Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, ΧρυσαΜ είπε:

Καλησπέρα μανουλες σε όλες εύχομαι με το καλό!! 

Πρώτα ο Θεός θα είμαι κι εγώ στο γκρουπ σας..... 

Είχα την ανάγκη να μπω εδώ γιατί είμαι τόσο φοβισμένη που δεν θέλω να το μοιραστώ με κανέναν, μόνο η κολλητή μου και ο άντρας μου.... 

Να σάς πω ότι έχω ζήσει το 2016 μια παλλινδρομη στην 11η εβδομάδα (ανακαλύψαμε ότι είχε μείνει στην 9η εβδομάδα η ανάπτυξη) οπότε σχετικά νωρίς τη βίωσα. Αλλά ήταν αρκετή για να με κρατήσει φοβισμένη για πάντα. 

Συγγνώμη που τα γράφω έτσι συγχυσμενα και όπως να ναι αλλά είμαι σοκαρισμένη. Anyway, εκ τότε έχω κάνει 2 επιτυχημένες εγκυμοσύνες, κι έχω 2 παιδάκια, ένα γιο 3 χρόνων και μια κόρη 10 μηνών. 

Πήγα για ένα απλό τσεκ απ στον γυναικολόγο (το οποίο έπρεπε να το είχα κάνει από τον Ιούνιο αλλά το ανέβαλα συνέχεια) και μού είπε ότι είμαι έγκυος!!! Καταλαβαίνετε το σοκ; χωρίς "Ολοκληρωμένες" Επαφές, προσεχαμε, και πάω για απλό τσεκ απ και με βγάζει έγκυο. Έκανα χοριακη και βγήκε 3679. Αλλά επειδή κάνω δουλειά με πολύ ορθοστασία και επειδή δε γίνεται να μην παίρνω αγκαλιά ειδικά τη μικρή, φοβάμαι ότι δε μπορεί να κρατηθεί. Τώρα σε 15 μέρες θα πάμε πάλι για εξέταση.

Τέλος, συγγνώμη για το σεντόνι, είμαι απλά τρελαμένη και έπρεπε κάπου να τα πω για να μην σκάσω

 

 

Γίνεται και 3d αλλά μη φανταστείς ότι βλέπεις κάτι. Δε γίνεται βέβαια σε όλες τις περιπτώσεις

Συμφωνώ με την @λιλιτο ότι και να κάνεις αν είναι να κρατηθεί θα κρατηθεί το ίδιο μου είπε και ο γιατρός μου γιατί έχω και εγώ μια μικρή 22μηνων που είναι αγγαλιτσας και βολτιτσας και δεν γίνεται να της αρνούμαι δεν θέλω!!! Όλα να πάνε καλά με το καλό το τρίτο σου παιδάκι

 

Just now, Angel91 είπε:

Καλημερα κοριτσια!!!

πηγα για την δευτερη χοριακη σημερα...

ανυπομονω να δω μεγαλο αριθμο εχω τοσο αγχος... 

Εύχομαι ένα τεράστιο νούμερο....

Να αυτό το άγχος ήθελα να αποφύγω γιατί το πέρασα την πρώτη φορά τώρα είπα όχι ότι είναι να γίνει θα γίνει δεν πήγα καθόλου για χοριακη απλά τον πήρα τηλ όταν είδα θετικό τεστ και μου είπε σε δέκα μέρες έλα για υπέρηχο

  • Ευχαριστώ 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧ είπε:

Συμφωνώ με την @λιλιτο ότι και να κάνεις αν είναι να κρατηθεί θα κρατηθεί το ίδιο μου είπε και ο γιατρός μου γιατί έχω και εγώ μια μικρή 22μηνων που είναι αγγαλιτσας και βολτιτσας και δεν γίνεται να της αρνούμαι δεν θέλω!!! Όλα να πάνε καλά με το καλό το τρίτο σου παιδάκι

 

Εύχομαι ένα τεράστιο νούμερο....

Να αυτό το άγχος ήθελα να αποφύγω γιατί το πέρασα την πρώτη φορά τώρα είπα όχι ότι είναι να γίνει θα γίνει δεν πήγα καθόλου για χοριακη απλά τον πήρα τηλ όταν είδα θετικό τεστ και μου είπε σε δέκα μέρες έλα για υπέρηχο

Το ξερω κοριτσι μου! Κ εγω εται ακριβως ειμαι... αλλα ο γιατρος μου ειπε οτι θα ηταν καλυτερα να βλεπουμε ... αν εχει ανεβει βεβαια πολυ σημερα δεν θα ηθελα να κανω αλλη... ειναι πολυ ψυχοφθόρο αληθεια...

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, ΧρυσαΜ είπε:

Καλησπέρα μανουλες σε όλες εύχομαι με το καλό!! 

Πρώτα ο Θεός θα είμαι κι εγώ στο γκρουπ σας..... 

Είχα την ανάγκη να μπω εδώ γιατί είμαι τόσο φοβισμένη που δεν θέλω να το μοιραστώ με κανέναν, μόνο η κολλητή μου και ο άντρας μου.... 

Να σάς πω ότι έχω ζήσει το 2016 μια παλλινδρομη στην 11η εβδομάδα (ανακαλύψαμε ότι είχε μείνει στην 9η εβδομάδα η ανάπτυξη) οπότε σχετικά νωρίς τη βίωσα. Αλλά ήταν αρκετή για να με κρατήσει φοβισμένη για πάντα. 

Συγγνώμη που τα γράφω έτσι συγχυσμενα και όπως να ναι αλλά είμαι σοκαρισμένη. Anyway, εκ τότε έχω κάνει 2 επιτυχημένες εγκυμοσύνες, κι έχω 2 παιδάκια, ένα γιο 3 χρόνων και μια κόρη 10 μηνών. 

Πήγα για ένα απλό τσεκ απ στον γυναικολόγο (το οποίο έπρεπε να το είχα κάνει από τον Ιούνιο αλλά το ανέβαλα συνέχεια) και μού είπε ότι είμαι έγκυος!!! Καταλαβαίνετε το σοκ; χωρίς "Ολοκληρωμένες" Επαφές, προσεχαμε, και πάω για απλό τσεκ απ και με βγάζει έγκυο. Έκανα χοριακη και βγήκε 3679. Αλλά επειδή κάνω δουλειά με πολύ ορθοστασία και επειδή δε γίνεται να μην παίρνω αγκαλιά ειδικά τη μικρή, φοβάμαι ότι δε μπορεί να κρατηθεί. Τώρα σε 15 μέρες θα πάμε πάλι για εξέταση.

Τέλος, συγγνώμη για το σεντόνι, είμαι απλά τρελαμένη και έπρεπε κάπου να τα πω για να μην σκάσω

 

 

Γίνεται και 3d αλλά μη φανταστείς ότι βλέπεις κάτι. Δε γίνεται βέβαια σε όλες τις περιπτώσεις

Συγχαρητήρια για την διαπίστωση της εγκυμοσύνης σου! Μην αγχώνεσαι με τέτοια θέματα, σιγά σιγά θα βρεις τα πατήματα σου και θα τα ισορροπήσεις όλα με τα παιδακια σου! Για να σε κανω να νιώσεις καλύτερα, είχα 12μέρες καθυστέρηση και σηκωνα 12 και 16kg βάρη στο CrossFit και δεν έπαθα τίποτα. Δεν σου λέω να επαναπαυτείς, αλλά μια δυο αγκαλίτσες με τα παιδακια σου δεν θα βλάψουν το εμβρυακι σου

Just now, Angel91 είπε:

Καλημερα κοριτσια!!!

πηγα για την δευτερη χοριακη σημερα...

ανυπομονω να δω μεγαλο αριθμο εχω τοσο αγχος... 

Καλά αποτελέσματα να έχεις! Μέχρι το απόγευμα θα τα έχεις πάρει; 

  • Μου αρέσει 1

vQnfp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Angel91 είπε:

Περιμενω να μου απαντησει...

Κοίταξε αν έβγαινε τόσο εχθές θα ήταν μια χαρά 57 την Δευτέρα 120 την Τετάρτη και Πέμπτη να είχες αυτό...νομίζω πως κανονικά θα έπρεπε να ήταν γύρω στο 240 αλλά δεν είναι και αρκετά πιο χαμηλή το 60% αύξηση το πιάνει


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧ είπε:

Κοίταξε αν έβγαινε τόσο εχθές θα ήταν μια χαρά 57 την Δευτέρα 120 την Τετάρτη και Πέμπτη να είχες αυτό...νομίζω πως κανονικά θα έπρεπε να ήταν γύρω στο 240 αλλά δεν είναι και αρκετά πιο χαμηλή το 60% αύξηση το πιάνει

Απλα κ εγω περιμενα να ητανε πιο πανω... :( κ εγω εκει υπολογιζα... στο 240...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Angel91 είπε:

Απλα κ εγω περιμενα να ητανε πιο πανω... :( κ εγω εκει υπολογιζα... στο 240...

Περίμενε να δεις γιατί δεν είναι και τελείως χάλια ρε παιδί μου, δηλαδή αν μού έλεγες 100 θα σού έλεγα οκ δεν είναι καλή, ίσως καλύτερα να κάνεις άλλη μια εξέταση να το δεις 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, ΧρυσαΜ είπε:

Περίμενε να δεις γιατί δεν είναι και τελείως χάλια ρε παιδί μου, δηλαδή αν μού έλεγες 100 θα σού έλεγα οκ δεν είναι καλή, ίσως καλύτερα να κάνεις άλλη μια εξέταση να το δεις 

Ναι... :( ευχαριστω πολυ..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φώφη1990 είπε:

@Angel91μην προδικαζεις τις καταστάσεις και στενοχωριεσαι. Περιμένε σε παρακαλώ τον γιατρο σου... Θετική σκέψη να έχεις! 

Σε ευχαριστω παρα πολυ... προσπαθω!!! Ναι... περιμενω να δω τι θα πει...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Avmar είπε:

Κοριτσια συγνωμη δεν καταφερνω να μπαινω να σας διαβαζω. Με ταλαιπωρουν ζαλαδες, οτι κανω νιωθω να σκωτινιαζουν τα παντα και συνεχεια θελω να πεφτω. Το εχετε και εσεις;;

αγαπη μου πιστεψε με σε καταλαβαινουμε ολες!! και εγω στην ιδια φαση ειμαι νομιζω οτι μου το προκαλουν τα ουτροζεσταν γιατι καθε φορα που τα παιρνω το πρωι παραπαταω! το βραδυ το παιρνω πριν κοιμηθω οποτε δεν εχω θεμα! 

13 ώρες πρίν, boockie είπε:

Καλησπέρα σε όλες! 
Στην αυχενική διαφάνεια,ο υπέρηχος γίνεται 3D; Είναι επίσης η στιγμή που βλέπουνε και το φύλο του εμβρύου; Ας μας πει κάποια που να γνωρίζει :oops:

κοριτσακι μου νομιζω εξαρταται απο το μηχανημα του γιατρου! εμενα κ στον προηγουμενο υπερηχο αλλα και στον πρωτο που ειχα κανει , μου το εδειξε το σπορακι σε 3d αλλα για λιγο, μου το εκτυπωσε ομως κιολας! γενικα ολος ο υπερηχος εγινε κανονικα ασπρομαυρα και το 3d κρατησε πιο λιγο! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...