Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Blue Velvet said:

      Είπε ότι θέλει να αποκλείσει ακόμα και αυτη την μικρη πιθανότητα,γι αυτό και πρέπει να κάνω αύριο πάλι χοριακη.Δεν έκανε διάγνωση.Απλα υπάρχει και αυτό το ενδεχόμενο δυστυχώς..Μακαρι να πάω και να έχει μηδενιστεί,έχω κουραστεί..

      Έλα Παναγία μου … πως τώρα είπε για εξωμητριο δεν το καταλαβαινω χωρίς υπέρηχο … και δεν είναι και κάτι απλο υο εξωμητριο … έχεις αίμα ; Έχεις πόνους ; Γιατί αυτο διαβάζω τώρα για εξωμήτρια κύηση . 

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια!! Έχω μια απορία λίγο χαζή άλλα θα ρωτήσω! Ξέρω ότι για να την κάνουμε μπανακι την μικρή δεν πρέπει να έχει μόλις φάει! Άλλα ρε κορίτσια μόνο το πρωί κατά τις 12-1 την πετυχαίνουμε ήσυχη μετά από ύπνο,  από το απόγευμα κ μετά μόλις ξυπνήσει ζητάει φαγητό σαν τρελή οπότε δεν γίνεται να την κάνω μπάνιο! Πόση ώρα πρέπει να περάσει από το γεύμα για να την κάνουμε μπάνιο; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

16 ώρες πρίν, Φώφη1990 είπε:

Μια και μιλάτε για δυσκοιλιότητα γνωρίζετε αν μας πειράζει το αντίστροφο? Πχ εμένα η δικιά μου κάνει πολλα κακακια μεσα στη μέρα. 

 

Σημερα επίσης συμβαίνει το εξής. Μόνον τρωει και κοιμάται. Τις προηγούμενες ημέρες ήταν μέσα στη γκρίνια και ήταν ξυπνια για αγκαλιές και παιχνιδακια. Σήμερα με το που τρώει πεφτει σε λήθαργο!!! Ξυπνάει μετά από κάποια ώρα και πάλι στηθος και νάνι!!! 

Νομίζω ότι δεν μας ενοχλεί το αντίθετο, ρωτά και τον παιδίατρο.

Όσο για το ότι τρώει και κοιμάται κι εμένα το κάνει, όπως και άλλες μέρες τυχαίνει να μένει πολλές ώρες ξύπνια. Νομίζω συμβαίνει

14 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧ είπε:

Εμας κάνει πολλές φορές από λίγα τόσες πολλές φορές τύπου αλλάζουμε τα λίγα και μόλις κλείσω την πάνα αερίζεται και βγάζει πάλι λίγα!!!

Πήγαμε παιδίατρο σήμερα 38ημερων 4.900 μια χαρά μας βρήκε 2κιλα σε 38μερες

Τέλεια η αύξηση βάρους!!!

9 ώρες πρίν, Φραουλίτσα* είπε:

Καλησπέρα!!! Πρωτο βράδυ που κοιμήθηκε απο τις εντεκα!!! Κατάφερα να βάλω και την μεγάλη μου για υπνο και να μεινω λίγο μαζί της γιατί δεν τα καταφερνα. Πηγαινοερχόμουν συνέχεια. Εντωμεταξύ εχει αρχίσει για παιχνίδι και κάνει το μωρό. Ζηλεύει η καημενουλα. Τουλάχιστον της εχει φύγει ο θυμός που ειχε. Έφυγε και η γιαγιά.

@HopeMe Ναι θηλάζω αποκλειστικά. Με αυτη τη διατροφή παω δυο φορές την μερα τουαλέτα, αλλά στην μπέμπα δεν βλέπω φως. Θα παρω αύριο την παιδίατρο μπας και της δώσω πρεβιοτικά. Δεν μπορεί να συνεχιστεί ετσι... Σευχαριστω για τις συμβουλές. Της κάνω μασάζ και τα ποδαράκια, ελπίζω να βοηθήσει. @Φώφη1990 Τον πρωτο καιρό είναι φυσιολογικο, μετα σιγα σιγα ο οργανισμός επεξεργαζεται περισδοτερο την τροφη για τα θρεπτικά συστατικά και ενεργούνται λιγοτερο. Και σε μας χαμος γινοταν και ήταν και ηχητικά. Και απο υπνο συνέχεια κοιμοταν, τις δυο τελευταίες μέρες μένει πιο πολύ ξυπνια και κοιμαται λιγότερο... Μεγαλώνουν μωρε σιγά σιγά.

Υ.γ.Σήμερα το βράδυ που έκλαιγε, όπως κάθε βράδυ που την πιάνει γκρινιτσα, έλεγε και αγκου η γλυκούλα. Καλό βραδυ σε όλες!!!

Το βράδυ ενεργήθηκε ξανά, 1,5 μέρα από την τελευταία. Μάλλον έδρασαν τα πρεβιοτικα. Δοκίμασε τα, βοηθάνε και στους κολικούς. Βέβαια τα συγκεκριμένα είναι ακριβουτσικα, αλλά χαλάλι

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Η υστερική μάνα σας έχει απορία!!!!! Εδώ και 2 μερες έχει ένα βρωμοκουνουπο στο σπίτι!!!! Δεν μπορώ να το βρω με τίποτα!! Ήμουν που ήμουν εμμονικη με τα κουνουπία τώρα με την μικρή έχω παραγίνει. 

Έτυχε να σας τσιμπήσουν τα μπεμπακια σας??? Είναι επικίνδυνο τώρα που ειναι τοσο μικρα?? Δεν θέλω από τόσο μικρούλα να την βάλω κουνουπελαιο και ουτε να βάλω ταμπλέτες και τετοια στο σπίτι. 


oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Evouska είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Έχω μια απορία λίγο χαζή άλλα θα ρωτήσω! Ξέρω ότι για να την κάνουμε μπανακι την μικρή δεν πρέπει να έχει μόλις φάει! Άλλα ρε κορίτσια μόνο το πρωί κατά τις 12-1 την πετυχαίνουμε ήσυχη μετά από ύπνο,  από το απόγευμα κ μετά μόλις ξυπνήσει ζητάει φαγητό σαν τρελή οπότε δεν γίνεται να την κάνω μπάνιο! Πόση ώρα πρέπει να περάσει από το γεύμα για να την κάνουμε μπάνιο; 

Εγώ δεν το έχω ακούσει αυτό για το μπάνιο. Εμένα τρώει τακτικά τύπου κάθε μισή ώρα. Πριν τον βραδινό του ύπνο, μόλις είναι η ώρα να φάει τον κάνω πρώτα μπάνιο, αλλά και αν έχει φάει τι πειράζει; δηλαδή αν έχει κάνει κακά παντού δε θα τον κάνω μπάνιο επειδή είναι φαγωμένο; 

1 ώρα πρίν, Φώφη1990 είπε:

Η υστερική μάνα σας έχει απορία!!!!! Εδώ και 2 μερες έχει ένα βρωμοκουνουπο στο σπίτι!!!! Δεν μπορώ να το βρω με τίποτα!! Ήμουν που ήμουν εμμονικη με τα κουνουπία τώρα με την μικρή έχω παραγίνει. 

Έτυχε να σας τσιμπήσουν τα μπεμπακια σας??? Είναι επικίνδυνο τώρα που ειναι τοσο μικρα?? Δεν θέλω από τόσο μικρούλα να την βάλω κουνουπελαιο και ουτε να βάλω ταμπλέτες και τετοια στο σπίτι. 

Καλύτερα να βάλεις μια ταμπλέτα εκτός αν έχεις κουνουπιερα 

@ΒαλεντιναΧτέλεια μια χαρά το μωράκι!

@HopeMeσιδερένιο για το πρώτο σάς εμβόλιο

@Φώφη1990δε νομίζω ότι είναι πρόβλημα τα πολλά κακά

Κορίτσια λογικά η @jellyfishch πρέπει να ετοιμάζεται για τη μετακόμιση στο εξωτερικό, δε μάς είχε πει στις αρχές ότι βρήκε δουλειά κάπου στη Σκανδιναβία; ή κάνω λάθος;

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια για πιπιλα τι λετε; ο παιδιατρος που πηγαμε χτες λεει χρειαζεται γιατι βοηθαει να καταπινει τα σαλια και να μην εχει προβλημα με παλινδρομηση και γουλιες, και γενικα να μην σφιγγεται .... με προβληματισε..το ελεγε σαν απαραιτητο...ασε που δεν ξερω την πιπιλα πως την αποστειρωνουμε...μεσα στον αποστειρωτη για τα μπουκαλια, μικροκυματα δεν εχω..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 hours ago, maroullaki said:

κοριτσια για πιπιλα τι λετε; ο παιδιατρος που πηγαμε χτες λεει χρειαζεται γιατι βοηθαει να καταπινει τα σαλια και να μην εχει προβλημα με παλινδρομηση και γουλιες, και γενικα να μην σφιγγεται .... με προβληματισε..το ελεγε σαν απαραιτητο...ασε που δεν ξερω την πιπιλα πως την αποστειρωνουμε...μεσα στον αποστειρωτη για τα μπουκαλια, μικροκυματα δεν εχω..

Κορίτσι μου εσυ θηλαζεις? 

Λοιπόν εγω γενικά δεν τις θέλω τις πιπιλες ( άσχετα αν εγώ την έκοψα στα 5 μου χαχαχχα). Έτσι όταν ήμουν στην κλινική μια μέρα που μου πηραν την μικρή για μπάνιο μου την γυρισαν με πιπίλα. Ενώ είχα πει ότι θέλω αποκλειστικο θηλασμό και όχι πιπίλα. Εκείνη την ώρα μας ήρθε και ο παιδιατρος για εξεταση και ρωτώντας την νοσοκόμα γιατι έδωσε πιπίλα στην μικρή ενώ είχα πει όχι ρώτησα και την γνώμη του παιδιατρου. Ο οποίος είπε ότι δεν ειναι και αυτός υπέρ της πιπίλας ειδικά όταν θηλαζεις για να μην πάθει σύγχυση θηλης το μωρό. Μάλιστα είπε ότι στον θηλασμό η πιπιλα ισούται με χαμένο γευμα σε κάποιες περιπτώσεις! 

Τώρα τι να πω κοπέλα μου. Γενικά έχω καταλάβει ότι ο κάθε γιατρός έχει τη δική του πολιτική. 

  • Μου αρέσει 1

oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, maroullaki είπε:

κοριτσια για πιπιλα τι λετε; ο παιδιατρος που πηγαμε χτες λεει χρειαζεται γιατι βοηθαει να καταπινει τα σαλια και να μην εχει προβλημα με παλινδρομηση και γουλιες, και γενικα να μην σφιγγεται .... με προβληματισε..το ελεγε σαν απαραιτητο...ασε που δεν ξερω την πιπιλα πως την αποστειρωνουμε...μεσα στον αποστειρωτη για τα μπουκαλια, μικροκυματα δεν εχω..

Αρχικά η πιπίλα αποστειρώνεται ή στον αποστειρωτή ή σε μπρίκι με βραστό νερό ή σε ειδικούς αποστειρωτες πιπίλας. Επιπλέον αν είσαι στο σπίτι και πέσει κάτω η πιπίλα απλά την πλένεις με νερό, αφού ούτως ή άλλως είναι καθαρό το σπίτι και δεν πατάει κάνεις με παπούτσια. 

@Φώφη1990η πιπίλα μπορεί να κάνει το μωρό να χάσει γεύμα, αλλά όχι απαραίτητα. Σύγχυση θηλων μπορεί να πάθει, αλλά δεν είναι κάτι τραγικό, δηλαδή ότι δε θα μπορεί να ξαναφαει. Απλά μπερδεύεται λίγο. Οσον αφορά το θέμα του γεύματος, λίγο πολύ καταλαβαίνεις πότε πεινάει και πότε απλά παίζει. Πιπίλα συστήνουν οι παιδίατροι για νσ μην κάθεται το μωρό και κάνει πιπίλα το στήθος, δηλαδή πόσα μωρά κάνουν πιπίλα το στήθος για να κοιμηθούν, ή κλαίνε μόλις τα βγάλεις από το στήθος για να πας να κάνεις έστω ένα μπάνιο. Σε αυτή την περίπτωση πολλοί λένε δώσε μια πιπίλα να ξεγελαστει για λίγα λεπτά.

Εμένα η παιδίατρος του μεγάλου μου γιου μού είπε να τού δώσω πιπίλα γιατί έτρωγε πάρα πολύ, μα πάρα πολύ και έκανε συνέχεια εμετό από τη λαιμαργία του που τού γύρισε σε γοπ. Η πιπίλα χρειαζόταν σε αυτή την περίπτωση αλλά δεν την ήθελε. Όταν έκοψε τον θηλασμό (19 μηνών) τότε πήρε πιπίλα την οποία την έκοψε μόνος του μετά από 7 8 μήνες. Η δε κόρη μου, δεν κοιμόταν χωρίς πιπίλα και θήλασε κανονικά 1 χρόνο. Την πιπίλα την έκοψε λίγο πριν χρονισει. Το μωρό τώρα δεν είναι εξαρτημένο από την πιπίλα, κοιμάται και  χωρίς αυτήν, αλλά τον βοηθάει να ηρεμήσει ώρες ώρες

 

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ κορίτσια, και γω δεν τη θέλω αλλά ειναι λαιμαργος καθ μετά νευριάζει και πάει να βάλει το δάχτυλο στο στόμα και από αυτό είναι καλύτερη η πιπίλα για να ηρεμεί …ελπίζω νς μην μπερδευτεί με τον θηλασμό.. θδ προσπαθήσω να μην την έχει συνέχεια, θα δούμε 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, maroullaki είπε:

Ευχαριστώ κορίτσια, και γω δεν τη θέλω αλλά ειναι λαιμαργος καθ μετά νευριάζει και πάει να βάλει το δάχτυλο στο στόμα και από αυτό είναι καλύτερη η πιπίλα για να ηρεμεί …ελπίζω νς μην μπερδευτεί με τον θηλασμό.. θδ προσπαθήσω να μην την έχει συνέχεια, θα δούμε

Μπορείς ν τού την δίνεις μόνο όταν γκρινιάζει γι αρχή 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, ΧρυσαΜ είπε:

Αρχικά η πιπίλα αποστειρώνεται ή στον αποστειρωτή ή σε μπρίκι με βραστό νερό ή σε ειδικούς αποστειρωτες πιπίλας. Επιπλέον αν είσαι στο σπίτι και πέσει κάτω η πιπίλα απλά την πλένεις με νερό, αφού ούτως ή άλλως είναι καθαρό το σπίτι και δεν πατάει κάνεις με παπούτσια. 

@Φώφη1990η πιπίλα μπορεί να κάνει το μωρό να χάσει γεύμα, αλλά όχι απαραίτητα. Σύγχυση θηλων μπορεί να πάθει, αλλά δεν είναι κάτι τραγικό, δηλαδή ότι δε θα μπορεί να ξαναφαει. Απλά μπερδεύεται λίγο. Οσον αφορά το θέμα του γεύματος, λίγο πολύ καταλαβαίνεις πότε πεινάει και πότε απλά παίζει. Πιπίλα συστήνουν οι παιδίατροι για νσ μην κάθεται το μωρό και κάνει πιπίλα το στήθος, δηλαδή πόσα μωρά κάνουν πιπίλα το στήθος για να κοιμηθούν, ή κλαίνε μόλις τα βγάλεις από το στήθος για να πας να κάνεις έστω ένα μπάνιο. Σε αυτή την περίπτωση πολλοί λένε δώσε μια πιπίλα να ξεγελαστει για λίγα λεπτά.

Εμένα η παιδίατρος του μεγάλου μου γιου μού είπε να τού δώσω πιπίλα γιατί έτρωγε πάρα πολύ, μα πάρα πολύ και έκανε συνέχεια εμετό από τη λαιμαργία του που τού γύρισε σε γοπ. Η πιπίλα χρειαζόταν σε αυτή την περίπτωση αλλά δεν την ήθελε. Όταν έκοψε τον θηλασμό (19 μηνών) τότε πήρε πιπίλα την οποία την έκοψε μόνος του μετά από 7 8 μήνες. Η δε κόρη μου, δεν κοιμόταν χωρίς πιπίλα και θήλασε κανονικά 1 χρόνο. Την πιπίλα την έκοψε λίγο πριν χρονισει. Το μωρό τώρα δεν είναι εξαρτημένο από την πιπίλα, κοιμάται και  χωρίς αυτήν, αλλά τον βοηθάει να ηρεμήσει ώρες ώρες

 

 

Συμφωνώ απόλυτα για την πιλιλα ! Αν κ εμένα ακόμα όσες φορές της έχω δώσει δεν την κρατάει, αλλά πιστεύω πιο μετά που θα βγάζει κ δοντάκια θα είναι πολύ χρήσιμη για να ηρεμεί! Ευτυχώς δεν κάνει το στήθος πιπίλα για να κοιμηθεί, όταν τελειώσει το γεύμα κ την πάρει ο ύπνος το βγάζει από μόνη της! Το καθε μωράκι είναι διαφορετικό, βλέπεις τι βολεύει το μωρό σου και πορεύεσαι !❤ για το μπανακι, μας είχαν πει από το νοσοκομείο ότι δεν πρέπει να έχει φάει κ να κάνει αμέσως μπάνιο για να μην κάνει εμετό! Αλλά κ εγώ την πλένω από τη μέση κ κάτω κανονικά κ όταν είναι φαγωμενη, δε γίνεται αλλιώς απλά προσέχω να είναι πιο ψηλά το κεφαλάκι!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Evouska είπε:

Συμφωνώ απόλυτα για την πιλιλα ! Αν κ εμένα ακόμα όσες φορές της έχω δώσει δεν την κρατάει, αλλά πιστεύω πιο μετά που θα βγάζει κ δοντάκια θα είναι πολύ χρήσιμη για να ηρεμεί! Ευτυχώς δεν κάνει το στήθος πιπίλα για να κοιμηθεί, όταν τελειώσει το γεύμα κ την πάρει ο ύπνος το βγάζει από μόνη της! Το καθε μωράκι είναι διαφορετικό, βλέπεις τι βολεύει το μωρό σου και πορεύεσαι !❤ για το μπανακι, μας είχαν πει από το νοσοκομείο ότι δεν πρέπει να έχει φάει κ να κάνει αμέσως μπάνιο για να μην κάνει εμετό! Αλλά κ εγώ την πλένω από τη μέση κ κάτω κανονικά κ όταν είναι φαγωμενη, δε γίνεται αλλιώς απλά προσέχω να είναι πιο ψηλά το κεφαλάκι!

Αααα κατάλαβα μήπως όμως αυτό αφορούσε τις πρώτες μέρες που το πλένεις το μωρό κρατώντας στο χέρι; λόγω του αφαλου; εννοώ ότι μόλις πέσει ο αφαλος το βάζεις κανονικά ξαπλωμένο στο μπανακι, δεν πιέζεται η κοιλίτσα από το κράτημα. Τουλάχιστον αυτό φαντάζομαι 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια για το θεμα μπάνιο και μας μας είχε πει η παιδίατρος περίπου μια ώρα μετα το φαγητό για να μην κάνει εμετό. Επειδή όμως κάποιες φορές δεν μένει ξύπνια το απόγευμα για να την πλύνουμε, την βάζω την ώρα που ξυπνάει για φαγητό. Μέχρι τώρα καλά τα πηγαμε  δεν έκλαιγε. Στο θέμα πιπίλα και μενα μου είπε η παιδίατρος να της δώσω γιατί είναι φαγανας και για να την έχει σαν παρηγοριά. Και η μεγάλη μου είχε και την κόψαμε στα 3 πολυ ευκολα. Τώρα παλεύω να παρει και δεν την θέλει καθόλου. Αν σας πω ότι αυτο με εχει αγχωσει; Βαζει και το δάχτυλο στο στόμα και το ρουφάει με πάθος!!!!

On 23/7/2021 at 10:13 ΠΜ, HopeMe είπε:

Νομίζω ότι δεν μας ενοχλεί το αντίθετο, ρωτά και τον παιδίατρο.

Όσο για το ότι τρώει και κοιμάται κι εμένα το κάνει, όπως και άλλες μέρες τυχαίνει να μένει πολλές ώρες ξύπνια. Νομίζω συμβαίνει

Τέλεια η αύξηση βάρους!!!

Το βράδυ ενεργήθηκε ξανά, 1,5 μέρα από την τελευταία. Μάλλον έδρασαν τα πρεβιοτικα. Δοκίμασε τα, βοηθάνε και στους κολικούς. Βέβαια τα συγκεκριμένα είναι ακριβουτσικα, αλλά χαλάλι

Τελικά χτες το απόγευμα ενεργηθηκε και η δική μου και έγινε χαμός!!! Εκείνη την ώρα της εκανα μασάζ στις πατούσες. Όλα τα δοκιμασία και μάλλον βοήθησαν.

  • Μου αρέσει 2

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 23/7/2021 at 3:05 ΜΜ, Φώφη1990 είπε:

Η υστερική μάνα σας έχει απορία!!!!! Εδώ και 2 μερες έχει ένα βρωμοκουνουπο στο σπίτι!!!! Δεν μπορώ να το βρω με τίποτα!! Ήμουν που ήμουν εμμονικη με τα κουνουπία τώρα με την μικρή έχω παραγίνει. 

Έτυχε να σας τσιμπήσουν τα μπεμπακια σας??? Είναι επικίνδυνο τώρα που ειναι τοσο μικρα?? Δεν θέλω από τόσο μικρούλα να την βάλω κουνουπελαιο και ουτε να βάλω ταμπλέτες και τετοια στο σπίτι. 

Εμείς επειδή έχουμε πολλά κουνούπια, εχω βάλει δυο αντικουνουπικά στην μπρίζα, είναι όμως άοσμα. Είναι λίγο πιο ακριβά, αλλά όσα έχουν άρωμα μου δημιουργούν αλλεργία. Είναι ένα που λέει άοσμο κ αντιαλλεργικό. Και όταν πηγαίναμε διακοπές έβαζα στο κρεββάτι της μεγάλης μου το αυτοκόλλητο της cer8. Αυτο έβαζα και στο καρότσι της και δεν έβαζα κουνουπιέρα. Τώρα για να μην την πλησιάζουν τα παιδάκια στις κούνιες της έχω βάλει μια που είναι σαν θόλος. Με βόλεψε πολύ και τα μικρά χεράκια δεν μπορούν να την φτάσουν!!!

  • Ευχαριστώ 1

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, ΧρυσαΜ είπε:

Αααα κατάλαβα μήπως όμως αυτό αφορούσε τις πρώτες μέρες που το πλένεις το μωρό κρατώντας στο χέρι; λόγω του αφαλου; εννοώ ότι μόλις πέσει ο αφαλος το βάζεις κανονικά ξαπλωμένο στο μπανακι, δεν πιέζεται η κοιλίτσα από το κράτημα. Τουλάχιστον αυτό φαντάζομαι 

Ναι σίγουρα ήταν για τις πρώτες μέρες αλλα ίσως να το είπαν επειδή μετά το μπάνιο κάνουμε κ μασαζακι κ ορους κλπ που είναι η μικρή μπρούμυτα ! Μπάνιο την κάνει κάθε μεσημέρι ο άντρας μου και την πιάνει κ μπρούμυτα στο τέλος για να της ξεπλύνει την πλάτη! Τις τελευταίες μέρες επειδή τρώει συνέχεια απλά την ξεπλένει μόνο ανάσκελα και σιγά σιγά να μην μας κάνει εμετό! 

 

πρίν από 7 λεπτά , ΒαλεντιναΧ είπε:

Δεύτερη φορά μαστίτιδα τι να πω είμαι πολύ ατυχη πάλι με πόνο και πυρετό ελπίζω να γλυτώσω την αντιβίωση!

Βαλεντινακι μου πως έγινε δεύτερη φορα; τι συμπτώματα έχεις; μίλησες με σύμβουλο θηλασμού;; 

@Φώφη1990Για τα κουνούπια κ εγώ έχω πάρει τα αυτοκολλητακια cer8 και βάζω από την εξω πλευρά του λικνου , και εννοείται κουνουπιερα! 

@Φραουλίτσα* κ η δικιά μου βάζει το χέρι στο στόμα συνέχεια κ όχι μόνο ένα δάχτυλο, ολόκληρο το χέρι!! 

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...