Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 27/3/2024 at 7:13 ΜΜ, Σποράκι είπε:

      Η μαστογραφία γίνεται τις πρώτες μέρες του κύκλου. Μη την κανείς τώρα, περίμενε να αδιαθετήσεις και την κάνεις. Προλαβαίνεις πριν την ετ 

      Ξερω πως γινεται τις πρωτες μερες αλλα ειπα να κανω μια απελπιδα προσπάθεια..... Θα το δεχτούν άραγε να την κάνω ταυτόχρονα με την διαδικασία ετ;

      On 27/3/2024 at 7:12 ΜΜ, Nels είπε:

      Τώρα το στήθος σου είναι πρησμένο, η μαστογραφία συστήνεται να γίνεται ακριβώς  μετά την περιοδο εως και πριν την ωωορηξια.Ρωτα και τον γιατρό σου τι θα σου πει

      Ευχαριστώ για την απάντηση! Από το διαγνωστικό μου ειπανε πως οι ακτινολογοι αρνούνται να κάνουν στο 2ο 15νθημερο....

      Οπότε δεν ξέρω αν έχει σημασία να τον ρωτήσω  

Μανούλες Ιουλίου 2021


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια!

@Angelina95 Εννοείται να ρωτήσεις το γιατρό σου. Πάντως αυτά παίζουν κ από γυναίκα σε γυναίκα. Ρωτά τον γι’ αυτό που ήδη ξέρεις ότι σου ταιριάζει κ αν έχει κάτι άλλο να προτείνει. Απλά ίσως δεν είναι η κατάλληλη περίοδος να δοκιμάσεις κάτι καινούριο που μπορεί να μη σου ταιριάξει. Όπως κ να χει, μια ερώτηση δεν κάνει κακό!

@manaoula Τον καταλαβαίνω το γιατρό σου που χαίρεται! Εγώ έχω πιάσει πολλές φορές τον εαυτό μου να λέει γιατί νιώθω καλύτερα τώρα;; Κ να ανησυχώ! Που εντάξει το πιο λογικό είναι μετά από κάποιο καιρό να νιώθεις καλύτερα γιατί συνήθως αυτά τα συμπτώματα υποχωρούν. 
Σχετικά με το βάρος στο στέρνο, μήπως είναι από το στομάχι; Κάποιες φορές έχω νιώσει κ εγώ. Αλλά γενικά μη νομίζεις, ενέργεια μηδέν έχω ακόμα. Σπίτι είμαι μόνιμα. 


TZSkp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 9/2/2021 at 10:44 ΠΜ, berd είπε:

Καλημέρα εγώ περιμένω αποτελέσματα νιπτ αυτή την εβδομάδα , θα σε ενημερώσω αλλά κουβεντιασέ το και με το γιατρό σου, να μην αγχώνεσαι αφού ήταν καλή η εξέταση.

Καλημέρα κορίτσια. Πώς είστε;; Έχει καμία βγάλει σπυράκια λόγω εγκυμοσύνης;; Έχει γεμίσει το πηγούνι μου και βγαίνουν συνέχεια, είναι αντιαισθητικό. Δεν ξέρω τι να κάνω. Έχω μπει στο 4ο δεν θα έπρεπε να φεύγουν τώρα που πέφτουν οι ορμόνες;;; Αν είχατε πώς το αντιμετωπίσατε;;;

καλημερα!!! κ εγω εχω ,ειχα πολυ μεχρι να κλείσω κ τον 3ο μηνα.μετα λιγο καλυτερα.εγω δεν εκανα κατι,απλα πχ με  τα γλκ προϊόντα βγάζεις πιο πολλά.ελλατωσετα  κ οι σοκολάτες βγάζεις 

@Feniamam οποτε όλα καλά κοριτσακι μου!!!! 

19 ώρες πρίν, Angelina95 είπε:

Κοριτσια για καθαρισμο ευαισθητης περιοχης εχετε να προτείνετε καποιο καλο ;

εγω βαζω μετα την γέννηση του 3ου παιδιού μου το anfonet της uniderm. βοηθαει και αν τυχον εχεις φαγούρα, εγω που κ που είχα κ πλεον δεν εχω τπτ ,το βαζω κ τωρα.

20 ώρες πρίν, Marialena86 είπε:

Καλημέρα!

Μπράβο που τα ξεκαθάρισες όλα κ θα είσαι ήρεμη! Σίδηρο, μαγνήσιο κ ασβέστιο εγώ παίρνω από τα μεσα του τρίτου. Είναι θέμα γιατρού. Κάποιοι τα δίνουν έτσι κι αλλιώς απο πιο νωρίς , κάποιοι αν υπάρχει θέμα κ καποιοι πιο μετα. Σιγουρα όμως το μαγνησιο βοηθάει στις συσπάσεις, οπότε καλό κάνει! 

Κοριτσάκι λοιπόν!:wub: Θα ενημερώσω το πινακάκι.

Εγώ έχω αύριο γιατρό!

Χρησιμοποιώ ένα της la roche posay γενικά γιατι έχω ευαίσθητο δερμα με τάση για σπυρακια/ λιπαροτητα. Είναι το effaclar gel (ενα μπλε, το κλασσικο, γιατι έχει βγει κι ενα πράσινο που νομιζω εχει σαλικυλικό κ δεν κάνει στην εγκυμοσύνη). Το μπλε είναι οκ, το έχω ψάξει. Γενικά σαπούνια κ προϊόντα για ακμή, έχουν συνήθως σαλικυλικό οξύ κ δεν κάνει για εγκυμοσύνη.

Πινακάκι Ιουλίου

@manaoula --> ΠΗΤ 4/7, ??, Νοσοκομείο Αλεξάνδρα

@Feniamam --> ΠΗΤ 7/7, κοριτσάκι, Γένεσις Θεσσαλονίκη (?)

@Bbboob --> ΠΗΤ 12/7, αγοράκι, ?

@Marialena86 --> ΠΗΤ 15/7, κοριτσάκι (?), Ιασώ

@Alex1989 --> ΠΗΤ 17/7, κοριτσάκι, ?, β' επιπέδου 9/3

@Nicole.natasa --> ΠΗΤ 18/7, ??, εκτός Ελλάδας

@Angelina95 --> ΠΗΤ 19/7, αγοράκι, Ρέα

@Kelly_V --> ΠΗΤ 22/7, ??, Γένεσις Θεσσαλονίκη

@*ζουζουνα*!!! --> ΠΗΤ 22/7, ??,  Μητέρα

@berd --> ΠΗΤ 30/7, ??, CITY HOSPITAL Καλαμάτα

αυριο εχω επιτέλους γυναικολόγο αντε να δω φυλο θα δουμε? θα ειμαι 17 εβ. αυριο ακριβως.

λοιπόν οσες ξερετε σιγουρα φύλο, κάντε το τεστ με το σταυρό ή την βερα ,πανω στην κοιλια σας κ πείτε αν βγαινει σωστό. αν κανει κυκλο ειναι κοριτσι αν κάνει πανω κατω αγορι.μεχρι στιγμής έχω 3 στα 3 εγω το 4ο μου δείχνει κοριτσι...στην αυχενική να θυμίσω μου είπαν ιιισως για αγόρι αλλά μην το δεσω κ κόμπο. θα δειξει.


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

καλημερα!!! κ εγω εχω ,ειχα πολυ μεχρι να κλείσω κ τον 3ο μηνα.μετα λιγο καλυτερα.εγω δεν εκανα κατι,απλα πχ με  τα γλκ προϊόντα βγάζεις πιο πολλά.ελλατωσετα  κ οι σοκολάτες βγάζεις 

@Feniamam οποτε όλα καλά κοριτσακι μου!!!! 

εγω βαζω μετα την γέννηση του 3ου παιδιού μου το anfonet της uniderm. βοηθαει και αν τυχον εχεις φαγούρα, εγω που κ που είχα κ πλεον δεν εχω τπτ ,το βαζω κ τωρα.

αυριο εχω επιτέλους γυναικολόγο αντε να δω φυλο θα δουμε? θα ειμαι 17 εβ. αυριο ακριβως.

λοιπόν οσες ξερετε σιγουρα φύλο, κάντε το τεστ με το σταυρό ή την βερα ,πανω στην κοιλια σας κ πείτε αν βγαινει σωστό. αν κανει κυκλο ειναι κοριτσι αν κάνει πανω κατω αγορι.μεχρι στιγμής έχω 3 στα 3 εγω το 4ο μου δείχνει κοριτσι...στην αυχενική να θυμίσω μου είπαν ιιισως για αγόρι αλλά μην το δεσω κ κόμπο. θα δειξει.

Γεια σας κορίτσια!! Πετάχτηκα και λίγο απο εδώ, εγώ είμαι μαμά Αυγούστου και έβλεπα καμιά φορά και το δικό σας ποστ! @*ζουζουνα*!!! νομίζω έχουμε κάτι κοινό. Περιμένω κι εγώ το 4ο παιδάκι μου σαν εσένα! Εχω δυο αγόρια και ένα κοριτσάκι. Εύχομαι με το καλό σε όλα τα κορίτσια. Να έχετε υγιής και τελειόμηνες εγκυμοσύνες!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , *ζουζουνα*!!! είπε:

καλημερα!!! κ εγω εχω ,ειχα πολυ μεχρι να κλείσω κ τον 3ο μηνα.μετα λιγο καλυτερα.εγω δεν εκανα κατι,απλα πχ με  τα γλκ προϊόντα βγάζεις πιο πολλά.ελλατωσετα  κ οι σοκολάτες βγάζεις 

@Feniamam οποτε όλα καλά κοριτσακι μου!!!! 

εγω βαζω μετα την γέννηση του 3ου παιδιού μου το anfonet της uniderm. βοηθαει και αν τυχον εχεις φαγούρα, εγω που κ που είχα κ πλεον δεν εχω τπτ ,το βαζω κ τωρα.

αυριο εχω επιτέλους γυναικολόγο αντε να δω φυλο θα δουμε? θα ειμαι 17 εβ. αυριο ακριβως.

λοιπόν οσες ξερετε σιγουρα φύλο, κάντε το τεστ με το σταυρό ή την βερα ,πανω στην κοιλια σας κ πείτε αν βγαινει σωστό. αν κανει κυκλο ειναι κοριτσι αν κάνει πανω κατω αγορι.μεχρι στιγμής έχω 3 στα 3 εγω το 4ο μου δείχνει κοριτσι...στην αυχενική να θυμίσω μου είπαν ιιισως για αγόρι αλλά μην το δεσω κ κόμπο. θα δειξει.

Εντάξει θα το κάνω εγώ.πες  μου μόνο πως τη γυρνάμε τι κάνουμε σβούρα πάνω από τη κοιλιά κ την αφήνεις να πέσει;

Link to comment
Share on other sites

@manaoula  το βάρος το είχα κ εγώ κάποια στιγμή όταν έτρωγα βράδυ κυρίως.δεν μπορούσα να αναπνεύσω νόμιζα θα σκάσω.

Θα το δοκιμάσω κ εγώ αυτο με τον σταυρό να δούμε.

Μου έφεραν και την ζώνη της Παναγίας.ξερει καμία τι ακριβώς κάνουμε?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

16 hours ago, Nicole.natasa said:

@manaoula  το βάρος το είχα κ εγώ κάποια στιγμή όταν έτρωγα βράδυ κυρίως.δεν μπορούσα να αναπνεύσω νόμιζα θα σκάσω.

Θα το δοκιμάσω κ εγώ αυτο με τον σταυρό να δούμε.

Μου έφεραν και την ζώνη της Παναγίας.ξερει καμία τι ακριβώς κάνουμε?

Τη φοράμε και προσευχόμαστε να πάει καλά η εγκυμοσύνη μας. Εγώ 1 μέρα ενώ δεν είχα ακόμα καθυστέρηση ψάχνοντας στα πράγματα της μητέρας μου κάτι άλλο (έφυγε πέρυσι απ τη ζωή τον ίδιο μήνα που έμαθα φέτος οτι είμαι έγκυος)  , βρήκα τη ζώνη. Την φόρεσα και προσευχήθηκα αυτός ο μήνας να είναι ο τυχερός μου. Την επόμενη μέρα περίπου 7 μέρες πριν τη περίοδο είδα κάτι σταγόνες αίμα στο εσώρουχο καφέ, πράγμα που δεν είχε ξανασυμβεί ποτέ γιατί έχω σταθερό κύκλο. Για μένα ήταν σημάδι εμφύτευσης. Σας το λέω γιατί η πίστη είναι πολύ δυνατό μας όπλο σε οτιδήποτε μας απασχολεί και πιστεύω οτι όσα γίνονται δεν είναι τυχαία ούτε συμπτώσεις.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα  κορίτσια.  Πως είστε;  περνάει σιγά σιγά ο καιρός  κ μεγαλώνουν  οι κοιλιτσες..  Εγώ ανυπομονώ  να αρχίσω να την νιώθω  αλλά ακόμα τίποτα..  Στην πρώτη εγκυμοσύνη  σε αυτή την βδομάδα περίπου  άρχισα να την καταλαβαίνω  κάπου κάπου. Αλλά τώρα έχω κ περισσότερα  κιλά οπότε ίσως παίζει  ρόλο κ αυτό..  Απλά περίμενα  να γίνει νωρίτερα  λόγω του ότι είναι δεύτερη  εγκυμοσύνη.. Κ σκέφτομαι  κ πως θα περάσει  ένας μήνας μέχρι  την β επιπέδου...  Γενικά δεν προλαβαίνω να αγχωθω  τώρα με τη μικρή μου,  αλλά αν αρχίσω να την καταλαβαίνω  κάπως θα ησυχασω..  Εσείς νιώθετε πια συνέχεια  το μωρό;  εγώ κάποιες φορές αλλά πολύ αμυδρα,  όχι τόσο ξεκάθαρα.    Κατά τα άλλα νιώθω λίγο τύψεις γιατί δεν μπορώ μέχρι τώρα να φάω σωστά κ απόλυτα υγιεινά    κάποιες μέρες η διατροφή  μου είναι χάλια.  Κ φοβάμαι κ για τον διαβήτη... 


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

Just now, berd είπε:

Τη φοράμε και προσευχόμαστε να πάει καλά η εγκυμοσύνη μας. Εγώ 1 μέρα ενώ δεν είχα ακόμα καθυστέρηση ψάχνοντας στα πράγματα της μητέρας μου κάτι άλλο (έφυγε πέρυσι απ τη ζωή τον ίδιο μήνα που έμαθα φέτος οτι είμαι έγκυος)  , βρήκα τη ζώνη. Την φόρεσα και προσευχήθηκα αυτός ο μήνας να είναι ο τυχερός μου. Την επόμενη μέρα περίπου 7 μέρες πριν τη περίοδο είδα κάτι σταγόνες αίμα στο εσώρουχο καφέ, πράγμα που δεν είχε ξανασυμβεί ποτέ γιατί έχω σταθερό κύκλο. Για μένα ήταν σημάδι εμφύτευσης. Σας το λέω γιατί η πίστη είναι πολύ δυνατό μας όπλο σε οτιδήποτε μας απασχολεί και πιστεύω οτι όσα γίνονται δεν είναι τυχαία ούτε συμπτώσεις.

Ναι εννοώ πρέπει να την βάλεις στην κοιλιά την ζώνη.και την βγάζεις για μπάνιο κτλ?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicole.natasa said:

Ναι εννοώ πρέπει να την βάλεις στην κοιλιά την ζώνη.και την βγάζεις για μπάνιο κτλ?

Ναι την βγάζεις στο μπάνιο και τη φοράς όποτε θες. Αν θες κάθε μέρα ή όποτε το νιώσεις.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Τι είναι η ζώνη της Παναγίας; πρώτη φορά την ακούω. 

Όσο για τη βέρα σε εμένα πάει πάνω κάτω αλλά στον υπέρηχο ο γιατρός μου είπε ότι μάλλον έχω κοριτσάκι γιατί δεν είδε κάτι να πετάγεται βέβαια τα πόδια ήταν κλειστά εντελως σταυρωμένα και διπλωμένα στο κορμάκι του. Θα δούμε αν ισχύει το τεστ με τη βέρα στις 3 Μαρτίου που ελπίζουμε να δούμε επιτέλους αν θα ειναι κοριτσάκι η αγοράκι. Στην αδερφή μου πάντως το τεστ με τη βέρα έπεσε μέσα.

Οι εμετοι έφυγαν (φτου κακά) βέβαια τόσους μήνες νηστική που ειμαι ότι τρώω μου κάθεται βαρυ στο στομάχι και έχω φούσκωμα βαρυστομαχια οπότε πάλι δε μπορώ να φάω. 

Το νινί μας το καταλαβαίνω πλέον όχι κλωτσιές αλλα κάτι σαν γουργουρητό ή κάτι σαν ανατριχίλα στην κοιλίτσα μου. Σήμερα έχει δώσει ρέστα. Περιμένω τον άλλο μήνα να το νιώσω για τα καλά να το καταλάβει και ο μπαμπάς του γιατί στεναχωριέται. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, manaoula είπε:

Τι είναι η ζώνη της Παναγίας; πρώτη φορά την ακούω. 

Όσο για τη βέρα σε εμένα πάει πάνω κάτω αλλά στον υπέρηχο ο γιατρός μου είπε ότι μάλλον έχω κοριτσάκι γιατί δεν είδε κάτι να πετάγεται βέβαια τα πόδια ήταν κλειστά εντελως σταυρωμένα και διπλωμένα στο κορμάκι του. Θα δούμε αν ισχύει το τεστ με τη βέρα στις 3 Μαρτίου που ελπίζουμε να δούμε επιτέλους αν θα ειναι κοριτσάκι η αγοράκι. Στην αδερφή μου πάντως το τεστ με τη βέρα έπεσε μέσα.

Οι εμετοι έφυγαν (φτου κακά) βέβαια τόσους μήνες νηστική που ειμαι ότι τρώω μου κάθεται βαρυ στο στομάχι και έχω φούσκωμα βαρυστομαχια οπότε πάλι δε μπορώ να φάω. 

Το νινί μας το καταλαβαίνω πλέον όχι κλωτσιές αλλα κάτι σαν γουργουρητό ή κάτι σαν ανατριχίλα στην κοιλίτσα μου. Σήμερα έχει δώσει ρέστα. Περιμένω τον άλλο μήνα να το νιώσω για τα καλά να το καταλάβει και ο μπαμπάς του γιατί στεναχωριέται. 

Εγώ επειδή έχω θέματα με το έντερο δεν μπορω να διακρίνω πάντα αν αυτό π νιώθω είναι μωρό η εντερο καμία φορά νιώθω χτύπους η φυσιμα κ λέω είναι το μικρό κ παρόμοια αίσθηση νιώθω κ κάτω από το στομάχι η ψηλά στο πλαι καμία φορά που σίγουρα εκεί μωρό δεν είναι  οπότε δεν είμαι απόλυτα σίγουρη πάντα.

Κ γω δν κάνω πάντα απόλυτα σωστή διατροφή να πω την αλήθεια κ απέξω τρώω αν και αποφετγω  σαλάτες απ' εξω κ μισοωμα κρέατα.κ απλά προσπαθώ παρότι τρώω κ χαζά να τρώω κ πολλα υγειηνα πρσγματα.

Όσον αφορά τη ζώνη έχω ακούσει απο άλλες ότι πρπεει συνειχεαι κ στο μπάνιο άλλες την βγαζογν.αλλα να πω με όλη μου την ειλικρίνεια δε πιστεύω πολύ σε αυτά.η πίστη είναι μέσα μας.βεναια θεωρώ οτι πρπεει να  κανουμε όπως νιώθουμε καλύτερα ,κ ό,τι μας κάνει να νιώθουμε μεγαλύτερη ασφάλεια κ να δυναμώνει τη πίστη μας σε ότι κ να ναι αυτό, να το πράττουμε.

Σχετικα με τη βέρα τη μια κύλισε στο πλάι την αλη έκανε σβούρα.τη πρώτη φορά μου έκανε σβούρα πάντως. Αν κ κάθε άρθρο λεει τα δικά του .αλλά λένε με τη σβούρα κορίτσι αλλά αγόρι.οποτε τζάμπα πραγμα:lol:

Link to comment
Share on other sites

On 10/2/2021 at 3:12 ΜΜ, athina_rain είπε:

Γεια σας κορίτσια!! Πετάχτηκα και λίγο απο εδώ, εγώ είμαι μαμά Αυγούστου και έβλεπα καμιά φορά και το δικό σας ποστ! @*ζουζουνα*!!! νομίζω έχουμε κάτι κοινό. Περιμένω κι εγώ το 4ο παιδάκι μου σαν εσένα! Εχω δυο αγόρια και ένα κοριτσάκι. Εύχομαι με το καλό σε όλα τα κορίτσια. Να έχετε υγιής και τελειόμηνες εγκυμοσύνες!!

ωωω με το καλο σου εύχομαι!!! και εγω 2 αγόρια κ μια κόρη η μικρότερη. τωρα περιμένω ισως αγορι αλλα δεν εινσι σιγουρο οποτε θα δούμε στην β επιπέδου. εγω ένστικτο εχω για κοριτσι αλλα θα δούμε.

εσύ έχεις μάθει φυλο?πότε γέννας? εγω μεχρι 22/7 

On 10/2/2021 at 3:57 ΜΜ, Feniamam είπε:

Εντάξει θα το κάνω εγώ.πες  μου μόνο πως τη γυρνάμε τι κάνουμε σβούρα πάνω από τη κοιλιά κ την αφήνεις να πέσει;

αν το κάνεις στο χέρι στο αριστερό με ανοιχτή παλάμη θελει μια τριχα απο τα μαλλιά σου και βάζεις την βερα σου ή αλλιώς με σταυρό κ αλυσίδα.το ακουμπάς 3 φορες πανω στο χέρι το σηκώνεις κ περιμένεις σταυερο παντα το χέρι κ αν κανει κυκλο ειναι κοριτσι αν κανει περα δώθε αγορι.αφου σ δειξει το 1ο φύλο το ξανα ακουμπάς κατω 3 φορες κ σηκώνεις παλι ,παλι θα δειξει κυκλο ή περα δώθε...συνεχίζεις μεχρι να σταματήσει τελείως.μενει δλδ ακίνητος.στην ουσία στο χέρι σου δείχνει κ συνολο των παιδιών κ τα φύλα τους.

On 11/2/2021 at 6:52 ΜΜ, Feniamam είπε:

Εγώ επειδή έχω θέματα με το έντερο δεν μπορω να διακρίνω πάντα αν αυτό π νιώθω είναι μωρό η εντερο καμία φορά νιώθω χτύπους η φυσιμα κ λέω είναι το μικρό κ παρόμοια αίσθηση νιώθω κ κάτω από το στομάχι η ψηλά στο πλαι καμία φορά που σίγουρα εκεί μωρό δεν είναι  οπότε δεν είμαι απόλυτα σίγουρη πάντα.

Κ γω δν κάνω πάντα απόλυτα σωστή διατροφή να πω την αλήθεια κ απέξω τρώω αν και αποφετγω  σαλάτες απ' εξω κ μισοωμα κρέατα.κ απλά προσπαθώ παρότι τρώω κ χαζά να τρώω κ πολλα υγειηνα πρσγματα.

Όσον αφορά τη ζώνη έχω ακούσει απο άλλες ότι πρπεει συνειχεαι κ στο μπάνιο άλλες την βγαζογν.αλλα να πω με όλη μου την ειλικρίνεια δε πιστεύω πολύ σε αυτά.η πίστη είναι μέσα μας.βεναια θεωρώ οτι πρπεει να  κανουμε όπως νιώθουμε καλύτερα ,κ ό,τι μας κάνει να νιώθουμε μεγαλύτερη ασφάλεια κ να δυναμώνει τη πίστη μας σε ότι κ να ναι αυτό, να το πράττουμε.

Σχετικα με τη βέρα τη μια κύλισε στο πλάι την αλη έκανε σβούρα.τη πρώτη φορά μου έκανε σβούρα πάντως. Αν κ κάθε άρθρο λεει τα δικά του .αλλά λένε με τη σβούρα κορίτσι αλλά αγόρι.οποτε τζάμπα πραγμα:lol:

αν το έκανες 2 φορες κ μετα σταματησε στο χέρι σημαινει 2 παιδια.αν το 1ο ειναι περα δώθε ειναι αγορι κ ο κυκλος το 2ο κοριτσι.αν η ανπιχτη παλάμη σου κοιτάει κατω σημαίνουν αντίστροφα. εινσι το ιδιο δλδ,ανάλογα με το πως εχεις το χέρι σου.εγω εχω 3 στα 3 περιμένω να δω το 4ο.


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, *ζουζουνα*!!! είπε:

ωωω με το καλο σου εύχομαι!!! και εγω 2 αγόρια κ μια κόρη η μικρότερη. τωρα περιμένω ισως αγορι αλλα δεν εινσι σιγουρο οποτε θα δούμε στην β επιπέδου. εγω ένστικτο εχω για κοριτσι αλλα θα δούμε.

εσύ έχεις μάθει φυλο?πότε γέννας? εγω μεχρι 22/7 

αν το κάνεις στο χέρι στο αριστερό με ανοιχτή παλάμη θελει μια τριχα απο τα μαλλιά σου και βάζεις την βερα σου ή αλλιώς με σταυρό κ αλυσίδα.το ακουμπάς 3 φορες πανω στο χέρι το σηκώνεις κ περιμένεις σταυερο παντα το χέρι κ αν κανει κυκλο ειναι κοριτσι αν κανει περα δώθε αγορι.αφου σ δειξει το 1ο φύλο το ξανα ακουμπάς κατω 3 φορες κ σηκώνεις παλι ,παλι θα δειξει κυκλο ή περα δώθε...συνεχίζεις μεχρι να σταματήσει τελείως.μενει δλδ ακίνητος.στην ουσία στο χέρι σου δείχνει κ συνολο των παιδιών κ τα φύλα τους.

αν το έκανες 2 φορες κ μετα σταματησε στο χέρι σημαινει 2 παιδια.αν το 1ο ειναι περα δώθε ειναι αγορι κ ο κυκλος το 2ο κοριτσι.αν η ανπιχτη παλάμη σου κοιτάει κατω σημαίνουν αντίστροφα. εινσι το ιδιο δλδ,ανάλογα με το πως εχεις το χέρι σου.εγω εχω 3 στα 3 περιμένω να δω το 4ο.

@*ζουζουνα*!!! ναι κ εμενα η κορη ειναι η μικροτερη 2 χρονων!! Τα αγορια μου ειναι 10 και 6 χρονων. Εχω 30/8 Πητ ακομα δεν μαθαμε για φυλο αλλα τη Πεμπτη εχω αυχενικη κ εκει θα μαθω σιγουρα γιατι τα βρισκουν αυτοι παωσε εξειδικευμενο κεντρο σε ολες τις εγκυμοσυνες μου ηξερα απο την αυχενικη τι εχω σε ποσοστο 99%χαχα!! Αν κ 4ο εχω μεγαλη αγωνια για την εξεταση!! Δεν εχω ιδεα τι μπορει να ειναι αλλα αφου λεω τον αντρα μου καναμε κ τη κορη μετα απο 2 γιους δε βαριεσαι οτι ειναι τωρα!! Αν κ κατα βαθος κοριτσακι προτιμω. Χιχι. Κ εσυ να φανταστω ε;;; Εμεις δεν το ειχαμε κ προγραμμαρισμενο παθαμε σοκ οταν εμαθα οτι ειμαι εγκυος!! Δε μιλουσα για μια βδομαδα χαχα!! Ασε!! Εντελως ξαφνικο. Φυσιολογικα τα γεννησες ολα;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, athina_rain είπε:

@*ζουζουνα*!!! ναι κ εμενα η κορη ειναι η μικροτερη 2 χρονων!! Τα αγορια μου ειναι 10 και 6 χρονων. Εχω 30/8 Πητ ακομα δεν μαθαμε για φυλο αλλα τη Πεμπτη εχω αυχενικη κ εκει θα μαθω σιγουρα γιατι τα βρισκουν αυτοι παωσε εξειδικευμενο κεντρο σε ολες τις εγκυμοσυνες μου ηξερα απο την αυχενικη τι εχω σε ποσοστο 99%χαχα!! Αν κ 4ο εχω μεγαλη αγωνια για την εξεταση!! Δεν εχω ιδεα τι μπορει να ειναι αλλα αφου λεω τον αντρα μου καναμε κ τη κορη μετα απο 2 γιους δε βαριεσαι οτι ειναι τωρα!! Αν κ κατα βαθος κοριτσακι προτιμω. Χιχι. Κ εσυ να φανταστω ε;;; Εμεις δεν το ειχαμε κ προγραμμαρισμενο παθαμε σοκ οταν εμαθα οτι ειμαι εγκυος!! Δε μιλουσα για μια βδομαδα χαχα!! Ασε!! Εντελως ξαφνικο. Φυσιολογικα τα γεννησες ολα;

καλημερα κ χρονια πολλα!!! ναι φυσιολογικά και τις 3 φορες εγω στο μητερα γεννησα κ τα 3...και ξερω οτι εκει η 4η γεννα αν τα γέννησες εκει ειναι δωρεάν.τωρα ηλικίες εμενα ειναι 8 χρονων ο μεγάλος, σε 1 μηνα 4 χρονων ο μεσαίος κ η μικρη μου 22 μηνων σχεδον.εμεις το θέλαμε, αλλα είπαμε αν έρθει, ήρθε. και εγώ έτσι είπα την κόρη την ηθελα πολυ,τωρα εχω μεγαλο ένστικτο για κορίτσι, μου είπαν ισως για αγορι,οποτε περιμενω στην β επιπέδου τωρα 10/3 που εχω.πητ εχω 22/7


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

καλημερα κ χρονια πολλα!!! ναι φυσιολογικά και τις 3 φορες εγω στο μητερα γεννησα κ τα 3...και ξερω οτι εκει η 4η γεννα αν τα γέννησες εκει ειναι δωρεάν.τωρα ηλικίες εμενα ειναι 8 χρονων ο μεγάλος, σε 1 μηνα 4 χρονων ο μεσαίος κ η μικρη μου 22 μηνων σχεδον.εμεις το θέλαμε, αλλα είπαμε αν έρθει, ήρθε. και εγώ έτσι είπα την κόρη την ηθελα πολυ,τωρα εχω μεγαλο ένστικτο για κορίτσι, μου είπαν ισως για αγορι,οποτε περιμενω στην β επιπέδου τωρα 10/3 που εχω.πητ εχω 22/7

Σε ευχαριστωωωωω!! Αα εσενα ειναι λιιιιγο πιο μικρα. Κ εγω φυσιολογικα ολα τα δυο τελευταια χωρις επισκληριδιο. Μονο λιγο στο 3ο ταλαιπωρηθηκα λογω ατονιας μητρας δεν εκανε συσπασεις μετα για να επανελθει κ ετσι ειχα λιγο παραπανω αιμα απο το κανονικο κ με ειχαν στη ανανηψη πολλες ωρες με ειπαν οτι τεμπελιασε η μητρα μου το παθαινουν συχνα οι τριτοκες τεταρτοτοκες κτλ κ σκεφτομαι μηπως το ξαναπαθω κ ταλαιπωρηθω. Εσυ δεν ειχες κανενα τετοιο θεμα ε; ενταξει δεν ηταν κατι αμαν αλλα ειχα ταλαιπωρηθει. Εγω τη πεμπτη θα μαθω το φυλο.! Χιχι.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...