Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 34 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Είμαι έκτη μέρα από την εμβρυομεταφορά.Δεν ξέρω να τις ξεχωρίζω αυτές τις δύο γραμμές,νομίζω πως είναι αυτή της ανιχνευσης 

      Εγώ βλέπω γραμμή πάντως..πολύ αχνή βέβαια αλλά υπάρχει. 

      Η γραμμή ανίχνευσης εμφανίζεται μετά από ώρα όχι κατευθείαν...

      Βέβαια μπορείς να κάνεις και ένα ακόμα αύριο ή μεθαύριο για σιγουριά.

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

Just now, boockie είπε:

Καλησπέρα όμορφα κορίτσια!

Γυρισα από υπέρηχο, ειδαμε εμβρυακι, ακουσαμε καρδούλα και όλα λειτουργούν Τελεια εκεί μέσα:rolleyes: Όσο για τα καφέ, από χθες είμαι καθαρή αλλά θα συνεχίσω κορίτσια να είμαι το ίδιο προσεχτική και προστατευτική ως προς το σποράκι μου που παρεπιπτόντως έχει γίνει 5πλασιος.  

Που είσαι εσυ και μας έχει φάει το άγχος; Περιμένουμε νέα! Τα δικά μου τα εγραψα

Τέλεια τα νέα!! Μπράβο!! Τελικά τα καφέ από τι είναι; Σου είπε που οφείλονται; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

12 hours ago, Φώφη1990 said:

Είμαι τόσο χαρουμενη και αγχωμένη!!! Είμαι και εγώ εγκυουλα... Τελευταία περιοδος 10/9 αλλά με τεράστιο κυκλο και ωορρηξία στις 6/10 όποτε και έγινε η συλληψη. Επομένως οι βδομάδες μου είναι λίγο Ανακατωμενες!!! Δεν ξέρω τώρα πως θα τις μετρήσω καθώς είχα ωορρηξία την 26η ημέρα.... Την Πέμπτη θα παω στον γιατρό!!!! Πιστεύω θα δουμε σακουλι!!!! 

Έχει τυχει σε καμία σας να έχει τόσο μεγάλο κυκλο? Πώς μπορώ να το υπολογίζω? 

Καλημέρα Φώφη μου και σου εύχομαι μία πολύ καλή τελειομηνη εγκυμοσύνη! Νομιζω μπορω να σε βοηθησω καθως βεβαια εγω ειμαι απο εξωσωματική και αντίστοιχα ακριβώς την ίδια μέρα κάναμε ωορηξία. Εγώ λοιπόν θεωρούμαι σήμερα ακριβώς 5 εβδομάδων. Μέχρι να πάω στον γιατρό είμαι κι εγώ πολύ συγκρατημένη αλλά και πολύ ευγνώμων μετά απο 7 χρόνια προσπαθειών και αποτυχιών..Ευχαριστώ το Θεό και τις Αγίες μας.

 

Είμαι εκπαιδευτικός και μένω κι εγώ στην Αθήνα!

Εύχομαι όλα τα καλά για όλες μας!

 

  • Μου αρέσει 10

xu6xp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια και χρόνια πολλά!!!!!! Έχω να σας ανακοινώσω με μεγάλη χαρά πως ναιιιιιι εχθές ακούσαμε καρδούλα!!!!!! 170 παλμούς το νινακι μας!!!!είδαμε κεφαλάκι σώμα, χεράκια και ποδαράκια!!!! όσο αφορά στα καφέ ο γιατρός μου είπε τελικά ότι ο πλακούντας είναι χαμηλής πρόσφυσης και ευελπιστούμε να ανέβει.. είναι νωρίς για να πούμε αν είναι κάτι μόνιμο, μου συνέστησε ξάπλα πάλι και παρακολούθηση..επόμενο ραντεβού 16/11 όπου θα μου γράψει και το παραπεμπτικό για αυχενική!!!!!τώρα μου έγραψε ένα σωρό αιματολογικές!!!!αυτά τα ωραία νέα μου, μου έφυγε ένα μεγάλο άγχος!!! Συγχαρητήρια και στην μικρή μας @boockie!!!❤️

  • Μου αρέσει 12

xiA6p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Mpizelaki_mou είπε:

Καλημέρα κορίτσια και χρόνια πολλά!!!!!! Έχω να σας ανακοινώσω με μεγάλη χαρά πως ναιιιιιι εχθές ακούσαμε καρδούλα!!!!!! 170 παλμούς το νινακι μας!!!!είδαμε κεφαλάκι σώμα, χεράκια και ποδαράκια!!!! όσο αφορά στα καφέ ο γιατρός μου είπε τελικά ότι ο πλακούντας είναι χαμηλής πρόσφυσης και ευελπιστούμε να ανέβει.. είναι νωρίς για να πούμε αν είναι κάτι μόνιμο, μου συνέστησε ξάπλα πάλι και παρακολούθηση..επόμενο ραντεβού 16/11 όπου θα μου γράψει και το παραπεμπτικό για αυχενική!!!!!τώρα μου έγραψε ένα σωρό αιματολογικές!!!!αυτά τα ωραία νέα μου, μου έφυγε ένα μεγάλο άγχος!!! Συγχαρητήρια και στην μικρή μας @boockie!!!❤️

Τέλεια μπιζελακι και boockie!! Υπέροχα τα νέα σας!! Τι ωραία που το είδατε σχηματισμένο!!!!

  • Μου αρέσει 2

2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mpizelaki_mou είπε:

Καλημέρα κορίτσια και χρόνια πολλά!!!!!! Έχω να σας ανακοινώσω με μεγάλη χαρά πως ναιιιιιι εχθές ακούσαμε καρδούλα!!!!!! 170 παλμούς το νινακι μας!!!!είδαμε κεφαλάκι σώμα, χεράκια και ποδαράκια!!!! όσο αφορά στα καφέ ο γιατρός μου είπε τελικά ότι ο πλακούντας είναι χαμηλής πρόσφυσης και ευελπιστούμε να ανέβει.. είναι νωρίς για να πούμε αν είναι κάτι μόνιμο, μου συνέστησε ξάπλα πάλι και παρακολούθηση..επόμενο ραντεβού 16/11 όπου θα μου γράψει και το παραπεμπτικό για αυχενική!!!!!τώρα μου έγραψε ένα σωρό αιματολογικές!!!!αυτά τα ωραία νέα μου, μου έφυγε ένα μεγάλο άγχος!!! Συγχαρητήρια και στην μικρή μας @boockie!!!❤️

Μπράβο μας! Εμένα κορίτσια μου δεν μου μέτρησε παλμούς, απλά μόνο ακούσαμε την καρδούλα! Δεν ξέρω γιατί, το σκεφτόμουν και εγώ εχθές μετά την εξέταση. Σε 15 ημέρες που θα με Ξαναδεί, θα του το πω! 

@jellyfishch Σε ευχαριστουμε γλυκιά μου 

  • Μου αρέσει 1

vQnfp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mominthemaking said:

Καλημέρα Φώφη μου και σου εύχομαι μία πολύ καλή τελειομηνη εγκυμοσύνη! Νομιζω μπορω να σε βοηθησω καθως βεβαια εγω ειμαι απο εξωσωματική και αντίστοιχα ακριβώς την ίδια μέρα κάναμε ωορηξία. Εγώ λοιπόν θεωρούμαι σήμερα ακριβώς 5 εβδομάδων. Μέχρι να πάω στον γιατρό είμαι κι εγώ πολύ συγκρατημένη αλλά και πολύ ευγνώμων μετά απο 7 χρόνια προσπαθειών και αποτυχιών..Ευχαριστώ το Θεό και τις Αγίες μας.

 

Είμαι εκπαιδευτικός και μένω κι εγώ στην Αθήνα!

Εύχομαι όλα τα καλά για όλες μας!

 

Σε ευχαριστώ θερμά!!! Και εγώ αυτό πιστευω οτι αναγκαστικά λόγω καθυστερημένης ωορρηξίας χάνω ουσιαστικά 2 βδομάδες! 

Σου ευχομαι μέσα από την ψυχη μου τα καλυτερα!!! Ολα θα πανε καλα. 

Η κάθε μια μας έχει τον δικό της Γολγοθά εδώ μέσα και είναι πολύ παρηγορο που μεταξυ μας δίνουμε θάρρος η μια στη άλλην. 

Εγώ μένω στην Καβάλα! Μετά από 12 χρόνια παλης με την νευρική ανορεξία και έλλειψης περιόδου για όλα αυτά τα χρόνια νιώθω ευλογία που κατάφερε να μείνω έγκυος! 

 

Just now, boockie said:

Μπράβο μας! Εμένα κορίτσια μου δεν μου μέτρησε παλμούς, απλά μόνο ακούσαμε την καρδούλα! Δεν ξέρω γιατί, το σκεφτόμουν και εγώ εχθές μετά την εξέταση. Σε 15 ημέρες που θα με Ξαναδεί, θα του το πω! 

@jellyfishch Σε ευχαριστουμε γλυκιά μου 

Αγαπητή @boockieποσο βδομάδων είσαι και ακουσατε καρδουλα? 

  • Μου αρέσει 7

oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια μου! Αύριο στις 16·00 έχω τον υπέρηχο για να ακούσουμε καρδιά. Θα είμαι 7+7 επομένως αν δεν ακούσουμε, δεν είναι καλά τα πράγματα. Από χθες το έχω άγχος και το βράδυ είδα όνειρο ότι πήγαμε για τον υπέρηχο και δεν ακούσαμε καρδιά. Ελπίζω να ισχύει ότι ονειρευόμαστε τους φόβους μου και να μην ήταν το ένστικτο μου που βγαίνει αληθινό....

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Φώφη1990 είπε:

Σε ευχαριστώ θερμά!!! Και εγώ αυτό πιστευω οτι αναγκαστικά λόγω καθυστερημένης ωορρηξίας χάνω ουσιαστικά 2 βδομάδες! 

Σου ευχομαι μέσα από την ψυχη μου τα καλυτερα!!! Ολα θα πανε καλα. 

Η κάθε μια μας έχει τον δικό της Γολγοθά εδώ μέσα και είναι πολύ παρηγορο που μεταξυ μας δίνουμε θάρρος η μια στη άλλην. 

Εγώ μένω στην Καβάλα! Μετά από 12 χρόνια παλης με την νευρική ανορεξία και έλλειψης περιόδου για όλα αυτά τα χρόνια νιώθω ευλογία που κατάφερε να μείνω έγκυος! 

 

Αγαπητή @boockieποσο βδομάδων είσαι και ακουσατε καρδουλα? 

Είμαι 8 εβδομάδων και 1 ημέρα σήμερα.. Βέβαια επειδή είχα πάει και την περασμένη Πέμπτη διότι είδα ροζ και φοβήθηκα, την είχα ακούσει και τότε! 

Just now, FlowerMom είπε:

Γεια σας κορίτσια μου! Αύριο στις 16·00 έχω τον υπέρηχο για να ακούσουμε καρδιά. Θα είμαι 7+7 επομένως αν δεν ακούσουμε, δεν είναι καλά τα πράγματα. Από χθες το έχω άγχος και το βράδυ είδα όνειρο ότι πήγαμε για τον υπέρηχο και δεν ακούσαμε καρδιά. Ελπίζω να ισχύει ότι ονειρευόμαστε τους φόβους μου και να μην ήταν το ένστικτο μου που βγαίνει αληθινό....

Εύχομαι να σου πάνε όλα υπέροχα αλλά και από αύριο να νιώσεις ακόμη πιο αισιόδοξη εφόσον είμαι σίγουρη πως ο φόβος σου θα εξαλειφθεί. Από τη μέρα που έμαθα πως είμαι έγκυος, βλέπω σχεδόν κάθε βράδυ άσχημα όνειρα. Και επίσης μου έλεγε η γιαγιά μου πως όταν πέφτουν τα φύλλα τα όνειρα δεν βγαίνουν! Μύθος ή όχι δεν μας απασχολεί αλλά σίγουρα μας καθησυχάζει 

  • Μου αρέσει 3

vQnfp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, FlowerMom είπε:

Γεια σας κορίτσια μου! Αύριο στις 16·00 έχω τον υπέρηχο για να ακούσουμε καρδιά. Θα είμαι 7+7 επομένως αν δεν ακούσουμε, δεν είναι καλά τα πράγματα. Από χθες το έχω άγχος και το βράδυ είδα όνειρο ότι πήγαμε για τον υπέρηχο και δεν ακούσαμε καρδιά. Ελπίζω να ισχύει ότι ονειρευόμαστε τους φόβους μου και να μην ήταν το ένστικτο μου που βγαίνει αληθινό....

Αύριο θα ακούσεις καρδούλα και θα πάρεις μια μεγάλη ανάσα. Από το άγχος είδες το όνειρο, μη δίνεις σημασία. Θα περιμένουμε αύριο τα νέα σου. 

πρίν από 25 λεπτά , boockie είπε:

Μπράβο μας! Εμένα κορίτσια μου δεν μου μέτρησε παλμούς, απλά μόνο ακούσαμε την καρδούλα! Δεν ξέρω γιατί, το σκεφτόμουν και εγώ εχθές μετά την εξέταση. Σε 15 ημέρες που θα με Ξαναδεί, θα του το πω! 

@jellyfishch Σε ευχαριστουμε γλυκιά μου 

Το πιθανότερο είναι να τους μέτρησε απλώς δεν σου είπε. Αν σου έδωσε υπέρηχο, μπορεί να το γράφει πάνω. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, FlowerMom said:

Γεια σας κορίτσια μου! Αύριο στις 16·00 έχω τον υπέρηχο για να ακούσουμε καρδιά. Θα είμαι 7+7 επομένως αν δεν ακούσουμε, δεν είναι καλά τα πράγματα. Από χθες το έχω άγχος και το βράδυ είδα όνειρο ότι πήγαμε για τον υπέρηχο και δεν ακούσαμε καρδιά. Ελπίζω να ισχύει ότι ονειρευόμαστε τους φόβους μου και να μην ήταν το ένστικτο μου που βγαίνει αληθινό....

Καλη επιτυχία @FlowerMom. Μην σκέφτεσαι καθόλου αρνητικά. Όλα θα πάνε καλά και θα δεις ότι αυριο θα μας γράφεις για το τικ τακ. 

Και εγώ στον πρώτο υπέρηχο ενώ βάσει περιοδου ήμουν 6 βδομάδων είδα μόνο μια τελιτσα και όχι σακο. Αλλά ηταν φυσικό με βάση τον γιατρό αφου έκανα ωορρηξία την 26 μερα αντί για την 14η και έτσι ουσιαστικά είναι σαν οι 6 βδομάδες να είναι σχεδόν 4. 

Όλα θα πανε καλα. Να έχεις πίστη! 

  • Μου αρέσει 1

oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι που παρέλειψε να ρωτήσω τον γιατρό!!! Σε περίπτωση που μακριά από εμάς κολλήσουμε κορονοϊό τι γίνεται???κατά πόσο επικίνδυνο είναι για εμάς ή το μωρό???? θα πρέπει να κάνουνε κάτι ή το περνάμε σαν γρίπη??? Έχω αγχωθει πολύ τις τελευταίες μέρες


xiA6p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...