Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανούλες Αυγούστου 2021


Maria92

Recommended Posts

3 ώρες πρίν, Stalicha είπε:

@Φραουλίνο μηπως ξερεις εσυ;

Φοβαμαι μηπως επειδη ο τραχηλος μου ειναι λιγο κοντος επηρεαστει με την αμνιο κ ανοιξει πιο ευκολα κ αποβαλω.ξερεις αν εχει σχεση το μηκος του τραχηλου;ο γιατρος μου μου αφησε υπονοουμενο αλλα εψαχνα λιγο στο ιντερνετ κ ενας αλλος γιατρος ελεγε οτι δεν εχει σχεση.

Όχι κοριτσάκι μου, λένε μπορεί να γίνουν κάποιες συσπασουλες μετά τις οποίες τις αισθάνεσαι αν γίνουν σαν τράβηγμα αλλά οχι τόσο πολύ να επηρεάσουν τον τράχηλο σου. Εγώ έχω κάνει και αμνιο και τροφοβλαστη και ούτε μια συσπαση δεν είχα κάνει μετά και δεν έπαιρνα και μαγνήσιο.. Το λένε για να είναι τυπικοί και για να μη φοβηθείς με την αίσθηση, μη το σκέφτεσαι αν υπήρχε τέτοια περίπτωση θα σου το έλεγε σίγουρα ο εμβρυολόγος. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Τελεια!κοριτσια ευχαριστω!ηρεμησα καπως.ειχα πριν 3 βδομαδες 2.7εκ κ προσπαθουμε με κολπικη αλοιφη να το κρατησω οσο μπορω.παιρνω προληπτικα και 1 μαγνησιο τη μερα.αμλα δεν εχω συσπασεις ευτυχως.στην προηγ εγκυμοσυνη βρηκαμε τον τραχηλο στην 32η εβδομαδα 7χιλ.κ τελικα γεννησα 39+5.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Καλό Πάσχα με υγεία κορίτσια και γερά μωρουλια να έχουμε σε λίγους μήνες αγκαλιά μας...μόλις μπήκα να δω για την μαγειρίτσα...γράφει ότι να αποφεύγεται στην εγκυμοσύνη επειδή τα σηκωτακια έχουν βιταμίνη α σε μεγαλη ποσότητα και είναι εμβρυοτοξικα...καλά ένα πιατακι δεν νομίζω να πειράζει..ιδίως αν φάμε μόνο ζωμό με λίγο ρυζακι...στρώνει κ το στομάχι με την μαγειρίτσα..εγώ πιο πολύ μπηκα να διαβάσω για τα έντερακια μήπως πειράζουν που έχει η Μ;γειριτσα μέσα αλλά μόνο για το συκώτι αναφέρει.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 56 λεπτά , Emilly800 είπε:

Καλό Πάσχα με υγεία κορίτσια και γερά μωρουλια να έχουμε σε λίγους μήνες αγκαλιά μας...μόλις μπήκα να δω για την μαγειρίτσα...γράφει ότι να αποφεύγεται στην εγκυμοσύνη επειδή τα σηκωτακια έχουν βιταμίνη α σε μεγαλη ποσότητα και είναι εμβρυοτοξικα...καλά ένα πιατακι δεν νομίζω να πειράζει..ιδίως αν φάμε μόνο ζωμό με λίγο ρυζακι...στρώνει κ το στομάχι με την μαγειρίτσα..εγώ πιο πολύ μπηκα να διαβάσω για τα έντερακια μήπως πειράζουν που έχει η Μ;γειριτσα μέσα αλλά μόνο για το συκώτι αναφέρει.

Καλό Πάσχα σε όλες με υγεία και ευτυχία!!! Ναι το συκώτι δεν επιτρέπεται για το λόγο που είπες Εμιλυ, ειδικά στο πρώτο τρίμηνο αλλά και μετά καλό είναι να αποφεύγεται.. Σίγουρα όμως με τα γύρω γύρω δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα!! 

@Stalicha κορίτσι μου θα περιμένουμε τα νέα σου!! Δεν θυμάμαι αν είχες πει τι ώρα θα πήγαινες σήμερα..❤️ Πολλά φιλιά σε όλες!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Emilly800 είπε:

Καλό Πάσχα με υγεία κορίτσια και γερά μωρουλια να έχουμε σε λίγους μήνες αγκαλιά μας...μόλις μπήκα να δω για την μαγειρίτσα...γράφει ότι να αποφεύγεται στην εγκυμοσύνη επειδή τα σηκωτακια έχουν βιταμίνη α σε μεγαλη ποσότητα και είναι εμβρυοτοξικα...καλά ένα πιατακι δεν νομίζω να πειράζει..ιδίως αν φάμε μόνο ζωμό με λίγο ρυζακι...στρώνει κ το στομάχι με την μαγειρίτσα..εγώ πιο πολύ μπηκα να διαβάσω για τα έντερακια μήπως πειράζουν που έχει η Μ;γειριτσα μέσα αλλά μόνο για το συκώτι αναφέρει. 

Καλό Πάσχα κορίτσια! Εμείς την κάναμε με μανιτάρια, αλλά δεν ήμουν πολύ φίλη από ποτέ. Το κοκορέτσι θα μου στοιχίσει λίγο όμως..

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 9 λεπτά , Io_anna είπε:

Καλό Πάσχα κορίτσια! Εμείς την κάναμε με μανιτάρια, αλλά δεν ήμουν πολύ φίλη από ποτέ. Το κοκορέτσι θα μου στοιχίσει λίγο όμως..

Μπορεί να φάω λίγο ρύζι και ζουμί....ηη απλά καθόλου κ η βλακεία είναι ότι στα γεράματα άρχισε να μου αρέσει η μαγειρίτσα χαχαχαχζχα.

1 hour ago, Φραουλίνο είπε:

Καλό Πάσχα σε όλες με υγεία και ευτυχία!!! Ναι το συκώτι δεν επιτρέπεται για το λόγο που είπες Εμιλυ, ειδικά στο πρώτο τρίμηνο αλλά και μετά καλό είναι να αποφεύγεται.. Σίγουρα όμως με τα γύρω γύρω δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα!! 

@Stalicha κορίτσι μου θα περιμένουμε τα νέα σου!! Δεν θυμάμαι αν είχες πει τι ώρα θα πήγαινες σήμερα..❤️ Πολλά φιλιά σε όλες!!! 

Άρα να φάω ρύζι και εντόσθια κ να αφήσω τα σηκωτακια;;χαχαχαχα...πωπω λιγούρα...εκεί το μυαλό μου..

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Την εκανα την αμνιο γυρω στις 12.ειμαι καλα προς το παρον.στο χαρτι που υπεγραψα ελεγε πιθανοτητα αποβολης 0,1%. Σαν διαδικασια οντως δεν ηταν κατι ιδιαιτερο.

Ο εμβρυολογος μου ειπε πως ειναι πολυ θετικος για τα αποτελεσματα κ πως δεν τον ανησυχει η τρυπα ατην καρδια.οι παλμοι και η ροη αιματος του φαινονται φυσιολογικα.ο τραχηλος επισης μια χαρα κ χαρηκα πολυ για αυτο.απο 2.7 πηγε 2.6 σε 3 εβδομαδες.οποτε αντεχει ακομα.

Εγω τωρα ειμαι ξαπλα.σηκωνομαι μονον για τουαλετα κ φαγητο.ειμαι σε αναμμενα καρβουνα για 3-4 μερες οπως μου ειπε.εγω βεβαια για 1 εβδομαδα θα ειμαι κρεβατι κ για αλλη μια λεω να ειμαι ηρεμα.

Μου εδωσε αντιβιωση για 3 μερες κ τωρα ελπιζω να περασουν οι μερες γρηγορα να φυγω απτην επικινδυνη ζωνη.

Σας ευχαριστω πολυ ολες για τη δυναμη κ το κουραγιο αυτες τις μερες.

Καλο Πασχα και καλη εργατικη Πρωτομαγια σε ολες!

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Emilly800 είπε:

Μπορεί να φάω λίγο ρύζι και ζουμί....ηη απλά καθόλου κ η βλακεία είναι ότι στα γεράματα άρχισε να μου αρέσει η μαγειρίτσα χαχαχαχζχα.

Άρα να φάω ρύζι και εντόσθια κ να αφήσω τα σηκωτακια;;χαχαχαχα...πωπω λιγούρα...εκεί το μυαλό μου..

Νομίζω ότι σε μικρές ποσότητες είναι ΟΚ. Σκέψου ότι εγώ που δεν τα ήξερα αυτα για το συκώτι πήγα στο πρώτο τρίμηνο και έφαγα διπλή δόση γιατί σίδηρο έχει, καλό θα κάνει :grin:. Μετά διάβασα στο google και το είπα στο γιατρό και μου είπε ότι καλό είναι να αποφεύγεται η μεγάλη ποσότητα και η μεγάλη συχνότητα. Οπότε αν είναι να σου μείνει η λιγούρα, φάε μια μπουκια απ ολα.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , Stalicha είπε:

Την εκανα την αμνιο γυρω στις 12.ειμαι καλα προς το παρον.στο χαρτι που υπεγραψα ελεγε πιθανοτητα αποβολης 0,1%. Σαν διαδικασια οντως δεν ηταν κατι ιδιαιτερο.

Ο εμβρυολογος μου ειπε πως ειναι πολυ θετικος για τα αποτελεσματα κ πως δεν τον ανησυχει η τρυπα ατην καρδια.οι παλμοι και η ροη αιματος του φαινονται φυσιολογικα.ο τραχηλος επισης μια χαρα κ χαρηκα πολυ για αυτο.απο 2.7 πηγε 2.6 σε 3 εβδομαδες.οποτε αντεχει ακομα.

Εγω τωρα ειμαι ξαπλα.σηκωνομαι μονον για τουαλετα κ φαγητο.ειμαι σε αναμμενα καρβουνα για 3-4 μερες οπως μου ειπε.εγω βεβαια για 1 εβδομαδα θα ειμαι κρεβατι κ για αλλη μια λεω να ειμαι ηρεμα.

Μου εδωσε αντιβιωση για 3 μερες κ τωρα ελπιζω να περασουν οι μερες γρηγορα να φυγω απτην επικινδυνη ζωνη.

Σας ευχαριστω πολυ ολες για τη δυναμη κ το κουραγιο αυτες τις μερες.

Καλο Πασχα και καλη εργατικη Πρωτομαγια σε ολες!

Μπράβο κορίτσι μου..αφού τα είδε οκ ο εμβρυολογος σίγουρα θα πήρες μια ανάσα εεε;;;να κάνεις όμορφο Πάσχα κ τα αποτελέσματα απλά να επιβεβαιώσουν ότι το μωρουλι είναι μια χαρά...εύχομαι άλλη ανησυχία να μην σε βρει από δω κ πέρα να το ευχαριστηθεις.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Stalicha είπε:

Την εκανα την αμνιο γυρω στις 12.ειμαι καλα προς το παρον.στο χαρτι που υπεγραψα ελεγε πιθανοτητα αποβολης 0,1%. Σαν διαδικασια οντως δεν ηταν κατι ιδιαιτερο.

Ο εμβρυολογος μου ειπε πως ειναι πολυ θετικος για τα αποτελεσματα κ πως δεν τον ανησυχει η τρυπα ατην καρδια.οι παλμοι και η ροη αιματος του φαινονται φυσιολογικα.ο τραχηλος επισης μια χαρα κ χαρηκα πολυ για αυτο.απο 2.7 πηγε 2.6 σε 3 εβδομαδες.οποτε αντεχει ακομα.

 Εγω τωρα ειμαι ξαπλα.σηκωνομαι μονον για τουαλετα κ φαγητο.ειμαι σε αναμμενα καρβουνα για 3-4 μερες οπως μου ειπε.εγω βεβαια για 1 εβδομαδα θα ειμαι κρεβατι κ για αλλη μια λεω να ειμαι ηρεμα.

 Μου εδωσε αντιβιωση για 3 μερες κ τωρα ελπιζω να περασουν οι μερες γρηγορα να φυγω απτην επικινδυνη ζωνη.

 Σας ευχαριστω πολυ ολες για τη δυναμη κ το κουραγιο αυτες τις μερες.

 Καλο Πασχα και καλη εργατικη Πρωτομαγια σε ολες!

Καλή Ανάσταση με υγεία φιλενάδες μου! Με το καλό να έχουμε στις αγκαλίτσες μας υγιή μωράκια!

@Stalichaμου τα καλύτερα αποτελέσματα σας εύχομαι! Είμαι πολύ αισιόδοξη, να ξέρεις!

  • Μου αρέσει 1

gcglp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλό Πάσχα και καλή ανάσταση κορίτσια! @Stalichaκαλά αποτελέσματα κορίτσι

Εγώ κορίτσια ρώτησα το γιατρό για μαγειρίτσα και συκώτια και μου είπε πως για μια μέρα δν πειράζει κ να φάω...θα φάω λίγο μαγειρίτσα και το αρνάκι άφοβα!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Stalicha είπε:

Την εκανα την αμνιο γυρω στις 12.ειμαι καλα προς το παρον.στο χαρτι που υπεγραψα ελεγε πιθανοτητα αποβολης 0,1%. Σαν διαδικασια οντως δεν ηταν κατι ιδιαιτερο.

Ο εμβρυολογος μου ειπε πως ειναι πολυ θετικος για τα αποτελεσματα κ πως δεν τον ανησυχει η τρυπα ατην καρδια.οι παλμοι και η ροη αιματος του φαινονται φυσιολογικα.ο τραχηλος επισης μια χαρα κ χαρηκα πολυ για αυτο.απο 2.7 πηγε 2.6 σε 3 εβδομαδες.οποτε αντεχει ακομα.

Εγω τωρα ειμαι ξαπλα.σηκωνομαι μονον για τουαλετα κ φαγητο.ειμαι σε αναμμενα καρβουνα για 3-4 μερες οπως μου ειπε.εγω βεβαια για 1 εβδομαδα θα ειμαι κρεβατι κ για αλλη μια λεω να ειμαι ηρεμα.

Μου εδωσε αντιβιωση για 3 μερες κ τωρα ελπιζω να περασουν οι μερες γρηγορα να φυγω απτην επικινδυνη ζωνη.

Σας ευχαριστω πολυ ολες για τη δυναμη κ το κουραγιο αυτες τις μερες.

Καλο Πασχα και καλη εργατικη Πρωτομαγια σε ολες!

Τέλεια κορίτσι μου!! Άντε θα βγουν τα αποτελέσματα σε λίγες μέρες και θα ηρεμήσεις επιτέλους! Ναι τόσο είναι πλεον το ποσοστό αποβολής και δεν υπάρχει καμία περίπτωση να συμβεί κάτι!!! Να κάνεις ότι σου είπε ο γιατρός και θα πάνε όλα τέλεια.. Εμένα δεν μου είχε πει τίποτα για ξάπλα, μόνο την ίδια μέρα είχα ξεκουραστεί και από την επόμενη μου είχε πει να κάνω κανονικά τα πάντα εκτός από επαφές που μας τις είχε απαγορεύσει για 10 μέρες. Μη φοβάσαι καθόλου το μωρακι σου θα είναι μια χαρά.. Καλή Ανάσταση και τα καλύτερα αποτελέσματα να έχεις!! Εδώ θα είμαστε να τα λέμε.. :wub:

Link to comment
Share on other sites

Χριστίνα Ανέστη κορίτσια !! Με υγεία και με το καλό τα πανέμορφα μωράκια μας !!!! @Stalicha με το καλό τα αποτελέσματα να ηρεμήσεις και να συνεχίσεις με ηρεμία το υπόλοιπο ταξίδι !!!

και μένα ο γιατρός μου είπε μπορώ να φάω ότι θέλω αλλά σε μικρές ποσότητες κοκορέτσι κλπ.. για μια μέρα δεν έγινε και τπτ !!!

Καλό Πάσχα κορίτσια να περάσετε όμορφα με τις οικογένειες σας ❤️

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια ναι σημερα ξυπνησα πιο αισιοδοξη.χθες ημουν λιγο σαν χ@@μενη.

Καλο Πασχα,καλο σουβλισμα κ καλες μασες!!!

Φατε κ για μενα γτ εγω θα περιμενω κανα 2ωρο μεχρι να μου φερει ο αντρας μου

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Χριστός Ανέστη κορίτσια μου!!!! Υγεία κι ευτυχία εύχομαι!!! Με το καλό τα μωράκια μας!! @Stalicha μου καλά αποτελέσματα να έχεις!!!

Αχ κι εγώ έφαγα λίγο κοκορέτσι. Ελπίζω να μην έκανα βλακεια. Γενικά δεν τρώω συκώτια.. Άλλη μια φορά έχω φάει λίγο κοκορέτσι στην εγκυμοσύνη. 

  • Μου αρέσει 2

aQhvp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...