Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

On 10/3/2021 at 12:45 ΠΜ, Μαρία1430 είπε:

Εγώ την σκαπουλαρα... :rolleyes:

Καλή επιτυχία αύριο!!! 

Πάντως εγώ πριν τις αιματολογικες του μήνα δεν προσέχω τπτ. Συνήθως είμαι κι εκτός σπιτιού και τρωω σαβούρες. Το πρωί δεν παίρνω τα χάπια μου. Τα έχω μαζί μου και τα παίρνω μόλις δώσω αίμα 

Μάλλον την σκαπουλαρα και εγώ!! Καμπυλη 82-155-100. Εγώ καλα τα βλέπω , τα έστειλα στο γιατρό και περιμένω να με πάρει η μαία.  Ρωτησα και τη μικροβιολόγο και μου λέει για αυτές τις εξετασεις εννοειται όχι προετοιμασία τύπου διατροφή η υπερβολες τις προηγουμενες μέρες δηλαδή τρώμε ότι συνήθως. Α τις λέω γιατί εγώ έφαγα πίτσα και λέει για βράδυ; Και λέω όχι για μεσημέρι και λέει ε τότε εντάξει αχαχαχ

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, maroullaki είπε:

Μάλλον την σκαπουλαρα και εγώ!! Καμπυλη 82-155-100. Εγώ καλα τα βλέπω , τα έστειλα στο γιατρό και περιμένω να με πάρει η μαία.  Ρωτησα και τη μικροβιολόγο και μου λέει για αυτές τις εξετασεις εννοειται όχι προετοιμασία τύπου διατροφή η υπερβολες τις προηγουμενες μέρες δηλαδή τρώμε ότι συνήθως. Α τις λέω γιατί εγώ έφαγα πίτσα και λέει για βράδυ; Και λέω όχι για μεσημέρι και λέει ε τότε εντάξει αχαχαχ

Τελειαααααα! 

Εγώ πάλι έφαγα κρέπα αλμυρή και παγωτό 

  • Μου αρέσει 2

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Και γω κορίτσια πριν την καμπύλη είχα φάει σουβλάκια!!! :mrgreen: :D Της υγιεινής διατροφής είμαστε όλες!!!

Επίσης μου ήρθε ένα παντελόνι που είχα παραγγείλει απο το shein  για το μαιευτήριο, και έμεινα πολύ ευχαριστημένη. Η αλήθεια είναι ότι δεν το περίμενα... 

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 2

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίτσα* είπε:

Και γω κορίτσια πριν την καμπύλη είχα φάει σουβλάκια!!! :mrgreen: :D Της υγιεινής διατροφής είμαστε όλες!!!

Επίσης μου ήρθε ένα παντελόνι που είχα παραγγείλει απο το shein  για το μαιευτήριο, και έμεινα πολύ ευχαριστημένη. Η αλήθεια είναι ότι δεν το περίμενα... 

Αααααα πολύ καλή πληροφοριαααα!!

κοριτσια, ξεκινήσατε να μαζεύετε βρεφικά;;(ρούχα/έπιπλα) λέω να ξεκινήσω από τον Απρίλιο ....

  • Μου αρέσει 1

vh7tp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eleni Kost11 είπε:

Αααααα πολύ καλή πληροφοριαααα!!

κοριτσια, ξεκινήσατε να μαζεύετε βρεφικά;;(ρούχα/έπιπλα) λέω να ξεκινήσω από τον Απρίλιο ....

Εγω κατέβασα τα βρεφικά που έχω να τα τσεκάρω και τα έβαλα στην ντουλάπα. Και επειδή φοβήθηκα την Τρίτη που δεν την άκουγα, έπλυνα κάποια να τα έχω έτοιμα. Δεν ξέρω φοβάμαι μην γεννήσω πρόωρα ,χωρίς να υπάρχει καμία ένδειξη. Βλακεία του εγκεφάλου μου...

  • Μου αρέσει 2
  • Μπερδεμένη/-ος 1

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα από το μπορδοροδοκοκκινο νησί μας! 

Εγώ περιμένω να παραλάβω μια κούτα με ρουχαλάκια που μου στέλνει η μαμά μου και για τα 2 μικρά, ώστε να δω αν μου λείπει τπτ και στο πρώτο σ/κ που θα έχει καλό καιρό ή μέρα που θα βολέψει να είμαι σπίτι θα αρχίσω να πλένω...

Μετέφερα πριν 3 μέρες το γιο μου στο κρεβάτι και άδειασε η κούνια οπότε λέω αύριο να κολλήσω πάνω από την κούνια ένα αυτοκόλλητο μονοκερο ώστε να αρχίσει να παίρνει μορφή σιγά σιγά. 

 

  • Μου αρέσει 6

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα 89-102-94. Καλή μού φαίνεται και η δική μου και η γιατρός δεν μου είπε τίποτα αρνητικό, βασικά δεν το σχολίασε καν.Πολύ ωραία τα νέα σας κορίτσια μου!Καλό 3μερο να έχουμε όλες!

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Φραουλίτσα* είπε:

Εγω κατέβασα τα βρεφικά που έχω να τα τσεκάρω και τα έβαλα στην ντουλάπα. Και επειδή φοβήθηκα την Τρίτη που δεν την άκουγα, έπλυνα κάποια να τα έχω έτοιμα. Δεν ξέρω φοβάμαι μην γεννήσω πρόωρα ,χωρίς να υπάρχει καμία ένδειξη. Βλακεία του εγκεφάλου μου...

Αγάπη μου μην σκέφτεσαι έτσι, όλα καλα θα πάνε και θα γεννήσεις στην ώρα σου!!❤ θετική σκέψη θελωωωωω!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, άρχισα κι εγώ να πλένω. Ξεκίνησα με τα μαξιλάρια. Αρχικά τα μούλιασα με ενισχυτικό πλύσης και μαλακτικό, και τώρα τα πλένω με βρεφικό απορρυπαντικό:wub: Πολύ συγκινήθηκα που το πήρα σήμερα.

Θα συνεχίσω με πάνες, υποστρώματα και κουβερτούλες.

Έχει ξεφλουδιστεί πολύ το στήθος μου και ελαφρώς η κοιλιά μου. Γνωρίζει κάποια σχετικά? Είναι φυσιολογικό ή να πάρω το γιατρό μου? Κρέμα βάζω κάθε μέρα σε κοιλιά γλουτούς και στήθος της frezyderm..

  • Μου αρέσει 3

2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, jellyfishch είπε:

Καλησπέρα, άρχισα κι εγώ να πλένω. Ξεκίνησα με τα μαξιλάρια. Αρχικά τα μούλιασα με ενισχυτικό πλύσης και μαλακτικό, και τώρα τα πλένω με βρεφικό απορρυπαντικό:wub: Πολύ συγκινήθηκα που το πήρα σήμερα.

Θα συνεχίσω με πάνες, υποστρώματα και κουβερτούλες.

Έχει ξεφλουδιστεί πολύ το στήθος μου και ελαφρώς η κοιλιά μου. Γνωρίζει κάποια σχετικά? Είναι φυσιολογικό ή να πάρω το γιατρό μου? Κρέμα βάζω κάθε μέρα σε κοιλιά γλουτούς και στήθος της frezyderm..

Ξηροδερμια;μήπως δεν ενυδάτωνεσαι;

Στην πρώτη εγκυμοσύνη έβαζα σπαθολαδο κ ήταν ενυδατικο. 

 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


18 hours ago, jellyfishch said:

Καλησπέρα, άρχισα κι εγώ να πλένω. Ξεκίνησα με τα μαξιλάρια. Αρχικά τα μούλιασα με ενισχυτικό πλύσης και μαλακτικό, και τώρα τα πλένω με βρεφικό απορρυπαντικό:wub: Πολύ συγκινήθηκα που το πήρα σήμερα.

Θα συνεχίσω με πάνες, υποστρώματα και κουβερτούλες.

Έχει ξεφλουδιστεί πολύ το στήθος μου και ελαφρώς η κοιλιά μου. Γνωρίζει κάποια σχετικά? Είναι φυσιολογικό ή να πάρω το γιατρό μου? Κρέμα βάζω κάθε μέρα σε κοιλιά γλουτούς και στήθος της frezyderm..

Πάντως κοπελα μου να σου πω την αλήθεια οτιδήποτε πήρα τώρα στην εγκυμοσύνη από Frezyderm μου επεσε πολυ σκληρό. Η κρέμα δεν ένιωθα να είναι ενυδατική και το σαπουνι για την ευαίσθητη περιοχη μου είχε προκαλεσει Ξηροτητα και έβαλα λιπαντικά υποθετα μετά. Μήπως για αρχή να αλλαξεις κρεμουλα?? 

  • Ευχαριστώ 1

oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια Φώφη; Φοβάμαι λίγο να αλλάξω γιατί είναι η μόνη από όσες έχω δοκιμάσει που προλαμβάνει τις ραγάδες μου. (έχω δοκιμάσει bio oil, pregnaderm, βαζελίνη και κηραλοιφή)

Ποια βάζεις τώρα; Μήπως πάρω καμία και βάζω παράλληλα. 

Θα βάλω και σπαθόλαδο Ευα, ευχαριστώ. έχουμε στο σπίτι..


2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, jellyfishch said:

Αλήθεια Φώφη; Φοβάμαι λίγο να αλλάξω γιατί είναι η μόνη από όσες έχω δοκιμάσει που προλαμβάνει τις ραγάδες μου. (έχω δοκιμάσει bio oil, pregnaderm, βαζελίνη και κηραλοιφή)

Ποια βάζεις τώρα; Μήπως πάρω καμία και βάζω παράλληλα. 

Θα βάλω και σπαθόλαδο Ευα, ευχαριστώ. έχουμε στο σπίτι..

Η αλήθεια είναι ότι σε καθε δέρμα ταιριάζει και κάτι άλλο. Εγώ βάζω την HYDROVITBase D-Panthenol Cream 100ml. Ο γιατρός μου για κάποιο λόγο που έχει απαγορέψει οτιδήποτε είναι σε μορφή λαδιου ή βαζελίνη. Θέλει μόνο κρεμωδεις υφές. 

 

  • Μου αρέσει 1

oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες σας !!! Είμαι καινούργια εδώ :razz: Η αλήθεια είναι ότι το parents όμως το γνωρίζω χρόνια. 
Είμαι και εγώ έγκυος , με πητ 28/06 και περιμένουμε κοριτσάκι. Δεν έχω άλλο παιδάκι. Θα χαρώ πολύ να τα λέμε , δεν έχω ιδέα και ταυτόχρονα άγχος :wub:

  • Μου αρέσει 13
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, jellyfishch είπε:

Αλήθεια Φώφη; Φοβάμαι λίγο να αλλάξω γιατί είναι η μόνη από όσες έχω δοκιμάσει που προλαμβάνει τις ραγάδες μου. (έχω δοκιμάσει bio oil, pregnaderm, βαζελίνη και κηραλοιφή)

Ποια βάζεις τώρα; Μήπως πάρω καμία και βάζω παράλληλα. 

Θα βάλω και σπαθόλαδο Ευα, ευχαριστώ. έχουμε στο σπίτι..

Κ εγώ έχω ακούσει ότι δεν κάνει τρελή δουλειά με τις ραγάδες η συγκεκριμένη κρέμα! Εγώ βάζω από την αρχή αμυγδαλελαιο αρκετές φορές τη μέρα στην κοιλίτσα, και μετά το μπάνιο βάζω και σε στήθος πόδια γλουτούς,  γενικά παντού είναι πολύ ενυδατικο και απορροφάται αμέσως! 

Just now, Zaxaroula_p είπε:

Καλησπέρα σε όλες σας !!! Είμαι καινούργια εδώ :razz: Η αλήθεια είναι ότι το parents όμως το γνωρίζω χρόνια. 
Είμαι και εγώ έγκυος , με πητ 28/06 και περιμένουμε κοριτσάκι. Δεν έχω άλλο παιδάκι. Θα χαρώ πολύ να τα λέμε , δεν έχω ιδέα και ταυτόχρονα άγχος :wub:

Καλώς ήρθες στην παρέα μας κορίτσι μου! Με το καλό να δεχτείτε το κοριτσάκι σας! ❤

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...