Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Αυγούστου 2021


Maria92

Recommended Posts

πρίν από 1 λεπτό , Liakada είπε:

Αγαπημένη ..με απασχόλησε έντονα το θέμα γιατί κ εμένα τσιμεντωσε και έβαζα την ένεση και δεν κατέβαινε το υγρό και τρυπιόμουν περισσότερες φορές. Συγγνώμη για την περιγραφή. Από προχθές λοιπόν κάνω προς τα πλαγιά και βρήκα την υγεία μου. Στο συστήνω ανεπιφύλακτα.  Κοιλιά είναι κ εκεί. Δύσκολο πάντως και έχει και συνέχεια όλο αυτό.

Και κουνιέται κ το μωρό κ φοβάμαι μην το τσιμπήσω...κ έχει κ συνέχεια όπως το είπες..ως τώρα εύκολο ήταν....υπομονή.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 4 λεπτά , Emilly800 είπε:

 Και κουνιέται κ το μωρό κ φοβάμαι μην το τσιμπήσω...κ έχει κ συνέχεια όπως το είπες..ως τώρα εύκολο ήταν....υπομονή.

Δεν φτάνει παιδί μου μέχρι το μωρό, είναι υποδόρια. Μην σε αγχώνει αυτό.

  • Χαχα 1

gcglp2.png

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Liakada said:

Αγαπημένη ..με απασχόλησε έντονα το θέμα γιατί κ εμένα τσιμεντωσε και έβαζα την ένεση και δεν κατέβαινε το υγρό και τρυπιόμουν περισσότερες φορές. Συγγνώμη για την περιγραφή. Από προχθές λοιπόν κάνω προς τα πλαγιά και βρήκα την υγεία μου. Στο συστήνω ανεπιφύλακτα.  Κοιλιά είναι κ εκεί. Δύσκολο πάντως και έχει και συνέχεια όλο αυτό.

Ρε κορίτσια, πήρα 6 κιλά...Δεν τρώω κάτι παραπάνω μόνο δεν κινούμαι πολύ...Πως γίνεται αυτό?

Άστα να πάνε γίνεται :grin: κι'εγώ 5 έχω πάρει... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου καλησπέρα και συγχαρητήρια για τα αποτελέσματα. Εγώ είπα να κάτσω μεγάλη βδομάδα αλλά δεν έχω τελειώσει ακόμα με τις δουλειές του γραφείου και βλέπω να πηγαίνει έτσι μέχρι μεγάλη παρασκευή.

Σχετικά με τα κιλάκια κι εγώ 6 έχω πάρει και ετοιμάζομαι για το 7ο μέσα στο Πάσχα!!! Νομίζω όμως πως είμαστε καλά...

Τη Δευτέρα πήγα κι εγώ στο γιατρό για υπέρηχο...650 γραμμάρια ο μικρός και είχε γυρίσει προς τα κάτω...λέτε να μείνει έτσι μέχρι τη γέννα βρε κορίτσια ή θα ξαναγυρίσει πάλι;.. το επόμενο ραντεβού θα είναι στην 28η μετά μου είπε 31η, 33η, 35η και μετά κάθε βδομάδα...μου φαίνεται απίστευτο που αρχίσαμε πλέον να προγραμματίζουμε τα κοντά στη γέννα...σχετικά με τις διακοπές του 15αύγουστου έκανα πάλι συζήτηση και καταλήξαμε ότι αν δεν γεννήσω μέχρι 11αυγουστου θα μπω για πρόκληση...για 3 μέρες νωρίτερα και εφόσον θα διανύω τη 40η βδομάδα δν με πειράζει καθόλου...το θέμα μου ήταν να έχω κλείσει και τις 39 αν και πιστεύω μέσα μου ότι μπορεί να ρθει και νωρίτερα ο μικρός!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, fotini* είπε:

Κοριτσια μου καλησπέρα και συγχαρητήρια για τα αποτελέσματα. Εγώ είπα να κάτσω μεγάλη βδομάδα αλλά δεν έχω τελειώσει ακόμα με τις δουλειές του γραφείου και βλέπω να πηγαίνει έτσι μέχρι μεγάλη παρασκευή.

Σχετικά με τα κιλάκια κι εγώ 6 έχω πάρει και ετοιμάζομαι για το 7ο μέσα στο Πάσχα!!! Νομίζω όμως πως είμαστε καλά...

Τη Δευτέρα πήγα κι εγώ στο γιατρό για υπέρηχο...650 γραμμάρια ο μικρός και είχε γυρίσει προς τα κάτω...λέτε να μείνει έτσι μέχρι τη γέννα βρε κορίτσια ή θα ξαναγυρίσει πάλι;.. το επόμενο ραντεβού θα είναι στην 28η μετά μου είπε 31η, 33η, 35η και μετά κάθε βδομάδα...μου φαίνεται απίστευτο που αρχίσαμε πλέον να προγραμματίζουμε τα κοντά στη γέννα...σχετικά με τις διακοπές του 15αύγουστου έκανα πάλι συζήτηση και καταλήξαμε ότι αν δεν γεννήσω μέχρι 11αυγουστου θα μπω για πρόκληση...για 3 μέρες νωρίτερα και εφόσον θα διανύω τη 40η βδομάδα δν με πειράζει καθόλου...το θέμα μου ήταν να έχω κλείσει και τις 39 αν και πιστεύω μέσα μου ότι μπορεί να ρθει και νωρίτερα ο μικρός!

Φωτεινή μου μπορεί να μείνει έτσι μπορεί και να ξαναγυρίσει, έχουν ακόμα χώρο να κάνουν κωλοτουμπες!! Μετά την 30η εβδομάδα νομίζω έχει νόημα να έχουν πάρει θέση.. Πράγματι είναι απίστευτο πως περνάει ο καιρός, για άλλους τρεις το πολύ τέσσερις μήνες θα τα έχουμε ακόμα στην κοιλίτσα μας και κάτι μου λέει ότι με τις ετοιμασίες και εν μέσω καλοκαιριού κιόλας θα περάσουν νερό!! 

Εννοείται αφού θα είσαι στην 40η δεν πειραζει καθόλου, μακάρι βέβαια να σε προλάβει ο γιος σου για να κυλήσει πιο ομαλά και γρήγορα η διαδικασία αλλά και να μη γίνει όλα μια χαρά θα πάνε.. Δεν ειναι τίποτα η πρόκληση σαν διαδικασία και μια χαρά μπορείς να γεννήσεις φυσιολογικά αρκεί να έχει υπομονή ο γιατρός.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, Liakada είπε:

Αγαπημένη ..με απασχόλησε έντονα το θέμα γιατί κ εμένα τσιμεντωσε και έβαζα την ένεση και δεν κατέβαινε το υγρό και τρυπιόμουν περισσότερες φορές. Συγγνώμη για την περιγραφή. Από προχθές λοιπόν κάνω προς τα πλαγιά και βρήκα την υγεία μου. Στο συστήνω ανεπιφύλακτα.  Κοιλιά είναι κ εκεί. Δύσκολο πάντως και έχει και συνέχεια όλο αυτό.

Ρε κορίτσια, πήρα 6 κιλά...Δεν τρώω κάτι παραπάνω μόνο δεν κινούμαι πολύ...Πως γίνεται αυτό?

Κ εγώ τόσα πήρα και δεν έχω τρελή όρεξη απλά βάζω πλέον κάθε μέρα γραμμάρια..μην σκας..απλά να τρώμε σωστά κ ότι μπει να ξέρεις θα φύγει μετά.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Emilly800 είπε:

Έλα συμμαθήτριά που είσαι;;;;πες μου λίγο...που τρύπας τώρα που έγινε η κοιλιά μπαλόνι;;γιατί δύο δάχτυλα γύρω από τον ομφαλό τώρα δεν παίζει δεν τρυπιεται έγινε τσιμέντο...μπορώ να τρυπάω στα πλαϊνά της κοιλιάς;;δηλαδή εκεί που ακόμα πιάνεται πέτσα..δεν μπορώ να πιάσω με τα δάχτυλα να ανασηκωσω είναι τσίτα..ο γιατρός στην β επιπέδου μου λέει χτυπά την ένεση μέχρι στα πλαϊνά στους πατσαδες...

Στην αρχη νομιζα οτι μιλας για piercing αφαλου!!!:D

3 ώρες πρίν, Emilly800 είπε:

σωστά κ ότι μπει να ξέρεις θα φύγει μετά.

Καλα μην παιρνεις κι ορκο!! Εχω κακη εμπειρια απο τα κιλα της 1ης εγκυμοσυνης!!

  • Χαχα 1

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , CMES είπε:

Στην αρχη νομιζα οτι μιλας για piercing αφαλου!!!:D

Καλα μην παιρνεις κι ορκο!! Εχω κακη εμπειρια απο τα κιλα της 1ης εγκυμοσυνης!!

Ναι ότι πρέπει για σκουλαρίκια είναι..σε λίγο που ο ομφαλός θα γίνει κουμπί χαχαχααχα.

πρίν από 35 λεπτά , CMES είπε:

Στην αρχη νομιζα οτι μιλας για piercing αφαλου!!!:D

Καλα μην παιρνεις κι ορκο!! Εχω κακη εμπειρια απο τα κιλα της 1ης εγκυμοσυνης!!

Ξέρεις τι;;εγώ κατάλαβα κ από τον γιο μου ότι μετά την γέννα στον θηλασμό σε πιάνει κ εκεί μανία για φαγητο..θυμάμαι ήθελα όλη την ώρα νουτελα.με τραβούσε η σοκολάτα με τον θηλασμό..όποτε αν πειθαρχισεις στην περίοδο μετά με σωστό φαι θα φύγουν..

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου δεν εχω μπει τοσο καιρο γτ η ψυχολογια μου ειναι χαλια.Προσπαθουσα να τα κρατησω μεσα μου αλλα δεν μπορω.

Συντομα να πω τα εξης.καναμε α επιπεδου κ μετα κ απο την παπ α μας βγηκαν τροποποιημενες πιθανοτητες πολυ μικρες για τα βασικα συνδρομα.παρ ολα αυτα επειδη η αυχενικη ηταν λιγο τσιμπημενη,καμουμε το νιπτ τεστ το οποιο εδειξε πολυ χαμηλες πιθανοτητες για ολα τα συνδρομα που εξεταζει.ολα καλα κ αρχισα μετα απο αυτο να νιωθω καπως καλυτερα.ο εμβρυολογος μου χε πει πως το πρωτοκολλο λεει πως πριν τη β επιπεδου πρεπει να κανουμε εναν ακομα υπερηχο κ εναν ελεγχο καρδιας εμβρυου σε πιστοποιημενο παιδοκαρδιολογο.παω πριν 3 βδομαδες για τον υπερηχο,ευτυχως ολα καλα.ο εμβρυολογος ευχαριστημενος.αγχωμενος μονο με το μηκπς του τραχηλου μου,το οποιο με αγχωσε αρκετα γτ εχω ιστορικο κ απο την α εγκυμοσυνη μου.αφου χαπακωθηκα πανω κ κατω με χαπια για τον τραχηλο κ σταματησα δουλεια,παω κ στον παιδοκαρδιολογο προχτες.ο εμβρυολογος τα ειχε βρει ολα τελεια,μου λεει μια χαρα θα ειναι κ η καρδια.εχει καλους παλμους αλλα σας στελνω σε καρδιολογο λογω του πρωτοκολλου.κ ο κςρδιολογος δυστυχως μου βρισκει διαφραγμα στην καρδια 4 χιλ.μου ειπε βεβαια πως νιωθει οτι θα κλεισει αλλα θελει επαν2λεγχο σε 1 μηνα.ομως το διαφραγμα μπορει να σχετιζεται κ με καποιο συνδρομο κ το νιπτ δεν με καλυπτει.παρα μονο η αμνιοπαρακεντηση.κ πως δυστυχως δεν εχουμε χρονο να την κανουμε σε 4 εβδομαδες γτ θα πρεπει να περιμενουμε και 2 εβδομαδες τα αποτελεσματα κ αν θελησουμε διακοπη κυησης,δεν επιτρεπεται να γινει μετα την 24η εβδομαδα.αποφασισαμε λοιπον με βαρια καρδια να κανουμε αμνιο

Την εκλεισα 1η Μαιου.με εχει παρει απο κατω.θελω να πιστευω πως η τρυπα δεν ειναι κατι φοβερο στην καρδια.πολλα μωρακια γεννιουνται με αυτην κ κλεινει τον 1ο χρονο ζωης.αυτο μου ειπε κνη παιδοκαρδιολογος.αλλα η συμβουλη της ηταν πως πρεπει να ξερουμε ομως αν αυτο συνδεεται με καποιο συνδρομο.

Εγω γενικα δεν πιστευω πως εχει κατι το μωρο.απλα φοβαμαι την αποβολη με την αμνιο.τον εμβρυολογο βεβαια ευτυχως τον εμπιστευομαι παρα πολυ αλλα οσο να ναι ειναι μια επεμβατικη μεθοδος.

Γενικα η ψυχολογια μου ειναι χαλια.Νιωθω περιεργα απο την αρχη της εγκυμοσυνης.σαν να μην την πιστευα εξ αρχης.ολο νιωθω πως θα συμβει κατι ασχημο.δεν ξερω γτ νιωθω ετσι.μακαρι να μην ενιωθα αλλα η ψυχολογια μου εχει πιασει πατο.ειμαι εγκυος κ ολη την ωρα μιλαω με υποθετικες προτασεις για αυτο το.μωρο.αν θα ερθει κ οχι οταν ερθει.αν γεννησω κ οχι οταν γεννησω...Τι να σας πω...2νω προσπαθω να σκεφτω λογικα,με συνεπαιρνει το συναισθημα κ πεφτω...

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Stalicha είπε:

Κοριτσια μου δεν εχω μπει τοσο καιρο γτ η ψυχολογια μου ειναι χαλια.Προσπαθουσα να τα κρατησω μεσα μου αλλα δεν μπορω.

Συντομα να πω τα εξης.καναμε α επιπεδου κ μετα κ απο την παπ α μας βγηκαν τροποποιημενες πιθανοτητες πολυ μικρες για τα βασικα συνδρομα.παρ ολα αυτα επειδη η αυχενικη ηταν λιγο τσιμπημενη,καμουμε το νιπτ τεστ το οποιο εδειξε πολυ χαμηλες πιθανοτητες για ολα τα συνδρομα που εξεταζει.ολα καλα κ αρχισα μετα απο αυτο να νιωθω καπως καλυτερα.ο εμβρυολογος μου χε πει πως το πρωτοκολλο λεει πως πριν τη β επιπεδου πρεπει να κανουμε εναν ακομα υπερηχο κ εναν ελεγχο καρδιας εμβρυου σε πιστοποιημενο παιδοκαρδιολογο.παω πριν 3 βδομαδες για τον υπερηχο,ευτυχως ολα καλα.ο εμβρυολογος ευχαριστημενος.αγχωμενος μονο με το μηκπς του τραχηλου μου,το οποιο με αγχωσε αρκετα γτ εχω ιστορικο κ απο την α εγκυμοσυνη μου.αφου χαπακωθηκα πανω κ κατω με χαπια για τον τραχηλο κ σταματησα δουλεια,παω κ στον παιδοκαρδιολογο προχτες.ο εμβρυολογος τα ειχε βρει ολα τελεια,μου λεει μια χαρα θα ειναι κ η καρδια.εχει καλους παλμους αλλα σας στελνω σε καρδιολογο λογω του πρωτοκολλου.κ ο κςρδιολογος δυστυχως μου βρισκει διαφραγμα στην καρδια 4 χιλ.μου ειπε βεβαια πως νιωθει οτι θα κλεισει αλλα θελει επαν2λεγχο σε 1 μηνα.ομως το διαφραγμα μπορει να σχετιζεται κ με καποιο συνδρομο κ το νιπτ δεν με καλυπτει.παρα μονο η αμνιοπαρακεντηση.κ πως δυστυχως δεν εχουμε χρονο να την κανουμε σε 4 εβδομαδες γτ θα πρεπει να περιμενουμε και 2 εβδομαδες τα αποτελεσματα κ αν θελησουμε διακοπη κυησης,δεν επιτρεπεται να γινει μετα την 24η εβδομαδα.αποφασισαμε λοιπον με βαρια καρδια να κανουμε αμνιο

Την εκλεισα 1η Μαιου.με εχει παρει απο κατω.θελω να πιστευω πως η τρυπα δεν ειναι κατι φοβερο στην καρδια.πολλα μωρακια γεννιουνται με αυτην κ κλεινει τον 1ο χρονο ζωης.αυτο μου ειπε κνη παιδοκαρδιολογος.αλλα η συμβουλη της ηταν πως πρεπει να ξερουμε ομως αν αυτο συνδεεται με καποιο συνδρομο.

Εγω γενικα δεν πιστευω πως εχει κατι το μωρο.απλα φοβαμαι την αποβολη με την αμνιο.τον εμβρυολογο βεβαια ευτυχως τον εμπιστευομαι παρα πολυ αλλα οσο να ναι ειναι μια επεμβατικη μεθοδος.

Γενικα η ψυχολογια μου ειναι χαλια.Νιωθω περιεργα απο την αρχη της εγκυμοσυνης.σαν να μην την πιστευα εξ αρχης.ολο νιωθω πως θα συμβει κατι ασχημο.δεν ξερω γτ νιωθω ετσι.μακαρι να μην ενιωθα αλλα η ψυχολογια μου εχει πιασει πατο.ειμαι εγκυος κ ολη την ωρα μιλαω με υποθετικες προτασεις για αυτο το.μωρο.αν θα ερθει κ οχι οταν ερθει.αν γεννησω κ οχι οταν γεννησω...Τι να σας πω...2νω προσπαθω να σκεφτω λογικα,με συνεπαιρνει το συναισθημα κ πεφτω...

 

Κορίτσι μου γλυκό σε καταλαβαίνω απόλυτα!! Είμαι σίγουρη ότι το μωρακι σας δεν έχει τίποτα και πράγματι είναι συχνό αυτό που έχει στην καρδούλα! Κάνε την αμνιο για να ησυχάσετε μια και καλή και να μπορέσεις να απολαύσεις αυτή την εγκυμοσύνη μέχρι το τέλος.. Μη σε φοβίζει καθόλου πραγματικά στο λέω, η αμνιο όταν γίνεται από έμπειρο εμβρυολόγο ενέχει μηδαμινό κίνδυνο και πράγματι δεν υπάρχει κανενας άλλος τρόπος που να μπορεί να σου δώσει την απόλυτη σιγουριά για το μωρό σου.

Αν και δεν τίθεται τέτοιο ζήτημα θέλω να σχολιάσω και αυτό που σου είπαν για τη διακοπή κύησης.. Φυσικά και γίνεται μετά την 24η εβδομάδα, πλέον γίνεται μέχρι τέλους. Εγώ έκανα το Σεπτέμβριο σε αρκετά πιο προχωρημένη εβδομάδα με απόλυτα νόμιμο τρόπο. Παλιότερα ήταν παράνομο μετά την 24η αλλά και πάλι φυσικά γινόταν κανονικά στο μαιευτήριο απλά το δήλωναν κάπως αλλιώς που δεν χρειάζονται τώρα λεπτομέρειες γι αυτά. Δεν σε αφορά αυτό και ούτε πρόκειται αλλά επειδή το γνωρίζω έπρεπε να το πω εγκυκλοπαιδικά και μόνο γιατί διαβάζουν πολλές κοπέλες εδώ.. 

Όλα θα πάνε καλά να είσαι σίγουρη γι αυτό και να έχεις εμπιστοσύνη στο μωρό σου! Η αμνιο είναι διαδικασία ενός λεπτού εντελώς ανώδυνη και μετά από λίγες μέρες θα μπορείς επιτέλους να ηρεμήσεις και με απόλυτη σιγουριά πια!! Τόσες γυναίκες κάνουν κάθε μέρα δεν έχεις τίποτα να φοβάσαι.. Ότι καλυτερο εύχομαι κοπέλα μου, θα είμαστε εδώ να μας πεις τα νέα σου ❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 48 λεπτά , Stalicha είπε:

Κοριτσια μου δεν εχω μπει τοσο καιρο γτ η ψυχολογια μου ειναι χαλια.Προσπαθουσα να τα κρατησω μεσα μου αλλα δεν μπορω.

Συντομα να πω τα εξης.καναμε α επιπεδου κ μετα κ απο την παπ α μας βγηκαν τροποποιημενες πιθανοτητες πολυ μικρες για τα βασικα συνδρομα.παρ ολα αυτα επειδη η αυχενικη ηταν λιγο τσιμπημενη,καμουμε το νιπτ τεστ το οποιο εδειξε πολυ χαμηλες πιθανοτητες για ολα τα συνδρομα που εξεταζει.ολα καλα κ αρχισα μετα απο αυτο να νιωθω καπως καλυτερα.ο εμβρυολογος μου χε πει πως το πρωτοκολλο λεει πως πριν τη β επιπεδου πρεπει να κανουμε εναν ακομα υπερηχο κ εναν ελεγχο καρδιας εμβρυου σε πιστοποιημενο παιδοκαρδιολογο.παω πριν 3 βδομαδες για τον υπερηχο,ευτυχως ολα καλα.ο εμβρυολογος ευχαριστημενος.αγχωμενος μονο με το μηκπς του τραχηλου μου,το οποιο με αγχωσε αρκετα γτ εχω ιστορικο κ απο την α εγκυμοσυνη μου.αφου χαπακωθηκα πανω κ κατω με χαπια για τον τραχηλο κ σταματησα δουλεια,παω κ στον παιδοκαρδιολογο προχτες.ο εμβρυολογος τα ειχε βρει ολα τελεια,μου λεει μια χαρα θα ειναι κ η καρδια.εχει καλους παλμους αλλα σας στελνω σε καρδιολογο λογω του πρωτοκολλου.κ ο κςρδιολογος δυστυχως μου βρισκει διαφραγμα στην καρδια 4 χιλ.μου ειπε βεβαια πως νιωθει οτι θα κλεισει αλλα θελει επαν2λεγχο σε 1 μηνα.ομως το διαφραγμα μπορει να σχετιζεται κ με καποιο συνδρομο κ το νιπτ δεν με καλυπτει.παρα μονο η αμνιοπαρακεντηση.κ πως δυστυχως δεν εχουμε χρονο να την κανουμε σε 4 εβδομαδες γτ θα πρεπει να περιμενουμε και 2 εβδομαδες τα αποτελεσματα κ αν θελησουμε διακοπη κυησης,δεν επιτρεπεται να γινει μετα την 24η εβδομαδα.αποφασισαμε λοιπον με βαρια καρδια να κανουμε αμνιο

Την εκλεισα 1η Μαιου.με εχει παρει απο κατω.θελω να πιστευω πως η τρυπα δεν ειναι κατι φοβερο στην καρδια.πολλα μωρακια γεννιουνται με αυτην κ κλεινει τον 1ο χρονο ζωης.αυτο μου ειπε κνη παιδοκαρδιολογος.αλλα η συμβουλη της ηταν πως πρεπει να ξερουμε ομως αν αυτο συνδεεται με καποιο συνδρομο.

Εγω γενικα δεν πιστευω πως εχει κατι το μωρο.απλα φοβαμαι την αποβολη με την αμνιο.τον εμβρυολογο βεβαια ευτυχως τον εμπιστευομαι παρα πολυ αλλα οσο να ναι ειναι μια επεμβατικη μεθοδος.

Γενικα η ψυχολογια μου ειναι χαλια.Νιωθω περιεργα απο την αρχη της εγκυμοσυνης.σαν να μην την πιστευα εξ αρχης.ολο νιωθω πως θα συμβει κατι ασχημο.δεν ξερω γτ νιωθω ετσι.μακαρι να μην ενιωθα αλλα η ψυχολογια μου εχει πιασει πατο.ειμαι εγκυος κ ολη την ωρα μιλαω με υποθετικες προτασεις για αυτο το.μωρο.αν θα ερθει κ οχι οταν ερθει.αν γεννησω κ οχι οταν γεννησω...Τι να σας πω...2νω προσπαθω να σκεφτω λογικα,με συνεπαιρνει το συναισθημα κ πεφτω...

 

Κορίτσι μου δεν υπάρχουν λόγια και σίγουρα κανείς δν μπορεί να σε κάνει να το πάρεις χαλαρά...το μόνο θετικό είναι ότι η μέρα κοντεύει, θα πάρεις ένα αξιόπιστο αποτέλεσμα και μετά θα ξενοιάσεις μια και καλή και δεν θα υπάρχει αμφιβολία...σχετικά με το θέμα στην καρδιά κι εγώ πιστεύω πως δεν είναι κάτι και θα διορθωθεί...υπομονή λίγες ακόμη μέρες κορίτσι και μη φοβάσαι την άμνιο, δες τη σαν κάτι θετικό που θα σε απαλλάξει μια και καλή από κακές σκέψεις❤

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για τη δυναμη που μου δινετε.ηδη νιωθω καλυτερα.εψαξα κ.λιγο τον εμβρυολογο μου κ οντως εχει πολυ καλες κριτικες κ μου επιβεβαιωσαν αυτα που ειδα,αυτα που πιστευω για αυτον. Ευχομαι το εμπειρο χερι του να μειωσει πολυ το ενδεχομενο αποβολης κ μετα απο.μια βδομαδα να εχω ηρεμησει καπως.

Ας ελπισουμε να.πανε ολα καλα κ να ηρεμησω μια κ καλη κ εκτος απτο αποτελεσμα της αμνιο να ειναι καλα κ ο τραχηλος μου!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Stalicha είπε:

Ευχαριστω πολυ για τη δυναμη που μου δινετε.ηδη νιωθω καλυτερα.εψαξα κ.λιγο τον εμβρυολογο μου κ οντως εχει πολυ καλες κριτικες κ μου επιβεβαιωσαν αυτα που ειδα,αυτα που πιστευω για αυτον. Ευχομαι το εμπειρο χερι του να μειωσει πολυ το ενδεχομενο αποβολης κ μετα απο.μια βδομαδα να εχω ηρεμησει καπως.

Ας ελπισουμε να.πανε ολα καλα κ να ηρεμησω μια κ καλη κ εκτος απτο αποτελεσμα της αμνιο να ειναι καλα κ ο τραχηλος μου!

Να ξέρεις ότι είμαι βέβαιη ότι το παιδί θα είναι υγιέστατο! Μην αγχώνεσαι, καντην όμως την αμνιοπαρακέντηση, γιατί πολύ απλά δεν θα ηρεμήσεις αλλιώς. Ο εμβρυολογος ποιος είναι? Εγκυκλοπαιδική απορία...Β επιπέδου δεν έχεις κάνει ακόμα?


gcglp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Liakada είπε:

Να ξέρεις ότι είμαι βέβαιη ότι το παιδί θα είναι υγιέστατο! Μην αγχώνεσαι, καντην όμως την αμνιοπαρακέντηση, γιατί πολύ απλά δεν θα ηρεμήσεις αλλιώς. Ο εμβρυολογος ποιος είναι? Εγκυκλοπαιδική απορία...Β επιπέδου δεν έχεις κάνει ακόμα?

Ειναι ο Πιλαλης

Β επιπεδου ειχα κλεισει 12 μαιου αλλα αφου παμε 1η μαιου για αμνιο θα μου κανει κντην β επιπεδου μου ειπε εκεινη την ημερα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Stalicha είπε:

Ειναι ο Πιλαλης

Β επιπεδου ειχα κλεισει 12 μαιου αλλα αφου παμε 1η μαιου για αμνιο θα μου κανει κντην β επιπεδου μου ειπε εκεινη την ημερα

Δεν τον γνωρίζω. Πάντως εγώ εμπιστεύομαι την νιπτ, και στο λέω γιατί ξέρω πολύ κόσμο που την έχει κάνει. Επίσης, αυτό που σου είπε η @Φραουλίνο είναι 100% βέβαιο, εκανε αμνιοπαρακέντηση φιλη μου 32η εβδομαδα πριν είκοσι μέρες. σου εύχομαι πολύ καλη επιτυχία!

  • Μου αρέσει 1

gcglp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...