Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Αυγούστου 2021


Maria92

Recommended Posts

7 ώρες πρίν, CMES είπε:

Θεωρητικα σωστα τα λες, συμφωνω απολυτα μαζι σου. Αυτο που επαθα εγω ειναι πως το ηθελα πολυ, το προσπαθησα πολυ και επειδη δεν τα καταφερνα αισθανομουν ανεπαρκης. Σε συνδυασμο με τον καταιγισμο των ορμονων της λοχειας το συναισθημα αυτο ξεφευγε απο την αντικειμενικη αξιολογηση και κατεληγε σε συναισθημα ματαιωσης. Και ειδικα αν δεν υπαρχει υποστηριξη απο το περιβαλλον (σχολια του τυπου: αφηνεις το παιδι να πειναει γιατι εχεις κολλησει με το θηλασμο) η κατασταση γινεται ακομα πιο εντονη!

Ακριβως το ιδιο εζησα και εγω!γι αυτο επαθα επιλοχειο.την επιλοχειο τελικα την ξεπερασα επειδη καταφερα με τη νεα παιδιατρο τον θηλασμο. Μετεπειτα μου εκμυστηρευτηκε η παιδιατρος πως οταν με πρωτοειδε,ειδε μια γυναικα ταλαιπωρημενη με φανερη καταθλιψη κ ηταν σιγουρη πως δεν θα καταφερνα να θηλασω.τελικα τη διεψευσα.κατεληξα λοιπον ομως πως αν ειναι να χασεις τον εαυτο σου,να παθεις καταθλιψη κ κυριως να μην θυμασαι ομορφες στιγμες με το μωρο σου τους πρωτους μηνες(που δεν θυμαμαι κ πολλες το πρωτο 3μηνο)τοτε καλυτερα μπιμπερο κ ξενο κ να εισαι ψυχολογικα καλα.απλα εγω θελω να προειδοποιησω τις κοπελες που θελουν να θηλασουν να το ψαξουν λιγο περισσοτερο,νς ενημερωθουν,γτ κ εγω νομιζα πως αφου το θελω κ το λεει η φυση κ εχω κ μαια θα γινει.αμ δε.δεν ειναι τοσο απλο.καλυτερα λοιπον να ξερει καποια τι μπορει να προκυψει ωστε να  χει μια αισθηση πώς μπορει να λυσει καποιο προβλημα,που μπορει να απευθυνθει κ κυριως να μην νιωσει ενοχες αν δεν της βγει ο θηλασμος.

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

9 ώρες πρίν, CMES είπε:

Εγω κοριτσια ταλαιπωρηθηκα πολυ με το θηλασμο και εχω κακη εμπειρια. Στο πρωτο παιδι ειχα παρακολουθησει πριν σεμιναρια, ειχα μαια στο νοσοκομειο και μετα συμβουλο θηλασμου στο σπιτι. Και παλι δεν τα καταφερα. Επηρεασε πολυ την ψυχολογια μου και δεν θελω να θυμαμαι αυτην την περιοδο. Το 2ο παιδι το θηλασα 6 μηνες αλλα οχι αποκλειστικα. Εδινα συμπληρωμα, αλλες περιοδους 1 φορα την ημερα, αλλες περισσοτερο και αλλες καθολου. Κι ενω ειχα πει αυτη τη φορα δεν θα τρελαθω, και παλι επηρεαστηκα πολυ. Και η αληθεια ειναι πως το εψαχνα πολυ και μεσα απο το parents οπου εφαγα μεγαλο bulling απο ατομα που μου ελεγαν πως τα κανω ολα λαθος. Εχω ολοκληρο τοπικ στο parents, ουτε θελω να τα θυμαμαι. Εχω καταληξει πως (δεν ξερω γιατι) αλλα δεν ειναι για ολες τις γυναικες το ιδιο. Σωματικα αλλες γυναικες προκυπτει πιο ευκολα και σε αλλες πολυ πιο δυσκολα. Προσωπικα εδωσα μεγαλο αγωνα, εφαγα πολυ απορριψη και ενοχες και δεν ξερω τελικα αν οντως εκανα οτι καλυτερο για το μωρο...

Αχχ κορίτσι μου η κάθε γυναίκα δεν αντιδρά το ίδιο στον θηλασμό...και μέχρι να το ζήσεις αλήθεια δεν ξέρεις τι να περιμένεις..εγώ παράδειγμα που δεν θέλω ούτε ο άντρας μου να ακουμπήσει το στήθος μου δεν μου αρέσει καθόλου η επεξεργασία εκεί αναγκαστικά τον αφήνω ,,κ δεν περίμενα με τίποτα να μου αρέσει ο θηλασμός...είναι κ θέμα σωματικών μεταβολών κ ορμονικών ίσως που συμβαίνουν μετά την γέννα...το θυμάμαι σαν κάτι υπέροχο δεν σου κρύβω όμως πως αυτη την στιγμή αν μου έφερναν μωρό να θηλάσω θα δυσανασχετουσα.μαλλον η έκκριση των ορμονών θα ορίσει την ψυχολογία μας τότε.εχω την εντύπωση πως πάλι θα μου αρέσει...αλλά είναι ψυχοσωματικό το θέμα σε εκείνη την φάση.

7 ώρες πρίν, CMES είπε:

Θεωρητικα σωστα τα λες, συμφωνω απολυτα μαζι σου. Αυτο που επαθα εγω ειναι πως το ηθελα πολυ, το προσπαθησα πολυ και επειδη δεν τα καταφερνα αισθανομουν ανεπαρκης. Σε συνδυασμο με τον καταιγισμο των ορμονων της λοχειας το συναισθημα αυτο ξεφευγε απο την αντικειμενικη αξιολογηση και κατεληγε σε συναισθημα ματαιωσης. Και ειδικα αν δεν υπαρχει υποστηριξη απο το περιβαλλον (σχολια του τυπου: αφηνεις το παιδι να πειναει γιατι εχεις κολλησει με το θηλασμο) η κατασταση γινεται ακομα πιο εντονη!

Αααα τώρα κατάλαβα..δεν είχες αρκετό γάλα;;;εντάξει δεν θα τρελαθουμε κιόλας ..ότι μπορούμε θα κάνουμε μια Χαρούλα θα είναι τα μωράκια όσο μπορέσουμε θα τα θηλασουμε..εγώ με τις ψευδοθηλες κορίτσια δεν κατάλαβα τίποτα όμως τίποτα..ούτε πόνο ούτε να πληγώνονται οι θηλές...μια Χαρούλα ..το θήλασα δέκα μήνες κ μετά δεν είχα πολύ γάλα κ το έβαζα στο στήθος κ με κλοτσουσε κ τραβιόταν..το έκοψε μόνος του κ μια χαρά...υπομονή κ όλα θα γίνουν..

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, CMES είπε:

Εγω κοριτσια ταλαιπωρηθηκα πολυ με το θηλασμο και εχω κακη εμπειρια. Στο πρωτο παιδι ειχα παρακολουθησει πριν σεμιναρια, ειχα μαια στο νοσοκομειο και μετα συμβουλο θηλασμου στο σπιτι. Και παλι δεν τα καταφερα. Επηρεασε πολυ την ψυχολογια μου και δεν θελω να θυμαμαι αυτην την περιοδο. Το 2ο παιδι το θηλασα 6 μηνες αλλα οχι αποκλειστικα. Εδινα συμπληρωμα, αλλες περιοδους 1 φορα την ημερα, αλλες περισσοτερο και αλλες καθολου. Κι ενω ειχα πει αυτη τη φορα δεν θα τρελαθω, και παλι επηρεαστηκα πολυ. Και η αληθεια ειναι πως το εψαχνα πολυ και μεσα απο το parents οπου εφαγα μεγαλο bulling απο ατομα που μου ελεγαν πως τα κανω ολα λαθος. Εχω ολοκληρο τοπικ στο parents, ουτε θελω να τα θυμαμαι. Εχω καταληξει πως (δεν ξερω γιατι) αλλα δεν ειναι για ολες τις γυναικες το ιδιο. Σωματικα αλλες γυναικες προκυπτει πιο ευκολα και σε αλλες πολυ πιο δυσκολα. Προσωπικα εδωσα μεγαλο αγωνα, εφαγα πολυ απορριψη και ενοχες και δεν ξερω τελικα αν οντως εκανα οτι καλυτερο για το μωρο...

Εννοείται ότι δεν νιώθουν όλες οι κοπέλες το ίδιο. Και φυσικά σε καμία περίπτωση δεν μπορεί να κρίνει η μια μαμά την άλλη χωρίς να ξέρει καν τι τραβάει. Πραγματικά αυτό που περιγράφεις με το parents είναι απογοητευτικό. Καταλαβαίνω οτι εκεί εινια μαμάδες που το έχουν καταφέρει και θεωρούν ότι για ολες είναι το ίδιο. Όπως και να έχει σίγουρα έχεις κάνει το καλύτερο για το παιδί σου! Το σημαντικότερο είναι να εισια καλά εσύ!!!! 


aQhvp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα! Από χθες πονάει πολύ το ένα μου πόδι ολόκληρο και δεν ξέρω τι να κάνω. Προσπαθώ να βρω μια στάση να με ανακουφίζει και τίποτα, δεν έχω κοιμηθεί όλο το βράδυ. Δεν είναι τόσο έντονος σαν πόνος όσο σαν υπερβολική κόπωση, δεν μπορώ να καταλάβω.. Ο γιατρός Google και ο άντρας μου (που δεν είναι γιατρός) διέγνωσαν ισχιαλγια έχετε καμία ιδέα, το έχει πάθει καμία;; Ο γιατρός μου μαντευει μυοσκελετικο αλλά τι να πει και αυτός δεν είναι ορθοπεδικος. Αν συνεχιστεί θα πάω να το κοιτάξω αλλά πείτε μου ρε κορίτσια αν το έχετε ξανακούσει και αν είναι φυσιολογικό υποφέρω.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Φραουλίνο είπε:

Κορίτσια καλημέρα! Από χθες πονάει πολύ το ένα μου πόδι ολόκληρο και δεν ξέρω τι να κάνω. Προσπαθώ να βρω μια στάση να με ανακουφίζει και τίποτα, δεν έχω κοιμηθεί όλο το βράδυ. Δεν είναι τόσο έντονος σαν πόνος όσο σαν υπερβολική κόπωση, δεν μπορώ να καταλάβω.. Ο γιατρός Google και ο άντρας μου (που δεν είναι γιατρός) διέγνωσαν ισχιαλγια έχετε καμία ιδέα, το έχει πάθει καμία;; Ο γιατρός μου μαντευει μυοσκελετικο αλλά τι να πει και αυτός δεν είναι ορθοπεδικος. Αν συνεχιστεί θα πάω να το κοιτάξω αλλά πείτε μου ρε κορίτσια αν το έχετε ξανακούσει και αν είναι φυσιολογικό υποφέρω.. 

Καλημέρα!!! Εγώ όταν είχα αναφέρει στο γιατρό αν μπορω να βάλω τακούνια...μη γελάς... μου είχε αναφέρει οτι μπορω μόνο για λίγο...αν π.χ. θέλω να πάω κάπου...γιατί λέει στην εγκυμοσύνη μπορεί να σε πιάσει πόνος από τη μέση μέχρι και κάτω στο πόδι - και όχι μόνο απ τα τακούνια-...άρα κορίτσι έίναι φυσιολογικό να μας πιάνουν διάφοροι πόνοι και δε νομίζω ότι υπάρχει λόγος ανησυχίας...ωστόσο αν συνεχιστεί φυσικά να το κοιτάξεις για να μη χειροτερέψει κιόλας με το βάρος τους επόμενους μήνες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 13 λεπτά , Φραουλίνο είπε:

Κορίτσια καλημέρα! Από χθες πονάει πολύ το ένα μου πόδι ολόκληρο και δεν ξέρω τι να κάνω. Προσπαθώ να βρω μια στάση να με ανακουφίζει και τίποτα, δεν έχω κοιμηθεί όλο το βράδυ. Δεν είναι τόσο έντονος σαν πόνος όσο σαν υπερβολική κόπωση, δεν μπορώ να καταλάβω.. Ο γιατρός Google και ο άντρας μου (που δεν είναι γιατρός) διέγνωσαν ισχιαλγια έχετε καμία ιδέα, το έχει πάθει καμία;; Ο γιατρός μου μαντευει μυοσκελετικο αλλά τι να πει και αυτός δεν είναι ορθοπεδικος. Αν συνεχιστεί θα πάω να το κοιτάξω αλλά πείτε μου ρε κορίτσια αν το έχετε ξανακούσει και αν είναι φυσιολογικό υποφέρω.. 

Που ακριβως πονας; μπορεις να εντοπισεις απο που ξεκιναει ο πονος; σε ποιες κινησεις γινεται χειροτερο;


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , fotini* είπε:

Καλημέρα!!! Εγώ όταν είχα αναφέρει στο γιατρό αν μπορω να βάλω τακούνια...μη γελάς... μου είχε αναφέρει οτι μπορω μόνο για λίγο...αν π.χ. θέλω να πάω κάπου...γιατί λέει στην εγκυμοσύνη μπορεί να σε πιάσει πόνος από τη μέση μέχρι και κάτω στο πόδι - και όχι μόνο απ τα τακούνια-...άρα κορίτσι έίναι φυσιολογικό να μας πιάνουν διάφοροι πόνοι και δε νομίζω ότι υπάρχει λόγος ανησυχίας...ωστόσο αν συνεχιστεί φυσικά να το κοιτάξεις για να μη χειροτερέψει κιόλας με το βάρος τους επόμενους μήνες

Δεν γελάω καθόλου και εγώ σκεφτόμουν το καλοκαιράκι σε κάποιες περιστάσεις να φοράω τις εσπαντριγιες μου :oops: Αλλά μετά από αυτό δεν με κόβω.. Ευχαριστώ για την πληροφορία Φωτεινή μου, αυτό σκεφτόμουν ότι αν είναι από το βάρος την πάτησα!

πρίν από 4 λεπτά , CMES είπε:

Που ακριβως πονας; μπορεις να εντοπισεις απο που ξεκιναει ο πονος; σε ποιες κινησεις γινεται χειροτερο;

Δεν νομίζω ότι μπορώ να εντοπίσω από που ακριβώς ξεκινάει αλλά πονάω και πάνω από το αριστερό κ@λομερι (συγνώμη κιόλας).. Με πονάει περισσότερο όταν το σηκώνω για να βάλω βγάλω παντελόνι κλπ αλλά και που απλά κάθομαι με ζορίζει. Είναι μια αίσθηση σαν να είναι πολύ πιασμένο και να θέλω να κάνει κρακ αλλά να μη μπορώ, δηλαδή χθες καθόμουν και έκανα διατάσεις αλλά χωρίς να με ανακουφίζει τλκ.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , Φραουλίνο είπε:

Δεν γελάω καθόλου και εγώ σκεφτόμουν το καλοκαιράκι σε κάποιες περιστάσεις να φοράω τις εσπαντριγιες μου :oops: Αλλά μετά από αυτό δεν με κόβω.. Ευχαριστώ για την πληροφορία Φωτεινή μου, αυτό σκεφτόμουν ότι αν είναι από το βάρος την πάτησα!

Δεν νομίζω ότι μπορώ να εντοπίσω από που ακριβώς ξεκινάει αλλά πονάω και πάνω από το αριστερό κ@λομερι (συγνώμη κιόλας).. Με πονάει περισσότερο όταν το σηκώνω για να βάλω βγάλω παντελόνι κλπ αλλά και που απλά κάθομαι με ζορίζει. Είναι μια αίσθηση σαν να είναι πολύ πιασμένο και να θέλω να κάνει κρακ αλλά να μη μπορώ, δηλαδή χθες καθόμουν και έκανα διατάσεις αλλά χωρίς να με ανακουφίζει τλκ.. 

Αν γκουγκλαρεις pelvis grindle pain exercise θα βρεις στο youtube ασκησεις για εγκυους που ειναι ειδικα για πονους στην περιοχη της λεκανης. Εμενα που εχω το γνωστο προβλημα με το ισχιο με ανακουφιζουν παρα πολυ! Αν ομως ο πονος επιμεινει καλο ειναι να σε δει ορθοπεδικος για να μπορεσει να σε εξετασει και να δει απο που προερχεται ο πονος ακριβως.


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , CMES είπε:

Αν γκουγκλαρεις pelvis grindle pain exercise θα βρεις στο youtube ασκησεις για εγκυους που ειναι ειδικα για πονους στην περιοχη της λεκανης. Εμενα που εχω το γνωστο προβλημα με το ισχιο με ανακουφιζουν παρα πολυ! Αν ομως ο πονος επιμεινει καλο ειναι να σε δει ορθοπεδικος για να μπορεσει να σε εξετασει και να δει απο που προερχεται ο πονος ακριβως.

Σε ευχαριστώ πολύ! Το έβαλα αυτό που είπες και θα τις κάνω από το YouTube.. Εύχομαι να με βοηθήσουν γιατί το πόδι μου είναι για κλάματα, ούτε να οδηγήσω δεν μπορώ εύκολα και έχω αγχωθεί λίγο. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Φραουλίνο είπε:

Δεν γελάω καθόλου και εγώ σκεφτόμουν το καλοκαιράκι σε κάποιες περιστάσεις να φοράω τις εσπαντριγιες μου :oops: Αλλά μετά από αυτό δεν με κόβω.. Ευχαριστώ για την πληροφορία Φωτεινή μου, αυτό σκεφτόμουν ότι αν είναι από το βάρος την πάτησα!

Δεν νομίζω ότι μπορώ να εντοπίσω από που ακριβώς ξεκινάει αλλά πονάω και πάνω από το αριστερό κ@λομερι (συγνώμη κιόλας).. Με πονάει περισσότερο όταν το σηκώνω για να βάλω βγάλω παντελόνι κλπ αλλά και που απλά κάθομαι με ζορίζει. Είναι μια αίσθηση σαν να είναι πολύ πιασμένο και να θέλω να κάνει κρακ αλλά να μη μπορώ, δηλαδή χθες καθόμουν και έκανα διατάσεις αλλά χωρίς να με ανακουφίζει τλκ.. 

Το είχα ακριβώς το ίδιο πριν απο ένα μήνα και οι μαίες μου είπαν διατάσεις όπως αυτες που έχει στο YouTube, αλλά πονούσα χειρότερα. Όταν πήγα στο γιατρό μου είπε μαγνήσιο χωρίς δεύτερη σκέψη και τλκ το μαγνήσιο δούλεψε θαυμάσια. Είχα αρχίσει να παρατηρώ ότι μούδιαζε εκείνο το πόδι, το ένιωθα βαρύ και κάποιες φορές μούδιαζε και το χέρι μου. Αν δεν είχε περάσει θα πήγαινα ίσως σε κάποιο εξειδικευμένο φυσιοθεραπευτή ή χειροπράκτη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 hours ago, Φραουλίνο said:

Κορίτσια καλημέρα! Από χθες πονάει πολύ το ένα μου πόδι ολόκληρο και δεν ξέρω τι να κάνω. Προσπαθώ να βρω μια στάση να με ανακουφίζει και τίποτα, δεν έχω κοιμηθεί όλο το βράδυ. Δεν είναι τόσο έντονος σαν πόνος όσο σαν υπερβολική κόπωση, δεν μπορώ να καταλάβω.. Ο γιατρός Google και ο άντρας μου (που δεν είναι γιατρός) διέγνωσαν ισχιαλγια έχετε καμία ιδέα, το έχει πάθει καμία;; Ο γιατρός μου μαντευει μυοσκελετικο αλλά τι να πει και αυτός δεν είναι ορθοπεδικος. Αν συνεχιστεί θα πάω να το κοιτάξω αλλά πείτε μου ρε κορίτσια αν το έχετε ξανακούσει και αν είναι φυσιολογικό υποφέρω.. 

Εγώ στην πρώτη εγκυμοσύνη από τα μέσα του 8ου δεν μπορούσα καν να περπατήσω. Πήγαινα με το ζόρι τουαλέτα. Θα σου πρότεινα να το κοιτάξεις και να μην το αφήσεις.. Φιλάκια 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Io_anna είπε:

Το είχα ακριβώς το ίδιο πριν απο ένα μήνα και οι μαίες μου είπαν διατάσεις όπως αυτες που έχει στο YouTube, αλλά πονούσα χειρότερα. Όταν πήγα στο γιατρό μου είπε μαγνήσιο χωρίς δεύτερη σκέψη και τλκ το μαγνήσιο δούλεψε θαυμάσια. Είχα αρχίσει να παρατηρώ ότι μούδιαζε εκείνο το πόδι, το ένιωθα βαρύ και κάποιες φορές μούδιαζε και το χέρι μου. Αν δεν είχε περάσει θα πήγαινα ίσως σε κάποιο εξειδικευμένο φυσιοθεραπευτή ή χειροπράκτη.

Μαγνήσιο ε; Θα το πω του γιατρού μου μήπως μου το ξεκινήσει, ουτος η άλλος μου το ξεκινάει από αρχή 7ου οπότε σε 2 εβδομάδες.. 

1 ώρα πρίν, Nanouka40 είπε:

Εγώ στην πρώτη εγκυμοσύνη από τα μέσα του 8ου δεν μπορούσα καν να περπατήσω. Πήγαινα με το ζόρι τουαλέτα. Θα σου πρότεινα να το κοιτάξεις και να μην το αφήσεις.. Φιλάκια 

Πωπω δεν θα το αφήσω σε καμία περίπτωση γιατί μόνο που σκέφτομαι να μείνει έτσι η να χειροτερεψει στην πορεία δεν ξέρω πως θα την παλέψω.. 

Σας ευχαριστώ όλες πολύ κορίτσια για τις απαντήσεις σας!! ❤️

@Stalicha κορίτσι μου τι κάνεις; Δεν έχεις ακόμα νέα από τα αποτελέσματα της αμνιο; 

Link to comment
Share on other sites

@Φραουλίνο καθολου δεν ξερω τι μπορει να ειναι αυτο με το ποδι.δεν το ειχα στην πρωτη εγκυμοσυνη. Ελπιζω ομως να ειναι απλα λογω των αλλαγων του σωματος κ του βαρους του μωρου κ να περασει.

Αποτελεσματα οχι δεν εχω.πιστευω απο βδομαδα.το εκανα το μ.σαββατο οποτε θεωρω πως με τις αργιες κ τις απεργιες θα μπηκαν για αναλυση τεταρτη.θελουν σιγουρα 3 εργασιμες.αρα πιστευω μεχρι την τεταρτη που ερχεται να εχω αποτελεσμα!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , Stalicha είπε:

@Φραουλίνο καθολου δεν ξερω τι μπορει να ειναι αυτο με το ποδι.δεν το ειχα στην πρωτη εγκυμοσυνη. Ελπιζω ομως να ειναι απλα λογω των αλλαγων του σωματος κ του βαρους του μωρου κ να περασει.

Αποτελεσματα οχι δεν εχω.πιστευω απο βδομαδα.το εκανα το μ.σαββατο οποτε θεωρω πως με τις αργιες κ τις απεργιες θα μπηκαν για αναλυση τεταρτη.θελουν σιγουρα 3 εργασιμες.αρα πιστευω μεχρι την τεταρτη που ερχεται να εχω αποτελεσμα!

Ευχαριστώ κοπέλα μου, και εγώ το ίδιο ελπίζω να περάσει και να μη με πάει έτσι μέχρι τέλους.. 

Τα πρώτα αποτελέσματα με τα τρία πιο συχνά σύνδρομα και το φύλο συνήθως βγαίνουν σε 24 ώρες από τη λήψη αλλά ίσως να εξαρτάται και που κάνεις την εξέταση πχ σε εμβρυολογικο κέντρο ή σε μαιευτήριο γι αυτό να σου είπαν τρεις εργάσιμες.. Λογικά λόγω εορτών θα καθυστερούσαν έτσι και αλλιώς λίγο βέβαια, αλλά θα βγουν όπου να ναι και θα ηρεμήσετε!! 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Φραουλίνο είπε:

Κορίτσια καλημέρα! Από χθες πονάει πολύ το ένα μου πόδι ολόκληρο και δεν ξέρω τι να κάνω. Προσπαθώ να βρω μια στάση να με ανακουφίζει και τίποτα, δεν έχω κοιμηθεί όλο το βράδυ. Δεν είναι τόσο έντονος σαν πόνος όσο σαν υπερβολική κόπωση, δεν μπορώ να καταλάβω.. Ο γιατρός Google και ο άντρας μου (που δεν είναι γιατρός) διέγνωσαν ισχιαλγια έχετε καμία ιδέα, το έχει πάθει καμία;; Ο γιατρός μου μαντευει μυοσκελετικο αλλά τι να πει και αυτός δεν είναι ορθοπεδικος. Αν συνεχιστεί θα πάω να το κοιτάξω αλλά πείτε μου ρε κορίτσια αν το έχετε ξανακούσει και αν είναι φυσιολογικό υποφέρω.. 

Να σου πω την αλήθεια τοσο πόνο δεν έχω νιώσει, αλλά γενικά νιώθω ερείπιο. Εύχομαι να περάσει γρήγορα. Κι εγω πιστεύω πως θα βοηθήσει και το μαγνήσιο αρκετά. 

Βρε κορίτσια μ να κάνω μια ασχετη ερώτηση; εσείς χρησιμοποιείτε ειδική οδοντόπαστα τώρα στην εγκυμοσύνη; 

  • Ευχαριστώ 1

aQhvp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...