Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε μεγαλύτερες ηλικίες


Recommended Posts

Just now, Flolipop είπε:

Εύχομαι να καθαρισεις γρηγορα και σύντομα να ξαναμεινεις έγκυος με ένα υγιές μωρό... οι ορμονικές εξετάσεις νομίζω δεν δείχνουν τόσο την ποιότητα των ωαρίων όσο την λειτουργία των ωοθηκών , και το αποθεματικό τους σε ωάρια ( που εάν είναι επαρκές βέβαια σημαίνει ότι υπάρχουν αρκετά ποιοτικά ωάρια)...

Σε ευχαριστώ πολύ! 

Έχω αρχίσει και ανησυχώ σχετικά με την ποιότητα των ωαρίων μου και θα ήθελα πολύ να το ελέγξω. Θα μιλήσω και με τον γιατρό σχετικά. 

Μετά από τόσες απογοητεύσεις με έχει πιάσει ανασφάλεια! Δεν σκοπεύω να εγκαταλείψω, απλά θα ήθελα να ξέρω ποιο είναι το πρόβλημα. 

Αυτό το γιατί με τρώει. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, Agatte είπε:

@Klelia81 περίμενε καλό μου να μιλήσει με το γιατρό. Να δεις τι θα σου πει. Για την προγεστερονη, ισχύει ότι σου είπε η @tina79.

@marmelady και @Flolipopοκ κλαίω... Χαρά στο κουράγιο σας! Δεν θα το άντεχα αυτό το άγχος. Από την άλλη μια συνήθεια είναι κι αυτό. Τεστεξαρτηση. Εγώ πχ τώρα, καταλαβαίνω πως θα μου έρθει. Οπότε δεν κάνω τίποτα. Η μόνη περίπτωση να κάνω τέστ είναι με 3-4 μέρες μίνιμουμ καθυστέρηση. Αυτό το μήνα νιώθω πως θα μου έρθει νωρίτερα. Αν γίνει αυτό, θα πάω οπωσδήποτε στο γιατρό. Και μάλλον θα βάλω στο πρόγραμμα και τη σαλπιγγογραφια. 

 

Εγώ δεν κάνω τεστ εγκυμοσύνης συχνά... μετά την πρώτη ημέρα καθυστέρησης και εάν... έχει τύχει σε εγκυμοσύνη να είμαι τόσο σιγουρη που έκανα τεστ δυο εβδομάδες μετά την αναμενόμενη ημέρα περιόδου επειδή επέμενε ο άντρας μου ...

Just now, Mamanino είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ! 

Έχω αρχίσει και ανησυχώ σχετικά με την ποιότητα των ωαρίων μου και θα ήθελα πολύ να το ελέγξω. Θα μιλήσω και με τον γιατρό σχετικά. 

Μετά από τόσες απογοητεύσεις με έχει πιάσει ανασφάλεια! Δεν σκοπεύω να εγκαταλείψω, απλά θα ήθελα να ξέρω ποιο είναι το πρόβλημα. 

Αυτό το γιατί με τρώει. 

Το ίδιο ακριβώς απασχολεί κι εμένα για αυτό τις έκανα... αλλά αποτι μου είπε ο γιατρός είναι καλές οι εξετάσεις μου και μπορώ να μείνω έγκυος και να πάνε όλα καλά... απλά αυξάνεται η πιθανότητα της χρωμοσωμικης ανωμαλίας με την ηλικία. Εμένα δεν έχει ελεγχθεί και ο σύζυγος που νομίζω είναι σημαντικό .

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Flolipop είπε:

Εγώ δεν κάνω τεστ εγκυμοσύνης συχνά... μετά την πρώτη ημέρα καθυστέρησης και εάν... έχει τύχει σε εγκυμοσύνη να είμαι τόσο σιγουρη που έκανα τεστ δυο εβδομάδες μετά την αναμενόμενη ημέρα περιόδου επειδή επέμενε ο άντρας μου ...

Το ίδιο ακριβώς απασχολεί κι εμένα για αυτό τις έκανα... αλλά αποτι μου είπε ο γιατρός είναι καλές οι εξετάσεις μου και μπορώ να μείνω έγκυος και να πάνε όλα καλά... απλά αυξάνεται η πιθανότητα της χρωμοσωμικης ανωμαλίας με την ηλικία. Εμένα δεν έχει ελεγχθεί και ο σύζυγος που νομίζω είναι σημαντικό .

Ο σύζυγος ούτε εμένα έχει κάνει κάποια εξέταση. Νομίζω ότι δυσκολεύεται να το διαχειριστεί. Εχει την ασφάλεια ότι μένω έγκυος σχετικά εύκολα, οπότε σου λέει δουλεύει το σύστημα. 

Καρυοτυπο έχετε κάνει; 

Εμείς όχι προς το παρόν 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamanino είπε:

Ο σύζυγος ούτε εμένα έχει κάνει κάποια εξέταση. Νομίζω ότι δυσκολεύεται να το διαχειριστεί. Εχει την ασφάλεια ότι μένω έγκυος σχετικά εύκολα, οπότε σου λέει δουλεύει το σύστημα. 

Καρυοτυπο έχετε κάνει; 

Εμείς όχι προς το παρόν 

Πόσες αποβολές είχες; δε σας είπε ο γιατρός να το ψάξετε λίγο παραπάνω; μπορεί ο λόγος να είναι κάτι που λύνεται πανεύκολα. Όσο για το θέμα της διαχείρισης... Συμφωνώ. Οι αντρες ζορίζονται με αυτά. Ο δικός μου δεν είχε και πολύ καλό σπερμοδιαγραμμα. Ο γυναικολογος που πήγα τώρα, πρότεινε να επαναλάβει. Μία που του το είπα και μία που το ξέχασε. Δεν μπορώ να του το ξαναπώ. Έχω καταντήσει γραφική. Και ομολογώ πως πλέον δεν έχω κσι διάθεση. Σα να έχασα το κέφι μου. Όλο με ρωτάει τι έχω κι όλο κουρασμένη είμαι. Και μετά μου λέει πως είμαι πολύ νέα για να έχω κούραση. Και κάπου εδώ, γελάμε. 

Just now, Flolipop είπε:

Εγώ δεν κάνω τεστ εγκυμοσύνης συχνά... μετά την πρώτη ημέρα καθυστέρησης και εάν... έχει τύχει σε εγκυμοσύνη να είμαι τόσο σιγουρη που έκανα τεστ δυο εβδομάδες μετά την αναμενόμενη ημέρα περιόδου επειδή επέμενε ο άντρας μου ...

Το ίδιο ακριβώς απασχολεί κι εμένα για αυτό τις έκανα... αλλά αποτι μου είπε ο γιατρός είναι καλές οι εξετάσεις μου και μπορώ να μείνω έγκυος και να πάνε όλα καλά... απλά αυξάνεται η πιθανότητα της χρωμοσωμικης ανωμαλίας με την ηλικία. Εμένα δεν έχει ελεγχθεί και ο σύζυγος που νομίζω είναι σημαντικό .

Εσύ ξεπερασεςκι εμένα παιδί μου! Με δύο βδομάδες καθυστέρηση;;;

έχεις καθόλου νέα της Εμιλλυ; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agatte είπε:

Πόσες αποβολές είχες; δε σας είπε ο γιατρός να το ψάξετε λίγο παραπάνω; μπορεί ο λόγος να είναι κάτι που λύνεται πανεύκολα. Όσο για το θέμα της διαχείρισης... Συμφωνώ. Οι αντρες ζορίζονται με αυτά. Ο δικός μου δεν είχε και πολύ καλό σπερμοδιαγραμμα. Ο γυναικολογος που πήγα τώρα, πρότεινε να επαναλάβει. Μία που του το είπα και μία που το ξέχασε. Δεν μπορώ να του το ξαναπώ. Έχω καταντήσει γραφική. Και ομολογώ πως πλέον δεν έχω κσι διάθεση. Σα να έχασα το κέφι μου. Όλο με ρωτάει τι έχω κι όλο κουρασμένη είμαι. Και μετά μου λέει πως είμαι πολύ νέα για να έχω κούραση. Και κάπου εδώ, γελάμε. 

Εσύ ξεπερασεςκι εμένα παιδί μου! Με δύο βδομάδες καθυστέρηση;;;

έχεις καθόλου νέα της Εμιλλυ; 

Αυτή είναι η τρίτη αποβολή. Έχω κάνει εξετάσεις για θρομβοφιλια και βρήκε οριακά θετικό κάτι. Δεν θυμάμαι τι ακριβώς. Έκανα αντιπηκτικες ενέσεις αυτή την φορά αλλά και πάλι παλλινδρομησε. 

Ο θυρεοειδής μου είναι ρυθμισμένος. 

Αναρωτιέμαι αν αξίζει τον κόπο να μπούμε σε αυτή την διαδικασία και να αγχωθουμε περισσότερο. 

Πάντως οι άντρες καμιά φορά νομίζω ότι απλά φοβούνται να εξεταστούν

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

7 ώρες πρίν, Mamanino είπε:

Ο σύζυγος ούτε εμένα έχει κάνει κάποια εξέταση. Νομίζω ότι δυσκολεύεται να το διαχειριστεί. Εχει την ασφάλεια ότι μένω έγκυος σχετικά εύκολα, οπότε σου λέει δουλεύει το σύστημα. 

Καρυοτυπο έχετε κάνει; 

Εμείς όχι προς το παρόν 

Καλημερα.. ούτε εμείς έχουμε κάνει καρυοτοπο. Μου είπε ο γιατρός αφού έχουμε αποκτήσει δυο υγιή παιδιά, δεν χρειάζεται . Ελπίζω να έχει δίκιο , ξέρω εγώ... πάντως και το σπερμα θέλει έλεγχο γιατί και καλής ποιότητας να είναι το ωάριο, αν το σπερμα δεν είναι υγιές , δεν προχωράει ομαλά η εγκυμοσύνη.. στο πιο απλό σενάριο, εύχομαι απλά μετά από τις τρεις αποβολές η καθεμία μας, να ξεκολλήσουμε επιτέλους και να πετύχουμε μια υγιή εγκυμοσύνη. Εσυ θα τα καταφέρεις σίγουρα γιατί έχεις ηλικιακό περιθώριο .

6 ώρες πρίν, Agatte είπε:

Πόσες αποβολές είχες; δε σας είπε ο γιατρός να το ψάξετε λίγο παραπάνω; μπορεί ο λόγος να είναι κάτι που λύνεται πανεύκολα. Όσο για το θέμα της διαχείρισης... Συμφωνώ. Οι αντρες ζορίζονται με αυτά. Ο δικός μου δεν είχε και πολύ καλό σπερμοδιαγραμμα. Ο γυναικολογος που πήγα τώρα, πρότεινε να επαναλάβει. Μία που του το είπα και μία που το ξέχασε. Δεν μπορώ να του το ξαναπώ. Έχω καταντήσει γραφική. Και ομολογώ πως πλέον δεν έχω κσι διάθεση. Σα να έχασα το κέφι μου. Όλο με ρωτάει τι έχω κι όλο κουρασμένη είμαι. Και μετά μου λέει πως είμαι πολύ νέα για να έχω κούραση. Και κάπου εδώ, γελάμε. 

Εσύ ξεπερασεςκι εμένα παιδί μου! Με δύο βδομάδες καθυστέρηση;;;

έχεις καθόλου νέα της Εμιλλυ; 

Ήμουν σιγουρη τότε! 100% και χωρίς κανένα σύμπτωμα, μόνο την καθυστέρηση .είχα μείνει έγκυος στον πρώτο μήνα προσπαθειών και μόνο με δυο επαφές!ωραιες εποχές... χαχα! Καλά είναι η Εμιλλυ! Παλεύει να βρει τρόπο να ξαναμπεί στο φορουμ 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!!

Τζιφος, αρνητικο το τεστ.

Κατι εχει παιξει με την ωορρηξια μαλλον, ισως εγινε πιο αργα και δεν την πηρα χαμπαρι. Ή δεν εγινε καθολου. Θα παρω τον γυναικολογο τηλεφωνο μηπως κοψω και το ουτροτζεσταν. Εν τω μεταξυ κανενα συμπτωμα δεν εχω....

Link to comment
Share on other sites

Just now, marmelady είπε:

Καλημερα κοριτσια!!

Τζιφος, αρνητικο το τεστ.

Κατι εχει παιξει με την ωορρηξια μαλλον, ισως εγινε πιο αργα και δεν την πηρα χαμπαρι. Ή δεν εγινε καθολου. Θα παρω τον γυναικολογο τηλεφωνο μηπως κοψω και το ουτροτζεσταν. Εν τω μεταξυ κανενα συμπτωμα δεν εχω....

Κρίμα βρε κοριτσι!! Δεν πειραζει πάμε δυναμικά για τον επόμενο. Έκανες τεστ οωρρηξίας και δεν βγήκε θετικό? 

Καλημέρα.

  • Μου αρέσει 1

91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Klelia81 είπε:

Κρίμα βρε κοριτσι!! Δεν πειραζει πάμε δυναμικά για τον επόμενο. Έκανες τεστ οωρρηξίας και δεν βγήκε θετικό? 

Καλημέρα.

Παμε για τον επομενο ναι!Αρκει να ερθει η ρημαδα γιατι μεχρι στιγμης ειναι αφαντη!

Ναι, ειχα κανει 5 τεστ και ειχαν βγει αρνητικα. Τωρα παω να παραγγειλω κι αλλα και αυτη τη φορα θα δοκιμασω και τα ψηφιακα. Τί γνωμη εχετε για αυτα; Εγω μονο ταινιες εκανα μεχρι τωρα, αλλα τους τελευταιους μηνες με δυσκολευουν, δεν πετυχαινω να βρω την ωορρηξια και δεν πιστευω οτι δεν γινεται καθολου γιατι τους προηγουμενους μηνες ερχοταν κανονικα η περιοδος και οι ορμονολογικες εξετασεις που εκανα τον Νοεμβριο ειχαν βγει καλες.

Link to comment
Share on other sites

Just now, marmelady είπε:

Παμε για τον επομενο ναι!Αρκει να ερθει η ρημαδα γιατι μεχρι στιγμης ειναι αφαντη!

Ναι, ειχα κανει 5 τεστ και ειχαν βγει αρνητικα. Τωρα παω να παραγγειλω κι αλλα και αυτη τη φορα θα δοκιμασω και τα ψηφιακα. Τί γνωμη εχετε για αυτα; Εγω μονο ταινιες εκανα μεχρι τωρα, αλλα τους τελευταιους μηνες με δυσκολευουν, δεν πετυχαινω να βρω την ωορρηξια και δεν πιστευω οτι δεν γινεται καθολου γιατι τους προηγουμενους μηνες ερχοταν κανονικα η περιοδος και οι ορμονολογικες εξετασεις που εκανα τον Νοεμβριο ειχαν βγει καλες.

Εμενα να σου πώ την αληθεια οι ταινιες με μπέρδευαν παρα πολύ. Παρολο που έλεγαν πως πρεπει να είναι το ιδιο εντονη ή παραπάνω έντονη η γραμμη αποτελεσματος. Με τα ψηφιακά σου δειχνει με χαμογελο αν εισαι ετοιμη για οωρρηξια. Θεωρώ πως είναι πιο ευκολο να την εντοπισεις. Βέβαια το αρνητικό με τα ψηφιακά ειναι πως δεν υπαρχουν ανταλλακτικά. Η συσκευασία εχει καμιά δεκαριά νομίζω μεσα. Της clearblue ειχα παρει εγω.


91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, marmelady είπε:

Παμε για τον επομενο ναι!Αρκει να ερθει η ρημαδα γιατι μεχρι στιγμης ειναι αφαντη!

Ναι, ειχα κανει 5 τεστ και ειχαν βγει αρνητικα. Τωρα παω να παραγγειλω κι αλλα και αυτη τη φορα θα δοκιμασω και τα ψηφιακα. Τί γνωμη εχετε για αυτα; Εγω μονο ταινιες εκανα μεχρι τωρα, αλλα τους τελευταιους μηνες με δυσκολευουν, δεν πετυχαινω να βρω την ωορρηξια και δεν πιστευω οτι δεν γινεται καθολου γιατι τους προηγουμενους μηνες ερχοταν κανονικα η περιοδος και οι ορμονολογικες εξετασεις που εκανα τον Νοεμβριο ειχαν βγει καλες.

Καλημερα. Τα ψηφιακα δεν τα εχω χρησιμοποιησει, εχω ακουσει ομως περιπτωσεις που τους εβγαινε καθε μερα θετικο. Θεωρω τις ταινιες πιο αξιοπιστες γτ αρχιζουν να σε προδιαθετουν με τις αχνες γραμμες οτι πλησιαζει.. οπως σου ειπα κ χθες η εκανες πολυ νωρις ωορηξια, 7η-8η μερα του κυκλου, η εκανες μετα τη 16η-17η μερα του κυκλου. Η ωορηξια δεν γινεται τις ιδιες μερες καθε φορα, ουτε σημαινει οτι υπαρχει καποιο προβλημα. Αναφορικα με τη περιοδο, σε εναν ανωορεκτικο κυκλο, μια χαρα θα ερθει η περιοδος αφου ουσιαστικα γινεται αποδομηση του ενδομητριου, αρα μια χαρα αιμα περιοδου θα εχεις κ ας μην εριξες αυγο καποιο μηνα. Οσον αφορα τις εξετασεις του Νοεμβριου, αφορουσαν τον κυκλο του Νοεμβριου, παει αυτος ο κυκλος, εκλεισε. Ενδεικτικες ειναι κ οι τιμες των εξετασεων, δεν σου δειχνουν αν εκανες ωορηξια, σου δειχνουν απλα τη δυναμικη του κυκλου.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Klelia81 είπε:

Εμενα να σου πώ την αληθεια οι ταινιες με μπέρδευαν παρα πολύ. Παρολο που έλεγαν πως πρεπει να είναι το ιδιο εντονη ή παραπάνω έντονη η γραμμη αποτελεσματος. Με τα ψηφιακά σου δειχνει με χαμογελο αν εισαι ετοιμη για οωρρηξια. Θεωρώ πως είναι πιο ευκολο να την εντοπισεις. Βέβαια το αρνητικό με τα ψηφιακά ειναι πως δεν υπαρχουν ανταλλακτικά. Η συσκευασία εχει καμιά δεκαριά νομίζω μεσα. Της clearblue ειχα παρει εγω.

Σε ευχαριστω!Αυτα σκεφτομαι να παρω. 

Just now, tina79 είπε:

Καλημερα. Τα ψηφιακα δεν τα εχω χρησιμοποιησει, εχω ακουσει ομως περιπτωσεις που τους εβγαινε καθε μερα θετικο. Θεωρω τις ταινιες πιο αξιοπιστες γτ αρχιζουν να σε προδιαθετουν με τις αχνες γραμμες οτι πλησιαζει.. οπως σου ειπα κ χθες η εκανες πολυ νωρις ωορηξια, 7η-8η μερα του κυκλου, η εκανες μετα τη 16η-17η μερα του κυκλου. Η ωορηξια δεν γινεται τις ιδιες μερες καθε φορα, ουτε σημαινει οτι υπαρχει καποιο προβλημα. Αναφορικα με τη περιοδο, σε εναν ανωορεκτικο κυκλο, μια χαρα θα ερθει η περιοδος αφου ουσιαστικα γινεται αποδομηση του ενδομητριου, αρα μια χαρα αιμα περιοδου θα εχεις κ ας μην εριξες αυγο καποιο μηνα. Οσον αφορα τις εξετασεις του Νοεμβριου, αφορουσαν τον κυκλο του Νοεμβριου, παει αυτος ο κυκλος, εκλεισε. Ενδεικτικες ειναι κ οι τιμες των εξετασεων, δεν σου δειχνουν αν εκανες ωορηξια, σου δειχνουν απλα τη δυναμικη του κυκλου.

Το ξερω οτι οι τιμες αφορουν τον συγκεκριμενο κυκλο, αλλα πανω κατω δειχνουν που βρισκομαστε. Πχ μια fsh 6, δεν πιστευω οτι στον επομενο κυκλο μπορει να ειναι 30. Τις ειχα κανει γιατι ειχα καφε υγρα καποιες μερες πριν την περιοδο, για αυτο παιρνω και το ουτρο απο την μεση του κυκλου και μετα. Ερχεται αιμα και στους κυκλους χωρις ωορρηξια αλλα συνηθως υπαρχει καποια ανωμαλια στον κυκλο, πχ ερχεται με καθυστερηση η περιοδος ή το αιμα ειναι λιγοτερο. Εμενα ηταν οκ στην ωρα της και ας μην εβρισκα ωορρηξια. Για τον επομενο μηνα θα παρω και ψηφιακα ωορρηξιας και ταινιες και αν παλι δεν εντοπισω ωορρηξια, μου φαινεται αντι για παιδι, θα παω για αποσυρση!!!χαχχα!!

Just now, marmelady είπε:

Σε ευχαριστω!Αυτα σκεφτομαι να παρω. 

Το ξερω οτι οι τιμες αφορουν τον συγκεκριμενο κυκλο, αλλα πανω κατω δειχνουν που βρισκομαστε. Πχ μια fsh 6, δεν πιστευω οτι στον επομενο κυκλο μπορει να ειναι 30. Τις ειχα κανει γιατι ειχα καφε υγρα καποιες μερες πριν την περιοδο, για αυτο παιρνω και το ουτρο απο την μεση του κυκλου και μετα. Ερχεται αιμα και στους κυκλους χωρις ωορρηξια αλλα συνηθως υπαρχει καποια ανωμαλια στον κυκλο, πχ ερχεται με καθυστερηση η περιοδος ή το αιμα ειναι λιγοτερο. Εμενα ηταν οκ στην ωρα της και ας μην εβρισκα ωορρηξια. Για τον επομενο μηνα θα παρω και ψηφιακα ωορρηξιας και ταινιες και αν παλι δεν εντοπισω ωορρηξια, μου φαινεται αντι για παιδι, θα παω για αποσυρση!!!χαχχα!!

Αν μη τί αλλο παντως, το συμπαν συνομωτισε να βαψω τα μαλλια μου που ειμαι σαν κατσικα!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, marmelady είπε:

Σε ευχαριστω!Αυτα σκεφτομαι να παρω. 

Το ξερω οτι οι τιμες αφορουν τον συγκεκριμενο κυκλο, αλλα πανω κατω δειχνουν που βρισκομαστε. Πχ μια fsh 6, δεν πιστευω οτι στον επομενο κυκλο μπορει να ειναι 30. Τις ειχα κανει γιατι ειχα καφε υγρα καποιες μερες πριν την περιοδο, για αυτο παιρνω και το ουτρο απο την μεση του κυκλου και μετα. Ερχεται αιμα και στους κυκλους χωρις ωορρηξια αλλα συνηθως υπαρχει καποια ανωμαλια στον κυκλο, πχ ερχεται με καθυστερηση η περιοδος ή το αιμα ειναι λιγοτερο. Εμενα ηταν οκ στην ωρα της και ας μην εβρισκα ωορρηξια. Για τον επομενο μηνα θα παρω και ψηφιακα ωορρηξιας και ταινιες και αν παλι δεν εντοπισω ωορρηξια, μου φαινεται αντι για παιδι, θα παω για αποσυρση!!!χαχχα!!

Αν μη τί αλλο παντως, το συμπαν συνομωτισε να βαψω τα μαλλια μου που ειμαι σαν κατσικα!!!

Με fsh 6 είσαι σούπερ!!! Δεν ήρθε αυτόν τον μήνα, θα έρθει τον επόμενο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Flolipop είπε:

Με fsh 6 είσαι σούπερ!!! Δεν ήρθε αυτόν τον μήνα, θα έρθει τον επόμενο.

Η αμη βεβαια 1,30 απο το 2017 τελευταια μετρηση.Τωρα μπορει να ειναι χαμηλοτερη. Ξερετε μηπως αν λογω μικρου αποθεματος μπορει να μη γινεται ωορρηξια καθε μηνα; Ή θα ειχαν επηρεαστει και οι αλλες ορμονες αν υπηρχε προεμμηνοπαυση;

Link to comment
Share on other sites

Just now, marmelady είπε:

Η αμη βεβαια 1,30 απο το 2017 τελευταια μετρηση.Τωρα μπορει να ειναι χαμηλοτερη. Ξερετε μηπως αν λογω μικρου αποθεματος μπορει να μη γινεται ωορρηξια καθε μηνα; Ή θα ειχαν επηρεαστει και οι αλλες ορμονες αν υπηρχε προεμμηνοπαυση;

Ποσών ετών είσαι; Μα πως να είσαι σε προεμμηνοπαυση με fsh 6? Οι άλλες τιμές σου πως ήταν ? Μικρό απόθεμα δεν νομίζω να έχεις. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...