Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Titti said:

      Ναι αυτό κατάλαβα κι εγώ... Καθόμαστε και αγωνιούμε και τα τεστ είναι ό,τι να 'ναι...

      Διάβασα μετά τα νέα σου! Συγχαρητήρια! Με το καλό λοιπόν! Πρώτη προσπάθεια;

      Εγώ είμαι στη 17η... Σε ευχαριστώ πολύ!

      Καλησπέρα! Μου έκανε εντύπωση αυτό που είπες για ένα έμβρυο... Ποιες περιπτώσεις θεωρεί ο γιατρός σου υψηλού κινδύνου;  Ποιος είναι ο γιατρός σου; Καλή επιτυχία εύχομαι...

      Είμαι στο εξωτερικό ! Δεν ρώτησα γιατί μου είπαν απλά λόγω ηλικίας από 37 και πάνω δεν βάζουμε δυο έμβρυα … εγω είμαι 38 χρόνων … και έτσι δεν επεκτάθηκα … πριν την μεταφορά το ζήτησα ξανά από έναν άλλο γιατρό και μου είπε όχι … έτσι βάλαμε ένα … σε ευχαριστω πολύ ! Και εσυ με το καλό ! 
      μ α σε ρωτήσω κάτι ;;; Έχω έναν πόνο δεξιά κοντά στον αφαλό όταν σηκώνομαι απότομα … μάλιστα και στην αφή με ενοχλεί … μήπως γνωρίζεις τι θα μπορούσε να είναι τόσο ψηλά κοντά στον  αφαλό ;; 

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

Εγώ 40, πάω για πρώτο απο εξωσωματική και είμαι Αθήνα... ελ επαγγελματίας μηχανικός είμαι που προσπαθώ να δουλέψω και λίγο αλλα νυστάζωω. Έχω 1ο υπέρηχο Παρασκευή που θα μαι 6+4

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 58 λεπτά , Angel91 είπε:

Κοριτσια καλησπερα!!! 
θα ηθελα τη βοηθεια σας αν γινεται γιατι θα τρελαθω!!! 
Τον Μαιο είχα μια βιοχημικη κυηση :( δυστηχως...  

Δεν το βαλαμε κατω ομως!!! Θελουμε μωρακι οσο τπτ αλλο! Ο κυκλος μου ειναι (29-31) μερες και πριν 4 μερες εκανα τεστ νωριτερα και ειχα αχνο θετικο!!!! 
πηγα σημερα για χοριακη (τελευταια περιοδο ειχα 27/09) ξεχασα να το αναφερω! οποτε σημερα με αυριο θα ερχοτανε...το αποτελεσμα της χοριακης ητανε 58... πως σας φαινεται κοριτσια;;; Ο γιατρος μου ειπε μια χαρα και ξανα κανω την Παρασκευη... αλλα δεν σας κρυβω οτι φοβαμαι να χαρω!!! 
ευχαριστω !!!! 

Συγχαρητήρια. Μην σε ανησυχει το νούμερο. Η αύξηση μας ενδιαφέρει. Να διπλασιάζεται κάθε 2-3 μέρες. Εγώ από εξωσωματική, που δηλαδή ξέραμε ακριβώς πότε έγινε τι, πρώτη χοριακη είχα 53. Την Παρασκευή που μας πέρασε άκουσα καρδούλα. 

Σου εύχομαι τα καλύτερα και καλώς ήρθες 

Είμαι 40, μένω λίγο έξω από την Αθήνα και έχω ένα γιο 16 μηνών, επίσης μετά από εξωσωματική με δανεικά ωάρια (σαν το σπορακι το καινούργιο). Η δουλειά είναι παραγωγή περιεχομένου. 

  • Μου αρέσει 5
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι 32 από Θεσσαλονίκη αλλά μένω Αθήνα. Κέντρο Αθήνας. 
Δεν έχω αλλά παιδιά εκτός από 2 σκυλιά και μια γάτα που τα έχουμε σαν παιδιά. 
Είχα μια παλλίνδρομη το καλοκαίρι. 
Δουλεύω σαν σύμβουλος ακινήτων σε μια πολυεθνική εταιρία όποτε πολλές φορές το stress είναι στα ύψη... προσπαθώ να κρατάω το ζεν μου 

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites

Just now, alina80 είπε:

Συγχαρητήρια. Μην σε ανησυχει το νούμερο. Η αύξηση μας ενδιαφέρει. Να διπλασιάζεται κάθε 2-3 μέρες. Εγώ από εξωσωματική, που δηλαδή ξέραμε ακριβώς πότε έγινε τι, πρώτη χοριακη είχα 53. Την Παρασκευή που μας πέρασε άκουσα καρδούλα. 

Σου εύχομαι τα καλύτερα και καλώς ήρθες 

Είμαι 40, μένω λίγο έξω από την Αθήνα και έχω ένα γιο 16 μηνών, επίσης μετά από εξωσωματική με δανεικά ωάρια (σαν το σπορακι το καινούργιο). Η δουλειά είναι παραγωγή περιεχομένου. 

Σε ευχαριστω ολοψυχα!!! Απλα αγχωθηκα με νουμερα που εχω ακουσει... :( ελπιζω παρασκευη να ειναι πολυ πανω

 Να χαιρεσαι τον μπεμπη σου! Και σου ευχομαι να σου πανε ολα τελεια στην εγκυμοσυνη σου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Αυρα87 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Ήμουν λίγο διστακτική για να μπω στην ομάδα αλλά τελικά το πήρα απόφαση. Είμαι από εξωσωματική και είχα μια παλινδρομη κύηση το καλοκαίρι. Σήμερα είμαστε 6 εβδ.+ 5 ημ. και απ'την προηγούμενη εβδομάδα το στομάχι μου είναι χάλια. Ειδικά τα βράδια νομίζω. Το μόνο που χαίρομαι να τρώω είναι τοστ! Επίσης είχα λίγα καφέ υγρά, τα οποία έχουν σταματήσει εδώ και 4 μέρες, αλλά ο γιατρός έχει συστήσει ξεκούραση και ξάπλα. Έχουμε υπέρηχο το Σάββατο και ελπιζουμε να ακούσουμε καρδούλα!

Καλώς ήρθες! Δυστυχώς....εδώ θα βρεις πολλές διστακτικές που όμως βήμα βήμα προχωράμε και στηρίζουμε η μία την άλλη! Σου εύχομαι μια υγιής εγκυμοσύνη

4 ώρες πρίν, jellyfishch είπε:

Καλημέρα! Αύρα καλωσηρθες!! Συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου!!

Πήγα γυναικολόγο και ακούσαμε καρδούλα!!!! Βασικά μόνο το μηχάνημα την άκουσε, τόσο ανεπαίσθητη ήταν, αλλά δεν πειράζει!!! Όλα καλά και προχωράμε!! Θα πάρω και την άδεια covid και ο θεός βοηθός!

Θα πάω στον Άγιο Ραφαήλ για κεράκι αυριο. Θέλω να το τάξω αλλά ο συΖυγος , δε θέλει να δώσουμε το όνομα..θα δούμε.

120 παλμούς είχαμε, λέτε να είναι αγοραρος? 

 

 

Συγχαρητήρια! εύχομαι μόνο θετικά νέα να έχεις να μας λες! Χάρηκα πολύ για σένα!

1 ώρα πρίν, Angel91 είπε:

Κοριτσια καλησπερα!!! 
θα ηθελα τη βοηθεια σας αν γινεται γιατι θα τρελαθω!!! 
Τον Μαιο είχα μια βιοχημικη κυηση :( δυστηχως...  

Δεν το βαλαμε κατω ομως!!! Θελουμε μωρακι οσο τπτ αλλο! Ο κυκλος μου ειναι (29-31) μερες και πριν 4 μερες εκανα τεστ νωριτερα και ειχα αχνο θετικο!!!! 
πηγα σημερα για χοριακη (τελευταια περιοδο ειχα 27/09) ξεχασα να το αναφερω! οποτε σημερα με αυριο θα ερχοτανε...το αποτελεσμα της χοριακης ητανε 58... πως σας φαινεται κοριτσια;;; Ο γιατρος μου ειπε μια χαρα και ξανα κανω την Παρασκευη... αλλα δεν σας κρυβω οτι φοβαμαι να χαρω!!! 
ευχαριστω !!!! 

Συγχαρητήρια! Όλα θα πάνε μια χαρά! Να έχεις θετική σκέψη και πίστη!

  • Ευχαριστώ 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ας γράψω και εγώ εδώ αν και δεν ξέρω αν θα είμαι στις μανουλες ιουνίου... την Παρασκευή είχα θετικό τεστ δεν πήγα χοριακη δεν ήθελα θα πάω την Δευτέρα για υπέρηχο θα είμαι 5&4 καλώς σας βρήκα,, καλές και τελειομηνες εγκυμοσύνες σε όλες εύχομαι γερά παιδάκια στην αγγαλιτσα μας!! Είμαι από Πιερία 22μισο και έχω μια κορούλα 22μηνων....

  • Μου αρέσει 12

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, FlowerMom είπε:

Θέλετε να ξαναπούμε που μένουμε, ποσο χρόνων είμαστε και με τι ασχολούμαστε να γνωριστούμε λίγο καλύτερα;;;;; :wub: ότι θέλει η καθεμία 

Είμαι 39, οικονομολόγος, καταγωγη από επαρχία αλλά τα τελευταία 8.χρονια μένω μόνιμα σε προάστιο της Αττικής. Έχω 2 κόρες 16,5 και 15 ετών! Έστειλα 2 αγγελάκια στον ουρανό τον τελευταίο χρόνο...

....και σήμερα...... Τικ τακ τικ τακ, άκουσα μια μικροσκοπική καρδούλα να χτυπά μέσα μου και συγκινήθηκα πάααρα πολύ! Είμαι πολύ ευτυχισμένη και νιώθω ευλογημένη που ανέβηκα άλλο ενα σκαλοπάτι.

Ο γιατρός μου ζήτησε ραντεβού σε 3 εβδομάδες! Του λέω "τι λέτε γιατρέ μου; Τι θα κάνω εγώ χωρίς εσάς 3 εβδομάδες τωρα που σας συνήθισα κάθε εβδομάδα; :D

  • Μου αρέσει 13
Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧ είπε:

Ας γράψω και εγώ εδώ αν και δεν ξέρω αν θα είμαι στις μανουλες ιουνίου... την Παρασκευή είχα θετικό τεστ δεν πήγα χοριακη δεν ήθελα θα πάω την Δευτέρα για υπέρηχο θα είμαι 5&4 καλώς σας βρήκα,, καλές και τελειομηνες εγκυμοσύνες σε όλες εύχομαι γερά παιδάκια στην αγγαλιτσα μας!! Είμαι από Πιερία 22μισο και έχω μια κορούλα 22μηνων....

Καλώς ήρθες λοιπόν! Σε παρακολουθούσα και στο άλλο και χάρηκα με τη εξέλιξη σου. Εύχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσύνη

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, HopeMe είπε:

Είμαι 39, οικονομολόγος, καταγωγη από επαρχία αλλά τα τελευταία 8.χρονια μένω μόνιμα σε προάστιο της Αττικής. Έχω 2 κόρες 16,5 και 15 ετών! Έστειλα 2 αγγελάκια στον ουρανό τον τελευταίο χρόνο...

....και σήμερα...... Τικ τακ τικ τακ, άκουσα μια μικροσκοπική καρδούλα να χτυπά μέσα μου και συγκινήθηκα πάααρα πολύ! Είμαι πολύ ευτυχισμένη και νιώθω ευλογημένη που ανέβηκα άλλο ενα σκαλοπάτι.

Ο γιατρός μου ζήτησε ραντεβού σε 3 εβδομάδες! Του λέω "τι λέτε γιατρέ μου; Τι θα κάνω εγώ χωρίς εσάς 3 εβδομάδες τωρα που σας συνήθισα κάθε εβδομάδα; :D

Μπράβο σου για την απόφαση μετά από δύο παιδιά στην μετεφηβεια πας για 3ο εύχομαι να κρατήσεις γερό το μωράκι σου στην αγγαλια σου....η στιγμή της καρδιάς είναι η δεύτερη πιο σημαντική μετά το κλάμα της γέννας με το καλό!!!

Just now, HopeMe είπε:

Καλώς ήρθες λοιπόν! Σε παρακολουθούσα και στο άλλο και χάρηκα με τη εξέλιξη σου. Εύχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσύνη

Αμήν κορίτσι μου....το ίδιο εύχομαι σε όλα τα κορίτσια ναι ήταν απρόσμενο όλο αυτό με μια επαφή και γενικά η όλη φάση γιαυτο ακόμα είμαι συγκρατημένη μέχρι να βεβαίωθω για όλα!!!!

 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 2

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, ΒαλεντιναΧ είπε:

Μπράβο σου για την απόφαση μετά από δύο παιδιά στην μετεφηβεια πας για 3ο εύχομαι να κρατήσεις γερό το μωράκι σου στην αγγαλια σου....η στιγμή της καρδιάς είναι η δεύτερη πιο σημαντική μετά το κλάμα της γέννας με το καλό!!!

Τι είπες τώρα; Απ' το στόμα σου και στου Θεού το αυτί!  Σ ευχαριστω!!

Απλά σε εμένα έτυχε να ακούσω 2 φορές καρδιά και στην 9η να παλινδρομησει, είμαι λιγάκι μούδιασμενη, αλλά.....απολαμβάνω τα σημερινά νέα καθώς πλέον δεν προτρέχω

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, HopeMe είπε:

Τι είπες τώρα; Απ' το στόμα σου και στου Θεού το αυτί!  Σ ευχαριστω!!

Απλά σε εμένα έτυχε να ακούσω 2 φορές καρδιά και στην 9η να παλινδρομησει, είμαι λιγάκι μούδιασμενη, αλλά.....απολαμβάνω τα σημερινά νέα καθώς πλέον δεν προτρέχω

Αυτό έχει σημασία ζήσε τις στιγμές γιατί στο τέλος που θα πάνε όλα καλά το μόνο που θα λες είναι ότι δεν το έζησες όπως ήθελες...εγώ Τουλ στην πρώτη εγκυμοσύνη έτσι έγινε βέβαια δεν είχα και λίγα προβλημματα αλλά και πάλι δεν το χάρηκα όπως ήθελα μονίμως με ένα αγχος  ήμουν γι'αυτό τωρα είπα Μπάστα θα το ζήσω ούτε χοριακες ούτε τίποτα χωρίς άγχος όλα θα γίνουν!!!

  • Μου αρέσει 3

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, HopeMe είπε:

Είμαι 39, οικονομολόγος, καταγωγη από επαρχία αλλά τα τελευταία 8.χρονια μένω μόνιμα σε προάστιο της Αττικής. Έχω 2 κόρες 16,5 και 15 ετών! Έστειλα 2 αγγελάκια στον ουρανό τον τελευταίο χρόνο...

....και σήμερα...... Τικ τακ τικ τακ, άκουσα μια μικροσκοπική καρδούλα να χτυπά μέσα μου και συγκινήθηκα πάααρα πολύ! Είμαι πολύ ευτυχισμένη και νιώθω ευλογημένη που ανέβηκα άλλο ενα σκαλοπάτι.

Ο γιατρός μου ζήτησε ραντεβού σε 3 εβδομάδες! Του λέω "τι λέτε γιατρέ μου; Τι θα κάνω εγώ χωρίς εσάς 3 εβδομάδες τωρα που σας συνήθισα κάθε εβδομάδα; :D

Συγχαρητήρια!!! Τι ωραία! Πολύ σημαντική στιγμή όταν ακούγεται η καρδούλα του παιδιού μας!

  • Μου αρέσει 2

2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια, εγώ είμαι 33, ελευθ. επαγγελμ. μηχανικός και μένω κοντά στο Ναύπλιο. Είμαι από εξωσωματική και αν όλα πάνε καλά θα είναι το πρώτο μας μωρό. Σήμερα είμαι 6ε +6η. 

  • Μου αρέσει 5

LhJOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Εγώ είμαι 36, έχω ένα αγοράκι 16 μηνών και μια παλλινδομη στις 8 εβδομάδες. 

Είμαι από Κέρκυρα και εργάζομαι στην εκπαίδευση. 

Είχα λίγα καφέ την Κυριακή και σήμερα, προσπαθώ πολύ να ξεκουράζομαι και να μην σηκώνω τον μικρό αλλά είναι πολύ δύσκολο. Δεν έχουμε βοήθεια και ο άντρας μου δουλεύει πολλές ώρες. Παρόλα αυτά παραμένω αισιόδοξη. Ήδη έχουν περάσει 4 μέρες από τον τελευταίο υπέρηχο και δεν φαίνεται να έχει αλλάξει κάτι. 

Το μόνο που έχει αλλάξει είναι η γεύση του φαγητού. Τρώω και αναρωτιέμαι τι τρώω. Λέτε να είναι κορωνοιος; 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...