Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Ιουλίου 2021


Recommended Posts

πρίν από 26 λεπτά , athina_rain είπε:

Σε ευχαριστωωωωω!! Αα εσενα ειναι λιιιιγο πιο μικρα. Κ εγω φυσιολογικα ολα τα δυο τελευταια χωρις επισκληριδιο. Μονο λιγο στο 3ο ταλαιπωρηθηκα λογω ατονιας μητρας δεν εκανε συσπασεις μετα για να επανελθει κ ετσι ειχα λιγο παραπανω αιμα απο το κανονικο κ με ειχαν στη ανανηψη πολλες ωρες με ειπαν οτι τεμπελιασε η μητρα μου το παθαινουν συχνα οι τριτοκες τεταρτοτοκες κτλ κ σκεφτομαι μηπως το ξαναπαθω κ ταλαιπωρηθω. Εσυ δεν ειχες κανενα τετοιο θεμα ε; ενταξει δεν ηταν κατι αμαν αλλα ειχα ταλαιπωρηθει. Εγω τη πεμπτη θα μαθω το φυλο.! Χιχι.

αντε μακαρι να το μάθεις με σιγουριά στην αυχενικη εγω μονο στο 2ο μου το είπαν ξεκάθαρα, στο 3ο απι το κοκαλάκι οτι ηταν κορίτσι.

τωρα στο 1ο παιδι με επισκληριδιο ηρυε μόνος του,ο 2ος ηταν σε λάθος θέση κ τον γυρίσαμε για να βγει,μπηκα με τεχνητούς αλλα επισκληριδιο παλι κανονικά, βέβαια ειχα παραπάνω δόση κ δεν καταλάβαινα να σπρωξω, στο 3ο παλι με πρόκληση αλλα μια μερα πριν μπω ειδα αιμα και όταν πήγα νοσοκομείο που ηταν να παω ειχα 2 εκ διαστολή. παλι επισκληριδιο, τελεια ανάρρωση σαν την 1η φορα.στην 2η πονουσα πολυ μετα την γεννα στην ηβικη περιοχή τα κόκαλα πολυ δεν μπορούσα να σηκωθώ από το κρεββάτι, μετα το 2μηνο συνήλθα. 

αν εχει φβ στείλε μου πμ


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια! 

Ανανεώνω το πινακάκι με όσες β' επιπέδου ξέρουμε. Έκλεισα κι εγώ στις 11/3. Πήγα γιατρό την προηγούμενη εβδομάδα και είδαμε το ζουζούνι. 226γρ ήταν και μας επιβεβαίωσε ότι είναι κοριτσάκι! Εσείς τι κάνετε?

Επίσης να πω πως πήρα κι εγώ μαξιλάρι εγκυμοσύνης και πραγματικά με έχει βολέψει πολύ! 

@Alex1989 κι εγώ ανυπομονώ να το νιώσω κ πιο συχνά (δεν είμαι σίγουρη τι νιώθω τώρα) γιατί νομίζω φεύγω από το γιατρό κ πάλι αγχώνομαι μετά από λίγο! Αν δεν τρως ζάχαρη μην αγχώνεσαι. Εγώ που έχω ζάχαρο νηστείας 100 σχεδόν κανονικά, τώρα στην εγκυμοσύνη που δεν τρώω καθόλου γλυκά έχω συνέχεια 85.

Πινακάκι Ιουλίου

@manaoula --> ΠΗΤ 4/7, ??, Νοσοκομείο Αλεξάνδρα, β’ επιπέδου 3/3

@Feniamam --> ΠΗΤ 7/7, κοριτσάκι, Γένεσις Θεσσαλονίκη (?), β’ επιπέδου 1/3

@Bbboob --> ΠΗΤ 12/7, αγοράκι, ?

@Marialena86 --> ΠΗΤ 15/7, κοριτσάκι, Ιασώ, β' επιπέδου 11/3

@Alex1989 --> ΠΗΤ 17/7, κοριτσάκι, ?, β' επιπέδου 9/3

@Nicole.natasa --> ΠΗΤ 18/7, ??, εκτός Ελλάδας

@Angelina95 --> ΠΗΤ 19/7, αγοράκι, Ρέα

@Kelly_V --> ΠΗΤ 22/7, ??, Γένεσις Θεσσαλονίκη

@*ζουζουνα*!!! --> ΠΗΤ 22/7, ??,  Μητέρα, β' επιπέδου 10/3

@berd --> ΠΗΤ 30/7, ??, CITY HOSPITAL Καλαμάτα

  • Μου αρέσει 1

TZSkp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Marialena86 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! 

Ανανεώνω το πινακάκι με όσες β' επιπέδου ξέρουμε. Έκλεισα κι εγώ στις 11/3. Πήγα γιατρό την προηγούμενη εβδομάδα και είδαμε το ζουζούνι. 226γρ ήταν και μας επιβεβαίωσε ότι είναι κοριτσάκι! Εσείς τι κάνετε?

Επίσης να πω πως πήρα κι εγώ μαξιλάρι εγκυμοσύνης και πραγματικά με έχει βολέψει πολύ! 

@Alex1989 κι εγώ ανυπομονώ να το νιώσω κ πιο συχνά (δεν είμαι σίγουρη τι νιώθω τώρα) γιατί νομίζω φεύγω από το γιατρό κ πάλι αγχώνομαι μετά από λίγο! Αν δεν τρως ζάχαρη μην αγχώνεσαι. Εγώ που έχω ζάχαρο νηστείας 100 σχεδόν κανονικά, τώρα στην εγκυμοσύνη που δεν τρώω καθόλου γλυκά έχω συνέχεια 85.

Πινακάκι Ιουλίου

@manaoula --> ΠΗΤ 4/7, ??, Νοσοκομείο Αλεξάνδρα

@Feniamam --> ΠΗΤ 7/7, κοριτσάκι, Γένεσις Θεσσαλονίκη (?)

@Bbboob --> ΠΗΤ 12/7, αγοράκι, ?

@Marialena86 --> ΠΗΤ 15/7, κοριτσάκι, Ιασώ, β' επιπέδου 11/3

@Alex1989 --> ΠΗΤ 17/7, κοριτσάκι, ?, β' επιπέδου 9/3

@Nicole.natasa --> ΠΗΤ 18/7, ??, εκτός Ελλάδας

@Angelina95 --> ΠΗΤ 19/7, αγοράκι, Ρέα

@Kelly_V --> ΠΗΤ 22/7, ??, Γένεσις Θεσσαλονίκη

@*ζουζουνα*!!! --> ΠΗΤ 22/7, ??,  Μητέρα, β' επιπέδου 10/3

@berd --> ΠΗΤ 30/7, ??, CITY HOSPITAL Καλαμάτα

Εγώ β επιπέδου έκλεισα 1 Μαρτιου

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@Marialena86 β επιπέδου 03/03. Αντε να δούμε αγοράκι ή κοριτσάκι. Είπα στον άντρα μου αν δεν το δούμε και στη β επιπέδου δε θέλω να μάθω τι είναι δε με απασχολεί.

Σήμερα έδωσε ρέστα το νινί μας. Όλη μέρα κουνιέται και εγώ χαζογελάω! Ξύπνησε το μωρό κοιμάται το μωρό κουνάει το μωρό όλη μέρα με τι μωρό ασχολούμαι που να μεγαλώσει και άλλο θα πιάνω την κοιλιά μου και στο δρόμο και θα τα λέω στους αγνώστους. Από τώρα "με χορεύει το μωρό":grin::grin:

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, manaoula είπε:

@Marialena86 β επιπέδου 03/03. Αντε να δούμε αγοράκι ή κοριτσάκι. Είπα στον άντρα μου αν δεν το δούμε και στη β επιπέδου δε θέλω να μάθω τι είναι δε με απασχολεί.

Σήμερα έδωσε ρέστα το νινί μας. Όλη μέρα κουνιέται και εγώ χαζογελάω! Ξύπνησε το μωρό κοιμάται το μωρό κουνάει το μωρό όλη μέρα με τι μωρό ασχολούμαι που να μεγαλώσει και άλλο θα πιάνω την κοιλιά μου και στο δρόμο και θα τα λέω στους αγνώστους. Από τώρα "με χορεύει το μωρό":grin::grin:

Τι ωραία!!! ❤️❤️❤️ Κ πολυ λογικό το βρίσκω να είσαι σε τέτοιο mood! Ανυπομονώ κ εγώ! 

  • Μου αρέσει 1

TZSkp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Angelina95 είπε:

Αχ βρε κοριτσια και εγω θελω πολυ να το νιωσω ..ακομα τιποτα..ισως καμια φορα αλλα δεν ειμαι κ σιγουρη

Εγω τν Παρασκευή εχω εμβρυοκαρδιολογο 

Με το καλό στον εμβρυοκαρδιολογο. Και γω που κ που νιώθω κάτι κινήσεις σα φιδακι η μπουρμποουληθρακια αλλά επειδή έχω κ πολύ κινητικό έντερο δε μπορω να με απόλυτα βέβαιη αν είναι το παιδί ,τουλάχιστον αν είναι πάντα το παιδί. Πάντως δεν είναι ανησυχητικο πολλές το νιώθουν από την 20η βδομάδα  κ μετα ειδικά πρωτότοκος κ με πρόσθιο πλακούντα. Κ μένα στην αυχενική πρόσθιο πλακούντα με γράψανε ότι έχω κ άρχισα να ψιλονιωθω μετά την 18η (αν φυσικά είναι όντως το μικρουλη). Καμιά φορά νιώθω κάτι σα κλωτσιά κ με πιάνει τουαλέτα νιώθω το μικρό δίνει κλωτσιά στη κύστη μου:lol:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλβσ  κορίτσια.  Με τον καλό κ η β επιπέδου  μας!  Να πάνε όλα καλά σε όλες. Κ γω πολύ λίγες φορές τον έχω νιωσει ακόμη,  αναρωτιέμαι αν παίζει ρόλο που έχω κ παραπάνω κιλα κ λίπος στην κοιλιά...  Εν τω μεταξύ  νιώθεις κάποια συσπασεις;  εγώ στην δουλειά υποφερω  κ εκτός από το ότι νιώθω πόνους κούρασης,  νιώθω συσπασεις  κ τον καταλαβαίνω  γιατί είναι διαφορετικη η αίσθηση...  Κ στην πρώτη εγκυμοσύνη  δεν είχα  τόσο εντονες.  Στο προηγούμενο ραντεβού  είχα βάλει του γιατρό να μετρήσει κόλπικα  τραχηλο ήταν Οκ.  Αλλά ανησυχώ.    Νιώθω ότι  στρςσαρεομαι πολύ κ σωματικά κ ψυχολογικά  κ όλο αυτό τον εισπρατει  του μωρό κ νιώθω τύψεις..  


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Alex1989 είπε:

Καλβσ  κορίτσια.  Με τον καλό κ η β επιπέδου  μας!  Να πάνε όλα καλά σε όλες. Κ γω πολύ λίγες φορές τον έχω νιωσει ακόμη,  αναρωτιέμαι αν παίζει ρόλο που έχω κ παραπάνω κιλα κ λίπος στην κοιλιά...  Εν τω μεταξύ  νιώθεις κάποια συσπασεις;  εγώ στην δουλειά υποφερω  κ εκτός από το ότι νιώθω πόνους κούρασης,  νιώθω συσπασεις  κ τον καταλαβαίνω  γιατί είναι διαφορετικη η αίσθηση...  Κ στην πρώτη εγκυμοσύνη  δεν είχα  τόσο εντονες.  Στο προηγούμενο ραντεβού  είχα βάλει του γιατρό να μετρήσει κόλπικα  τραχηλο ήταν Οκ.  Αλλά ανησυχώ.    Νιώθω ότι  στρςσαρεομαι πολύ κ σωματικά κ ψυχολογικά  κ όλο αυτό τον εισπρατει  του μωρό κ νιώθω τύψεις..  

Εγώ νιώθω σα να πετρώνει η μήτρα μου κάποιες φορές σα να με σφυγγει κ μετά από λίγο με αφήνει.δεν ξέρω αν αυτό είναι συσπάσεις.ο γιατρός με είπε το να τις νιώθω μέχρι εφτά φορές τη μέρα είναι φυσιολογικό στα μέσα της εγκυμοσύνης γιατί προετοιμάζεται η μήτρα για το τοκετο.δε σημαίνει απαραίτητα κάτι κακο.εγω άκομα είναι φορές π νιώθω κ αυτή τη πίεση κάτω χαμηλα σα να με ρουφάει κτ βέβαια ο γιατρός τα είδε όλα καλά.τωρα θα φανεί.υπομονη.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Εγώ β επιπέδου έχω κλείσει για τις 17 Μαρτίου και στον τελευταίο υπέρηχο ο γιατρός επιβεβαίωσε ότι είναι αγοράκι όπως μου είχε πει ο εμβρυομητρικος στην αυχενική.

Εμένα με τράχηλο 3cm μου είπε αν νιώσω σύσπαση να τον πάρω, αν και εγώ ήμουν αυτή που εξέφρασε την ανησυχία της για την μέτρηση και ρώτησα αν είναι οριακά "καλή".

Ουφ... και τα άγχη συνεχίζουν και αυτό το παρατεταμένο λόκνταουν δεν βοηθάει.

  • Μου αρέσει 2

aynVp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...