Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Μανούλες Αυγούστου 2021


Maria92

Recommended Posts

Οτι μπορεις να την κανεις κ αργοτερα μπορεις.το προβλημα λενε οτι υπαρχει σε περιπτωση που θελησεις διακοπη κυησης επειδη θα εχεις ξεπερασει τις 24 εβδομαδες κ νομικα δεν μπορουν.τωρα κατω απο ποιες συνθηκες μπορει να γινει τι νανσου πω;κατι παραπανω θα ξερει κ η φραουλινο.

Τωρα οπως κ να χει με βαρια καρδια θα την κανω κ ας ελπισουμε για το καλυτερο!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 3 λεπτά , Stalicha είπε:

Οτι μπορεις να την κανεις κ αργοτερα μπορεις.το προβλημα λενε οτι υπαρχει σε περιπτωση που θελησεις διακοπη κυησης επειδη θα εχεις ξεπερασει τις 24 εβδομαδες κ νομικα δεν μπορουν.τωρα κατω απο ποιες συνθηκες μπορει να γινει τι νανσου πω;κατι παραπανω θα ξερει κ η φραουλινο.

Τωρα οπως κ να χει με βαρια καρδια θα την κανω κ ας ελπισουμε για το καλυτερο!

Ο γιατρός της της είπε επίτηδες να την αφήσουν για τόσο αργά, γνωρίζοντας τις ενδεχόμενες συνέπειες. Γίνεται διακοπή κύησης και τότε να ξέρεις. Εσύ όμως δεν θα χρειαστείς τπτ τέτοιο, είμαι βέβαιη! Καλή επιτυχία!

  • Μου αρέσει 1

gcglp2.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Stalicha είπε:

Κοριτσια μου δεν εχω μπει τοσο καιρο γτ η ψυχολογια μου ειναι χαλια.Προσπαθουσα να τα κρατησω μεσα μου αλλα δεν μπορω.

Συντομα να πω τα εξης.καναμε α επιπεδου κ μετα κ απο την παπ α μας βγηκαν τροποποιημενες πιθανοτητες πολυ μικρες για τα βασικα συνδρομα.παρ ολα αυτα επειδη η αυχενικη ηταν λιγο τσιμπημενη,καμουμε το νιπτ τεστ το οποιο εδειξε πολυ χαμηλες πιθανοτητες για ολα τα συνδρομα που εξεταζει.ολα καλα κ αρχισα μετα απο αυτο να νιωθω καπως καλυτερα.ο εμβρυολογος μου χε πει πως το πρωτοκολλο λεει πως πριν τη β επιπεδου πρεπει να κανουμε εναν ακομα υπερηχο κ εναν ελεγχο καρδιας εμβρυου σε πιστοποιημενο παιδοκαρδιολογο.παω πριν 3 βδομαδες για τον υπερηχο,ευτυχως ολα καλα.ο εμβρυολογος ευχαριστημενος.αγχωμενος μονο με το μηκπς του τραχηλου μου,το οποιο με αγχωσε αρκετα γτ εχω ιστορικο κ απο την α εγκυμοσυνη μου.αφου χαπακωθηκα πανω κ κατω με χαπια για τον τραχηλο κ σταματησα δουλεια,παω κ στον παιδοκαρδιολογο προχτες.ο εμβρυολογος τα ειχε βρει ολα τελεια,μου λεει μια χαρα θα ειναι κ η καρδια.εχει καλους παλμους αλλα σας στελνω σε καρδιολογο λογω του πρωτοκολλου.κ ο κςρδιολογος δυστυχως μου βρισκει διαφραγμα στην καρδια 4 χιλ.μου ειπε βεβαια πως νιωθει οτι θα κλεισει αλλα θελει επαν2λεγχο σε 1 μηνα.ομως το διαφραγμα μπορει να σχετιζεται κ με καποιο συνδρομο κ το νιπτ δεν με καλυπτει.παρα μονο η αμνιοπαρακεντηση.κ πως δυστυχως δεν εχουμε χρονο να την κανουμε σε 4 εβδομαδες γτ θα πρεπει να περιμενουμε και 2 εβδομαδες τα αποτελεσματα κ αν θελησουμε διακοπη κυησης,δεν επιτρεπεται να γινει μετα την 24η εβδομαδα.αποφασισαμε λοιπον με βαρια καρδια να κανουμε αμνιο

Την εκλεισα 1η Μαιου.με εχει παρει απο κατω.θελω να πιστευω πως η τρυπα δεν ειναι κατι φοβερο στην καρδια.πολλα μωρακια γεννιουνται με αυτην κ κλεινει τον 1ο χρονο ζωης.αυτο μου ειπε κνη παιδοκαρδιολογος.αλλα η συμβουλη της ηταν πως πρεπει να ξερουμε ομως αν αυτο συνδεεται με καποιο συνδρομο.

Εγω γενικα δεν πιστευω πως εχει κατι το μωρο.απλα φοβαμαι την αποβολη με την αμνιο.τον εμβρυολογο βεβαια ευτυχως τον εμπιστευομαι παρα πολυ αλλα οσο να ναι ειναι μια επεμβατικη μεθοδος.

Γενικα η ψυχολογια μου ειναι χαλια.Νιωθω περιεργα απο την αρχη της εγκυμοσυνης.σαν να μην την πιστευα εξ αρχης.ολο νιωθω πως θα συμβει κατι ασχημο.δεν ξερω γτ νιωθω ετσι.μακαρι να μην ενιωθα αλλα η ψυχολογια μου εχει πιασει πατο.ειμαι εγκυος κ ολη την ωρα μιλαω με υποθετικες προτασεις για αυτο το.μωρο.αν θα ερθει κ οχι οταν ερθει.αν γεννησω κ οχι οταν γεννησω...Τι να σας πω...2νω προσπαθω να σκεφτω λογικα,με συνεπαιρνει το συναισθημα κ πεφτω...

 

Κορίτσι μου κι εγώ στην θέση σου θα ήμουν αγχωμένη εννοείται γιατί εδώ η κοιλια μας πονάει και αγχωνομαστε. Παρ'όλα αυτά πραγματικά πιστεύω ότι είναι μια χαρά το μωρακι σου και θα κλείσει το διάφραγμα. Πήγαινε να κάνεις την αμνιο να ηρεμήσεις κι εσύ και όπως λένε και τα κορίτσια, τόσες κοπέλες κάνουν αμνιο! Αφού είναι και ο γιατρός σου έμπειρος δεν έχεις να φοβάσαι τίποτα!!! 

  • Μου αρέσει 1

aQhvp2.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Stalicha είπε:

Κοριτσια μου δεν εχω μπει τοσο καιρο γτ η ψυχολογια μου ειναι χαλια.Προσπαθουσα να τα κρατησω μεσα μου αλλα δεν μπορω.

Συντομα να πω τα εξης.καναμε α επιπεδου κ μετα κ απο την παπ α μας βγηκαν τροποποιημενες πιθανοτητες πολυ μικρες για τα βασικα συνδρομα.παρ ολα αυτα επειδη η αυχενικη ηταν λιγο τσιμπημενη,καμουμε το νιπτ τεστ το οποιο εδειξε πολυ χαμηλες πιθανοτητες για ολα τα συνδρομα που εξεταζει.ολα καλα κ αρχισα μετα απο αυτο να νιωθω καπως καλυτερα.ο εμβρυολογος μου χε πει πως το πρωτοκολλο λεει πως πριν τη β επιπεδου πρεπει να κανουμε εναν ακομα υπερηχο κ εναν ελεγχο καρδιας εμβρυου σε πιστοποιημενο παιδοκαρδιολογο.παω πριν 3 βδομαδες για τον υπερηχο,ευτυχως ολα καλα.ο εμβρυολογος ευχαριστημενος.αγχωμενος μονο με το μηκπς του τραχηλου μου,το οποιο με αγχωσε αρκετα γτ εχω ιστορικο κ απο την α εγκυμοσυνη μου.αφου χαπακωθηκα πανω κ κατω με χαπια για τον τραχηλο κ σταματησα δουλεια,παω κ στον παιδοκαρδιολογο προχτες.ο εμβρυολογος τα ειχε βρει ολα τελεια,μου λεει μια χαρα θα ειναι κ η καρδια.εχει καλους παλμους αλλα σας στελνω σε καρδιολογο λογω του πρωτοκολλου.κ ο κςρδιολογος δυστυχως μου βρισκει διαφραγμα στην καρδια 4 χιλ.μου ειπε βεβαια πως νιωθει οτι θα κλεισει αλλα θελει επαν2λεγχο σε 1 μηνα.ομως το διαφραγμα μπορει να σχετιζεται κ με καποιο συνδρομο κ το νιπτ δεν με καλυπτει.παρα μονο η αμνιοπαρακεντηση.κ πως δυστυχως δεν εχουμε χρονο να την κανουμε σε 4 εβδομαδες γτ θα πρεπει να περιμενουμε και 2 εβδομαδες τα αποτελεσματα κ αν θελησουμε διακοπη κυησης,δεν επιτρεπεται να γινει μετα την 24η εβδομαδα.αποφασισαμε λοιπον με βαρια καρδια να κανουμε αμνιο

Την εκλεισα 1η Μαιου.με εχει παρει απο κατω.θελω να πιστευω πως η τρυπα δεν ειναι κατι φοβερο στην καρδια.πολλα μωρακια γεννιουνται με αυτην κ κλεινει τον 1ο χρονο ζωης.αυτο μου ειπε κνη παιδοκαρδιολογος.αλλα η συμβουλη της ηταν πως πρεπει να ξερουμε ομως αν αυτο συνδεεται με καποιο συνδρομο.

Εγω γενικα δεν πιστευω πως εχει κατι το μωρο.απλα φοβαμαι την αποβολη με την αμνιο.τον εμβρυολογο βεβαια ευτυχως τον εμπιστευομαι παρα πολυ αλλα οσο να ναι ειναι μια επεμβατικη μεθοδος.

Γενικα η ψυχολογια μου ειναι χαλια.Νιωθω περιεργα απο την αρχη της εγκυμοσυνης.σαν να μην την πιστευα εξ αρχης.ολο νιωθω πως θα συμβει κατι ασχημο.δεν ξερω γτ νιωθω ετσι.μακαρι να μην ενιωθα αλλα η ψυχολογια μου εχει πιασει πατο.ειμαι εγκυος κ ολη την ωρα μιλαω με υποθετικες προτασεις για αυτο το.μωρο.αν θα ερθει κ οχι οταν ερθει.αν γεννησω κ οχι οταν γεννησω...Τι να σας πω...2νω προσπαθω να σκεφτω λογικα,με συνεπαιρνει το συναισθημα κ πεφτω...

 

Κοριτσάκι μου αφού δεν είδε κάτι ο εμβρυολογος ίσως αυτό συνεπάγεται ότι πολλά μωράκια μπορεί να έχουν αυτό το διάφραγμα κ δεν έχουν κάνει τον έξτρα έλεγχο..κ εμένα έχει εύρημα το μωράκι ήπια υδρονεφρωση κ ο εμβρυολογος είπε όλα καλά και άγια κ όμως μετά είδα είναι δείκτης που αυξάνει για ντάουν...καταλαβαίνω αυτό που λες κ εγώ με την ψυχή στο στόμα πάω κ με φοβίες αλλά είπα ότι το μωράκι μου είναι μια χαρά κ το αγαπάω κ θα παλέψω γι'αυτό ..δεν έχει τίποτα το μωρουλι σου είμαι σίγουρη.στην συνυφαδα μου βρήκαν στο μωρό οχτακισια ευρήματα και γεννήθηκε ένας τέλειος υγιής μπέμπης..είχε υπερηχογενες έντερο κομβίο στην καρδιά και άλλα δύο..δηλαδή τέσσερα στα δέκα νομίζω κ είχαν κ έλλειψη αυχενικής επειδή η μαμά το κατάλαβε τρίτο μήνα οπότε την έστειλαν για αμνιο..τίποτα δεν είχε..και το μικρό σου ειναι καλά.

Link to comment
Share on other sites

Βασικα δεν αγχωνομαι για το αν εχει κατι το μωρο.χθες μου ειπαν οι δικοι μου πως κ εγω πιθανο να ειχα τρυπα γτ καποια στιγμη οταν ημουν 3ων τους ειπε ενας γιατρος οτι εχω φυσημα.μου εκαναν κατι εξετασεις που βγηκαν καλες κ δεν το εξετασαν περαιτερω.οποτε αν το εχω κ εγω κ μαλιστα δεν εκλεισε,τοτε μπορει να μεταφερω κανα γονιδιο κληρονομικο κ ολα να ειναι μιανχαρα.

Απλα εχω κολλησει στο ποσοστο αποβολης.κ.οχι τπτ αλλο.ειμαι παιδι των μαθηματικων κ των αριθμων κ τους αγαπαω.κ ξερω με τη λογικη πως οι πιθανοτητες να γινει αποβολη ειναι ελαχιστες αλλα με εχει πιασει φοβια.δεν ξερω ρε παιδι μου γτ εχει κολλησει ετσι ο εγκεφαλος μου.ευχαριστω κ μονο που το κοιραζομαι μαζι σας κ ελπιζω να το κανω κ να πανε ολα καλα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

8 ώρες πρίν, Stalicha είπε:

Ειναι ο Πιλαλης

Β επιπεδου ειχα κλεισει 12 μαιου αλλα αφου παμε 1η μαιου για αμνιο θα μου κανει κντην β επιπεδου μου ειπε εκεινη την ημερα

 

8 ώρες πρίν, Liakada είπε:

Δεν τον γνωρίζω. Πάντως εγώ εμπιστεύομαι την νιπτ, και στο λέω γιατί ξέρω πολύ κόσμο που την έχει κάνει. Επίσης, αυτό που σου είπε η @Φραουλίνο είναι 100% βέβαιο, εκανε αμνιοπαρακέντηση φιλη μου 32η εβδομαδα πριν είκοσι μέρες. σου εύχομαι πολύ καλη επιτυχία!

Κορίτσι μου το ποσοστό της αποβολής είναι πλέον 1/1000 θα το δεις και στο χαρτί που θα υπογράψεις πριν και όπως μου είχε πει ο δικός μου εμβρυολόγος αυτό το 1 είναι επειδή αμνιο κάνουν και πολλοί άπειροι. Ο Πιλαλης είναι πολύ γνωστός τέτοιοι γιατροί κάνουν κάθε μέρα είναι ρουτίνα γι αυτούς. Εμένα ο δικός μου λέει κάνει 2 3 μέσο όρο τη μέρα και ούτε θυμάται πόσα χρόνια έχει να δει αποβολή από αμνιο.. 

Μετά την 24η εβδομάδα απλώς γίνονται κάποιες άλλες διαδικασίες μη το ψάχνεις και μη το σκέφτεσαι καν, νομιμοτατο ειναι πάντως πλέον.. πιο παλιά δεν ήταν, στην Ελλάδα μόνο το τονίζω, αλλά και τότε γινόταν έχω φίλη που είχε κάνει όταν δεν ήταν ακόμα νόμιμο.. Εγώ έκανα αμνιο 27η εβδομάδα και διακοπή στην 30η, μέσα στο μαιευτήριο με κάθε νόμιμη διαδικασία. Εννοείται αυτό ισχύει μόνο για ιατρικους λόγους που αφορούν το μωρό η τη μαμά και για τίποτα άλλο!! 

@Liakada μου η νιπτ είναι πολύ αξιόπιστη εννοείται αλλά δεν τους αρκεί όταν υπάρχει εύρημα γιατί η αμνιο ανιχνεύει 512 ακόμη σύνδρομα. Βέβαια η Stalicha έχει ηρεμήσει κατά μεγάλο ποσοστό αφού έχουν αποκλειστεί τα τρία πιο συχνά με τη νιπτ αλλά θέλουν να τα ελέγξουν όλα για να είναι σίγουροι αυτό κατάλαβα.. 

Όπως και να χει το μωρακι σου θα είναι μια χαρά θα κάνεις και τη Β επιπέδου εκείνη τη μέρα και θα έχεις και πολύ καλύτερη εικόνα μετά ώστε να περιμένεις τα αποτελέσματα πιο ήρεμη!! :wub:

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Φραουλινο την εχω διαβασει την ασχημη εμπειρια σου κ δεν θελω καν να την σκεφτομαι...Πολυ εχω λυπηθει αλλα δεν θελω ουτε να στο θυμιζω ουτε να το συζηταμε.με το καλο το μπεμπακι σου αυτη τη φορα κ σε ευχαριστω πολυ για τη δυναμη που μου δινεις.συμφωνω σε ολα οσα ειπες.κ ο γιατρος μου μου ειπε πως δεν εχει ακουσει περιπτωση αποβολης απο τον Πιλαλη.κ γενικα εχω πολυ καλη αποψη για αυτον κ διαφωνω κ με οσα αρνητικα (εστω κ λιγα) διαβασα στο ιντερνετ.γτ κ εμενα μου ειπε καποια πραγματα στην αυχενικη που θα μπορουσα να τα εχω παρεξηγησει αν δεν ημουν ψυχραιμη κ να νομιζω οτι θελει να μου φαει λεφτα αλλα τετοιου βελινεκους γιατροι δεν εχουν την αναγκη να φανε τα δικα μας λεφτα.εχουν τοση πελατεια που δεν ξερουν που να χωρεσουν τα ραντεβου τους.ας ελπισουμε οτι παλι θα με βγαλει ασπροπροσωπη κ να ηρεμησω κ να χαρω λιγο την εγκυμοσυνη αυτη.

Σε ευχαριστω πολυ κ παλι κ εσενα κ τις υπολοιπες κοπελες για τη στηριξη.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Stalicha said:

Βασικα δεν αγχωνομαι για το αν εχει κατι το μωρο.χθες μου ειπαν οι δικοι μου πως κ εγω πιθανο να ειχα τρυπα γτ καποια στιγμη οταν ημουν 3ων τους ειπε ενας γιατρος οτι εχω φυσημα.μου εκαναν κατι εξετασεις που βγηκαν καλες κ δεν το εξετασαν περαιτερω.οποτε αν το εχω κ εγω κ μαλιστα δεν εκλεισε,τοτε μπορει να μεταφερω κανα γονιδιο κληρονομικο κ ολα να ειναι μιανχαρα.

Απλα εχω κολλησει στο ποσοστο αποβολης.κ.οχι τπτ αλλο.ειμαι παιδι των μαθηματικων κ των αριθμων κ τους αγαπαω.κ ξερω με τη λογικη πως οι πιθανοτητες να γινει αποβολη ειναι ελαχιστες αλλα με εχει πιασει φοβια.δεν ξερω ρε παιδι μου γτ εχει κολλησει ετσι ο εγκεφαλος μου.ευχαριστω κ μονο που το κοιραζομαι μαζι σας κ ελπιζω να το κανω κ να πανε ολα καλα.

Όλα καλά θα πάνε αυτό να σκέφτεσαι μόνο :wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , Stalicha είπε:

Φραουλινο την εχω διαβασει την ασχημη εμπειρια σου κ δεν θελω καν να την σκεφτομαι...Πολυ εχω λυπηθει αλλα δεν θελω ουτε να στο θυμιζω ουτε να το συζηταμε.με το καλο το μπεμπακι σου αυτη τη φορα κ σε ευχαριστω πολυ για τη δυναμη που μου δινεις.συμφωνω σε ολα οσα ειπες.κ ο γιατρος μου μου ειπε πως δεν εχει ακουσει περιπτωση αποβολης απο τον Πιλαλη.κ γενικα εχω πολυ καλη αποψη για αυτον κ διαφωνω κ με οσα αρνητικα (εστω κ λιγα) διαβασα στο ιντερνετ.γτ κ εμενα μου ειπε καποια πραγματα στην αυχενικη που θα μπορουσα να τα εχω παρεξηγησει αν δεν ημουν ψυχραιμη κ να νομιζω οτι θελει να μου φαει λεφτα αλλα τετοιου βελινεκους γιατροι δεν εχουν την αναγκη να φανε τα δικα μας λεφτα.εχουν τοση πελατεια που δεν ξερουν που να χωρεσουν τα ραντεβου τους.ας ελπισουμε οτι παλι θα με βγαλει ασπροπροσωπη κ να ηρεμησω κ να χαρω λιγο την εγκυμοσυνη αυτη.

Σε ευχαριστω πολυ κ παλι κ εσενα κ τις υπολοιπες κοπελες για τη στηριξη.

Κορίτσι μου μην ανησυχείς δεν με ενοχλεί να συζητάω για το κοριτσάκι μου και για ότι έγινε, είναι κομμάτι της ζωής μου δεν προσπαθώ να ξεχάσω..

Σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου, να είσαι σίγουρη ότι όλα θα πάνε καλά, είναι πολύ ψυχοφθορο αυτό που περνάς τώρα δεν υπάρχει χειρότερο από αυτή την αναμονή αλλα όπου να ναι θα τελειώσει και θα πεις επιτέλους τώρα μπορώ να χαρώ και να ηρεμήσω!!

Εγώ δεν ξέρω αν το θυμάσαι αλλά σε αυτή την εγκυμοσύνη έκανα λήψη τροφοβλαστη χωρίς να υπάρχει κανένα απολύτως εύρημα και βέβαιη πια ότι αυτό που μας συνέβη ήταν τυχαίο και όχι κληρονομικό. Το έκανα γιατί δεν άντεχα να βρεθώ ξανά ούτε για ένα λεπτό με την αμφιβολία αν κάτι στην πορεία βρισκόταν έστω και ασήμαντο που να με έβαζε σε εκείνη την καταραμένη αναμονή. Δεν σκέφτηκα στιγμή την πιθανότητα να μην πάει κάτι καλά με την επέμβαση μπροστά στην επιβεβαίωση ότι το μωρό μου είναι καλά, αλλά και στην ηρεμία και τη γαλήνη που θα είχα μετά και θα το δεις και εσύ σε λίγες μέρες.. 

Συμφωνώ απόλυτα σε όσα είπες για τους γιατρούς, έτσι είναι.. Δεν είναι θέμα χρημάτων, είναι ότι δεν ρισκάρουν με τίποτα να πουν ότι όλα είναι οκ αν δεν είναι απόλυτα σίγουροι.. Είναι η φήμη τους αλλά και η αξιοπιστία τους! Πάνω από όλα όμως εμείς ότι κάνουμε το κάνουμε γιατί είναι η δική μας ζωή, των παιδιών μας και της οικογένειας μας και οφείλουμε να την προστατεύουμε με κάθε δυνατό τρόπο! ❤️

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Stalicha είπε:

Βασικα δεν αγχωνομαι για το αν εχει κατι το μωρο.χθες μου ειπαν οι δικοι μου πως κ εγω πιθανο να ειχα τρυπα γτ καποια στιγμη οταν ημουν 3ων τους ειπε ενας γιατρος οτι εχω φυσημα.μου εκαναν κατι εξετασεις που βγηκαν καλες κ δεν το εξετασαν περαιτερω.οποτε αν το εχω κ εγω κ μαλιστα δεν εκλεισε,τοτε μπορει να μεταφερω κανα γονιδιο κληρονομικο κ ολα να ειναι μιανχαρα.

Απλα εχω κολλησει στο ποσοστο αποβολης.κ.οχι τπτ αλλο.ειμαι παιδι των μαθηματικων κ των αριθμων κ τους αγαπαω.κ ξερω με τη λογικη πως οι πιθανοτητες να γινει αποβολη ειναι ελαχιστες αλλα με εχει πιασει φοβια.δεν ξερω ρε παιδι μου γτ εχει κολλησει ετσι ο εγκεφαλος μου.ευχαριστω κ μονο που το κοιραζομαι μαζι σας κ ελπιζω να το κανω κ να πανε ολα καλα.

Κορίτσι μου δεν έχω λόγια.. όμως όπως γράφεις αντιλαμβάνομαι ότι είσαι δυνατή γυναίκα !!! Η ψυχολογία σου απόλυτα φυσιολογικά είναι πεσμένη.. όμως όπως σου λένε και τα κορίτσια και ήδη γνωρίζεις και εσυ οι πιθανότητες είναι με το μέρος σου !! Η μέρα της αμνιο πλησιάζει και θα δεις θα ηρεμήσει η ψυχούλα σου !! Όλα θα είναι καλα !! Είναι μια δύσκολη διαδικασία όμως να σκέφτεσαι όσο μπορείς θετικά !! Δεν γνωρίζω παραπάνω πράγματα για αυτό το θέμα, όμως σου στέλνω τη θετική μου σκέψη να πάνε όλα καλα ❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δεν εχω λογια κοριτσια για τη δυναμη που μου δινετε.πραγματικα ο,τι κ να πω ειναι λιγο.ευχομαι αυτην την ωρα την επομενη εβδομαδα τα πραγματα να ειναι μια χαρα!

Φραουλινο εχεις δικιο.τωρα το θυμηθηκα οτι ειχες κανει τροφοβλαστη!μπραβο σου!τελικα οποιος καει στο χυλο φυσαει κ το γιαουρτι.προφανως μαλλον ειναι τοναγνωστο που με αγχωνει.

Ελπιζω μεθαυριο να σας λεω ποσο ηρεμησα κ ποσο απλα ηταν ολα!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Stalicha είπε:

Δεν εχω λογια κοριτσια για τη δυναμη που μου δινετε.πραγματικα ο,τι κ να πω ειναι λιγο.ευχομαι αυτην την ωρα την επομενη εβδομαδα τα πραγματα να ειναι μια χαρα!

Φραουλινο εχεις δικιο.τωρα το θυμηθηκα οτι ειχες κανει τροφοβλαστη!μπραβο σου!τελικα οποιος καει στο χυλο φυσαει κ το γιαουρτι.προφανως μαλλον ειναι τοναγνωστο που με αγχωνει.

Ελπιζω μεθαυριο να σας λεω ποσο ηρεμησα κ ποσο απλα ηταν ολα!

Αυτό θα μας λες, εδώ είμαστε! ;-)

Link to comment
Share on other sites

@Φραουλίνο μηπως ξερεις εσυ;

Φοβαμαι μηπως επειδη ο τραχηλος μου ειναι λιγο κοντος επηρεαστει με την αμνιο κ ανοιξει πιο ευκολα κ αποβαλω.ξερεις αν εχει σχεση το μηκος του τραχηλου;ο γιατρος μου μου αφησε υπονοουμενο αλλα εψαχνα λιγο στο ιντερνετ κ ενας αλλος γιατρος ελεγε οτι δεν εχει σχεση.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Stalicha είπε:

@Φραουλίνο μηπως ξερεις εσυ;

Φοβαμαι μηπως επειδη ο τραχηλος μου ειναι λιγο κοντος επηρεαστει με την αμνιο κ ανοιξει πιο ευκολα κ αποβαλω.ξερεις αν εχει σχεση το μηκος του τραχηλου;ο γιατρος μου μου αφησε υπονοουμενο αλλα εψαχνα λιγο στο ιντερνετ κ ενας αλλος γιατρος ελεγε οτι δεν εχει σχεση.

Poso kontos einai?  Genika h amnio fernei kapoies syspasoules alla gia na kontinei o traxilos apo auto  prepei na einai se anisyxitiko shmeio kontos.  

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, linaa είπε:

Poso kontos einai?  Genika h amnio fernei kapoies syspasoules alla gia na kontinei o traxilos apo auto  prepei na einai se anisyxitiko shmeio kontos.  

Λίνα αν ήταν από συσπάσεις να κοντύνει δραματικά ο τράχηλος έπρεπε να έχω δράματα εγώ...κάθε αλλαγή του μήνα έχω για τρεις  μέρες όλη την ώρα πετρώματα...πολύ δυσάρεστη αίσθηση που μου έρχεται να κλαίω κ δεν μπορώ να κάνω το απολύτως τίποτα δεν περνάνε ούτε με φουλ μαγνήσιο ούτε ουτροτζεσταν ούτε τίποτα..τώρα αν με την αμνιο κάνει κ δέκα συσπασουλες εκείνη την μέρα δεν ξέρω ..το βλέπω πολύ λίγο για να συμβεί κάτι...εδώ εγώ όλη μέρα τρεις μέρες...έτσι δεν είναι;;νομιζωμια χαρά θα πάει κ με τον κοντό..

2 ώρες πρίν, Stalicha είπε:

@Φραουλίνο μηπως ξερεις εσυ;

Φοβαμαι μηπως επειδη ο τραχηλος μου ειναι λιγο κοντος επηρεαστει με την αμνιο κ ανοιξει πιο ευκολα κ αποβαλω.ξερεις αν εχει σχεση το μηκος του τραχηλου;ο γιατρος μου μου αφησε υπονοουμενο αλλα εψαχνα λιγο στο ιντερνετ κ ενας αλλος γιατρος ελεγε οτι δεν εχει σχεση.

Σταλιτσα έχω συνέχεια συσπάσεις που μέχρι να επιβεβαιωθεί στην β επιπέδου που το είδε κ στον υπέρηχο ο γιατρός δεν ήμουν σίγουρη ότι ήταν αυτό..μην ανησυχείς δεν νομίζω ότι θα συμβεί κάτι όπως σου είπε κ η Λίνα..νομίζω για να συμβεί πρέπει να είναι τόσο κοντός ηη να άρχισε να μαλακώνει κ να διαστέλλεται.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...