Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Φώφη1990 είπε:

Κορίτσια καλησπερα σας!!!! Θέλω την βοήθεια σας γιατί είμαι σε αναμμενα κάρβουνα! Σήμερα έκανα τον πρώτο μεγάλο προγεννητικό έλεγχο... Σάκχαρο 106!!! Και επίσης tsh 3.73. Μια Γνωστη μου μου είπε ότι θέλω άμεσα Ενδοκρινολογο και θυροξινη. Η T4 είναι 0.95. Έχετε εσείς κάποια εμπειρία???? Θα πρεπει να ανησυχώ? 

σίγουρα θέλεις χαπι ,θέλουμε κατω απο 2 την τιμή ειδικά αν εχεις αυτοανοσο ή υποθυροειδισμο. 


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 hours ago, Φώφη1990 said:

Κορίτσια καλησπερα σας!!!! Θέλω την βοήθεια σας γιατί είμαι σε αναμμενα κάρβουνα! Σήμερα έκανα τον πρώτο μεγάλο προγεννητικό έλεγχο... Σάκχαρο 106!!! Και επίσης tsh 3.73. Μια Γνωστη μου μου είπε ότι θέλω άμεσα Ενδοκρινολογο και θυροξινη. Η T4 είναι 0.95. Έχετε εσείς κάποια εμπειρία???? Θα πρεπει να ανησυχώ? 

Γεια σου Φωφη μου!

αρχικά μην ανησυχείς.όπως λένε τα κοριτσια μιλά με ενδοκρινολόγο να σου ρυθμίσει χάπι θυρεοειδούς και προσοχή να το παίρνεις μακριά από φιλισιν η αλλα χάπια.δώστου ένα 40λεπτο να απορροφηθεί 

για το σάκχαρο επειδή κ έχω ειχα θέμα πριν την εγκυμοσύνη έχω κόψει εντελώς ζάχαρη και φρούτα μόνο μαζί με ξηρούς καρπούς η λίγο τυράκι η λίγο γαλοπούλα,,συχνά γεύματα όχι πολλούς υδατάνθρακες.αλλα μιλά με ενδοκρινολόγο/διατροφολόγο  να σε κατευθύνει.

Κι εμείς σήμερα είδαμε αμνιακό σάκο με λεκιθίκο σάκο και εμβρυϊκά στοιχεία και την άλλη εβδομάδα περιμένουμε αν όλα καλα να ακούσουμε καρδούλα....

Πάμε πακέτο όπως το είπες!μακαρι να πάμε μαζί ως το τέλος!!!!!!❤️❤️❤️❤️

  • Μου αρέσει 5

xu6xp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, mominthemaking είπε:

Γεια σου Φωφη μου!

αρχικά μην ανησυχείς.όπως λένε τα κοριτσια μιλά με ενδοκρινολόγο να σου ρυθμίσει χάπι θυρεοειδούς και προσοχή να το παίρνεις μακριά από φιλισιν η αλλα χάπια.δώστου ένα 40λεπτο να απορροφηθεί 

για το σάκχαρο επειδή κ έχω ειχα θέμα πριν την εγκυμοσύνη έχω κόψει εντελώς ζάχαρη και φρούτα μόνο μαζί με ξηρούς καρπούς η λίγο τυράκι η λίγο γαλοπούλα,,συχνά γεύματα όχι πολλούς υδατάνθρακες.αλλα μιλά με ενδοκρινολόγο/διατροφολόγο  να σε κατευθύνει.

Κι εμείς σήμερα είδαμε αμνιακό σάκο με λεκιθίκο σάκο και εμβρυϊκά στοιχεία και την άλλη εβδομάδα περιμένουμε αν όλα καλα να ακούσουμε καρδούλα....

Πάμε πακέτο όπως το είπες!μακαρι να πάμε μαζί ως το τέλος!!!!!!❤️❤️❤️❤️

Μπράβο κορίτσι μου όλα καλά με το καλό να ακούσετε και καρδούλα.... πόσο είσαι σήμερα???? Εγώ πρώτο υπέρηχο την Δευτέρα πρώτα ο Θεός να πάνε όλα καλά!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, mominthemaking said:

Γεια σου Φωφη μου!

αρχικά μην ανησυχείς.όπως λένε τα κοριτσια μιλά με ενδοκρινολόγο να σου ρυθμίσει χάπι θυρεοειδούς και προσοχή να το παίρνεις μακριά από φιλισιν η αλλα χάπια.δώστου ένα 40λεπτο να απορροφηθεί 

για το σάκχαρο επειδή κ έχω ειχα θέμα πριν την εγκυμοσύνη έχω κόψει εντελώς ζάχαρη και φρούτα μόνο μαζί με ξηρούς καρπούς η λίγο τυράκι η λίγο γαλοπούλα,,συχνά γεύματα όχι πολλούς υδατάνθρακες.αλλα μιλά με ενδοκρινολόγο/διατροφολόγο  να σε κατευθύνει.

Κι εμείς σήμερα είδαμε αμνιακό σάκο με λεκιθίκο σάκο και εμβρυϊκά στοιχεία και την άλλη εβδομάδα περιμένουμε αν όλα καλα να ακούσουμε καρδούλα....

Πάμε πακέτο όπως το είπες!μακαρι να πάμε μαζί ως το τέλος!!!!!!❤️❤️❤️❤️

Ευχαριστώ τόσο πολυ!!! Ναι και εγώ στις 10 Νοεμβρίου θα παω παλι ίσως για την καρδουλα με το καλό!!!❤❤❤ 

Μόλις με πήρε ο γυναικολόγος μου. Μου είπε να μην φοβάμαι και ότι ακόμα και για τον θυροειδή να μην βιαστώ να πάρω θεραπεία και να επαναλάβω σε 1 μήνα... 

Για το ζάχαρο θα παω την Δευτέρα να μου δώσει μερικές συμβουλές και να μου γράψει να παρω ενα μηχανάκι να το μετράω στο σπίτι. 

Just now, *ζουζουνα*!!! said:

σίγουρα θέλεις χαπι ,θέλουμε κατω απο 2 την τιμή ειδικά αν εχεις αυτοανοσο ή υποθυροειδισμο. 

ευχαριστώ παρα πολυ... Το πρόβλημα μου είναι ότι ο γυναικολόγος μου τώρα με πηρε και μου είπε να μην προβληματιζομαι ουτε για τον θυροειδή και δεν θέλει να μου δώσει χάπι αλλά να επαναλάβω τις εξετάσεις σε κανένα μήνα περιπου!!! 

Αυτά τα διλήμματα δεν μου αρέσουν. Τον εμπιστευομαι απόλυτα αλλά όταν υπάρχει και η αντίθεση γνώμη μπαίνω σε προβληματισμους

  • Μου αρέσει 2
  • Μπερδεμένη/-ος 1

oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧ said:

Μπράβο κορίτσι μου όλα καλά με το καλό να ακούσετε και καρδούλα.... πόσο είσαι σήμερα???? Εγώ πρώτο υπέρηχο την Δευτέρα πρώτα ο Θεός να πάνε όλα καλά!!!

5w3d!ειμαστε μαζί εμείς οι τρεις με τη Φωφη!

με το καλό!!!

ελπιζω όλα να πάνε καλα κοριτσια μου για όλες μας.....

  • Μου αρέσει 3

xu6xp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Φώφη1990 είπε:

Ευχαριστώ τόσο πολυ!!! Ναι και εγώ στις 10 Νοεμβρίου θα παω παλι ίσως για την καρδουλα με το καλό!!!❤❤❤ 

Μόλις με πήρε ο γυναικολόγος μου. Μου είπε να μην φοβάμαι και ότι ακόμα και για τον θυροειδή να μην βιαστώ να πάρω θεραπεία και να επαναλάβω σε 1 μήνα... 

Για το ζάχαρο θα παω την Δευτέρα να μου δώσει μερικές συμβουλές και να μου γράψει να παρω ενα μηχανάκι να το μετράω στο σπίτι. 

ευχαριστώ παρα πολυ... Το πρόβλημα μου είναι ότι ο γυναικολόγος μου τώρα με πηρε και μου είπε να μην προβληματιζομαι ουτε για τον θυροειδή και δεν θέλει να μου δώσει χάπι αλλά να επαναλάβω τις εξετάσεις σε κανένα μήνα περιπου!!! 

Αυτά τα διλήμματα δεν μου αρέσουν. Τον εμπιστευομαι απόλυτα αλλά όταν υπάρχει και η αντίθεση γνώμη μπαίνω σε προβληματισμους

Κοίτα η αλήθεια είναι ότι ο κάθε γιατρός είναι νε την ειδικότητά του. Μπορεί πράγματι να έχει δίκιο, αλλά καλό θα ήταν να σε δει ενα ενδοκρινολογος που είναι και ο δικός του τομέας. Και θα σου πει και για το ζάχαρο. Μπορεί και μέσω Εοππυ να βρεις έναν αν δεν ξέρεις κάποιον. 

 

@mominthemaking μπράβο για τα καλά σου νέα με το καλό και η καρδούλα απο βδομάδα!!!

@Wannabemama Καλως ήρθες!!! Όλα καλά να σου πάνε με ένα γερό μωράκι!!

Κορίτσια την Πέμπτη θα ξαναπάω στο γιατρό και θα με δει και η αιματολογος να δει τις εξετάσεις μου. Ο γιατρός μου είναι στο Έλενα και ευτυχώς είμαι πολύ ευχαριστημένη!!!( αναλαμβάνει και δύσκολα οπότε διπλή η χαρα). Πρώτα είχα ξεκινήσει στο τμήμα καθεξιν αποβολών με την αιματολόγο και μετά βρήκα και τον γυναικολόγο. 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίτσα* είπε:

Κοίτα η αλήθεια είναι ότι ο κάθε γιατρός είναι νε την ειδικότητά του. Μπορεί πράγματι να έχει δίκιο, αλλά καλό θα ήταν να σε δει ενα ενδοκρινολογος που είναι και ο δικός του τομέας. Και θα σου πει και για το ζάχαρο. Μπορεί και μέσω Εοππυ να βρεις έναν αν δεν ξέρεις κάποιον. 

 

@mominthemaking μπράβο για τα καλά σου νέα με το καλό και η καρδούλα απο βδομάδα!!!

@Wannabemama Καλως ήρθες!!! Όλα καλά να σου πάνε με ένα γερό μωράκι!!

Κορίτσια την Πέμπτη θα ξαναπάω στο γιατρό και θα με δει και η αιματολογος να δει τις εξετάσεις μου. Ο γιατρός μου είναι στο Έλενα και ευτυχώς είμαι πολύ ευχαριστημένη!!!( αναλαμβάνει και δύσκολα οπότε διπλή η χαρα). Πρώτα είχα ξεκινήσει στο τμήμα καθεξιν αποβολών με την αιματολόγο και μετά βρήκα και τον γυναικολόγο. 

Και ο δικός μου γυναικολόγος είναι στο Έλενα και επίσης μετά τη 1η παλινδρομη με παρακολουθεί η γνωστή αιματολογος από το τμήμα του καθ'εξιν αποβολών λογω οικογενειακού ιστορικού. Είμαι πολύ ευχαριστημένη και από τους 2!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, HopeMe είπε:

Και ο δικός μου γυναικολόγος είναι στο Έλενα και επίσης μετά τη 1η παλινδρομη με παρακολουθεί η γνωστή αιματολογος από το τμήμα του καθ'εξιν αποβολών λογω οικογενειακού ιστορικού. Είμαι πολύ ευχαριστημένη και από τους 2!!!

Έλα Βρε!!! Απίστευτο!!! Η Τσεκουρα είναι πολύ καλή!!! Πήγα σε μια περίοδο που ήμουν χάλια και με έκανε να νιώσω πολύ καλά. Ποιόν έχεις γιατρο; Μπορεί να έχουμε συναντηθεί και τυχαία εκεί!!! Χα χα!!! Φαντάζεσαι να έχουμε τον ίδιο; Εγω έχω τον Κολιοπ.


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, mominthemaking είπε:

5w3d!ειμαστε μαζί εμείς οι τρεις με τη Φωφη!

με το καλό!!!

ελπιζω όλα να πάνε καλα κοριτσια μου για όλες μας.....

Είμαστε και εμείς μαζί ακριβώς τόσο είμαι κι εγώ! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Φραουλίτσα* είπε:

Έλα Βρε!!! Απίστευτο!!! Η Τσεκουρα είναι πολύ καλή!!! Πήγα σε μια περίοδο που ήμουν χάλια και με έκανε να νιώσω πολύ καλά. Ποιόν έχεις γιατρο; Μπορεί να έχουμε συναντηθεί και τυχαία εκεί!!! Χα χα!!! Φαντάζεσαι να έχουμε τον ίδιο; Εγω έχω τον Κολιοπ.

@HopeMeΚορίτσι να σε ρωτησω κάτι? Επειδή προ της εγκυμοσύνης, συγκεκριμένα τον Αύγουστο έκλεισα με όλες τις απαραίτητες εξετάσεις που έπρεπε να κάνω στο καθ εξιν αποβολών με την Τσεκουρα κ ευτυχώς σε αντίθεση με παλαιότερα ήταν καλές, την ρώτησα λοιπόν μόλις έμεινα έγκυος αν πρέπει κ πότε να επαναλάβω κάποιες από αυτές κ μου είπε ότι δεν χρειάζεται γιατί έκανα πρόσφατα, κ με καλύπτει η αγωγή του γυναικολόγου μου έτσι κ αλλιώς με την αντιπηκτικη. Ομως αισθανομαι οτι λίγο με "γειωσε". 

Εσένα σε παρακολουθεί σε ραντεβού στο καθ εξιν αποβολών, ή κλείνεις αλλιώς ραντεβού, κάθε πότε κ τι είδους εξετάσεις αλήθεια σε βάζει να κάνεις? 

Φοβάμαι ότι επειδή δεν με παρακολουθεί γυναικολόγος από το Έλενα δεν αναλαμβάνει... Θα ήθελα να με δει ξανά κ να μου δώσει εξετάσεις είναι η αλήθεια... 

Ο γυναικολογος μου μου έχει πει Αιματολογο μετά την 12η που είναι να κοπούν οι αντιπηκτικες αλλά θα ήθελα το κεφάλι μου ήσυχο κ νωρίτερα....

  • Μου αρέσει 1

4nDhp3.pngjeL6p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Wannabemama είπε:

Καλό μήνα κ υπέροχα φουσκώματα να έχουμε!! Από συμπτώματα πως είσαστε;;;

Τίποτα υγρά και στήθος μόνο αφού ξεχνιέμαι και σκύβω ατσαλα κλπ!!!!

Καλημέρα καλό μηνα!!!

  • Μου αρέσει 2

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Wannabemama είπε:

Καλό μήνα κ υπέροχα φουσκώματα να έχουμε!! Από συμπτώματα πως είσαστε;;;

Εγώ δεν έχω τίποτα το ιδιαίτερο. Μόνο μία ενόχληση στο στομάχι... Και το στήθος μου πονάει ελάχιστα αλλά θηλάζω οπότε δε βλέπω κάποια διαφορά 

Just now, ΒαλεντιναΧ είπε:

Τίποτα υγρά και στήθος μόνο αφού ξεχνιέμαι και σκύβω ατσαλα κλπ!!!!

Σχετικά με αυτά τα υγρά, ομολογώ ότι στις άλλες εγκυμοσύνες είχα πολύ περισσότερα. 

Τώρα δεν ξέρω, ίσως από το φόβο μου τα βλέπω όλα στραβά 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...