Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , LeneL είπε:

      Τίποτα απολύτως.. όλα είναι με εισοδηματικά κριτήρια. Φαντάσου της γέννας, που είναι στα 40.000 έχει από τα πιο υψηλά κριτήρια, στα αλλά τα ποσά είναι ακόμα χαμηλότερα.

      Να πεις στον καπετάνιο ότι σου χρωστάει ένα ΠΟΛΥ καλό δώρο!

      κάτσε γιατί θα τρελαθώ δεν δικαιούμαστε ούτε το 2 μηνο κύησης και το 3μηνο λοχείας ; ούτε το 9μηνο μετά; εξαλλη θα γίνω , δεν μπορεί !αυτα είναι με τα ένσημα οχι με το εισόδημα 

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα, εγώ πατάω πάνω στο τικερακι, με βγάζει στο liypie, ακολουθώ τα βήματα και στο τέλος επιλέγω πλήρες μέγεθος και pseudohtml καπως έτσι και το βάζω στην υπογραφή μου από τις ρυθμίσεις λογαριασμού.


2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, boockie είπε:

Γεια σου κορίτσι μου! Και εγώ τα ίδια παθαίνω, ειδικά όταν φταρνίζομαι! Δεν πρέπει να είναι κάτι που θα πρέπει να μας απασχολήσει..Επισης έχω παρατηρήσει εδώ και λίγες μέρες πως ξυπνάω με συνάχι και κάπου είχα διαβάσει πως κι αυτό είναι σύμπτωμα.. το έχει καμιά από εσάς ή λέτε να έχω κορονοιο; Χαχαχ... μετά μου περνάει εννοείται!

Καλημέρα! Κι εγώ νιώθω ελαφρώς μπουκωνενη όταν ξυπνάω, τόσο λίγο που ούτε καν φυσάω μύτες. Παίζει να είναι ορμόνες; Αυτό δεν το ξέρω, κι ανησύχησα ότι κάτι κόλλησα

8 ώρες πρίν, λιλιτο είπε:

Ούτε εμείς το έχουμε πει ακόμα σε κανέναν. Στο πρώτο το είπαμε με το που έκανα το τεστ στους γονείς μας. Τώρα είπα να περιμένουμε να κάνω τη χοριακη αλλά τώρα σκέφτομαι μηπως περιμένουμε να πάω στο γιατρό πρώτα. Έχω ένα άγχος πως θα το ανακοινώσω.οπως και στην πρώτη . Τότε επειδή ήταν παραμονή Πρωτοχρονιάς τους πηγα δώρο βρεφικά καλτσακια. Εσείς πώς το ανακοινώσατε ? Έχετε καμία πρωτότυπη ιδέα?

Αυτά δεν είναι για εμας, δε μπορώ να σε βοηθήσω :unsure:

8 ώρες πρίν, boockie είπε:

Περίμενε να πας πρώτα την επίσκεψη σου στον γιατρό ώστε να επιβεβαιωθεί επίσημα η εγκυμοσύνη και μετά το ανακοινώνεις. Εγώ επειδή είμαι αρκετά μικρή στα 25, πήγα επαρχία από κοντά να τους το πω συνοδευόμενη από μια κολλητή της μάνας μου για να της το φέρουμε με το μαλακό! Χαχαχα βέβαια ήμουν υπερβολική γιατί φοβόμουν αντιδράσεις αλλά έκανα μεγάλη χαζομάρα γιατί η χαρά τους όταν τους το είπα ήταν μεγαλύτερη και από τη δίκη μου όταν έμαθα πως είμαι έγκυος! Γενικά είμαι υπέρ στο να το μάθουν οι μανούλες γιατί όσο να ναι, στην αρχή κυρίως τις έχουμε ανάγκη μεγάλη, κακά τα ψέματα! Εμένα έρχεται πλέον μια φορά την εβδομάδα στο ρεπο της ώστε να μου κάνει τις χοντρές δουλειές του σπιτιού. 
 

Ούτε αυτό παίζει σε εμάς :roll:

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλημέρα και καλή Κυριακή! Σας παρακολουθώ με μεγάλη αγωνία και χαίρομαι που μέρα με την μέρα εξελίσσονται οι εγκυμοσύνες σας! 

Σας γράφω γιατί ήθελα να μοιραστώ και τα δικά μου νέα! Μετά από τον αποτυχημένο υπέρηχο όπου ο γιατρός μας είπε για βιοχημικη ακολούθησαν δύο χοριακες 19/10 782mIU και 21/10 955mIU.

Ο γιατρός ανησύχησε με τις τιμές και μου είπε ότι υπάρχει πιθανότητα εξωμητριου. Οπότε πήγα για υπέρηχο 23/10 για να δούμε τι συμβαίνει. 

Εκεί είδαμε το θαύμα! Το εμβρυο στην θέση του, με τον σάκο του και τα όλα του! Καρδούλα να χτυπάει! Δεν το πίστευε ο γιατρός! Φυσικά είναι λίγες μέρες πίσω στην ανάπτυξη, και μου είπε ότι κρατάμε μικρό καλάθι. Να μην ασχοληθώ ξανά με χοριακες και να πάω την επόμενη Δευτέρα 2/11  να δούμε τι γίνεται!

Αυτά! 

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamanino είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα και καλή Κυριακή! Σας παρακολουθώ με μεγάλη αγωνία και χαίρομαι που μέρα με την μέρα εξελίσσονται οι εγκυμοσύνες σας! 

Σας γράφω γιατί ήθελα να μοιραστώ και τα δικά μου νέα! Μετά από τον αποτυχημένο υπέρηχο όπου ο γιατρός μας είπε για βιοχημικη ακολούθησαν δύο χοριακες 19/10 782mIU και 21/10 955mIU.

Ο γιατρός ανησύχησε με τις τιμές και μου είπε ότι υπάρχει πιθανότητα εξωμητριου. Οπότε πήγα για υπέρηχο 23/10 για να δούμε τι συμβαίνει. 

Εκεί είδαμε το θαύμα! Το εμβρυο στην θέση του, με τον σάκο του και τα όλα του! Καρδούλα να χτυπάει! Δεν το πίστευε ο γιατρός! Φυσικά είναι λίγες μέρες πίσω στην ανάπτυξη, και μου είπε ότι κρατάμε μικρό καλάθι. Να μην ασχοληθώ ξανά με χοριακες και να πάω την επόμενη Δευτέρα 2/11  να δούμε τι γίνεται!

Αυτά! 

Βρε κοπέλα μου αν είναι δυνατόν!!! Τζάμπα όλη η στεναχώρια. Τελικά τι έφταιγε το μηχάνημα του γιατρου; Καλά που δεν σε πήγε και για απόξεση!!!! Συγχαρητήρια λοιπόν για το θεματάκι σας και απο δω και περα να προχωρήσει κανονικά. Μάλλον ήταν καθυστερημένη σύλληψή και γιαυτο και πιο πίσω στις μέρες. Ξεκούραση τώρα Και χαμόγελα!!!

  • Μου αρέσει 1

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Mamanino είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα και καλή Κυριακή! Σας παρακολουθώ με μεγάλη αγωνία και χαίρομαι που μέρα με την μέρα εξελίσσονται οι εγκυμοσύνες σας! 

Σας γράφω γιατί ήθελα να μοιραστώ και τα δικά μου νέα! Μετά από τον αποτυχημένο υπέρηχο όπου ο γιατρός μας είπε για βιοχημικη ακολούθησαν δύο χοριακες 19/10 782mIU και 21/10 955mIU.

Ο γιατρός ανησύχησε με τις τιμές και μου είπε ότι υπάρχει πιθανότητα εξωμητριου. Οπότε πήγα για υπέρηχο 23/10 για να δούμε τι συμβαίνει. 

Εκεί είδαμε το θαύμα! Το εμβρυο στην θέση του, με τον σάκο του και τα όλα του! Καρδούλα να χτυπάει! Δεν το πίστευε ο γιατρός! Φυσικά είναι λίγες μέρες πίσω στην ανάπτυξη, και μου είπε ότι κρατάμε μικρό καλάθι. Να μην ασχοληθώ ξανά με χοριακες και να πάω την επόμενη Δευτέρα 2/11  να δούμε τι γίνεται!

Αυτά! 

Κοριτσάκι μου!! Μου έφτιαξες τη μέρα αληθεια!!! Είμαι πολύ χαρούμενη για σένα, λίγες μέρες πίσω συμβαίνει στην καθυστερημένη σύλληψη όποτε προσπάθησε να μην κουράζεσαι όσο γίνεται τώρα και θα δεις ότι όλα θα πάνε καλά! Σου στέλνω όλη μου την θετική ενέργεια!! ❤❤  άκουσες και καρδούλα όποτε όλα καλα θα πάνε μην ανησυχείς!!!

Έχουμε και μαζί υπέρηχο στις 2/11!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamanino είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα και καλή Κυριακή! Σας παρακολουθώ με μεγάλη αγωνία και χαίρομαι που μέρα με την μέρα εξελίσσονται οι εγκυμοσύνες σας! 

Σας γράφω γιατί ήθελα να μοιραστώ και τα δικά μου νέα! Μετά από τον αποτυχημένο υπέρηχο όπου ο γιατρός μας είπε για βιοχημικη ακολούθησαν δύο χοριακες 19/10 782mIU και 21/10 955mIU.

Ο γιατρός ανησύχησε με τις τιμές και μου είπε ότι υπάρχει πιθανότητα εξωμητριου. Οπότε πήγα για υπέρηχο 23/10 για να δούμε τι συμβαίνει. 

Εκεί είδαμε το θαύμα! Το εμβρυο στην θέση του, με τον σάκο του και τα όλα του! Καρδούλα να χτυπάει! Δεν το πίστευε ο γιατρός! Φυσικά είναι λίγες μέρες πίσω στην ανάπτυξη, και μου είπε ότι κρατάμε μικρό καλάθι. Να μην ασχοληθώ ξανά με χοριακες και να πάω την επόμενη Δευτέρα 2/11  να δούμε τι γίνεται!

Αυτά! 

Ωραια νέα, και στον επόμενο υπέρηχο θα είναι όλα μια χαρα. Εχτές διάβαζα μια μελέτη για εμβρυακι που ξεκίνησε με χοριακη 11 και μετά ανέβαινε στο περίπου και παρά πολύ αργά και τα κατάφερε μια χαρα, γίνονται θαύματα όπως το πες, η επιστήμη ξέρει πολλά αλλά η φύση είναι απρόβλεπτη... καλή συνέχεια. Να μας πεις τα νέα σου με το καλο

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamanino είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα και καλή Κυριακή! Σας παρακολουθώ με μεγάλη αγωνία και χαίρομαι που μέρα με την μέρα εξελίσσονται οι εγκυμοσύνες σας! 

Σας γράφω γιατί ήθελα να μοιραστώ και τα δικά μου νέα! Μετά από τον αποτυχημένο υπέρηχο όπου ο γιατρός μας είπε για βιοχημικη ακολούθησαν δύο χοριακες 19/10 782mIU και 21/10 955mIU.

Ο γιατρός ανησύχησε με τις τιμές και μου είπε ότι υπάρχει πιθανότητα εξωμητριου. Οπότε πήγα για υπέρηχο 23/10 για να δούμε τι συμβαίνει. 

Εκεί είδαμε το θαύμα! Το εμβρυο στην θέση του, με τον σάκο του και τα όλα του! Καρδούλα να χτυπάει! Δεν το πίστευε ο γιατρός! Φυσικά είναι λίγες μέρες πίσω στην ανάπτυξη, και μου είπε ότι κρατάμε μικρό καλάθι. Να μην ασχοληθώ ξανά με χοριακες και να πάω την επόμενη Δευτέρα 2/11  να δούμε τι γίνεται!

Αυτά! 

Τι υπέροχα νέα! Σε σκεφτόμουν αρκετές φορές κι αναρωτιομουν τι να απέγινες! Αυτά τα αναπάντεχα, εκεί που νιώθεις ότι δεν υπάρχει ελπίδα, έρχονται να μας θυμίσουν ότι μικρά η μεγάλα θαύματα συμβαίνουν καθημερινά γύρω μας!

Σ ευχαριστω που το μοιράστηκες μαζί μας, πραγματικά που έδωσες μεγάλη δύναμη. Μια όμορφη και τελειομηνη εγκυμοσύνη!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Mamanino είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα και καλή Κυριακή! Σας παρακολουθώ με μεγάλη αγωνία και χαίρομαι που μέρα με την μέρα εξελίσσονται οι εγκυμοσύνες σας! 

Σας γράφω γιατί ήθελα να μοιραστώ και τα δικά μου νέα! Μετά από τον αποτυχημένο υπέρηχο όπου ο γιατρός μας είπε για βιοχημικη ακολούθησαν δύο χοριακες 19/10 782mIU και 21/10 955mIU.

Ο γιατρός ανησύχησε με τις τιμές και μου είπε ότι υπάρχει πιθανότητα εξωμητριου. Οπότε πήγα για υπέρηχο 23/10 για να δούμε τι συμβαίνει. 

Εκεί είδαμε το θαύμα! Το εμβρυο στην θέση του, με τον σάκο του και τα όλα του! Καρδούλα να χτυπάει! Δεν το πίστευε ο γιατρός! Φυσικά είναι λίγες μέρες πίσω στην ανάπτυξη, και μου είπε ότι κρατάμε μικρό καλάθι. Να μην ασχοληθώ ξανά με χοριακες και να πάω την επόμενη Δευτέρα 2/11  να δούμε τι γίνεται!

Αυτά! 

Τι ωραία νέα... Παίζει να ήταν καμιά αστοχία του μικροβιολογικου οι χοριακες. Εύχομαι ότι καλύτερο. 

Just now, Olga93 είπε:

Κοριτσάκια μου καλημερα! Να κάνω μια ερώτηση, ίσως φανεί λίγο χαζή αλλά θα ρωτήσω, τώρα με την αλλαγή της ώρας την αντιπηκτική πως την κάνουμε; 

Την ίδια ώρα αν σε βολεύει. Έτσι και αλλιώς συν πλην μια ώρα δεν δημιουργεί προβλημα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


14 hours ago, boockie said:

Γεια σου κορίτσι μου! Και εγώ τα ίδια παθαίνω, ειδικά όταν φταρνίζομαι! Δεν πρέπει να είναι κάτι που θα πρέπει να μας απασχολήσει..Επισης έχω παρατηρήσει εδώ και λίγες μέρες πως ξυπνάω με συνάχι και κάπου είχα διαβάσει πως κι αυτό είναι σύμπτωμα.. το έχει καμιά από εσάς ή λέτε να έχω κορονοιο; Χαχαχ... μετά μου περνάει εννοείται!

Κορίτσι σε νιώθω.... εγώ είμαι μπουκωμενη από την πρώτη βδομάδα της κύησης...και διάβασα πως θεωρείται σύμπτωμα!!!ας ελπίσουμε να οφείλεται στην εγκυμοσύνη... επίσης κάνα δυο φορές με έπιασε αυτό το φτερούγισμα που λέμε στην καρδιά...φοβήθηκα πολύ!!!θα το αναφέρω στο γιατρό κι αυτό..ίσως είναι από το άγχος!

  • Μου αρέσει 1

xiA6p2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου ευχαριστώ πολύ για την θετική σας σκέψη! Μακάρι να προχωρήσει καλά και να τα λέμε όλο τον καιρό! Ήθελα να σας τα πω!

Δεν ξέρω τι συνέβη και πως εξηγείται, δεν ξέρω τι θα γίνει και αν θα συνεχίσει. Ο γιατρός μου είπε έχω δει με αυτές τις χοριακες εγκυμοσύνη που προχώρησε και πήγε καλά! 

Εγώ είμαι πολύ χαρούμενη και ανυπομονώ για τον επόμενο υπέρηχο! Αν και είμαι αρκετά προετοιμασμενη για όλα τα ενδεχόμενα! 

Καλή Κυριακή και εύχομαι όμορφα νέα αυτή την εβδομάδα από όλες! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, alina80 είπε:

Τι ωραία νέα... Παίζει να ήταν καμιά αστοχία του μικροβιολογικου οι χοριακες. Εύχομαι ότι καλύτερο. 

Την ίδια ώρα αν σε βολεύει. Έτσι και αλλιώς συν πλην μια ώρα δεν δημιουργεί προβλημα.

Ωραία! Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!


HdKkp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mpizelaki_mou είπε:

Κορίτσι σε νιώθω.... εγώ είμαι μπουκωμενη από την πρώτη βδομάδα της κύησης...και διάβασα πως θεωρείται σύμπτωμα!!!ας ελπίσουμε να οφείλεται στην εγκυμοσύνη... επίσης κάνα δυο φορές με έπιασε αυτό το φτερούγισμα που λέμε στην καρδιά...φοβήθηκα πολύ!!!θα το αναφέρω στο γιατρό κι αυτό..ίσως είναι από το άγχος!

Μπήκες και στην 8η εβδομάδα; Μωρε μπράβο!! Νόμιζα ήσουν λιγότερο.. φτερούγισμα και λαχάνιασμα παθαίνω και εγώ, σε απόσταση από το μπάνιο μέχρι και την κρεβατοκάμαρα να φανταστείς.. έχω διαβάσει πως είναι κι αυτό σύμπτωμα! Γενικότερα, πως είσαι; 

  • Μου αρέσει 1

vQnfp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, boockie said:

Μπήκες και στην 8η εβδομάδα; Μωρε μπράβο!! Νόμιζα ήσουν λιγότερο.. φτερούγισμα και λαχάνιασμα παθαίνω και εγώ, σε απόσταση από το μπάνιο μέχρι και την κρεβατοκάμαρα να φανταστείς.. έχω διαβάσει πως είναι κι αυτό σύμπτωμα! Γενικότερα, πως είσαι; 

Γενικά είμαι μια χαρά από συμπτώματα, δεν καταλαβαίνω ιδιαιτέρα ότι είμαι έγκυος...εμένα θα με φάει το άγχος μου, έχω κάνει εναν υπέρηχο  μόνο μέχρι στιγμής και περιμενω τον επόμενο... επίσης με έχει πιάσει τρελα με την τόση ξάπλα...θεωρώ ότι ο γιατρός μου είναι υπερβολικός..που να είχα αίμα δηλαδή... προφανώς το κάνει για καλό αλλά και η ψυχολογία μας παίζει ρόλο.. πραγματικά νιώθω άρρωστη και το χω ρίξει στο φαι..αυτά τα ολίγα....:sad:

Quote

 

 


xiA6p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...