Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • κοριτσιααα αύριο εχω γιατρό να δούμε τον τράχηλο και μεθαύριο εχω υπερηχογράφημα καρδιάς του εμβρύου !!! για ποιο να πρώτο αγχωθώ δεν ξέρω! το θετικό είναι ότι σήμερα ξύπνησα 4η μέρα σερί χωρίς πονάκια περιόδου…. δεν έχει ξαναγίνει ! βασικα από την περιδεση κ έπειτα δλδ 12 μέρες με έχουν πιάσει μόνο 2 φορες! λέτε ν γίνεται  δουλίτσα ; 

      • Μου αρέσει 1

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

Just now, FlowerMom είπε:

Τι είναι η τροφοβλάστη; Πρώτη φορά το ακούω! 
εγώ ρε κορίτσια από συμπτώματα μόνο κάτι χαζοσπυράκια στο πρόσωπο που είναι πολύ επίμονα... 

Πάνω από 35 ετών συστήνουν ή λήψη τροφοβλάστης ή αμνιοπαρακέντηση. Εμένα ο γιατρός μου σύστησε την πρώτη όπου λαμβάνουν δείγμα από αμνιακό υγρό η πλακούντα. Εκεί επιβεβαιώνεις πέρα από την αυχενική διαφάνεια ότι είναι όλα καλά, βλέπουν περισσότερες ασθένειες. Βλέπουν το Dna του εμβρύου στην ουσια και άρα και το φύλο. Τα αποτελέσματα βγαίνουν σε 1-3 μέρες αλλά επιβάλλεται 1 εβδομάδα ακινησία στο κρεβάτι μετα.

 

Ας φτάσω εγώ εκεί και θα ξαναθυμηθω κάθε λεπτομέρεια να σου πω :P

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Evouska είπε:

Εγώ κορίτσια δεν έκανα καθόλου χοριακη αυτή τη φορά! Καλύτερα δε μπορώ να αγχώνομαι με εξετάσεις!!

@FlowerMom @HopeMe @alina80 @Φραουλίτσα* κορίτσια από συμπτώματα πως είστε;; 

Εγώ είμαι από εξωσωματική οπότε κάνω.

Από συμπτώματα έχω μόνο κάποια πονακια περιόδου, μια τάση για κράμπες στη γάμπα και οξυμένη όσφρηση. Βέβαια έχω και τα φάρμακα οπότε δεν ξέρω τι οφείλεται που (εγκυμοσύνη ή φάρμακα). 

Just now, Mamanino είπε:

Κορίτσια καλησπέρα και εύχομαι όλες να έχουμε μια ήρεμη και τελειομηνη εγκυμοσύνη! 

Έκανα την Δευτέρα χοριακη 37 μονάδες, αλλά αποφάσισα να μην επαναλάβω γιατί αγχώνομαι. 

Από συμπτώματα έχω αρκετούς πόνους περιόδου εδώ και μια εβδομάδα και γενικά νιώθω κατά κοπή και κοιμάμαι αρκετά.. Επίσης λίγο ναυτία από προχτές αλλά όχι κάτι πολύ ενοχλητικό.. 

Ο γυναικολόγος μου είπε να πάω σε δέκα μέρες να με δει. Α, ξέχασα να σας πω ότι σήμερα θα περίμενα περίοδο κανονικά. 

Επίσης να αναφέρω ότι έχω ένα υπέροχο γιο δίδυμο! Και αν όλα πάνε καλά θα έχουν γενέθλια με λίγες μέρες διαφορά! 

Συγχαρητήρια. 

Και εγώ έχω ένα μικρουλη διδυμακι και αν όλα πάνε καλά θα έχουν λίγες μέρες διαφορά στα γενέθλια τους. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Mamanino Καλως ήρθες και συ στην παρέα!!! Να πανε όλα καλά σε όλες!!!

Απο συμπτώματα, απο 17η ημέρα απο την περίοδο πρήστηκε το στήθος μου, όπου πλέον έχει πρηστεί πολύ!! Νύστα και κούραση ατονία αρκετή και ανακατωσούρα στο στομάχι!!!! Αυτα τα λίγα!!! Και εχω και γω ενα κοριτσάκι 5 ετων!!

  • Μου αρέσει 3

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, HopeMe είπε:

Καλησπέρα, είχα συμπτώματα νωρίς για αυτό έκανα τεστ πριν την περίοδο. Ναυτιες, στήθος καταπληκτικό-τυφλα να χουν οι πλαστικές, συχνοουρια.

Όμως φοβάμαι γιατί είναι η 3η εγκυμοσύνη σε 1,5 χρόνο και οι προηγούμενες 2 παλλινδρομησαν. Αν δεν κάνω τροφοβλάστη να δω ότι προχώρησε και ότι είναι όλα καλά δεν εκδηλωνω τη χαρά μου ούτε κάνω όνειρα. Φοβάμαι να αφεθω. 

Εσύ; Συμπτώματα; Οι υπόλοιπες;

Κι εγώ μια έκανα χθες που ζήτησε ι γιατρός για να επιβεβαιώσει την κύηση, μου ζήτησε άλλη μια τη Δευτέρα και μάλλον θα με δει Τετάρτη. Κανονικά σήμερα περίμενα περίοδο

Εγώ λίγο πρήξιμο έχω στην κοιλιά  και σήμερα είχα κ λίγο συχνοουρια  μπορώ να πω! Έχω και εξαψεις ζεσταίνομαι πάρα πολύ ειδικά μεχρι το μεσημέρι!!

Κ εγώ είχα αποβολή στην πρώτη μου εγκυμοσύνη τον Ιούλιο και τον Σεπτέμβριο που τελείωσε η 2η περίοδος ξεκινήσαμε προσπάθειες κ τα καταφέραμε πολύ γρήγορα (ευτυχώς!!) . Η αλήθεια είναι οτι κ εγώ ακόμα δεν το έχω πιστέψει και φοβάμαι ! Αλλά θέλω να σκέφτομαι θετικα!!

Εύχομαι μέσα απ την καρδιά μου να τα καταφέρουμε όλες και τον Ιούνιο να κρατάμε τα μπεμπακια μας αγκαλιά!!

Just now, alina80 είπε:

Εγώ είμαι από εξωσωματική οπότε κάνω.

Από συμπτώματα έχω μόνο κάποια πονακια περιόδου, μια τάση για κράμπες στη γάμπα και οξυμένη όσφρηση. Βέβαια έχω και τα φάρμακα οπότε δεν ξέρω τι οφείλεται που (εγκυμοσύνη ή φάρμακα). 

Συγχαρητήρια. 

Και εγώ έχω ένα μικρουλη διδυμακι και αν όλα πάνε καλά θα έχουν λίγες μέρες διαφορά στα γενέθλια τους. 

Να χαίρεσαι το μικρακι σου ! Πόσο τέλειο που θα έχουν πολύ κοντά γενέθλια!!

Just now, Φραουλίτσα* είπε:

Mamanino Καλως ήρθες και συ στην παρέα!!! Να πανε όλα καλά σε όλες!!!

Απο συμπτώματα, απο 17η ημέρα απο την περίοδο πρήστηκε το στήθος μου, όπου πλέον έχει πρηστεί πολύ!! Νύστα και κούραση ατονία αρκετή και ανακατωσούρα στο στομάχι!!!! Αυτα τα λίγα!!! Και εχω και γω ενα κοριτσάκι 5 ετων!!

Αααα πολύ καλή ηλικία για να αποκτήσει αδελφάκι η κορούλα σου!! Κ εγω με τον αδελφό μου τόση διαφορά έχουμε ! Να την χαίρεσαι!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Evouska είπε:

Εγώ λίγο πρήξιμο έχω στην κοιλιά  και σήμερα είχα κ λίγο συχνοουρια  μπορώ να πω! Έχω και εξαψεις ζεσταίνομαι πάρα πολύ ειδικά μεχρι το μεσημέρι!!

Κ εγώ είχα αποβολή στην πρώτη μου εγκυμοσύνη τον Ιούλιο και τον Σεπτέμβριο που τελείωσε η 2η περίοδος ξεκινήσαμε προσπάθειες κ τα καταφέραμε πολύ γρήγορα (ευτυχώς!!) . Η αλήθεια είναι οτι κ εγώ ακόμα δεν το έχω πιστέψει και φοβάμαι ! Αλλά θέλω να σκέφτομαι θετικα!!

Εύχομαι μέσα απ την καρδιά μου να τα καταφέρουμε όλες και τον Ιούνιο να κρατάμε τα μπεμπακια μας αγκαλιά!!

Να χαίρεσαι το μικρακι σου ! Πόσο τέλειο που θα έχουν πολύ κοντά γενέθλια!!

Αααα πολύ καλή ηλικία για να αποκτήσει αδελφάκι η κορούλα σου!! Κ εγω με τον αδελφό μου τόση διαφορά έχουμε ! Να την χαίρεσαι!!

Μακάρι αυτή τη φορά να τα καταφέρουμε όλες. Αν εγώ 2/2 τελευταία φοβάμαι πολύ.

Επίσης όπως είπες πονακια περιόδου, πρήξιμο και υπνηλία. Μακάρι να τα καταφέρει το μικρακι κι ας έχω αλλά τοσα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, HopeMe είπε:

Μακάρι αυτή τη φορά να τα καταφέρουμε όλες. Αν εγώ 2/2 τελευταία φοβάμαι πολύ.

Επίσης όπως είπες πονακια περιόδου, πρήξιμο και υπνηλία. Μακάρι να τα καταφέρει το μικρακι κι ας έχω αλλά τοσα

Θα τα καταφέρουμε κορίτσι μου !! ❤Ξεκίνησε καλά η βδομάδα στο άλλο θεματάκι και φέραμε τη θετική ενέργεια κ εδώ! Θα το δεις ! Όλα καλά θα πάνε, προσπαθησε  να είσαι ήρεμη και να μην το σκέφτεσαι κ να αγχώνεσαι !! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evouska είπε:

Εγώ λίγο πρήξιμο έχω στην κοιλιά  και σήμερα είχα κ λίγο συχνοουρια  μπορώ να πω! Έχω και εξαψεις ζεσταίνομαι πάρα πολύ ειδικά μεχρι το μεσημέρι!!

Κ εγώ είχα αποβολή στην πρώτη μου εγκυμοσύνη τον Ιούλιο και τον Σεπτέμβριο που τελείωσε η 2η περίοδος ξεκινήσαμε προσπάθειες κ τα καταφέραμε πολύ γρήγορα (ευτυχώς!!) . Η αλήθεια είναι οτι κ εγώ ακόμα δεν το έχω πιστέψει και φοβάμαι ! Αλλά θέλω να σκέφτομαι θετικα!!

Εύχομαι μέσα απ την καρδιά μου να τα καταφέρουμε όλες και τον Ιούνιο να κρατάμε τα μπεμπακια μας αγκαλιά!!

Να χαίρεσαι το μικρακι σου ! Πόσο τέλειο που θα έχουν πολύ κοντά γενέθλια!!

Αααα πολύ καλή ηλικία για να αποκτήσει αδελφάκι η κορούλα σου!! Κ εγω με τον αδελφό μου τόση διαφορά έχουμε ! Να την χαίρεσαι!!

Χαίρομαι που την βρίσκεις καλή την διαφορά, γιατί λίγο με είχε ανχώσει και αυτο!!! 

Παλινδρομη κύηση είχα μια πριν την κόρη μου στην 8η εβδομάδα, και άλλη μια τον Ιανουάριο φέτος στην 8η πάλι, που εξελίχθηκε σε αποβολή... Απο τότε είχα μεγάλη μείωση στην περίοδο μου και ενω προσπαθούσαμε δεν είχαμε επιτυχία, ενώ όλες τις άλλες φορές τα καταφέρναμε με την πρώτη. Ήμουν σίγουρη πλεον ότι κάτι δεν πήγαινε καλά, οπότε τώρα ανησυχώ λίγο παραπάνω. Ήρεμη θα είμαι μετα την 8η, αν και νομίζω πάντα θα υπάρχει κάτι να με αγχώνει.... Απλά ο υπέρηχος της 8η με φοβίζει αρκετά γιατί εχω πάρει πικρα δυο φορές αφού είχαμε ακούσει καρδούλα..

Όσο για το ζώδιο, ήθελα να έχω παιδάκι δίδυμο!!!  Ελπίζω να μην το μετανιώσω.. :P


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίτσα* είπε:

Χαίρομαι που την βρίσκεις καλή την διαφορά, γιατί λίγο με είχε ανχώσει και αυτο!!! 

Παλινδρομη κύηση είχα μια πριν την κόρη μου στην 8η εβδομάδα, και άλλη μια τον Ιανουάριο φέτος στην 8η πάλι, που εξελίχθηκε σε αποβολή... Απο τότε είχα μεγάλη μείωση στην περίοδο μου και ενω προσπαθούσαμε δεν είχαμε επιτυχία, ενώ όλες τις άλλες φορές τα καταφέρναμε με την πρώτη. Ήμουν σίγουρη πλεον ότι κάτι δεν πήγαινε καλά, οπότε τώρα ανησυχώ λίγο παραπάνω. Ήρεμη θα είμαι μετα την 8η, αν και νομίζω πάντα θα υπάρχει κάτι να με αγχώνει.... Απλά ο υπέρηχος της 8η με φοβίζει αρκετά γιατί εχω πάρει πικρα δυο φορές αφού είχαμε ακούσει καρδούλα..

Όσο για το ζώδιο, ήθελα να έχω παιδάκι δίδυμο!!!  Ελπίζω να μην το μετανιώσω.. :P

Σε νιώθω. Στις 8 με 8,5 εβδομάδες παλλινδρομησαν κι εμένα. Τρέμω να φτάσω ως εκεί.

Όσο για δίδυμους στην οικογένεια είμαι εγώ, ο αρραβωνιαστικός μου και η μεγάλη μου κόρη 16 ετών! Μακάρι να έρθει και 4ος!!

Just now, Evouska είπε:

Θα τα καταφέρουμε κορίτσι μου !! ❤Ξεκίνησε καλά η βδομάδα στο άλλο θεματάκι και φέραμε τη θετική ενέργεια κ εδώ! Θα το δεις ! Όλα καλά θα πάνε, προσπαθησε  να είσαι ήρεμη και να μην το σκέφτεσαι κ να αγχώνεσαι !! 

Για αυτό ακριβώς έγραψα πρώτα στο άλλο θέμα για να ανέβει η ψυχολογία των κοριτσιών και να πάρω λίγη από τη θετική τους ενέργεια

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίτσα* είπε:

Χαίρομαι που την βρίσκεις καλή την διαφορά, γιατί λίγο με είχε ανχώσει και αυτο!!! 

Παλινδρομη κύηση είχα μια πριν την κόρη μου στην 8η εβδομάδα, και άλλη μια τον Ιανουάριο φέτος στην 8η πάλι, που εξελίχθηκε σε αποβολή... Απο τότε είχα μεγάλη μείωση στην περίοδο μου και ενω προσπαθούσαμε δεν είχαμε επιτυχία, ενώ όλες τις άλλες φορές τα καταφέρναμε με την πρώτη. Ήμουν σίγουρη πλεον ότι κάτι δεν πήγαινε καλά, οπότε τώρα ανησυχώ λίγο παραπάνω. Ήρεμη θα είμαι μετα την 8η, αν και νομίζω πάντα θα υπάρχει κάτι να με αγχώνει.... Απλά ο υπέρηχος της 8η με φοβίζει αρκετά γιατί εχω πάρει πικρα δυο φορές αφού είχαμε ακούσει καρδούλα..

Όσο για το ζώδιο, ήθελα να έχω παιδάκι δίδυμο!!!  Ελπίζω να μην το μετανιώσω.. :P

Ναι ναι μια χαρά είναι η διαφορά ίσα ίσα θα σε βοηθάει πολύ η κόρη σου που είναι σε ηλικία που καταλαβαίνει και μπορεί να κάνει πολλά πραγματα! Της το έχεις πει; 

Αρχικα μπράβο σου που συνεχισες την προσπάθεια κ δεν το έβαλες κάτω!! Είδες που μερικές φορές τα καλύτερα έρχονται εκεί που δεν το περιμενεις;; Καταλαβαίνω τον φόβο σου κ εγώ έτσι νιώθω και σκέψου στην πρώτη μου δεν άκουσα καν καρδούλα αφού δεν υπήρχε ανάπτυξη στο έμβρυο.. Εγώ πιστεύω ήρεμη θα είμαι μετά την αυχενικη τόσα που έχω ακούσει χαχα!! Αλλά όπως κ να χει απ την στιγμή που γίνεσαι μαμά σίγουρα δεν θα είσαι ποτέ όπως πριν αυτό το έχω πάρει αποφαση!! Γενικά όμως  θέλω να είμαι  οσο πιο χαλαρή μπορώ.. Με βοήθησε και η σκέψη του γιατρού μου να μην βιαστούμε για εξετάσεις κλπ κ να αφήσω την εγκυμοσύνη να κάνει τη δουλειά που πρέπει χωρίς άγχος κ εξετάσεις! Απ τη μια θέλω να κάνω εδω και τώρα υπέρηχο βέβαια να δω τι γίνεται χαχαχα! Αλλά σκέφτομαι ότι κ στην προηγούμενη που τα έκανα όλα νωρίς τι κατάλαβα; καλύτερα έτσι πιο χαλαρά κ όλα θα γίνουν!!! 

Κορίτσια εγώ από δίδυμους δεν ξέρω αλλά είμαι ταύρος με καρκίνο όποτε κοντά είμαι κ εγώ ε; Ε θα ήθελα να ήταν κ το παιδάκι μου ταυρακι σαν εμένα αλλά γερό να ναι κ ότι να ναι!!! 

@HopeMeπήρες εμένα που ξεκίνησα καλά την εβδομάδα με το τεστακι χαχα όποτε ήρθε το γούρι κ εδω!!!❤❤❤

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Evouska είπε:

Ναι ναι μια χαρά είναι η διαφορά ίσα ίσα θα σε βοηθάει πολύ η κόρη σου που είναι σε ηλικία που καταλαβαίνει και μπορεί να κάνει πολλά πραγματα! Της το έχεις πει; 

Αρχικα μπράβο σου που συνεχισες την προσπάθεια κ δεν το έβαλες κάτω!! Είδες που μερικές φορές τα καλύτερα έρχονται εκεί που δεν το περιμενεις;; Καταλαβαίνω τον φόβο σου κ εγώ έτσι νιώθω και σκέψου στην πρώτη μου δεν άκουσα καν καρδούλα αφού δεν υπήρχε ανάπτυξη στο έμβρυο.. Εγώ πιστεύω ήρεμη θα είμαι μετά την αυχενικη τόσα που έχω ακούσει χαχα!! Αλλά όπως κ να χει απ την στιγμή που γίνεσαι μαμά σίγουρα δεν θα είσαι ποτέ όπως πριν αυτό το έχω πάρει αποφαση!! Γενικά όμως  θέλω να είμαι  οσο πιο χαλαρή μπορώ.. Με βοήθησε και η σκέψη του γιατρού μου να μην βιαστούμε για εξετάσεις κλπ κ να αφήσω την εγκυμοσύνη να κάνει τη δουλειά που πρέπει χωρίς άγχος κ εξετάσεις! Απ τη μια θέλω να κάνω εδω και τώρα υπέρηχο βέβαια να δω τι γίνεται χαχαχα! Αλλά σκέφτομαι ότι κ στην προηγούμενη που τα έκανα όλα νωρίς τι κατάλαβα; καλύτερα έτσι πιο χαλαρά κ όλα θα γίνουν!!! 

Κορίτσια εγώ από δίδυμους δεν ξέρω αλλά είμαι ταύρος με καρκίνο όποτε κοντά είμαι κ εγώ ε; Ε θα ήθελα να ήταν κ το παιδάκι μου ταυρακι σαν εμένα αλλά γερό να ναι κ ότι να ναι!!! 

@HopeMeπήρες εμένα που ξεκίνησα καλά την εβδομάδα με το τεστακι χαχα όποτε ήρθε το γούρι κ εδω!!!❤❤❤

Βασικά είχα κάνει τεστ και Σάββατο και Κυριακή και Δευτέρα και είχαν βγει όλα θετικα αλλά κρυβομουνα... Όταν μίλησες πήρα θάρρος. 

Σήμερα δεν νιώθω έντονα συμπτώματα, να προβληματιστω;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, HopeMe είπε:

Βασικά είχα κάνει τεστ και Σάββατο και Κυριακή και Δευτέρα και είχαν βγει όλα θετικα αλλά κρυβομουνα... Όταν μίλησες πήρα θάρρος. 

Σήμερα δεν νιώθω έντονα συμπτώματα, να προβληματιστω;

Καλησπέρα!!! Όχι να μην ανησυχείς με τα συμπτώματα ετσι είναι. Μπορεί να νιώθεις λιγο καλύτερα, αλλά επιστρέφουν και πάλι μην φοβάσαι. 


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, HopeMe είπε:

Βασικά είχα κάνει τεστ και Σάββατο και Κυριακή και Δευτέρα και είχαν βγει όλα θετικα αλλά κρυβομουνα... Όταν μίλησες πήρα θάρρος. 

Σήμερα δεν νιώθω έντονα συμπτώματα, να προβληματιστω;

Όχι καλέ... Κανένας προβληματισμός. Συγχαρητήρια, μια ανέφελη εγκυμοσυνη. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, HopeMe είπε:

Βασικά είχα κάνει τεστ και Σάββατο και Κυριακή και Δευτέρα και είχαν βγει όλα θετικα αλλά κρυβομουνα... Όταν μίλησες πήρα θάρρος. 

Σήμερα δεν νιώθω έντονα συμπτώματα, να προβληματιστω;

Γλυκούλα μουυυ!❤

Όχι εννοείται μην αγχώνεσαι, τα συμπτώματα ειναι μια μέρα έτσι μια μερα αλλιώς! Είπαμε δεν αγχωνομαστε όλα καλα θα μας πάνε!  

Κορίτσια υπέρηχο πότε θα κάνετε εσείς;; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...