Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Ιουλίου 2021


Recommended Posts

Just now, Feniamam είπε:

Κάποιες μέρες είχα κ γω ρίγος μαζί με τη πυρακτομενη πλάτη ντουετακι βγήκε το ρίγος κ λέω έλα Χριστέ Παναγία η που κολησα και κοβιντ η δε με βλέπω καλά με τα συμπτώματα:lol:

Αυτό φοβήθηκα αν και νωρίς και είπα να ξεκινήσω το μαγνησίου νωρίς νωρίς αυτή την φορά μπας και είναι η τυχερή μας.:x

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια. Εγώ αύριο θα πάω για δεύτερη  χοριακη κ έχω πολύ αγωνία. Την  περασμένη Τρίτη έκανα  την πρώτη.  Γενικά στην πρώτη εγκυμοσύνη  μου είχα πολύ περισσότερο  άγχος αλλά τώρα με την μικρή  τρέχω όλη μέρα  κ δεν προλαβαίνω  να σκέφτομαι κ πολλά.  Ευτυχώς σταματήσαμε δουλειά  λίγο να ξεκουραστω.  Από συμπτωματα ενώ  ξεκίνησα με έντονη ναυτία κ ζαλαδες τώρα δεν έχω κάτι ιδιαίτερο.  Κάτι τσιμπηματα  που κ που,  πόνους ι περιόδου είχα μόνο δυο μέρες πριν την αναμενόμενη  της περιόδου.  Κ ελαφριά ναυτία  αυτά..  Απλά περιμένω  με αγωνία τον πρώτο  Υπέρηχο  να πάει η καρδιά  στην θέση  μου. Εγώ παίρνω μόνο φυλικο.  Προγεστερονη δεν παίρνω γιατί θηλάζω ακόμα.  Θα του ζητήσω όμως μαγνήσιο από τώρα να πάρω,  γιατί μου είπε ότι ο θηλασμός  δημιουργεί  συσπασεις,  σε σπάνιες περίπτωσεις  οδηγεί σε αποβολή  κ αυτό με αγχώνει λίγο.  Βέβαια ξέρω πολλές γυναίκες  που Θηλασαν χωρίς θέμα στην εγκυμοσύνη..  Οσο   μπορώ προσπαθώ να το περιοριζω  αλλά δεν γίνεται  να το σταματήσει  τελείως. 

  • Μου αρέσει 2

 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicole.natasa είπε:

Νομίζω για αυτό δεν σταματήσει δε μένα.γιατι είμαι από καναπέ σε κρεβάτι.απο τον φόβο δεν κάνω τίποτα.δεν δουλεύω κιόλας.χαχαχαχ.μια τρέλα

κ εγω δεν δουλεύω αυτο προσπαθω να ειμαι καναπέ,τα ειχα κανει ολα όσα ηθελα πριν για παν ενδεχόμενο,αν κ τωρα θα τα εχω κ τα 3 σπιτι...

Just now, Alex1989 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Εγώ αύριο θα πάω για δεύτερη  χοριακη κ έχω πολύ αγωνία. Την  περασμένη Τρίτη έκανα  την πρώτη.  Γενικά στην πρώτη εγκυμοσύνη  μου είχα πολύ περισσότερο  άγχος αλλά τώρα με την μικρή  τρέχω όλη μέρα  κ δεν προλαβαίνω  να σκέφτομαι κ πολλά.  Ευτυχώς σταματήσαμε δουλειά  λίγο να ξεκουραστω.  Από συμπτωματα ενώ  ξεκίνησα με έντονη ναυτία κ ζαλαδες τώρα δεν έχω κάτι ιδιαίτερο.  Κάτι τσιμπηματα  που κ που,  πόνους ι περιόδου είχα μόνο δυο μέρες πριν την αναμενόμενη  της περιόδου.  Κ ελαφριά ναυτία  αυτά..  Απλά περιμένω  με αγωνία τον πρώτο  Υπέρηχο  να πάει η καρδιά  στην θέση  μου. Εγώ παίρνω μόνο φυλικο.  Προγεστερονη δεν παίρνω γιατί θηλάζω ακόμα.  Θα του ζητήσω όμως μαγνήσιο από τώρα να πάρω,  γιατί μου είπε ότι ο θηλασμός  δημιουργεί  συσπασεις,  σε σπάνιες περίπτωσεις  οδηγεί σε αποβολή  κ αυτό με αγχώνει λίγο.  Βέβαια ξέρω πολλές γυναίκες  που Θηλασαν χωρίς θέμα στην εγκυμοσύνη..  Οσο   μπορώ προσπαθώ να το περιοριζω  αλλά δεν γίνεται  να το σταματήσει  τελείως. 

τέλεια κ εγω θα παω για την 2η αυριο.εγω ειχα την Παρασκευή 130 .εσύ ποσο ηταν η 1η σου?λογικά θα περιμενεις μεγάλο νούμερο αφου εισαι μετα σπι 1 εβδομάδα 


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicole.natasa είπε:

Αυτό φοβήθηκα αν και νωρίς και είπα να ξεκινήσω το μαγνησίου νωρίς νωρίς αυτή την φορά μπας και είναι η τυχερή μας.:x

Αν επιτρέπεται στις προηγούμενες εγκυμοσύνες είχες παρόμοια συμπτωματα η τώρα νιωθεις κάτι διαφορετικό;

Επίσης κορίτσια ήθελα να σας ρωτήσω απευθύνθηκα κ στην άλλη ομάδα γνωρίζει κάποια καμία φιλική ενυδατικη κρεμουλα σώματος κ αφρουλοτρο .νιώθω λίγο ξηρό το δέρμα μου κ κάπου κάπου φαγούρα ,έβαζα μπεπανθολ αλλά κάπου διάβασα να μη τη προτιμαμαι

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

κ εγω δεν δουλεύω αυτο προσπαθω να ειμαι καναπέ,τα ειχα κανει ολα όσα ηθελα πριν για παν ενδεχόμενο,αν κ τωρα θα τα εχω κ τα 3 σπιτι...

τέλεια κ εγω θα παω για την 2η αυριο.εγω ειχα την Παρασκευή 130 .εσύ ποσο ηταν η 1η σου?

Εγώ αύριο κορίτσια θ πάω για το πρώτο μου υπέρηχο.ειμαι περίεργη να δω τι θα αντικρισω:rolleyes:...μακάρι όλα να ναι καλά. Για όλες μας

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

κ εγω δεν δουλεύω αυτο προσπαθω να ειμαι καναπέ,τα ειχα κανει ολα όσα ηθελα πριν για παν ενδεχόμενο,αν κ τωρα θα τα εχω κ τα 3 σπιτι...

τέλεια κ εγω θα παω για την 2η αυριο.εγω ειχα την Παρασκευή 130 .εσύ ποσο ηταν η 1η σου?λογικά θα περιμενεις μεγάλο νούμερο αφου εισαι μετα σπι 1 εβδομάδα 

290.60  ήταν η πρώτη  με ΤΕΡ 10/10. Στη  Τρίτη  μέρα καθυστέρησης δηλαδή.  Αντε να δούμε...  Θα με φάει η αγωνία..  Πόσο περίπου  να υπολογίζω; 

  • Μου αρέσει 1

 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

κ εγω δεν δουλεύω αυτο προσπαθω να ειμαι καναπέ,τα ειχα κανει ολα όσα ηθελα πριν για παν ενδεχόμενο,αν κ τωρα θα τα εχω κ τα 3 σπιτι...

τέλεια κ εγω θα παω για την 2η αυριο.εγω ειχα την Παρασκευή 130 .εσύ ποσο ηταν η 1η σου?

130 στις πόσες μέρες από τη τελευταία περίοδο; Εγω πηγα 5η βδομάδα κ τρεις μέρες και ήταν κοντά στα 2500 δε θυμάμαι ακριβώς.μακαρι σε όλες να ανέβει μέχρι να μαστε ασφαλεις:wub:

Link to comment
Share on other sites

Just now, Feniamam είπε:

Αν επιτρέπεται στις προηγούμενες εγκυμοσύνες είχες παρόμοια συμπτωματα η τώρα νιωθεις κάτι διαφορετικό;

Επίσης κορίτσια ήθελα να σας ρωτήσω απευθύνθηκα κ στην άλλη ομάδα γνωρίζει κάποια καμία φιλική ενυδατικη κρεμουλα σώματος κ αφρουλοτρο .νιώθω λίγο ξηρό το δέρμα μου κ κάπου κάπου φαγούρα ,έβαζα μπεπανθολ αλλά κάπου διάβασα να μη τη προτιμαμαι

Εγώ αύριο κορίτσια θ πάω για το πρώτο μου υπέρηχο.ειμαι περίεργη να δω τι θα αντικρισω:rolleyes:...μακάρι όλα να ναι καλά. Για όλες μας

εγω γενικα βαζω της Laroche posay που είναι από μωρά...τα παίρνω χρόνια αφρόλουτρο κρέμα ενυδατική για τα παιδια.

Just now, Feniamam είπε:

130 στις πόσες μέρες από τη τελευταία περίοδο; Εγω πηγα 5η βδομάδα κ τρεις μέρες και ήταν κοντά στα 2500 δε θυμάμαι ακριβώς.μακαρι σε όλες να ανέβει μέχρι να μαστε ασφαλεις:wub:

εγω το έμαθα νωρις κοντα εκει που περιμενα περιοδο ,χωρίς καθυστέρηση δλδ.πολυ καλη για τις βδομαδες που ήσουν.

Just now, Alex1989 είπε:

290.60  ήταν η πρώτη  με ΤΕΡ 10/10. Στη  Τρίτη  μέρα καθυστέρησης δηλαδή.  Αντε να δούμε...  Θα με φάει η αγωνία..  Πόσο περίπου  να υπολογίζω; 

πόσες μέρες ειναι τωρα απο την 1η? εγω τεπ 6/10 αλλα συλληψη εγινε μετα την 20η μέρα και επειδή ειχα διπλη ωορρηξια δεν ξερω τι έχει πεχτει γενικα.εγω δεν ειχα καθυστέρηση κανονικά 

  • Μου αρέσει 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

εγω γενικα βαζω της Laroche posay που είναι από μωρά...τα παίρνω χρόνια αφρόλουτρο κρέμα ενυδατική για τα παιδια.

εγω το έμαθα νωρις κοντα εκει που περιμενα περιοδο ,χωρίς καθυστέρηση δλδ.πολυ καλη για τις βδομαδες που ήσουν.

πόσες μέρες ειναι τωρα απο την 1η? εγω τεπ 6/10 αλλα συλληψη εγινε μετα την 20η μέρα και επειδή ειχα διπλη ωορρηξια δεν ξερω τι έχει πεχτει γενικα.εγω δεν ειχα καθυστέρηση κανονικά 

5 μισή μέρες μετά την πρώτη χοριακη θα είναι  η δεύτερη 


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έκανα δεύτερη χοριακη.με αγχωνει και δεν έχει και νόημα από την άποψη ότι θα πας για υπέρηχο.

@Feniamam την πρώτη φορά δεν θυμάμαι να σου πω.ειχα πόνους όταν περίμενα μετά όμως δεν έδινα σημασία γιατί δεν σκεφτόμουν.τις αλλες δύο είχα παλι ενοχλήσεις έτσι στην αρχή αλλά ο πόνος της αποβολής δεν συγκρίνεται.με το καλό.εσυ είσαι και παραπάνω εβδομάδων θα δεις αρκετά

Link to comment
Share on other sites

Just now, Feniamam said:

Αν επιτρέπεται στις προηγούμενες εγκυμοσύνες είχες παρόμοια συμπτωματα η τώρα νιωθεις κάτι διαφορετικό;

Επίσης κορίτσια ήθελα να σας ρωτήσω απευθύνθηκα κ στην άλλη ομάδα γνωρίζει κάποια καμία φιλική ενυδατικη κρεμουλα σώματος κ αφρουλοτρο .νιώθω λίγο ξηρό το δέρμα μου κ κάπου κάπου φαγούρα ,έβαζα μπεπανθολ αλλά κάπου διάβασα να μη τη προτιμαμαι

Intermed Pregnaderm Extreme Hydration Body Cream για καλή ενυδατικη και για φαγούρα συγκεκριμένα πολύ καλή η Frezyderm Sooth Balm Anti-Itching Cream.

Γενικά είμαι ευχαριστημένη με τη frezyderm και τώρα που το θυμήθηκα πρέπει να παραγγείλω την οδοντόκρεμα που έχουν κατάλληλη για εγκυμοσύνη.

@Nicole.natasa και εγώ από μόνη μου έκανα δύο χοριακες και ο γιατρός μου λέει δεν χρειάζεται άλλη γιατί δεν μας λέει τίποτα. Ίσως να μου έλεγε το ίδιο και για την δεύτερη αν τον ρωτούσα. Πολλές κοπέλες κάνουν 3 και 4 χοριακες.


aynVp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Nicole.natasa είπε:

Εγώ δεν έκανα δεύτερη χοριακη.με αγχωνει και δεν έχει και νόημα από την άποψη ότι θα πας για υπέρηχο.

@Feniamam την πρώτη φορά δεν θυμάμαι να σου πω.ειχα πόνους όταν περίμενα μετά όμως δεν έδινα σημασία γιατί δεν σκεφτόμουν.τις αλλες δύο είχα παλι ενοχλήσεις έτσι στην αρχή αλλά ο πόνος της αποβολής δεν συγκρίνεται.με το καλό.εσυ είσαι και παραπάνω εβδομάδων θα δεις αρκετά

Φανταζομαι πόσο δύσκολο θα σου ήταν.ευχομαι μέσα από τη καρδιά μου αυτή τη φορά μια τελειομηνή εγκυμοσύνη κ σε σένα.ισως που νιώθουμε πιο περίεργα είναι γιατί μπορεί οι ορμόνες να δουλεύουν πιο  στο φουλ άρα ίσως είναι θετικό σημάδι ότι πάμε καλα.μη παρεξηγηθω χωρις αυτο φυσικά να σημαινει ότι αν νιώθεις λιγότερα πράγματα η καθόλου ότι δεν είναι καλές οι ορμόνες κ δε πάει καλά η εγκυμοσύνη εννοειται.

Just now, Kelly_V είπε:

Intermed Pregnaderm Extreme Hydration Body Cream για καλή ενυδατικη και για φαγούρα συγκεκριμένα πολύ καλή η Frezyderm Sooth Balm Anti-Itching Cream.

Γενικά είμαι ευχαριστημένη με τη frezyderm και τώρα που το θυμήθηκα πρέπει να παραγγείλω την οδοντόκρεμα που έχουν κατάλληλη για εγκυμοσύνη.

Και γω αγαπώ φρεζιντερμ. Σε ευχαριστώ

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Alex1989 είπε:

5 μισή μέρες μετά την πρώτη χοριακη θα είναι  η δεύτερη 

πιστεύω θα δεις γυρω στις 1700 με 1800 κάπου εκεί νομίζω περίπου, μπορει κ πιο πανω βεβαια δεν ειναι απόλυτο.

  • Μου αρέσει 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως για ενυδάτωση πήρα το bio oil, ενδυκνεται για εγκυμοσύνη. Έχω πρηστεί πάρα πολύ, ειδικά στο στήθος. Αύριο το πρωί θα κάνω τις κλασσικες εξετάσεις αίματος. Κορίτσια έχω τρομερό ανχος εγω&ωρες ώρες δυσκολεύομαι να το διαχειριστώ.. Είχα και 2 αποβολες 1ου τριμήνου και είμαι στα σχοινιά.. Εσείς πως νιώθετε? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bbboob είπε:

Εγώ πάντως για ενυδάτωση πήρα το bio oil, ενδυκνεται για εγκυμοσύνη. Έχω πρηστεί πάρα πολύ, ειδικά στο στήθος. Αύριο το πρωί θα κάνω τις κλασσικες εξετάσεις αίματος. Κορίτσια έχω τρομερό ανχος εγω&ωρες ώρες δυσκολεύομαι να το διαχειριστώ.. Είχα και 2 αποβολες 1ου τριμήνου και είμαι στα σχοινιά.. Εσείς πως νιώθετε? 

και εγώ αυτό ελεγα στα κοριτσια ,εχω αγωνια πολυ ,αυριο παω για 2η χοριακή που ζητησε η γιατρος κ βλέπουμε!

  • Μου αρέσει 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bbboob είπε:

Εγώ πάντως για ενυδάτωση πήρα το bio oil, ενδυκνεται για εγκυμοσύνη. Έχω πρηστεί πάρα πολύ, ειδικά στο στήθος. Αύριο το πρωί θα κάνω τις κλασσικες εξετάσεις αίματος. Κορίτσια έχω τρομερό ανχος εγω&ωρες ώρες δυσκολεύομαι να το διαχειριστώ.. Είχα και 2 αποβολες 1ου τριμήνου και είμαι στα σχοινιά.. Εσείς πως νιώθετε? 

Είμαι ακριβώς στην ίδια κατάσταση.με 3 αποβολες.νομιζω δεν περνάει ο καιρός με τίποτα.βασανιστηκες οι πρώτες στο εβδομάδες.το άγχος δεν διαχειρίζεται αυτήν την στιγμή με τίποτα.απλα περιμένω να περάσει ο καιρός

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...