Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Ιουλίου 2021


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

4 hours ago, Marialena86 said:

Χρόνια πολλα κορίτσια! Με υγεια για σας κ τις οικογένειες σας! Να περνάτε ομορφα αυτες τις μερες! Κ του χρόνου με τα μπεμπακια μας αγκαλιά!:x

Χρόνια πολλά και εύχομαι το 2021 να είναι γεμάτο ευτυχία, υγεία για όλους και όμορφες στιγμές με την οικογένειά μας!

  • Μου αρέσει 5

aynVp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , Nicole.natasa είπε:

Χρόνια πολλά σε όλες!! υγεία και τύχη εύχομαι πάντα!! Να ρωτήσω και κάτι.αυχενικη ποια εβδομάδα κλείσατε?

Χρόνια πολλά κορίτσια .Εγώ θα μαι 12 και 6 άρα 13η

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα  κορίτσια.  Χρόνια πολλά σε όλες  μας.  Με το καλό να έρθουν  τα μωράκια  μας.  Και 12 και 6 θα είμαι  όταν θα κάνω αυχενικη 

  • Μου αρέσει 1

 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

12 ώρες πρίν, Nicole.natasa είπε:

Χρόνια πολλά σε όλες!! υγεία και τύχη εύχομαι πάντα!! Να ρωτήσω και κάτι.αυχενικη ποια εβδομάδα κλείσατε?

Καλημέρα! Κ εγω 13η εβδομάδα, 12 κ 3 θα είμαι.


TZSkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου..

Να σας πω τι έπαθα.. Χτες το βράδυ και σήμερα το πρωί ειχα λίγο καφέ στο σκουπισμα.. σοκ.. Είχα σήμερα ραντεβού με τον γιατρό το μεσημέρι, του είπα για το καφε, κάνουμε υπέρηχο και όλα καλά. Ούτε αποκόλληση, ούτε τίποτα. Παίρνω εντωμεταξύ προγεστερονη υποθετα. Μουπέ ότι μπορεί να είναι λίγο κούραση, λίγο ορθοστασία κλπ, πάντως δεν προκύπτει απτην εγκυμοσύνη. Το εμβρυο μια χαρά μεγάλωσε και κουνιόταν και πολύ. Την άλλη Παρασκευή θα κάνω την αυχενική, σε 10 μέρες, και θα είμαι 13 εβδομάδων. 

Ηρεμισα λίγο, αλλά φοβήθηκα πάρα πολύ... Δεν κοιμήθηκα χτες το βραδυ καθόλου. 

Έχει καμία άλλη κάποια τέτοια εμπειρία? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bbboob είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου..

Να σας πω τι έπαθα.. Χτες το βράδυ και σήμερα το πρωί ειχα λίγο καφέ στο σκουπισμα.. σοκ.. Είχα σήμερα ραντεβού με τον γιατρό το μεσημέρι, του είπα για το καφε, κάνουμε υπέρηχο και όλα καλά. Ούτε αποκόλληση, ούτε τίποτα. Παίρνω εντωμεταξύ προγεστερονη υποθετα. Μουπέ ότι μπορεί να είναι λίγο κούραση, λίγο ορθοστασία κλπ, πάντως δεν προκύπτει απτην εγκυμοσύνη. Το εμβρυο μια χαρά μεγάλωσε και κουνιόταν και πολύ. Την άλλη Παρασκευή θα κάνω την αυχενική, σε 10 μέρες, και θα είμαι 13 εβδομάδων. 

Ηρεμισα λίγο, αλλά φοβήθηκα πάρα πολύ... Δεν κοιμήθηκα χτες το βραδυ καθόλου. 

Έχει καμία άλλη κάποια τέτοια εμπειρία? 

Από τη στιγμή που όλα δείξαν καλα πιστεύω δεν υπάρχει λόγος ανησυχιας.αλλα καταλαβαίνω το προβληματισμό σου.εγω δεν παίρνω κάποια φάρμακα ούτε έχω παρόμοια εμπειρία αλλά έχω διαβάσει ότι πολλές μανουλες που περνούν προγεστερόνη πολλές φορές παρατηρούν καφέ υγρά χωρίς όντως να έχει φανεί κάτι αρνητικό στον υπέρηχο τους επειτα.ισως λοιπόν να προέρχεται από τα φάρμακα. Θα σ πω κ ένα κουλο  η μαμά μου στον αδερφό μου είχε τέσσερις μήνες κανονική περίοδο ούτε είχε καταλάβει ότι ήταν έγκυος το ανακάλυψε όταν ένιωσε το μωρό κ όταν άρχισε να της κόβεται το αίμα στο πέμπτο μηνα.κ πήγε στο γιατρό.κ βγήκε θηριος ο ατιμος.οποτε συμβαίνουν κ αυτά κ ακόμα κ με αιμα πολλές φορές σκέφτομαι εξελίσσεται μια χαρά η έγκυμοσυνη.αφου είδατε κ το μικρακι κ δεν υπάρχει αποκόλληση όλα καλά θ πάνε πιστευω;-)

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Bbboob είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου..

Να σας πω τι έπαθα.. Χτες το βράδυ και σήμερα το πρωί ειχα λίγο καφέ στο σκουπισμα.. σοκ.. Είχα σήμερα ραντεβού με τον γιατρό το μεσημέρι, του είπα για το καφε, κάνουμε υπέρηχο και όλα καλά. Ούτε αποκόλληση, ούτε τίποτα. Παίρνω εντωμεταξύ προγεστερονη υποθετα. Μουπέ ότι μπορεί να είναι λίγο κούραση, λίγο ορθοστασία κλπ, πάντως δεν προκύπτει απτην εγκυμοσύνη. Το εμβρυο μια χαρά μεγάλωσε και κουνιόταν και πολύ. Την άλλη Παρασκευή θα κάνω την αυχενική, σε 10 μέρες, και θα είμαι 13 εβδομάδων. 

Ηρεμισα λίγο, αλλά φοβήθηκα πάρα πολύ... Δεν κοιμήθηκα χτες το βραδυ καθόλου. 

Έχει καμία άλλη κάποια τέτοια εμπειρία? 

Καλησπέρα! 

Κ εγω συμφωνω πως απο τη στιγμή που κανατε υπερηχο κ ολα ειναι φυσιολογικά, να ηρεμησεις! Ισως οντως να κουραστηκες παραπανω. Εχω διαβασει οτι συμβαινει σε αρκετες κοπελες. Ξεκουράσου ομως. Λογικο που ανησυχησες, αλλα μην αγχωνεσαι αλλο! 

  • Ευχαριστώ 1

TZSkp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγώ σήμερα έκανα την αυχενική μου.ολα πολύ καλά δείξαν στον υπέρηχο περιμένω να βγουν κ οι αιματολογικες μου για σύγκριση.δεν μου παν φύλο δε φάνηκε κάτι αλλά από το σχήμα του κεφαλιού είμαι σίγουρη ότι είναι αγοράκι αν συγκρίνω κ  από άλλους υπερήχων αρσενικών που έχω δει.γερο βέβαια να ναι κ ότι να ναι.στο θρι Ντι εντομεταξυ όταν ήταν στο πλάι ξεπρόβαλε μια γαμψή μύτη λέω αμάν ίδιο ο πατέρας του γελάει ο γιατρός λέει ακόμα διαμορφώνεται το οστό λέω αφήστε τα αυτά δε το σωζεται  άμα βγει κ με τέτοια μύτη από βρέφος τη βαψαμε:lol: ήταν πάντως πολύ δραστήριο το ψυχουλι.

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Feniamam είπε:

Εγώ σήμερα έκανα την αυχενική μου.ολα πολύ καλά δείξαν στον υπέρηχο περιμένω να βγουν κ οι αιματολογικες μου για σύγκριση.δεν μου παν φύλο δε φάνηκε κάτι αλλά από το σχήμα του κεφαλιού είμαι σίγουρη ότι είναι αγοράκι αν συγκρίνω κ  από άλλους υπερήχων αρσενικών που έχω δει.γερο βέβαια να ναι κ ότι να ναι.στο θρι Ντι εντομεταξυ όταν ήταν στο πλάι ξεπρόβαλε μια γαμψή μύτη λέω αμάν ίδιο ο πατέρας του γελάει ο γιατρός λέει ακόμα διαμορφώνεται το οστό λέω αφήστε τα αυτά δε το σωζεται  άμα βγει κ με τέτοια μύτη από βρέφος τη βαψαμε:lol: ήταν πάντως πολύ δραστήριο το ψυχουλι.

Μπράβο κορίτσι!! Με το καλό κ οι αιμοτολογικές σου! χαχαχα! μου θύμισες τον άντρα μου, που λέει αν πάρει το παιδί μύτη από την οικογένειά μου, τη βάψαμε:-P Εγώ δεν έχω κ την πιο ωραία μύτη του κόσμου, ο αδερφός μου δε ακόμα ΄΄καλύτερη΄΄.. πάντως όταν ήμασταν μικρά οι μύτες μας ήταν τέλειες!! Οπότε μάλλον διαμορφώνεται το οστό γι'αυτό σου φάνηκε ετσι!

  • Ευχαριστώ 1

TZSkp3.png

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Feniamam said:

Εγώ σήμερα έκανα την αυχενική μου.ολα πολύ καλά δείξαν στον υπέρηχο περιμένω να βγουν κ οι αιματολογικες μου για σύγκριση.δεν μου παν φύλο δε φάνηκε κάτι αλλά από το σχήμα του κεφαλιού είμαι σίγουρη ότι είναι αγοράκι αν συγκρίνω κ  από άλλους υπερήχων αρσενικών που έχω δει.γερο βέβαια να ναι κ ότι να ναι.στο θρι Ντι εντομεταξυ όταν ήταν στο πλάι ξεπρόβαλε μια γαμψή μύτη λέω αμάν ίδιο ο πατέρας του γελάει ο γιατρός λέει ακόμα διαμορφώνεται το οστό λέω αφήστε τα αυτά δε το σωζεται  άμα βγει κ με τέτοια μύτη από βρέφος τη βαψαμε:lol: ήταν πάντως πολύ δραστήριο το ψυχουλι.

Τί τέλεια! Η πρώτη μας αυχενική στην ομάδα Ιουλίου! Πόσες μέρες σου είπαν θέλει για τις αιματολογικές;

Πήγα και εγώ χθες στον γιατρό επιτέλους και το είδαμε το μικρούλη, ολόκληρο ανθρωπάκι πλέον να κουνάει χεράκια και ποδαράκια σαν τρελό! Ο άντρας μου ξετρελάθηκε και πλέον δείχνει να το έχει πάρει χαμπάρι κανονικά.

Είδαμε και το ρινικό οστό και για αυχενική λογικά θα καλέσω από Δευτέρα να κλείσω στον εμβρυομητρικο που μου σύστησε ο γιατρός.

 

  • Μου αρέσει 2

aynVp2.png

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Kelly_V είπε:

Τί τέλεια! Η πρώτη μας αυχενική στην ομάδα Ιουλίου! Πόσες μέρες σου είπαν θέλει για τις αιματολογικές;

Πήγα και εγώ χθες στον γιατρό επιτέλους και το είδαμε το μικρούλη, ολόκληρο ανθρωπάκι πλέον να κουνάει χεράκια και ποδαράκια σαν τρελό! Ο άντρας μου ξετρελάθηκε και πλέον δείχνει να το έχει πάρει χαμπάρι κανονικά.

Είδαμε και το ρινικό οστό και για αυχενική λογικά θα καλέσω από Δευτέρα να κλείσω στον εμβρυομητρικο που μου σύστησε ο γιατρός.

 

Χθες έπρεπε να Χαν βγει τα αποτελέσματα τους περνώ τηλ αλλά δε το σηκωνουν δν ξέρω αν κλείνουν λόγω των ημερών θα τα στέλνανε στο γιατρό τ αποτέλεσματα οπότε αν δε με πάρει κανείς μέχρι το απόγευμα θα καλέσω στο ιατρείο του γυναικολογου.

Κ γω που κ που μελανιαζω κ έχω παρατηρήσει ότι γενικά το δέρμα είναι πολύ πιο ευαίσθητο στην εγκυμοσύνη το ξύνω ελαφρά κ κοκκινίζει λες κ το εγδερνα ώρες.αφηστε που έχω βγάλει μικρά διάσπαρτα κόκκινα σπυθουρακια που συνοδεύονται με φσγουρα.συν κ πολλές πολλές μικρές ελιτσες.απο αυτά που μου είπαν όλα αυτά είναι της εγκυμοσύνης σε άλλες λιγότερο άλλες περισσότερες κ στις πολύ τυχερές καθόλου:lol:

Just now, Nicole.natasa είπε:

Κορίτσια για τις μελανιές από τις ενέσεις τι κάνετε? επίσης παρατήρησα ότι γενικά μελανιάζω πιο εύκολα

Δεν χρειάζεται να κάνεις κτ για τις μελανιές από ενέσεις πολλές φορές φταίει ότι έσπασε η φλέβα κ δεν τρυπηθηκε  σε σωστό σημειο.κ γω έχω κάνει κατά καιρούς κάτι μελαναρες τεράστιες από αυτο.αλλα μην ανησυχείς θα φύγουν από μόνες τους σε καμία βδομαδουλα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...