Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

Just now, Eva1986 said:

Κορίτσια της Καβάλας ,νυχτικά κοντομανικα από πού πήρατε;

Να σας πω την αλήθεια εγώ τα παρηγγειλα από το moromou. Είναι οικονομικά και μου αρεσαν αρκετά σχέδια. Το πρόβλημα είναι ότι δεν είχα τα πάντα στο μέγεθος μου! 

Ρόμπα δεν αγόρασα. Εχω ήδη μια από ένα σετ πιτζαμες αλλά είπα να μην πάρω παντελόνι μπλουζα αλλά μόνο νυχτικακια.

  • Μου αρέσει 2

oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εγώ από το υπόγειο της μεγάλου Αλεξάνδρου που είναι second hand. Δε δίνω λεφτά για ρούχα, προτιμώ να τα δίνω άλλου  και έχω βρει εξαιρετικά κομμάτια που τα φοράω χρόνια. Εξαιρούνται τα παπούτσια που ψωνίζω καλές μαρκες και καινούργια.Και η κυρία που δουλεύει εκεί είναι πολύ καλή. Σας το προτείνω.

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

@Eva1986 @jellyfishch εγώ πήρα μια νυχτικιά με ρόμπα καλοκαιρινή κ μια πιτζάμα από ένα μαγαζί στην Ομόνοια, κοντά στο αντμιραλ είναι! Καρότσι πήρα από τον Ναρλη το Atteso της milu kids! Μου έδωσε μια φίλη κ ένα μαρσιπο της Stoke κ ανυπομονώ να το χρησιμοποιήσουμε! Κορίτσια που θα γεννήσετε στην ελευθω τι χρειάζεται να έχουμε μαζί; Λέω να ξεκινήσω να ετοιμάζω την βαλίτσα. 

  • Μου αρέσει 2

HdKkp2.png

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Evouska είπε:

Ισχύει αυτό που λες για τα αυγά, χωράει για μικρό χρονικό διάστημα το μωράκι μέσα, αλλά εμείς γενικά επειδή μένουμε στην πόλη και δεν χρησιμοποιούμε πολύ το αυτοκίνητο δεν θα το χρησιμοποιήσουμε πολύ πιστεύω το αυγό,ειδικά τώρα το καλοκαίρι, οπότε γι αυτό προτίμησα το καρότσι 3 σε 1 με αυγό προς το παρον και σε μερικούς μήνες λογικά προς χειμωνα θα πάρουμε κανονικό καθισματακι αυτοκινήτου 0-36, σκεφτομαι το every stage της joie που έχει καλές κριτικές! Εσυ αυτό πήρες;; Είχα δει πολύ καλές κριτικές εδώ στο φορουμ για το καρότσι της joie το litetrax αλλά αυτό δεν είναι αναστρέψιμο! 

Εγώ έχω το every stage της joie Και είμαι πολύ ευχαριστημένη.... Θα το χρησιμοποιήσω και στην μικρή και πήρα ένα άλλο για το γιο μου

  • Μου αρέσει 2

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Olga93 είπε:

@Eva1986 @jellyfishch εγώ πήρα μια νυχτικιά με ρόμπα καλοκαιρινή κ μια πιτζάμα από ένα μαγαζί στην Ομόνοια, κοντά στο αντμιραλ είναι! Καρότσι πήρα από τον Ναρλη το Atteso της milu kids! Μου έδωσε μια φίλη κ ένα μαρσιπο της Stoke κ ανυπομονώ να το χρησιμοποιήσουμε! Κορίτσια που θα γεννήσετε στην ελευθω τι χρειάζεται να έχουμε μαζί; Λέω να ξεκινήσω να ετοιμάζω την βαλίτσα. 

Ρούχα εξόδου για εσένα και το μωράκι ... Εμένα μου είπε ο Παράσχος τίποτε άλλο δε χρειάζεται. (Εγώ θα πάρω και άλλα  βέβαια γιατί ποτέ δεν ξέρεις). Καλορίζικα τα πραγματάκια. 

 

 

  • Μου αρέσει 2

2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, jellyfishch είπε:

Ρούχα εξόδου για εσένα και το μωράκι ... Εμένα μου είπε ο Παράσχος τίποτε άλλο δε χρειάζεται. (Εγώ θα πάρω και άλλα  βέβαια γιατί ποτέ δεν ξέρεις). Καλορίζικα τα πραγματάκια. 

 

 

Σε ευχαριστώ κορίτσι μ! Πήγα μίλησα με τον Παράσχο αλλά ξέχασα να ρωτήσω, ωραία κάπως έτσι θα πράξω κ εγώ, θα πάρω κάποια πράγματα καλού κακού! 

  • Μου αρέσει 2

HdKkp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, jellyfishch είπε:

Το περιεργο θα ήταν να μην έκανε καισαρική στο συγκεκριμένο νοσοκομείο.

Κορίτσια θα πάρετε ρομπιτσα? Εμένα μου την πρότεινε η κυρία που πάω και ψωνίζω καθώς διάλεγα νυχτικακια. 

Άρχισα μαθήματα ανώδυνου και λοχείας  στο κέντρο μάνας και παιδιού. Έχω πολύ καλή μαία και έχουμε ωραία χημεία. 

Εχθές είχα γενέθλια και παρήγγειλα κάτι τσαντουλες και κάτι αξεσουάρ για τα μαλλιά από το shein. Πήρα και κάτι βιταμίνες εγκυμοσύνης που παίρνω πανάκριβες αλλά έχουν τα πάντα μέσα. Αύριο έχω γυναικολόγο.

Έπλυνα και σιδέρωσα τα πρωτα φορμακια, πανουλες και κουβερτακια του μπέμπη, και ξεχώρισα αυτά που θα πάρω στο μαιευτήριο. Το καρότσι μας είναι υπερπλήρες ευτυχώς δε χρειάζεται να αγοράσω τίποτε σχετικό. Έχουμε το scoot της stokke και είμαι πολύ ευχαριστημένη. Δεν πιάνει χώρο και έχει φοβερές αναρτήσεις. Από βάρος νομίζω νορμάλ. Ελπίζω να βρω το μάρσιπο και να μη χάθηκε με είχε βολεύει στο γιο μου το πρώτο εξάμηνο.

Σας φιλώ!

Πολύχρονη <3 <3 ρομπιτσα εννοείται ότι πήρα μαζί 2 3. Ήταν σετ με τα νυχτικα. Τα μαθήματα λοχειας τι είναι; 

Πολύ χαίρομαι που βλέπω ότι ετοιμαζόμαστε σιγά σιγά. 

Εγώ δεν έχω κάνει βέβαια τίποτα ακόμη. 

Σήμερα έκανα καμπύλη ζαχάρου, θα βγει μεθαύριο και τούς είπα να τη στείλουν κατευθείαν στο γιατρό. Τώρα προς το παρόν εχω πονακια περιόδου, μάλλον επειδή σε λίγες μέρες αλλάζω εβδομάδα

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Olga93 said:

@Eva1986 @jellyfishch εγώ πήρα μια νυχτικιά με ρόμπα καλοκαιρινή κ μια πιτζάμα από ένα μαγαζί στην Ομόνοια, κοντά στο αντμιραλ είναι! Καρότσι πήρα από τον Ναρλη το Atteso της milu kids! Μου έδωσε μια φίλη κ ένα μαρσιπο της Stoke κ ανυπομονώ να το χρησιμοποιήσουμε! Κορίτσια που θα γεννήσετε στην ελευθω τι χρειάζεται να έχουμε μαζί; Λέω να ξεκινήσω να ετοιμάζω την βαλίτσα. 

Κοπέλα μου ναι εκεί εγώ με το καλό. Αν δεις στην ιστοσελίδα της κλινικής σου λέει τι χρειάζεται να έχεις μαζί σου. 

Just now, ΧρυσαΜ said:

Πολύχρονη <3 <3

Πολύ χαίρομαι που βλέπω ότι ετοιμαζόμαστε σιγά σιγά. 

Εγώ δεν έχω κάνει βέβαια τίποτα ακόμη. 

Σήμερα έκανα καμπύλη ζαχάρου, θα βγει μεθαύριο και τούς είπα να τη στείλουν κατευθείαν στο γιατρό. Τώρα προς το παρόν εχω πονακια περιόδου, μάλλον επειδή σε λίγες μέρες αλλάζω εβδομάδα

Και εγώ σημερα όλη μερα πονακια... 

@Olga93 & @jellyfishchεσεις που μιλήσατε με τον Παράσχο σας είπε αν θα έχουμε συνοδό??? Επίσης αν πρέπει να έχουμε κάτι τεστ ή κάτι τέτοιο? 

 

  • Μου αρέσει 1

oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φώφη1990 είπε:

Κοπέλα μου ναι εκεί εγώ με το καλό. Αν δεις στην ιστοσελίδα της κλινικής σου λέει τι χρειάζεται να έχεις μαζί σου. 

Και εγώ σημερα όλη μερα πονακια... 

@Olga93 & @jellyfishchεσεις που μιλήσατε με τον Παράσχο σας είπε αν θα έχουμε συνοδό??? Επίσης αν πρέπει να έχουμε κάτι τεστ ή κάτι τέτοιο? 

 

Κορίτσι μ σε ευχαριστώ θα μπω να δω! Εμένα μ έδωσε τιμές για τετρακλινο κ για μονόκλινο απλό, στο τετρακλινο απαγορεύεται ο σύνοδος ενώ στο μονόκλινο επίτρεπεται με τεστ ραπιντ από ότι κατάλαβα γιατί λέει το κάνουμε εδώ όταν έρθετε! Το μόνοκλινο το απλό έχει κ κρεβάτι για τον σύνοδο κ στην τιμή είναι κ τα τρία γεύματα και για τον σύνοδο! 

Just now, Eva1986 είπε:

Αν τύχει κ είμαστε όλες μαΖι στην ελευθω θέλω απογευματινό ραντεβού στο διάδρομο για καφέ

Ναι να πιούμε καφεδακιι!! Εγώ έχω πητ 8/6 κορίτσια! 

  • Μου αρέσει 1

HdKkp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Olga93 είπε:

Κορίτσι μ σε ευχαριστώ θα μπω να δω! Εμένα μ έδωσε τιμές για τετρακλινο κ για μονόκλινο απλό, στο τετρακλινο απαγορεύεται ο σύνοδος ενώ στο μονόκλινο επίτρεπεται με τεστ ραπιντ από ότι κατάλαβα γιατί λέει το κάνουμε εδώ όταν έρθετε! Το μόνοκλινο το απλό έχει κ κρεβάτι για τον σύνοδο κ στην τιμή είναι κ τα τρία γεύματα και για τον σύνοδο! 

Ναι να πιούμε καφεδακιι!! Εγώ έχω πητ 8/6 κορίτσια! 

Για πείτε λίγο τιμες!! 

Πέρασαν κ 4 χρόνια. Δεν πολύ θυμάμαι

Link to comment
Share on other sites

Just now, Olga93 said:

Κορίτσι μ σε ευχαριστώ θα μπω να δω! Εμένα μ έδωσε τιμές για τετρακλινο κ για μονόκλινο απλό, στο τετρακλινο απαγορεύεται ο σύνοδος ενώ στο μονόκλινο επίτρεπεται με τεστ ραπιντ από ότι κατάλαβα γιατί λέει το κάνουμε εδώ όταν έρθετε! Το μόνοκλινο το απλό έχει κ κρεβάτι για τον σύνοδο κ στην τιμή είναι κ τα τρία γεύματα και για τον σύνοδο! 

Ναι να πιούμε καφεδακιι!! Εγώ έχω πητ 8/6 κορίτσια! 

Μπαααα... Εγώ δεν θα είναι μαζί σας... Τέλη Ιουνίου έχω ΠΗΤ!!!!! 


oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΧρυσαΜ είπε:

Πολύχρονη <3 <3 ρομπιτσα εννοείται ότι πήρα μαζί 2 3. Ήταν σετ με τα νυχτικα. Τα μαθήματα λοχειας τι είναι; 

Πολύ χαίρομαι που βλέπω ότι ετοιμαζόμαστε σιγά σιγά. 

Εγώ δεν έχω κάνει βέβαια τίποτα ακόμη. 

Σήμερα έκανα καμπύλη ζαχάρου, θα βγει μεθαύριο και τούς είπα να τη στείλουν κατευθείαν στο γιατρό. Τώρα προς το παρόν εχω πονακια περιόδου, μάλλον επειδή σε λίγες μέρες αλλάζω εβδομάδα

Ευχαριστώ πολύ!:wub:

Λέμε για θηλασμό, ορμόνες, πως να φερθώ στον μεγάλο για να μη ζηλέψει πολύ όσο γίνεται, τι να κάνω με κολικούς, κτλ..

Φώφη σύνοδος επιτρέπεται ένας με αρνητικό τεστ στο μονικλινο. Συγγενείς και λοιπές επισκέψεις όχι. Επίσης δεν επιτρέπεται στην αίθουσα τοκετού ο συνοδός λόγω covid. Τεστακι θα κάνεις rapid μόλις φτάσεις εσύ και ο συνοδός. 

Λουξ μονικλινο εχει 1500 περίπου νομίζω και 100 ευρώ λιγότερα το απλό μονικλινο. Η διαφορά τους είναι στο ότι το απλό μονικλινο δεν έχει κρεβάτι για το συνοδό αλλά καναπέ. (Όλγα αλλιώς μου τα είπε εμένα... Χμμμμ)

  • Ευχαριστώ 1

2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, jellyfishch said:

Ευχαριστώ πολύ!:wub:

Λέμε για θηλασμό, ορμόνες, πως να φερθώ στον μεγάλο για να μη ζηλέψει πολύ όσο γίνεται, τι να κάνω με κολικούς, κτλ..

Φώφη σύνοδος επιτρέπεται ένας με αρνητικό τεστ στο μονικλινο. Συγγενείς και λοιπές επισκέψεις όχι. Επίσης δεν επιτρέπεται στην αίθουσα τοκετού ο συνοδός λόγω covid. Τεστακι θα κάνεις rapid μόλις φτάσεις εσύ και ο συνοδός. 

Λουξ μονικλινο εχει 1500 περίπου νομίζω και 100 ευρώ λιγότερα το απλό μονικλινο. Η διαφορά τους είναι στο ότι το απλό μονικλινο δεν έχει κρεβάτι για το συνοδό αλλά καναπέ.

Ευχαριστώ πολύ!!!! Εσυ μαθήματα ανώδυνου που κάνεις??? Στην μαία που θα είναι στην κλινική? 


oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φώφη1990 είπε:

Ευχαριστώ πολύ!!!! Εσυ μαθήματα ανώδυνου που κάνεις??? Στην μαία που θα είναι στην κλινική? 

Κάνω στο κέντρο μάνας παιδιού και με κάλεσε η ίδια η μαία . Όχι δεν είναι της κλινικής. Είχα πάρει τηλέφωνο για την άδεια κύησης και σημείωσαν την ημερομηνία τοκετού μου και μετά από 10 ημέρες με πήραν τηλέφωνο για να αρχίσω. 


2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...