Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

      Είχε κάνει τις εξετάσεις με το που έμαθε για το δικό μου γονιδιο πριν μείνει έγκυος οπότε τις ενέσεις τις ξεκίνησε με την πρωτη χοριακη μετά την καθυστερηση . Απ ότι ειδα εχεις μετάλλαξη σε ένα συγκεκριμένο γονίδιο. Αυτο δείχνει μια προδιάθεση που μπορεί με την εγκυμοσύνη να αυξηθεί ο κίνδυνος για επιπλοκές, δε σημαίνει ότι θα πάθεις κάτι σίγουρα ή αμέσως,  ιδίως αν οι υπόλοιπες εξετάσεις σου είναι οκ. Αν είναι και ετεροζυγη η μετάλλαξη λιγοστεύουν κι άλλο οι πιθανότητες. Οπότε εφόσον η εγκυμοσύνη σου είναι οκ μέχρι τώρα και πάρεις άμεσα αγωγή αν απαιτείται σύμφωνα με το γιατρούς σου, δε θα έχεις θέμα, οι αντιπηκτικες δρουν απευθείας. Εξάλλου όντως οι περισσότερες κοπέλες που θα μείνουν φυσιολογικα έγκυες και κάνουν μετά τις εξετάσεις στην ίδια εβδομάδα με σενα το μαθαίνουν μέχρι να βγει το αποτέλεσμα της γονιδιακής εξέτασης.

Μανούλες Αυγούστου 2021


Maria92

Recommended Posts

1 hour ago, Agapakiii said:

Κορίτσια σας χαιρετώ όλες !! Δεν είμαι σίγουρη ότι θα είμαι στην παρέα σας .. από Τρίτη έχω καθυστέρηση έκανα τεστ και σήμερα το πρωί και βγήκε αχνη γραμμή ! Ο γιατρός είπε Δευτέρα να κάνω χοριακη να δούμε..

Αφού βγήκε η γραμμή εστο και άχνη  είσαι έγκυος πάει και τελείωσε.....συγχαρητήρια!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

4 ώρες πρίν, Emilly είπε:

Η χοριακη μου βγήκε 133 ...περίοδο περιμένω στις 21 αλλά δεν τα βλέπω καλά τα πράματα.εγω πάντα είχα μεγαλύτερες χοριακες...έχει ο Θεός...Δευτέρα τώρα το μαρτύριο.

Έλα σκεφτόμαστε θετικά τώρα...

3 ώρες πρίν, Τονιαα είπε:

Μια χαρά έγκυος είσαι παρε μια βαθιά ανάσα και πες το μια και έξω 

Θα του το κάνω τα Χριστούγεννα δώρο το τεστ, ξέρω ακούγεται συνηθισμένο :-P

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου.. Κατι ξεμπαρκο.. Εσεις εχετε επαφες?? Φοβαμαι λιγο και απο την ημερα που το μαθαμε δεν εχουμε ερθει σε επαφη.. Περιμένουμε τεταρτη που θα παμε στον γιατρο να τον ρωτησουμε.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofiamar93 είπε:

Κοριτσια μου.. Κατι ξεμπαρκο.. Εσεις εχετε επαφες?? Φοβαμαι λιγο και απο την ημερα που το μαθαμε δεν εχουμε ερθει σε επαφη.. Περιμένουμε τεταρτη που θα παμε στον γιατρο να τον ρωτησουμε.. 

Καλησπέρα κορίτσι μου. Καλό είναι το πρώτο τρίμηνο να αποφεύγετε τις επαφές μέχρι να "δεσει " το μωρό. Αυτό θα σας πει και ο γιατρός κατά πάσα πιθανότητα. Εγώ θα σου έλεγα μην το ρισκάρεις. Θα είναι κρίμα. 

  • Μου αρέσει 1

ut9np2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια μου γεια σας! 

Ελπίζω να είμαι κι εγώ μια μανούλα του Αυγούστου. Έκανα τεστ χτες 32η μέρα περιόδου και βγήκε 71...Χαμηλό το ξέρω. Θα πλακωθω στην προγεστερονη και Δευτέρα επανάληψη. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Maria92 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου. Καλό είναι το πρώτο τρίμηνο να αποφεύγετε τις επαφές μέχρι να "δεσει " το μωρό. Αυτό θα σας πει και ο γιατρός κατά πάσα πιθανότητα. Εγώ θα σου έλεγα μην το ρισκάρεις. Θα είναι κρίμα. 

Ναιι.. Δεν το ρισκαρω... Ουτε ο αρραβωνιαστικός μου το θελει γιατι δνε ξερει αν βλαπτει η οχι.. Οποτε ειμαστε καλα προς το παρον... Χαχχαχα

Just now, Irene14 είπε:

Κορίτσια μου γεια σας! 

Ελπίζω να είμαι κι εγώ μια μανούλα του Αυγούστου. Έκανα τεστ χτες 32η μέρα περιόδου και βγήκε 71...Χαμηλό το ξέρω. Θα πλακωθω στην προγεστερονη και Δευτέρα επανάληψη. 

Σου ευχομαι ολα να πανε τελεια... Γιατι παίρνεις προγεστερονη? Δεν ξερω τι ειναι για αυτο ρωταω.. Καιεγω πρωτη χοριακη ειχα 88,,3 και δευτερη δυομερες μετα 369,5 οποτεμην αγχωνεσαι. Αν διπλασιαστεί θα εισαι μια χαρα.. Να σκεφτεσαι θετικα και να μαζευτουμε πολλες μανουλες εδω.. 

Just now, elena93 είπε:

Κοριτσια μου μια απορια..μετα απο 2 μερες καθηστερηση δεν επρεπε το τεστ να βγει κανονικο;δηλαδη οχι τοσο αχνο

Βαλε καμια φωτο να δουμε... Το εκανες με πρωινα ουρα? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, elena93 είπε:

Κοριτσια μου μια απορια..μετα απο 2 μερες καθηστερηση δεν επρεπε το τεστ να βγει κανονικο;δηλαδη οχι τοσο αχνο

Πιστεύω πως παίζει ρόλο το ποτε ακριβώς έγινε η σύλληψη.. εγώ για παράδειγμα στην πρώτη μου εγκυμοσύνη έκανα το τεστ στην 30η μέρα του κύκλου κ βγήκε η γράμμα κανονικη ενώ τώρα είμαι στην 27η περίπου μέρα και βγαίνει αχνό.. επίσης η χοριακη μου τπτε είχε βγει περίπου 1500 οποτε τη Δευτέρα που θα πάνω χοριακη θα μπορέσω να συγκρίνω κάπως που βρισκόμαστε..


LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agapakiii είπε:

Πιστεύω πως παίζει ρόλο το ποτε ακριβώς έγινε η σύλληψη.. εγώ για παράδειγμα στην πρώτη μου εγκυμοσύνη έκανα το τεστ στην 30η μέρα του κύκλου κ βγήκε η γράμμα κανονικη ενώ τώρα είμαι στην 27η περίπου μέρα και βγαίνει αχνό.. επίσης η χοριακη μου τπτε είχε βγει περίπου 1500 οποτε τη Δευτέρα που θα πάνω χοριακη θα μπορέσω να συγκρίνω κάπως που βρισκόμαστε..

Εγω εκανα τεστ ωορριξιας της clearblu τα ψηφιακα και στις 30 νοεμβριου και στις 1 δεκεμβριου βγηκε χαμογελακι που αναβοσβηνε..ξαναεκανα παλι στις 2 του μηνος βγηκε αρνητικο...ειχα επαφες εκεινες τις μερες..ειχα και επισης στις 29 νοεμβριου επαφη..

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσαρες.. χθες το βραδυ αισθανομουν σαν κραμπες σφηξημο στην μητρα  αλλα δεν ειχα πονο ηταν περιεργη αισθηση και ενω ημουν ξαπλωμενη μου πονουσε και η μεση μου.. . το στηθος εχει γινει πετρα ειδικα στην ακρη κοντα στην μασχαλη

Κοριτσια δειτε φωτο το τεστ μου..μπορειτε να ξεχωρισετε την γραμμη; Θα τρελαθω σημερα ειναι λιγο πιο εντονη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, elena93 είπε:

Καλημερα κοριτσαρες.. χθες το βραδυ αισθανομουν σαν κραμπες σφηξημο στην μητρα  αλλα δεν ειχα πονο ηταν περιεργη αισθηση και ενω ημουν ξαπλωμενη μου πονουσε και η μεση μου.. . το στηθος εχει γινει πετρα ειδικα στην ακρη κοντα στην μασχαλη

Καλημερααα ελενα μου.. Και εγω τα ειχα αυτα την  εβδομαδα αυτη.. Μερικες φορες τρομαζα κιολας και ετρεχα συνεχεια τουαλετα.. Τωρα εχει δυο μερουλες που ηρεμησε λιγο.. Αλλα σκεφτομαι οτι μπορει να ηταν και το αγχος γιατι μολις ειδα οτι τα νουμερα οχι απλα διπλασιαστηκαν αλλα τετραπλασιαστηκαν ηρεμησε και το σωμα μου.. Αλλα το στηθος ρε κοριτσια τι πονοοοοος.. Δεν εχω ξανα νιωσει τοσο πονο στο στηθος.. Πλεον χωρις σουτιεν δεν μπορω να μεινω.. Ποναει πολυ και ευτυχως εχω σουτιεν χωρις ενισχυση και χωρις σιδερακι κατω γιατι ποτε δεν τα βολευόμουν και με εχουν βολεψει παρα πολυ αυτα τα σουτιεν τωρα.. Ουτε μπρούμυτα δεν μπορω να κοιμηθω ούτε καν να τρέξω.. Τα κραταω ρε κοριτσια αμα τρεξω.. Χαχαχαψ.. Τοσο πολυ πονος.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofiamar93 είπε:

Καλημερααα ελενα μου.. Και εγω τα ειχα αυτα την  εβδομαδα αυτη.. Μερικες φορες τρομαζα κιολας και ετρεχα συνεχεια τουαλετα.. Τωρα εχει δυο μερουλες που ηρεμησε λιγο.. Αλλα σκεφτομαι οτι μπορει να ηταν και το αγχος γιατι μολις ειδα οτι τα νουμερα οχι απλα διπλασιαστηκαν αλλα τετραπλασιαστηκαν ηρεμησε και το σωμα μου.. Αλλα το στηθος ρε κοριτσια τι πονοοοοος.. Δεν εχω ξανα νιωσει τοσο πονο στο στηθος.. Πλεον χωρις σουτιεν δεν μπορω να μεινω.. Ποναει πολυ και ευτυχως εχω σουτιεν χωρις ενισχυση και χωρις σιδερακι κατω γιατι ποτε δεν τα βολευόμουν και με εχουν βολεψει παρα πολυ αυτα τα σουτιεν τωρα.. Ουτε μπρούμυτα δεν μπορω να κοιμηθω ούτε καν να τρέξω.. Τα κραταω ρε κοριτσια αμα τρεξω.. Χαχαχαψ.. Τοσο πολυ πονος.. 

Σοφακι μου δες μια το τεστ στο προφιλ θελω την γνωμη σου

Link to comment
Share on other sites

Just now, elena93 είπε:

Σοφακι μου δες μια το τεστ στο προφιλ θελω την γνωμη σου

Δεν ειμαι εξπερτ εγω σε αυτα.. Αλλα εγω βλεπω γραμμουλα.. Ποια μερα του κυκλου εισαι? Χοριακη εκανες? Αλλα ξεχασα ειπες εισαι εξωτερικο και δεν κανουν εκει χοριακη.. Περιμενε δυο μερουλες και ξανα κανε με πρωινα ουρα.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, elena93 είπε:

Καλημερα κοριτσαρες.. χθες το βραδυ αισθανομουν σαν κραμπες σφηξημο στην μητρα  αλλα δεν ειχα πονο ηταν περιεργη αισθηση και ενω ημουν ξαπλωμενη μου πονουσε και η μεση μου.. . το στηθος εχει γινει πετρα ειδικα στην ακρη κοντα στην μασχαλη

Κοριτσια δειτε φωτο το τεστ μου..μπορειτε να ξεχωρισετε την γραμμη; Θα τρελαθω σημερα ειναι λιγο πιο εντονη

Καλημέρα Έλενα !! Κ εγώ κάπου εκεί είχα ωορηξια κ έχω αχνό τεστ ! Οποτε ίσως επειδή είναι λίγες οι μέρες δεν φαίνεται έντονα ! Πάντως εγώ την βλέπω την γραμμή σου! Θα προσπαθήσω να βάλω κ εγώ φωτό από χθεσινό τεστ να μου πείτε γνώμη κορίτσια!!

Έβαλα φωτό από χθεσινό τεστ για δείτε βρε κορίτσια..

  • Μου αρέσει 1

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agapakiii είπε:

Καλημέρα Έλενα !! Κ εγώ κάπου εκεί είχα ωορηξια κ έχω αχνό τεστ ! Οποτε ίσως επειδή είναι λίγες οι μέρες δεν φαίνεται έντονα ! Πάντως εγώ την βλέπω την γραμμή σου! Θα προσπαθήσω να βάλω κ εγώ φωτό από χθεσινό τεστ να μου πείτε γνώμη κορίτσια!!

Έβαλα φωτό από χθεσινό τεστ για δείτε βρε κορίτσια..

Μια χαρά φαίνεται η γραμμή του θετικού!με το καλο!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...