Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , Angot είπε:

      με 2,4 να σπάσουν τα νερά; και γω 2,4 εχω αλλά δεν μπυ τα είπε τόσο τραβηγμένα!   α και συ δηλαδή το χειροκρότημα , κατάλαβα! 

      Είναι δύο τα μωρά καλέ ! Το λέω για να μην ανχωθουν Κ άλλες κοπέλες . Στα δίδυμα σχεδόν καμία δεν μπαίνει στο μήνα της .

Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε μεγαλύτερες ηλικίες


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Klelia81 είπε:

Ούτε και μένα να σου πω την αληθεια μου ανεφερε ποτέ για την fsh. Ο γιατρός που πάω τώρα δλδ. Ο προηγούμενος που ήταν καθαρά γυναικολογος με είχε φοβησει λιγο. Ο τωρινος μονο ΑΜΗ με έστειλε να κάνω. Τις υπολοιπες τις έκανα απο μόνη μου. Ισως να είναι και αυτό που λες. Οτι τωρα ξυπνάει ο οργανισμός και να θέλει χρόνο. 2 ίσως και 3 κυκλους ακομα με χάπια για να δειξει. Αλλα όμως δεν μου ειπε ποτέ παρε τοσους κυκλους ας πουμε χάπια για να δούμε πως θα αντιδεράσει ο οργανισμός. Πφφφ δεν ξέρω. Θα δω και τι θα μου πει την Δευτερα. Εσύ τι τιμή fsh έχεις?

Ναι θα περιμένω αναγκαστικά την Δευτερα. Δεν περιμένω και πολλα δλδ αλλά είναι το γαμώτο. Ήταν διαφορετικη αυτή η φορά με τους πόνους στις ωοθήκες που λεω κατι γινεται. Θα δείξει..

Μην ανησυχεις κοριτσακι ο γιατρος θα σε κατατοπίσει πλήρως για το τι πρέπει να κάνεις.μην αγχώνεσαι και μην στεναχωριέσαι :x

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Klelia81 said:

Ούτε και μένα να σου πω την αληθεια μου ανεφερε ποτέ για την fsh. Ο γιατρός που πάω τώρα δλδ. Ο προηγούμενος που ήταν καθαρά γυναικολογος με είχε φοβησει λιγο. Ο τωρινος μονο ΑΜΗ με έστειλε να κάνω. Τις υπολοιπες τις έκανα απο μόνη μου. Ισως να είναι και αυτό που λες. Οτι τωρα ξυπνάει ο οργανισμός και να θέλει χρόνο. 2 ίσως και 3 κυκλους ακομα με χάπια για να δειξει. Αλλα όμως δεν μου ειπε ποτέ παρε τοσους κυκλους ας πουμε χάπια για να δούμε πως θα αντιδεράσει ο οργανισμός. Πφφφ δεν ξέρω. Θα δω και τι θα μου πει την Δευτερα. Εσύ τι τιμή fsh έχεις?

Ναι θα περιμένω αναγκαστικά την Δευτερα. Δεν περιμένω και πολλα δλδ αλλά είναι το γαμώτο. Ήταν διαφορετικη αυτή η φορά με τους πόνους στις ωοθήκες που λεω κατι γινεται. Θα δείξει..

Εχει δικιο η @tina79, εισαι νεοτατη κουκλα μου και θα βρεθει σιγουρα λυση. Μην στεναχωριεσαι, ακου τον γιατρο σου και παρε και μια δευτερη γνωμη αν θελεις και θα δεις που θα βρεις τον δρομο. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, TATAKI είπε:

Νομιζω πως ειναι μικρη η δοση και δεν επηρεαζει. Αν ηταν διαφορετικα θα σου ειχε πει να τα σταματας. Ειχες κανει τεστ ωορρηξιας αυτο τον μηνα;

Ειχα κανει αλλα δεν εντοπισα ωορρηξια απο την 10η μεχρι την 15η μερα που μου τελειωσαν τα τεστ (ναι, το επαθα και αυτο!). Τωρα τί να πω, ισως ηταν ανωορρηκτικος κυκλος αν αργησει η περιοδος, ισως να εγινε το peak της ορμονης το βραδυ και δεν την επιασε το τεστ; Ειχα καπου διαβασει οτι καποιες φορες ανιχνευεται μονο για 8 ωρες η lh. Εγω εκανα 1 τεστ την ημερα κατα τις 11 το πρωι. Παντως πονακια ειχα κατα την 14η μερα δηλαδη οποτε συνηθως γινεται η ωορρηξια.

Link to comment
Share on other sites

Just now, marmelady said:

Ειχα κανει αλλα δεν εντοπισα ωορρηξια απο την 10η μεχρι την 15η μερα που μου τελειωσαν τα τεστ (ναι, το επαθα και αυτο!). Τωρα τί να πω, ισως ηταν ανωορρηκτικος κυκλος αν αργησει η περιοδος, ισως να εγινε το peak της ορμονης το βραδυ και δεν την επιασε το τεστ; Ειχα καπου διαβασει οτι καποιες φορες ανιχνευεται μονο για 8 ωρες η lh. Εγω εκανα 1 τεστ την ημερα κατα τις 11 το πρωι. Παντως πονακια ειχα κατα την 14η μερα δηλαδη οποτε συνηθως γινεται η ωορρηξια.

Αφου ενιωσες την 14η πονακια καπου εκει θα εγινε. Εγω τα κανω μεσημερι προς απογευμα. Κατι τετοιο ειχα διαβασει. Μετα τις 12 μεχρι τις 8 νομιζω ελεγε. Ας μας πει καμια αλλη κοπελα που εχει μεγαλυτερη εμπειρια ποια θεωρειτε καλυτερη ωρα. Εχω καλο προαισθημα καλη μου για σενα. Μακαρι να πεσω μεσα..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, marmelady είπε:

Ειχα κανει αλλα δεν εντοπισα ωορρηξια απο την 10η μεχρι την 15η μερα που μου τελειωσαν τα τεστ (ναι, το επαθα και αυτο!). Τωρα τί να πω, ισως ηταν ανωορρηκτικος κυκλος αν αργησει η περιοδος, ισως να εγινε το peak της ορμονης το βραδυ και δεν την επιασε το τεστ; Ειχα καπου διαβασει οτι καποιες φορες ανιχνευεται μονο για 8 ωρες η lh. Εγω εκανα 1 τεστ την ημερα κατα τις 11 το πρωι. Παντως πονακια ειχα κατα την 14η μερα δηλαδη οποτε συνηθως γινεται η ωορρηξια.

Καλησπερα. Ποια τεστ ειχες παρει? Αν ειχες τις ταινιες ειναι πιο ευχρηστες θεωρω γτ σε βοηθαει καπως η ‘αχνη δευτερη γραμμη’. Σ αυτες τα 5 τεστ που εκανες κ τα 5 δεν ειχανε ουτε μια αχνη δευτερη γραμμη? Καλυτερα τα τεστ να τα κανεις το απογευμα, το διαστημα 5-8. Το πρωι δεν ειναι τοσο ανιχνευσιμη η ορμονη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, TATAKI είπε:

Αφου ενιωσες την 14η πονακια καπου εκει θα εγινε. Εγω τα κανω μεσημερι προς απογευμα. Κατι τετοιο ειχα διαβασει. Μετα τις 12 μεχρι τις 8 νομιζω ελεγε. Ας μας πει καμια αλλη κοπελα που εχει μεγαλυτερη εμπειρια ποια θεωρειτε καλυτερη ωρα. Εχω καλο προαισθημα καλη μου για σενα. Μακαρι να πεσω μεσα..

Τα εκανα κατα τις 11 το πρωι, παλαιοτερα μου εβγαινε αυτην την ωρα, το λεει και πανω στα τεστ νομιζω.Σε ευχαριστω πολυ!Ες αυριον τα σπουδαια!!!

Just now, tina79 είπε:

Καλησπερα. Ποια τεστ ειχες παρει? Αν ειχες τις ταινιες ειναι πιο ευχρηστες θεωρω γτ σε βοηθαει καπως η ‘αχνη δευτερη γραμμη’. Σ αυτες τα 5 τεστ που εκανες κ τα 5 δεν ειχανε ουτε μια αχνη δευτερη γραμμη? Καλυτερα τα τεστ να τα κανεις το απογευμα, το διαστημα 5-8. Το πρωι δεν ειναι τοσο ανιχνευσιμη η ορμονη

Τις ταινιες, ουτε αχνη!Κατασπρο σε εκεινο το σημειο. Μονο η γραμμη ελεγχου εβγαινε. Μετα δεν πηγα να παρω αλλα, λεω αει στο καλο πχια!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα! Διαβάζω για τις εξετάσεις που γράφεται για τις ορμόνες. Επειδή δεν ξέρω λεπτομέρειες, μπορείτε να μου πείτε τι είναι; 

Εγώ από χτες ξεκίνησε να κατεβαίνει αίμα οπότε σήμερα αύριο θα αποβάλλω όπως φαίνεται. 

Θα ήθελα να ξέρω για τις ορμονικές εξετάσεις γιατί σκέφτομαι να κάνω κι εγώ όταν επανέλθει ο κύκλος μου. 

Μπορεί να δείξει την ποιότητα των ωαρίων; 

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, marmelady είπε:

Τα εκανα κατα τις 11 το πρωι, παλαιοτερα μου εβγαινε αυτην την ωρα, το λεει και πανω στα τεστ νομιζω.Σε ευχαριστω πολυ!Ες αυριον τα σπουδαια!!!

Τις ταινιες, ουτε αχνη!Κατασπρο σε εκεινο το σημειο. Μονο η γραμμη ελεγχου εβγαινε. Μετα δεν πηγα να παρω αλλα, λεω αει στο καλο πχια!!!

Στις οδηγιες λεει απο τις 10 το πρωι ως τις 7η 8 το απογευμα, αλλα καλυτερα ειναι να γινεται μεσημερι η απογευμα. Οποτε αφου δεν ηταν ουτε καν αχνο το τεστ, το διαστημα αυτο δεν εκανες σιγουρα ωορηξια. Θα εκανες η 7η-8η μερα του κυκλου η μετα τη 17η μερα του κυκλου. Εμενα φαντασου που κανω την 10η μερα ωορηξια, τα ξεκιναω την 5η μερα του κυκλου κ ειναι παρα παρα πολυ αχνη γραμμη κ αρχιζω κ συγκρινω τις αχνες γραμμες που κανω καθε μερα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, tina79 είπε:

Στις οδηγιες λεει απο τις 10 το πρωι ως τις 7η 8 το απογευμα, αλλα καλυτερα ειναι να γινεται μεσημερι η απογευμα. Οποτε αφου δεν ηταν ουτε καν αχνο το τεστ, το διαστημα αυτο δεν εκανες σιγουρα ωορηξια. Θα εκανες η 7η-8η μερα του κυκλου η μετα τη 17η μερα του κυκλου. Εμενα φαντασου που κανω την 10η μερα ωορηξια, τα ξεκιναω την 5η μερα του κυκλου κ ειναι παρα παρα πολυ αχνη γραμμη κ αρχιζω κ συγκρινω τις αχνες γραμμες που κανω καθε μερα

 Δεν ειχα πολλα τεστ και ειπα να τα αρχισω στις πιο υποπτες μερες. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, marmelady είπε:

Ειχα κανει αλλα δεν εντοπισα ωορρηξια απο την 10η μεχρι την 15η μερα που μου τελειωσαν τα τεστ (ναι, το επαθα και αυτο!). Τωρα τί να πω, ισως ηταν ανωορρηκτικος κυκλος αν αργησει η περιοδος, ισως να εγινε το peak της ορμονης το βραδυ και δεν την επιασε το τεστ; Ειχα καπου διαβασει οτι καποιες φορες ανιχνευεται μονο για 8 ωρες η lh. Εγω εκανα 1 τεστ την ημερα κατα τις 11 το πρωι. Παντως πονακια ειχα κατα την 14η μερα δηλαδη οποτε συνηθως γινεται η ωορρηξια.

Κοριτσάκι εγώ που κάνω τα clearblue λένε καλύτερα μετά τις 12 νομίζω. Μέχρι τώρα τα έκανα γύρω στις 2 το μεσημέρι. Το τελευταίο που έδειξε θετικό το έκανα κατά τις 8 το βράδυ και επαφές είχα την επόμενη μέρα το πρωί και το βράδυ. 

Just now, TATAKI είπε:

Αφου ενιωσες την 14η πονακια καπου εκει θα εγινε. Εγω τα κανω μεσημερι προς απογευμα. Κατι τετοιο ειχα διαβασει. Μετα τις 12 μεχρι τις 8 νομιζω ελεγε. Ας μας πει καμια αλλη κοπελα που εχει μεγαλυτερη εμπειρια ποια θεωρειτε καλυτερη ωρα. Εχω καλο προαισθημα καλη μου για σενα. Μακαρι να πεσω μεσα..

Μακάρι να ακούσουμε από κάπου ευχάριστα! Άντε καιρός είναι! 

Just now, Mamanino είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Διαβάζω για τις εξετάσεις που γράφεται για τις ορμόνες. Επειδή δεν ξέρω λεπτομέρειες, μπορείτε να μου πείτε τι είναι; 

Εγώ από χτες ξεκίνησε να κατεβαίνει αίμα οπότε σήμερα αύριο θα αποβάλλω όπως φαίνεται. 

Θα ήθελα να ξέρω για τις ορμονικές εξετάσεις γιατί σκέφτομαι να κάνω κι εγώ όταν επανέλθει ο κύκλος μου. 

Μπορεί να δείξει την ποιότητα των ωαρίων; 

Λυπάμαι πολύ καλή μου αλλά αφού ήταν να γίνει έτσι, καλύτερα που αποβάλεις από μόνη σου από το να έκανες αποξεση ή πρόκληση που έκανα εγώ. Με το καλό να το ξεπεράσεις γρήγορα και να έρθει ένα γερό μωράκι για να μείνει! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, TATAKI είπε:

Εχει δικιο η @tina79, εισαι νεοτατη κουκλα μου και θα βρεθει σιγουρα λυση. Μην στεναχωριεσαι, ακου τον γιατρο σου και παρε και μια δευτερη γνωμη αν θελεις και θα δεις που θα βρεις τον δρομο. 

Έχετε δικιο κορίτσια. Πολυ βαριά το πηρα και χωρίς υπερηχο ακομα. Απλά περιμενα πως και μετά το prp που έκανα θα ηταν καπως διαφορετικά τα πραγματα. Ήταν η πρώτη κρυάδα καταλαβένετε!! Χαχαχα.

  • Μου αρέσει 1

91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Klelia81 είπε:

Έχετε δικιο κορίτσια. Πολυ βαριά το πηρα και χωρίς υπερηχο ακομα. Απλά περιμενα πως και μετά το prp που έκανα θα ηταν καπως διαφορετικά τα πραγματα. Ήταν η πρώτη κρυάδα καταλαβένετε!! Χαχαχα.

Την αναζωογονηση ωοθηκων πριν ποσο καιρο την εκανες?

Link to comment
Share on other sites

Just now, tina79 είπε:

Την αναζωογονηση ωοθηκων πριν ποσο καιρο την εκανες?

Τον νοέμβριο του 19. Θέλει τουλαχιστον ενα εξάμηνο για να επιβεβαιωθεί οτι έχει πιάσει. Εμένα μόλις πέρασε το 6μηνο μου ήρθε 2 φορες συνεχομενα περίοδος και μετα μπλοκ παλι

Just now, Mamanino είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Διαβάζω για τις εξετάσεις που γράφεται για τις ορμόνες. Επειδή δεν ξέρω λεπτομέρειες, μπορείτε να μου πείτε τι είναι; 

Εγώ από χτες ξεκίνησε να κατεβαίνει αίμα οπότε σήμερα αύριο θα αποβάλλω όπως φαίνεται. 

Θα ήθελα να ξέρω για τις ορμονικές εξετάσεις γιατί σκέφτομαι να κάνω κι εγώ όταν επανέλθει ο κύκλος μου. 

Μπορεί να δείξει την ποιότητα των ωαρίων; 

Ανιχνευουν τις διαταραχες που μπορει να υπαρξουν στον κυκλο της γυναικας. Νομίζω ένας συνδιασμός απο αυτες τις ορμόνες δειχνει την ποιότητα. Για την ποσότητα είναι η ΑΜΗ.

Λυπάμαι πολύ για την εξέλιξη...:(

Just now, TATAKI είπε:

Αφου ενιωσες την 14η πονακια καπου εκει θα εγινε. Εγω τα κανω μεσημερι προς απογευμα. Κατι τετοιο ειχα διαβασει. Μετα τις 12 μεχρι τις 8 νομιζω ελεγε. Ας μας πει καμια αλλη κοπελα που εχει μεγαλυτερη εμπειρια ποια θεωρειτε καλυτερη ωρα. Εχω καλο προαισθημα καλη μου για σενα. Μακαρι να πεσω μεσα..

Και εγώ απο τις 12 μεχρι τις 8 ειχα διαβάσει σε αυτά που ειχα παρει. Και μάλιστα έλεγε πως προτιμότερο να το κανουμε την ιδια ωρα καθε μερα.

  • Μου αρέσει 1

91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ευχαριστώ για τις απαντήσεις και για την συμπαράσταση! 

Όσο για τα τεστ ωορρηξίας τα έκανα 3 με 5 περίπου το απόγευμα εγώ και είχα αποτέλεσμα. Παλιότερα που τα έκανα 8 το βραδάκι δεν είχα βρει το θετικό εύκολα. 

Γενικά ισχύει αυτό που λένε και τα κορίτσια από τις 10 το πρωί και κυρίως απογευματάκι. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamanino είπε:

Κορίτσια ευχαριστώ για τις απαντήσεις και για την συμπαράσταση! 

Όσο για τα τεστ ωορρηξίας τα έκανα 3 με 5 περίπου το απόγευμα εγώ και είχα αποτέλεσμα. Παλιότερα που τα έκανα 8 το βραδάκι δεν είχα βρει το θετικό εύκολα. 

Γενικά ισχύει αυτό που λένε και τα κορίτσια από τις 10 το πρωί και κυρίως απογευματάκι. 

Εύχομαι να καθαρισεις γρηγορα και σύντομα να ξαναμεινεις έγκυος με ένα υγιές μωρό... οι ορμονικές εξετάσεις νομίζω δεν δείχνουν τόσο την ποιότητα των ωαρίων όσο την λειτουργία των ωοθηκών , και το αποθεματικό τους σε ωάρια ( που εάν είναι επαρκές βέβαια σημαίνει ότι υπάρχουν αρκετά ποιοτικά ωάρια)...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...