Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Blue Velvet said:

      Υπομονή κάνω και εγώ και η ψυχολογία στα πατώματα,δεν έχω καθόλου καλό προαίσθημα για αύριο..εσύ πότε θα κάνεις τεστ?

      Μην σκέφτεσαι έτσι …. Δεν κάνει καλό σε σενα και το μωράκι !!!! Εγώ δεν ξέρω εάν θα κάνω πριν τη Παρασκευή…φλερτάρω με τη σκέψη να κάνω αύριο … αλλά φοβαμαι …

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

Just now, jellyfishch είπε:

Ευχαριστώ πολύ!:wub:

Λέμε για θηλασμό, ορμόνες, πως να φερθώ στον μεγάλο για να μη ζηλέψει πολύ όσο γίνεται, τι να κάνω με κολικούς, κτλ..

Φώφη σύνοδος επιτρέπεται ένας με αρνητικό τεστ στο μονικλινο. Συγγενείς και λοιπές επισκέψεις όχι. Επίσης δεν επιτρέπεται στην αίθουσα τοκετού ο συνοδός λόγω covid. Τεστακι θα κάνεις rapid μόλις φτάσεις εσύ και ο συνοδός. 

Λουξ μονικλινο εχει 1500 περίπου νομίζω και 100 ευρώ λιγότερα το απλό μονικλινο. Η διαφορά τους είναι στο ότι το απλό μονικλινο δεν έχει κρεβάτι για το συνοδό αλλά καναπέ. (Όλγα αλλιώς μου τα είπε εμένα... Χμμμμ)

Να ρωτήσω στην τιμή είναι κ η επισκληρηδιος μέσα; 

Είναι τιμή για καισαρική ;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Eva1986 είπε:

Να ρωτήσω στην τιμή είναι κ η επισκληρηδιος μέσα; 

Είναι τιμή για καισαρική ;

Είναι με την επισκλιριδιο αλλά για φτ. Καισαρική μένεις μια μέρα παραπάνω δεν ξέρω τιμή. Αν μάθεις πες μου.


2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

@jellyfishch κορίτσι μ εμένα μ είπε 500€ το τετρακλινο κ 1050€ το δίκλινο που στην ουσία είσαι μόνη σ κ το άλλο κρεβάτι μπορεί να το χρησιμοποιήσει π σύνοδος! Τιμή με επισκληρίδειο, χωρίς μ λέει βγαίνει γύρω στα 200€ το τετρακλινο! 

  • Μου αρέσει 1

HdKkp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Olga93 είπε:

@jellyfishch κορίτσι μ εμένα μ είπε 500€ το τετρακλινο κ 1050€ το δίκλινο που στην ουσία είσαι μόνη σ κ το άλλο κρεβάτι μπορεί να το χρησιμοποιήσει π σύνοδος! Τιμή με επισκληρίδειο, χωρίς μ λέει βγαίνει γύρω στα 200€ το τετρακλινο! 

Το θέμα είναι τι θα βρεις όταν πας.  Εγώ όταν πήγα μόνο αυτό με τα 1050 είχε κ αυτό πήρα. 

Λογικά σε προκαθορισμένη καισαρική μπορείς να κλείσεις. 

Εγώ να σας πω επειδή είναι η 2 η γέννα και σε τετρακλινο πάω άνετα.  Ο γιατρός Μ καίει να με ξεγεννησει. Τα κορίτσια είναι πολύ εξυπηρετικα που εργάζονται εκεί. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Eva1986 μια φίλη μ πάντως π γενννησε πρόσφατα κ ήταν στο τετρακλινο έμεινε πολύ ευχαριστημένη, το μόνο κακό είναι ότι δεν έχεις σύνοδο αλλά κ αυτό λογικό είναι γιατί φαντάσου 4 μανούλες με 4 συνοδούς! Εμένα μ είπε δεν χρειάζεται να κλείσεις από πριν κ ότι αν θελήσεις τετρακλινο κ δεν έχω θα σε βάλω στο μονόκλινο κ θα πληρώσεις τετρακλινο! 

  • Μου αρέσει 1

HdKkp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Olga93 said:

@Eva1986 μια φίλη μ πάντως π γενννησε πρόσφατα κ ήταν στο τετρακλινο έμεινε πολύ ευχαριστημένη, το μόνο κακό είναι ότι δεν έχεις σύνοδο αλλά κ αυτό λογικό είναι γιατί φαντάσου 4 μανούλες με 4 συνοδούς! Εμένα μ είπε δεν χρειάζεται να κλείσεις από πριν κ ότι αν θελήσεις τετρακλινο κ δεν έχω θα σε βάλω στο μονόκλινο κ θα πληρώσεις τετρακλινο! 

Φαντάζομαι όμως ότι στο τετρακλινο μπορεί να μην επιτρέπεται μέσα συνοδός αλλά όταν θα γέννας ο άντρας σου έστω στον διάδρομο δεν θα μπορεί να είναι? Ή να έρθει να δει το μωρό? 

  • Μου αρέσει 2

oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φώφη1990 είπε:

Φαντάζομαι όμως ότι στο τετρακλινο μπορεί να μην επιτρέπεται μέσα συνοδός αλλά όταν θα γέννας ο άντρας σου έστω στον διάδρομο δεν θα μπορεί να είναι? Ή να έρθει να δει το μωρό? 

Αυτό αναρωτιέμαι κ γω

 

Σας επρηξα λίγο αλλά επειδή απαγορεύεται προς το παρόν να βγω κ να πάω από κει βόλτα ,θέλω να έχω μια ιδέα. 

Σκέφτηκα να πάρω τηλ αν καταφέρω κ βρω τον ίδιο κοντά στο πασχα να μιλήσουμε.  Να Μ κάνει μια επανάληψη. Βέβαια θα ρωτήσω κ τον Γιατρό.  

Καλά αν Μ δώσει το οκ ο γιατρός να βγω η αν πάω για καρδιοτοκογραφο θα τα ρωτήσω όλα. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva1986 said:

Αυτό αναρωτιέμαι κ γω

 

Σας επρηξα λίγο αλλά επειδή απαγορεύεται προς το παρόν να βγω κ να πάω από κει βόλτα ,θέλω να έχω μια ιδέα. 

Σκέφτηκα να πάρω τηλ αν καταφέρω κ βρω τον ίδιο κοντά στο πασχα να μιλήσουμε.  Να Μ κάνει μια επανάληψη. Βέβαια θα ρωτήσω κ τον Γιατρό.  

Καλά αν Μ δώσει το οκ ο γιατρός να βγω η αν πάω για καρδιοτοκογραφο θα τα ρωτήσω όλα. 

Μια και ανέφερες τον καρδιοτοκογραφο ποτε πηγαίνουμε βρε κορίτσια??? Θα μας το πει ο γιατρός μας να παμε ή παμε από μόνες μας οπότε θέλουμε? Δεν έχω ιδέα... 

Πάντως και εγώ θέλω να πάω κάποια στιγμή να τα ρωτησω όλα αυτά τα διάφορα! 


oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φώφη1990 είπε:

Φαντάζομαι όμως ότι στο τετρακλινο μπορεί να μην επιτρέπεται μέσα συνοδός αλλά όταν θα γέννας ο άντρας σου έστω στον διάδρομο δεν θα μπορεί να είναι? Ή να έρθει να δει το μωρό? 

Η φίλη μ που ανέφερα μ είπε πως μόλις γέννησε άφησαν τον άντρα της 5 λεπτά να τους δει κ μετά ξανά όταν πήγε να τους πάρει! Δεν ξέρω ανάμεσα σε αυτά τα δυο είμαι κ εγώ κ είναι κ μεγάλη διαφορά γυρω στα 500€, αλλά είναι σημαντικό να έχεις κάποιον δικό σου κοντά εκείνες τις μέρες.

 

@Eva1986 εμένα κορίτσι μια ενημέρωση μ έκανε στο γραφείο, ήθελα να δω κάποιο δωμάτιο αλλά λέει δεν γίνεται λόγο κοβιντ! Πάντως κ στην λητω π ρώτησα πάνω κάτω οι ίδιες τιμές είναι. 500 το τρίκλινο αλλά δυο άτομα βάζουν λέει, 700 το μονόκλινο με καρέκλα για τον σύνοδο, κ 900 το μονόκλινο με κρεβάτι για τον σύνοδο, κ αν δεν κανεις επισκληρίδειο είναι μείον 200€!

@Eva1986 @Φώφη1990 κορίτσια όταν πάτε, αν σας πει κάτι παραπάνω ενημερώστε με κ εμένα. 


HdKkp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Φώφη1990 είπε:

Μια και ανέφερες τον καρδιοτοκογραφο ποτε πηγαίνουμε βρε κορίτσια??? Θα μας το πει ο γιατρός μας να παμε ή παμε από μόνες μας οπότε θέλουμε? Δεν έχω ιδέα... 

Πάντως και εγώ θέλω να πάω κάποια στιγμή να τα ρωτησω όλα αυτά τα διάφορα! 

Θα σ πει ο γιατρός. Εγώ φαγώθηκα να πάω κ του το πα στο προηγούμενο ραντεβού κ Μ λέει με 4-5 συσπάσεις που ναι φυσιολογικες γτ να πας;

Οπότε αναλόγως το πώς θα σε δει ξ πόσες συσπάσεις νιώθεις. 

Λογικά όμως όταν μπεις στον μήνα σ θα ξεκινήσεις 

Just now, Olga93 είπε:

Η φίλη μ που ανέφερα μ είπε πως μόλις γέννησε άφησαν τον άντρα της 5 λεπτά να τους δει κ μετά ξανά όταν πήγε να τους πάρει! Δεν ξέρω ανάμεσα σε αυτά τα δυο είμαι κ εγώ κ είναι κ μεγάλη διαφορά γυρω στα 500€, αλλά είναι σημαντικό να έχεις κάποιον δικό σου κοντά εκείνες τις μέρες.

 

@Eva1986 εμένα κορίτσι μια ενημέρωση μ έκανε στο γραφείο, ήθελα να δω κάποιο δωμάτιο αλλά λέει δεν γίνεται λόγο κοβιντ! Πάντως κ στην λητω π ρώτησα πάνω κάτω οι ίδιες τιμές είναι. 500 το τρίκλινο αλλά δυο άτομα βάζουν λέει, 700 το μονόκλινο με καρέκλα για τον σύνοδο, κ 900 το μονόκλινο με κρεβάτι για τον σύνοδο, κ αν δεν κανεις επισκληρίδειο είναι μείον 200€!

@Eva1986 @Φώφη1990 κορίτσια όταν πάτε, αν σας πει κάτι παραπάνω ενημερώστε με κ εμένα. 

Ναι αν αξιωθω να πάω ,θα σας πω. Εκτός αν έχουμε έκτακτα γεγονότα κ σας έχω live από την κλινική. 

 

Πάντως στην περίδεση που ήμουν μόνη δεν με χάλασε.   Απλά έπαιρνα τηλ κ αμέσως έρχονταν τα κορίτσια. 

 

Γενικά μπαίναν όμως κάθε τρεις κ λίγο κ με ρωτούσαν αν θέλω κάτι. Να με πάνε τουαλέτα.  

Όσες είχατε κάνει πρώτη φορά καισαρική ,θα πάτε πάλι καισαρική ;

Ο γιατρός Μ επιμένει πως αν δεν πάει κατι στραβά λόγω περίδεσης ,δε θέλει να Μ κάνει καισαρική. 

Με παρακαλάει για φυσιολογικο τοκετό. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva1986 είπε:

Θα σ πει ο γιατρός. Εγώ φαγώθηκα να πάω κ του το πα στο προηγούμενο ραντεβού κ Μ λέει με 4-5 συσπάσεις που ναι φυσιολογικες γτ να πας;

Οπότε αναλόγως το πώς θα σε δει ξ πόσες συσπάσεις νιώθεις. 

Λογικά όμως όταν μπεις στον μήνα σ θα ξεκινήσεις 

Ναι αν αξιωθω να πάω ,θα σας πω. Εκτός αν έχουμε έκτακτα γεγονότα κ σας έχω live από την κλινική. 

 

Πάντως στην περίδεση που ήμουν μόνη δεν με χάλασε.   Απλά έπαιρνα τηλ κ αμέσως έρχονταν τα κορίτσια. 

 

Γενικά μπαίναν όμως κάθε τρεις κ λίγο κ με ρωτούσαν αν θέλω κάτι. Να με πάνε τουαλέτα.  

Όσες είχατε κάνει πρώτη φορά καισαρική ,θα πάτε πάλι καισαρική ;

Ο γιατρός Μ επιμένει πως αν δεν πάει κατι στραβά λόγω περίδεσης ,δε θέλει να Μ κάνει καισαρική. 

Με παρακαλάει για φυσιολογικο τοκετό. 

Ο φόβος Μ είναι ότι θα πρέπει να κοπεί στο ιατρείο η περιδεση 

Σκέφτομαι τον πόνο κ ανατριχιαζω 

Κ φυσικά το μέτρημα της διαστολής πριν την επισκληρηδιο 

Link to comment
Share on other sites

Αχ τι ωραίες συζητήσεις για γέννα μαιευτήριο κτλ 

@ΧρυσαΜ εσύ που ξέρεις τι παίζει στο μητέρα μιας και ξεκινήσαμε τέτοια συζήτηση για πες μου σε παρακαλώ. Ο σύνοδος που κοιμάται; καρέκλα; καναπεδάκι; διάδρομο; 

  • Μου αρέσει 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

@Eva1986 κορίτσι μ δεν γίνεται να κανεις στην ελευθω το κόψιμο της περιδεσης έτσι ώστε να σου κάνουν μέθη;

το μέτρημα της διαστολής πονάει ε; Ωχχ είμαι κ φοβιτσιαρα εγώ... 

 

  • Μου αρέσει 1

HdKkp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...