Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

πρίν από 18 λεπτά , Evouska είπε:

Ναι σίγουρα ήταν για τις πρώτες μέρες αλλα ίσως να το είπαν επειδή μετά το μπάνιο κάνουμε κ μασαζακι κ ορους κλπ που είναι η μικρή μπρούμυτα ! Μπάνιο την κάνει κάθε μεσημέρι ο άντρας μου και την πιάνει κ μπρούμυτα στο τέλος για να της ξεπλύνει την πλάτη! Τις τελευταίες μέρες επειδή τρώει συνέχεια απλά την ξεπλένει μόνο ανάσκελα και σιγά σιγά να μην μας κάνει εμετό! 

 

Βαλεντινακι μου πως έγινε δεύτερη φορα; τι συμπτώματα έχεις; μίλησες με σύμβουλο θηλασμού;; 

@Φώφη1990Για τα κουνούπια κ εγώ έχω πάρει τα αυτοκολλητακια cer8 και βάζω από την εξω πλευρά του λικνου , και εννοείται κουνουπιερα! 

@Φραουλίτσα* κ η δικιά μου βάζει το χέρι στο στόμα συνέχεια κ όχι μόνο ένα δάχτυλο, ολόκληρο το χέρι!! 

Όχι δεν μιλησα είναι στο άλλο στήθος αυτήν την φορά εχθές είχε γκρίνια πολύ ώρα θήλαζε λίγο κατέβαζε το γάλα και μετα γλαρωνε και δεν το έπινε και εγώ πάλι το άφησα μέσα πυρετό έχω 38.5 και λίγο πόνο στο στήθος ευτυχως δεν είναι πέτρα σαν την άλλη φορά!!!

 

 

  • Λυπημένη/-ος 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 26 λεπτά , ΒαλεντιναΧ είπε:

Όχι δεν μιλησα είναι στο άλλο στήθος αυτήν την φορά εχθές είχε γκρίνια πολύ ώρα θήλαζε λίγο κατέβαζε το γάλα και μετα γλαρωνε και δεν το έπινε και εγώ πάλι το άφησα μέσα πυρετό έχω 38.5 και λίγο πόνο στο στήθος ευτυχως δεν είναι πέτρα σαν την άλλη φορά!!!

 

 

Βγαλε το με το χέρι να ανακουφιστείς! εγώ καμία φορά όταν το ένιωθα πολύ πρησμένο έβγαζα κ λίγο μέσα στο μπάνιο με ζεστό νερό να τρέχει πάνω στο στηθος κ χαλάρωνα!  

Σήμερα η μικρή θα με τρελάνει! Απο το πρωί καθε 1 ώρα τρώει κ μετά το φαγητό συνεχίζει να βάζει το χέρι ολόκληρο στο στόμα σαν να πεινάει πάλι! 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ΒαλεντιναΧ said:

Όχι δεν μιλησα είναι στο άλλο στήθος αυτήν την φορά εχθές είχε γκρίνια πολύ ώρα θήλαζε λίγο κατέβαζε το γάλα και μετα γλαρωνε και δεν το έπινε και εγώ πάλι το άφησα μέσα πυρετό έχω 38.5 και λίγο πόνο στο στήθος ευτυχως δεν είναι πέτρα σαν την άλλη φορά!!!

 

 

Και εμένα έτσι χθες... Δεν έτρωγε πολυ και πρηστηκαν!!! Περαστικά σου κοπέλα μου!!! 

Κορίτσια να σας ρωτησω κατι?? Η μικρή μου κλαιει την ώρα που κατουράει. Οχι στα κακα. Στα τσίσα. Και μετά σταματάει. Λέτε να έχει καμία ουρολοίμωξη??? 

  • Ευχαριστώ 1

oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Φώφη1990 είπε:

Και εμένα έτσι χθες... Δεν έτρωγε πολυ και πρηστηκαν!!! Περαστικά σου κοπέλα μου!!! 

Κορίτσια να σας ρωτησω κατι?? Η μικρή μου κλαιει την ώρα που κατουράει. Οχι στα κακα. Στα τσίσα. Και μετά σταματάει. Λέτε να έχει καμία ουρολοίμωξη??? 

Εγώ θα σου έλεγα να πάρεις τον παιδίατρο να τον ρωτήσεις γιατί ξέρω ότι είναι πολύ εύκολο να παθουν ουρολοιμωξη τα κορίτσια!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧ είπε:

Όχι δεν μιλησα είναι στο άλλο στήθος αυτήν την φορά εχθές είχε γκρίνια πολύ ώρα θήλαζε λίγο κατέβαζε το γάλα και μετα γλαρωνε και δεν το έπινε και εγώ πάλι το άφησα μέσα πυρετό έχω 38.5 και λίγο πόνο στο στήθος ευτυχως δεν είναι πέτρα σαν την άλλη φορά!!!

 

 

Περαστικά σου κοπέλα μου!!! Δύσκολο πυρετός καλοκαιριάτικα και με δυο παιδιά!!! Και γω αν δω και είναι φουλ το στήθος βγάζω με το χέρι στο μπάνιο γιατί την πνίγει αλλιώς. Ζόρικα βγήκαν τα δεύτερα. Τα θέματα που έχουμε με το μωρό στην μεγάλη δεν τα είχα συναντήσει...


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧ είπε:

Δεύτερη φορά μαστίτιδα τι να πω είμαι πολύ ατυχη πάλι με πόνο και πυρετό ελπίζω να γλυτώσω την αντιβίωση!

Έλα ρε συ περαστικά....συνήθως λένε ότι δεν είναι σύνηθες να πάθεις μαστίτιδα μετά το μήνα. Τι κάνεις τώρα; κομπρεσες;; 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Φραουλίτσα* είπε:

Περαστικά σου κοπέλα μου!!! Δύσκολο πυρετός καλοκαιριάτικα και με δυο παιδιά!!! Και γω αν δω και είναι φουλ το στήθος βγάζω με το χέρι στο μπάνιο γιατί την πνίγει αλλιώς. Ζόρικα βγήκαν τα δεύτερα. Τα θέματα που έχουμε με το μωρό στην μεγάλη δεν τα είχα συναντήσει...

 

3 ώρες πρίν, ΧρυσαΜ είπε:

Έλα ρε συ περαστικά....συνήθως λένε ότι δεν είναι σύνηθες να πάθεις μαστίτιδα μετά το μήνα. Τι κάνεις τώρα; κομπρεσες;; 

Αφήστε τα πολύ ζόρι κωβω και στην μικρή την πάνα έχουμε δέκα μέρες και είμαι όλο στο πόδι καθόλου δεν κάθομαι ο μικρός έχει βαρβατους πλέον κολικούς και είναι και τα δύο μες την γκρίνια!!! Όχι δεν νιώθω κάπου πετρωμενο ευτυχώς μετά τον θηλασμό βάζω λίγο πάγο για ανακούφιση....και εγώ έτσι έχω ακούσει μάλλον δεν έχει γίνει εδραίωση ακόμα αλλά άκουσα και ότι αν το πάθεις μια φορά μετά τον παθαίνεις συχνά!!!! Ας είναι η τελευταία γιατί δεν την παλεύω με τον πόνο και τον πυρετό!!!!

 

  • Μου αρέσει 3

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧ είπε:

 

Αφήστε τα πολύ ζόρι κωβω και στην μικρή την πάνα έχουμε δέκα μέρες και είμαι όλο στο πόδι καθόλου δεν κάθομαι ο μικρός έχει βαρβατους πλέον κολικούς και είναι και τα δύο μες την γκρίνια!!! Όχι δεν νιώθω κάπου πετρωμενο ευτυχώς μετά τον θηλασμό βάζω λίγο πάγο για ανακούφιση....και εγώ έτσι έχω ακούσει μάλλον δεν έχει γίνει εδραίωση ακόμα αλλά άκουσα και ότι αν το πάθεις μια φορά μετά τον παθαίνεις συχνά!!!! Ας είναι η τελευταία γιατί δεν την παλεύω με τον πόνο και τον πυρετό!!!!

 

Περαστικά! Σου εύχομαι να είναι η τελευταία φορά!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια. Πρωινή πρωινή εγώ λόγω ίωσης της μικρής. 

Πήγαμε χθες στον παιδίατρο για τη μικρή και είδε και το μωρό. Είχε κάτι άσπρα στη γλώσσα του εδώ και μέρες και δεν έδινα σημασία, έλεγα από το γάλα θα είναι και τελικά είναι μύκητες!!!!!! Μού είπε ότι είναι συχνό στα παιδιά που θηλάζουν... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ΧρυσαΜ είπε:

Καλημέρα κοριτσια. Πρωινή πρωινή εγώ λόγω ίωσης της μικρής. 

Πήγαμε χθες στον παιδίατρο για τη μικρή και είδε και το μωρό. Είχε κάτι άσπρα στη γλώσσα του εδώ και μέρες και δεν έδινα σημασία, έλεγα από το γάλα θα είναι και τελικά είναι μύκητες!!!!!! Μού είπε ότι είναι συχνό στα παιδιά που θηλάζουν... 

Καλημέρα κορίτσι μου ! Όντως μύκητες; σοκ! Κ εμένα εχει άσπρα!! Σου είπε πως το έπαθε;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 20 λεπτά , Evouska είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου ! Όντως μύκητες; σοκ! Κ εμένα εχει άσπρα!! Σου είπε πως το έπαθε;

Όχι δε μού είπε κάτι συγκεκριμένο. Τον ρώτησα αν έκανα εγώ κάτι λάθος αλλά μού είπε ότι σχεδόν όλα τα μωρά το παθαίνουν 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , ΧρυσαΜ είπε:

Όχι δε μού είπε κάτι συγκεκριμένο. Τον ρώτησα αν έκανα εγώ κάτι λάθος αλλά μού είπε ότι σχεδόν όλα τα μωρά το παθαίνουν 

Περαστικά σας ! Ελπίζω να περάσει γρήγορα!❤

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 53 λεπτά , Evouska είπε:

Περαστικά σας ! Ελπίζω να περάσει γρήγορα!❤

Ευχαριστώ πολύ, να δούμε τώρα μού είπε ο γιατρός ότι σε μια δυο μέρες θα φύγει αν τού βάζω την κρέμα. Θα δούμε 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια!! 

@ΒαλεντιναΧπεραστικά!!

@ΧρυσαΜ κι η δικιά μου το έπαθε αυτό. Έβγαλε κάτι στο στόμα αδπρακοα κ βάζαμε για μια βδομάδα μια αλοιφή. Όλα καλά τώρα. Χτες έγινε ενός μηνός κ πήγαμε παιδίατρο. Πήρε σε 18 μέρες 900γρ.ειχαμε θέμα στην αρχή με το βάρος γιατί είχε χάσει. Τώρα είναι φούσκα! Δεν μπορούμε να την χορτασουμε!! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Οι μύκητες στο στόμα δεν είναι κάτι. Και η δική μου είχε. Της εβαζα και γω κρεμα αλλά επειδή δεν της την έβαζα πολυ μέσα που είχε και δεν καθαρισε εντελώς. Θα ξαναπάρω την γιατρό μήπως θέλει πάλι.


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...