Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Αχ μην κάνεις τεστ τόσο νωρίς,τζάμπα λεφτά ρε συ..Εμένα μέχρι χθες το πρωί έδειχνε αρνητικό,το μεσημέρι έδειξε αχνό θετικο.Περιμενε έξι μέρες τουλάχιστον,γιατί αλλιώς θα σου δείξει αρνητικό και θα στεναχωρεθεις.

      Αυτό βασικά …. 

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

πρίν από 22 λεπτά , alina80 είπε:

Καλησπέρα. Καλό σκ! 380 η τρίτη χοριακη. Θα μιλήσω με τον γιατρό μου να μου πει ποτέ ο πρώτος υπέρηχος. 

τελεια χοριακη κοπελα μου!! με το καλο να κανετε και τον υπερηχο!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα σας κορίτσια μου! 31-33 μέρες κύκλο, και σήμερα στην 9η ημέρα καθυστέρησης με τελευταία περίοδο 1/09 ❤️ Έκανα τεστακι και βγήκε θετικό! Περιμένω Δευτέρα να πάω για την πρώτη μετρηση της χοριακης καθώς και ξεκίνησα filicin (αν δεν γράφω λάθος) 

3 ώρες πρίν, Evouska είπε:

τελεια χοριακη κοπελα μου!! με το καλο να κανετε και τον υπερηχο!!

Κορίτσι μου σε ποια ημέρα καθυστέρησης είσαι; Εύχομαι ολόψυχα με το καλό σε όλες μας! ❤️

  • Μου αρέσει 3

vQnfp3.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Boockie είπε:

Καλησπέρα σας κορίτσια μου! 31-33 μέρες κύκλο, και σήμερα στην 9η ημέρα καθυστέρησης με τελευταία περίοδο 1/09 ❤️ Έκανα τεστακι και βγήκε θετικό! Περιμένω Δευτέρα να πάω για την πρώτη μετρηση της χοριακης καθώς και ξεκίνησα filicin (αν δεν γράφω λάθος) 

Κορίτσι μου σε ποια ημέρα καθυστέρησης είσαι; Εύχομαι ολόψυχα με το καλό σε όλες μας! ❤️

Καλημέρα, καλώς ήρθες! εύχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσύνη σε όλες μας.

Κοντά είμαστε! Τελευταία περίοδος 2/9 εγώ με κύκλο 33-35 ημερών. Είχα θετικό τεστ από προηγούμενο Σάββατο (5 μέρες την την περίοδο) και επιβεβαίωσα με χοριακη την Τρίτη (1 μέρα πριν τη περίοδο).

Πώς κρατήθηκε τόσο πολύ για να κάνεις τεστ; Εγώ θα έσκασα :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, HopeMe είπε:

Καλημέρα, καλώς ήρθες! εύχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσύνη σε όλες μας.

Κοντά είμαστε! Τελευταία περίοδος 2/9 εγώ με κύκλο 33-35 ημερών. Είχα θετικό τεστ από προηγούμενο Σάββατο (5 μέρες την την περίοδο) και επιβεβαίωσα με χοριακη την Τρίτη (1 μέρα πριν τη περίοδο).

Πώς κρατήθηκε τόσο πολύ για να κάνεις τεστ; Εγώ θα έσκασα :)

Έλα μου ντε;; Πίστευα ότι ίσως ήταν κάποιο κρύωμα λόγω καλοκαιριού!Γενικά προσπαθούμε για παιδί εδώ και 2 χρόνια περίπου οπότε για να μην στα πολυλογώ είχα αρχίσει να εγκαταλείπω το θέμα της εγκυμοσύνης! Τι συμπτώματα έχεις; Εγώ είχα 25η μέρα 3 μέρες σκούρες εκκρίσεις οι οποίες κόπηκαν μαχαίρι, αλλά κυρίως έμοιαζα πάρα μα πάρα πολύ εξαντλημένη εδώ και 1 εβδομάδα , με αρκετές ζαλάδες...


vQnfp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Boockie είπε:

Έλα μου ντε;; Πίστευα ότι ίσως ήταν κάποιο κρύωμα λόγω καλοκαιριού!Γενικά προσπαθούμε για παιδί εδώ και 2 χρόνια περίπου οπότε για να μην στα πολυλογώ είχα αρχίσει να εγκαταλείπω το θέμα της εγκυμοσύνης! Τι συμπτώματα έχεις; Εγώ είχα 25η μέρα 3 μέρες σκούρες εκκρίσεις οι οποίες κόπηκαν μαχαίρι, αλλά κυρίως έμοιαζα πάρα μα πάρα πολύ εξαντλημένη εδώ και 1 εβδομάδα , με αρκετές ζαλάδες...

Τα ίδια και πρησμένο στήθος, πονακια χαμηλα. Μακάρι να είναι όλα καλά εκεί μέσα :wub:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, HopeMe είπε:

Τα ίδια και πρησμένο στήθος, πονακια χαμηλα. Μακάρι να είναι όλα καλά εκεί μέσα :wub:

Κοριτσάκι μου μακάρι να πάνε καλά για όλες τις μελλοντικες μανούλες του κόσμου, εννοείται και για εμάς! Γνωρίζεις πότε περίπου προγραμματίζεται η πρώτη επίσκεψη; 


vQnfp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Boockie είπε:

Κοριτσάκι μου μακάρι να πάνε καλά για όλες τις μελλοντικες μανούλες του κόσμου, εννοείται και για εμάς! Γνωρίζεις πότε περίπου προγραμματίζεται η πρώτη επίσκεψη; 

Δεν γνωρίζω ακόμη. Τι επόμενες ημέρες θα ξερω. Εσύ;

Τα υπόλοιπα κορίτσια πως είναι σήμερα? :wub:

Just now, HopeMe είπε:

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, HopeMe είπε:

Δεν γνωρίζω ακόμη. Τι επόμενες ημέρες θα ξερω. Εσύ;

Τα υπόλοιπα κορίτσια πως είναι σήμερα? :wub:

 

Ιδέα δεν έχω κ εγώ! Το μόνο που μου είπε να κανω ήταν εάν προλάβαινα εχθές να κανω β χοριακη, αλλά δυστυχώς 2 η ώρα που έμαθα τα αποτελέσματα, δεν έκαναν αιμοληψίες! Αύριο θα πάω για την πρώτη μετρηση και λογικά μετά από 2 μέρες θα μου πει και για δευτερη! Τίποτα άλλο από πλευράς του. 
Ναι ας μας πουν και εκείνες πως τα πάνε ❤️


vQnfp3.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Boockie είπε:

Καλησπέρα σας κορίτσια μου! 31-33 μέρες κύκλο, και σήμερα στην 9η ημέρα καθυστέρησης με τελευταία περίοδο 1/09 ❤️ Έκανα τεστακι και βγήκε θετικό! Περιμένω Δευτέρα να πάω για την πρώτη μετρηση της χοριακης καθώς και ξεκίνησα filicin (αν δεν γράφω λάθος) 

Κορίτσι μου σε ποια ημέρα καθυστέρησης είσαι; Εύχομαι ολόψυχα με το καλό σε όλες μας! ❤️

Κοριτσάκι μου συγχαρητήρια!!! Μια τελειομηνη και ήρεμη εγκυμοσύνη σου εύχομαι!! 

Πολυ κοντα ειμαστε εγω ειχα ΤΕΡ 6/9! Εχω κύκλο 27-28 ημερών κ τη Δευτέρα ήταν η πρώτη μέρα καθυστέρησης που έκανα κ το τεστ! Σήμερα είμαι 7η μέρα καθυστέρησης, στο ημερολόγιο με δείχνει 5 εβδομάδων ! Γενικά νιώθω μια κούραση ,έχω συχνοουρια κ εχω κάποια πονακια στη μέση ! Ο γιατρός που τον πήρα τη Δευτέρα μου είπε να βρεθούμε σε 2 εβδομάδες! Αλλά ο κάθε γιατρός το χειρίζεται διαφορετικά,  κάποιοι θέλουν να σε βλέπουν πιο νωρίς γύρω στην 5η εβδομάδα να δουν σακο, εμβρυικα στοιχεία κλπ και κάποιοι προτιμούν αργά! Συνήθως μετά την 6η εβδομάδα ακούς κ καρδούλα! 

Κ εγώ παίρνω fanolit Είναι το ίδιο με το filicine, από όταν ξεκινήσαμε τις προσπάθειες ! 

@Boockie είναι η πρωτη σου εγκυμοσύνη;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Evouska είπε:

Κοριτσάκι μου συγχαρητήρια!!! Μια τελειομηνη και ήρεμη εγκυμοσύνη σου εύχομαι!! 

Πολυ κοντα ειμαστε εγω ειχα ΤΕΡ 6/9! Εχω κύκλο 27-28 ημερών κ τη Δευτέρα ήταν η πρώτη μέρα καθυστέρησης που έκανα κ το τεστ! Σήμερα είμαι 7η μέρα καθυστέρησης, στο ημερολόγιο με δείχνει 5 εβδομάδων ! Γενικά νιώθω μια κούραση ,έχω συχνοουρια κ εχω κάποια πονακια στη μέση ! Ο γιατρός που τον πήρα τη Δευτέρα μου είπε να βρεθούμε σε 2 εβδομάδες! Αλλά ο κάθε γιατρός το χειρίζεται διαφορετικά,  κάποιοι θέλουν να σε βλέπουν πιο νωρίς γύρω στην 5η εβδομάδα να δουν σακο, εμβρυικα στοιχεία κλπ και κάποιοι προτιμούν αργά! Συνήθως μετά την 6η εβδομάδα ακούς κ καρδούλα! 

Κ εγώ παίρνω fanolit Είναι το ίδιο με το filicine, από όταν ξεκινήσαμε τις προσπάθειες ! 

@Boockie είναι η πρωτη σου εγκυμοσύνη;;

Εγώ σήμερα είμαι 5η εβδομάδα και 5 ημερών.. έτσι το υπολόγισε τουλάχιστον μια εφαρμογή στο Ίντερνετ.. Διάβασα πως ο γιατρός βρίσκει ακριβώς μέσω του υπερήχου την ‘ηλικια’ του εμβρύου. Έχω πάρα πολλές απορίες γενικά, είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη και είμαι μόλις 25 ετών!  Έχεις κάνει β´ χοριακη; Και αν είναι τι ποσά είχες; Εγώ αύριο θα πάω!


vQnfp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Boockie είπε:

Εγώ σήμερα είμαι 5η εβδομάδα και 5 ημερών.. έτσι το υπολόγισε τουλάχιστον μια εφαρμογή στο Ίντερνετ.. Διάβασα πως ο γιατρός βρίσκει ακριβώς μέσω του υπερήχου την ‘ηλικια’ του εμβρύου. Έχω πάρα πολλές απορίες γενικά, είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη και είμαι μόλις 25 ετών!  Έχεις κάνει β´ χοριακη; Και αν είναι τι ποσά είχες; Εγώ αύριο θα πάω!

Όχι δεν έχω κάνει χοριακη ο γιατρός μου είπε ότι απ τη στιγμή που δεν έχω αίμα η καφέ υγρά  δε χρειάζεται και να μην αγχώνομαι! Εγώ είμαι 29, κ είναι η δεύτερη μου εγκυμοσύνη, δυστυχώς η πρώτη τον Ιούλιο παλινδρόμησε στην 7η-8η εβδομάδα! Εύχομαι αυτή τη φορά να πάνε όλα καλά και γενικά είμαι πολύ θετική! 

Αυτό που λες για την ηλικία του εμβρύου ισχύει αφού νομίζω αργότερα μπορεί να σου πει και πότε έγινε περίπου η σύλληψη μέσω του υπερηχου, αλλά δεν είχα φτάσει μέχρι εκεί στην προηγούμενη εγκυμοσύνη όποτε δεν ξέρω πότε γίνεται αυτό!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evouska είπε:

Όχι δεν έχω κάνει χοριακη ο γιατρός μου είπε ότι απ τη στιγμή που δεν έχω αίμα η καφέ υγρά  δε χρειάζεται και να μην αγχώνομαι! Εγώ είμαι 29, κ είναι η δεύτερη μου εγκυμοσύνη, δυστυχώς η πρώτη τον Ιούλιο παλινδρόμησε στην 7η-8η εβδομάδα! Εύχομαι αυτή τη φορά να πάνε όλα καλά και γενικά είμαι πολύ θετική! 

Αυτό που λες για την ηλικία του εμβρύου ισχύει αφού νομίζω αργότερα μπορεί να σου πει και πότε έγινε περίπου η σύλληψη μέσω του υπερηχου, αλλά δεν είχα φτάσει μέχρι εκεί στην προηγούμενη εγκυμοσύνη όποτε δεν ξέρω πότε γίνεται αυτό!! 

Κορίτσι μου εύχομαι να σου πάνε όλα όπως εσυ επιθυμεις και ακόμη καλύτερα! Αύριο θα σας ανεβάσω και την πρώτη χοριακη ❤️

  • Μου αρέσει 2

vQnfp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Boockie είπε:

Κορίτσι μου εύχομαι να σου πάνε όλα όπως εσυ επιθυμεις και ακόμη καλύτερα! Αύριο θα σας ανεβάσω και την πρώτη χοριακη ❤️

Καλά αποτελέσματα να έχεις κοριτσάκι μου! Ευχαριστώ πολύ πολύ για τις ευχές! ❤❤❤

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 10/4/2020 at 3:18 AM, FlowerMom said:

Περιμένω παρέα από κορίτσια που είναι αρκετά θαρραλέα ώστε να κάνουν παιδιά με ζώδιο δίδυμο :razz:

Καλησπέρα!!!!!αν όλα πάνε καλά εγώ θα είμαι μια από τις μανουλες με διδυμακι!!!

  • Μου αρέσει 5

xiA6p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...