Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Μανούλες Ιουλίου 2021


Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια! Εγω πια ειμαι 20 εβδομαδα  κ εχω φουσκωσει για τα καλα! Εδω και δεκα μερες κ γω νιωθω πολυ εντονα τν μικρη κατα την διαρκεια της μερας. Ενω περιμενα πρωτα να νιωσω  τα φτερουγισματα οπως στην πρωτη,αυτη αρχισε αμεσως τις κλωτσιες! Για φαγητο δεν εχω κ πολυ ορεξη ισως λογω.κουρασης.απο βδομαδα βγαινω κ σε αναρρωτικη κ θα ηρεμησω λιγο επιτελους. Ελπιζω μα χαλαρωσουν κ οι συσπασεις λιγο. Εγω στην β επιπεδου θα ειμαι 21 &3 . Καλα αποτελεσματα ευχομαι σε ολες.. ειναι καμια αλλη κοπελα με αναρρωτικη στο ικα να ρωτησω για τα χαρτια;

  • Μου αρέσει 4

 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 2/27/2021 at 3:33 PM, Marialena86 said:

Αν δεν μπορείς να περιμένεις να πας! Αλλιώς 24 Μαρτίου σίγουρα θα το δείτε. 
 

@Feniamam Η αλήθεια είναι πως δεν ξερω μέχρι ποτέ πρέπει. Εδώ μου φαίνεται μακριά η δίκη μου στις 11 Μαρτίου!! Θα είμαι 22 κ 3 ημερολογιακά. Σίγουρα οι γιατροί ξέρουν τα περιθώρια!

Μου χει δώσει πιθανή ημερομηνία τοκετού 6 Αυγούστου αλλά μου είπε : <<καλά τέλος Ιούλη να υπολογίζεις μια εβδομάδα πριν>>. Οταν θα πάω για β επιπεδου θα ειμαι 22η εβδ. Καλη επτυχια στις β επιπεδου σας.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , berd είπε:

Μου χει δώσει πιθανή ημερομηνία τοκετού 6 Αυγούστου αλλά μου είπε : <<καλά τέλος Ιούλη να υπολογίζεις μια εβδομάδα πριν>>. Οταν θα πάω για β επιπεδου θα ειμαι 22η εβδ. Καλη επτυχια στις β επιπεδου σας.

Καλημέρα!! Κατάλαβα! Σίγουρα τις περισσότερες φορές δεν φτάνεις μέχρι την ΠΗΤ από ότι μου λένε, αλλά μπορεί να συμβεί κ αυτό. Με το καλό κ η δική σου!! Μέχρι τότε ελπίζω να έχεις μάθει κ φύλο κ να μας ενημερώσεις!

  • Μου αρέσει 1

TZSkp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και καλό μήνα!!!

@Feniamam τι ώρα θα κάνεις β επιπέδου;  αν μπορείς πες μας τα νέα σου. Έχω την Τετάρτη και έχω αγχωθει από τώρα.

Εχθές δεν κοιμήθηκα καθόλου. Ξύπνησα κάτα τη 1:30 και μετά είδα ότι παιζόταν στην τηλεόραση.  Κατά τις 4:30 λαγοκοιμηθηκα και σηκώθηκα κατά τις 7. Κάθε μέρα έχω ένα τρίωρο άυπνη. 

Link to comment
Share on other sites

On 24/2/2021 at 3:57 ΜΜ, Marialena86 είπε:

Και μένα μου φαίνονται πολύ περίεργα κάποια πράγματα κ μετά βλέπω πως συμβαίνουν κ σε άλλες κοπέλες! Ευτυχώς που τα λέμε εδώ και ηρεμούμε!:)

Ο γιατρός μας έχει απαγορεύσει επαφές ναι, λόγω χαμηλού τραχήλου αλλά και πάλι δεν έχω καμία όρεξη, όταν είμαι ξύπνια! χαχαχα! ο γιατρός δεν μου είπε αν συνδέονται πάντως, μπορεί να μην είναι κ ξεκάθαρο. Αφού πέρασε αυτό έχε σημασία!

Κορίτσια έχετε κι εσείς πολλά υγρά??  

Και το πινακάκι μας... πληθαίνουν τα αγοράκια στην παρέα! Τη Δευτέρα ξεκινάμε και τις β' επιπέδου! Με το καλό σε όλες μας!:wub:

Πινακάκι Ιουλίου

@manaoula --> ΠΗΤ 4/7, αγοράκι, Νοσοκομείο Αλεξάνδρα, β’ επιπέδου 3/3

@Feniamam --> ΠΗΤ 7/7, κοριτσάκι, Γένεσις Θεσσαλονίκη (?), β’ επιπέδου 1/3

@Bbboob --> ΠΗΤ 12/7, αγοράκι, ?

@Marialena86 --> ΠΗΤ 15/7, κοριτσάκι, Ιασώ, β' επιπέδου 11/3

@Alex1989 --> ΠΗΤ 17/7, κοριτσάκι, ?, β' επιπέδου 9/3

@Nicole.natasa --> ΠΗΤ 18/7, ??, εκτός Ελλάδας

@Angelina95 --> ΠΗΤ 19/7, αγοράκι, Ρέα

@Kelly_V --> ΠΗΤ 22/7, αγοράκι, Γένεσις Θεσσαλονίκη, β' επιπέδου 17/3

@*ζουζουνα*!!! --> ΠΗΤ 22/7, ??,  Μητέρα, β' επιπέδου 10/3

@berd --> ΠΗΤ 30/7, ??, CITY HOSPITAL Καλαμάτα

ναι ναι υγρα εχω πολλα υγρα!!

  • Ευχαριστώ 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Όλα πολυ καλά με την εξέταση κορίτσια.μια χαρά η μικρούλα δεν μπορέσαμε να βγάλουμε πολύ καλές φωτό γιατί είχε όλο τα χέρια στο πρόσωπο κ έκανε ντροπες αλλά ο γιατρός αυτά π ήθελε να δει τα είδε ήταν πολύ σχολαστικός.μιυ βγάλε το μωρό έξι μέρες μεγαλύτερο 22 κ 3 ενώ με βάση περίοδο είμαι 21 κ 5 αλλά είπε όλα είναι στα φυσιολογικά πλαίσια. Βάρος 550 μπαμπατσικουλα (σκέφτομαι εγώ:lol:)αλλά κ αυτό σε νορμάλ πλαίσια είπε. Εφόσον δεν τον ανησύχησε τίποτα κ τ είδε όλα πολύ καλά ένα μικρό βάρος μου έχει φύγει.εχω κανει κ νιπτ  οπότε εύχομαι όλα καλά να πανε μέχρι τέλος.με του καλό κ σε σας.

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

Just now, Feniamam είπε:

Όλα πολυ καλά με την εξέταση κορίτσια.μια χαρά η μικρούλα δεν μπορέσαμε να βγάλουμε πολύ καλές φωτό γιατί είχε όλο τα χέρια στο πρόσωπο κ έκανε ντροπες αλλά ο γιατρός αυτά π ήθελε να δει τα είδε ήταν πολύ σχολαστικός.μιυ βγάλε το μωρό έξι μέρες μεγαλύτερο 22 κ 3 ενώ με βάση περίοδο είμαι 21 κ 5 αλλά είπε όλα είναι στα φυσιολογικά πλαίσια. Βάρος 550 μπαμπατσικουλα (σκέφτομαι εγώ:lol:)αλλά κ αυτό σε νορμάλ πλαίσια είπε. Εφόσον δεν τον ανησύχησε τίποτα κ τ είδε όλα πολύ καλά ένα μικρό βάρος μου έχει φύγει.εχω κανει κ νιπτ  οπότε εύχομαι όλα καλά να πανε μέχρι τέλος.με του καλό κ σε σας.

Μπράβο κορίτσι μου!! Τι υπέροχα νέα!! Έκανες τέλεια αρχή για τις β’ επιπέδου της ομάδας!! Όλα καλά θα πάνε μέχρι τέλος! Άντε με το καλό κ οι υπόλοιπες σιγά σιγά!

  • Ευχαριστώ 1

TZSkp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Feniamam είπε:

Όλα πολυ καλά με την εξέταση κορίτσια.μια χαρά η μικρούλα δεν μπορέσαμε να βγάλουμε πολύ καλές φωτό γιατί είχε όλο τα χέρια στο πρόσωπο κ έκανε ντροπες αλλά ο γιατρός αυτά π ήθελε να δει τα είδε ήταν πολύ σχολαστικός.μιυ βγάλε το μωρό έξι μέρες μεγαλύτερο 22 κ 3 ενώ με βάση περίοδο είμαι 21 κ 5 αλλά είπε όλα είναι στα φυσιολογικά πλαίσια. Βάρος 550 μπαμπατσικουλα (σκέφτομαι εγώ:lol:)αλλά κ αυτό σε νορμάλ πλαίσια είπε. Εφόσον δεν τον ανησύχησε τίποτα κ τ είδε όλα πολύ καλά ένα μικρό βάρος μου έχει φύγει.εχω κανει κ νιπτ  οπότε εύχομαι όλα καλά να πανε μέχρι τέλος.με του καλό κ σε σας.

Και εμένα έβγαλε στην αυχενικη διαφάνεια μια εβδομάδα μεγαλυτερο το μωρό και από τότε πάω με αυτή τη μέτρηση.

Link to comment
Share on other sites

Just now, manaoula είπε:

Και εμένα έβγαλε στην αυχενικη διαφάνεια μια εβδομάδα μεγαλυτερο το μωρό και από τότε πάω με αυτή τη μέτρηση.

Στην αυχενική μου το χε βγάλει ακριβώς ιδιο με τη περίοδο σε μέρες ο γενετιστής.ο γιατρός μου,μου το βγάζει άλλωτε μια δύο μέρες πΑνω κάτω το πολύ.τωρα στη β επιπέδου ο γενετιστής ο ίδιος ξανά που μου χε κάνει την αυχενική μου το βγάλε έξι μέρες πιο μεγάλο.μαλλον ανάλογα με την αναπτυξη κ της μετρήσεις παίζουν αυτά εφόσον τ θεώρησε φυσιολογικά κ δε τον προβληματισε τίποτα είμαι οκ.

Just now, Feniamam είπε:

Στην αυχενική μου το χε βγάλει ακριβώς ιδιο με τη περίοδο σε μέρες ο γενετιστής.ο γιατρός μου,μου το βγάζει άλλωτε μια δύο μέρες πΑνω κάτω το πολύ.τωρα  στη β επιπέδου ο γενετιστής ο ίδιος ξανά που μου χε κάνει την αυχενική μου το βγάλε έξι μέρες πιο μεγάλο.μαλλον ανάλογα με την αναπτυξη κ της μετρήσεις παίζουν αυτά εφόσον τ θεώρησε φυσιολογικά κ δε τον προβληματισε τίποτα είμαι οκ.

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Marialena86 said:

Μπράβο κορίτσι μου!! Τι υπέροχα νέα!! Έκανες τέλεια αρχή για τις β’ επιπέδου της ομάδας!! Όλα καλά θα πάνε μέχρι τέλος! Άντε με το καλό κ οι υπόλοιπες σιγά σιγά!

Τέλεια, μπράβο συνέχισε χωρίς άγχος και θα πάνε όλα κατ' ευχήν. Αν επιτρέπεται νιπτ γιατί είχες κάνει; Προληπτικά;; Με έχει βάλει και μένα ο γιατρός μου σε σκέψεις να τη κάνω προληπτικά αν θέλω γιατί τα νούμερα βγήκαν πολύ καλά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, berd είπε:

Τέλεια, μπράβο συνέχισε χωρίς άγχος και θα πάνε όλα κατ' ευχήν. Αν επιτρέπεται νιπτ γιατί είχες κάνει; Προληπτικά;; Με έχει βάλει και μένα ο γιατρός μου σε σκέψεις να τη κάνω προληπτικά αν θέλω γιατί τα νούμερα βγήκαν πολύ καλά.

Στην αυχενική ενώ είχα ενα παραπολυ καλό υπέρηχο,η  η πάπει στα τροποποιημένα  έδειξε αυξημένες πιθανότητες για σύνδρομο μια στα διακόσια κατι. Κ μου πε ο γιατρός κανονικά εδώ κάνουμε αμνιο αλλα επειδή κατλααβαινω το φόβο σ για αμνιο κ κ καθώς η αυχενική Μ ήταν εξαιρετική κ ένιωθε ότι ίσως το αίμα ήταν τυχαίο με προτείνε αν θέλω να κάνω την νιπτ.αν κ ήταν υπέρ της αμνιο ωστόσο δε με πίεσε κ με πήγε σε πιο ασφαλές στάδιο λογικά συγκρίνοντας όλο το ιστορικό μου.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Feniamam said:

Στην αυχενική ενώ είχα ενα παραπολυ καλό υπέρηχο,η  η πάπει στα τροποποιημένα  έδειξε αυξημένες πιθανότητες για σύνδρομο μια στα διακόσια κατι. Κ μου πε ο γιατρός κανονικά εδώ κάνουμε αμνιο αλλα επειδή κατλααβαινω το φόβο σ για αμνιο κ κ καθώς η αυχενική Μ ήταν εξαιρετική κ ένιωθε ότι ίσως το αίμα ήταν τυχαίο με προτείνε αν θέλω να κάνω την νιπτ.αν κ ήταν υπέρ της αμνιο ωστόσο δε με πίεσε κ με πήγε σε πιο ασφαλές στάδιο λογικά συγκρίνοντας όλο το ιστορικό μου.

Μπράβο στο γιατρό που κινήθηκε με ψυχραιμία χωρίς να σε τρελάνει και μπράβο στο μικρούλι σας που είναι υγιές. Με το καλό!!!:-D

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 1/3/2021 at 3:52 ΜΜ, manaoula είπε:

καλημερα και καλό μήνα!!!

@Feniamam τι ώρα θα κάνεις β επιπέδου;  αν μπορείς πες μας τα νέα σου. Έχω την Τετάρτη και έχω αγχωθει από τώρα.

Εχθές δεν κοιμήθηκα καθόλου. Ξύπνησα κάτα τη 1:30 και μετά είδα ότι παιζόταν στην τηλεόραση.  Κατά τις 4:30 λαγοκοιμηθηκα και σηκώθηκα κατά τις 7. Κάθε μέρα έχω ένα τρίωρο άυπνη. 

Καλα αποτέλεσματα σήμερα κορίτσι μου στην εξέταση. ευχομαι όλα με το καλό.οταν έχεις χρόνο κ μπορείς ενημέρωσε μας.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Έκανα β επιπέδου σήμερα! Το μπεμπέ είναι 529 γραμμαρια. Ζωηρό ζωηρό και επιβεβαιωμένο αγοράκι (μας άνοιξε τα ποδια και το είδα). Σε γενικές γραμμές τα είδε όλα καλά. Δε μου επισήμανε κάτι σοβαρό. Ο εμβρυολογος ήταν αρκετά ικανοποιημένος και αναλυτικός. Αύριο που θα πάω για δουλειά θα τις σκαναρω και θα τις στείλω στο γιατρό. Έψαξα στο ίντερνετ μπας και βρω τίποτα για τις μετρήσεις μου αλλά δε μπόρεσα να βρω κάτι. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...