη. Αυτές τις 2 μέρες ξεκουράζομαι και σιγά σιγά θα βάλουμε πλώρη για τις προετοιμασίες της μικρής μας! Όλες με το καλό κορίτσια μου! Να φτάσουμε όλες έως τέλους :wub::wub:! Σας φιλώ

Να ζήσετε να ευτυχίσετε!!!!!

11 ώρες πρίν, Φώφη1990 είπε:

Γεια σας κορίτσια μου!!! 

Χάθηκα λίγο γιατί έχω τον μπαμπά μου στο νοσοκομείο. Αυριο θα χειρουργηθεί και όπως καταλαβαίνετε η ψυχολογία μου είναι πολυ χάλια γιατί έχω χάσει την μαμά μου και ο μπαμπάς μου είναι τα πάντα για μένα. Με αυτήν την κατάσταση δεν με αφήνουν να τον δω και η ψυχολογία μου είναι πολυ άσχημη. 

Με την μπεμπα είχα χθες ραντεβού. Περίπου 850 γραμμάρια. Και εγώ νιώθω λίγα πονακια σήμερα αλλά νομίζω είναι και από το άγχος μου για το χειρουργείο αυριο του μπαμπά μου. 

Η κοιλιά μου μεγάλωσε. Περισσότερο με ενοχλεί στον υπνο και γενικά τρακάρω συνέχεια σε οτιδήποτε γυρω μου! Επίσης ποναει ο αφαλος μου. 

Τελος η Φεριτινη μου επεσε στα πατωματα παρολο που παιρνω 2 δόσεις σιδήρου τη μέρα. Θ αλλάξω συμπλήρωμα μήπως και έχει καλυτερα αποτελέσματα. 

Αυτάαα τα δικά μου νέα..... 

Κορίτσι Μ υπομονή κ προσευχή.  Ξέρω είναι πολύ δύσκολο να μην είσαι δίπλα στους αγαπημένους σου ,αλλά οι συνθήκες που ζούμε είναι δύσκολες. 

Να σκέφτεσαι το μωράκι σ. Να κάνεις θετικές σκέψεις κ όλα θα πάνε καλά

3 ώρες πρίν, jellyfishch είπε:

Φραουλίτσα ναι βοηθάει γιατί κάνει χώρο χαμηλά στη λεκάνη που θέλουμε να πάει το κεφάλι τους. Επίσης βοηθάει να μην καθόμαστε με σταυρωμένα πόδια για το ίδιο λογο, τουλάχιστον σύμφωνα με το spinning babies . Έκανα και καυτό νερό χαμηλά , πάγο ψηλά στην κοιλιά, κάτι μπουσουληματα και τεντώματα στο χαλί, ξάπλωσα ανάσκελα σε ανάποδη ανάκληση με μαξιλάρια στον πωπο, έκλεισα τα φώτα και έβαλα το φακό με μουσική ταυτόχρονα στη βάση της κοιλιάς μου, έκατσα στα τέσσερα με τον πωπο ψηλά και το κεφάλι χαμηλά για κανένα 20λεπτο.. Περπάτησα και δύο δυόμισι χλμ. Δεν κοιμήθηκα καθόλου καλά με το μαξιλάρι αλλά σήμερα νιώθω έναν όγκο μεν ψηλά αλλά τις κλωτσιές περίπου στον αφαλό. Θα δείξει το απόγευμα. Ελπίζω ο όγκος να είναι κωλι και όχι κεφάλι. Δεν ξέρω αν κάνει ecv ο γιατρός , άσε που έχει 50% πιθανότητες να πετύχει μόνο..και αρκετές επιπλοκές. Τεσπά θα δείξει.

Φώφη, καλή επιτυχία στον μπαμπά σου. Εύχομαι να πάνε όλα καλά και να τον έχετε σύντομα και πάλι κοντά σας.:)

Κι εμείς τρέχουμε γενικώς με την υγεία μας... Ο γιος μου έπαθε κάκωση στο πόδι και το έχει στο γύψο εδώ και 15 ημέρες. Εγώ άρχισα να βλέπω κάτι λάμψεις και κάτι σκοτοδινες, και φοβηθηκαμε για αποκόλληση. Ξανά μάνα στο νοσοκομείο, ο γιατρός δε βρήκε τίποτα εκτός από μυωπία που μου είπε να μετρήσω μόλις γεννήσω, και θα μείνω με την απορία τι είναι αυτό.. διαβάζω και στο google διάφορα ακραία.. 

 

Περαστικά σας κοπέλα Μ. 

Να γίνει καλά ο γιος σ να επανέλθει

Τι παίζει πάνω στο νοσοκομείο; Με τεστ μπαίνεις;μόνη;να το έχω υπόψη σε όποιο απροόπτο έρθει. 

3 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧ είπε:

Καλημέρα κορίτσια και από εμένα έκανα την καμπύλη προχθές ευτυχώς όλα καλά από εκεί!!!! Και επιτέλους αιματοκρίτης 30 είχε φτάσει 27 σε λίγο θα ήθελα μεταγγιση.....

Ραντεβού στο γιατρό την άλλη Παρασκευή το τρεναρω όσο μπορώ δεν θέλω να πάω για κάποιο λόγο έχει να με δει από 10/2 φανταστείτε και έπρεπε να πάω και πριν μια εβδομάδα στον γιατρό της Λάρισας και μαντεψτε δεν πηγα:mrgreen:

Φυσικά οι συσπάσεις εκεί καθημερινές πλέον και αρκετές....έχει ο Θεός!!!! Αυτά τα νέα μου!!!

Εύχομαι να πάνε όλα καλά με τον μπαμπά σου!!! Γενικά η κατάσταση με τα νοσοκομεία είναι δύσκολα ας μην χρειαστεί κάνεις δικός μας να είναι εκεί γιατί εκτός ότι δεν θα μπορούμε να τους δούμε με στεναχωρεί το γεγονός ότι θα είναι μόνος του ο ασθενής χωρίς κάποιον δικό του!!!!

 Βρε ηρωίδα πως αντέχεις κ δεν πήγες γιατρό;;εγώ φουλ ανυπομονη έχω σε 2 Βδομάδες κ δεν περνάνε οι μέρες 

Σκαω να δω τι γίνεται με τον τράχηλο.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Φραουλίτσα* είπε:

Μπράβο!!! Έκανες όντως πολλά!!! Εγω έκανα μόνο αυτο που γονατίζεις σαν γέφυρα και κατεβάζεις χαμηλά το κεφάλι, και με την σκέψη ότι κατεβαίνει... Χα χα !!! Η αλήθεια είναι ότι δεν νιώθω χτυπήματα χαμηλά αλλά και την άλλη φορά νόμιζα ότι ήταν ψηλά αλλά δεν... Πες μου αν τα κατάφερες. Όσο για τον γιο σου σιδερένιος!!! Θα πονάει κιόλας Και σε αυτές τις ηλικίες ο γυψος είναι λίγο δύσκολος.  Καλή επιτυχία στον γιατρό!!!

Μια χαρά τα νέα σου, με το καλό να πας στο γιατρο να έχεις θετικά νέα και απο κει!!! Περνάει σιγά σιγά και ο καιρός!! ;)

@Φραουλίτσα* ο μικρός γύρισε εγκάρσιος. Στείλε μου αν θέλεις κανένα βίντεο, συνεχίζω τις ασκήσεις..

@Eva1986 όλα καλά όπως συνήθως. Είχε πολύ κόσμο που εκανε εμβόλια. Πολλές ελλειψεις βέβαια σε προσωπικό, αλλά όλα λειτουργούν οκ. Σου μετράνε θερμοκρασία στην είσοδο αυτή είναι η διαφορά.εμεις ήμασταν εγώ ο γιος μου και η μαμά μου , δε μας είπαν κάτι. Ούτε στη μαιευτική. Η μαιευτική/γυναικολογικη δέχεται κάθε μέρα 10 με 12 το πρωί, εκτός εάν είναι κάτι απρόοπτο.

Ευχαριστούμε πολύ κορίτσια, τον βγάλαμε το γύψο σήμερα. Πάει και αυτό.

  • Μου αρέσει 2

2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα!

Φωφάκι μην στεναχωριέσαι για τον μπαμπά σου, /Όλα καλά θα πάνε θα το δεις! Μπράβο @jellyfishchγια τον γύψο, ένα πρόβλημα λιγότερο!

Και στις υπόλοιπες χ'ιλια μπράβο για την υπομονή που δείχνουν. Εγώ πήρα το μαξιλάρι της εγκυμοσύνης τότε που το είχε βάλει το λιντλ και κάτι κάνει!

Χθες πήγα στη γυναικολόγο( την εξωτερική μου). όλα καλά, ο μπέμπης 1120, έπαιζε με τον ομφάλιο λώρο, χασμουριόταν, πιπιλούσε το δάχτυλο!Ωραίος!

Το μόνο ότι με έπιασαν τα υπαρξιακά μου!!!Σήμερα έγινα 44!!!44!Πώς πέρασαν τα χρόνια...και ακόμα νομίζω ότι είμαι 30! εεε και σκέφτομαι διάφορα, για τη μεγάλη διαφορά ηλικίας με ό,τι αυτό συνεπάγεται και άλλα πολλά...Το μοιράστηκα χθες με τη γυναικολόγο κ τι μου είπε ρε κορίτσια ''Αυτό ας το σκεφτόσουν νωρίτερα, πριν πας στα Γιάννενα, τώρα το σκέφτηκες;''Ε με ισοπέδωσε...

Σας φιλώ όλες πολύ, πολύ!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva1986 είπε:

Κ γω δυσκολεύομαι. Αλλάζω πλευρό κ νιώθω πονάει η κοιλιά. Μόνο ανάσκελα ανακούφιζομαι

Απορρυπαντικό στον πρώτο Μ γιο μετά από δοκιμές. Κατέληξα στο εύρηκα baby. Κ καθάριζε κ μύριζε μωρουδιλα 

Να ζήσετε να ευτυχίσετε!!!!!

Κορίτσι Μ υπομονή κ προσευχή.  Ξέρω είναι πολύ δύσκολο να μην είσαι δίπλα στους αγαπημένους σου ,αλλά οι συνθήκες που ζούμε είναι δύσκολες. 

Να σκέφτεσαι το μωράκι σ. Να κάνεις θετικές σκέψεις κ όλα θα πάνε καλά

Περαστικά σας κοπέλα Μ. 

Να γίνει καλά ο γιος σ να επανέλθει

Τι παίζει πάνω στο νοσοκομείο; Με τεστ μπαίνεις;μόνη;να το έχω υπόψη σε όποιο απροόπτο έρθει. 

 Βρε ηρωίδα πως αντέχεις κ δεν πήγες γιατρό;;εγώ φουλ ανυπομονη έχω σε 2 Βδομάδες κ δεν περνάνε οι μέρες 

Σκαω να δω τι γίνεται με τον τράχηλο.

Αν σου πω ότι δεν θέλω να πάω μην μου πει ότι κοντύνε θα το πιστέψεις???? Προτειμω να μην ξέρω αλήθεια και απλά να γίνει ότι είναι.....κανονικά θα πήγαινα στις 30 του μήνα αλλά ο γιατρός είπε ήδη έχω καιρό να πάω και με έβαλε στις 26 μετά από πίεση!!!! Έχω προαίσθημα για κάτι άσχημα και δύσκολα πέφτει έξω το προαίσθημα μου έχω τσιμπήματα από κάτω κάθε φορά που έχω σύσπαση που θεωρω πως είναι ο τράχηλος τώρα κονταινει? Δεν ξέρω γιαυτο δεν θέλω να πάω κάθε φορά που πάω ξεπετάγεται άλλο θέμα!!!

Just now, BILLE είπε:

Καλησπέρα και από μένα!

Φωφάκι μην στεναχωριέσαι για τον μπαμπά σου, /Όλα καλά θα πάνε θα το δεις! Μπράβο @jellyfishchγια τον γύψο, ένα πρόβλημα λιγότερο!

Και στις υπόλοιπες χ'ιλια μπράβο για την υπομονή που δείχνουν. Εγώ πήρα το μαξιλάρι της εγκυμοσύνης τότε που το είχε βάλει το λιντλ και κάτι κάνει!

Χθες πήγα στη γυναικολόγο( την εξωτερική μου). όλα καλά, ο μπέμπης 1120, έπαιζε με τον ομφάλιο λώρο, χασμουριόταν, πιπιλούσε το δάχτυλο!Ωραίος!

Το μόνο ότι με έπιασαν τα υπαρξιακά μου!!!Σήμερα έγινα 44!!!44!Πώς πέρασαν τα χρόνια...και ακόμα νομίζω ότι είμαι 30! εεε και σκέφτομαι διάφορα, για τη μεγάλη διαφορά ηλικίας με ό,τι αυτό συνεπάγεται και άλλα πολλά...Το μοιράστηκα χθες με τη γυναικολόγο κ τι μου είπε ρε κορίτσια ''Αυτό ας το σκεφτόσουν νωρίτερα, πριν πας στα Γιάννενα, τώρα το σκέφτηκες;''Ε με ισοπέδωσε...

Σας φιλώ όλες πολύ, πολύ!

Ντροπή στην γυναικολόγο μόνο αυτο έχω να πω εγώ γενικά είμαι της άποψης πως κάθε ηλικίας γυναίκας έχει δικαίωμα στην μητρότητα παρόλο που για τον εαυτό μου αποφάσισα στα 19μου ότι θα ήθελα ένα παιδί και λίγο πριν τα 21 έγινα μαμά! Δεν έχει να λέει κάτι για εμένα κάθε ηλικία είναι ιδανική!!!! Μην ακούς κανέναν το μωράκι σου σε χρειάζεται χαρούμενη και αισιόδοξη μεγαλώνουν τοσο γρήγορα τα παιδάκια που δεν αξίζει για κανέναν να μην το ζήσεις

 

 

  • Μου αρέσει 4

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧ είπε:

 

Ντροπή στην γυναικολόγο μόνο αυτο έχω να πω εγώ γενικά είμαι της άποψης πως κάθε ηλικίας γυναίκας έχει δικαίωμα στην μητρότητα παρόλο που για τον εαυτό μου αποφάσισα στα 19μου ότι θα ήθελα ένα παιδί και λίγο πριν τα 21 έγινα μαμά! Δεν έχει να λέει κάτι για εμένα κάθε ηλικία είναι ιδανική!!!! Μην ακούς κανέναν το μωράκι σου σε χρειάζεται χαρούμενη και αισιόδοξη μεγαλώνουν τοσο γρήγορα τα παιδάκια που δεν αξίζει για κανέναν να μην το ζήσεις

Ευχαριστώ πολύ Βαλεντινάκι για τα καλά σου λόγια, ένα μπουστάρισμα σήμερα το χρειαζόμουν!

 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧ είπε:

Αν σου πω ότι δεν θέλω να πάω μην μου πει ότι κοντύνε θα το πιστέψεις???? Προτειμω να μην ξέρω αλήθεια και απλά να γίνει ότι είναι.....κανονικά θα πήγαινα στις 30 του μήνα αλλά ο γιατρός είπε ήδη έχω καιρό να πάω και με έβαλε στις 26 μετά από πίεση!!!! Έχω προαίσθημα για κάτι άσχημα και δύσκολα πέφτει έξω το προαίσθημα μου έχω τσιμπήματα από κάτω κάθε φορά που έχω σύσπαση που θεωρω πως είναι ο τράχηλος τώρα κονταινει? Δεν ξέρω γιαυτο δεν θέλω να πάω κάθε φορά που πάω ξεπετάγεται άλλο θέμα!!!

Ντροπή στην γυναικολόγο μόνο αυτο έχω να πω εγώ γενικά είμαι της άποψης πως κάθε ηλικίας γυναίκας έχει δικαίωμα στην μητρότητα παρόλο που για τον εαυτό μου αποφάσισα στα 19μου ότι θα ήθελα ένα παιδί και λίγο πριν τα 21 έγινα μαμά! Δεν έχει να λέει κάτι για εμένα κάθε ηλικία είναι ιδανική!!!! Μην ακούς κανέναν το μωράκι σου σε χρειάζεται χαρούμενη και αισιόδοξη μεγαλώνουν τοσο γρήγορα τα παιδάκια που δεν αξίζει για κανέναν να μην το ζήσεις

 

 

Τσιμπήματα έχω κ γω. Προσπαθώ να μην σκέφτομαι αρνητικά. Όσο γίνεται βέβαια. Αν κ από διάθεση δεν είμαι στα καλύτερα μ με όλα αυτά που Μ τυχαν

Καμμία φορά λέω ότι είναι να γίνει ας γίνει. Δεν μπορώ να το αλλάξω αν είναι οργανικό

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...