Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανούλες Αυγούστου 2021


Maria92

Recommended Posts

Just now, Evouska είπε:

@Emilly @Sofiamar93 μόλις είδα τα υπέροχα νέα σας και έχω τρελαθείιίιιιιιι! Συγχαρητήρια κοριτσάκια μουυυυυυυ! Εύχομαι ολόψυχα μια τελειομηνη και χαρούμενη εγκυμοσύνη! Τώρα αρχίζουν τα καλά!!! 

Εμιλλυ  μην σκέφτεσαι την τιμη της Χοριακής καθόλου, απ την στιγμή που ήταν και πριν την καθυστέρηση είναι παρα πολύ καλή η τιμή !! Με το καλό να κάνετε και υπέρηχο να ηρεμήσετε!! 

Σας στέλνω οοοολη μου την θετική ενερθεια και 2 τεράστιες αγκαλιές!! ❤❤❤❤❤❤❤❤ μου φτιάξατε τη μέρα να ξέρετε!!!

Ευχαριστώ ευουσκα μου να σαι καλά κ εσύ με το καλό..

16 ώρες πρίν, xenia^^ είπε:

Κορίτσια μου πως πάνε τα συμπτώματα σας ;;; Εγώ για την ώρα έχω πόνο στην κοιλιά σαν περιόδου.. το στήθος μου οι θηλές μου πιο σκούρες.. γενικά δεν μπορώ να φάω πολύ μου κόβεται η όρεξη εύκολα.. α και η μέση μου κάπως πονάει.. σήμερα έκανα και καθαριότητα στο σπιτι και με έπιασε η κοιλιτσα.. Πφφ θέλει πολύ προσοχή !!! Αυτό με τις δουλειές του σπιτιού είναι θέμα.... 

κοριτσια με τα άχνα θετικά τεστ μην φοβάστε τίποτα !!!! Ο γιατρός μου μου είπε όταν του είπα να κάνω χοριακη ότι κανονικά δεν χρειάζεται ένα τεστ θετικό είναι θετικό.. Τις χοριακες τις κάνω λόγω της βιοχημικής που είχα.. και σε μένα αν δείτε στη φωτό είναι εντελώς αχνό.. το έκανα βέβαια πριν μια βδομάδα πριν την καθυστέρηση όμως εντόπισε ορμόνη κι εμφανίστηκε η γραμμούλα..να σκέφτεστε θετικά και όμορφα !!!! 

Και εγώ μια εβδομάδα πριν την καθυστέρηση το έκανα κ ήταν πολυυυυ αχνό ...κ λέω τι τιμή έπιασε αυτό;;;;πολύ ευαίσθητα τελικα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Sofiamar93 είπε:

Κοριτσια οταν λετε 6 εβδομαδων μετρατε απο την περίοδο? Η απο την ημερα σύλληψης? 

Σου ευχομαι να πανε ολα τελεια.. Και εγω εχω την τεταρτη ραντεβου

Εγώ μετράω από την ημέρα της τελευταίας περιόδου. Αν και με μπερδεύει το μέτρημα γιατί λένε ότι από πχ 5w έως 5w+6d διανύεις την 6η εβδομάδα και ούτω καθεξής .. εγώ θεωρητικά τώρα έχω κλείσει τις 6 και θα διανύσω την 7η? Και τι λες ότι είσαι τελικά? Είναι μπέρδεμα. :huh:Οπότε εγώ μετράω από την τελευταία μέρα περιόδου και σταματάω εκεί

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου καλημερα τι κανετε; Εγω πηγα τουαλετα σημερα και στο σκουπισμα ειδα υγρα που εχω οπως σας εχω πει αλλα υγρα με λιγο χρωμα σαν καφε,αλλα μονο στο πρωτο σκουπισμα..τι ειναι αυτο παλι

Link to comment
Share on other sites

Just now, elena93 είπε:

Κοριτσια μου καλημερα τι κανετε; Εγω πηγα τουαλετα σημερα και στο σκουπισμα ειδα υγρα που εχω οπως σας εχω πει αλλα υγρα με λιγο χρωμα σαν καφε,αλλα μονο στο πρωτο σκουπισμα..τι ειναι αυτο παλι

Πόσο εβδομάδων είσαι κορίτσι μου;;;ελενξες προγεστερόνη;;;μπορεί να σου λείπει κ να είδες το καφετί..το κόκκινο δεν θέλουμε..το καφέ είναι παλιό.παρε τον γιατρό σου τηλεφωνο να σου δώσει οδηγίες.τιποτα δεν είναι.

Link to comment
Share on other sites

Just now, elena93 είπε:

Κοριτσια μου καλημερα τι κανετε; Εγω πηγα τουαλετα σημερα και στο σκουπισμα ειδα υγρα που εχω οπως σας εχω πει αλλα υγρα με λιγο χρωμα σαν καφε,αλλα μονο στο πρωτο σκουπισμα..τι ειναι αυτο παλι

Πολλές κοπέλες τυχαίνει να δουν λίγο καφέ η ακόμα και πιο ζωηρό κόκκινο αίμα. Σε κάθε περίπτωση μιλά με το γιατρό σου ίσως χρειαστεί να μείνεις ξάπλα και να πάρεις προγεστερόνη 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Emilly είπε:

Ευχαριστώ ευουσκα μου να σαι καλά κ εσύ με το καλό..

Και εγώ μια εβδομάδα πριν την καθυστέρηση το έκανα κ ήταν πολυυυυ αχνό ...κ λέω τι τιμή έπιασε αυτό;;;;πολύ ευαίσθητα τελικα

Και η πλάκα είναι ότι έχω χαλάσει ένα καρο λεφτά στα φαρμακεία για τεστ όταν ημουν καταφαντασιαν έγκυος.. και μόνο το προηγούμενο μήνα πήρα τα hometest από Ίντερνετ και τα φοβόμουν αλλά να που μια χαρά κάνουν τη δουλειά τους!!!!!

Just now, elena93 είπε:

Κοριτσια μου καλημερα τι κανετε; Εγω πηγα τουαλετα σημερα και στο σκουπισμα ειδα υγρα που εχω οπως σας εχω πει αλλα υγρα με λιγο χρωμα σαν καφε,αλλα μονο στο πρωτο σκουπισμα..τι ειναι αυτο παλι

Υγρά έχω και εγώ αρκετά.. και σήμερα ίσως πιο πολλά.. και ενώ ξύπνησα με ήρεμο στομάχι τώρα μπορώ να πω εδώ και αρκετή ώρα έχω ανακατωσούρα και ζαλάδα και φυσικά νύστα.. αλλά την νύστα την έχω πάντα την Δευτέρα :P

Να μην ανησυχείς !!! Όμως καλή είναι η επικοινωνία με γιατρό !!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Evouska είπε:

@Emilly @Sofiamar93 μόλις είδα τα υπέροχα νέα σας και έχω τρελαθείιίιιιιιι! Συγχαρητήρια κοριτσάκια μουυυυυυυ! Εύχομαι ολόψυχα μια τελειομηνη και χαρούμενη εγκυμοσύνη! Τώρα αρχίζουν τα καλά!!! 

Εμιλλυ  μην σκέφτεσαι την τιμη της Χοριακής καθόλου, απ την στιγμή που ήταν και πριν την καθυστέρηση είναι παρα πολύ καλή η τιμή !! Με το καλό να κάνετε και υπέρηχο να ηρεμήσετε!! 

Σας στέλνω οοοολη μου την θετική ενερθεια και 2 τεράστιες αγκαλιές!! ❤❤❤❤❤❤❤❤ μου φτιάξατε τη μέρα να ξέρετε!!!

Ευχαριστούμε πολυυυυυυυ κοριτσι μου.. Εγω ακομη δνε το εχω χωνεψει.. Περιμενω πως και πως τον υπέρηχο να δουμε αν θα δουμε κατι και να δουμε και ποσο εβδομαδων ειμαι γιατι δνε ξερω.. Εγινε πολυ περιεργα η σύλληψη. Εγινε δυο μερες πριν την αναμενομενη μερα περιόδου... Αντι να αδιαθετησω εριξα αυγο εγω.. Χαχαχχα..αναποδη σε ολα.. 

πρίν από 29 λεπτά , Valeria7 είπε:

Εγώ μετράω από την ημέρα της τελευταίας περιόδου. Αν και με μπερδεύει το μέτρημα γιατί λένε ότι από πχ 5w έως 5w+6d διανύεις την 6η εβδομάδα και ούτω καθεξής .. εγώ θεωρητικά τώρα έχω κλείσει τις 6 και θα διανύσω την 7η? Και τι λες ότι είσαι τελικά? Είναι μπέρδεμα. :huh:Οπότε εγώ μετράω από την τελευταία μέρα περιόδου και σταματάω εκεί

Καταλαβα.. Μπερδεμα.. Εγω δεν μπορω να μετρησω ετσι γιατι εγινε πολυ καθυστερημενη συλληψη.. Αν μετρησω απο περιοδο ειμαι 7η εβδομαδα.. Αλλα αφου η σύλληψη εγινε 2 μερες πριν την αναμενόμενη μερα περιοδου τοτε εγω μετραω απο εκεινην και ειμαι ακτιβως 4 εβδομαδων σημερα.. Και ξερω την ημερα συλληψης γιατι ηταν η μοναδικη επαφη.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , elena93 είπε:

Κοριτσια μου καλημερα τι κανετε; Εγω πηγα τουαλετα σημερα και στο σκουπισμα ειδα υγρα που εχω οπως σας εχω πει αλλα υγρα με λιγο χρωμα σαν καφε,αλλα μονο στο πρωτο σκουπισμα..τι ειναι αυτο παλι

Έλενα ακριβώς τα ίδια !! Καφέ υγρά στο σερβιετακι  μόνο στο σκούπισμα τίποτα ! Δεν ξέρω τι γίνεται! Και πόνος στην κοιλιά.. εσυ πονάς ; Κοιτα και στην πρώτα εγκυμοσύνη είχα αλλά μου έδωσε προγεστερονη κ δεν είχα ξανά δει τίποτα ! Τώρα ακόμα δεν μίλησα γιατί περιμένω τα αποτελέσματα της χοριακης κ κάθομαι σε αναμμένα καρβουνα


LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Valeria7 είπε:

Πολλές κοπέλες τυχαίνει να δουν λίγο καφέ η ακόμα και πιο ζωηρό κόκκινο αίμα. Σε κάθε περίπτωση μιλά με το γιατρό σου ίσως χρειαστεί να μείνεις ξάπλα και να πάρεις προγεστερόνη 

δεν ξερει καν αν ειναι εγκυος κ μενει εξωτερικο δεν μπορει να μιλησει σε γιατρο ετσι απλα ουτε χοριακη να κανει ισως ερχετε περιοδος.. 

πρίν από 34 λεπτά , elena93 είπε:

Κοριτσια μου καλημερα τι κανετε; Εγω πηγα τουαλετα σημερα και στο σκουπισμα ειδα υγρα που εχω οπως σας εχω πει αλλα υγρα με λιγο χρωμα σαν καφε,αλλα μονο στο πρωτο σκουπισμα..τι ειναι αυτο παλι

μηπως σου ερχετε περιοδος τελικα? απλα κανε υπομονη κ αν δεν εχει ερθει μεχρι αυριο κανονικα αιμα ξανακανεις τεστ

Just now, Agapakiii είπε:

Έλενα ακριβώς τα ίδια !! Καφέ υγρά στο σερβιετακι  μόνο στο σκούπισμα τίποτα ! Δεν ξέρω τι γίνεται! Και πόνος στην κοιλιά.. εσυ πονάς ; Κοιτα και στην πρώτα εγκυμοσύνη είχα αλλά μου έδωσε προγεστερονη κ δεν είχα ξανά δει τίποτα ! Τώρα ακόμα δεν μίλησα γιατί περιμένω τα αποτελέσματα της χοριακης κ κάθομαι σε αναμμένα καρβουνα

μηπως κουραστηκες ? ο πονος ειναι συσπαση της μητρας ποσο ηταν η χοριακη σου?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agapakiii είπε:

Έλενα ακριβώς τα ίδια !! Καφέ υγρά στο σερβιετακι  μόνο στο σκούπισμα τίποτα ! Δεν ξέρω τι γίνεται! Και πόνος στην κοιλιά.. εσυ πονάς ; Κοιτα και στην πρώτα εγκυμοσύνη είχα αλλά μου έδωσε προγεστερονη κ δεν είχα ξανά δει τίποτα ! Τώρα ακόμα δεν μίλησα γιατί περιμένω τα αποτελέσματα της χοριακης κ κάθομαι σε αναμμένα καρβουνα

Εγω πρωτη φορα σημερα ειδα λιγο καφε..και εγω ψαχνω κοριτσια κλινικη για χοριακη εδω που βρισκομαι αλλα τιποτα ακομα.. εχω λιγο πονους αγαπακι μου αραια οχι συνεχεια

Just now, linaa είπε:

δεν ξερει καν αν ειναι εγκυος κ μενει εξωτερικο δεν μπορει να μιλησει σε γιατρο ετσι απλα ουτε χοριακη να κανει ισως ερχετε περιοδος.. 

μηπως σου ερχετε περιοδος τελικα? απλα κανε υπομονη κ αν δεν εχει ερθει μεχρι αυριο κανονικα αιμα ξανακανεις τεστ

Δεν ξερω λινα..ειχα παρα πολυ λιγο πριν εχω ξαναπαει τουαλετα αλλα δεν εχω ξαναδει

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, elena93 είπε:

Εγω πρωτη φορα σημερα ειδα λιγο καφε..και εγω ψαχνω κοριτσια κλινικη για χοριακη εδω που βρισκομαι αλλα τιποτα ακομα.. εχω λιγο πονους αγαπακι μου αραια οχι συνεχεια

Δεν ξερω λινα..ειχα παρα πολυ λιγο πριν εχω ξαναπαει τουαλετα αλλα δεν εχω ξαναδει

κανε υπομονη γιατι ειναι πολυ μπερδεμα με τα τεστ ... οπως κ να εχει κ το αιμα συνηθισμενο ειναι στην αρχη της εγκυμοσυνης δεν εχετε καποιον γιατρο που μπορειτε να μιλατε απλα κ να σας καθοδηγει?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Valeria7 είπε:

Πολλές κοπέλες τυχαίνει να δουν λίγο καφέ η ακόμα και πιο ζωηρό κόκκινο αίμα. Σε κάθε περίπτωση μιλά με το γιατρό σου ίσως χρειαστεί να μείνεις ξάπλα και να πάρεις προγεστερόνη 

Εχω κανει τεστ και βγαινει αχνο..ειμαι στην 4 μερα καθηστερησης..αλλα ειμαι εξωτερικο ψαχνω να κανω την χοριακη αλλα δεν βρισκω..εγω πολυ λιγο ειδα στο σκουπισμα..εχω ξαναπαει τουαλετα αλλα δεν ειχα τιποτα 

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

δεν ξερει καν αν ειναι εγκυος κ μενει εξωτερικο δεν μπορει να μιλησει σε γιατρο ετσι απλα ουτε χοριακη να κανει ισως ερχετε περιοδος.. 

μηπως σου ερχετε περιοδος τελικα? απλα κανε υπομονη κ αν δεν εχει ερθει μεχρι αυριο κανονικα αιμα ξανακανεις τεστ

μηπως κουραστηκες ? ο πονος ειναι συσπαση της μητρας ποσο ηταν η χοριακη σου?

Ναι κουράστηκα χθες που σήκωνα την μικρή μου η αλήθεια είναι.. κ προχθές που έκανα δουλειές η χαζή.. η χοριακη δεν βγήκε ακόμα περιμένω..

Just now, elena93 είπε:

Εγω πρωτη φορα σημερα ειδα λιγο καφε..και εγω ψαχνω κοριτσια κλινικη για χοριακη εδω που βρισκομαι αλλα τιποτα ακομα.. εχω λιγο πονους αγαπακι μου αραια οχι συνεχεια

Δεν ξερω λινα..ειχα παρα πολυ λιγο πριν εχω ξαναπαει τουαλετα αλλα δεν εχω ξαναδει

Λένε πως τα καφέ υγρά στην αρχή της εγκυμοσύνης δεν είναι ανησυχητικά .. μοθ είχε πει ο γιατρός μου ότι ίσως είναι υπολείμματα περιόδου .. βέβαια ποτε δεν ξες.. πιστεύω είσαι εγκυουλα οποτε να προσεχείς να ξεκουράζεσαι και προσπάθησε να βρεις κάπου να κανεις χοριακη.. η ξανά κάνε ένα τεστ αύριο μεθαύριο!! Όσο περνάνε οι μέρες ανεβαίνει η ορμόνη κ δείχνει καλύτερα το τεστ αν την ανιχνεύσει 


LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agapakiii είπε:

Ναι κουράστηκα χθες που σήκωνα την μικρή μου η αλήθεια είναι.. κ προχθές που έκανα δουλειές η χαζή.. η χοριακη δεν βγήκε ακόμα περιμένω..

Λένε πως τα καφέ υγρά στην αρχή της εγκυμοσύνης δεν είναι ανησυχητικά .. μοθ είχε πει ο γιατρός μου ότι ίσως είναι υπολείμματα περιόδου .. βέβαια ποτε δεν ξες.. πιστεύω είσαι εγκυουλα οποτε να προσεχείς να ξεκουράζεσαι και προσπάθησε να βρεις κάπου να κανεις χοριακη.. η ξανά κάνε ένα τεστ αύριο μεθαύριο!! Όσο περνάνε οι μέρες ανεβαίνει η ορμόνη κ δείχνει καλύτερα το τεστ αν την ανιχνεύσει 

δυσκολο με τη μικρη αλλα προσπαθησε να ξεκουραζεσε γιατι ζοριζετε η μητρα τωρα δεν θελει καθολου βαρος μολις παρεις την χοριακη μιλα με το γιατρο να σου δωσει προγεστερονη να χαλαρωσει η μητρα για να μην πονας. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

δυσκολο με τη μικρη αλλα προσπαθησε να ξεκουραζεσε γιατι ζοριζετε η μητρα τωρα δεν θελει καθολου βαρος μολις παρεις την χοριακη μιλα με το γιατρο να σου δωσει προγεστερονη να χαλαρωσει η μητρα για να μην πονας. 

Αχ άσε ακόμα δεν περπατάει κ όλο θέλει αγκαλιά.. πάλι καλά έχω σήμερα εδώ τη μαμά μου και με βοηθάει και έτσι ξεκουράζομαι.. αλλά πονάω  αρκετά ακόμα κ που ξεκουράζομαι!


LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...