Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 48 minutes ago, Blue Velvet said:

      Κορίτσια βγηκε η χοριακη! 58 !! Είναι καλό το νούμερο λέτε?

      Εγώ δεν ξέρω απο χοριακες αλλά όπως λέμε τα κορίτσια μας ενδιαφέρει ο διπλασιασμός …. Και θεωρώ είναι μια χαρά η χοριακη σου !!! Με το καλό τη Κυριακή ! Μπράβο κοπέλα μου ! Να πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

7 ώρες πρίν, HopeMe είπε:

Ισχύει! Τελικά παντρεύομαι, σας το είπα;:lol::lol::lol: 

Αχ κορίτσι μου τι μου θυμισες με τα ευτράπελα να ξέρες.....το 2018 ενώ ήμουν έγκυος 4-5μηνων είχαμε κανονίσει να κάνουμε πολιτικό μαζέψαμε τα χαρτιά τα πήγαμε τα κανονίσαμε όλα οκ και την μέρα που θα παντρευομασταν μας παίρνουν τηλ και μας λένε πως υπάρχει θέμα με τα χαρτιά μου ότι τελικά δεν ανήκω στο δήμο μας και δεν μπορεί να γίνει ο γινει ο γάμος γιατί χρειάζεται κάτι από χαρτουρα:confused: ήδη ετοιμαζόμασταν(δεν είχαμε και κορονοιο και θα είχαμε και καμιά 20αρια άτομα στο δημαρχείο)0 ο άντρας μου είχε πάρει και την ανθοδέσμη την ώρα που τον πήραν τηλ πάει εκεί να δει τι γίνεται κάνει μια φασαρία για το τι περιμέναν τελευταία μέρα και δεν τα είδαν πιο πριν τι πράγματα είναι αυτά τελικά είχε έναν γνωστό στο δήμο και ο γάμος έγινε την άλλη μέρα χωρίς να πάμε το χαρτί που ηθελαν:mrgreen: από τον πολιτικό μας γάμο έχω δύο ανθοδέσμες αποξηραμένες ίδιες φαντάζεστε γιατί....

Με το καλό κορίτσι μου!!!!!

  • Μου αρέσει 4
  • Χαχα 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

16 ώρες πρίν, Μαρία1430 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου... 

Εύχομαι να είστε όλες καλά! Σας διαβάζω αλλά δεν έχω γράψει αυτές τις μέρες. Περνάω μια κρίση νεύρων, έντασης και αναποδιων και προσπαθώ να τα βρω με τον εαυτό μου. 

Δευτερα εχω καμπύλη σακχάρου και φοβάμαι πως δεν θα γλιτώσω τη διατροφή και με χαλάει κι αυτό. Τουλάχιστον θα δω τη μπέμπα μου... 

Επίσης ποιο κορίτσι έχει εμπειρία από την κλινική μητέρα; γτ μου ανέφερε ο γιατρός μου ότι τελικά εκεί θα γεννήσω 

 

Εγώ 2 γέννες έκανα εκεί μια το 17 και μια το 19.

Και τώρα πάλι εκεί. Κοίτα είναι πολύ ευρύχωρα τα δωμάτια, υπέροχες εγκαταστάσεις με πολλές παροχές, τέλειο φαγητό και πολλά δώρα (νομίζω όπως σε κάθε ιδιωτική κλινική/νοσοκομείο). Είναι λες και είσαι σε λουξ ξενοδοχείο. 

Όσον αφορά το προσωπικό πάει ανάλογα με τη βάρδια που θα πετύχει δυστυχώς... Όπως παντού δηλαδή. Μπορεί να πετύχεις καλές νοσοκόμες, μπορεί και όχι και τόσο. Από τιμές η αλήθεια είναι ότι είναι λίγο πετσόκομμα, πόσο μάλλον για εμένα που δε με δέχονται ως ασφαλισμενη αλλά ως ιδιώτη πάει 2000 ο φτ χωρίς αμοιβή γιατρού. Το καλό είναι βέβαια δε χρειάζεται να πληρώσεις κάτι μπαίνοντας όπως πχ μού είχαν για το ιασω. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΧρυσαΜ είπε:

Εγώ 2 γέννες έκανα εκεί μια το 17 και μια το 19.

Και τώρα πάλι εκεί. Κοίτα είναι πολύ ευρύχωρα τα δωμάτια, υπέροχες εγκαταστάσεις με πολλές παροχές, τέλειο φαγητό και πολλά δώρα (νομίζω όπως σε κάθε ιδιωτική κλινική/νοσοκομείο). Είναι λες και είσαι σε λουξ ξενοδοχείο. 

Όσον αφορά το προσωπικό πάει ανάλογα με τη βάρδια που θα πετύχει δυστυχώς... Όπως παντού δηλαδή. Μπορεί να πετύχεις καλές νοσοκόμες, μπορεί και όχι και τόσο. Από τιμές η αλήθεια είναι ότι είναι λίγο πετσόκομμα, πόσο μάλλον για εμένα που δε με δέχονται ως ασφαλισμενη αλλά ως ιδιώτη πάει 2000 ο φτ χωρίς αμοιβή γιατρού. Το καλό είναι βέβαια δε χρειάζεται να πληρώσεις κάτι μπαίνοντας όπως πχ μού είχαν για το ιασω. 

Καλημέρα!!! Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Δεν άντεξα πήρα τηλ και ρώτησα για τιμές. Εγώ είμαι με καισαρική και ως ασφαλισμένη μέσω εοπυυ πληρώνω 1820 στο τρίκλινο 2400 και κάτι στο δίκλινο και 4400 κάτι στο μονόκλινο. Εννοείται χωρίς αμοιβή γιατρού. 

Ξεχασα όμως να ρωτήσω για το μωρό αν θα πρέπει να πάρω οτιδήποτε και για μένα σερβιέτες κτλ


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρία1430 είπε:

Καλημέρα!!! Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Δεν άντεξα πήρα τηλ και ρώτησα για τιμές. Εγώ είμαι με καισαρική και ως ασφαλισμένη μέσω εοπυυ πληρώνω 1820 στο τρίκλινο 2400 και κάτι στο δίκλινο και 4400 κάτι στο μονόκλινο. Εννοείται χωρίς αμοιβή γιατρού. 

Ξεχασα όμως να ρωτήσω για το μωρό αν θα πρέπει να πάρω οτιδήποτε και για μένα σερβιέτες κτλ

Μονό ρούχο εξόδου θα πάρεις όλα τα άλλα τα έδιναν εκεί. Εγώ χργσιμοποιουσα τα εσώρουχα μιας χρήσης που μού έδιναν εκεί γιατί με βόλευαν πάρα πολύ. Ήταν πολύ μαλακά και όταν χρειαζόταν να πάω τουαλέτα, απλώς τα έσκιζα και τα πετούσα. Σού δίνουν και σερβιέτες εννοείται. Επίσης, στο πρώτο μωρό, ζήτησα μια μέρα κρέμα για τις θηλες γιατί πονούσα από το θηλασμό και μού έφεραν μια κανονικό μέγεθος πολύ γνωστή μάρκα (δεν τη θυμάμαι) και δε ζήτησαν χρήματα όταν τούς είπα να την πληρώσω. Γενικά είναι εκεί ο, τι ζητήσεις 

Πινακάκι!

@Maria92 ΠΗΤ 28/5

@Mpizelaki_mou πητ 5/6 Αυχενική 27/11

@Φραουλίτσα* ΠΗΤ 6/6, Β επιπέδου 28/1κοριτσάκινοσοκομείο Έλενα 

@Μαρία1430 ΠΗΤ 7/6 Αυχενική 23/11, β επιπέδου 1/2, κοριτσάκι, μητέρα 

@boockieΠΗΤ 8/6 Αυχενική 24/11, β επιπέδου 26/1, αγοράκι, Ιασώ 

@olga9@Olga93ΗΤ 8/6 Αυχενική 26/11, β επιπέδου 4/2, αγοράκι 

 @phal ΠΗΤ 5/6 Αυχενική 26/11, Β επιπέδου 26/1, twins boy and girl, Ιασώ

@FlowerMom ΠΗΤ 11/6 Αυχενική 2/12, Β επιπέδου 4/2, άγνωστο φύλο, Ιασώ

@BILLEΠΗΤ 11/6 Αυχενική 1-11/12, Β επιπέδου 1/2, αγοράκι

@Evouska ΠΗΤ 13/6 Αυχενική 30/11, Β επιπέδου 3/2, κοριτσάκι

@alina80 ΠΗΤ 14/6 Αυχενική 2/12, β επιπέδου 10/2, κοριτσάκι 

@HopeMe ΠΗΤ 14/6 Αυχενική 2/12, Β επιπέδου 3/2, κοριτσάκινοσοκομείο Έλενα

@Eleni Kost11 ΠΗΤ 14/6, β επιπέδου 9/2, καμπύλη ζαχάρου 9/3, αγοράκι, νοσοκομείο Λάρισας 

@matinab1980 Αυχενική 4/12, αγοράκιΑρεταίειο νοσοκομείο 

@Αυρα87ΠΗΤ 16/6, κοριτσάκι, Γαία 

@jellyfishch ΠΗΤ 17/6, Αυχενική 10/12, Β επιπέδου 5/2,αγοράκι 

@Eva1986 ΠΗΤ 16/6, Β επιπέδου 5/2, κοριτσάκι 

@maroullakii ΠΗΤ 20/6 Αυχενική 8/12, αγοράκι, μητέρα 

@Avmar ΠΗΤ 25/6

@Linaki.24 ΠΗΤ 24/6,Β Επιπέδου 17/2 κοριτσάκιΝοσοκομείο Αγίου Ανδρέα Πατρών 

@λιλιτο ΠΗΤ 25/6 κοριτσάκι, νοσοκομείο Παπαγεωργίου 

@Φώφη1990 ΠΗΤ 29/6 Υπέρηχος 28/1, β επιπέδου 22/2, κοριτσάκι

@ΧρυσαΜΠΗΤ 30/6 Αυχενική 16/12, β επιπέδου 22/2,αγοράκι μητέρα

@ΒαλεντιναΧΠΗΤ 1/7 Β επιπέδου 25/2,αγοράκι, Γενικό Νοσοκομείο Κατερίνης

 @Κική_ ΠΗΤ 3/7, κοριτσάκι

@Evi!ΠΗΤ 2-4/7

@Marialena86 ΠΗΤ 12-15/7, κοριτσάκιΙασώ

Πινακάκι!

@Maria92 ΠΗΤ 28/5

@Mpizelaki_mou πητ 5/6 Αυχενική 27/11

@Φραουλίτσα* ΠΗΤ 6/6, Β επιπέδου 28/1κοριτσάκινοσοκομείο Έλενα 

@Μαρία1430 ΠΗΤ 7/6 Αυχενική 23/11, β επιπέδου 1/2, κοριτσάκι, μητέρα 

@boockieΠΗΤ 8/6 Αυχενική 24/11, β επιπέδου 26/1, αγοράκι, Ιασώ 

@olga9@Olga93ΗΤ 8/6 Αυχενική 26/11, β επιπέδου 4/2, αγοράκι 

 @phal ΠΗΤ 5/6 Αυχενική 26/11, Β επιπέδου 26/1, twins boy and girl, Ιασώ

@FlowerMom ΠΗΤ 11/6 Αυχενική 2/12, Β επιπέδου 4/2, άγνωστο φύλο, Ιασώ

@BILLEΠΗΤ 11/6 Αυχενική 1-11/12, Β επιπέδου 1/2, αγοράκι

@Evouska ΠΗΤ 13/6 Αυχενική 30/11, Β επιπέδου 3/2, κοριτσάκι

@alina80 ΠΗΤ 14/6 Αυχενική 2/12, β επιπέδου 10/2, κοριτσάκι 

@HopeMe ΠΗΤ 14/6 Αυχενική 2/12, Β επιπέδου 3/2, κοριτσάκινοσοκομείο Έλενα

@Eleni Kost11 ΠΗΤ 14/6, β επιπέδου 9/2, καμπύλη ζαχάρου 9/3, αγοράκι, νοσοκομείο Λάρισας 

@matinab1980 Αυχενική 4/12, αγοράκιΑρεταίειο νοσοκομείο 

@Αυρα87ΠΗΤ 16/6, κοριτσάκι, Γαία 

@jellyfishch ΠΗΤ 17/6, Αυχενική 10/12, Β επιπέδου 5/2,αγοράκι 

@Eva1986 ΠΗΤ 16/6, Β επιπέδου 5/2, κοριτσάκι 

@maroullakii ΠΗΤ 20/6 Αυχενική 8/12, αγοράκι, μητέρα 

@Avmar ΠΗΤ 25/6

@Linaki.24 ΠΗΤ 24/6,Β Επιπέδου 17/2 κοριτσάκιΝοσοκομείο Αγίου Ανδρέα Πατρών 

@λιλιτο ΠΗΤ 25/6 κοριτσάκι, νοσοκομείο Παπαγεωργίου 

@Φώφη1990 ΠΗΤ 29/6 Υπέρηχος 28/1, β επιπέδου 22/2, κοριτσάκι

@ΧρυσαΜΠΗΤ 30/6 Αυχενική 16/12, β επιπέδου 22/2,αγοράκι μητέρα

@ΒαλεντιναΧΠΗΤ 1/7 Β επιπέδου 25/2,αγοράκι, Γενικό Νοσοκομείο Κατερίνης

 @Κική_ ΠΗΤ 3/7, κοριτσάκι

@Evi!ΠΗΤ 2-4/7

@Marialena86 ΠΗΤ 12-15/7, κοριτσάκιΙασώ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια !  Με το καλό ο γάμος @HopeMe

Καλό.σαββατοκυριακο να έχουμε!!

Εγώ κορίτσια για άλλη μια φορά τραβάω τα μαλλιά Μ με την ατυχία Μ. Χθες διαπίστωσα πως εχω βγάλει μικρές φουσκάλες στην είσοδο του κόλπου. Πανικόβλητη πήρα τον γιατρό ,έστειλα φωτό κ Μ λέει μύκητες λογικά από τις 2 αντιβίωσεις που πήρα πριν λίγες μέρες μετά την περίδεση ,ίσως κ από τα ουτροτζεσταν που βάζω συνέχεια κολπικά ,όλα βασικά σε συνδυασμό με τις ορμόνες. 

Ξεκινάω πλύσεις με χαμομήλι,πλένομαι με ένα της φρεζυντερμ,καλό στέγνωμα κ από βδομάδα αν δεν υπάρχει η παραμικρή βελτιώση θα πάω να με δει. 

Έχετε ανάλογη εμπειρία ;έστω κ χωρίς εγκυμοσυνη;

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Eva1986 είπε:

Καλημέρα κορίτσια !  Με το καλό ο γάμος @HopeMe

Καλό.σαββατοκυριακο να έχουμε!!

Εγώ κορίτσια για άλλη μια φορά τραβάω τα μαλλιά Μ με την ατυχία Μ. Χθες διαπίστωσα πως εχω βγάλει μικρές φουσκάλες στην είσοδο του κόλπου. Πανικόβλητη πήρα τον γιατρό ,έστειλα φωτό κ Μ λέει μύκητες λογικά από τις 2 αντιβίωσεις που πήρα πριν λίγες μέρες μετά την περίδεση ,ίσως κ από τα ουτροτζεσταν που βάζω συνέχεια κολπικά ,όλα βασικά σε συνδυασμό με τις ορμόνες. 

Ξεκινάω πλύσεις με χαμομήλι,πλένομαι με ένα της φρεζυντερμ,καλό στέγνωμα κ από βδομάδα αν δεν υπάρχει η παραμικρή βελτιώση θα πάω να με δει. 

Έχετε ανάλογη εμπειρία ;έστω κ χωρίς εγκυμοσυνη;

Καλημέρα και ευχαριστω!

Έχω παρόμοια εμπειρία αλλά εκτός περιόδου εγκυμοσύνης. Αυτό που εμένα με βοηθούσε πολύ είναι μια εφάπαξ κολπική πλύση με διάλυμα eva douche. Έτυχε με το που ψιλιαστημα μύκητες να το κάνω και να μη χρειαστώ θεραπεία. Με.χαμομηλι με εμένα ηρεμούσε αλλά μετά από λίγο είχα ξανά συμπτώματα. Η θεραπεία είναι χάπια για μύκητες, κολπικό χάπι και αλοιφή εξωτερικα.

Προς Θεού, δεν κάνεις τίποτα παρά μόνο ότι σου συστήνει ο γιατρός σου. Η περίοδος της εγκυμοσύνης και το ιστορικό της καθεμιάς μας απαιτουν ειδικούς  χειρισμούς! Πάντως μην ανησυχείς, και με χαμομήλι μπορεί να ηρεμήσεις

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΧρυσαΜ είπε:

Μονό ρούχο εξόδου θα πάρεις όλα τα άλλα τα έδιναν εκεί. Εγώ χργσιμοποιουσα τα εσώρουχα μιας χρήσης που μού έδιναν εκεί γιατί με βόλευαν πάρα πολύ. Ήταν πολύ μαλακά και όταν χρειαζόταν να πάω τουαλέτα, απλώς τα έσκιζα και τα πετούσα. Σού δίνουν και σερβιέτες εννοείται. Επίσης, στο πρώτο μωρό, ζήτησα μια μέρα κρέμα για τις θηλες γιατί πονούσα από το θηλασμό και μού έφεραν μια κανονικό μέγεθος πολύ γνωστή μάρκα (δεν τη θυμάμαι) και δε ζήτησαν χρήματα όταν τούς είπα να την πληρώσω. Γενικά είναι εκεί ο, τι ζητήσεις 

Πινακάκι!

@Maria92 ΠΗΤ 28/5

@Mpizelaki_mou πητ 5/6 Αυχενική 27/11

@Φραουλίτσα* ΠΗΤ 6/6, Β επιπέδου 28/1κοριτσάκινοσοκομείο Έλενα 

@Μαρία1430 ΠΗΤ 7/6 Αυχενική 23/11, β επιπέδου 1/2, κοριτσάκι, μητέρα 

@boockieΠΗΤ 8/6 Αυχενική 24/11, β επιπέδου 26/1, αγοράκι, Ιασώ 

@olga9@Olga93ΗΤ 8/6 Αυχενική 26/11, β επιπέδου 4/2, αγοράκι 

 @phal ΠΗΤ 5/6 Αυχενική 26/11, Β επιπέδου 26/1, twins boy and girl, Ιασώ

@FlowerMom ΠΗΤ 11/6 Αυχενική 2/12, Β επιπέδου 4/2, άγνωστο φύλο, Ιασώ

@BILLEΠΗΤ 11/6 Αυχενική 1-11/12, Β επιπέδου 1/2, αγοράκι

@Evouska ΠΗΤ 13/6 Αυχενική 30/11, Β επιπέδου 3/2, κοριτσάκι

@alina80 ΠΗΤ 14/6 Αυχενική 2/12, β επιπέδου 10/2, κοριτσάκι 

@HopeMe ΠΗΤ 14/6 Αυχενική 2/12, Β επιπέδου 3/2, κοριτσάκινοσοκομείο Έλενα

@Eleni Kost11 ΠΗΤ 14/6, β επιπέδου 9/2, καμπύλη ζαχάρου 9/3, αγοράκι, νοσοκομείο Λάρισας 

@matinab1980 Αυχενική 4/12, αγοράκιΑρεταίειο νοσοκομείο 

@Αυρα87ΠΗΤ 16/6, κοριτσάκι, Γαία 

@jellyfishch ΠΗΤ 17/6, Αυχενική 10/12, Β επιπέδου 5/2,αγοράκι 

@Eva1986 ΠΗΤ 16/6, Β επιπέδου 5/2, κοριτσάκι 

@maroullakii ΠΗΤ 20/6 Αυχενική 8/12, αγοράκι, μητέρα 

@Avmar ΠΗΤ 25/6

@Linaki.24 ΠΗΤ 24/6,Β Επιπέδου 17/2 κοριτσάκιΝοσοκομείο Αγίου Ανδρέα Πατρών 

@λιλιτο ΠΗΤ 25/6 κοριτσάκι, νοσοκομείο Παπαγεωργίου 

@Φώφη1990 ΠΗΤ 29/6 Υπέρηχος 28/1, β επιπέδου 22/2, κοριτσάκι

@ΧρυσαΜΠΗΤ 30/6 Αυχενική 16/12, β επιπέδου 22/2,αγοράκι μητέρα

@ΒαλεντιναΧΠΗΤ 1/7 Β επιπέδου 25/2,αγοράκι, Γενικό Νοσοκομείο Κατερίνης

 @Κική_ ΠΗΤ 3/7, κοριτσάκι

@Evi!ΠΗΤ 2-4/7

@Marialena86 ΠΗΤ 12-15/7, κοριτσάκιΙασώ

Πινακάκι!

@Maria92 ΠΗΤ 28/5

@Mpizelaki_mou πητ 5/6 Αυχενική 27/11

@Φραουλίτσα* ΠΗΤ 6/6, Β επιπέδου 28/1κοριτσάκινοσοκομείο Έλενα 

@Μαρία1430 ΠΗΤ 7/6 Αυχενική 23/11, β επιπέδου 1/2, κοριτσάκι, μητέρα 

@boockieΠΗΤ 8/6 Αυχενική 24/11, β επιπέδου 26/1, αγοράκι, Ιασώ 

@olga9@Olga93ΗΤ 8/6 Αυχενική 26/11, β επιπέδου 4/2, αγοράκι 

 @phal ΠΗΤ 5/6 Αυχενική 26/11, Β επιπέδου 26/1, twins boy and girl, Ιασώ

@FlowerMom ΠΗΤ 11/6 Αυχενική 2/12, Β επιπέδου 4/2, άγνωστο φύλο, Ιασώ

@BILLEΠΗΤ 11/6 Αυχενική 1-11/12, Β επιπέδου 1/2, αγοράκι

@Evouska ΠΗΤ 13/6 Αυχενική 30/11, Β επιπέδου 3/2, κοριτσάκι

@alina80 ΠΗΤ 14/6 Αυχενική 2/12, β επιπέδου 10/2, κοριτσάκι 

@HopeMe ΠΗΤ 14/6 Αυχενική 2/12, Β επιπέδου 3/2, κοριτσάκινοσοκομείο Έλενα

@Eleni Kost11 ΠΗΤ 14/6, β επιπέδου 9/2, καμπύλη ζαχάρου 9/3, αγοράκι, νοσοκομείο Λάρισας 

@matinab1980 Αυχενική 4/12, αγοράκιΑρεταίειο νοσοκομείο 

@Αυρα87ΠΗΤ 16/6, κοριτσάκι, Γαία 

@jellyfishch ΠΗΤ 17/6, Αυχενική 10/12, Β επιπέδου 5/2,αγοράκι 

@Eva1986 ΠΗΤ 16/6, Β επιπέδου 5/2, κοριτσάκι 

@maroullakii ΠΗΤ 20/6 Αυχενική 8/12, αγοράκι, μητέρα 

@Avmar ΠΗΤ 25/6

@Linaki.24 ΠΗΤ 24/6,Β Επιπέδου 17/2 κοριτσάκιΝοσοκομείο Αγίου Ανδρέα Πατρών 

@λιλιτο ΠΗΤ 25/6 κοριτσάκι, νοσοκομείο Παπαγεωργίου 

@Φώφη1990 ΠΗΤ 29/6 Υπέρηχος 28/1, β επιπέδου 22/2, κοριτσάκι

@ΧρυσαΜΠΗΤ 30/6 Αυχενική 16/12, β επιπέδου 22/2,αγοράκι μητέρα

@ΒαλεντιναΧΠΗΤ 1/7 Β επιπέδου 25/2,αγοράκι, Γενικό Νοσοκομείο Κατερίνης

 @Κική_ ΠΗΤ 3/7, κοριτσάκι

@Evi!ΠΗΤ 2-4/7

@Marialena86 ΠΗΤ 12-15/7, κοριτσάκιΙασώ

Άρα όπως και στο Ιασώ.... Κι εκεί όλα τα έδιναν. Ναι πολύ βολικά αυτά τα εσώρουχα διχτακια. Μου έδωσαν τότε παραπάνω και φορούσα και τις πρώτες μέρες στο σπίτι. Έχεις καμιά ιδέα που μπορούμε να αγοράσουμε τέτοια; 


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, HopeMe είπε:

Καλημέρα και ευχαριστω!

Έχω παρόμοια εμπειρία αλλά εκτός περιόδου εγκυμοσύνης. Αυτό που εμένα με βοηθούσε πολύ είναι μια εφάπαξ κολπική πλύση με διάλυμα eva douche. Έτυχε με το που ψιλιαστημα μύκητες να το κάνω και να μη χρειαστώ θεραπεία. Με.χαμομηλι με εμένα ηρεμούσε αλλά μετά από λίγο είχα ξανά συμπτώματα. Η θεραπεία είναι χάπια για μύκητες, κολπικό χάπι και αλοιφή εξωτερικα.

Προς Θεού, δεν κάνεις τίποτα παρά μόνο ότι σου συστήνει ο γιατρός σου. Η περίοδος της εγκυμοσύνης και το ιστορικό της καθεμιάς μας απαιτουν ειδικούς  χειρισμούς! Πάντως μην ανησυχείς, και με χαμομήλι μπορεί να ηρεμήσεις

Λογικά μέσα στη βδομάδα θα Μ δώσει θεραπεία.  

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Πιστεύω τα ίδια θα Μ δώσει πάνω κάτω.  Πρώτη φορά το παθαίνω κ δεν έχω ιδέα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva1986 είπε:

Λογικά μέσα στη βδομάδα θα Μ δώσει θεραπεία.  

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Πιστεύω τα ίδια θα Μ δώσει πάνω κάτω.  Πρώτη φορά το παθαίνω κ δεν έχω ιδέα. 

Πρέπει να είναι δύσκολο με μύκητες σε αυτήν ειδικά την κατάσταση. Δεν έχω καθόλου εμπειρία στο θέμα. Ελπίζω να μην ταλαιπωρηθείς μονο

  • Ευχαριστώ 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρία1430 είπε:

Άρα όπως και στο Ιασώ.... Κι εκεί όλα τα έδιναν. Ναι πολύ βολικά αυτά τα εσώρουχα διχτακια. Μου έδωσαν τότε παραπάνω και φορούσα και τις πρώτες μέρες στο σπίτι. Έχεις καμιά ιδέα που μπορούμε να αγοράσουμε τέτοια; 

Λογικά στο φαρμακείο. 

Ναιιι νομίζω ότι σε όλα τα ιδιωτικά πάνω κάτω τα ίδια είναι οπότε μην αγχώνεσαι. Ουσιαστικά οι τιμές αλλάζουν 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια να ρωτήσω κάτι και εγώ: υπάρχει καμια που κα νιώθει το μωρό τέρμα χαμηλά μπικίνι σημείο????:shock: ενώ μέχρι εχθές τον ένιωθα εκεί στον αφαλό σήμερα δεν ξέρω τι τον έπιασε και το αισθανομαι τέρμα κάτω ότι χτυπάει την πόρτα να βγει:confused: το νιώθει καμία άλλη?

  • Μου αρέσει 4

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧ είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι και εγώ: υπάρχει καμια που κα νιώθει το μωρό τέρμα χαμηλά μπικίνι σημείο????:shock: ενώ μέχρι εχθές τον ένιωθα εκεί στον αφαλό σήμερα δεν ξέρω τι τον έπιασε και το αισθανομαι τέρμα κάτω ότι χτυπάει την πόρτα να βγει:confused: το νιώθει καμία άλλη?

Εγώ !! Ώρες ώρες λέω πάει θα βγει. Θαρρείς χτυπάει τον τράχηλο. 

Κ όπως λες άλλοτε ψηλά στον αφαλό 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva1986 είπε:

Εγώ !! Ώρες ώρες λέω πάει θα βγει. Θαρρείς χτυπάει τον τράχηλο. 

Κ όπως λες άλλοτε ψηλά στον αφαλό 

Αυτό ακριβώς νομίζω χτυπάει τράχηλο ώρες ώρες και φοβάμαι μην όντως τον χτυπάει!!!!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, ΒαλεντιναΧ είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι και εγώ: υπάρχει καμια που κα νιώθει το μωρό τέρμα χαμηλά μπικίνι σημείο????:shock: ενώ μέχρι εχθές τον ένιωθα εκεί στον αφαλό σήμερα δεν ξέρω τι τον έπιασε και το αισθανομαι τέρμα κάτω ότι χτυπάει την πόρτα να βγει:confused: το νιώθει καμία άλλη?

Κ εγώ την νιώθω πολλές φορές χαμηλά αγάπη,  και νιώθω ότι πρέπει απευθείας να πάω τουαλέτα! Γενικά την νιώθω παντού πλέον βλέπω κιόλας όταν αλλάζει πλευρό από τη μια μεριά στην άλλη!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...