Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 25 λεπτά , Kiddo είπε:

      Μπράβο κοριτσάκι μου! Είσαι και επίσημα έγκυος!! Χορταστικους διπλασιασμους εύχομαι!!

      Μη συγκρίνεις, κάθε κύημα είναι διαφορετικό ακόμα και στην ίδια γυναίκα!! Πολλοί μπορεί να είναι οι παράγοντες, για αυτό άλλωστε δίνουν τόσο μεγάλο εύρος φυσιολογικών τιμών στην εξέταση της χοριακής! Για την ώρα είναι πολύ καλή η τιμή της και να θυμάσαι ότι θέλουμε αύξηση τουλάχιστον 60% σε 72 ώρες..!

      Να σου πάνε όλα κατ'ευχήν γλυκιά μου!!🙏🙏🙏

      Σ' ευχαριστώ πολύ ❤️ Μακάρι να βγεις αληθινή ❤️

      • Ευχή 1

Μανούλες Ιουλίου 2021


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 21/2/2021 at 12:30 ΠΜ, Angelina95 είπε:

Και εγω ετσι λεω κοριτσια μετα την Β επιπέδου θα ξεκινησω ..

Χτες μας ειδε εμβρυοκαρδιολογος μας ειπε ολα καλα ..υπάρχει μονο μια ηχογενης εστια σαν ασβεστωμα το οποίο μ ειπε να μην ανησυχω καθολου γιατι ειναι συχνο και στα περισσότερα εμβρυακια φευγει απορροφαται

Και αφου εχουμε κανει και τροφοβλαστη ειμαστε καλυμμένοι !

Τωρα οσον αφορα εμενα ολα καλα απλα ο τραχηλος απο 38 πηγε 31  ...μου ειπε να μην περπαταω κ να μην κανω δουλειες αλλα αληθεια δεν εχω κανει και κατι τρομερό  ρε κοριτσια 

Επιπλεον εχω ακομα εμετους 19η εβδομαδα και μάλιστα σημερα ενιωσα και κατι παρόμοιο με λιποθυμία!! 

Επισης απο τα 4 κιλα π εχασα εχω βαλει πισω τα 3 πλεον ! Εσεις ;

Καλημέρα.  Έστειλα τις εξετάσεις στο γιατρό και συμφώνησε με τον εμβρυολογο να δούμε εμβρυοκαρδιολογο. Μπορείς να μου πεις αν είσαι Αθήνα που έκλεισες ραντεβού όσες πήγατε σε εμβρυοκαρδιολογο που πήγατε;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! 

Συγχαρητήρια για όλες τις β' επιπέδου!!:wub:

@manaoula  από ότι καταλαβαίνω δεν υπάρχει κάτι ανησυχητικό, κάπως προληπτικά σου ζήτησε να πας σε εμβρυοκαρδιολόγο, οπότε μια χαρά όλα!

Και τα αγοράκια αυξάνονται!!

Πινακάκι Ιουλίου

@manaoula --> ΠΗΤ 4/7, αγοράκι, Νοσοκομείο Αλεξάνδρα, β’ επιπέδου 3/3

@Feniamam --> ΠΗΤ 7/7, κοριτσάκι, Γένεσις Θεσσαλονίκη (?), β’ επιπέδου 1/3

@Bbboob --> ΠΗΤ 12/7, αγοράκι, ?

@Marialena86 --> ΠΗΤ 15/7, κοριτσάκι, Ιασώ, β' επιπέδου 11/3

@Alex1989 --> ΠΗΤ 17/7, κοριτσάκι, ?, β' επιπέδου 9/3

@Nicole.natasa --> ΠΗΤ 18/7, αγοράκι, εκτός Ελλάδας, β' επιπέδου 3/3

@Angelina95 --> ΠΗΤ 19/7, αγοράκι, Ρέα

@Kelly_V --> ΠΗΤ 22/7, αγοράκι, Γένεσις Θεσσαλονίκη, β' επιπέδου 17/3

@*ζουζουνα*!!! --> ΠΗΤ 22/7, ??,  Μητέρα, β' επιπέδου 10/3

@berd --> ΠΗΤ 30/7, ??, CITY HOSPITAL Καλαμάτα, β' επιπέδου 10/4

  • Μου αρέσει 1

TZSkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicole.natasa said:

@Angelina95 γιατί σου είπε 31 ότι είναι κοντός? εμένα 33 ήταν και δεν μου είπε κάτι.νομιζω θέλουν να είναι πάνω από 25 έτσι και αλλιώς

Καλησπέρα κορίτσια! Πολύ καλά νέα με τις πρώτες β επιπέδου!

Και εμένα 3cm και κάτι λίγο μου το μέτρησε στην αυχενική. Το συζήτησα με το γιατρό μου και ότι ψιλό ανησυχώ και μου είπε μια χαρά είναι το μήκος τραχήλου. Τώρα περιμένω να τον ξαναδούμε στην β επιπέδου μπας και ηρεμήσω. Μαζί με όλα τα άλλα βέβαια που εύχομαι να είμαστε καλά!

  • Μου αρέσει 1

aynVp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

10 ώρες πρίν, manaoula είπε:

Καλημέρα.  Έστειλα τις εξετάσεις στο γιατρό και συμφώνησε με τον εμβρυολογο να δούμε εμβρυοκαρδιολογο. Μπορείς να μου πεις αν είσαι Αθήνα που έκλεισες ραντεβού όσες πήγατε σε εμβρυοκαρδιολογο που πήγατε;

Γιατι θελεις να πας σε εμβρυοκαρδιολογο προληπτικα ;; 

Εγω δεν χρειαστηκε να παω καπου ο γιατρος μ ζητησε απο εμβρυοκαρδιολογο να ερθει να με δει εκει ! 

6 ώρες πρίν, Nicole.natasa είπε:

@Angelina95 γιατί σου είπε 31 ότι είναι κοντός? εμένα 33 ήταν και δεν μου είπε κάτι.νομιζω θέλουν να είναι πάνω από 25 έτσι και αλλιώς

Επειδη ίσως ηταν 38 και μειωθηκε σε 3 βδομαδες σε 31  ..μ ειπε δεν θέλουμε κατω απο 30 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Angelina95 είπε:

Γιατι θελεις να πας σε εμβρυοκαρδιολογο προληπτικα ;; 

Εγω δεν χρειαστηκε να παω καπου ο γιατρος μ ζητησε απο εμβρυοκαρδιολογο να ερθει να με δει εκει ! 

 

Καλημέρα! Προληπτικά να πάω να δουν την καρδούλα του! Εκεί που έκανα την εξέταση δεν έχουν εβρυοκαρδιολογο και εκτός από αυτό μου είπε  οτι δε βλέπει κάτι στην καρδιά του και αν θέλω να πάω. Και ο γιατρός μου μου το είπε.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 56 λεπτά , Nicole.natasa είπε:

Να ρωτήσω.ειμαι η μόνη που ταλαιπωρείται από καούρες τόσο πολύ??δεν ξέρω τι να κάνω

Παρούσα:lol:

Στην αρχή της εγκυμοσύνης είχα πολύ περισσότερες κ εντονοτερες είναι αλήθεια αλλά ακόμα με πιανει πολλές φορές.θα σ πω τι δοκίμαζα  εγώ π λίγο με ξεγελαν. Κρύο γάλα η  ξινογαλα .λιγο Μετά το φαι πολλές φορές πίνω κ Σουρωτής με γεύση λεμονι Μ κάνει να ρευομαι κ κάπως με ξεγελαγε κ ο γιατρός μου από χαπακια αν δε με βοηθάνε φυσικοί μέθοδοι συνέστησε τα μασωμενα δισκια algoral εγώ τα πιπίλαω κ κάπως βοηθάνε κ αυτά αν κ δεν είναι το καλύτερο Μ να τα βάζω στο στόμα.καμια φορά πίνω κ λίγο Μαλοξ.με αυτά τα λίγα από δω κ από κει περνάω τις μέρες μου. Γενικά φροντίζω να μη κάθομαι κυρίως να μη ξαπλώνω  κ να μην πινω νερό αμέσως μετά το φαι όπως Μ σύστησε ο γιατρός.ρωτα κ το γιατρό σ αν έχει κτ να σ προτείνει. Εγώ ότι άκουγα (από φυσικεε μεθοδους)τα δοκίμαζα μπας και.αλλες  φορές κάποια με βοηθούσαν όντως άλλες πάλι όχι τόσο.βλεποντας κ κάνοντας. Απέφευγε οτιδήποτε πιτοειδη εμένα με επιδηνωναν

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Feniamam είπε:

Παρούσα:lol:

Στην αρχή της εγκυμοσύνης είχα πολύ περισσότερες κ εντονοτερες είναι αλήθεια αλλά ακόμα με πιανει πολλές φορές.θα σ πω τι δοκίμαζα  εγώ π λίγο με ξεγελαν. Κρύο γάλα η  ξινογαλα .λιγο Μετά το φαι πολλές φορές πίνω κ Σουρωτής με γεύση λεμονι Μ κάνει να ρευομαι κ κάπως με ξεγελαγε κ ο γιατρός μου από χαπακια αν δε με βοηθάνε φυσικοί μέθοδοι συνέστησε τα μασωμενα δισκια algoral εγώ τα πιπίλαω κ κάπως βοηθάνε κ αυτά αν κ δεν είναι το καλύτερο Μ να τα βάζω στο στόμα.καμια φορά πίνω κ λίγο Μαλοξ.με αυτά τα λίγα από δω κ από κει περνάω τις μέρες μου. Γενικά φροντίζω να μη κάθομαι κυρίως να μη ξαπλώνω  κ να μην πινω νερό αμέσως μετά το φαι όπως Μ σύστησε ο γιατρός.ρωτα κ το γιατρό σ αν έχει κτ να σ προτείνει. Εγώ ότι άκουγα (από φυσικεε μεθοδους)τα δοκίμαζα μπας και.αλλες  φορές κάποια με βοηθούσαν όντως άλλες πάλι όχι τόσο.βλεποντας κ κάνοντας. Απέφευγε οτιδήποτε πιτοειδη εμένα με επιδηνωναν

 

Ρε πεθαίνω από το κάψιμο.το γαλα κάπως με ανακουφίζει και οι τσίχλες που καίνε πολύ. Η σόδα δεν μου αρέσει οπότε δεν την έχω δοκιμάσει. Gaviscon σιρόπι μου έχει δώσει αλλά δεν κάνει και τρελή δουλειά.εχω και κάτι σιμεκο για ώρα ανάγκης.δεν τι ήξερα αυτί για το νερό μετά το φαγητό.κ εγώ πίνω σίγουρα δύο ποτήρια. Κάποιες φορές υποφέρω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 4 λεπτά , Nicole.natasa είπε:

Ρε πεθαίνω από το κάψιμο.το γαλα κάπως με ανακουφίζει και οι τσίχλες που καίνε πολύ. Η σόδα δεν μου αρέσει οπότε δεν την έχω δοκιμάσει. Gaviscon σιρόπι μου έχει δώσει αλλά δεν κάνει και τρελή δουλειά.εχω και κάτι σιμεκο για ώρα ανάγκης.δεν τι ήξερα αυτί για το νερό μετά το φαγητό.κ εγώ πίνω σίγουρα δύο ποτήρια. Κάποιες φορές υποφέρω

Ναι το νερό μεταφέρει τα γαστρικά υγρά προς τον οισοφαγο χειροτερευονταε τη κατασταση κ καλό είναι να αποφεύγεται μετά το φαι.γκαβισκον έχω δοκιμάσει δεν με βοήθησε όσο το μαλοξ προσωπικά,το χω κ με γεύση λεμόνι,.αν κ δε πίνω συχνά. Σόδα ούτε εγώ την ήθελα ποτέ αλλά η Σουρωτής το τενεκεδένιο με γεύση λεμόνι για μενα πίνεται ειδικά παγωμένο είπα να δοκιμάσω πάνω στην απελπισια μου.μπορεις αν θες να κάνεις μια δοκιμή κ βλέπεις.κατα τ αλλά μόνο υπομονή.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. 

Έχω πάρει ανθρακούχο νερό (1.5 λίτρο) και ρίχνω μέσα σταγόνες λεμόνι. Μερικές φορές βάζω και στο νερό από τη βρύση λεμονάκι. Με βοηθάει κάπως. Εκτός από καούρες τώρα έχω και παλινδρόμηση (ευτυχώς όχι συχνά) 

Link to comment
Share on other sites

On 4/3/2021 at 12:32 ΜΜ, manaoula είπε:

Καλημέρα.  Έστειλα τις εξετάσεις στο γιατρό και συμφώνησε με τον εμβρυολογο να δούμε εμβρυοκαρδιολογο. Μπορείς να μου πεις αν είσαι Αθήνα που έκλεισες ραντεβού όσες πήγατε σε εμβρυοκαρδιολογο που πήγατε;

εγω στο 1ο παιδι είχαμε κάνει προληπτικά με εμβρυολοκαρδιολογο στο μητερα αν θυμάμαι καλά.


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Μετά από ψάξιμο στο ίντερνετ και εδώ στο φόρουμ έκλεισα ραντεβού την Τρίτη στο μητέρα ιδιωτικά. 

Στη δουλειά έχουμε επιβεβαιωμένο κρούσμα κορονοιού. Αύριο πάω για μοριακό τεστ και έχω αγχωθει. Θα περιμένω τα αποτελέσματα την Τρίτη και μετά θα πάρω το γιατρό μου. Συμπτώματα ευτυχώς δεν έχω.  Τι τραβάμε τωρα με τον κορονοιού και είμαστε στις ευπαθείς ομάδες.

Link to comment
Share on other sites

Just now, manaoula είπε:

Μετά από ψάξιμο στο ίντερνετ και εδώ στο φόρουμ έκλεισα ραντεβού την Τρίτη στο μητέρα ιδιωτικά. 

Στη δουλειά έχουμε επιβεβαιωμένο κρούσμα κορονοιού. Αύριο πάω για μοριακό τεστ και έχω αγχωθει. Θα περιμένω τα αποτελέσματα την Τρίτη και μετά θα πάρω το γιατρό μου. Συμπτώματα ευτυχώς δεν έχω.  Τι τραβάμε τωρα με τον κορονοιού και είμαστε στις ευπαθείς ομάδες.

Αν επιτρέπεται ποσο κοστιζει στο μητερα;;

Ειχες ερθει σε επαφή;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...