Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • κοριτσιααα αύριο εχω γιατρό να δούμε τον τράχηλο και μεθαύριο εχω υπερηχογράφημα καρδιάς του εμβρύου !!! για ποιο να πρώτο αγχωθώ δεν ξέρω! το θετικό είναι ότι σήμερα ξύπνησα 4η μέρα σερί χωρίς πονάκια περιόδου…. δεν έχει ξαναγίνει ! βασικα από την περιδεση κ έπειτα δλδ 12 μέρες με έχουν πιάσει μόνο 2 φορες! λέτε ν γίνεται  δουλίτσα ; 

      • Μου αρέσει 1

Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε μεγαλύτερες ηλικίες


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια, μπορούμε να τα λέμε εδώ, πιο στοχευμένα, όλες οι συμμαθήτριες. 

@Emilly, @Flolipop, @tina79, @Ellidr, @sofiadu

Σας παρακαλώ, προσθέστε τα ονόματα που μου διαφεύγουν. 

 

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, λουκουμαδακι είπε:

Τι ηλικίες δέχεστε; :rolleyes:

Αυτές που θεωρητικά είναι πιο δύσκολο να επιτύχουν εγκυμοσύνη, βάσει στατιστικής. Ανω των 35. Εγώ πχ είμαι 38 πατημένα. Καλώς ήρθες, συμμαθήτρια κι εσύ; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Agatte είπε:

Αυτές που θεωρητικά είναι πιο δύσκολο να επιτύχουν εγκυμοσύνη, βάσει στατιστικής. Ανω των 35. Καλώς ήρθες, συμμαθήτρια κι εσύ; 

Ναι ναι :D 


 Κράτα το

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 48 λεπτά , Agatte είπε:

Καλημέρα κορίτσια, μπορούμε να τα λέμε εδώ, πιο στοχευμένα, όλες οι συμμαθήτριες. 

@Emilly, @Flolipop, @tina79, @Ellidr, @sofiadu

Σας παρακαλώ, προσθέστε τα ονόματα που μου διαφεύγουν. 

 

 

Ηρθαααααααα.σαν την πέρδικα.και έχω σκοπό να μείνω χαχαχαχαχαχαχαχα.

Just now, vasiliki2020 είπε:

Και εγω 38 κοριτσια αντε να δώσουμε κουράγιο η μια στην άλλη. Εγω για το πρώτο προσπαθω

Που είσαι εσύ βρε ομορφιά μου;;;;;;;;

πρίν από 13 λεπτά , Agatte είπε:

Για πες, έχεις αλλά παιδάκια ή πας για το πρώτο; 

Έχει έχει το λουκουμαδακι απ' οτι κατάλαβα.

πρίν από 49 λεπτά , Agatte είπε:

Καλημέρα κορίτσια, μπορούμε να τα λέμε εδώ, πιο στοχευμένα, όλες οι συμμαθήτριες. 

@Emilly, @Flolipop, @tina79, @Ellidr, @sofiadu

Σας παρακαλώ, προσθέστε τα ονόματα που μου διαφεύγουν. 

 

 

Φοναξε και την Λίνα δεν ξέρω πως να κάνω ταγκ.κ την τατακι.

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Ηρθαααααααα.σαν την πέρδικα.και έχω σκοπό να μείνω χαχαχαχαχαχαχαχα.

Που είσαι εσύ βρε ομορφιά μου;;;;;;;;

Έχει έχει το λουκουμαδακι απ' οτι κατάλαβα.

Φοναξε και την Λίνα δεν ξέρω πως να κάνω ταγκ.κ την τατακι.

χα χα χα club συμμαθητριες!! 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 10 λεπτά , vasiliki2020 είπε:

Και εγω 38 κοριτσια αντε να δώσουμε κουράγιο η μια στην άλλη. Εγω για το πρώτο προσπαθω

Αυτό το κουράγιο είναι πολύ πολύ σημαντικό! 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Ηρθαααααααα.σαν την πέρδικα.και έχω σκοπό να μείνω χαχαχαχαχαχαχαχα.

Που είσαι εσύ βρε ομορφιά μου;;;;;;;;

Έχει έχει το λουκουμαδακι απ' οτι κατάλαβα.

Φοναξε και την Λίνα δεν ξέρω πως να κάνω ταγκ.κ την τατακι.

Χαχαχ από εδώ και από εκεί ειμαι.τελειωσα χθες με την ακατανομαστη και ξεκινάω δυναμικά.αντεεεε επιτέλους να τα καταφερουμε

Just now, tina79 είπε:

Μαζευτηκαμε οι συμμαθητριες βλεπω.. Αντε κοριτσια, η γρια κοτα εχει το ζουμι! Καλη αρχη να εχουμε εμεις οι γηραιες κυριες..χαχαχχαχαχαχαχα

Ενταξει ειμαστε πιπινογριες χαχαχαχα σε παρακαλώ 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδί μου, πολύ ωραία νιώθω ξαφνικά! Λες και γκαστρωθηκα ένα πράμα, χάχαχα! 

@TATAKI πού είσαι; Έλα οι γριές κότες εδώ μαζευτήκαμε!

Δεν έχει να κάνει με το ποια θα κόψει πρώτη το νήμα γιατί οποία κι αν κάνει την αρχή, θα είναι χαρά μεγάλη για όλες μας! 

Κράτα με να σε κρατώ να ανέβουμε το βουνό!

Λοιπόν, εν τάχει στα νέα μου! Πήγα χθες στον καινούριο γιατρό, με είχε πάνω από μία ώρα μέσα και μιλούσαμε, χαλαρός, ευγενικός και πολύ εφησυχαστικος! Μου είπε πως παρόλο που το σπερμοδιάγραμμα του άντρα μου δεν είναι καλό, δεν το βλέπει καν γιατί έγινε σε αμιγώς μικροβιολογικο εργαστήριο και δεν το θεωρεί αξιόπιστο. Μας σύστησε κάποιο στην Αθήνα, αλλά τώρα με την καραντίνα, δύσκολη η μετακίνηση. Πρότεινε, όπως και ο ανδρολογος, πιο συχνές επαφές και είπε να μη δίνω πολύ βαρύτητα στα τεστ ωορρηξίας (είχα θετικό τεστ στη 16η και 17η μέρα και μου ήρθε περίοδος την 28η. Μου είπε πως για έναν εξωσωματικο θα ήμασταν το τέλειο ζευγάρι γιατί κατά πάσα πιθανότητα θα τα καταφέρναμε με την πρώτη προσπάθεια, αλλά για κανένα λόγο δε μας θεωρεί ουσιαστικά υπογονιμους ώστε να συστήσει σπερματέγχυση η ετ(θυμάστε τι μου είπε ο προηγούμενος;) . Μου έκανε και υπέρηχο, 6η μέρα του κύκλου μου, 4 χιλιοστά ενδομήτριο όταν η μέση γυναίκα έχει 2,5 χιλιοστά. Το πόρισμα του ήταν πως κάνω νωρίς ωορρηξία. Στη δεξιά ωοθήκη 2 αυγά μεγαλύτερα και στην αριστερη ένα ακόμα πιο μεγάλο. Είπε πως λογικά θα κάνω ωορρηξία από την αριστερή. Γενικά για την ηλικία μου με βρήκε άριστα και πρότεινε ο άνδρας μου να κάνει ένα ακόμα σπερμοδιαγραμμα πιο εξειδικευμένο και όχι σε μικροβιολογικο. Σύστησε να συνεχίσουμε τις βιταμίνες, αν μας παίρνει, να πάρουμε και τα profertil και να έχουμε όσο πιο συχνά γίνεται επαφές με το που μου τελειώνει η περίοδος. Ρε κορίτσια, δεν ξέρω, αλλά πήρα ένα κουράγιο. Να πάει και η αγάπη για το νέο σπερμοδιαγραμμα και μακάρι οι βιταμίνες να έκαναν δουλειά! 

Του είπα και για σαλπιγγογραφια και μου είπε πως η σαλπιγγογραφια θα είναι η τελευταία εξέταση για να πω πως ολοκλήρωσα τον έλεγχο μου. Μου είπε πως προς το παρόν και σύμφωνα με την εικόνα μου, δεν υπάρχει λόγος να την κάνω. Είπα θα την αφήσω ακόμα ένα δύο μήνες και θα κοιτάξω να την κάνω μετα. Εντελώς βλακώδες αλλά νιώθω καλύτερα. Με ηρέμησε πολύ 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...