Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 9 λεπτά , Sabrina_ είπε:

      @Angot το είχα και εγώ αυτό το σύμπτωμα στο τέλος της 28ης και ανησυχούσα για τον τράχηλο.τελικά στον προγραμματισμένο υπέρηχο που έκανα μετά απο 3 μερες η γιατρός τον είδε πολύ καλό και μου είπε οτι είναι φυσιολογικό να το νιώθω καθώς τα παιδιά εχουν πάρει βάρος. Τωρα είμαι καμια βδομάδα μετά και μου έχει περάσει αυτή η ενόχληση. Το έχω ξανανιώσει και σε προηγούμενη βδομαδα πάντως αυτό και ετρεχα για υπέρηχο τοτε και όλα τα έβρισκαν καλα.

      οχι δεν τρέχω , δεν είναι ότι ε χω πόνους κλπ! εχω βάρος απλώς ίσως η ξάπλα το κάνει χειρότερο ! επισης με πιάνει κυριως βραδάκι… για να μην πω αν θέλω και λίγο τσίσα και αργήσω, εκεί είναι ασήκωτη !

Μανούλες Αυγούστου 2021


Maria92

Recommended Posts

Κορίτσια τα νέα μου δεν ξέρω άμα είναι καλά.. η χοριακη μου είναι 101.. μόνο!  Ο μικροβιολόγος είπε υπάρχει εγκυμοσύνη αλλά είναι ακόμα στη αρχή.. περιμένω να με πάρει ο γιατρός μου γιατί δεν το σήκωσε.. μου φαίνεται πολύ χαμηλή τιμή .. λογικά θα επαναλάβω σε 2 μέρες..


LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Agapakiii είπε:

Κορίτσια τα νέα μου δεν ξέρω άμα είναι καλά.. η χοριακη μου είναι 101.. μόνο!  Ο μικροβιολόγος είπε υπάρχει εγκυμοσύνη αλλά είναι ακόμα στη αρχή.. περιμένω να με πάρει ο γιατρός μου γιατί δεν το σήκωσε.. μου φαίνεται πολύ χαμηλή τιμή .. λογικά θα επαναλάβω σε 2 μέρες..

Ποοα μερα του κυκλου εισαι αγαπακι μου?? Εμενα φαινεται πολυ καλο το νουμερο σου για αρχη.. Τι αγχωνεσαι? Σημασια εχει αν θα διπλασιαστει σε 3 μερουλες.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofiamar93 είπε:

Ποοα μερα του κυκλου εισαι αγαπακι μου?? Εμενα φαινεται πολυ καλο το νουμερο σου για αρχη.. Τι αγχωνεσαι? Σημασια εχει αν θα διπλασιαστει σε 3 μερουλες.. 

Στην 37η μέρα.. τελευταία περίοδο είχα 15-21 Νοεμβρίου ! Δεν ξέρω απογοητεύτηκα μου φαίνεται αρκετά χαμηλή.. ίσως επειδή στην πρώτη μου εγκυμοσύνη είχα 1500 στις ίδιες μέρες πάνω κάτω!


LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Agapakiii είπε:

Στην 37η μέρα.. τελευταία περίοδο είχα 15-21 Νοεμβρίου ! Δεν ξέρω απογοητεύτηκα μου φαίνεται αρκετά χαμηλή.. ίσως επειδή στην πρώτη μου εγκυμοσύνη είχα 1500 στις ίδιες μέρες πάνω κάτω!

Μπορει να ειχες καθυστερημένη σύλληψη... Μην αγχωνεσαι να την επαναλαβεις την Πέμπτη και θα δεις θα πανε ολα καλα

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, linaa είπε:

δεν ξερει καν αν ειναι εγκυος κ μενει εξωτερικο δεν μπορει να μιλησει σε γιατρο ετσι απλα ουτε χοριακη να κανει ισως ερχετε περιοδος.. 

μηπως σου ερχετε περιοδος τελικα? απλα κανε υπομονη κ αν δεν εχει ερθει μεχρι αυριο κανονικα αιμα ξανακανεις τεστ

μηπως κουραστηκες ? ο πονος ειναι συσπαση της μητρας ποσο ηταν η χοριακη σου?

Και η κουμπάρα μου εξωτερικό μένει το ξέρω ότι λειτουργουν αλλιώς τα πράγματα  δεν είναι όπως εδώ που έχουμε την άμεση επαφή με το γιατρό μας τηλεφωνικά αλλά άμα συμβεί κάτι υπάρχουν νοσοκομεία και κέντρα υγείας. Ευχομαι όλα καλά στη κοπελα

13 ώρες πρίν, elena93 είπε:

Εχω κανει τεστ και βγαινει αχνο..ειμαι στην 4 μερα καθηστερησης..αλλα ειμαι εξωτερικο ψαχνω να κανω την χοριακη αλλα δεν βρισκω..εγω πολυ λιγο ειδα στο σκουπισμα..εχω ξαναπαει τουαλετα αλλα δεν ειχα τιποτα 

Επειδή είναι πολύ αρχή ακόμα και μπορεί να είδες λίγο αίμα που βλέπουν κάποιες κοπέλες στην αρχή το σίγουρο είναι ότι χρειάζεται ξεκούραση. Από κει και πέρα επειδή δεν ξέρω σε ποια χώρα είσαι ψάξε κάποιο κέντρο υγείας η ανάλογα το σύστημα υγείας της χώρας που βρίσκεσαι κάποια δομή που να απευθύνεται ο πολίτης σε περίπτωση που χρειαστεί κάτι άμεσα. Πάρε κάποιο τηλέφωνο εξήγησε τι συμβαίνει μπορεί να βγάλεις άκρη. Διαφορετικά αυτό που σου προτείνει και η Λίνα μήπως τηλεφωνικά οδηγίες από κάποιον γιατρό από Ελλάδα.

9 ώρες πρίν, Agapakiii είπε:

Κορίτσια τα νέα μου δεν ξέρω άμα είναι καλά.. η χοριακη μου είναι 101.. μόνο!  Ο μικροβιολόγος είπε υπάρχει εγκυμοσύνη αλλά είναι ακόμα στη αρχή.. περιμένω να με πάρει ο γιατρός μου γιατί δεν το σήκωσε.. μου φαίνεται πολύ χαμηλή τιμή .. λογικά θα επαναλάβω σε 2 μέρες..

Μια χαρά είναι η χοριακη σου μην σε αγχωνει η τιμή της θα επαναλάβεις σε 2 μέρες και θα δεις αν ανεβαίνει. Μπορεί όντως να έγινε καθυστερημένη σύλληψη και να ναι ακόμα στην αρχή η εγκυμοσύνη. Εύχομαι να δεις μια τεράστια αύξηση 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

12 ώρες πρίν, Agapakiii είπε:

Στην 37η μέρα.. τελευταία περίοδο είχα 15-21 Νοεμβρίου ! Δεν ξέρω απογοητεύτηκα μου φαίνεται αρκετά χαμηλή.. ίσως επειδή στην πρώτη μου εγκυμοσύνη είχα 1500 στις ίδιες μέρες πάνω κάτω!

Agapaki καλημέρα..και εγώ έκανα κάτι άκυρες προσθαφαιρέσεις κ υπολογισμούς σε αυτή την εγκυμοσύνη κόντεψα να πεθάνω με το 133.αλλα είναι μια άλλη εγκυμοσύνη..μην κάνεις συγκρίσεις..εγώ την πάτησα άσχημα κ τσάμπα έσκασα από το κακό μου.μια χαρά ανέβηκε χθες.

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια !! Μίλησα με τον γιατρό και μου είπε να επαναλάβω Δευτέρα ! Κορίτσια θα σκάσω μέχρι τότε τι θα κάνω;; Επίσης μου έδωσε προγεστερονη πρωί μεσημέρι βράδυ.. κ ειπαμε θα μιλήσουμε !!


LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Agapaki καλημέρα..και εγώ έκανα κάτι άκυρες προσθαφαιρέσεις κ υπολογισμούς σε αυτή την εγκυμοσύνη κόντεψα να πεθάνω με το 133.αλλα είναι μια άλλη εγκυμοσύνη..μην κάνεις συγκρίσεις..εγώ την πάτησα άσχημα κ τσάμπα έσκασα από το κακό μου.μια χαρά ανέβηκε χθες.

 

Εγω κοριτσια ειμαι λιγο αγχωμενη για αυριο.. Εχω υπερηχο.. Θα φανει αραγε τιποτα? Εστω σακος? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα κορίτσια! Μετά από τις μανούλες Νοεμβρίου 2020 από όπου και δυστυχώς αποχώρησα το Σεπτέμβριο, ανήκω και εγώ στις μανούλες Αυγούστου και ελπίζω να παραμείνω! Έχω πει την ιστορία μου η οποία είναι ιδιαίτερα θλιβερή.. 

@Emilly χαίρομαι πολύ για σένα κορίτσι μου, συγχαρητήρια να σου πάνε όλα τέλεια σε αυτή την εγκυμοσύνη και να αφήσεις πίσω σου όσο γίνεται τα δυσάρεστα!! Θυμάμαι και τα δικά σου γιατί έχουμε δυστυχώς συναντηθεί σε ένα σχετικό θέμα του φορουμ πριν λίγο καιρό όταν μόλις είχα κάνει τη διακοπή. 

Εγω λοιπόν κορίτσια περίμενα την Κυριακή να αδιαθετησω και χθες η χοριακη μου ήταν 100! Ο γιατρός μου είπε να μην κάνω άλλη και να πάω για υπέρηχο σε δύο εβδομάδες, οπότε λογικά θα ακούσουμε και καρδούλα κατευθείαν.. Ότι καλύτερο εύχομαι σε όλες, όμορφες και τελειομηνες εγκυμοσύνες!! 

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Φραουλίνο είπε:

Καλημέρα και από μένα κορίτσια! Μετά από τις μανούλες Νοεμβρίου 2020 από όπου και δυστυχώς αποχώρησα το Σεπτέμβριο, ανήκω και εγώ στις μανούλες Αυγούστου και ελπίζω να παραμείνω! Έχω πει την ιστορία μου η οποία είναι ιδιαίτερα θλιβερή.. 

@Emilly χαίρομαι πολύ για σένα κορίτσι μου, συγχαρητήρια να σου πάνε όλα τέλεια σε αυτή την εγκυμοσύνη και να αφήσεις πίσω σου όσο γίνεται τα δυσάρεστα!! Θυμάμαι και τα δικά σου γιατί έχουμε δυστυχώς συναντηθεί σε ένα σχετικό θέμα του φορουμ πριν λίγο καιρό όταν μόλις είχα κάνει τη διακοπή. 

Εγω λοιπόν κορίτσια περίμενα την Κυριακή να αδιαθετησω και χθες η χοριακη μου ήταν 100! Ο γιατρός μου είπε να μην κάνω άλλη και να πάω για υπέρηχο σε δύο εβδομάδες, οπότε λογικά θα ακούσουμε και καρδούλα κατευθείαν.. Ότι καλύτερο εύχομαι σε όλες, όμορφες και τελειομηνες εγκυμοσύνες!! 

Φραουλίνο συγχαρητηριααα.δεν το πιστεύω...λες κ ο Θεός άνοιξε την βρύση κ βρέχει μωρά χαχαχαχαχαχα.πολυ μου δίνει κουράγιο που είμαστε μαζί..με το καλό σου εύχομαι.αχ είμαστε ακριβώς μαζί.κ εγώ Κυριακή περίμενα περίοδο...μακάρι ο Θεός κ σε μας κ σε όλα τα κορίτσια να δώσει εύκολες εγκυμοσύνες κ γερά μωράκια..δεν το πιστεύω..

Just now, Sofiamar93 είπε:

Εγω κοριτσια ειμαι λιγο αγχωμενη για αυριο.. Εχω υπερηχο.. Θα φανει αραγε τιποτα? Εστω σακος? 

Σοφάκι κ εμένα ο μπάρμπας μου είπε την άλλη εβδομάδα να πάω..εγώ πάντα δύο εβδομάδες καθυστέρησης φαινόταν ο σάκος...μην αγχώνεσαι καθόλου...έχω πάει με 5000 χοριακη κ απλά αχνοφαινοτσν κάτι...η χοριακη σου έκανε εκκρηξη κ θα είναι μια βιώσιμη εγκυμοσύνη...την φουσκωτά θα την δεις σίγουρα ηηη θα αχνοφαινεται.ακου την παλιά .

Just now, elena93 είπε:

Κοριτσια ειμαι πολυ στεναχωρημενη..χθες εκανα τεστ και βγηκε ο σταυρος κανονικα δηλαδη θετικο.. σημερα εχω αιμα κανονικοτατο..δεν ξερω τι εχει παει στραβα

Και είπες ότι δεν έχεις πρόσβαση σε μικροβιολογικό;;;;έπρεπε να είχες ελενξει χοριακη κ προγεστερόνη...γιατρό μπορείς να πάρεις τηλέφωνο;;;κ η αδερφή μου Γερμανία είναι κ όντως ούτε χοριακες ούτε τίποτα.τεστ κ υπέρηχο..αναζήτησε κλινική κορίτσι μου..να δεις αν πρόκειται για εγκυμοσύνη κ απλά χρειάζεται ξάπλα κ προγεστερόνη γενικά να ελεγχθείς..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Φραουλίνο συγχαρητηριααα.δεν το πιστεύω...λες κ ο Θεός άνοιξε την βρύση κ βρέχει μωρά χαχαχαχαχαχα.πολυ μου δίνει κουράγιο που είμαστε μαζί..με το καλό σου εύχομαι.αχ είμαστε ακριβώς μαζί.κ εγώ Κυριακή περίμενα περίοδο...μακάρι ο Θεός κ σε μας κ σε όλα τα κορίτσια να δώσει εύκολες εγκυμοσύνες κ γερά μωράκια..δεν το πιστεύω..

Σοφάκι κ εμένα ο μπάρμπας μου είπε την άλλη εβδομάδα να πάω..εγώ πάντα δύο εβδομάδες καθυστέρησης φαινόταν ο σάκος...μην αγχώνεσαι καθόλου...έχω πάει με 5000 χοριακη κ απλά αχνοφαινοτσν κάτι...η χοριακη σου έκανε εκκρηξη κ θα είναι μια βιώσιμη εγκυμοσύνη...την φουσκωτά θα την δεις σίγουρα ηηη θα αχνοφαινεται.ακου την παλιά .

Και είπες ότι δεν έχεις πρόσβαση σε μικροβιολογικό;;;;έπρεπε να είχες ελενξει χοριακη κ προγεστερόνη...γιατρό μπορείς να πάρεις τηλέφωνο;;;κ η αδερφή μου Γερμανία είναι κ όντως ούτε χοριακες ούτε τίποτα.τεστ κ υπέρηχο..αναζήτησε κλινική κορίτσι μου..να δεις αν πρόκειται για εγκυμοσύνη κ απλά χρειάζεται ξάπλα κ προγεστερόνη γενικά να ελεγχθείς..

Τι όμορφα εμιλλυ μου ναι! Μαζί λοιπόν ως το τέλος με happy end αυτή τη φορά και υγιέστατα μωράκια στην αγκαλιά μας!! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίνο είπε:

Τι όμορφα εμιλλυ μου ναι! Μαζί λοιπόν ως το τέλος με happy end αυτή τη φορά και υγιέστατα μωράκια στην αγκαλιά μας!! 

Ναι κορίτσι μου.γερα μωρά αυτή την φορά..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, elena93 είπε:

Κοριτσια ειμαι πολυ στεναχωρημενη..χθες εκανα τεστ και βγηκε ο σταυρος κανονικα δηλαδη θετικο.. σημερα εχω αιμα κανονικοτατο..δεν ξερω τι εχει παει στραβα

Έλενα αρκετές φορές συμβαίνει να υπάρχει ακόμα και αίμα στην αρχή της εγκυμοσύνης και δεν έρχεται απαραίτητα η καταστροφή! Από τη στιγμή που το τεστ είναι θετικό είσαι έγκυος και έτσι αντιμετώπισε το.. Ξεκουράσου και μίλα με έναν γιατρό έστω και από Ελλάδα αν εκεί δεν υπάρχει κάποιος. Πότε περίμενες κανονικά περίοδο;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Φραουλίνο συγχαρητηριααα.δεν το πιστεύω...λες κ ο Θεός άνοιξε την βρύση κ βρέχει μωρά χαχαχαχαχαχα.πολυ μου δίνει κουράγιο που είμαστε μαζί..με το καλό σου εύχομαι.αχ είμαστε ακριβώς μαζί.κ εγώ Κυριακή περίμενα περίοδο...μακάρι ο Θεός κ σε μας κ σε όλα τα κορίτσια να δώσει εύκολες εγκυμοσύνες κ γερά μωράκια..δεν το πιστεύω..

Σοφάκι κ εμένα ο μπάρμπας μου είπε την άλλη εβδομάδα να πάω..εγώ πάντα δύο εβδομάδες καθυστέρησης φαινόταν ο σάκος...μην αγχώνεσαι καθόλου...έχω πάει με 5000 χοριακη κ απλά αχνοφαινοτσν κάτι...η χοριακη σου έκανε εκκρηξη κ θα είναι μια βιώσιμη εγκυμοσύνη...την φουσκωτά θα την δεις σίγουρα ηηη θα αχνοφαινεται.ακου την παλιά .

Και είπες ότι δεν έχεις πρόσβαση σε μικροβιολογικό;;;;έπρεπε να είχες ελενξει χοριακη κ προγεστερόνη...γιατρό μπορείς να πάρεις τηλέφωνο;;;κ η αδερφή μου Γερμανία είναι κ όντως ούτε χοριακες ούτε τίποτα.τεστ κ υπέρηχο..αναζήτησε κλινική κορίτσι μου..να δεις αν πρόκειται για εγκυμοσύνη κ απλά χρειάζεται ξάπλα κ προγεστερόνη γενικά να ελεγχθείς..

Μιλησα με μια κλινικη απο χθες αυτοι μου ειπαν απο την 6η εβδομαδα δεχομαστε για ελεγχο δεν ξερω τι εχει γινει πραγματικα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...