Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

Just now, Μαρία1430 είπε:

Σίγουρα θα ήταν καλύτερα σε εγκάρσια θέση αλλά τουλάχιστον είναι εκεί μέσα και ασφαλές. Αααα δεν με πειράζει πως θα είναι γτ έτσι κι αλλιώς είμαι με καισαρική οπότε ας βολευτεί όπως θέλει. Το μόνο που με χαλάει πολύ είναι που κάποιες μέρες όπως σήμερα η κινητικότητα της δεν γίνεται έντονα αισθητή. 

Σίγουρα είναι μια χαρά εκεί μέσα και εκεί να κάτσει Τουλ για 10εβδ ακόμα...αν φας κάτι γλυκό δεν κινείται πιο έντονα??? Εμένα με ενοχλούν λιγάκι οι κινήσεις τέρμα κάτω που είναι κεφάλι χερια αισθάνομαι άβολα.....


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 20 λεπτά , ΒαλεντιναΧ είπε:

Σίγουρα είναι μια χαρά εκεί μέσα και εκεί να κάτσει Τουλ για 10εβδ ακόμα...αν φας κάτι γλυκό δεν κινείται πιο έντονα??? Εμένα με ενοχλούν λιγάκι οι κινήσεις τέρμα κάτω που είναι κεφάλι χερια αισθάνομαι άβολα.....

Το εύχομαι!!! 

Δυστυχώς όπως και στο γιο μου λόγω πρόσθιας θέσης του πλακούντα συμβαίνει αυτό όταν πάει σε συγκεκριμένες θέσεις. Αλλά δεν παύει να με αγχώνει 


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου κ εγώ χάθηκα λίγο αυτές τις μέρες! Είχαμε υπέρηχο προχθές, 28w3d, ολα πολυ καλα, κ η μπέμπα ηταν 1258 γραμμάρια!! Ακόμα ευτυχώς στην ίδια θέση, με το κεφαλάκι κάτω δηλαδή!  Την είδαμε κ ελάχιστα σε 4d γιατί ακουμπούσε το πρόσωπο της με τα χέρια της, αλλά κορίτσια έπαθα σοκ έχει σχηματιστεί κανονικά πια νομίζω!! Δηλαδή μυτούλα, κ χειλάκια τα εβλεπα πολύ ξεκάθαρα όπως σε ένα νεογέννητο απίστευτο πράγμα!!!

On 25/3/2021 at 1:56 ΜΜ, Eleni Kost11 είπε:

Καλημερα κορίτσια και χρόνια πολλά!!!

Ξεκινησα να φτιάχνω τον μπακαλιάρο σήμερα και κορίτσια έχω πάθει σοκ! Ο μικρός με κλωτσαει εδώ και μια ώρα περίπου κάτω στα όργανα μου και τραντάζομαι ολόκληρη! Τώρα ξεκίνησα να νιώθω κλωτσιές και πίσω στην πλάτη δεν ξέρω τι γίνεται! Πονάει παρα πολύ σε βαθμό που μπορεί να με λυγίσει και να κλαιω! Προσπαθώ να τον αλλάξω θέση, έσκυψα στα τέσσερα, περπάτησα όλο τι σπίτι, μου ζουλούσε την κοιλιά μου ο άντρας μου τίποτα αυτος! Απτόητος! Σας έχει συμβεί και σε εσας;; Μήπως είναι κανα άλλο σύμπτωμα και δεν έχω πάρει χαμπάρι;; Λέω να μην πάρω τηλ τον γυναικολόγο μου γι αυτό γιατί δεν ξέρω αν είναι κάτι σοβαρό ή όχι .... ααααχ και συγνώμη για το σεντόνι μου!!!

Τον πήρες τον γιατρό σου κοπέλα μου; Πάντως κ εγω νιώθω χτυπήματα παντού και κάτω στην ουροδόχο κύστη  απο τα χερακια της, αρκετα δυνατά, αλλά και πάνω στο στομάχι κλωτσιές!! Γενικά μονο στο πλαι ξαπλωμένη βολεύομαι τις τελευταίες μέρες,  με μαξιλάρι ανάμεσα στα πόδια και μαξιλάρι να στηρίζει την κοιλιά! Δοκίμασε το να ξαπλώσεις λίγο έτσι, μπορεί να κάτσει καλύτερα κ ο μπέμπης!

On 25/3/2021 at 4:46 ΜΜ, HopeMe είπε:

Καλησπέρα κορίτσια και χρόνια πολλά! Σας διαβάζω σχεδόν καθημερινά. Εγώ Δευτερα.εκανα το Doppler και δόξα τω Θεώ ήταν όλα τέλεια! 28+1 η μικρή μας ζύγιζε 1209γρ. Είναι ακόμη με το κεφάλι κάτω, αλλά δεν μας ενδιαφέρει τόσο καθώς θα να κάνω καισαρική. Αυτό που με χαροποιησε επιπλέον είναι ότι ο πλακούντας ανέβηκε και είναι πλέον υψηλός! Το είχα καταλάβει, γιατί έχω 3 εβδομάδες που για πρώτη φορά δεν βλέπω καφέ ή αίμα. Εσείς πώς είστε;

Συγχαρητήρια για το doppler αγαπημένη και για τον πλακουντα είδες που όλα γίνονται σιγά σιγά!! Εμείς κλείσαμε στις 14/4 για doppler ! Εκανα σημερα και το πρώτο μου μάθημα με την μαία, μου έδειξε τις ανασες που κανουμε κατά τη διάρκεια των συσπασεων και γενικά αρκετά πράγματα! Μου άρεσε παρα πολυ γενικά! Ανυπομονώ για το επόμενο! Αν κ η αλήθεια είναι οτι καποια από αυτά τα ήξερα ήδη από τα σεμινάρια της nutricia  και του μητρικού θηλασμού! Αλλά όσο περισσότερο ενημερωνόμαστε τόσο καλύτερα!!

 

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Φώφη1990 είπε:

Και απόψε προμηνύεται αυπνια.... Υπερένταση και ταχυπαλμία!!!!! 

Καλημέρα!!! Ελπίζω να κατάφερες να ξεκουραστείς.

Εμένα με πήρε ο ύπνος σήμερα, τα παιδιά ξύπνησαν κι έπαιζαν ήσυχα στο δωμάτιό τους κι εγώ ξύπνησα καμία ώρα μιάμιση αργότερα.... Δεν το έκανα επίτηδες... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, ΧρυσαΜ said:

Καλημέρα!!! Ελπίζω να κατάφερες να ξεκουραστείς.

Εμένα με πήρε ο ύπνος σήμερα, τα παιδιά ξύπνησαν κι έπαιζαν ήσυχα στο δωμάτιό τους κι εγώ ξύπνησα καμία ώρα μιάμιση αργότερα.... Δεν το έκανα επίτηδες... 

Κοιμηθηκα στις 4 και ξυπνησα στις 7 και μετά παλι στις 9 και σηκώθηκα στις 10. Δύσκολο βράδυ...πονουσε το έντερο μου, ίδρωνα, είχα ταχυπαλμία, έβλεπα εφιάλτες!!!! Χάλια μαυρα! Και φυσικά νιώθω τώρα λες και έχω σκάψει 10 ώρες.

  • Μου αρέσει 1

oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Φώφη1990 είπε:

Κοιμηθηκα στις 4 και ξυπνησα στις 7 και μετά παλι στις 9 και σηκώθηκα στις 10. Δύσκολο βράδυ...πονουσε το έντερο μου, ίδρωνα, είχα ταχυπαλμία, έβλεπα εφιάλτες!!!! Χάλια μαυρα! Και φυσικά νιώθω τώρα λες και έχω σκάψει 10 ώρες.

Το έντερο Μ πονούσε κ μένα πολύ. Πήρα λίγο ντουφαλακ πήγα τουαλέτα.  Ηρέμησα. Κ σήμερα πάλι με ενοχλεί. 

Να ναι συσπάσεις κ να μην ξέρω τι Μ γίνεται;με μένα όλα πιθανά. 

Την Πέμπτη έχω γιατρό κ ανυπομονώ να δω πως πάει ο τράχηλος.  

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από εμένα... 

Τι τραβάτε κι εσείς βρε κορίτσια. Εγω δυσκολεύομαι μόνο με την αναπνοη όταν ξαπλώνω. Κατά τα άλλα κοιμάμαι σαν τούβλο. 

Εγώ εξακολουθώ να μην αισθάνομαι έντονα τη μικρή και πήρα τηλ την μαία που υπάρχει στο νησί η οποία είναι πολύ εξυπηρετική και θα πεταχτουμε κάποια στιγμή να κάνουμε ένα καρδιοτοκογραφημα ή έναν απλό υπέρηχο ώστε να μου φύγει η υποψία ότι κάτι μπορεί να μην πηγαίνει καλά 

  • Μου αρέσει 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Evouska είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου κ εγώ χάθηκα λίγο αυτές τις μέρες! Είχαμε υπέρηχο προχθές, 28w3d, ολα πολυ καλα, κ η μπέμπα ηταν 1258 γραμμάρια!! Ακόμα ευτυχώς στην ίδια θέση, με το κεφαλάκι κάτω δηλαδή!  Την είδαμε κ ελάχιστα σε 4d γιατί ακουμπούσε το πρόσωπο της με τα χέρια της, αλλά κορίτσια έπαθα σοκ έχει σχηματιστεί κανονικά πια νομίζω!! Δηλαδή μυτούλα, κ χειλάκια τα εβλεπα πολύ ξεκάθαρα όπως σε ένα νεογέννητο απίστευτο πράγμα!!!

Τον πήρες τον γιατρό σου κοπέλα μου; Πάντως κ εγω νιώθω χτυπήματα παντού και κάτω στην ουροδόχο κύστη  απο τα χερακια της, αρκετα δυνατά, αλλά και πάνω στο στομάχι κλωτσιές!! Γενικά μονο στο πλαι ξαπλωμένη βολεύομαι τις τελευταίες μέρες,  με μαξιλάρι ανάμεσα στα πόδια και μαξιλάρι να στηρίζει την κοιλιά! Δοκίμασε το να ξαπλώσεις λίγο έτσι, μπορεί να κάτσει καλύτερα κ ο μπέμπης!

Συγχαρητήρια για το doppler αγαπημένη και για τον πλακουντα είδες που όλα γίνονται σιγά σιγά!! Εμείς κλείσαμε στις 14/4 για doppler ! Εκανα σημερα και το πρώτο μου μάθημα με την μαία, μου έδειξε τις ανασες που κανουμε κατά τη διάρκεια των συσπασεων και γενικά αρκετά πράγματα! Μου άρεσε παρα πολυ γενικά! Ανυπομονώ για το επόμενο! Αν κ η αλήθεια είναι οτι καποια από αυτά τα ήξερα ήδη από τα σεμινάρια της nutricia  και του μητρικού θηλασμού! Αλλά όσο περισσότερο ενημερωνόμαστε τόσο καλύτερα!!

 

Πολύ χαίρομαι για τα ευχάριστα νέα! Εμείς στο Doppler δεν καταφέραμε να δούμε προσωπάκι γιατί ήταν μπρούμυτα και το έκρυβε μη την ματιασουμε :lol: Ο πλακούντας μου έκανε λίγα καφέ ξανά, αλλά δεν ανησυχώ γιατί σε 5-6 μέρες θα έχει ανέβει εκεί που θέλουμε. Βέβαια ο γιατρός μου είπε ναι μεν ανακουφιζομαστε γιατί αποφεύγουμε πολλές πιθανές επιπλοκές αλλά συνεχίζω προληπτικά ξεκούραση και κρεβάτι. Επίσης μου είπε.οτι θα έχουμε ένα δύσκολο χειρουργείο και θα χρειαστώ προληπτικά κάποιες φιάλες αίμα, καθότι ναι μεν θεωρείται υψηλός αλλά είναι οριακά και υπάρχει ο κίνδυνος αιμορραγίας κατά την καισαρική. Θα μου τα εξήγησει αργότερα "όλα"....Δηλαδή έχει κι άλλα; :roll: Προς το παρόν δε σκέφτομαι τίποτα, κάνω μόνο θετικές σκέψεις και απολαμβάνω την ανακούφιση από την άνοδο του πλακούντα:rolleyes:. @Evouska κι εγώ σήμερα παρακολούθησα το πρώτο σεμινάριο μητρικού θηλασμού για να τα ξαναθυμηθω. Πραγματι, βοηθάνε πολύ. Την πρώτη μου που γέννησα φυσιολογικα οι ανάσες ήταν σωτήριες. Αν σου πω ακόμη τις θυμάμαι..; Παρότι είμαστε ίδιες εβδομάδες και ημέρες εγώ το έκανα νωρίς το Doppler γιατί έπρεπε να γνωρίζουμε τη θέση του πλακούντα πριν τις 30 εβδομάδες. Διότι αν παρέμενε χαμηλός έπρεπε να πάμε βάση σχεδίου από δω και στο εξής και λογικά έπρεπε να σταματήσω και αντιπηκτικες λόγω κινδυνου αιμορραγίας. Ουφ! Σου ευχομαι καλά αποτελέσματα!!:wub:

Από καούρες υποφέρω κορίτσια. Εδώ και καιρό αλλά δεν έχω παραπονεθεί. Τώρα παραπαίει.. Πλέον εδώ και 1 εβδομάδα δεν κοιμάμαι καθόλου καλά. ξυπνάω από καούρες και συχνοουρια και ότι και να φάω, έχω καούρες. Κοιμάμαι σχεδόν καθιστή γιατί αν ξαπλώσω υποφέρω. Ο γιατρός στον τελευταίο υπέρηχο είπε ότι έχει πολλά μαλλάκια! Τελικά, πάλι είχε δίκιο η μάνα μου ότι βγάζει μαλλάκια :lol::lol:

Just now, Μαρία1430 είπε:

Καλησπέρα κι από εμένα... 

Τι τραβάτε κι εσείς βρε κορίτσια. Εγω δυσκολεύομαι μόνο με την αναπνοη όταν ξαπλώνω. Κατά τα άλλα κοιμάμαι σαν τούβλο. 

Εγώ εξακολουθώ να μην αισθάνομαι έντονα τη μικρή και πήρα τηλ την μαία που υπάρχει στο νησί η οποία είναι πολύ εξυπηρετική και θα πεταχτουμε κάποια στιγμή να κάνουμε ένα καρδιοτοκογραφημα ή έναν απλό υπέρηχο ώστε να μου φύγει η υποψία ότι κάτι μπορεί να μην πηγαίνει καλά 

Καλά θα κάνεις για να ηρεμισεις. Θα δεις ότι δεν είναι τίποτα. Κι εγώ ανησύχησα με το ίδιο γιατί την ένιωθα ελάχιστα για μέρες. Όμως ο γιατρός μου είπε έχει σημασία να τη νιώθω. Και να που ζωηρεψε ξανά.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, HopeMe είπε:

Πολύ χαίρομαι για τα ευχάριστα νέα! Εμείς στο Doppler δεν καταφέραμε να δούμε προσωπάκι γιατί ήταν μπρούμυτα και το έκρυβε μη την ματιασουμε :lol: Ο πλακούντας μου έκανε λίγα καφέ ξανά, αλλά δεν ανησυχώ γιατί σε 5-6 μέρες θα έχει ανέβει εκεί που θέλουμε. Βέβαια ο γιατρός μου είπε ναι μεν ανακουφιζομαστε γιατί αποφεύγουμε πολλές πιθανές επιπλοκές αλλά συνεχίζω προληπτικά ξεκούραση και κρεβάτι. Επίσης μου είπε.οτι θα έχουμε ένα δύσκολο χειρουργείο και θα χρειαστώ προληπτικά κάποιες φιάλες αίμα, καθότι ναι μεν θεωρείται υψηλός αλλά είναι οριακά και υπάρχει ο κίνδυνος αιμορραγίας κατά την καισαρική. Θα μου τα εξήγησει αργότερα "όλα"....Δηλαδή έχει κι άλλα; :roll: Προς το παρόν δε σκέφτομαι τίποτα, κάνω μόνο θετικές σκέψεις και απολαμβάνω την ανακούφιση από την άνοδο του πλακούντα:rolleyes:. @Evouska κι εγώ σήμερα παρακολούθησα το πρώτο σεμινάριο μητρικού θηλασμού για να τα ξαναθυμηθω. Πραγματι, βοηθάνε πολύ. Την πρώτη μου που γέννησα φυσιολογικα οι ανάσες ήταν σωτήριες. Αν σου πω ακόμη τις θυμάμαι..; Παρότι είμαστε ίδιες εβδομάδες και ημέρες εγώ το έκανα νωρίς το Doppler γιατί έπρεπε να γνωρίζουμε τη θέση του πλακούντα πριν τις 30 εβδομάδες. Διότι αν παρέμενε χαμηλός έπρεπε να πάμε βάση σχεδίου από δω και στο εξής και λογικά έπρεπε να σταματήσω και αντιπηκτικες λόγω κινδυνου αιμορραγίας. Ουφ! Σου ευχομαι καλά αποτελέσματα!!:wub:

Από καούρες υποφέρω κορίτσια. Εδώ και καιρό αλλά δεν έχω παραπονεθεί. Τώρα παραπαίει.. Πλέον εδώ και 1 εβδομάδα δεν κοιμάμαι καθόλου καλά. ξυπνάω από καούρες και συχνοουρια και ότι και να φάω, έχω καούρες. Κοιμάμαι σχεδόν καθιστή γιατί αν ξαπλώσω υποφέρω. Ο γιατρός στον τελευταίο υπέρηχο είπε ότι έχει πολλά μαλλάκια! Τελικά, πάλι είχε δίκιο η μάνα μου ότι βγάζει μαλλάκια :lol::lol:

Καλά θα κάνεις για να ηρεμισεις. Θα δεις ότι δεν είναι τίποτα. Κι εγώ ανησύχησα με το ίδιο γιατί την ένιωθα ελάχιστα για μέρες. Όμως ο γιατρός μου είπε έχει σημασία να τη νιώθω. Και να που ζωηρεψε ξανά.

Δεν ήξερα ότι μπορεί να είναι τόσο δύσκολη η καισαρική αν είναι χαμηλός ο πλακούντας. Εύχομαι να πάνε όλα καλά... 

Έκανα καρδιοτοκογραφημα πριν λίγο. Καμία συσπαση όπως το περίμενα και παλμοί 120 με 160 που είναι φυσιολογικό. Παρόλο που άλλαξε θέση την ώρα που ήμουν εκεί εγώ δεν την ένιωσα. Πάω να χτυπήσω ένα γλυκό τώρα μπας και στρώσει το πράγμα 

  • Μου αρέσει 4
  • Χαχα 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Μαρία1430 είπε:

Δεν ήξερα ότι μπορεί να είναι τόσο δύσκολη η καισαρική αν είναι χαμηλός ο πλακούντας. Εύχομαι να πάνε όλα καλά... 

Έκανα καρδιοτοκογραφημα πριν λίγο. Καμία συσπαση όπως το περίμενα και παλμοί 120 με 160 που είναι φυσιολογικό. Παρόλο που άλλαξε θέση την ώρα που ήμουν εκεί εγώ δεν την ένιωσα. Πάω να χτυπήσω ένα γλυκό τώρα μπας και στρώσει το πράγμα 

Αν το ήξερα εγώ; :roll:

Άντε μπράβο! Είδες που όλα ήταν μια χαρά; Να ηρεμισεις τώρα. Θα είναι ήσυχα τα γλυκουλια μας και νέος ανησυχούμε :wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, HopeMe είπε:

Αν το ήξερα εγώ; :roll:

Άντε μπράβο! Είδες που όλα ήταν μια χαρά; Να ηρεμισεις τώρα. Θα είναι ήσυχα τα γλυκουλια μας και νέος ανησυχούμε :wub:

Ηρέμησα αρκετά μπορώ να πω! Αυριο αρχίζω πλύσιμο ρουχων... 

  • Μου αρέσει 3

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Φώφη1990 είπε:

Κοιμηθηκα στις 4 και ξυπνησα στις 7 και μετά παλι στις 9 και σηκώθηκα στις 10. Δύσκολο βράδυ...πονουσε το έντερο μου, ίδρωνα, είχα ταχυπαλμία, έβλεπα εφιάλτες!!!! Χάλια μαυρα! Και φυσικά νιώθω τώρα λες και έχω σκάψει 10 ώρες.

Φωτεινή μου, ελπίζω να νιώθεις καλύτερα, και να χαλάρωσεις και να κοιμηθείς λιγάκι μέσα στη μέρα. Τώρα που το μωρό μου ήταν σε λάθος θέση, πέρασα μία εβδομάδα όπου ξυπνούσα από εφιάλτες γύρω στις 1 με 2 και μετά έμενα ξύπνια μέχρι τις 4 με 5. Είναι μία ιδιαίτερη περίοδος στη ζωή μας. Είναι φυσιολογικό να νιώθεις υπερ- ευαίσθητη. Εάν νιώθεις γενικότερα αγχωμένη, θα σου προτείνω ένα βίντεο στο youtube που εμένα προσωπικά με βοήθησε πάρα πολύ. Είναι της Συνατσάκη, που μιλάει για την εμπειρία της με τις κρίσεις πανικού, και πώς κατάφερε να τις απομυθοποιήσει. Ψαξε το, δε σου βαζω λινκ γιατί δε θα εγκριθεί η δημοσίευση.

Να θυμάσαι ότι το σώμα μας είναι ένα θαυματουργό εργοστάσιο και είμαστε πολύ τυχερές που είμαστε γυναίκες, και έχουμε την ευκαιρία να φιλοξενήσουμε, μεγαλώσουμε και περιθάλψουμε μέσα μας καινούργιους ανθρώπους!! Για φάντάσου!! Γι' αυτό γινόμαστε ευαίσθητες, γιατί δουλεύει ο οργανισμός μας τόσο εντατικά για να τα μεγαλώσει! Και μέχρι στιγμής, τα έχουμε καταφέρει περίφημα, έτσι δεν είναι; 

Κορίτσια νιώθετε καθόλου λόξιγκα; εγώ όχι ακόμη.

Πλέον τον μικρό τον νιώθω όλη μέρα... όποτε είναι ξύπνιος δηλαδή. 

Σήμερα είχε μια υπέροχη μέρα και πήγαμε βόλτα στην αμμουδιά. Προσπαθεί ο άντρας μου να μάθει ποδήλατο στον μεγάλο από πέρυσι και αυτός φοβάται... μεγάλες στιγμές. Έχω και τη μάνα μου να μουρμουράει ότι τάχα μου δε θέλει ο άντρας μου. Βοήθεια!!

Να σας εξομολογηθώ κι εγώ την αμαρτία μου.. Μου έλεγε η ξαδέρφη πώς γέννησε (την περίμενε δυο μέρες με σπασμένα νερά και γέννησε φυσιολογικά), και ότι ήταν μία καλή εμπειρία, και με έπιασε το παράπονο... το κλάμα της ζωής μου έριξα..Ξέρω ότι οι πιθανότητες δεν είναι με το μέρος μου, ξέρω ότι έχει κινδύνους αυτό που πάω να κάνω, ξέρω ότι δεν μπορώ να βοηθήσω το σώμα μου παρα μόνο με "ματζούνια" σαν αυτά που κάνω τόσο καιρό.. Και μετανιώνω τόσο πολύ για τις επιλογές μου, και για όλα αυτά που θα μπορύσα να έχω κάνει και επιλέξει στο γιο μου. Τελοσπάντων..Το παρελθόν δεν αλλάζει οπότε δεν έχει και νόημα να το συζητάω αλλά με τρώει. Όλα αυτά τα χρόνια, και όσο περνάει ο χρόνος φοβάμαι όλο και περισσότερο. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα  κορίτσια!!! Και γω χτες το βράδυ είχα εφιάλτη και ευτυχώς με ξύπνησε το μωρο με κατι κλωτσιές που έριχνε!!! Να ναι καλά!!! Είναι σύνηθες στην εγκυμοσύνη να βλέπουμε έντονα όνειρα και εφιάλτες, και ειδικά τώρα που δεν μπορούμε να κοιμηθούμε και πολύ καλά είναι πιο έντονα τα όνειρα. Εγω δεν μπορώ να αναπνεύσω απο την μύτη όταν ξαπλώνω κοιμάμαι με το στόμα ανοιχτό με αποτέλεσμα να ξυπνάω  απο το στόμα μου που είναι στεγνό και να πηγαίνει το ροχαλητό σύννεφο!!!! Τι τραβάει και ο άντρας μου!!! Το είχα και στην πρώτη εγκυμοσύνη το ροχαλητό.

@jellyfishch και γω όσο πλησιάζουμε στην γέννα λίγο ανησυχώ. Ένα βράδυ λέει η κόρη μου στον αντρα μου σας ευχαριστώ πολύ για το δώρο που μου κάνατε με το αδελφάκι μου, και ήμουν καλό παιδί και μας το χάρισε ο Θεος. (Είχαμε κάνει μια κουβέντα και της είχα πει πιο παλιά ότι δεν φτάνει μονο να το θέλουμε το παιδάκι, πρέπει να μας το στείλει και ο Θεος οταν πιστεύει εκείνος ότι πρέπει, είχα χάσει ένα και δεν μπορούσα να της υποσχεθώ κάτι.) Και όλο αυτο με ανησύχησε, μην το πιεσω πολύ το πράγμα με τον φυσιολογικό και συμβεί οιαδήποτε σε μένα και το μωρο, στοχος μου δηλαδή να είμαστε και οι δυο υγιείς. Θα προσπαθήσω εννοείται για φυσιολογικό αλλά με ενδιαφέρει πιο πολύ το αποτέλεσμα, να γυρίσουμε πίσω υγιείς. Ανχωθηκα λίγο για την γέννα αποτι καταλαβες. Διαβάζω για vbac να παίρνω θάρρος, την καισαρική δεν την θέλω, αλλά αν είναι να κινδυνεψουμε το προτιμώ. 

Και κανα ευχαριστο. Εχω παραγγείλει διαφορά για το μωρο και κάτι σουτιέν θηλασμού και τα περιμένω πως και πως να τα δω απο κοντά. Αυτο που δεν μπορούμε να παμε σε ενα μαγαζί να τα δουμε απο κοντά πολύ σπαστικό. Ειδικά στα σουτιέν, ελπίζω να το πέτυχα...

  • Μου αρέσει 8

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

@HopeMeόλα καλά θα πάνε για όλες μας είμαι σίγουρη! Κ εγώ θέλω πολύ να το πάμε φυσιολογικά, αλλά πάνω απ όλα είναι η υγεία του μωρού! Θα μάθω όσα μπορώ από ανάσες κλπ κ βλέπουμε πως θα πάει!

@Φραουλίτσα* χαχα νόμιζα ότι μόνο εγώ ροχαλιζω τώρα στην εγκυμοσύνη αλλά είμαστε πολλές τελικά! Δυσκολεύομαι τόσο τα βράδια να βουλευτω που αν τύχει κ με πάρει ο ύπνος πριν τον άντρα μου και ροχαλιζω δεν με νοιάζει καν!!! Ας ακούσει κ εκεινος μια μέρα ροχαλητό, τι μόνο εγώ θα τον ακούω; 

@jellyfishch μην τα σκέφτεσαι αγάπη μου ότι έγινε έγινε και δεν αλλάζει, σημασία έχει να κάνεις από εδώ και πέρα ότι σε κάνει να νιώθεις καλύτερα!! Και απ τη στιγμή που το κάνεις δεν υπάρχει λόγος να ζορίζεσαι για κάτι που έγινε ήδη και δεν αλλάζει!❤

  • Μου αρέσει 4
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...