Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

Just now, ΒαλεντιναΧ είπε:

Μαζί πάμε εμείς τελευταία περίοδος 24/9 καλωσηρθες εύχομαι να μας πάνε όλα καλά!! Πόσο θα είσαι στον υπέρηχο????

Δεν έχω ιδέα πραγματικά...Νομίζω 5w6d . Ωορρηξία έκανα 18ημερα του κύκλου σύμφωνα με τα τεστ. Με τον γιατρό που μίλησα(Αφού του είπα τις τιμές από τις χοριακες), μου έκλεισε απλά υπέρηχο την άλλη Πέμπτη. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 12 λεπτά , Φραουλίτσα* είπε:

 

Οχι ακόμα!!! Τον Γενάρη είχα παλίνδρομη στην 8η εβδομάδα, οπότε δεν θέλω ακόμα (Και τότε δεν της είχα πει κάτι). Αυτη τη φορά σκέφτομαι μετά την Αυχενική, γιατί το θέλει πάρα πολύ και θα στεναχωρηθεί. Αν και μου πετάει μαμα έχεις μωράκι στην κοιλιά, και αγοράκι μάλιστα, και γω της λες, όχι ακόμα.

Κατάλαβα πάντως όντως έχουν πολύ μεγάλη διαίσθηση τα παιδιά....όταν γέννησε η νονά της κόρης μου τον Ιούνιο του 19 το μωράκι ήταν ενός μηνων ο μεγάλος της γιος είπε μπροστα σε όλους που πήγαμε να δούμε το μωρό ότι θα κάνει και αγόρι και γρήγορα κιόλας τότε ήταν 5χρονων ο μεγάλος και η κουμπάρα μου έλεγε μην τον ακούτε βλακείες λεει ακόμα δεν γέννησα....τελικά έμεινε έγκυος ξανά όταν το μωρό ήταν 6μηνων και μαντεψτε αγόρι φυσικά γέννησε και τώρα είναι 40ημερων....

Just now, Evi! είπε:

Δεν έχω ιδέα πραγματικά...Νομίζω 5w6d . Ωορρηξία έκανα 18ημερα του κύκλου σύμφωνα με τα τεστ. Με τον γιατρό που μίλησα(Αφού του είπα τις τιμές από τις χοριακες), μου έκλεισε απλά υπέρηχο την άλλη Πέμπτη. 

Ακριβώς 18ημερα ωορρηξία με τεστακι επιβεβαιωμένη και εγώ και μόνο μια επαφή την 16η ημέρα για την ακρίβεια θα προσπαθούσαμε από αυτόν τον μήνα αλλά έσπασε το τελευταίο μας προφυλακτικό και έγινε το θαύμα....έχω ραντεβού την Δευτέρα νομίζω θα είμαι 5&4 απορώ τι περιμένει να δει ο γιατρός μου τόσο νωρίς εγώ ιδανικά θα πήγαινα την 7η εβδομάδα αλλά δεν με άφησε....τον τουμπαρα όμως και δεν έκανα χοριακες χαχαχ

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧ είπε:

Κατάλαβα πάντως όντως έχουν πολύ μεγάλη διαίσθηση τα παιδιά....όταν γέννησε η νονά της κόρης μου τον Ιούνιο του 19 το μωράκι ήταν ενός μηνων ο μεγάλος της γιος είπε μπροστα σε όλους που πήγαμε να δούμε το μωρό ότι θα κάνει και αγόρι και γρήγορα κιόλας τότε ήταν 5χρονων ο μεγάλος και η κουμπάρα μου έλεγε μην τον ακούτε βλακείες λεει ακόμα δεν γέννησα....τελικά έμεινε έγκυος ξανά όταν το μωρό ήταν 6μηνων και μαντεψτε αγόρι φυσικά γέννησε και τώρα είναι 40ημερων....

Ακριβώς 18ημερα ωορρηξία με τεστακι επιβεβαιωμένη και εγώ και μόνο μια επαφή την 16η ημέρα για την ακρίβεια θα προσπαθούσαμε από αυτόν τον μήνα αλλά έσπασε το τελευταίο μας προφυλακτικό και έγινε το θαύμα....έχω ραντεβού την Δευτέρα νομίζω θα είμαι 5&4 απορώ τι περιμένει να δει ο γιατρός μου τόσο νωρίς εγώ ιδανικά θα πήγαινα την 7η εβδομάδα αλλά δεν με άφησε....τον τουμπαρα όμως και δεν έκανα χοριακες χαχαχ

Τι να πω...Για να μας το λένε αυτοί ξέρουν καλύτερα!!  Σου έδωσε κάποιες συμβουλές?? Εμένα τίποτα..Μόνο το φολικο να ξεκινήσω αν και το είχα ξεκινήσει ήδη από τον Ιούλιο!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evi! είπε:

Τι να πω...Για να μας το λένε αυτοί ξέρουν καλύτερα!!  Σου έδωσε κάποιες συμβουλές?? Εμένα τίποτα..Μόνο το φολικο να ξεκινήσω αν και το είχα ξεκινήσει ήδη από τον Ιούλιο!

Τίποτα δεν χρειάζεται εξάλλου μόνο φολικο και εγώ περνώ εδώ και κάνα μήνα....το πρώτο σου είναι????


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, boockie είπε:

Κορίτσια γνωρίζετε πότε σταματούν οι ενδοσκοπικοί υπέρηχοι; Δηλαδή υπάρχει περίπτωση σήμερα να ακούσω καρδούλα με το μηχάνημα πάνω στην κοιλιτσα;

Στην αυχενική Μ έκαναν πρώτη φορά κοιλιακά !!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva1986 είπε:

Στην αυχενική Μ έκαναν πρώτη φορά κοιλιακά !!

Αααα κατάλαβα! Έχουμε ακόμη μέλλον δηλαδή.. κορίτσια μου έχω έρθει στο ραντεβού μου, νεότερα αργότερα :wub: σας φιλώ γλυκά ολες

  • Μου αρέσει 4

vQnfp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια, εγώ τώρα κατάφερα να μπω. Να πω κ για μενα είμαι 37 στα 38, μένω στην Αθήνα στα νότια προάστια και είμαι λογίστρια σε εταιρεία. 

Από εξωσωματικη κ εγώ με την πρώτη ωοληψια κρυοσυντηρησα έμβρυα κ αυτή η εμβρυομεταφορα είναι η τρίτη κ έχουμε δίδυμα. Πολύ φοβισμένη κ επιφυλακτική, να μην σας το κρύψω γιατι προσπαθω 5 χρονια για παιδάκι κ είχα στο παρελθόν εξωμητριο κ 5 βιοχημικές στις οποίες δεν πρόλαβα ούτε έναν υπέρηχο.

Τώρα περιμένω με ανυπομονησία το δεύτερο μου υπέρηχο στις 2/11. Ελπίζω να είναι όλα καλά κ να περάσει ο καιρός ομαλά. Ένα ή δύο ότι κ αν έρθει,  με υγεία! Εγώ νιώθω πως ότι περνουσε από το χέρι μου το έχω κάνει, τώρα ο θεούλης, η Παναγίτσα,  το σύμπαν... δεν ξέρω ας βάλουν το χέρι τους αυτή τη φορά...

Υ.γ . Συγγνώμη για το σεντόνι....

  • Μου αρέσει 13

4nDhp3.pngjeL6p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, boockie είπε:

Κορίτσια γνωρίζετε πότε σταματούν οι ενδοσκοπικοί υπέρηχοι; Δηλαδή υπάρχει περίπτωση σήμερα να ακούσω καρδούλα με το μηχάνημα πάνω στην κοιλιτσα;

Εμένα μ έκανε κατευθείαν από την κοιλιά, στην αρχή είδαμε σάκο κ μετά 6+2 ακούσαμε καρδούλα, τώρα εχω ξανα την Πέμπτη ραντεβού! Καλη επιτυχία, περιμένουμε νέα! 

  • Μου αρέσει 2

HdKkp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, phal είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, εγώ τώρα κατάφερα να μπω. Να πω κ για μενα είμαι 37 στα 38, μένω στην Αθήνα στα νότια προάστια και είμαι λογίστρια σε εταιρεία. 

Από εξωσωματικη κ εγώ με την πρώτη ωοληψια κρυοσυντηρησα έμβρυα κ αυτή η εμβρυομεταφορα είναι η τρίτη κ έχουμε δίδυμα. Πολύ φοβισμένη κ επιφυλακτική, να μην σας το κρύψω γιατι προσπαθω 5 χρονια για παιδάκι κ είχα στο παρελθόν εξωμητριο κ 5 βιοχημικές στις οποίες δεν πρόλαβα ούτε έναν υπέρηχο.

Τώρα περιμένω με ανυπομονησία το δεύτερο μου υπέρηχο στις 2/11. Ελπίζω να είναι όλα καλά κ να περάσει ο καιρός ομαλά. Ένα ή δύο ότι κ αν έρθει,  με υγεία! Εγώ νιώθω πως ότι περνουσε από το χέρι μου το έχω κάνει, τώρα ο θεούλης, η Παναγίτσα,  το σύμπαν... δεν ξέρω ας βάλουν το χέρι τους αυτή τη φορά...

Υ.γ . Συγγνώμη για το σεντόνι....

Καλή μου phal, τι ψυχοφθόρα διαδικασία αυτή της εξωσωματικής... Να έχεις θετική διάθεση για τα εμβρυακια σου! Όλα θα πάνε καλά και σε λίγους μήνες θα πηξετε στις πάνες και τα γάλατα! :wub:

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

LhJOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Είμαι τόσο χαρουμενη και αγχωμένη!!! Είμαι και εγώ εγκυουλα... Τελευταία περιοδος 10/9 αλλά με τεράστιο κυκλο και ωορρηξία στις 6/10 όποτε και έγινε η συλληψη. Επομένως οι βδομάδες μου είναι λίγο Ανακατωμενες!!! Δεν ξέρω τώρα πως θα τις μετρήσω καθώς είχα ωορρηξία την 26η ημέρα.... Την Πέμπτη θα παω στον γιατρό!!!! Πιστεύω θα δουμε σακουλι!!!! 

Έχει τυχει σε καμία σας να έχει τόσο μεγάλο κυκλο? Πώς μπορώ να το υπολογίζω? 

  • Μου αρέσει 4

oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα όμορφα κορίτσια!

Γυρισα από υπέρηχο, ειδαμε εμβρυακι, ακουσαμε καρδούλα και όλα λειτουργούν Τελεια εκεί μέσα:rolleyes: Όσο για τα καφέ, από χθες είμαι καθαρή αλλά θα συνεχίσω κορίτσια να είμαι το ίδιο προσεχτική και προστατευτική ως προς το σποράκι μου που παρεπιπτόντως έχει γίνει 5πλασιος.  

9 ώρες πρίν, Mpizelaki_mou είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!!!Η αγωνία μου σήμερα στο πικ της....το απόγευμα έχουνε υπέρηχο....Μακάρι να ακούσουμε καρδούλα!!!! Επίσης εύχομαι να μου διευκρινίσει ο γιατρός από που προέρχονται αυτά τα καφέ....Ελπίζω να σας έχω ευχάριστα νέα... πραγματικά διαβάζω για μανουλες που έχουν ήδη μωράκια και πρέπει να μένουν στο κρεβάτι...πόσο δύσκολο Θεέ μου!

Που είσαι εσυ και μας έχει φάει το άγχος; Περιμένουμε νέα! Τα δικά μου τα εγραψα

  • Μου αρέσει 13

vQnfp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...