Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Eva1986 είπε:

Κορίτσια Μ τι κάνετε;σας διαβάζω αυτές τις ημέρες.  Μπαίνω κ βγαίνω βιαστικά.  Χαίρομαι που είστε όλες καλά. 

Χάρηκα για την @Mamanino

 

Καλησπέρα αγαπημενη! Πως είσαι εσυ; Εμείς εδώ, ψαχνόμαστε 8-)


vQnfp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, boockie είπε:

Καλησπέρα αγαπημενη! Πως είσαι εσυ; Εμείς εδώ, ψαχνόμαστε 8-)

Καλά κ γω.  Ξεκίνησε η ναυτία.  Την παλεύω. 

Βλέπω τα κρούσματα αυξάνονται κορίτσια κ αγχώνομαι.  Φοβάμαι να βγω. Έχω κ τον μικρό παιδικό.  Αυτή τη βδομάδα λέω να μην τον στείλω. 

Εσείς πώς είστε;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva1986 είπε:

Καλά κ γω.  Ξεκίνησε η ναυτία.  Την παλεύω. 

Βλέπω τα κρούσματα αυξάνονται κορίτσια κ αγχώνομαι.  Φοβάμαι να βγω. Έχω κ τον μικρό παιδικό.  Αυτή τη βδομάδα λέω να μην τον στείλω. 

Εσείς πώς είστε;

Δυστυχώς τα πράγματα θα είναι πολύ άσχημα, έρχεται μεγάλος χειμώνας και δύσκολος για πολλούς! Ναυτίες έχω και εγώ, αλλά με πιάνουν το βράδυ, ρίχνοντας συγχρόνως και τη διάθεση μου.. Σκέφτομαι να πάρω ότι ροφήματα που είδα με τζίντζερ και λεμόνι, γιατί τα Schweppes δεν μου αρεσαν καθόλου 


vQnfp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, boockie είπε:

Δυστυχώς τα πράγματα θα είναι πολύ άσχημα, έρχεται μεγάλος χειμώνας και δύσκολος για πολλούς! Ναυτίες έχω και εγώ, αλλά με πιάνουν το βράδυ, ρίχνοντας συγχρόνως και τη διάθεση μου.. Σκέφτομαι να πάρω ότι ροφήματα που είδα με τζίντζερ και λεμόνι, γιατί τα Schweppes δεν μου αρεσαν καθόλου 

Μια απο τα ίδια και γω. Ειμαι μόνιμα με μια ανακατουσουρα και μια αηδία και δεν μπορώ να φάω τίποτα!!! Και μενα η διάθεση μου είναι χάλια!!!


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα και καλή εβδομάδα. Σας διαβάζω δεν προλαβαίνω να γράφω πολλές φορές. Υπομονή με τις ανακατωσουρες. Προς το παρόν δεν έχω κάτι ιδιαίτερο,είχα όμως στο γιο μου σε όλη την εγκυμοσύνη. Μην σας απογοητεύω. Συνήθως μέχρι την αυχενική είναι και μετά τίποτα... Και δεν είναι μακριά η αυχενική κορίτσια. 

Χρόνια πολλά σε όσες γιορτάζουν και να χαιρόμαστε όποιον έχουμε. 

 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου... 

Καλή εβδομάδα να έχουμε και να χαίρεστε όποιον έχετε! 

Κι εγώ συνεχίζω με τις ανακατωσουρες και αυτή την μόνιμη αηδία. Δεν πίνω και καθόλου τέτοιου είδους ροφήματα που λέτε, μου λείπει το νερό και τρωω κυρίως όταν με αφήνει το στομάχι για κάνα 2ωρο. Ακόμα και στον ύπνο μου χάλια είμαι. 8εβδ σήμερα και ευελπιστώ μέχρι την αυχενική να είμαστε καλύτερα. 

  • Μου αρέσει 2

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια.  Χρόνια πολλά σε όσες γιορτάζουν. Να χαίρεστε τους δικούς σας αγαπημένους!!! 

Να σας ρωτήσω όσες παίρνετε ουτροτζεσταν έχετε μια απαίσια γεύση στο στόμα σας;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva1986 είπε:

Καλημέρα κορίτσια.  Χρόνια πολλά σε όσες γιορτάζουν. Να χαίρεστε τους δικούς σας αγαπημένους!!! 

Να σας ρωτήσω όσες παίρνετε ουτροτζεσταν έχετε μια απαίσια γεύση στο στόμα σας;;

Καλημερα Ευακι μου! εγω παιρνω 2 την ημερα και γενικα, δεν ξερω αν φταιει το χαπι η αν ειναι συμπτωμα, εχω παντως μια απαισια γευση στο στομα δεν μπορω να την περιγραψω! τρωω που και που ελμα μαστιχουλες, νομιζω με βοηθουν λιγο!!! 

οσον αφορα την δισκοιλιοτητα, το σαββατο μετα απο πολυ καιρο δοκιμασα να πιω ελληνικο και μετα πηγα λιγο τουαλετα! απ το τιποτα κατι ειναι κ αυτο! σημερα το πρωι εκανα ντεκαφεινε ελληνικο πριν τη δουλεια που εχω παρει αλλα ακομα τιποτα ! ελπιζω να κανει δουλιτσα ο καφες !!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Ήμουν λίγο διστακτική για να μπω στην ομάδα αλλά τελικά το πήρα απόφαση. Είμαι από εξωσωματική και είχα μια παλινδρομη κύηση το καλοκαίρι. Σήμερα είμαστε 6 εβδ.+ 5 ημ. και απ'την προηγούμενη εβδομάδα το στομάχι μου είναι χάλια. Ειδικά τα βράδια νομίζω. Το μόνο που χαίρομαι να τρώω είναι τοστ! Επίσης είχα λίγα καφέ υγρά, τα οποία έχουν σταματήσει εδώ και 4 μέρες, αλλά ο γιατρός έχει συστήσει ξεκούραση και ξάπλα. Έχουμε υπέρηχο το Σάββατο και ελπιζουμε να ακούσουμε καρδούλα!

  • Μου αρέσει 8

LhJOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Αυρα87 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Ήμουν λίγο διστακτική για να μπω στην ομάδα αλλά τελικά το πήρα απόφαση. Είμαι από εξωσωματική και είχα μια παλινδρομη κύηση το καλοκαίρι. Σήμερα είμαστε 6 εβδ.+ 5 ημ. και απ'την προηγούμενη εβδομάδα το στομάχι μου είναι χάλια. Ειδικά τα βράδια νομίζω. Το μόνο που χαίρομαι να τρώω είναι τοστ! Επίσης είχα λίγα καφέ υγρά, τα οποία έχουν σταματήσει εδώ και 4 μέρες, αλλά ο γιατρός έχει συστήσει ξεκούραση και ξάπλα. Έχουμε υπέρηχο το Σάββατο και ελπιζουμε να ακούσουμε καρδούλα!

Καλημέρα και καλωσόρισες κι εσύ στο παρεακι. Είμαστε κι άλλες από εξωσωματική και λίγο πολύ έχουμε παρόμοιο δύσκολο παρελθον

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evouska είπε:

Καλημερα Ευακι μου! εγω παιρνω 2 την ημερα και γενικα, δεν ξερω αν φταιει το χαπι η αν ειναι συμπτωμα, εχω παντως μια απαισια γευση στο στομα δεν μπορω να την περιγραψω! τρωω που και που ελμα μαστιχουλες, νομιζω με βοηθουν λιγο!!! 

οσον αφορα την δισκοιλιοτητα, το σαββατο μετα απο πολυ καιρο δοκιμασα να πιω ελληνικο και μετα πηγα λιγο τουαλετα! απ το τιποτα κατι ειναι κ αυτο! σημερα το πρωι εκανα ντεκαφεινε ελληνικο πριν τη δουλεια που εχω παρει αλλα ακομα τιποτα ! ελπιζω να κανει δουλιτσα ο καφες !!

Α θα δοκιμάσω κ γω τσίχλες. 

Δυσκοιλιότητα τρώω δαμάσκηνα αποξηραμένα κ χυμό φυσικό. 

Το κακό είναι ότι θέλω μόνο στεγνά φαγητά. 

Just now, Αυρα87 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Ήμουν λίγο διστακτική για να μπω στην ομάδα αλλά τελικά το πήρα απόφαση. Είμαι από εξωσωματική και είχα μια παλινδρομη κύηση το καλοκαίρι. Σήμερα είμαστε 6 εβδ.+ 5 ημ. και απ'την προηγούμενη εβδομάδα το στομάχι μου είναι χάλια. Ειδικά τα βράδια νομίζω. Το μόνο που χαίρομαι να τρώω είναι τοστ! Επίσης είχα λίγα καφέ υγρά, τα οποία έχουν σταματήσει εδώ και 4 μέρες, αλλά ο γιατρός έχει συστήσει ξεκούραση και ξάπλα. Έχουμε υπέρηχο το Σάββατο και ελπιζουμε να ακούσουμε καρδούλα!

Καλώς ήρθες στην παρέα μας!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Αύρα καλωσηρθες!! Συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου!!

Πήγα γυναικολόγο και ακούσαμε καρδούλα!!!! Βασικά μόνο το μηχάνημα την άκουσε, τόσο ανεπαίσθητη ήταν, αλλά δεν πειράζει!!! Όλα καλά και προχωράμε!! Θα πάρω και την άδεια covid και ο θεός βοηθός!

Θα πάω στον Άγιο Ραφαήλ για κεράκι αυριο. Θέλω να το τάξω αλλά ο συΖυγος , δε θέλει να δώσουμε το όνομα..θα δούμε.

120 παλμούς είχαμε, λέτε να είναι αγοραρος? 

 

 

  • Μου αρέσει 8

2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, jellyfishch είπε:

Καλημέρα! Αύρα καλωσηρθες!! Συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου!!

Πήγα γυναικολόγο και ακούσαμε καρδούλα!!!! Βασικά μόνο το μηχάνημα την άκουσε, τόσο ανεπαίσθητη ήταν, αλλά δεν πειράζει!!! Όλα καλά και προχωράμε!! Θα πάρω και την άδεια covid και ο θεός βοηθός!

Θα πάω στον Άγιο Ραφαήλ για κεράκι αυριο. Θέλω να το τάξω αλλά ο συΖυγος δεν είναι της εκκλησίας, και δε θέλει να δώσουμε και το όνομα... Πφφφ 

120 παλμούς είχαμε, λέτε να είναι αγοραρος? 

 

 

Γλυκουλικο είναι μικρουλικο ακόμα και με το ζόρι ακούγεται. Κι εγώ έτσι ίσα που ακούστηκε 6εβδ+2!

Βαθια ανάσα και υπομονή μέχρι να πας να το ακούσεις ακόμα πιο καθαρά. Τώρα για τον αριθμό των παλμών ακόμα διίστανται οι απόψεις αν δείχνουν το φυλο

Ασχετο...  προσπαθω να αλλαξω την υπογραφη μου, να φτιαξω τα ticker αλλα δεν τα εμφανιζει ενω στο προφιλ μου τα βλεπω

 

  • Μου αρέσει 2

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, jellyfishch είπε:

Καλημέρα! Αύρα καλωσηρθες!! Συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου!!

Πήγα γυναικολόγο και ακούσαμε καρδούλα!!!! Βασικά μόνο το μηχάνημα την άκουσε, τόσο ανεπαίσθητη ήταν, αλλά δεν πειράζει!!! Όλα καλά και προχωράμε!! Θα πάρω και την άδεια covid και ο θεός βοηθός!

Θα πάω στον Άγιο Ραφαήλ για κεράκι αυριο. Θέλω να το τάξω αλλά ο συΖυγος , δε θέλει να δώσουμε το όνομα..θα δούμε.

120 παλμούς είχαμε, λέτε να είναι αγοραρος? 

 

 

Γεια σου κορίτσι μου!  Βήμα βήμα, όλα θα γίνουν! Ξέρεις γενικά πόσους παλμούς λένε πως έχουν τα αγόρια και πόσους τα κορίτσια; Η μαμά μου όταν ήταν έγκυος σε εμένα μου είπε πως η καρδιά μου κάλπαζε σαν άλογο!

  • Μου αρέσει 1

vQnfp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...