Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Εννοείται και ειναι πολύ καλά. Διπλασιαστηκε ολοκαθαρα!  Πότε ξαναεχετε επαναληπτική?

      Μόνο 1 σε όλες ή σε περιπτώσεις υψηλού κινδύνου?  

      Την Τετάρτη άσε και δεν της βρίσκουν και φλέβες κάθε φορά την έχουν μια ώρα. Απλά έχω άγχος γιατί το βλέπω λίγο για βλαστοκυστη και βασικά φοβάμαι γιατί έχω την αμοιβαία μετάθεση στον καρυότυπο μην δείχνει κάτι αυτό με την χοριακη εύχομαι πραγματικά όλοι να τα  καταφέρουμε 

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

Just now, boockie είπε:

Γεια σου κορίτσι μου!  Βήμα βήμα, όλα θα γίνουν! Ξέρεις γενικά πόσους παλμούς λένε πως έχουν τα αγόρια και πόσους τα κορίτσια; Η μαμά μου όταν ήταν έγκυος σε εμένα μου είπε πως η καρδιά μου κάλπαζε σαν άλογο!

Γενικά λένε ότι τα αγοράκια έχουν πιο λίγους!  Ακριβώς νούμερα δε γνωρίζω να σου πω την αλήθεια..το φάσμα είναι περίπου 120- 180


2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Αυρα87 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Ήμουν λίγο διστακτική για να μπω στην ομάδα αλλά τελικά το πήρα απόφαση. Είμαι από εξωσωματική και είχα μια παλινδρομη κύηση το καλοκαίρι. Σήμερα είμαστε 6 εβδ.+ 5 ημ. και απ'την προηγούμενη εβδομάδα το στομάχι μου είναι χάλια. Ειδικά τα βράδια νομίζω. Το μόνο που χαίρομαι να τρώω είναι τοστ! Επίσης είχα λίγα καφέ υγρά, τα οποία έχουν σταματήσει εδώ και 4 μέρες, αλλά ο γιατρός έχει συστήσει ξεκούραση και ξάπλα. Έχουμε υπέρηχο το Σάββατο και ελπιζουμε να ακούσουμε καρδούλα!

Καλως ήρθες στην παρέα και όλα να σου πάνε μια χαρά να έχεις μια τελειόμηνη κύηση!!!

Just now, jellyfishch είπε:

Καλημέρα! Αύρα καλωσηρθες!! Συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου!!

Πήγα γυναικολόγο και ακούσαμε καρδούλα!!!! Βασικά μόνο το μηχάνημα την άκουσε, τόσο ανεπαίσθητη ήταν, αλλά δεν πειράζει!!! Όλα καλά και προχωράμε!! Θα πάρω και την άδεια covid και ο θεός βοηθός!

Θα πάω στον Άγιο Ραφαήλ για κεράκι αυριο. Θέλω να το τάξω αλλά ο συΖυγος , δε θέλει να δώσουμε το όνομα..θα δούμε.

120 παλμούς είχαμε, λέτε να είναι αγοραρος? 

 

 

Συγχαρητήρια για την καρδούλα!!! Όλα να πάνε καλά!!!! Τώρα αν δεν θέλει το όνομα ο άντρας σου μπορεις να τάξεις κάτι άλλο στον Άγιο, απο λαμπάδα ή να πας με το μωρό σε κάποια εκκλησία του, ή να το βαφτίσεις εκεί... Έχεις επιλογές!!!

Για την ανακατοσουρα κορίτσια εμένα με βοηθάνε και τα cream crackers.  Μαζεύουν τα υγρα!!!

  • Μου αρέσει 4

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , Αυρα87 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Ήμουν λίγο διστακτική για να μπω στην ομάδα αλλά τελικά το πήρα απόφαση. Είμαι από εξωσωματική και είχα μια παλινδρομη κύηση το καλοκαίρι. Σήμερα είμαστε 6 εβδ.+ 5 ημ. και απ'την προηγούμενη εβδομάδα το στομάχι μου είναι χάλια. Ειδικά τα βράδια νομίζω. Το μόνο που χαίρομαι να τρώω είναι τοστ! Επίσης είχα λίγα καφέ υγρά, τα οποία έχουν σταματήσει εδώ και 4 μέρες, αλλά ο γιατρός έχει συστήσει ξεκούραση και ξάπλα. Έχουμε υπέρηχο το Σάββατο και ελπιζουμε να ακούσουμε καρδούλα!

Καλώς ήρθες κορίτσι μου! Σου ευχομαι μεσα απ την καρδια Μου μια τελειομηνη εγκυμοσύνη !!Σε αυτήν την ομάδα απ ότι έχω καταλάβει οι περισσότερες είμαστε με παρόμοιο ιστορικό οποτε σε καταλαβαίνουμε!! Το Σάββατο θα την ακούσεις σίγουρα την καρδούλα μην ανησυχείς! 

Just now, jellyfishch είπε:

Καλημέρα! Αύρα καλωσηρθες!! Συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου!!

Πήγα γυναικολόγο και ακούσαμε καρδούλα!!!! Βασικά μόνο το μηχάνημα την άκουσε, τόσο ανεπαίσθητη ήταν, αλλά δεν πειράζει!!! Όλα καλά και προχωράμε!! Θα πάρω και την άδεια covid και ο θεός βοηθός!

Θα πάω στον Άγιο Ραφαήλ για κεράκι αυριο. Θέλω να το τάξω αλλά ο συΖυγος , δε θέλει να δώσουμε το όνομα..θα δούμε.

120 παλμούς είχαμε, λέτε να είναι αγοραρος? 

 

 

Αγάπη μου συγχαρητήριαααααα!! Όλα καλά θα πάνε τώρα ηρέμησε και ξεκουράσου!! Με το καλό στον επόμενο υπέρηχο!!❤

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα!!! 
θα ηθελα τη βοηθεια σας αν γινεται γιατι θα τρελαθω!!! 
Τον Μαιο είχα μια βιοχημικη κυηση :( δυστηχως...  

Δεν το βαλαμε κατω ομως!!! Θελουμε μωρακι οσο τπτ αλλο! Ο κυκλος μου ειναι (29-31) μερες και πριν 4 μερες εκανα τεστ νωριτερα και ειχα αχνο θετικο!!!! 
πηγα σημερα για χοριακη (τελευταια περιοδο ειχα 27/09) ξεχασα να το αναφερω! οποτε σημερα με αυριο θα ερχοτανε...το αποτελεσμα της χοριακης ητανε 58... πως σας φαινεται κοριτσια;;; Ο γιατρος μου ειπε μια χαρα και ξανα κανω την Παρασκευη... αλλα δεν σας κρυβω οτι φοβαμαι να χαρω!!! 
ευχαριστω !!!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Angel91 είπε:

Κοριτσια καλησπερα!!! 
θα ηθελα τη βοηθεια σας αν γινεται γιατι θα τρελαθω!!! 
Τον Μαιο είχα μια βιοχημικη κυηση :( δυστηχως...  

Δεν το βαλαμε κατω ομως!!! Θελουμε μωρακι οσο τπτ αλλο! Ο κυκλος μου ειναι (29-31) μερες και πριν 4 μερες εκανα τεστ νωριτερα και ειχα αχνο θετικο!!!! 
πηγα σημερα για χοριακη (τελευταια περιοδο ειχα 27/09) ξεχασα να το αναφερω! οποτε σημερα με αυριο θα ερχοτανε...το αποτελεσμα της χοριακης ητανε 58... πως σας φαινεται κοριτσια;;; Ο γιατρος μου ειπε μια χαρα και ξανα κανω την Παρασκευη... αλλα δεν σας κρυβω οτι φοβαμαι να χαρω!!! 
ευχαριστω !!!! 

Κοριτσάκι μου καλησπέρα και καλώς ήρθες!!! Ουσιαστικά είσαι πριν την καθυστέρηση, την μετράμε την καθυστέρηση με βαση την ημέρα του μεγαλύτερου μας κύκλου! Οπότε μια χαρά θετική ειναι η χοριακή σου και είμαι σίγουρη ότι θα ανέβει κ άλλο όσο περνούν οι μέρες! Μην ανησυχείς καθόλου!!! Προσπάθησε να ξεκουράζεσαι και να μην σκέφτεσαι την προηγούμενη εγκυμοσύνη, η κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική!! 

Όλα καλά θα πάνε πίστεψε το, είσαι έγκυος!!! Σου εύχομαι ολόψυχα μια τελειομηνη και χαρούμενη εγκυμοσύνη!! ❤ με θετική σκέψη πάνω απ όλα! 

Να ξέρεις ότι κ εγώ στην ίδια φάση με εσένα ήμουν στην αρχή της εγκυμοσύνης, λόγω της προηγούμενης  αποβολής αλλά όσο περνάει ο καιρός μου φεύγει λίγο το άγχος,  και σκέφτομαι ένα βήμα τη φορά για να μην αγχώνομαι!! Όλα καλά θα μας πάνε!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Evouska είπε:

Κοριτσάκι μου καλησπέρα και καλώς ήρθες!!! Ουσιαστικά είσαι πριν την καθυστέρηση, την μετράμε την καθυστέρηση με βαση την ημέρα του μεγαλύτερου μας κύκλου! Οπότε μια χαρά θετική ειναι η χοριακή σου και είμαι σίγουρη ότι θα ανέβει κ άλλο όσο περνούν οι μέρες! Μην ανησυχείς καθόλου!!! Προσπάθησε να ξεκουράζεσαι και να μην σκέφτεσαι την προηγούμενη εγκυμοσύνη, η κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική!! 

Όλα καλά θα πάνε πίστεψε το, είσαι έγκυος!!! Σου εύχομαι ολόψυχα μια τελειομηνη και χαρούμενη εγκυμοσύνη!! ❤ με θετική σκέψη πάνω απ όλα! 

Να ξέρεις ότι κ εγώ στην ίδια φάση με εσένα ήμουν στην αρχή της εγκυμοσύνης, λόγω της προηγούμενης  αποβολής αλλά όσο περνάει ο καιρός μου φεύγει λίγο το άγχος,  και σκέφτομαι ένα βήμα τη φορά για να μην αγχώνομαι!! Όλα καλά θα μας πάνε!

Καλως σας βρηκα!!! Αχ κοριτσι μου μακαρι ειλικρινα!!! Ειμαστε κ ιδια ηλικια απ οτι διαβασα απ τα προηγουμενα σχολια...! Μου δινεις δυναμη ειλικρινα!!! Δεν ηθελα να κανω εξεταση χοριακης καθολου να σου πω την αληθεια! Γιατι με αγχωνει παρα πολυ... προτιμουσα να περασουν οι εβδομαδες ετσι! Χαχαχαχα... αλλα ο γιατρος μου επεμενε να κανω... ελπιζω την Παρασκευη να ειναι πολυ πιο πανω παντως!!! 
σε ευχαριστω για τα λογια σου παντως! 
ελπιζω να εχεις μια υπεροχηηηηη εγκυμοσυνη!!! ❤️

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, FlowerMom είπε:

Θέλετε να ξαναπούμε που μένουμε, ποσο χρόνων είμαστε και με τι ασχολούμαστε να γνωριστούμε λίγο καλύτερα;;;;; :wub: ότι θέλει η καθεμία 

Καλησπέρα κορίτσια! Εγώ διαβάζω όλα τα σχόλια αλλά διστάζω λίγο να γράψω! Ας ξεκινήσω εγώ! Είμαι 27 κ είμαι από Καβάλα! 

 

  • Μου αρέσει 7

HdKkp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Φραουλίτσα* είπε:

@Angel9  Καλως ήρθες και όλα να σου πάνε καλά με αυτη την εγκυμοσύνη!!!

Εγω ειμαι 36 απο Αθήνα και εχω μια κόρη 5 ετών.

Να την χαιρεσαι!!! Σε ευχαριστω παρα πολυ ! Το ευχομαι ολοψυχα!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, jellyfishch είπε:

Γενικά λένε ότι τα αγοράκια έχουν πιο λίγους!  

1 ώρα πρίν, Φραουλίτσα* είπε:

 

Κορίτσια μου καλησπέρα σε όλες! Εγώ είμαι το μωρό της παρέας μας! Είμαι 25 από Πειραιά :oops: Οπότε κανονίστε, σαν τα μάτια σας να με έχετε! Χαχαχαχα 

  • Μου αρέσει 4
  • Χαχα 3

vQnfp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...