Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Maroxmarox είπε:

      Συγχαρητήρια κορίτσι μου 🎉🎉🎉Με το καλό μια τεράστια χοριακη!!

      Στις πόσες μέρες έκανες χοριακη μετά από βλαστοκυστες;

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Εννιά μέρες μετά την εμβρυομεταφορά έκανα την χοριακη και είναι λίγο χαμηλή..ελπίζω να διπλασιαστεί 

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Eva1986 είπε:

Τι κάνετε κορίτσια;τι λέει έκανε καμμία ντοπλερ ;κλείσατε;

Εγώ θα κάνω σε 10 μέρες. Στην πρώτη Μ δεν είχα κάνει.

Την Πέμπτη που πήγα γιατρό ευτυχώς όλα καλά με τον τράχηλο κ το μωρό 1400 παρά κάτι γραμμάρια(29 εβδομάδων)

Κ εμείς κλείσαμε 14 του μήνα για ντοπλερ και ανυπομονώ να περάσουν οι μέρες! Πότε πέρασε ο καιρός κορίτσια μου κ κοντευει να τελειωσει ο 7ος ούτε που το κατάλαβα! Τη βδομάδα που μας έρχεται θα κάνω τα χαρτιά μου για την κυοφορία του ΙΚΑ. Σε αλλά νέα βάψαμε το δωμάτιο της μικρής καθάρισα κ την συρταριερα της για να βάλω μέσα τα ρουχαλάκια κ από αύριο θα ξεκινήσω να πλένω! Εσείς έχετε ξεκινήσει προετοιμασίες;

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία κορίτσια Μ..

Αν περάσει κ το Πάσχα ,κ όλα μας πάνε καλά θα μαστε πιστεύω στην τελική ευθεία!! 

 

Just now, Evouska είπε:

Κ εμείς κλείσαμε 14 του μήνα για ντοπλερ και ανυπομονώ να περάσουν οι μέρες! Πότε πέρασε ο καιρός κορίτσια μου κ κοντευει να τελειωσει ο 7ος ούτε που το κατάλαβα! Τη βδομάδα που μας έρχεται θα κάνω τα χαρτιά μου για την κυοφορία του ΙΚΑ. Σε αλλά νέα βάψαμε το δωμάτιο της μικρής καθάρισα κ την συρταριερα της για να βάλω μέσα τα ρουχαλάκια κ από αύριο θα ξεκινήσω να πλένω! Εσείς έχετε ξεκινήσει προετοιμασίες;

Ίδια μέρα έχουμε!!! 

Εγώ ακόμα τίποτα γτ δεν μπορώ βασικά.   

Αύριο ίσως έρθει η μαμά Μ για λίγες μέρες.   Να δούμε τι ρούχα έχω από τον γιο Μ ουδέτερα να πλύνουμε τίποτα.  Μην γίνει τίποτα απροόπτο

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Evouska είπε:

Κ εμείς κλείσαμε 14 του μήνα για ντοπλερ και ανυπομονώ να περάσουν οι μέρες! Πότε πέρασε ο καιρός κορίτσια μου κ κοντευει να τελειωσει ο 7ος ούτε που το κατάλαβα! Τη βδομάδα που μας έρχεται θα κάνω τα χαρτιά μου για την κυοφορία του ΙΚΑ. Σε αλλά νέα βάψαμε το δωμάτιο της μικρής καθάρισα κ την συρταριερα της για να βάλω μέσα τα ρουχαλάκια κ από αύριο θα ξεκινήσω να πλένω! Εσείς έχετε ξεκινήσει προετοιμασίες;

Μπορείς να μου πεις αναλυτικά τι διαδικασία. Χαρτί για την Πητ θα πάρω από το νοσοκομείο. Τι άλλο θα χρειαστεί? Πρέπει να πάω στο ΙΚΑ? Η γίνονται όλα ηλεκτρονικα πλέον?

Εγώ θα αρχίσω να πλένω  σιγά σιγά μετά το Πάσχα. 32η βδομάδα και μετά δηλαδή. Ήδη Μεταφεραμε την κούνια στο παιδικό , δεν την είχα αποσυναρμολόγησει γτ μέχρι πριν δύο μήνες κοιμοταν η μεγάλη εκεί και έχω εκεί μια  συρταριερα που έχω μέσα πετσέτες μπάνιου και σεντόνια βρεφικά. Κουρτίνες θέλω να πάρω. Να φτιάξω τη ντουλάπα.

Just now, Eva1986 είπε:

Πολύ ωραία κορίτσια Μ..

Αν περάσει κ το Πάσχα ,κ όλα μας πάνε καλά θα μαστε πιστεύω στην τελική ευθεία!! 

 

Ίδια μέρα έχουμε!!! 

Εγώ ακόμα τίποτα γτ δεν μπορώ βασικά.   

Αύριο ίσως έρθει η μαμά Μ για λίγες μέρες.   Να δούμε τι ρούχα έχω από τον γιο Μ ουδέτερα να πλύνουμε τίποτα.  Μην γίνει τίποτα απροόπτο

Αυτό μωρέ να περάσει το Πάσχα να φύγει το άγχος για τον τράχηλο και μετά όλα καλά. Θα περάσει γρήγορα ο καιρός

  • Μου αρέσει 3

MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Eva1986 είπε:

Πολύ ωραία κορίτσια Μ..

Αν περάσει κ το Πάσχα ,κ όλα μας πάνε καλά θα μαστε πιστεύω στην τελική ευθεία!! 

 

Ίδια μέρα έχουμε!!! 

Εγώ ακόμα τίποτα γτ δεν μπορώ βασικά.   

Αύριο ίσως έρθει η μαμά Μ για λίγες μέρες.   Να δούμε τι ρούχα έχω από τον γιο Μ ουδέτερα να πλύνουμε τίποτα.  Μην γίνει τίποτα απροόπτο

Παντα μαζί παμε εμεις συνονοματη!!❤ Δε θέλω τέτοιες σκέψεις κανένα απρόοπτο δε θα γίνει όλα θα έρθουν στην ώρα τους! Κ εμένα μου έστειλαν οι δικοί μου διαφορά ρουχαλάκια από ξαδελφάκια κ πρέπει να κάτσω να τα ξεχωρισω ανάλογα το μέγεθος να έχω ένα μπούσουλα! 

Just now, λιλιτο είπε:

Μπορείς να μου πεις αναλυτικά τι διαδικασία. Χαρτί για την Πητ θα πάρω από το νοσοκομείο. Τι άλλο θα χρειαστεί? Πρέπει να πάω στο ΙΚΑ? Η γίνονται όλα ηλεκτρονικα πλέον?

Εγώ θα αρχίσω να πλένω  σιγά σιγά μετά το Πάσχα. 32η βδομάδα και μετά δηλαδή. Ήδη Μεταφεραμε την κούνια στο παιδικό , δεν την είχα αποσυναρμολόγησει γτ μέχρι πριν δύο μήνες κοιμοταν η μεγάλη εκεί και έχω εκεί μια  συρταριερα που έχω μέσα πετσέτες μπάνιου και σεντόνια βρεφικά. Κουρτίνες θέλω να πάρω. Να φτιάξω τη ντουλάπα.

Αυτό μωρέ να περάσει το Πάσχα να φύγει το άγχος για τον τράχηλο και μετά όλα καλά. Θα περάσει γρήγορα ο καιρός

Εμένα μου έδωσαν ένα χαρτί από το ΙΚΑ βεβαίωση εγκυμοσύνης γράφει πάνω, που έχει 3 παραγράφους, στην πρώτη υπογράφει ο γιατρός συμβεβλημένος με εοππυ κ αναγράφει την Πητ σου, στη δεύτερη το αφεντικό σου ότι δε θα δουλεύεις τις μέρες πριν την Πητ (56 μέρες κυοφορίας) κ τις 63 μέρες μετά τον τοκετό, και στην τρίτη υπογράφεις εσύ ότι δεν θα γυρίσεις στη δουλειά πριν τις 63 μέρες, την αδεια της λοχείας δηλαδη. Αυτό μου είπαν ότι πρέπει να το καταθέσω με το που μπω στην άδεια,δηλαδή όταν θα είμαι τουλάχιστον 32+1 όχι νωρίτερα. Πάρε τηλέφωνο στο ΙΚΑ της περιοχής σου και ρωτα πως μπορείς να πάρεις τη βεβαίωση, ίσως να υπάρχει κ ονλαιν κάπου, η να μπορείς να κλείσεις ραντεβού στο ΙΚΑ ηλεκτρονικά. Λογικά για να το καταθέσεις χρειάζονται κ αλλά δικαιολογητικά, φωτοτυπία ταυτότητας, φωτοτυπία ibank ίσως κ το βιβλιάριο υγείας! Α επίσης αν είναι να μπεις σε αναστολή μέχρι την άδεια σου ,θα σου ζητήσει το αφεντικο σου βεβαίωση της πητ σου για να σε βγάλει σε αναστολή για τον Απρίλιο,εμένα μου ζήτησε!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Evouska είπε:

Παντα μαζί παμε εμεις συνονοματη!!❤ Δε θέλω τέτοιες σκέψεις κανένα απρόοπτο δε θα γίνει όλα θα έρθουν στην ώρα τους! Κ εμένα μου έστειλαν οι δικοί μου διαφορά ρουχαλάκια από ξαδελφάκια κ πρέπει να κάτσω να τα ξεχωρισω ανάλογα το μέγεθος να έχω ένα μπούσουλα! 

Εμένα μου έδωσαν ένα χαρτί από το ΙΚΑ βεβαίωση εγκυμοσύνης γράφει πάνω, που έχει 3 παραγράφους, στην πρώτη υπογράφει ο γιατρός συμβεβλημένος με εοππυ κ αναγράφει την Πητ σου, στη δεύτερη το αφεντικό σου ότι δε θα δουλεύεις τις μέρες πριν την Πητ (56 μέρες κυοφορίας) κ τις 63 μέρες μετά τον τοκετό, και στην τρίτη υπογράφεις εσύ ότι δεν θα γυρίσεις στη δουλειά πριν τις 63 μέρες, την αδεια της λοχείας δηλαδη. Αυτό μου είπαν ότι πρέπει να το καταθέσω με το που μπω στην άδεια,δηλαδή όταν θα είμαι τουλάχιστον 32+1 όχι νωρίτερα. Πάρε τηλέφωνο στο ΙΚΑ της περιοχής σου και ρωτα πως μπορείς να πάρεις τη βεβαίωση, ίσως να υπάρχει κ ονλαιν κάπου, η να μπορείς να κλείσεις ραντεβού στο ΙΚΑ ηλεκτρονικά. Λογικά για να το καταθέσεις χρειάζονται κ αλλά δικαιολογητικά, φωτοτυπία ταυτότητας, φωτοτυπία ibank ίσως κ το βιβλιάριο υγείας! Α επίσης αν είναι να μπεις σε αναστολή μέχρι την άδεια σου ,θα σου ζητήσει το αφεντικο σου βεβαίωση της πητ σου για να σε βγάλει σε αναστολή για τον Απρίλιο,εμένα μου ζήτησε!

Άρα πηγές στο ΙΚΑ.? Είναι ανοιχτά? Η έκλεισες ραντεβού να πάρεις αυτό το χαρτί?


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, λιλιτο είπε:

Άρα πηγές στο ΙΚΑ.? Είναι ανοιχτά? Η έκλεισες ραντεβού να πάρεις αυτό το χαρτί?

Έκλεισα ραντεβού κ πήγα, αλλά μου το κανονισε γνωστός μου που δούλευει εκεί!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Eva1986 είπε:

Τι κάνετε κορίτσια;τι λέει έκανε καμμία ντοπλερ ;κλείσατε;

Εγώ θα κάνω σε 10 μέρες. Στην πρώτη Μ δεν είχα κάνει.

Την Πέμπτη που πήγα γιατρό ευτυχώς όλα καλά με τον τράχηλο κ το μωρό 1400 παρά κάτι γραμμάρια(29 εβδομάδων)

Μία χαρά το μωράκι σου!!!αχχχ τρελαίνομαι δε μπορώ!!! 

14 ώρες πρίν, HopeMe είπε:

Καλησπέρα! Έχω κάνει πριν 2 εβδομάδες. Όλα ήταν μια χαρά και είδαμε ότι ανέβηκε και ο πλακούντας! Την εξέταση την κάναμε επίτηδες στην 29η γιατί παρακολουθούμε τον πλακούντα. Καλά αποτελέσματα σου εύχομαι!

Δευτέρα μπαίνω 31η δηλαδή στον 8ο μήνα. Απίστευτο μου φαίνεται κορίτσια! Περνάει ο καιρός! Μου μοιάζει σαν όνειρο :wub:

Αχχχχ αυτό για τον καιρό ξαναπές το... Θέλω να τσιριξωωω φίλε δνε το πιστεύω +1 ακόμη μωρό;;;; απίστευτο!!!! 

Ήθελα να σε ρωτήσω αυτό για τον πλακούντα. Έχω μια φίλη που είναι κάτω ο πλακούντας (βέβαια είναι στον 5ο-6ο) και τής δίνει ο γιατρός ουτροτζεσταν γι αυτό το λόγο. Με ρώτησε αν κάνουν δουλειά τα ουτροτζεσταν σε αυτή την περίπτωση αλλά εγώ δεν ήξερα. Εκτός από ξεκούραση, τι σού σύστησε ο γιατρός; 

 

@Eva1986αυτό με τα ρούχα..... Ας αλλάξουμε συζήτηση δε μπορώ ούτε να το σκέφτομαι χαχαχχα δεν ξέρω για εσένα αλλά εγώ δεν την παλεύω κάθε αλλαγή σεζόν να βλέπω τι μάς κάνει και. Τι όχι, γιατί ο γιος μου δεν κάθεται καθόλου να συνεργαστεί....

@ΒαλεντιναΧκορίτσι μου κοίτα πού έχεις φτάσει!!! Θυμάσαι που φοβοσουν; και τώρα κοίτα πόσο καλά πας!!!! Δεν είμαι η καταλληλοτερη να μιλήσω για εξετάσεις γιατί έχω να πάω στο γιατρό από τέλος Γενάρη, πλην της β επιπέδου που πήγα στο νοσοκομείο 22/2

Κορίτσια μου, μπορεί κάποια να βρει το πινακακι να κάνει ανανεώσεις για το doppler γιατί δεν το βρίσκω;; 

Πινακάκι!

@Maria92 ΠΗΤ 28/5

@Mpizelaki_mou πητ 5/6 Αυχενική 27/11

@Φραουλίτσα* ΠΗΤ 6/6, Β επιπέδου 28/1κοριτσάκινοσοκομείο Έλενα 

@Μαρία1430 ΠΗΤ 7/6 Αυχενική 23/11, β επιπέδου 1/2, κοριτσάκι, Μητέρα

@boockieΠΗΤ 8/6 Αυχενική 24/11, β επιπέδου 26/1, αγοράκι, Ιασώ 

@olga9@Olga93ΗΤ 8/6 Αυχενική 26/11, β επιπέδου 4/2, αγοράκι 

 @phal ΠΗΤ 5/6 Αυχενική 26/11, Β επιπέδου 26/1, twins boy and girl, Ιασώ

@FlowerMom ΠΗΤ 11/6 Αυχενική 2/12, Β επιπέδου 4/2, άγνωστο φύλο, Ιασώ

@BILLEΠΗΤ 11/6 Αυχενική 1-11/12, Β επιπέδου 1/2, αγοράκι

@Evouska ΠΗΤ 13/6 Αυχενική 30/11, Β επιπέδου 3/2, doppler 14/4, κοριτσάκι

@alina80 ΠΗΤ 14/6 Αυχενική 2/12, β επιπέδου 10/2, κοριτσάκι 

@HopeMe ΠΗΤ 14/6 Αυχενική 2/12, Β επιπέδου 3/2, κοριτσάκινοσοκομείο Έλενα

@Eleni Kost11 ΠΗΤ 14/6, αγοράκι, νοσοκομείο Λάρισας 

@matinab1980 Αυχενική 4/12, αγοράκιΑρεταίειο νοσοκομείο 

@Αυρα87ΠΗΤ 16/6, κοριτσάκι, Γαία 

@jellyfishch ΠΗΤ 17/6, Αυχενική 10/12, Β επιπέδου 5/2,αγοράκι 

@Eva1986 ΠΗΤ 16/6, Β επιπέδου 5/2, doppler 14/4, κοριτσάκι 

@maroullakii ΠΗΤ 20/6 Αυχενική 8/12, αγοράκι, μητέρα 

@Avmar ΠΗΤ 25/6

@Linaki.24 ΠΗΤ 24/6,Β Επιπέδου 17/2 κοριτσάκιΝοσοκομείο Αγίου Ανδρέα Πατρών 

@λιλιτο ΠΗΤ 25/6 κοριτσάκι, νοσοκομείο Παπαγεωργίου 

@Zaxaroula_p ΠΗΤ28/6, κοριτσάκι, Γαία

@Φώφη1990 ΠΗΤ 29/6 Υπέρηχος 28/1, β επιπέδου 22/2, κοριτσάκι

@ΧρυσαΜΠΗΤ 30/6 Αυχενική 16/12, β επιπέδου 22/2,αγοράκι μητέρα

@ΒαλεντιναΧΠΗΤ 1/7 Β επιπέδου 25/2,αγοράκι, Γενικό Νοσοκομείο Κατερίνης

 @Κική_ ΠΗΤ 3/7, doppler 8/5, κοριτσάκι

@Evi!ΠΗΤ 2-4/7

@Marialena86 ΠΗΤ 12-15/7, κοριτσάκιΙασώ

Το βρήκα τελικά ήταν στη σελίδα 260

Σε όσες λείπουν πληροφορίες, αν θέλετε μού λέτε να το φτιάξω. @HopeMeδε σού συμπλήρωσα το doppler γιατί απ' ο, τι κατάλαβα το έχεις ήδη κάνει αλλά δεν ξέρω πότε ακριβώς 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!! Εμένα βρε κορίτσια απο τον προηγούμενο μήνα μου κάνει doppler ο γιατρός. Τσεκάρει τις μητριαιες αρτηρίες την αρτηρίες του εγκεφάλου πλακούντα αμνιακά τα πάντα. Και δεν μου έχει πει κάτι για να το κάνω εξωτερικά. Το ίδιο και με τον αλλο γιατρο που είχα. Μήπως έχει να κάνει με το αν έχει εξειδίκευση σε αυτο τον τομέα ο γιατρος; Γιατί για ότι αλλο χρειάστηκε με είχε στείλει εξω.  Α!!! Και μπήκα και γω στον 8ο!!! @HopeMe είμαστε κοντά!!! Πράγματι περνάει ο καιρός σιγά σιγά....

  • Μου αρέσει 5

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίτσα* είπε:

Καλημέρα!!!! Εμένα βρε κορίτσια απο τον προηγούμενο μήνα μου κάνει doppler ο γιατρός. Τσεκάρει τις μητριαιες αρτηρίες την αρτηρίες του εγκεφάλου πλακούντα αμνιακά τα πάντα. Και δεν μου έχει πει κάτι για να το κάνω εξωτερικά. Το ίδιο και με τον αλλο γιατρο που είχα. Μήπως έχει να κάνει με το αν έχει εξειδίκευση σε αυτο τον τομέα ο γιατρος; Γιατί για ότι αλλο χρειάστηκε με είχε στείλει εξω.  Α!!! Και μπήκα και γω στον 8ο!!! @HopeMe είμαστε κοντά!!! Πράγματι περνάει ο καιρός σιγά σιγά....

Ούτε εμένα Μ πε. Μόνη Μ φαγώθηκα χαχαχα 

Έχω άγχος κ θέλω όλα να τα δει η εμβρυολογος μήπως κάτι μας ξεφεύγει 

Μήπως κάτι δεν το έχει δει ο γιατρός μου για κάποιο λόγο. Αν δεν του λεγα θέλω ντοπλερ ,παίζει να μην με έστελνε. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, ΧρυσαΜ είπε:

Μία χαρά το μωράκι σου!!!αχχχ τρελαίνομαι δε μπορώ!!! 

Αχχχχ αυτό για τον καιρό ξαναπές το... Θέλω να τσιριξωωω φίλε δνε το πιστεύω +1 ακόμη μωρό;;;; απίστευτο!!!! 

Ήθελα να σε ρωτήσω αυτό για τον πλακούντα. Έχω μια φίλη που είναι κάτω ο πλακούντας (βέβαια είναι στον 5ο-6ο) και τής δίνει ο γιατρός ουτροτζεσταν γι αυτό το λόγο. Με ρώτησε αν κάνουν δουλειά τα ουτροτζεσταν σε αυτή την περίπτωση αλλά εγώ δεν ήξερα. Εκτός από ξεκούραση, τι σού σύστησε ο γιατρός; 

 

@Eva1986αυτό με τα ρούχα..... Ας αλλάξουμε συζήτηση δε μπορώ ούτε να το σκέφτομαι χαχαχχα δεν ξέρω για εσένα αλλά εγώ δεν την παλεύω κάθε αλλαγή σεζόν να βλέπω τι μάς κάνει και. Τι όχι, γιατί ο γιος μου δεν κάθεται καθόλου να συνεργαστεί....

@ΒαλεντιναΧκορίτσι μου κοίτα πού έχεις φτάσει!!! Θυμάσαι που φοβοσουν; και τώρα κοίτα πόσο καλά πας!!!! Δεν είμαι η καταλληλοτερη να μιλήσω για εξετάσεις γιατί έχω να πάω στο γιατρό από τέλος Γενάρη, πλην της β επιπέδου που πήγα στο νοσοκομείο 22/2

Κορίτσια μου, μπορεί κάποια να βρει το πινακακι να κάνει ανανεώσεις για το doppler γιατί δεν το βρίσκω;; 

Πινακάκι!

@Maria92 ΠΗΤ 28/5

@Mpizelaki_mou πητ 5/6 Αυχενική 27/11

@Φραουλίτσα* ΠΗΤ 6/6, Β επιπέδου 28/1κοριτσάκινοσοκομείο Έλενα 

@Μαρία1430 ΠΗΤ 7/6 Αυχενική 23/11, β επιπέδου 1/2, κοριτσάκι, Μητέρα

@boockieΠΗΤ 8/6 Αυχενική 24/11, β επιπέδου 26/1, αγοράκι, Ιασώ 

@olga9@Olga93ΗΤ 8/6 Αυχενική 26/11, β επιπέδου 4/2, αγοράκι 

 @phal ΠΗΤ 5/6 Αυχενική 26/11, Β επιπέδου 26/1, twins boy and girl, Ιασώ

@FlowerMom ΠΗΤ 11/6 Αυχενική 2/12, Β επιπέδου 4/2, άγνωστο φύλο, Ιασώ

@BILLEΠΗΤ 11/6 Αυχενική 1-11/12, Β επιπέδου 1/2, αγοράκι

@Evouska ΠΗΤ 13/6 Αυχενική 30/11, Β επιπέδου 3/2, doppler 14/4, κοριτσάκι

@alina80 ΠΗΤ 14/6 Αυχενική 2/12, β επιπέδου 10/2, κοριτσάκι 

@HopeMe ΠΗΤ 14/6 Αυχενική 2/12, Β επιπέδου 3/2, κοριτσάκινοσοκομείο Έλενα

@Eleni Kost11 ΠΗΤ 14/6, αγοράκι, νοσοκομείο Λάρισας 

@matinab1980 Αυχενική 4/12, αγοράκιΑρεταίειο νοσοκομείο 

@Αυρα87ΠΗΤ 16/6, κοριτσάκι, Γαία 

@jellyfishch ΠΗΤ 17/6, Αυχενική 10/12, Β επιπέδου 5/2,αγοράκι 

@Eva1986 ΠΗΤ 16/6, Β επιπέδου 5/2, doppler 14/4, κοριτσάκι 

@maroullakii ΠΗΤ 20/6 Αυχενική 8/12, αγοράκι, μητέρα 

@Avmar ΠΗΤ 25/6

@Linaki.24 ΠΗΤ 24/6,Β Επιπέδου 17/2 κοριτσάκιΝοσοκομείο Αγίου Ανδρέα Πατρών 

@λιλιτο ΠΗΤ 25/6 κοριτσάκι, νοσοκομείο Παπαγεωργίου 

@Zaxaroula_p ΠΗΤ28/6, κοριτσάκι, Γαία

@Φώφη1990 ΠΗΤ 29/6 Υπέρηχος 28/1, β επιπέδου 22/2, κοριτσάκι

@ΧρυσαΜΠΗΤ 30/6 Αυχενική 16/12, β επιπέδου 22/2,αγοράκι μητέρα

@ΒαλεντιναΧΠΗΤ 1/7 Β επιπέδου 25/2,αγοράκι, Γενικό Νοσοκομείο Κατερίνης

 @Κική_ ΠΗΤ 3/7, doppler 8/5, κοριτσάκι

@Evi!ΠΗΤ 2-4/7

@Marialena86 ΠΗΤ 12-15/7, κοριτσάκιΙασώ

Το βρήκα τελικά ήταν στη σελίδα 260

Σε όσες λείπουν πληροφορίες, αν θέλετε μού λέτε να το φτιάξω. @HopeMeδε σού συμπλήρωσα το doppler γιατί απ' ο, τι κατάλαβα το έχεις ήδη κάνει αλλά δεν ξέρω πότε ακριβώς 

Καλησπέρα κι από εμένα!!! Doppler 9/4 

Εγώ έχω αρχίσει και αγχώνομαι να ετοιμάσω τα πράγματα γτ φοβάμαι μην μου πει μόλις μπω στο μήνα μου να κατέβω Αθήνα. Αν ήμουν με φυσιολογικό τοκετο θα μου το έλεγε σίγουρα, έτσι γίνεται με όλες τις γυναίκες εδώ πέρα πάνε στην πόλη που βρίσκεται ο γιατρός και περιμένουν. Τώρα ελπίζω να μου πει για λίγες μέρες πριν το ραντεβού της καισαρικής 

  • Μου αρέσει 4

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Φραουλίτσα* είπε:

Καλημέρα!!!! Εμένα βρε κορίτσια απο τον προηγούμενο μήνα μου κάνει doppler ο γιατρός. Τσεκάρει τις μητριαιες αρτηρίες την αρτηρίες του εγκεφάλου πλακούντα αμνιακά τα πάντα. Και δεν μου έχει πει κάτι για να το κάνω εξωτερικά. Το ίδιο και με τον αλλο γιατρο που είχα. Μήπως έχει να κάνει με το αν έχει εξειδίκευση σε αυτο τον τομέα ο γιατρος; Γιατί για ότι αλλο χρειάστηκε με είχε στείλει εξω.  Α!!! Και μπήκα και γω στον 8ο!!! @HopeMe είμαστε κοντά!!! Πράγματι περνάει ο καιρός σιγά σιγά....

Δεν έχει σημασία πότε το έκανες, δε χρειάζεται να το κάνεις πάντα. Προσωπικά δεν έχω κάνει στις 2 προηγούμενες εγκυμοσύνες μου

Πινακάκι!

@Maria92 ΠΗΤ 28/5

@Mpizelaki_mou πητ 5/6 Αυχενική 27/11

@Φραουλίτσα* ΠΗΤ 6/6, Β επιπέδου 28/1κοριτσάκινοσοκομείο Έλενα 

@Μαρία1430 ΠΗΤ 7/6 Αυχενική 23/11, β επιπέδου 1/2, doppler 9/4, κοριτσάκι, Μητέρα

@boockieΠΗΤ 8/6 Αυχενική 24/11, β επιπέδου 26/1, αγοράκι, Ιασώ 

@olga9@Olga93ΗΤ 8/6 Αυχενική 26/11, β επιπέδου 4/2, αγοράκι 

 @phal ΠΗΤ 5/6 Αυχενική 26/11, Β επιπέδου 26/1, twins boy and girl, Ιασώ

@FlowerMom ΠΗΤ 11/6 Αυχενική 2/12, Β επιπέδου 4/2, άγνωστο φύλο, Ιασώ

@BILLEΠΗΤ 11/6 Αυχενική 1-11/12, Β επιπέδου 1/2, αγοράκι

@Evouska ΠΗΤ 13/6 Αυχενική 30/11, Β επιπέδου 3/2, doppler 14/4, κοριτσάκι

@alina80 ΠΗΤ 14/6 Αυχενική 2/12, β επιπέδου 10/2, κοριτσάκι 

@HopeMe ΠΗΤ 14/6 Αυχενική 2/12, Β επιπέδου 3/2, κοριτσάκινοσοκομείο Έλενα

@Eleni Kost11 ΠΗΤ 14/6, αγοράκι, νοσοκομείο Λάρισας 

@matinab1980 Αυχενική 4/12, αγοράκιΑρεταίειο νοσοκομείο 

@Αυρα87ΠΗΤ 16/6, κοριτσάκι, Γαία 

@jellyfishch ΠΗΤ 17/6, Αυχενική 10/12, Β επιπέδου 5/2,αγοράκι 

@Eva1986 ΠΗΤ 16/6, Β επιπέδου 5/2, doppler 14/4, κοριτσάκι 

@maroullakii ΠΗΤ 20/6 Αυχενική 8/12, αγοράκι, μητέρα 

@Avmar ΠΗΤ 25/6

@Linaki.24 ΠΗΤ 24/6,Β Επιπέδου 17/2 κοριτσάκιΝοσοκομείο Αγίου Ανδρέα Πατρών 

@λιλιτο ΠΗΤ 25/6 κοριτσάκι, νοσοκομείο Παπαγεωργίου 

@Zaxaroula_p ΠΗΤ28/6, κοριτσάκι, Γαία

@Φώφη1990 ΠΗΤ 29/6 Υπέρηχος 28/1, β επιπέδου 22/2, κοριτσάκι

@ΧρυσαΜΠΗΤ 30/6 Αυχενική 16/12, β επιπέδου 22/2,αγοράκι μητέρα

@ΒαλεντιναΧΠΗΤ 1/7 Β επιπέδου 25/2,αγοράκι, Γενικό Νοσοκομείο Κατερίνης

 @Κική_ ΠΗΤ 3/7, doppler 8/5, κοριτσάκι

@Evi!ΠΗΤ 2-4/7

@Marialena86 ΠΗΤ 12-15/7, κοριτσάκιΙασώ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρία1430 είπε:

Καλησπέρα κι από εμένα!!! Doppler 9/4 

Εγώ έχω αρχίσει και αγχώνομαι να ετοιμάσω τα πράγματα γτ φοβάμαι μην μου πει μόλις μπω στο μήνα μου να κατέβω Αθήνα. Αν ήμουν με φυσιολογικό τοκετο θα μου το έλεγε σίγουρα, έτσι γίνεται με όλες τις γυναίκες εδώ πέρα πάνε στην πόλη που βρίσκεται ο γιατρός και περιμένουν. Τώρα ελπίζω να μου πει για λίγες μέρες πριν το ραντεβού της καισαρικής 

Μην αγχώνεσαι για τα ρούχα είναι πανεύκολο χαχα! Εγώ μόλις έβαλα το πρώτο μου πλυντήριο κ έβαζα έβαζα έβαζα λέω δε θα γεμίσει;! Είναι τόσο μικρουλικα!!! Θα τα βάλω κ στεγνωτηριο μετά για απολύμανση το πολύ σε 2 μέρες θα είναι έτοιμα όλα τα ρουχαλάκια πιστεύω!!

 

2 ώρες πρίν, Eva1986 είπε:

Ούτε εμένα Μ πε. Μόνη Μ φαγώθηκα χαχαχα 

Έχω άγχος κ θέλω όλα να τα δει η εμβρυολογος μήπως κάτι μας ξεφεύγει 

Μήπως κάτι δεν το έχει δει ο γιατρός μου για κάποιο λόγο. Αν δεν του λεγα θέλω ντοπλερ ,παίζει να μην με έστελνε. 

Κ εμένα κ γιατρός μου θα μου το κάνει πάντως το doppler Αλλά ξέρω ότι έχει καλό μηχάνημα σίγουρα!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Evouska είπε:

Μην αγχώνεσαι για τα ρούχα είναι πανεύκολο χαχα! Εγώ μόλις έβαλα το πρώτο μου πλυντήριο κ έβαζα έβαζα έβαζα λέω δε θα γεμίσει;! Είναι τόσο μικρουλικα!!! Θα τα βάλω κ στεγνωτηριο μετά για απολύμανση το πολύ σε 2 μέρες θα είναι έτοιμα όλα τα ρουχαλάκια πιστεύω!!

 

Κ εμένα κ γιατρός μου θα μου το κάνει πάντως το doppler Αλλά ξέρω ότι έχει καλό μηχάνημα σίγουρα!

Δεν είναι μόνο τα ρούχα του μωρού. Είναι και τα υπόλοιπα, καροτσιου υφάσματα, καθισματακι αυτοκινήτου και το βασικότερο που αγχώνει είναι ο μεγάλος μου και πόσες μέρες θα ξεσπιτωθω πάλι με την κοιλιά τουρλα

  • Μου αρέσει 2

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τα ρούχα, σε μια φάση που φοβήθηκα γιατί δεν την άκουγα, έπλυνα κάποια για μένα να τα έχω και κάποια φορμάκια και πετσετακια για το μωρο γιατι φοβηθηκα μην χρειαστει κάτι. Οπότε σε περίπτωση έκτακτου τα έχω στην τσάντα έτοιμα. Τα υπόλοιπα όταν θα κοντεύει η ώρα. Δεν εχω κατεβασει ουτε καροτσι καλαθουνα τίποτα. Ελπιζω μα μην τρέχουμε τελευταια στιγμή..

  • Μου αρέσει 3

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...