Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • κοριτσιααα αύριο εχω γιατρό να δούμε τον τράχηλο και μεθαύριο εχω υπερηχογράφημα καρδιάς του εμβρύου !!! για ποιο να πρώτο αγχωθώ δεν ξέρω! το θετικό είναι ότι σήμερα ξύπνησα 4η μέρα σερί χωρίς πονάκια περιόδου…. δεν έχει ξαναγίνει ! βασικα από την περιδεση κ έπειτα δλδ 12 μέρες με έχουν πιάσει μόνο 2 φορες! λέτε ν γίνεται  δουλίτσα ; 

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

Just now, HopeMe είπε:

Αγάπες μου! Σας ευχαριστώ.... Φυσάω και το γιαούρτι πλέον. 

@Evouska θα μιλήσω .ε τον γιατρό μου Δευτέρα και μάλλον θα με δει Τετάρτη. Δευτέρα θα γνωριζω

Εσείς;

Εγώ τη Δευτέρα που μίλησα με τον γιατρό μου είπε σε 2 βδομάδες να τον πάρω να κανονίσουμε άρα θα πάω σίγουρα μετά τις 19 του μήνα αλλά δε ξέρω ακριβώς πότε! Καλύτερα,  γιατί 18 του μήνα κλείνω τις 6 εβδομάδες όποτε όταν πάω να ακούσω κ καρδιά αμέσως! Φτου φτου αν πάνε όλα καλά μέχρι τότε!!

Και σκέφτηκα αν είναι όλα καλα τότε να το πούμε στους γονείς μας γιατί την προηγούμενη φορά το ήξεραν απ την αρχή και είχαν στεναχωρηθεί πάρα πολύ που τελικά δεν πήγε καλά.. εσείς το έχετε πει στους δικούς σας;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Evouska είπε:

Εγώ τη Δευτέρα που μίλησα με τον γιατρό μου είπε σε 2 βδομάδες να τον πάρω να κανονίσουμε άρα θα πάω σίγουρα μετά τις 19 του μήνα αλλά δε ξέρω ακριβώς πότε! Καλύτερα,  γιατί 18 του μήνα κλείνω τις 6 εβδομάδες όποτε όταν πάω να ακούσω κ καρδιά αμέσως! Φτου φτου αν πάνε όλα καλά μέχρι τότε!!

Και σκέφτηκα αν είναι όλα καλα τότε να το πούμε στους γονείς μας γιατί την προηγούμενη φορά το ήξεραν απ την αρχή και είχαν στεναχωρηθεί πάρα πολύ.. εσείς το έχετε πει στους δικούς σας;;

Σε κανέναν. Ούτε τη δεύτερη φορά το είχαμε πει μέχρι που παλλινδρομησε και τους ενημερώσαμε μετά.

Τώρα μετά την τροφοβλάστη θα το πω, πρώτα ο Θεός αν μας αξίωσει!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, HopeMe είπε:

Σε κανέναν. Ούτε τη δεύτερη φορά το είχαμε πει μέχρι που παλλινδρομησε και τους ενημερώσαμε μετά.

Τώρα μετά την τροφοβλάστη θα το πω, πρώτα ο Θεός αν μας αξίωσει!

Η τροφοβλαστηση γίνεται στην Αυχενική;; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evouska είπε:

Εγώ τη Δευτέρα που μίλησα με τον γιατρό μου είπε σε 2 βδομάδες να τον πάρω να κανονίσουμε άρα θα πάω σίγουρα μετά τις 19 του μήνα αλλά δε ξέρω ακριβώς πότε! Καλύτερα,  γιατί 18 του μήνα κλείνω τις 6 εβδομάδες όποτε όταν πάω να ακούσω κ καρδιά αμέσως! Φτου φτου αν πάνε όλα καλά μέχρι τότε!!

Και σκέφτηκα αν είναι όλα καλα τότε να το πούμε στους γονείς μας γιατί την προηγούμενη φορά το ήξεραν απ την αρχή και είχαν στεναχωρηθεί πάρα πολύ που τελικά δεν πήγε καλά.. εσείς το έχετε πει στους δικούς σας;;

Μόνο δυο-τρεις φίλες μου το ξέρουν. Δεν είχαμε πει ότι πάμε για άλλη εξωσωματική. Έχω φτιάξει και ένα φορμακι στον μικρό που το λέει και σκέφτομαι να το πούμε σήμερα στους δικούς μου

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Evouska είπε:

Η τροφοβλαστηση γίνεται στην Αυχενική;; 

Είναι ανεξάρτητες εξετάσεις και γίνονται περίπου την ίδια χρονική περίοδο. Η αυχενική σου δείχνει πιθανότητες πχ 1/1000 (δεν σου λέει αν είσαι αυτή η 1 πιθανότητα) και είναι απεικονιστική εξέταση. Η ληψη τροφοβλάστης είναι διάγνωση που γίνεται από το ,dna του πλακούντα δηλ σου λέει έχεις ή δεν έχεις την πάθηση.

Τη συστήνουν σε ηλικία άνω των 35 ετών η αν έχει βγει μεγάλη ποσοστό πιθανότητας να πάσχει το έμβρυο κατά την αυχενική.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια καλησπέρα. Εμένα ο γιατρός μου είπε να πάω την επόμενη Παρασκευή. Θα είμαι 5+3 νομίζω. Να δούμε σάκο και εμβρυικα στοιχεία.

Κι εμείς δεν το έχουμε πει πουθενά ακόμα. Είχαμε στο παρελθόν μία παλλινδρομη στην 8η εβδομάδα και είμαστε επιφυλακτικοι. Αν πάμε όλα καλά θα το ανακοινωσουμε όταν ακούσουμε και καρδούλα. 

Από συμπτώματα πολύ λίγα πονακια περιόδου έχω και λίγο με πονάει η μέση. Αλλά δεν μπορώ να πω ότι ξεκουράζομαι κιόλας! Όλη μέρα παιδί δουλειά σπίτι, δεν έχω καθόλου βοήθεια και ο άντρας μου δουλεύει μέχρις τις 8.. Έχω αρχίσει και αγχώνομαι πώς θα τα βγάλουμε πέρα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 10/5/2020 at 4:29 PM, Blonde said:

Ντάξει σε λάτρεψα χαχχαχ:x

Κορίτσια κια εγώ το ίδιο! 

Κορίτσια ελπιζω να είστε όλες καλά!  εγώ περιμένω την 2η χοριακη αύριο την 1η την έκανα χθες - 11 μερα από εμβρυομεταφορα και ήταν 210- Ειναι η 1η φορά και έχω μπερδευτεί πολύ με τους υπολογισμούς εβδομάδων. Είναι από εξωσωματική και η εμβρυομεταφορα έγινε 23.09. Όταν λέτε τεπ εννοειτε από την 1η μέρα της τελευταίας περιόδου? Αν είσαι από εξωσωματική το υπολογίζεις αλλιώς? Εμένα η τελευταία περίοδος-1η μέρα - ήταν 8/09.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Scarlet86 είπε:

Κορίτσια κια εγώ το ίδιο! 

Κορίτσια ελπιζω να είστε όλες καλά!  εγώ περιμένω την 2η χοριακη αύριο την 1η την έκανα χθες - 11 μερα από εμβρυομεταφορα και ήταν 210- Ειναι η 1η φορά και έχω μπερδευτεί πολύ με τους υπολογισμούς εβδομάδων. Είναι από εξωσωματική και η εμβρυομεταφορα έγινε 23.09. Όταν λέτε τεπ εννοειτε από την 1η μέρα της τελευταίας περιόδου? Αν είσαι από εξωσωματική το υπολογίζεις αλλιώς? Εμένα η τελευταία περίοδος-1η μέρα - ήταν 8/09.

Καλησπέρα κορίτσί μου ! Σου εύχομαι μια ήρεμη τελειομηνη εγκυμοσύνη! Εγώ με φυσική σύλληψη είμαι, δεν γνωρίζω πως μετράμε τις εβδομάδες όταν είμαστε από εξωσωματική! Αλλά αν μπεις στο θέμα "καφέ εξωσωματικής 2020 " και ρωτήσεις σίγουρα θα μπορούν να σε βοηθήσουν οι κοπέλες!!❤

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ Τετάρτη 14/10 μεσημέρι έχω το πρώτο ραντεβού στον γυναικολόγο και θα είμαι 5w6d, σχεδόν κλεισμένη η 6η εβδομάδα δηλαδή. 
Λέτε να είμαστε τυχεροί και να ακούσουμε καρδούλα;

Κι εμείς σε ένα άτομο ο καθένας μας το έχει πει (φίλους, όχι γονείς) γιατί καήκαμε την πρώτη φορά που το είχαμε πει παντού και παλινδρόμησε. Αν ακούσουμε καρδιά θα τα πούμε είπαμε :wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, FlowerMom είπε:

Κι εγώ Τετάρτη 14/10 μεσημέρι έχω το πρώτο ραντεβού στον γυναικολόγο και θα είμαι 5w6d, σχεδόν κλεισμένη η 6η εβδομάδα δηλαδή. 
Λέτε να είμαστε τυχεροί και να ακούσουμε καρδούλα;

Κι εμείς σε ένα άτομο ο καθένας μας το έχει πει (φίλους, όχι γονείς) γιατί καήκαμε την πρώτη φορά που το είχαμε πει παντού και παλινδρόμησε. Αν ακούσουμε καρδιά θα τα πούμε είπαμε :wub:

Αχ μακάρι να ακούσετε και καρδούλα κοριτσάκι μου !!! 

Κ εμείς πουθενά ακόμα, το είπε ο αρραβωνιαστικος μου στον κολλητό του μόνο που ξέρουμε ότι δε θα το πει!! Καλύτερα αργότερα να είμαστε πιο σίγουροι!!

Ρε κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι,  αν αυτή την περίοδο κολλήσουμε κάτι ίωση η κρύωμα τι γίνεται;; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα σας!!! Υγιείς και τελειομηνες εγκυμοσυνες σε όλες!!! Είδα το θέμα κ είπα να μπω να αγγίξω παλι τη χαρά της αρχής της εγκυμοσύνης.. Με τις χοριακες... Την καρδουλα... Εγώ έχω αυχενικη 15/10 που θα είμαι κ 12 εβδομάδων... 

Με το καλό σε όλες μας!! 

  • Μου αρέσει 3

oIf5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν κρατήθηκα τελικά! Έκανα άλλη μια χοριακή σήμερα (σαν τον ναρκομανή που ψάχνει τη δόση του!) και υποσχέθηκα στον εαυτό μου να μην ξανακάνω άλλη μέχρι το ραντεβού στο γιατρό την Τετάρτη .... 

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, mairy2021 είπε:

Καλημερα σας!!! Υγιείς και τελειομηνες εγκυμοσυνες σε όλες!!! Είδα το θέμα κ είπα να μπω να αγγίξω παλι τη χαρά της αρχής της εγκυμοσύνης.. Με τις χοριακες... Την καρδουλα... Εγώ έχω αυχενικη 15/10 που θα είμαι κ 12 εβδομάδων... 

Με το καλό σε όλες μας!! 

 Με το καλό! Καλά αποτελέσματα να έχεις! Εμείς εδώ αγωνιούμε, τα ξέρεις

Just now, FlowerMom είπε:

Δεν κρατήθηκα τελικά! Έκανα άλλη μια χοριακή σήμερα (σαν τον ναρκομανή που ψάχνει τη δόση του!) και υποσχέθηκα στον εαυτό μου να μην ξανακάνω άλλη μέχρι το ραντεβού στο γιατρό την Τετάρτη .... 

Καλά αποτελέσματα! Ενημέρωσε μας!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamanino είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια μου με τα σποράκια! Πώς είστε σήμερα; 

γεια σου κοριτσακι μου γλυκο! εγω νομιζω κολλησα κρυωματακι απο το βαφτιστηρι μου χθες! σημερα εχω λιγη καταρροη αλλα ελπιζω να μου περασει συντομα! κατα τ'αλλα απο συμπτωματα δυσπεψια  εχω λιγο και πονακια στη μεση! εσειιιιις; πως πατε κοριτσια μου;;

@FlowerMom δεν υπαρχεις με τις χοριακες χαχαχα! σταματα να αγχωνεσαιιιιιιι! εισαι εγκυος!!απολαυσε το!!:wub:

@mairy2021 κοπελα μου μας καταλαβαινεις τι αγχος εχουμε τωρα στην αρχη!!σου ευχομαι μια ηρεμη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη και τελεια αποτελεσματα στην αυχενικη σου!! :wub::wub:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...