Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • κοριτσιααα αύριο εχω γιατρό να δούμε τον τράχηλο και μεθαύριο εχω υπερηχογράφημα καρδιάς του εμβρύου !!! για ποιο να πρώτο αγχωθώ δεν ξέρω! το θετικό είναι ότι σήμερα ξύπνησα 4η μέρα σερί χωρίς πονάκια περιόδου…. δεν έχει ξαναγίνει ! βασικα από την περιδεση κ έπειτα δλδ 12 μέρες με έχουν πιάσει μόνο 2 φορες! λέτε ν γίνεται  δουλίτσα ; 

      • Μου αρέσει 1

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Άντε άντε να μαζευόμαστε γιατί είμαστε λίγες προς το παρόν!! Θελουμε παρέα!! 
 

εγώ τελικά έκλεισα 1ο ραντεβού στο γιατρό 14/10 μεσημέρι (41η μέρα- 5w6d). Σε αυτό το στάδιο ακούγεται η καρδιά; Δεν θυμάμαι 

Επίσης θέλω και μια διευκρίνιση με το πως μετράμε τις εβδομαδες. Σήμερα πχ το application μου δείχνει ότι είμαι 33η μέρα. Μετράμε τις συμπληρωμένες εβδομάδες και είμαι 4w5d ,άρα τώρα διανύω την 5η εβδομάδα, σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Κ εγώ δεν τα ξέρω πολύ καλά!! αν θυμάμαι καλά, τα κορίτσια στο προηγούμενο  γκρουπ είχαν πει αυτό που είπες οτι δηλαδή διανύεις την 5η εβδομάδα όταν είσαι πχ 4w2d! Επίσης για την καρδιά θυμάμαι ότι είχαμε κλείσει με τον γιατρό ραντεβού στην προηγούμενη εγκυμοσύνη 6w3d για να ακούσουμε καρδούλα αλλά δεν ξέρω αν ακούγεται και πιο νωρίς !

Link to comment
Share on other sites

Just now, FlowerMom είπε:

Άντε άντε να μαζευόμαστε γιατί είμαστε λίγες προς το παρόν!! Θελουμε παρέα!! 
 

εγώ τελικά έκλεισα 1ο ραντεβού στο γιατρό 14/10 μεσημέρι (41η μέρα- 5w6d). Σε αυτό το στάδιο ακούγεται η καρδιά; Δεν θυμάμαι 

Επίσης θέλω και μια διευκρίνιση με το πως μετράμε τις εβδομαδες. Σήμερα πχ το application μου δείχνει ότι είμαι 33η μέρα. Μετράμε τις συμπληρωμένες εβδομάδες και είμαι 4w5d ,άρα τώρα διανύω την 5η εβδομάδα, σωστά;

Δηλώνω και εγώ παρούσα -θετικη χοριακη χτες, αύριο επαναληπτική. 

Όπως τα λες είναι με τις εβδομάδες (και τους μήνες). Όταν είσαι 4+5 διανύεις την πεμπτη βδομάδα. 

Με το καλό και το ραντεβού. Πιθανόν να ακούσεις και καρδούλα, αλλά δεν είναι σίγουρο. Θυμάμαι στον γιο μου, πρώτος υπέρηχος 5w και 3 ή 4 ημερών ήμουν μόνο σάκο είδαμε. 6+ ακούσαμε καρδιά. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!!! Μάλλον θα είμαι και γω μαμα Ιουνίου!!! Δυσκολεύομαι λίγο να το πιστέψω ακόμα, γιατί είχα απογοητευτεί και περίμενα τον Οκτώβρη για να κάνω υστεροσκόπηση μήπως έχω συμφυσεις... Αλλά τελικά έκανα τεστ εγκυμοσύνης 3 μέρες πριν την αναμενόμενη ημέρα περιοδου και θετικο!!!! Έκανα χοριακη την ημέρα που θα αδιαθετουσα και βγήκε 337, και σήμερα 4 μέρες μετα 1471!!! Είμαι πολυ χαρούμενη αλλά και αγχωμένη και φοβισμένη.... Εύχομαι να πανε ολα καλα για όλες μας!!!

  • Μου αρέσει 4

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια!!

@alina80 συγχαρητήρια κοπέλα μου! Μια χαρούμενη κ τελειομηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι!!

@Φραουλίτσα* κορίτσι μου συγχαρητήρια!! Πολύ καλή η χοριακη σου!! Εύχομαι ολόψυχα μια τελειομηνη και ήρεμη εγκυμοσύνη!!

Για πείτε βρε κορίτσια, είναι η πρώτη σας εγκυμοσύνη;; 

  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, alina80 said:

Δηλώνω και εγώ παρούσα -θετικη χοριακη χτες, αύριο επαναληπτική. 

Όπως τα λες είναι με τις εβδομάδες (και τους μήνες). Όταν είσαι 4+5 διανύεις την πεμπτη βδομάδα. 

Με το καλό και το ραντεβού. Πιθανόν να ακούσεις και καρδούλα, αλλά δεν είναι σίγουρο. Θυμάμαι στον γιο μου, πρώτος υπέρηχος 5w και 3 ή 4 ημερών ήμουν μόνο σάκο είδαμε. 6+ ακούσαμε καρδιά. 

Συγχαρητήρια & καλώς ήρθες!!!!! Μαζευόμαστε σιγά σιγά... τι τιμή είχε η πρώτη χοριακή σου;;

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, alina80 said:

ευχαριστώ. 55!

Μπράβο!! Στείλε να μας ενημερώσεις και για την επαναληπτική! Εγώ κρατιέμαι να μην πηγαίνω να κάνω κάθε μέρα από την αγωνία μου

18 hours ago, Φραουλίτσα* said:

Γεια σας!!! Μάλλον θα είμαι και γω μαμα Ιουνίου!!! Δυσκολεύομαι λίγο να το πιστέψω ακόμα, γιατί είχα απογοητευτεί και περίμενα τον Οκτώβρη για να κάνω υστεροσκόπηση μήπως έχω συμφυσεις... Αλλά τελικά έκανα τεστ εγκυμοσύνης 3 μέρες πριν την αναμενόμενη ημέρα περιοδου και θετικο!!!! Έκανα χοριακη την ημέρα που θα αδιαθετουσα και βγήκε 337, και σήμερα 4 μέρες μετα 1471!!! Είμαι πολυ χαρούμενη αλλά και αγχωμένη και φοβισμένη.... Εύχομαι να πανε ολα καλα για όλες μας!!!

Συγχαρητήρια & καλώς ήρθες στο group!! Όλες κάπως έτσι είμαστε... χαρούμενοαγχοφοβισμένες!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/10/2020 at 1:39 ΜΜ, chris79 είπε:

Αχ μπηκα μόνο και μόνο επειδη είδα ότι εσυ άνοιξες την ομάδα !!! 
Μπραβο σου ! Χάρηκα πολύ! Με το καλό μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη! 
Και εχω να σου πω ότι ο γιος μου είναι δίδυμος ... και είναι το καλύτερο παιδί :) 

Και ο δικός μου!!!!!!! J’adore δίδυμους!!!

  • Μου αρέσει 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, FlowerMom είπε:

Μπράβο!! Στείλε να μας ενημερώσεις και για την επαναληπτική! Εγώ κρατιέμαι να μην πηγαίνω να κάνω κάθε μέρα από την αγωνία μου

Συγχαρητήρια & καλώς ήρθες στο group!! Όλες κάπως έτσι είμαστε... χαρούμενοαγχοφοβισμένες!

97... Τσουκου τσουκου πάει. Θα ξανακάνω την Παρασκευή ή το Σάββατο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ κορίτσια δεν έκανα καθόλου χοριακη αυτή τη φορά! Καλύτερα δε μπορώ να αγχώνομαι με εξετάσεις!!

@FlowerMom @HopeMe @alina80 @Φραουλίτσα* κορίτσια από συμπτώματα πως είστε;; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evouska είπε:

Εγώ κορίτσια δεν έκανα καθόλου χοριακη αυτή τη φορά! Καλύτερα δε μπορώ να αγχώνομαι με εξετάσεις!!

@FlowerMom @HopeMe @alina80 @Φραουλίτσα* κορίτσια από συμπτώματα πως είστε;; 

Καλησπέρα, είχα συμπτώματα νωρίς για αυτό έκανα τεστ πριν την περίοδο. Ναυτιες, στήθος καταπληκτικό-τυφλα να χουν οι πλαστικές, συχνοουρια.

Όμως φοβάμαι γιατί είναι η 3η εγκυμοσύνη σε 1,5 χρόνο και οι προηγούμενες 2 παλλινδρομησαν. Αν δεν κάνω τροφοβλάστη να δω ότι προχώρησε και ότι είναι όλα καλά δεν εκδηλωνω τη χαρά μου ούτε κάνω όνειρα. Φοβάμαι να αφεθω. 

Εσύ; Συμπτώματα; Οι υπόλοιπες;

Just now, HopeMe είπε:

Καλησπέρα, είχα συμπτώματα νωρίς για αυτό έκανα τεστ πριν την περίοδο. Ναυτιες, στήθος καταπληκτικό-τυφλα να χουν οι πλαστικές, συχνοουρια.

Όμως φοβάμαι γιατί είναι η 3η εγκυμοσύνη σε 1,5 χρόνο και οι προηγούμενες 2 παλλινδρομησαν. Αν δεν κάνω τροφοβλάστη να δω ότι προχώρησε και ότι είναι όλα καλά δεν εκδηλωνω τη χαρά μου ούτε κάνω όνειρα. Φοβάμαι να αφεθω. 

Εσύ; Συμπτώματα;

Κι εγώ μια έκανα χθες που ζήτησε ι γιατρός για να επιβεβαιώσει την κύηση, μου ζήτησε άλλη μια τη Δευτέρα και μάλλον θα με δει Τετάρτη. Κανονικά σήμερα περίμενα περίοδο

Link to comment
Share on other sites

Just now, HopeMe said:

Καλησπέρα, είχα συμπτώματα νωρίς για αυτό έκανα τεστ πριν την περίοδο. Ναυτιες, στήθος καταπληκτικό-τυφλα να χουν οι πλαστικές, συχνοουρια.

Όμως φοβάμαι γιατί είναι η 3η εγκυμοσύνη σε 1,5 χρόνο και οι προηγούμενες 2 παλλινδρομησαν. Αν δεν κάνω τροφοβλάστη να δω ότι προχώρησε και ότι είναι όλα καλά δεν εκδηλωνω τη χαρά μου ούτε κάνω όνειρα. Φοβάμαι να αφεθω. 

Εσύ; Συμπτώματα; Οι υπόλοιπες;

Κι εγώ μια έκανα χθες που ζήτησε ι γιατρός για να επιβεβαιώσει την κύηση, μου ζήτησε άλλη μια τη Δευτέρα και μάλλον θα με δει Τετάρτη. Κανονικά σήμερα περίμενα περίοδο

Τι είναι η τροφοβλάστη; Πρώτη φορά το ακούω! 
εγώ ρε κορίτσια από συμπτώματα μόνο κάτι χαζοσπυράκια στο πρόσωπο που είναι πολύ επίμονα... 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα και εύχομαι όλες να έχουμε μια ήρεμη και τελειομηνη εγκυμοσύνη! 

Έκανα την Δευτέρα χοριακη 37 μονάδες, αλλά αποφάσισα να μην επαναλάβω γιατί αγχώνομαι. 

Από συμπτώματα έχω αρκετούς πόνους περιόδου εδώ και μια εβδομάδα και γενικά νιώθω κατά κοπή και κοιμάμαι αρκετά.. Επίσης λίγο ναυτία από προχτές αλλά όχι κάτι πολύ ενοχλητικό.. 

Ο γυναικολόγος μου είπε να πάω σε δέκα μέρες να με δει. Α, ξέχασα να σας πω ότι σήμερα θα περίμενα περίοδο κανονικά. 

Επίσης να αναφέρω ότι έχω ένα υπέροχο γιο δίδυμο! Και αν όλα πάνε καλά θα έχουν γενέθλια με λίγες μέρες διαφορά! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...