Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

@Φώφη1990 περαστικά σου! Όπως σου είπαν και τα κορίτσια υπάρχει αντιβίωση συμβατή με την εγκυμοσύνη οπότε όλα θα πάνε καλά.

Κορίτσια τι καιρός είναι αυτός; Αυριο κατεβαίνω Αθήνα για το doppler και ελπίζω να μην συνεχιστεί αυτός ο καιρός για να πετάξει το αεροπλάνο. 

  • Ευχαριστώ 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Μαρία1430 είπε:

@Φώφη1990 περαστικά σου! Όπως σου είπαν και τα κορίτσια υπάρχει αντιβίωση συμβατή με την εγκυμοσύνη οπότε όλα θα πάνε καλά.

Κορίτσια τι καιρός είναι αυτός; Αυριο κατεβαίνω Αθήνα για το doppler και ελπίζω να μην συνεχιστεί αυτός ο καιρός για να πετάξει το αεροπλάνο. 

Μην ανησυχείς αύριο λενε θα έχει καλο καιρό. Καλο ταξίδι να έχεις!!

Κορίτσια εχω και γω μια απορία!!!! Απο παντόφλες για το μαιευτήριο τι σκέφτεστε; Οι χειμωνιατικες είναι πολύ ζεστές και ανοιξιάτικες κλειστές μπροστά δεν εχω βρει... Για πείτε...


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίτσα* είπε:

Μην ανησυχείς αύριο λενε θα έχει καλο καιρό. Καλο ταξίδι να έχεις!!

Κορίτσια εχω και γω μια απορία!!!! Απο παντόφλες για το μαιευτήριο τι σκέφτεστε; Οι χειμωνιατικες είναι πολύ ζεστές και ανοιξιάτικες κλειστές μπροστά δεν εχω βρει... Για πείτε...

Μακάρι! Σε ευχαριστώ πολύ 

Τον γιο μου πάντως που τον γεννησα Οκτώβριο είχα καλοκαιρινές, κοντομανικες πιτζάμες κάπρι. Γενικά έχει πολλή ζέστη μεσα


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Μαρία1430 said:

@Φώφη1990 περαστικά σου! Όπως σου είπαν και τα κορίτσια υπάρχει αντιβίωση συμβατή με την εγκυμοσύνη οπότε όλα θα πάνε καλά.

Κορίτσια τι καιρός είναι αυτός; Αυριο κατεβαίνω Αθήνα για το doppler και ελπίζω να μην συνεχιστεί αυτός ο καιρός για να πετάξει το αεροπλάνο. 

Τελικα ειναι επιδερμική λοίμωξη. Μου εδωσε να βαζω fucicort για μερικές μέρες και αν δεν περάσει θα πρέπει μετά να παρω μάλλον κανονική. 

  • Μου αρέσει 4

oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια μου! Καιρό είχα να σας γράψω... για πείτε: 

• έχω Doppler την Δευτέρα! Τα ίδια με την Β επιπέδου βλέπουμε ή θα έχει περισσότερο σουσού; Ελπιζω πάλι σε 3D φωτογραφία του baby! Την προηγούμενη την έχω βάλει wallpaper στο κινητό μου, τόσο ήρεμο και ομορφούτσικο που το είδα!

• λέω να αρχίσω να κάνω βαλιτσούλα μαιευτηρίου, έτσι να υπάρχει, και διάβασα ότι βολεύουν τα νυχτικά περισσότερο. Τι προτείνετε; Τι εταιρίες να κοιτάξω; 
 

• στην τελευταία επίσκεψη στο γιατρουλη το baby δεν είχε γυρίσει ακόμα... κάπου τώρα στα κοντά είπε ο γιατρούλης... και ήμασταν 30η εβδομάδα. Εσάς πότε γύρισε; 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, FlowerMom είπε:

Γεια σας κορίτσια μου! Καιρό είχα να σας γράψω... για πείτε: 

• έχω Doppler την Δευτέρα! Τα ίδια με την Β επιπέδου βλέπουμε ή θα έχει περισσότερο σουσού; Ελπιζω πάλι σε 3D φωτογραφία του baby! Την προηγούμενη την έχω βάλει wallpaper στο κινητό μου, τόσο ήρεμο και ομορφούτσικο που το είδα!

• λέω να αρχίσω να κάνω βαλιτσούλα μαιευτηρίου, έτσι να υπάρχει, και διάβασα ότι βολεύουν τα νυχτικά περισσότερο. Τι προτείνετε; Τι εταιρίες να κοιτάξω; 
 

• στην τελευταία επίσκεψη στο γιατρουλη το baby δεν είχε γυρίσει ακόμα... κάπου τώρα στα κοντά είπε ο γιατρούλης... και ήμασταν 30η εβδομάδα. Εσάς πότε γύρισε; 

Καλως την!!! Και έλεγα που είναι η θεματοθέτρια; :wink: Εγω doppler δεν εχω κάνει εξωτερικά αλλά στον γιατρό μου. Αν πας στον εμβρυολογο που έκανες και την Β επιπέδου, λογικά θα σου δώσει πάλι φωτο να έχεις. Σχετικά με τα νυχτικά σίγουρα βολεύουν στην καισαρική, αφού στην αρχή βάζουν καθετήρα. Μετά είναι τι βολεύει εσένα. Εμένα δεν με βολεύουν καθόλου. Θα έχω δυο για την περίπτωση καισαρικής, και μετα παντελονάκια και μπλούζες θηλασμού (είτε πιτζάμες είτε μαλακά παντελόνια για το σπίτι.)

Όσο για την θέση του μωρού εμένα γύρισε στις 30, αλλά δεν είναι στάνταρ μπορεί να ξαναγυρίσει. Πιο μετά που στενεύει ο χώρος είναι ανησυχητικό. Με το καλό να δεις το μωράκι σου και πάλι και όλα να πάνε καλά. 

  • Μου αρέσει 1

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, FlowerMom είπε:

Γεια σας κορίτσια μου! Καιρό είχα να σας γράψω... για πείτε: 

• έχω Doppler την Δευτέρα! Τα ίδια με την Β επιπέδου βλέπουμε ή θα έχει περισσότερο σουσού; Ελπιζω πάλι σε 3D φωτογραφία του baby! Την προηγούμενη την έχω βάλει wallpaper στο κινητό μου, τόσο ήρεμο και ομορφούτσικο που το είδα!

• λέω να αρχίσω να κάνω βαλιτσούλα μαιευτηρίου, έτσι να υπάρχει, και διάβασα ότι βολεύουν τα νυχτικά περισσότερο. Τι προτείνετε; Τι εταιρίες να κοιτάξω; 
 

• στην τελευταία επίσκεψη στο γιατρουλη το baby δεν είχε γυρίσει ακόμα... κάπου τώρα στα κοντά είπε ο γιατρούλης... και ήμασταν 30η εβδομάδα. Εσάς πότε γύρισε; 

Doppler δεν έχω κάνει ποτέ για να σού πω εμπειρία. Τη βαλιτσουλα φτιαξτην έτσι να βρίσκεται. Κι εμένα με βολεψε το νυχτικο τύπου κομπινεζον όμως με ρόμπα. Είχα δοκιμάσει και τα άλλα τα τυπου θηλασμού με κουμπάκια που είναι κάτω από το γόνατο. Πρώτον, δεν ήταν βολικά είδα με το κούμπωμα ξεκουμπωμα για θηλασμό. Δεύτερον ένιωθα σαν τη γιαγιά μου, μπορεί να με κοροϊδέψετε, αλλά ήταν χαλί, ήμουν που ήμουν χαλία ψυχολογικά, ήρθε αυτή η αμφίεση και απογείωσε το όλο Λουκ... Πήγα σε μαγαζί με νυχτικα-εσωρουχα και πήρα ένα απλό κομπινεζον με ρομπιτσα. Πιο ανθρώπινο.

Για τη θεση του μωρού μπορεί να άλλαξε και τελευταία στιγμή νομίζω. Αλλά αν δεν κάνω λάθος υπάρχουν και ειδικές ασκήσεις για να γυρίσει. 

@BILLEκι εγώ 1,60 είμαι αλλά οβερ 60 κιλών χαχαχαχαχαχα. Προς το παρόν είμαι στα 76.

@Φώφη1990πώς πήγε ο γιατρός;

@Μαρία1430τελικα έκανες την εξέταση;; όλα καλά; 

Πήγα κι εγώ στο γιατρό. Εν τέλει τα κατάφερα. Ολα καλά, είμαι 28η εβδομάδα, ο μικρός 1,5 κιλό, γενική εικόνα μια χαρά. 

Σε άλλα νέα ο φρονημιτης με έχει γονατίσει, δε μπορώ να πάω να βγάλω πανοραμική λόγω εγκυμοσύνης για να το δούμε, οπότε με πάγο και ντεπονακι μια φορά τη μέρα την παλεύουμε. Θα περάσει 

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

On 8/4/2021 at 12:49 ΜΜ, BILLE είπε:

Ευχαριστώ αγάπη!Ναι αλλά είμαι κοντούλικο όμως!1, 60!έχω ξεκινήσει από 58 κιλά (με δική της μέτρηση αλλά εγώ που ξέρω το σώμα μου θεωρώ ότι τα κιλά μου είναι 55, τα 3 τα είχα πάρει το καλοκαίρι, τουμπάνιασα λίγο και με την προγεστερόνη που έπαιρνα και δεν πρόλαβα να τα χάσω.Χαλάλι του). Και οι 2 οι γιατρίνες μού είπαν ότι από εδώ και πέρα θέλει λίγο προσοχή με τα κιλά και μου πρότειναν το τελευταίο γεύμα να έχει τελειώσει κατά τις 8.30 το βράδυ. Το προσπάθησα χθες, ξεκίνησα να τρώω στις 8.15 μέχρι 9 παρά τέταρτο και κοιμήθηκα λίγο καλύτερα νομίζω. Ας πάει καλά και το ντόπλερ την άλλη εβδομάδα. έχω και εγώ στις 14/4 όπως και τα αρκετά κοριτσόπουλα, αν θυμάμαι καλα!Καλημέρες!

Μαζί έχουμε 14/4!! Εγώ αυτό με το φαγητό προσπαθώ να το κάνω από τότε που ξεκίνησε μαγνήσιο, γιατί το παίρνω αργά το βράδυ,και αποφεύγω τα γαλακτοκομικά 4 ώρες πριν! Περίπου 9 έχω φάει συνήθως!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@ΧρυσαΜ Ευτυχώς τον τελευταίο φρονιμίτη τον έβγαλε πέρυσι Μάη. Ό,τι είχαν ανοίξει τα σχολεία και εκεί που μιλούσα ένιωσα ένα τρυπάνι στο κεφάλι μου. Μέχρι να γυρίσω σπίτι τρελάθηκα στον πόνο. Τον έβγαλα την επόμενη, ήταν και ημιέγκλειστος και ζορίστηκε λιγάκι ο γιατρός. όλοι οι άλλοι ήταν τελείως έγκλειστοι, 2 ώρες ο καθένας είχε πάρει τον γναθοχειρούργο. Σε καταλαβαίνω...Πολύ καλό μου έκανε διάλυμα σκόνης γαρύφαλου σε ζεστό νερό. Το μούδιαζε αρκετά. Δοκίμασέ το. 

Σήμερα πήγα στο ικα να μου γράψει φάρμακα. Και ξεκινήσαμε να μιλάμε για την καισαρική και την ημερομηνία. Με βλέπει για τέλη Μάη είπε. Εκεί μου είπε ότι επειδή με βλέπει έτσι αγχώδη χαρακτήρα προκρίνει την ολική νάρκωση αλλά αν πιστεύω ότι θα είμαι ψύχραιμη να κάνω επισκληρίδιο. Η αλήθεια είναι ότι προβληματίστηκα, γιατί ομολογουμένως δεν είμαι τέρας ψυχραιμίας συν του ότι σέρνω τα ψυχολογικά κατάλοιπα τα περσινά της υπερδιέργερσης και του πανικού γύρω μου από γιατρούς και νοσοκόμες. Και στην υστεροσκόπηση δηλ, λίγο πριν ξεραθώ στον ύπνο είχα φοβερή ταχυπαλμία. Από την άλλη κ η ολική με φοβίζει. Τα φώτα σας please!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, BILLE είπε:

@ΧρυσαΜ Ευτυχώς τον τελευταίο φρονιμίτη τον έβγαλε πέρυσι Μάη. Ό,τι είχαν ανοίξει τα σχολεία και εκεί που μιλούσα ένιωσα ένα τρυπάνι στο κεφάλι μου. Μέχρι να γυρίσω σπίτι τρελάθηκα στον πόνο. Τον έβγαλα την επόμενη, ήταν και ημιέγκλειστος και ζορίστηκε λιγάκι ο γιατρός. όλοι οι άλλοι ήταν τελείως έγκλειστοι, 2 ώρες ο καθένας είχε πάρει τον γναθοχειρούργο. Σε καταλαβαίνω...Πολύ καλό μου έκανε διάλυμα σκόνης γαρύφαλου σε ζεστό νερό. Το μούδιαζε αρκετά. Δοκίμασέ το. 

Σήμερα πήγα στο ικα να μου γράψει φάρμακα. Και ξεκινήσαμε να μιλάμε για την καισαρική και την ημερομηνία. Με βλέπει για τέλη Μάη είπε. Εκεί μου είπε ότι επειδή με βλέπει έτσι αγχώδη χαρακτήρα προκρίνει την ολική νάρκωση αλλά αν πιστεύω ότι θα είμαι ψύχραιμη να κάνω επισκληρίδιο. Η αλήθεια είναι ότι προβληματίστηκα, γιατί ομολογουμένως δεν είμαι τέρας ψυχραιμίας συν του ότι σέρνω τα ψυχολογικά κατάλοιπα τα περσινά της υπερδιέργερσης και του πανικού γύρω μου από γιατρούς και νοσοκόμες. Και στην υστεροσκόπηση δηλ, λίγο πριν ξεραθώ στον ύπνο είχα φοβερή ταχυπαλμία. Από την άλλη κ η ολική με φοβίζει. Τα φώτα σας please!

Σε ευχαριστώ θα το δοκιμάσω. Κοίτα ο γιατρός σου κάτι έχει δει παραπάνω και το προτείνει. Εκείνη τη στιγμή στην ώρα του τοκετού μπορεί να ανεβάσεις παλμούς

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα και από εμένα! 

Στο doppler όλα καλά γενικά. Το αμνιακό υγρό στα ανώτατα φυσιολογικά όρια αλλά ευτυχώς είμαστε κοντά στο τέλος και δεν ανησύχησαν ιδιαίτερα. Στο ένα νεφρό η διόγκωση δεν υφίσταται πλέον οπότε για τον άλλον θα δούμε στη γέννα. Η μπέμπα 1980γρ. Αύριο θα μιλήσω και με το γιατρό μου από κοντά και θα δω το επομενο βήμα 

  • Μου αρέσει 6

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κορίτσια. Ελπίζω να είστε όλες καλά. Σήμερα πήγα στο νοσοκομείο (στο ίδιο που γέννησα το γιο μου) και τσακώθηκα με έναν γιατρό εκεί.. Νόμιζα ότι είχα συσπάσεις και ο γιατρός (χωρίς να πάρει ιστορικό και χωρίς να με έχει εξετάσει) με ρώτησε τιωκανω. Και του λέω τίποτα μόνο περπάτημα. Και μου λέει γιατί περπατάς για να βγει γρηγορα και να τρέχεις μετά σε εμάς και να  μη σε προλάβαινουμε? Και του λέω ότι θα είμαι μια χαρά δε θα πάθω τίποτα.  Έχω καλό γιατρό ο οποίος μου έδωσε την εντολή για περπάτημα. Επίσης δε θα γεννήσω εκεί. Και μου λέει δηλαδή τι μας λες ότι εμείς είμαστε χάλια γιατροί??? Γιατί δεν πας σε εκείνον τότε?? Εγώ εν τω μεταξύ πήγα να πάρω το χαρτί για την υπηρεσία μου και λέω δεν κάνω έναν καρδιοτοκογραφο για συσπάσεις, τι τα δίνω τα 400 ευρώ κάθε μήνα στο ΙΚΑ.. έκλαιγα όλο το πρωί άνοιξε και η μύτη μου έτρεχε αίμα, δεν ξέρω αν σχετίζεται.. τώρα έχω ένα κεφάλι καζάνι. Συσπάσεις δεν έδειξε αλλά δεν ένιωθα κιόλας εκείνη την ώρα, συνήθως τα απογεύματα αισθάνομαι σφίξιμο.

Και επίσης προ λίγων ημερών έλεγα στη μάνα μου ότι φοβάμαι τη γέννα (γενικότερα ανεξαρτήτως έκβασης) και μου λέει ε τότε τι έμεινες έγκυος?? 

Εντάξει έχω που έχω τις ορμόνες μου έχω και τον κάθε βαρεμενο εδώ πέρα ....

Billie μου γιατί δε συζητάτε για μέθη αφού αγχώνεσαι( καταλαβαίνω κι εγώ είμαι αγχωδης) και ραχιαία. Έτσι θα είσαι και ήρεμη και θα έχεις και συνείδηση του περιβάλλοντος. 

 


2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, jellyfishch είπε:

Καλημερα κορίτσια. Ελπίζω να είστε όλες καλά. Σήμερα πήγα στο νοσοκομείο (στο ίδιο που γέννησα το γιο μου) και τσακώθηκα με έναν γιατρό εκεί.. Νόμιζα ότι είχα συσπάσεις και ο γιατρός (χωρίς να πάρει ιστορικό και χωρίς να με έχει εξετάσει) μου είπε γιατί περπατάς για να βγει γρηγορα και να τρέχεις μετά σε εμάς και να  μη σε προλάβαινουμε? Και του λέω ότι θα είμαι μια χαρά δε θα πάθω τίποτα.  Έχω καλό γιατρό ο οποίος μου έδωσε την εντολή για περπάτημα. Επίσης δε θα γεννήσω εκεί. Και μου λέει δηλαδή τι μας λες ότι εμείς είμαστε χάλια γιατροί??? Γιατί δεν πας σε εκείνον τότε?? Εγώ εν τω μεταξύ πήγα να πάρω το χαρτί για την υπηρεσία μου και λέω δεν κάνω έναν καρδιοτοκογραφο για συσπάσεις, τι τα δίνω τα 400 ευρώ κάθε μήνα στο ΙΚΑ.. έκλαιγα όλο το πρωί άνοιξε και η μύτη μου έτρεχε αίμα, δεν ξέρω αν σχετίζεται.. τώρα έχω ένα κεφάλι καζάνι. Συσπάσεις δεν έδειξε αλλά δεν ένιωθα κιόλας εκείνη την ώρα, συνήθως τα απογεύματα αισθάνομαι σφίξιμο.

Και επίσης προ λίγων ημερών έλεγα στη μάνα μου ότι φοβάμαι τη γέννα (γενικότερα ανεξαρτήτως έκβασης) και μου λέει ε τότε τι έμεινες έγκυος?? 

Εντάξει έχω που έχω τις ορμόνες μου έχω και τον κάθε βαρεμενο εδώ πέρα ....

Billie μου γιατί δε συζητάτε για μέθη αφού αγχώνεσαι( καταλαβαίνω κι εγώ είμαι αγχωδης) και ραχιαία. Έτσι θα είσαι και ήρεμη και θα έχεις και συνείδηση του περιβάλλοντος. 

 

Καλημέρα κορίτσι μου! Τα σφιξιματα χωρίς πόνο ή δυσφορία και όχι πάνω από 4την ώρα σε αυτήν την φάση που ειμαστε είναι λογικά ετοιμάζεται η μήτρα! Εγώ εκτός από τις επίπονες έχω και αυτές που τις καταλαβαίνω μόνο αν βάλω το χέρι είναι ακακες οι συγκεκριμένες τώρα για τον γιατρό τι να πω και εμείς εδώ έχουμε έναν συγκεκριμένο γιατί και εγώ πήγα για καρδιοτοκογραφο πριν 20 μέρες και μου έκανε θέμα!!!

  • Ευχαριστώ 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧ είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου! Τα σφιξιματα χωρίς πόνο ή δυσφορία και όχι πάνω από 4την ώρα σε αυτήν την φάση που ειμαστε είναι λογικά ετοιμάζεται η μήτρα! Εγώ εκτός από τις επίπονες έχω και αυτές που τις καταλαβαίνω μόνο αν βάλω το χέρι είναι ακακες οι συγκεκριμένες τώρα για τον γιατρό τι να πω και εμείς εδώ έχουμε έναν συγκεκριμένο γιατί και εγώ πήγα για καρδιοτοκογραφο πριν 20 μέρες και μου έκανε θέμα!!!

Έχω αρκετά συχνα σφιξιματα σε όλη την κοιλιακή περιοχή τα απογεύματα χωρίς πόνο, τα οποία κρατάνε μια με δύο ωρες. Τα αισθάνομαι πιο έντονα μετά από δουλειές , επαφές ή περπάτημα. Το τοκογραφημα ήταν καλο, δεν έδειξε σύσπαση και μου είπαν ότι τους δουλευω κιόλας αλλά εγώ το αισθάνομαι συνήθως το απόγευμα, που δεν ήξερα εάν δέχονται και πήγα στα τακτικά.


2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, jellyfishch είπε:

Έχω αρκετά συχνα σφιξιματα σε όλη την κοιλιακή περιοχή τα απογεύματα χωρίς πόνο, τα οποία κρατάνε μια με δύο ωρες. Τα αισθάνομαι πιο έντονα μετά από δουλειές , επαφές ή περπάτημα. Το τοκογραφημα ήταν καλο, δεν έδειξε σύσπαση και μου είπαν ότι τους δουλευω κιόλας αλλά εγώ το αισθάνομαι συνήθως το απόγευμα, που δεν ήξερα εάν δέχονται και πήγα στα τακτικά.

Καλέ ναι και εμένα με αμφισβητούσαν και όταν τους είπα ότι είχα και στην πρώτη εγκυμοσύνη και ξέρω πως είναι όταν έχω μου είπαν ότι είναι μικρή η εβδομάδα και μάλλον δεν τις πιάνει το μηχάνημα ήμουν 25εβδ δηλ ήθελαν να με βγάλουν τρελη και άρχισε αυτός ο ένας ο χαζός χωρίς να είναι αυτός που με εξέτασε ούτε καν ήξερε το ιστορικό μου....να μου λέει αφού έχεις συσπάσεις και το ξέρεις εδώ δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι θα πρέπει να πας σε τριτοβάθμιο νοσοκομείο και να κάνεις εισαγωγή αν και μου λέει αν έχεις τόσες συσπασεις όσες λες θα είχες γεννήσει αποκλείεται να έχεις κλπ, εδώ δεν έχουμε μενν λες και εγώ δεν ήξερα τι έχουν και τι δεν έχουν αφού είναι δεύτερη φορά που το ζω.. και λέω ναι αυτά τα ξέρω ήρθα απλά να κάνω έναν καρδιοτοκογραφο γιατί έχω έναν διαφορετικό πόνο από αυτόν των συσπάσεων και θέλουμε να βεβαιωθουμε αν και αυτό είναι συσπάσεις γιατί μου τον ζήτησε ο γιατρός μου θα με δει εκείνος έτσι και αλλιώς αύριο το πρωί είχα πάει απόγευμα στα έκτακτα στο νοσοκομείο.μου λέει να σε δούμε από κάτω λέω δεν υπάρχει περίπτωση έχω περίδεση και με κοιτάει μόνο ο γιατρός μου ξινισε δεν του άρεσε υπέγραψα ότι δεν θέλω κολποδιαστολεα για ελεγχο...εν τέλει έκαναν κάποιες εξετάσεις αίματος και ούρα αλλά δεν έκατσα καν να βγουν μόλις τελείωσε ο καρδιοτ έβγαλα φωτό το αποτέλεσμα το έστειλα στον γιατρό μου και έφυγα...πήγα την άλλη μέρα στο γιατρό μου και με εξέτασε εν τέλει βρήκε διογκωμένο έντερο γιατί είχα θέμα με την τουαλέτα ο πόνος ήταν εντερικό το είδε με τον υπέρηχο....ότι να ναι!!!

  • Λυπημένη/-ος 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...