Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Αχ μην κάνεις τεστ τόσο νωρίς,τζάμπα λεφτά ρε συ..Εμένα μέχρι χθες το πρωί έδειχνε αρνητικό,το μεσημέρι έδειξε αχνό θετικο.Περιμενε έξι μέρες τουλάχιστον,γιατί αλλιώς θα σου δείξει αρνητικό και θα στεναχωρεθεις.

      Αυτό βασικά …. 

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

Όχι καθόλου νωρίς! Από τις 36 μπορεί να γεννήσεις οποιαδήποτε στιγμή. Οπότε καλό θα είναι να έχεις μια εικόνα. Επίσης μπορεί να δεις κάποιον και να μην σου κάνει για τον α β λόγο, να μην έχεις περιθώριο να συνεχίσεις την αναζήτηση?

Κι εγώ σήμερα πήγα και ψιλοκλεισαμε. 

  • Μου αρέσει 2

2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, jellyfishch said:

Όχι καθόλου νωρίς! Από τις 36 μπορεί να γεννήσεις οποιαδήποτε στιγμή. Οπότε καλό θα είναι να έχεις μια εικόνα. Επίσης μπορεί να δεις κάποιον και να μην σου κάνει για τον α β λόγο, να μην έχεις περιθώριο να συνεχίσεις την αναζήτηση?

Κι εγώ σήμερα πήγα και ψιλοκλεισαμε. 

Εγώ θα παω τον άλλον μήνα. Έτσι λέω και μάλλον θα παω στον Καλαμουκο. Έχει τα ανιψιά μου και είναι πολυ ευχαριστημένοι .

Κορίτσι και εγώ την μπάλα από τζάμπο την είχα παρει και την φουσκωσα σε βενζιναδικο. 

  • Μου αρέσει 3

oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Φραουλίτσα* τέλεια τα νέα σου!! Μπράβο!! ❤

Κ εγώ έχω καταλήξει σε παιδίατρο ιδιώτη κορίτσια αλλά θα τον δω μετά τη γέννα λογικά αφού ξέρω ότι όσο είμαστε νοσοκομείο αναλαμβάνει ο παιδίατρος εκεί, και έχει έναν συγκεκριμένο πολύ καλό απ ότι μου έχουν πει! 

Σήμερα μας ήρθαν το καρότσι και το λίκνο και έχω ενθουσιαστεί κορίτσια!!❤❤❤ 

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Χαίρομαι που όλα πάνε καλά για όλες σας. Εγώ γυμναστική απαγορεύεται .ήδη είμαι δέκα κιλά πάνω .θα δείξει. ....

Σιγά σιγά λέμε να ετοιμάσουμε το δωμάτιο του μωρού μέσα στον Απρίλιο. Κουνια και συρταριερα και αλλαξιερα έχουμε ,να δούμε κουρτίνες και πως θα τα στήσουμε μέσα στο δωμάτιο. Αν και μαζί μας πάλι θα κοιμάται μέχρι το χρονο. Αλλά έτσι για το καλό .να δούμε τι μας λείπει από την μεγάλη από ρούχα. Και να τα αγοράζουμε σιγά σιγά για να μην μας φανούν πολύ ακριβά όλα μαζι ., πάνες ,Σαμπουάν κλπ αναλώσιμα . Ένα στρώματακι /κάλυμμα θέλω για το καρότσι σίγουρα. Και μέτα ένα κάθισμα αυτοκινήτου και για τη μικρή. Γτ το αυγό που έχουμε ειναι παλιό.

Κι εγώ θα ξανακάνω τα σεμινάρια της νουτριτσια. Παρόλο που θηλασα 17 μήνες. Να τα ξαναθυμηθω λιγακι τα πρώτα. span widge

  • Μου αρέσει 4

MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Evouska είπε:

@Φραουλίτσα* τέλεια τα νέα σου!! Μπράβο!! ❤

Κ εγώ έχω καταλήξει σε παιδίατρο ιδιώτη κορίτσια αλλά θα τον δω μετά τη γέννα λογικά αφού ξέρω ότι όσο είμαστε νοσοκομείο αναλαμβάνει ο παιδίατρος εκεί, και έχει έναν συγκεκριμένο πολύ καλό απ ότι μου έχουν πει! 

Σήμερα μας ήρθαν το καρότσι και το λίκνο και έχω ενθουσιαστεί κορίτσια!!❤❤❤ 

Αντε μεγεια, να έρθει και το μωράκι να τα χαρείτε!!

Just now, λιλιτο είπε:

Καλησπέρα. Χαίρομαι που όλα πάνε καλά για όλες σας. Εγώ γυμναστική απαγορεύεται .ήδη είμαι δέκα κιλά πάνω .θα δείξει. ....

Σιγά σιγά λέμε να ετοιμάσουμε το δωμάτιο του μωρού μέσα στον Απρίλιο. Κουνια και συρταριερα και αλλαξιερα έχουμε ,να δούμε κουρτίνες και πως θα τα στήσουμε μέσα στο δωμάτιο. Αν και μαζί μας πάλι θα κοιμάται μέχρι το χρονο. Αλλά έτσι για το καλό .να δούμε τι μας λείπει από την μεγάλη από ρούχα. Και να τα αγοράζουμε σιγά σιγά για να μην μας φανούν πολύ ακριβά όλα μαζι ., πάνες ,Σαμπουάν κλπ αναλώσιμα . Ένα στρώματακι /κάλυμμα θέλω για το καρότσι σίγουρα. Και μέτα ένα κάθισμα αυτοκινήτου και για τη μικρή. Γτ το αυγό που έχουμε ειναι παλιό.

Κι εγώ θα ξανακάνω τα σεμινάρια της νουτριτσια. Παρόλο που θηλασα 17 μήνες. Να τα ξαναθυμηθω λιγακι τα πρώτα. span widge

Και γω που δεν απαγορεύεται η γυμναστική την ειχα σταματήσει και είμαι και γω στα συν 9 οπότε είσαι σούπερ μην στεναχωριέσαι!! Με το καλο οι αγορές, ειναι ευχαριστα αυτα!!! Να τα χαρείτε !!!

  • Μου αρέσει 3

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα. Έχω να σας θέσω ένα ερώτημα.. επειδή έχω βρει ένα μαξιλάρι θηλασμού να αγοράσω μικρό, εφόσον στον ύπνο δεν το χρειάζομαι και βολεύομαι, νομιζετε στον θηλασμό θα με Βολέψει μεγαλο ή μικρό; 


vQnfp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, boockie είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Έχω να σας θέσω ένα ερώτημα.. επειδή έχω βρει ένα μαξιλάρι θηλασμού να αγοράσω μικρό, εφόσον στον ύπνο δεν το χρειάζομαι και βολεύομαι, νομιζετε στον θηλασμό θα με Βολέψει μεγαλο ή μικρό; 

Και γω νομίζω το μικρο βολεύει καλύτερα, το βάζεις γύρω απο την κοιλιά σου και είναι έτοιμο και το κουβαλάς πιο ευκολα μαζή σου. Εγω το είχα και στο μαιευτήριο μαζί μου. Με είχε βολέψει πάρα πολυ!!! Βεβαια και γω δεν εχω δοκιμασει το μεγαλο για να έχω μέτρο σύγκρισης. 

  • Μου αρέσει 1

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, boockie είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Έχω να σας θέσω ένα ερώτημα.. επειδή έχω βρει ένα μαξιλάρι θηλασμού να αγοράσω μικρό, εφόσον στον ύπνο δεν το χρειάζομαι και βολεύομαι, νομιζετε στον θηλασμό θα με Βολέψει μεγαλο ή μικρό; 

Ναιμικρο σαν  μισό ντόνατ. Εγώ έχω και εγκυμοσύνης αλλά είναι μεγάλο και μαλακό. Δεν με βόλεψε στο θηλασμο. Το μικρό ήταν σταθερό, πιο σκληρό . Εφάρμοζε επανω μου μια χαρά.με μια κίνηση. Το καταευχαριστηθηκα

  • Μου αρέσει 1

MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια καλο μήνα να έχουμε!!!! Δεν ξέρω τι κάνατε από ψώνια αλλά εγώ όπως σας είπα μόλις μπω στον 8ο πρώτα ο Θεός και η Παναγία θα δω τι έχω από την μικρή σε ουδέτερο και μετά θα αγοράσω ρουχαλακια και είδη πρώτης ανάγκης για το μωρο...άρα τέλος του μήνα ξεκινάμε αν όλα πάνε καλά....έχει από προχθές ξεκίνησε το στήθος να τρέχει και την είχα καταβρει χωρίς σουτιέν τόσο καιρό να πω την αλήθεια άντε τώρα να βάλω....

  • Μου αρέσει 3

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια! Καλό μήνα!!

Πω πω μεγάλη διαφορά τιμής στις κλινικές. Θεσσαλονικη θέλεις περίπου 1500 για την κλινική σε τρίκλινο αντε δίκλινο. 

Στην κλινική που θα γεννήσω, πρώτα ο Θεός, το ποσό που πληρώνεις για τον παιδίατρο καλύπτει και 2 επισκέψεις μέσα στον πρώτο μήνα. Οπότε δεν ξέρω να έρθω σε επαφή με τον παιδίατρο που έχω διαλέξει πριν γεννήσω η να κάνω αυτές τις επισκέψεις που μου παρέχει η κλινική και μετά να απευθυνθώ εκεί; τι λέτε; 

Αχ περιμένω πως και πως να ανοίξουν τα μαγαζια να ψωνίσω πραγματάκια. Πήραμε μερικά από το ίντερνετ αλλα όσο να ναι από κοντά είναι αλλιώς! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλό μήνα σε όλες, εγώ κορίτσια έχω doppler την επόμενη Πέμπτη,  την Δευτέρα που έκανα τον τελευταίο υπέρηχο (31η εβδομαδα) όλα καλά κ τα μικρουλια μου είχαν τσουπωσει κ έχουν φτάσει το 1,5 κιλό το καθένα. Πάνε μαζί τα ζουζουνάκια μου. Μου είπε ο γιατρός ότι θα κάνουμε προληπτικά δύο ενέσεις κορτιζόνης (μήπως προκύψει έκτακτος προωρος τοκετος). Το εχετε ξανα ακουσει?

Σε σχέση με την τσαντα μαιευτηριου την εχω ετοιμασει ενα μηνα τωρα χαχα, απο το φοβο μου μηπως προκύψει κάτι κ πρέπει να μπω στο μαιευτήριο! Ευτυχώς όλα καλά έως τώρα. Μέχρι που ετοίμασα οδηγίες κ όλη τη χαρτουρα που χρειάζεται! Έτοιμο τον έχω και τον άντρα μου! 

Πωπω με τις τιμές που άκουσα πάνω στην Καβάλα έπαθα σοκ! Δυστυχώς εμείς στην Αθήνα για πολύ λιγότερες παροχές πληρώνουμε πολύ περισσότερα... Είστε πολύ τυχερές όλα καλά να πάνε! Σε σχέση με τις προαιρετικές εξετάσεις των μωρων, που είναι έξτρα από τα έξοδα του μαιευτηριου βάσει δωματίου, αλήθεια, ξέρει καμία κατά πόσο έχουν νόημα ή ποιες από αυτές έχουν νόημα να γίνουν αμέσως μετά τη γέννηση? Γιατί φυσικά κ εκ πρώτης έλεγα σίγουρα θα κάνω τα πάντα για τα μωράκια μου όταν με το καλό γεννήσω, αλλά μήπως υπάρχει εκμετάλλευση κ σε αυτό το κομμάτι? Εγώ υπολογίζω με βάση τις τιμές που μου είπαν στο μαιευτήριο ότι χρειάζομαι έξτρα 800 ευρώ κ βάλε για τα διδυμακια μου.... Είναι πολλά τα χρήματα... 

 

  • Μου αρέσει 6

4nDhp3.pngjeL6p2.png

Link to comment
Share on other sites

Ναιι το έχω ακούσει από πολλές κοπέλες για τις ενέσεις κορτιζόνης. Είναι για τα πνευμονακια των μωρών ώστε να έχουν ωριμάσει. Όσον αφορά τις εξετάσεις για το μωρό στο μαιευτήριο το συζήτησα με φίλες που γέννησαν τελευταίο και όλες επέλεξαν να τις κάνουν γιατί μετά θα πρέπει να πηγαίνεις σε κάθε ειδικότητα ξεχωριστά για την κάθε εξέταση και να τρέχεις ενώ στο μαιευτήριο τις κάνουν όλες μαζεμένες χωρίς ταλαιπωρία. Υπό αυτό το πρίσμα μου φάνηκε καλύτερο να τις κάνουμε μετά τον τοκετό απευθείας. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι στο πρωτο που ειχα ρωτησει και γω την παιδίατρο για τις εξετάσεις και μου είχε πει ότι ούτως ή άλλως θα πρέπει να γίνουν και εξωτερικά οι τιμές είναι πάνω κάτω οι ίδιες. 


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...