Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

Just now, Angel91 είπε:

Απλα κ εγω περιμενα να ητανε πιο πανω... :( κ εγω εκει υπολογιζα... στο 240...

Ξέρω ότι κάθε δύο με τρεις μέρες πρέπει να διπλασιαστεί. Όχι ήταν στις δύο μέρες. Όποτε περίμενε να μιλήσεις και με το γιατρό. Εμένα μου είπε να μην κάνω καν χοριακη. Πήγα έκανα μόνη μου από το άγχος μοη

  • Ευχαριστώ 1

MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, λιλιτο είπε:

Ξέρω ότι κάθε δύο με τρεις μέρες πρέπει να διπλασιαστεί. Όχι ήταν στις δύο μέρες. Όποτε περίμενε να μιλήσεις και με το γιατρό. Εμένα μου είπε να μην κάνω καν χοριακη. Πήγα έκανα μόνη μου από το άγχος μοη

Ναι κ εγω ετσι ξερω οτι ειναι ανα δυο με τρεις μερες... ειναι λογικο να εχουμε ολες αγχος στην αρχη... :( περιμενω πως και πως την απαντηση του...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evouska είπε:

αγαπη μου πιστεψε με σε καταλαβαινουμε ολες!! και εγω στην ιδια φαση ειμαι νομιζω οτι μου το προκαλουν τα ουτροζεσταν γιατι καθε φορα που τα παιρνω το πρωι παραπαταω! το βραδυ το παιρνω πριν κοιμηθω οποτε δεν εχω θεμα! 

κοριτσακι μου νομιζω εξαρταται απο το μηχανημα του γιατρου! εμενα κ στον προηγουμενο υπερηχο αλλα και στον πρωτο που ειχα κανει , μου το εδειξε το σπορακι σε 3d αλλα για λιγο, μου το εκτυπωσε ομως κιολας! γενικα ολος ο υπερηχος εγινε κανονικα ασπρομαυρα και το 3d κρατησε πιο λιγο! 

Τον κάνει ο γιατρός στο ιατρείο Του ή πηγαίνεις στα συμβεβλημένα νοσοκομεία που ο ίδιος συνεργάζεται; 


vQnfp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια Μ. Όσες παίρνετε ουτροτζεσταν. Πόσα παίρνετε την ημέρα κ γιατί;

Μ είπε να παίρνω 3 των 200.  

Ειλικρινά δεν μπορώ τρία. Παίρνω μόνο πρωί βράδθ. Αν πάρω κ το μεσημέρι θα τα φτύσει το στομάχι Μ. 

Μου τα συνεστησε λόγω ιστορικού πρόωρου τοκετού 

Κορίτσια κάθε φορά που τα παίρνω περα από υπνηλία ,ζαλάδα έχω μια απαισια γεύση που σε συνδυασμό με τις ανακατοσουρες με σκοτώνει όλο αυτό. Πάω κάθε τρεις κ λίγο πλένω δόντια. Κ πάλι μετά από λίγο πάλι τα ίδια. Μασάω τσίχλα κ μετά από λίγο θέλω να ξεράσω 

Την Πέμπτη έχω ραντεβού.  Εγώ θα της πω ότι μεσημεριανό δεν παίρνω. Ειλικρινά.   Δεν είμαι μόνη σε πρώτη εγκυμοσύνη. Έχω κ ένα παιδί που δεν μπορώ από την ανακατοσουρα ούτε να του μιλαω

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva1986 είπε:

Κορίτσια Μ. Όσες παίρνετε ουτροτζεσταν. Πόσα παίρνετε την ημέρα κ γιατί;

Μ είπε να παίρνω 3 των 200.  

Ειλικρινά δεν μπορώ τρία. Παίρνω μόνο πρωί βράδθ. Αν πάρω κ το μεσημέρι θα τα φτύσει το στομάχι Μ. 

Μου τα συνεστησε λόγω ιστορικού πρόωρου τοκετού 

Κορίτσια κάθε φορά που τα παίρνω περα από υπνηλία ,ζαλάδα έχω μια απαισια γεύση που σε συνδυασμό με τις ανακατοσουρες με σκοτώνει όλο αυτό. Πάω κάθε τρεις κ λίγο πλένω δόντια. Κ πάλι μετά από λίγο πάλι τα ίδια. Μασάω τσίχλα κ μετά από λίγο θέλω να ξεράσω 

Την Πέμπτη έχω ραντεβού.  Εγώ θα της πω ότι μεσημεριανό δεν παίρνω. Ειλικρινά.   Δεν είμαι μόνη σε πρώτη εγκυμοσύνη. Έχω κ ένα παιδί που δεν μπορώ από την ανακατοσουρα ούτε να του μιλαω

Κι εγώ 2 των 200 παίρνω και σε νιώθω απόλυτα. Κάθε φορά κάνω συνδιάσκεψη στο μυαλό μου για να με πείσω να τα πάρω και να πιστεύω ότι δεν θα τα βγάλω 


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια μου γειά σας και πάλι! Δυστυχώς δεν έχω καλά νέα. Από χτες είχα καφέ και σήμερα πριν λίγο ξεκίνησε αίμα και πόνοι και εξελίχθηκε αποβολή. Κρίμα η χαρά που πήραμε! 

Εύχομαι σε όλες σας να έχετε μια όμορφη εγκυμοσύνη και γερά παιδάκια στην αγκαλιά σας! Εννοείται θα συνεχίσω να σας παρακολουθώ και να μαθαίνω τα νέα σας! 

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 14
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamanino είπε:

Κορίτσια μου γειά σας και πάλι! Δυστυχώς δεν έχω καλά νέα. Από χτες είχα καφέ και σήμερα πριν λίγο ξεκίνησε αίμα και πόνοι και εξελίχθηκε αποβολή. Κρίμα η χαρά που πήραμε! 

Εύχομαι σε όλες σας να έχετε μια όμορφη εγκυμοσύνη και γερά παιδάκια στην αγκαλιά σας! Εννοείται θα συνεχίσω να σας παρακολουθώ και να μαθαίνω τα νέα σας! 

Μα τι πράγμα είναι αυτό χαρά λύπη χαρά λύπη....εύχομαι η επόμενη χαρά να παραμείνει έτσι και να σας χαρίσει ένα γερό παιδάκι!!!

  • Μου αρέσει 2

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamanino είπε:

Κορίτσια μου γειά σας και πάλι! Δυστυχώς δεν έχω καλά νέα. Από χτες είχα καφέ και σήμερα πριν λίγο ξεκίνησε αίμα και πόνοι και εξελίχθηκε αποβολή. Κρίμα η χαρά που πήραμε! 

Εύχομαι σε όλες σας να έχετε μια όμορφη εγκυμοσύνη και γερά παιδάκια στην αγκαλιά σας! Εννοείται θα συνεχίσω να σας παρακολουθώ και να μαθαίνω τα νέα σας! 

Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ.. αλλά τι να πεις; Ο θεός αποφασίζει για εμας, είτε αυτό μας αρέσει είτε όχι.Εύχομαι η επόμενη φορά να είναι σύντομα και να μην το βάζεις κάτω, ποτέ και για τίποτα! 

Just now, Angel91 είπε:

Ναι κ εγω ετσι ξερω οτι ειναι ανα δυο με τρεις μερες... ειναι λογικο να εχουμε ολες αγχος στην αρχη... :( περιμενω πως και πως την απαντηση του...

Κορίτσι μου έχουμε νεότερα. Μόλις διάβασα τα σχόλια σου. Κοίταξε απ τη στιγμή που έχει αυξηθεί, όχι αρκετά αλλά ικανοποιητικά τότε δεν νομίζω να υπάρξει προβλημα

Just now, Eva1986 είπε:

Κορίτσια Μ. Όσες παίρνετε ουτροτζεσταν. Πόσα παίρνετε την ημέρα κ γιατί;

Μ είπε να παίρνω 3 των 200.  

Ειλικρινά δεν μπορώ τρία. Παίρνω μόνο πρωί βράδθ. Αν πάρω κ το μεσημέρι θα τα φτύσει το στομάχι Μ. 

Μου τα συνεστησε λόγω ιστορικού πρόωρου τοκετού 

Κορίτσια κάθε φορά που τα παίρνω περα από υπνηλία ,ζαλάδα έχω μια απαισια γεύση που σε συνδυασμό με τις ανακατοσουρες με σκοτώνει όλο αυτό. Πάω κάθε τρεις κ λίγο πλένω δόντια. Κ πάλι μετά από λίγο πάλι τα ίδια. Μασάω τσίχλα κ μετά από λίγο θέλω να ξεράσω 

Την Πέμπτη έχω ραντεβού.  Εγώ θα της πω ότι μεσημεριανό δεν παίρνω. Ειλικρινά.   Δεν είμαι μόνη σε πρώτη εγκυμοσύνη. Έχω κ ένα παιδί που δεν μπορώ από την ανακατοσουρα ούτε να του μιλαω

Αχ ποσό σε νιώθω! Και εγώ παίρνω 3 την ημέρα, το πρώτο το παίρνω το μεσημέρι πριν ξαπλώσω ώστε να μην είμαι όρθια και πέσω κάτω, το δεύτερο το παίρνω κατά τις 10 το βράδυ που έχω ήδη συνήθως χαλαρώσει καναπέ, και το τρίτο πριν κλείσω τα μάτια μου να κοιμηθώ.. Να του το αναφέρεις, υπάρχουν και κολπικά τα συγκεκριμένα χάπια!

  • Μου αρέσει 1

vQnfp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, boockie είπε:

Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ.. αλλά τι να πεις; Ο θεός αποφασίζει για εμας, είτε αυτό μας αρέσει είτε όχι.Εύχομαι η επόμενη φορά να είναι σύντομα και να μην το βάζεις κάτω, ποτέ και για τίποτα! 

Κορίτσι μου έχουμε νεότερα. Μόλις διάβασα τα σχόλια σου. Κοίταξε απ τη στιγμή που έχει αυξηθεί, όχι αρκετά αλλά ικανοποιητικά τότε δεν νομίζω να υπάρξει προβλημα

Αχ ποσό σε νιώθω! Και εγώ παίρνω 3 την ημέρα, το πρώτο το παίρνω το μεσημέρι πριν ξαπλώσω ώστε να μην είμαι όρθια και πέσω κάτω, το δεύτερο το παίρνω κατά τις 10 το βράδυ που έχω ήδη συνήθως χαλαρώσει καναπέ, και το τρίτο πριν κλείσω τα μάτια μου να κοιμηθώ.. Να του το αναφέρεις, υπάρχουν και κολπικά τα συγκεκριμένα χάπια!

Όταν την είχα ρωτήσει για κολπικά Μ λέει οι έρευνες δείχνουν ότι γίνανε πολλές αποβολές κολπικά.  Δεν το προτείνω στις έγκυες. Μόνο από το στόμα θα το παίρνεις.  

3 όμως χωρίς να έχω σε αυτή κάτι που να πηγαίνει στραβά;

Τι να πω. Είναι η νέα γυναικολόγος που διάλεξα.  Δεν ξέρω τι να κάνω.  Θα την ρωτήσω αν γίνεται να το παίρνω πριν κοιμηθώ το 3ο.  Δεν ήξερα ότι γίνεται

 

Just now, Mamanino είπε:

Κορίτσια μου γειά σας και πάλι! Δυστυχώς δεν έχω καλά νέα. Από χτες είχα καφέ και σήμερα πριν λίγο ξεκίνησε αίμα και πόνοι και εξελίχθηκε αποβολή. Κρίμα η χαρά που πήραμε! 

Εύχομαι σε όλες σας να έχετε μια όμορφη εγκυμοσύνη και γερά παιδάκια στην αγκαλιά σας! Εννοείται θα συνεχίσω να σας παρακολουθώ και να μαθαίνω τα νέα σας! 

Λυπάμαι πολύ κορίτσι Μ.  Να είσαι δυνατή.  

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@Mamamino λυπάμαι πολύ πολύ.....Δεν το βάζουμε κάτω,όλα καλα θα πάνε την επόμενη φορά.

εισαι σίγουρη ότι είναι αποβολή;μίλησες με τον γιατρό σου;σε ποια εβδομάδα είσαι;

  • Μου αρέσει 1

xu6xp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 59 λεπτά , Eva1986 είπε:

Κορίτσια Μ. Όσες παίρνετε ουτροτζεσταν. Πόσα παίρνετε την ημέρα κ γιατί;

Μ είπε να παίρνω 3 των 200.  

Ειλικρινά δεν μπορώ τρία. Παίρνω μόνο πρωί βράδθ. Αν πάρω κ το μεσημέρι θα τα φτύσει το στομάχι Μ. 

Μου τα συνεστησε λόγω ιστορικού πρόωρου τοκετού 

Κορίτσια κάθε φορά που τα παίρνω περα από υπνηλία ,ζαλάδα έχω μια απαισια γεύση που σε συνδυασμό με τις ανακατοσουρες με σκοτώνει όλο αυτό. Πάω κάθε τρεις κ λίγο πλένω δόντια. Κ πάλι μετά από λίγο πάλι τα ίδια. Μασάω τσίχλα κ μετά από λίγο θέλω να ξεράσω 

Την Πέμπτη έχω ραντεβού.  Εγώ θα της πω ότι μεσημεριανό δεν παίρνω. Ειλικρινά.   Δεν είμαι μόνη σε πρώτη εγκυμοσύνη. Έχω κ ένα παιδί που δεν μπορώ από την ανακατοσουρα ούτε να του μιλαω

Επειδή είμαι από εξωσωματική παίρνω (από πριν την εμβρυομεταφορα) 4 των 200. Απο ένα πρωί και μεσημέρι κολπικά, και το βράδυ ένα κολπικά και ένα από το στόμα. Το βράδυ με παίρνει ο ύπνος λίγο μετά που παίρνω την προγεστερόνη. Κανένα όμως άλλο σύμπτωμα. Γιατί δεν του λες να τα παίρνεις κολπικά;

Just now, Mamanino είπε:

Κορίτσια μου γειά σας και πάλι! Δυστυχώς δεν έχω καλά νέα. Από χτες είχα καφέ και σήμερα πριν λίγο ξεκίνησε αίμα και πόνοι και εξελίχθηκε αποβολή. Κρίμα η χαρά που πήραμε! 

Εύχομαι σε όλες σας να έχετε μια όμορφη εγκυμοσύνη και γερά παιδάκια στην αγκαλιά σας! Εννοείται θα συνεχίσω να σας παρακολουθώ και να μαθαίνω τα νέα σας! 

Λυπάμαι πολύ

@Eva1986 τώρα είδα ότι σου είπε όχι κολπικά. Πολλοί γιατροί πάντως υποστηρίζουν ότι κολπικά γίνεται καλύτερη απορρόφηση. 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου, εύχομαι να είστε όλες καλα και καλώς ήρθατε οι νέες εγκυμονουσες.

Έχω πάθει σοκ!! Έκανα τον προγεννητικο έλεγχο και η tsh βγήκε 16 από 0,87 που είχα μέσα Σεπτέμβρη!! Τρελάθηκα. Πήρα αμέσως τον ενδοκρινολόγο και μου είπε να πάω επειγόντως να με δει σήμερα....T4 δεν έχω κάνει αυτή τη φορά. έχω hasimoto και παίρνω t4 των 62mg

Ανησυχώ πολύ για την υγεία του εμβρύου και αν συνεχιστεί η κύηση. Γνωρίζει κάποια παρόμοια εμπειρία που συνεχίστηκε ομαλά; Συγνώμη για το σεντόνι, κοντεύω να τρελαθώ. 

 

@Mamanino λυπάμαι πάααρα πολύ για ότι σου συνέβη. Έχε πίστη και την επόμενη φορά να κρατήσεις αγκαλιά σου ένα γερό μωράκι

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva1986 είπε:

Όταν την είχα ρωτήσει για κολπικά Μ λέει οι έρευνες δείχνουν ότι γίνανε πολλές αποβολές κολπικά.  Δεν το προτείνω στις έγκυες. Μόνο από το στόμα θα το παίρνεις.  

3 όμως χωρίς να έχω σε αυτή κάτι που να πηγαίνει στραβά;

Τι να πω. Είναι η νέα γυναικολόγος που διάλεξα.  Δεν ξέρω τι να κάνω.  Θα την ρωτήσω αν γίνεται να το παίρνω πριν κοιμηθώ το 3ο.  Δεν ήξερα ότι γίνεται

 

Λυπάμαι πολύ κορίτσι Μ.  Να είσαι δυνατή.  

Ναι και εμένα πολλά μου φαίνονται! Εγώ είχα ξεκινήσει με 2 την ημέρα, αλλά επειδή είχα δει καφέ σκούρο αιματακι, μου τα αύξησε!  Πες της πως σε επηρεάζουν και ίσως να στα ελαττώσει 


vQnfp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, HopeMe είπε:

Κορίτσια μου, εύχομαι να είστε όλες καλα και καλώς ήρθατε οι νέες εγκυμονουσες.

Έχω πάθει σοκ!! Έκανα τον προγεννητικο έλεγχο και η tsh βγήκε 16 από 0,87 που είχα μέσα Σεπτέμβρη!! Τρελάθηκα. Πήρα αμέσως τον ενδοκρινολόγο και μου είπε να πάω επειγόντως να με δει σήμερα....T4 δεν έχω κάνει αυτή τη φορά. έχω hasimoto και παίρνω t4 των 62mg

Ανησυχώ πολύ για την υγεία του εμβρύου και αν συνεχιστεί η κύηση. Γνωρίζει κάποια παρόμοια εμπειρία που συνεχίστηκε ομαλά; Συγνώμη για το σεντόνι, κοντεύω να τρελαθώ. 

 

@Mamanino λυπάμαι πάααρα πολύ για ότι σου συνέβη. Έχε πίστη και την επόμενη φορά να κρατήσεις αγκαλιά σου ένα γερό μωράκι

Μην ανησυχείς. Θα σου δώσει μεγαλύτερη δόση και θα ρυθμιστεί. Ο λόγος που παρακολουθούν πια οι γιατροί την TSH στην εγκυμοσύνη (παλιότερα δεν το έκαναν) είναι επειδή έχει συνδεθεί με  πρόωρους τοκετούς. Θα το ρυθμίσεις και θα είναι όλα μια χαρά. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μου... μιλησα με τον γιατρο και μου ειπε οτι ειναι οκ και να μην αγχωνομαι... την τριτη θελει να κανω αλλη μια... :( 

αλλα εγω μεσα μου εχω τρομαξει δεν σας το κρυβω... μου ειπε οτι οταν διπλασιαζεται ανα 48-72 ωρες ειναι φυαιολογικα... αλλα και παλι... δεν ξερω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...