Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 3 λεπτά , Bluee19 είπε:

      η οικονομ σου είχε πει πως έχει λίγο αυξημένες τιμές απλώς δεν χρειάζεσαι αντιπηκτικές ή σου είχε πει πως η εξετάσεις σου είναι καθαρές ; 

      Η οικονομ μου είχε κάνει κάποιες βασικές εξετάσεις (πρωτεΐνη c,s , αντιπηκτικό λύκου,καρδιολογική,  αντί θρόμβινη) και βάσει αυτών και του ιστορικού μου είχε πει πως δεν χρειάζεται να κάνω τον γονιδιακό έλεγχο για τις μεταλλάξεις. Το ίδιο είπε κ ο γυναικολόγος και εγω τώρα επέμενα και μου τις έδωσε και ενώ όλα είναι καλά βγήκε το PAI-1. Φφφ φοβάμαι κορίτσια μήπως έχει γίνει ήδη κάτι κακό 

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

10 ώρες πρίν, FlowerMom είπε:

Ρε κορίτσια την κοιλιά σας την αισθάνεστε κάπως μεγαλύτερη; Εγώ νομίζω βλέπω διαφορά... ή λέτε να είναι η ιδέα μου;μ

Σίγουρα πρέπει να ναι πρησμένη αλλά όχι φουσκωμένη λόγω εγκυμοσύνης.. ίσως να οφείλεται στην αλλαγή του ορμονικού προφίλ μας 


vQnfp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Boockie είπε:
Just now, Boockie είπε:
10 ώρες πρίν, FlowerMom είπε:

Ρε κορίτσια την κοιλιά σας την αισθάνεστε κάπως μεγαλύτερη; Εγώ νομίζω βλέπω διαφορά... ή λέτε να είναι η ιδέα μου;μ

Εγώ την νιώθω 4 μηνών.  ΣοβΑρα. Πολύ πρησμένη 

Just now, Mamanino είπε:

Τέλεια! Συγχαρητήρια! Με το καλό να έχεις μία καλή εγκυμοσύνη και ένα γερό μωράκι!! 

Ευχαριστώ πάρα πολύ. Μακάρι όλα να μας πάνε καλά κ να έχουμε τελειομηνες εγκυμοσύνες με υγιή παιδιά

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva1986 είπε:

Ευχαριστώ πάρα πολύ. Μακάρι όλα να μας πάνε καλά κ να έχουμε τελειομηνες εγκυμοσύνες με υγιή παιδιά

Αφήστε τι έπαθα χθες.. φταρνίστηκα και με έπιασε ένας σφαχτής χαμηλά, εκεί που πονάει η κοιλιά μας στην περίοδο..! Λέω πάει, αυτό ήταν! Ευτυχώς με το πέρασμα της ώρας επανήλθα.. Σήμερα πεινάω και νυστάζω πολύ 


vQnfp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva1986 είπε:

Ωχ κ γω φοβάμαι να φτερνιστω.  Το έχω πάθει κ στην προηγούμενη εγκυμοσύνη. Εγώ όλη μέρα νυστα στον καναπέ την βγάζω. Κουράζομαι με το παραμικρός τ

Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη σου είχες ναυτίες και εμετούς; Όσο το σκέφτομαι πως οι περισσότερες το περνάνε, δεν μου αρέσει καθόλου! Πάντα είχα θέμα με το θέμα εμετός!


vQnfp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Boockie είπε:

Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη σου είχες ναυτίες και εμετούς; Όσο το σκέφτομαι πως οι περισσότερες το περνάνε, δεν μου αρέσει καθόλου! Πάντα είχα θέμα με το θέμα εμετός!

Είχα ναυτία σχεδόν όλη μέρα. Το 1 ο τρίμηνο.  Αλλά επειδή είμαι σιχασιαρα οδό μπορούσα το κρατούσα κ δεν έκανα ποτέ.  Εσύ;είναι το πρώτο σ;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mpizelaki_mou είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!!! Δυσκολεύομαι πολύ να καταλάβω πως λειτουργεί το forum...το quote σημαίνει απάντηση???χαχαχαχχαχαχαχα 

Εμείς θα σε βοηθήσουμε μπιζελακι μου! Το quote το κάνεις όταν θέλεις να απαντήσεις σε ένα σχόλιο άλλης κοπέλας! Έτσι της έρχεται ειδοποίηση για να δει το σχόλιο σου ! Γενικά είναι προτιμότερο να κάνεις quote το σχόλια κάποιας για να μην χάνεται η απάντηση σου! Επίσης μπορείς να γράψεις δική σου απάντηση και αν θέλεις να κανείς τάγκ κάποια από εμάς με το @ Και το όνομα της όπως το γράφει χωρίς κενό αναμεσα! Κ έτσι πάλι παίρνει ειδοποίηση η κοπέλα που έχεις κάνει τάγκ κ θα δει την απάντηση σου! 

Κορίτσια θελετε να βάλουμε τικεράκια για να φαίνεται πόσο είναι η καθεμία;; 

1 ώρα πρίν, Eva1986 είπε:

Ναι έχω άλλον ένα μικρό κοντά στα 4!!! 

Όλα με το καλό να μας πάνε κορίτσια Μ

Πήρα κ σε γυναικολόγο Μ πε να πάω την άλλη τρίτη.  

 

Να τον χαίρεσαι τον μπομπιρακο σου!!! Με το καλό να κάνεις και τον υπέρηχο κοπέλα μου! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Evouska είπε:

Εμείς θα σε βοηθήσουμε μπιζελακι μου! Το quote το κάνεις όταν θέλεις να απαντήσεις σε ένα σχόλιο άλλης κοπέλας! Έτσι της έρχεται ειδοποίηση για να δει το σχόλιο σου ! Γενικά είναι προτιμότερο να κάνεις quote το σχόλια κάποιας για να μην χάνεται η απάντηση σου! Επίσης μπορείς να γράψεις δική σου απάντηση και αν θέλεις να κανείς τάγκ κάποια από εμάς με το @ Και το όνομα της όπως το γράφει χωρίς κενό αναμεσα! Κ έτσι πάλι παίρνει ειδοποίηση η κοπέλα που έχεις κάνει τάγκ κ θα δει την απάντηση σου! 

Κορίτσια θελετε να βάλουμε τικεράκια για να φαίνεται πόσο είναι η καθεμία;; 

Ναι ωραία ιδέα τα τικερακια. Στο γιο μου δεν κατάφερα ποτέ να φτιάξω ένα! 

Καλησπέρα καλή εβδομάδα. Τι κάνετε; Εγώ πάω για τον πρώτο υπερηχο την Παρασκευή! 

Πότε έχετε εσείς υπέρηχο; Η @FlowerMom νομίζω πάει Τετάρτη -σωστά κορίτσι; 

@Eva1986 καλώς ηρθες. Με το καλό!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evouska είπε:

Εμείς θα σε βοηθήσουμε μπιζελακι μου! Το quote το κάνεις όταν θέλεις να απαντήσεις σε ένα σχόλιο άλλης κοπέλας! Έτσι της έρχεται ειδοποίηση για να δει το σχόλιο σου ! Γενικά είναι προτιμότερο να κάνεις quote το σχόλια κάποιας για να μην χάνεται η απάντηση σου! Επίσης μπορείς να γράψεις δική σου απάντηση και αν θέλεις να κανείς τάγκ κάποια από εμάς με το @ Και το όνομα της όπως το γράφει χωρίς κενό αναμεσα! Κ έτσι πάλι παίρνει ειδοποίηση η κοπέλα που έχεις κάνει τάγκ κ θα δει την απάντηση σου! 

Κορίτσια θελετε να βάλουμε τικεράκια για να φαίνεται πόσο είναι η καθεμία;; 

Να τον χαίρεσαι τον μπομπιρακο σου!!! Με το καλό να κάνεις και τον υπέρηχο κοπέλα μου! 

Ευχαριστώ!! Ποτέ θα πας για υπέρηχο; Να βάλουμε τικερακια.  Αλλά πώς;

Κορίτσια Μ όσες δεν  πήγατε για υπέρηχο,όταν κλείσατε να πάτε πόσο θα είστε;

Link to comment
Share on other sites

Just now, alina80 said:

Ναι ωραία ιδέα τα τικερακια. Στο γιο μου δεν κατάφερα ποτέ να φτιάξω ένα! 

Καλησπέρα καλή εβδομάδα. Τι κάνετε; Εγώ πάω για τον πρώτο υπερηχο την Παρασκευή! 

Πότε έχετε εσείς υπέρηχο; Η @FlowerMom νομίζω πάει Τετάρτη -σωστά κορίτσι; 

 

 

Σωστά!!! Μετράω τις μερες. Θα φάω τα μαλλιά μου μέχρι Τετάρτη μεσημέρι. Γεμίζω τις μερες όσο πιο πολύ μπορώ για να περνάει η μέρα και να μην το σκέφτομαι...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, FlowerMom είπε:

Σωστά!!! Μετράω τις μερες. Θα φάω τα μαλλιά μου μέχρι Τετάρτη μεσημέρι. Γεμίζω τις μερες όσο πιο πολύ μπορώ για να περνάει η μέρα και να μην το σκέφτομαι...

Έφτασε η ώρα. Μια μέρα έμεινε. (Η σημερινή πέρασε, την Τετάρτη θα πας, μόνο η Τρίτη έμεινε :)).

Εσύ θα κάνεις την αρχή νομίζω των υπερήχων.

Just now, Eva1986 είπε:

Ευχαριστώ!! Ποτέ θα πας για υπέρηχο; Να βάλουμε τικερακια.  Αλλά πώς;

Κορίτσια Μ όσες δεν  πήγατε για υπέρηχο,όταν κλείσατε να πάτε πόσο θα είστε;

Εγώ θα πάω την Παρασκευή, θα είμαι 5w4d

Link to comment
Share on other sites

Just now, FlowerMom είπε:

Σωστά!!! Μετράω τις μερες. Θα φάω τα μαλλιά μου μέχρι Τετάρτη μεσημέρι. Γεμίζω τις μερες όσο πιο πολύ μπορώ για να περνάει η μέρα και να μην το σκέφτομαι...

Καλησπέρα! Μόλις γύρισα από τη δουλειά και σας διαβάζω με την ησυχία μου. 

Σήμερα έκανα επανάληψη χοριακης και όσες έχετε περάσει παλλινδρομησε ξέρετε τι καρδιοχτύπι πέρασα.... Ευτυχώς προχωράει πολύ καλά ως τωρα :wub: Είμαι πολύ συγκρατημένη και θεωρώ κάθε βήμα και μια νίκη. Όμως είναι αισιόδοξη 

Λοιπόν Τετάρτη έχω τον πρώτο μου υπέρηχο μαζί με @FlowerMom. Τότε θα είμαι ακριβώς 6 εβδομαδων. Ακόμη κι αν δεν ακούσουμε καρδούλα είναι σημαντικό να δούμε ενδομήτρια κύηση ώστε να αρχίσω κανονικά αντιπηκτική θεραπεία προληπτικά. Προς το παρόν λαμβάνω salospire 100mg προληπτικά βάση οδηγιών αιματολογου.

Θέλω αυτή τη φορά το μικρακι μου να τα κατάφερει. Ελπίζω ο Θεός να το βοηθήσει :)

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, alina80 είπε:

Ναι ωραία ιδέα τα τικερακια. Στο γιο μου δεν κατάφερα ποτέ να φτιάξω ένα! 

Καλησπέρα καλή εβδομάδα. Τι κάνετε; Εγώ πάω για τον πρώτο υπερηχο την Παρασκευή! 

Πότε έχετε εσείς υπέρηχο; Η @FlowerMom νομίζω πάει Τετάρτη -σωστά κορίτσι; 

 

 

Κορίτσια το έκανα! αν πατήσετε πάνω στο τικεράκι μου θα σας βγάλει στην σελίδα! Εκεί θα φτιάξετε το τικεράκι σας στην κατηγορία pregnancy  όπως αρέσει στην καθεμια και το κάνετε save θα σας βγάλει λινκ για : websites emails and forums. Θα πατήσετε το forum και από εκεί θα επιλέξετε το UBBCode and BBCode. Και θα κάνετε αντιγραφή το λινκ κ μετά επικόλληση στην υπογραφή του λογαριασμού σας που είναι στην επιλογή - Ρυθμίσεις Λογαριασμου- πατώντας το βελάκι δίπλα στο όνομα του προφίλ σας!

αν το κανετε απο υπολογιστη οπως εγω δε θα δυσκολευτειτε καθολου!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, HopeMe είπε:

Καλησπέρα! Μόλις γύρισα από τη δουλειά και σας διαβάζω με την ησυχία μου. 

Σήμερα έκανα επανάληψη χοριακης και όσες έχετε περάσει παλλινδρομησε ξέρετε τι καρδιοχτύπι πέρασα.... Ευτυχώς προχωράει πολύ καλά ως τωρα :wub: Είμαι πολύ συγκρατημένη και θεωρώ κάθε βήμα και μια νίκη. Όμως είναι αισιόδοξη 

Λοιπόν Τετάρτη έχω τον πρώτο μου υπέρηχο μαζί με @FlowerMom. Τότε θα είμαι ακριβώς 6 εβδομαδων. Ακόμη κι αν δεν ακούσουμε καρδούλα είναι σημαντικό να δούμε ενδομήτρια κύηση ώστε να αρχίσω κανονικά αντιπηκτική θεραπεία προληπτικά. Προς το παρόν λαμβάνω salospire 100mg προληπτικά βάση οδηγιών αιματολογου.

Θέλω αυτή τη φορά το μικρακι μου να τα κατάφερει. Ελπίζω ο Θεός να το βοηθήσει :)

Κορίτσι μου εύχομαι ολόψυχα ότι μα ότι καλύτερο γιατί όλες το αξίζουμε! ❤️❤️ Και ποσό μάλιστα εσυ! Κορίτσι μου πόσο ήταν η χοριακη σου; Η δικιά μου βγήκε μόλις 5770 είναι 

  • Μου αρέσει 2

vQnfp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια το έκανα! αν πατήσετε πάνω στο τικεράκι μου θα σας βγάλει στην σελίδα! Εκεί θα φτιάξετε το τικεράκι σας στην κατηγορία pregnancy  όπως αρέσει στην καθεμια και το κάνετε save θα σας βγάλει λινκ για : websites emails and forums. Θα πατήσετε το forum και από εκεί θα επιλέξετε το UBBCode and BBCode. Και θα κάνετε αντιγραφή το λινκ κ μετά επικόλληση στην υπογραφή του λογαριασμού σας που είναι στην επιλογή - Ρυθμίσεις Λογαριασμου- πατώντας το βελάκι δίπλα στο όνομα του προφίλ σας!

αν το κανετε απο υπολογιστη οπως εγω δε θα δυσκολευτειτε καθολου!!

Just now, HopeMe είπε:

Καλησπέρα! Μόλις γύρισα από τη δουλειά και σας διαβάζω με την ησυχία μου. 

Σήμερα έκανα επανάληψη χοριακης και όσες έχετε περάσει παλλινδρομησε ξέρετε τι καρδιοχτύπι πέρασα.... Ευτυχώς προχωράει πολύ καλά ως τωρα :wub: Είμαι πολύ συγκρατημένη και θεωρώ κάθε βήμα και μια νίκη. Όμως είναι αισιόδοξη 

Λοιπόν Τετάρτη έχω τον πρώτο μου υπέρηχο μαζί με @FlowerMom. Τότε θα είμαι ακριβώς 6 εβδομαδων. Ακόμη κι αν δεν ακούσουμε καρδούλα είναι σημαντικό να δούμε ενδομήτρια κύηση ώστε να αρχίσω κανονικά αντιπηκτική θεραπεία προληπτικά. Προς το παρόν λαμβάνω salospire 100mg προληπτικά βάση οδηγιών αιματολογου.

Θέλω αυτή τη φορά το μικρακι μου να τα κατάφερει. Ελπίζω ο Θεός να το βοηθήσει :)

αχ κοριτσακι μου δε ξερεις ποσο σε νιωθω!! κ εγω προσπαθω να μην το σκεφτομαι και να μην ενθουσιαζομαι αλλα σε καθε πονακι που νιωθω τρελαινομαι απο την ανησυχια ! και εχω τουλαχιστον 10 μερες μεχρι να παω γα υπερηχο οποτε ειμαι συγκρατημενη! ελπιζω και θελω να πιστευω οτι θα τα καταφερουμε ολες μαζι μεχρι το τελος!! ειμαι πολυ θετικη για αυτη τη φορα αληθεια!!!!  αντε οταν ξεκινησετε τους υπερηχους να μας πειτε κ εμας τι εγινε κοριτσια μου!!  ποσο ανυπομονω!!:wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...