Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Σε ταλαιπώρησαν πολλές μέρες..φαντάζομαι τον πόνο που πέρασες και ειλικρινά δεν αξίζει σε καμία γυναίκα να το περάσει όλο αυτό.

      Μην κοιτάς τα συμπτώματα,δεν υπάρχει στάνταρ.Μια ερχονται,μια φεύγουν..Ευχομαι μέσα απ' την καρδιά μου να είσαι έγκυος και να μην ταλαιπωρηθείς άλλο❤️  Πότε πας για χοριακη είπαμε?

      Ναι μ είπε μια κοπέλα ουι είναι και τα χάπια που παίρνουμε και ότι ο οργανισμός συνηθίζει … όποτε για αυτό .. καιι φυσικά ότι πάνω από 500 μονάδες υπάρχουν συμπτώματα … όπως και μα έχει σε ευχαριστω βαθιά ! Θα τα λέμε εδώ και μην πτοείσαι …. Ευτυχώς να λες είναι σχετικά χαμηλή η χοριακη και δεν θα καταλάβεις τίποτα μέχρι να πέσει είσαι τυχερή μέσα σε όλο αυτό … και επίσης εψεις μια βλαστοκύστη σα να κρύα τα νερά  χαχαχα

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Αυγούστου 2021


Maria92

Recommended Posts

πρίν από 7 λεπτά , Anneliz είπε:

Καλημέρα!!!! Καλά αποτελέσματα να έχεις!!!! 

Ευχαριστώ πολύ πολύ ! Μόλις έφυγα ! Εντάξει όλα καλα πηγαν ! Ούτε τελικά το στομάχι μου με έπιασε που φοβόμουν ούτε τπτ !! Ελπίζω να είναι και τα αποτελέσματα καλα !! 

1 hour ago, Sofiamar93 είπε:

Χαχχαχα μια απο τα ιδια.. Βλεπω την κοιλια μου σαν κύματα θαλασσας.. Ποτε απο εδω ποτε απο εκει.. Κοριτσια σε ποιο μηνα  τα μωρα μπαινουν σε σωστη θεση? Καλη επιτυχια στα κοριτσια μας.. Ολα καλα θα πανε.. Και εγω σημερα ξεκινησα τις πρωτες μου μετρησεις.. Ελπιζω να πανε ολα καλα.. Προσεχω την διατροφη μου.. Εχθες με ονειρευομουν με το μωρακι μου.. Ονειρευεστε και εσεις? Εγω ως τωρα δεν ειχα δει ετσι ονειρα.. Ανυπομονω πως και πως να τον κρατησω αγκαλιά αλλα απο την αλλη λεω θα μου λειψει η κοιλια μου

Και εγώ κορίτσι μου έτσι είμαι !! Τρελαμενη !!! Θέλω τόσο πολύ να την αγκαλιάσω !! Μπαίνουμε τελική ευθεία κορίτσια !!! Ποτε μπαίναμε μια μια στο γκρουπ με θετικά τεστ κι ποτε μπαίνουμε στον 7ο !!!!!! 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 52 λεπτά , Emilly800 είπε:

Χαψαχαχαχαα αχ Σοφάκι....εγώ έτσι όπως είναι σε αυτή την εγκυμοσύνη λέω θα γεννήσω κ θα ακουστεί μια κραυγή σε όλο τον όροφο ουφφφφφ αμηνννν...αλήθεια δεν θα μου λείψει τίποτα θέλω μόνο το μικρό μου να το πάρω σπίτι γερό κ να τα βλέπω τα παιδάκια μου να τα καμαρώνω..δύο κρεβατάκια μέσα στο παιδικό δύο ζουζούνια να φιλάω για καληνύχτα να γεμίσει το μάτι μου Παναγία μου...έχω αρχίσει να το βλέπω το μωράκι στον ύπνο μου μια ότι το θηλάζω μια ότι κρατάει με το χεράκι του το δάχτυλο από τον μεγάλο μου..γενικά όλοι οικογενειακώς το περιμένουμε Πως και πως αυτό το μωράκι.

Καλέ λέω ....τι σκαλίζεις εκεί βρε;;που έφτασες;;;χαχαχαχα...τρομαχτικό ..γενικά ο μικρός έιναινπιο ζωηρό στην κοιλιά από τον μεγάλο μου...ο μεγάλος θυμάμαι την αίσθηση που στα αριστερά μου έβγαζε ένα ποδαράκι τακ...μια μύτη στην κοιλιά το χαίδευα το μάζευε ξανά το έβγαζε σαν παιχνιδάκι...αλλά ήσυχο μωρουλι κ έτσι ήταν κ το αγγελούδι μου μέχρι πέντε έξι χρόνων..μετά μεταλλάχθηκε κ έγινε πυροτέχνημα.

Αχ κι εγώ σκέφτομαι πως θα είναι όταν αντικρίσει ο μεγάλος μου την αδερφούλα του. Είναι πολυ συγκινητικό! Ο δικός σου θα καταλαβαίνει και καλύτερα εγώ ότι και να του έχω εξηγήσει, ακόμη νομίζει ότι εκείνος έχει νινί στην κοιλια του :roll: κι επίσης σκέφτομαι πως θα τον αφήσω για να παω να γεννήσω.. Αχχχ από τότε που έχει γεννηθεί δεν έχουμε κοιμηθει χώρια ποτέ. 

  • Μου αρέσει 1

aQhvp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Anneliz είπε:

Αχ κι εγώ σκέφτομαι πως θα είναι όταν αντικρίσει ο μεγάλος μου την αδερφούλα του. Είναι πολυ συγκινητικό! Ο δικός σου θα καταλαβαίνει και καλύτερα εγώ ότι και να του έχω εξηγήσει, ακόμη νομίζει ότι εκείνος έχει νινί στην κοιλια του :roll: κι επίσης σκέφτομαι πως θα τον αφήσω για να παω να γεννήσω.. Αχχχ από τότε που έχει γεννηθεί δεν έχουμε κοιμηθει χώρια ποτέ. 

Άστο.....επειδή κ εγώ δεν το έχω αποχωριστεί ποτέ το παιδί μου ούτε σε γιαγιάδες ούτε τίποτα χθες μου έλεγε....μαμά όταν πας να γεννήσεις το ξέρεις ότι δεν θα έχεις τα μάγουλα μου,,,( που τα φιλάω όλη μέρα) δεν θα έχεις να σου λέω αστεία,,δεν θα έχεις τον καλύτερο σου φίλο...έχει πάθει κ αυτός σοκ που θα λείψω γιατί είμαι μαμά πολύ πάνω στο παιδί κ απόλυτα..και το έχει εκλάβει και το παιδί ότι η φροντίδα του είναι αποκλειστικά δουλειά μαμάς..ο καημένος είναι ζηλιες αυτά που κάνει τώρα κ προσπάθεια να με συγκινήσει μήπως και δεν πάω στο νοσοκομείο;;χαχαχα..λέω εντάξει να το γεννήσω εδώ τότε..

πρίν από 9 λεπτά , Anneliz είπε:

Αχ κι εγώ σκέφτομαι πως θα είναι όταν αντικρίσει ο μεγάλος μου την αδερφούλα του. Είναι πολυ συγκινητικό! Ο δικός σου θα καταλαβαίνει και καλύτερα εγώ ότι και να του έχω εξηγήσει, ακόμη νομίζει ότι εκείνος έχει νινί στην κοιλια του :roll: κι επίσης σκέφτομαι πως θα τον αφήσω για να παω να γεννήσω.. Αχχχ από τότε που έχει γεννηθεί δεν έχουμε κοιμηθει χώρια ποτέ. 

Υποφέρω στη σκέψη ότι θα τον αποχωριστώ σε νιώθω..

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Emilly800 είπε:

Άστο.....επειδή κ εγώ δεν το έχω αποχωριστεί ποτέ το παιδί μου ούτε σε γιαγιάδες ούτε τίποτα χθες μου έλεγε....μαμά όταν πας να γεννήσεις το ξέρεις ότι δεν θα έχεις τα μάγουλα μου,,,( που τα φιλάω όλη μέρα) δεν θα έχεις να σου λέω αστεία,,δεν θα έχεις τον καλύτερο σου φίλο...έχει πάθει κ αυτός σοκ που θα λείψω γιατί είμαι μαμά πολύ πάνω στο παιδί κ απόλυτα..και το έχει εκλάβει και το παιδί ότι η φροντίδα του είναι αποκλειστικά δουλειά μαμάς..ο καημένος είναι ζηλιες αυτά που κάνει τώρα κ προσπάθεια να με συγκινήσει μήπως και δεν πάω στο νοσοκομείο;;χαχαχα..λέω εντάξει να το γεννήσω εδώ τότε..

Υποφέρω στη σκέψη ότι θα τον αποχωριστώ σε νιώθω..

Αχχχχ μωρέ τι γλυκός!!!! :x 


aQhvp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου.. Μεχρι τωρα οι μετρησεις μου νομιζω ειναι πολυ καλες.. Θα δειξει και το βραδινο.. Αλλα υπαρχει περίπτωση να εγινε λαθος στο χημειο? Και να μην εχω? Μου ειπε ο γιατρος οτι καποιες φορες συμβαίνει και για αυτο θα το δούμε καποιες μερες και μετα θα μιλησουμε.. Στις 10 συνεχόμενες μερες μου ειπε ο ενδοκρινολογος να του στειλω το report με τα αποτελεσματα μου και να μιλησω μαζι του.. Το πρωι νηστειας μου ηταν 88 μετα απο δυο ωρες πρωινου ηταν 94 και μετα απο δυο ωρες μεσημεριανου ηταν 117..βεβαια τρωω με διατροφη και οχι αυτα που ετρωγα πριν... 

7 ώρες πρίν, Emilly800 είπε:

Άστο.....επειδή κ εγώ δεν το έχω αποχωριστεί ποτέ το παιδί μου ούτε σε γιαγιάδες ούτε τίποτα χθες μου έλεγε....μαμά όταν πας να γεννήσεις το ξέρεις ότι δεν θα έχεις τα μάγουλα μου,,,( που τα φιλάω όλη μέρα) δεν θα έχεις να σου λέω αστεία,,δεν θα έχεις τον καλύτερο σου φίλο...έχει πάθει κ αυτός σοκ που θα λείψω γιατί είμαι μαμά πολύ πάνω στο παιδί κ απόλυτα..και το έχει εκλάβει και το παιδί ότι η φροντίδα του είναι αποκλειστικά δουλειά μαμάς..ο καημένος είναι ζηλιες αυτά που κάνει τώρα κ προσπάθεια να με συγκινήσει μήπως και δεν πάω στο νοσοκομείο;;χαχαχα..λέω εντάξει να το γεννήσω εδώ τότε..

Υποφέρω στη σκέψη ότι θα τον αποχωριστώ σε νιώθω..

Αχχχ εμιλυ μου.. Αληθεια σου λεω οποτε μιλας για τον γιο σου τον λεβεντη σου νιωθω οτι βγαζουν καρδουλες τα ματακια σου... Ανυπομονω να αποκτησω την σχςση που εχεις με τον γιο σου και με τον δικο μου γιο.. Ολες μου λενε οτι με τους γιους ερωτας μεγαλος οι μαμαδες και αληθεια ανυπομονώ να ερωτευτω το παιδι μου απο τον ερωτα μου.. ❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Sofiamar93 είπε:

Στις 10 συνεχόμενες μερες μου ειπε ο ενδοκρινολογος να του στειλω το report με τα αποτελεσματα μου και να μιλησω μαζι του.. Το πρωι νηστειας μου ηταν 88 μετα απο δυο ωρες πρωινου ηταν 94 και μετα απο δυο ωρες μεσημεριανου ηταν 117..βεβαια τρωω με διατροφη και οχι αυτα που ετρωγα πριν... 

Σοφάκι καλά ακούγονται μπράβο....το λογικό μου ακούγεται να βγαίνουν ανεβασμένα με τη γλυκόζη και με διατροφή να είναι οκ...εγώ τι να πω που ήταν καλά στη γλυκόζη κ με διατροφη είναι χάλια...χαχαχχαχαχα...Πιστεύω θα φτιάξουν τα δικά σου..μπορεί στην καμπύλη να είχες αγχωθεί ή να χες φάει κάτι περίεργο κ τις προηγούμες μέρες

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Sofiamar93 είπε:

Κοριτσια μου.. Μεχρι τωρα οι μετρησεις μου νομιζω ειναι πολυ καλες.. Θα δειξει και το βραδινο.. Αλλα υπαρχει περίπτωση να εγινε λαθος στο χημειο? Και να μην εχω? Μου ειπε ο γιατρος οτι καποιες φορες συμβαίνει και για αυτο θα το δούμε καποιες μερες και μετα θα μιλησουμε.. Στις 10 συνεχόμενες μερες μου ειπε ο ενδοκρινολογος να του στειλω το report με τα αποτελεσματα μου και να μιλησω μαζι του.. Το πρωι νηστειας μου ηταν 88 μετα απο δυο ωρες πρωινου ηταν 94 και μετα απο δυο ωρες μεσημεριανου ηταν 117..βεβαια τρωω με διατροφη και οχι αυτα που ετρωγα πριν... 

Αχχχ εμιλυ μου.. Αληθεια σου λεω οποτε μιλας για τον γιο σου τον λεβεντη σου νιωθω οτι βγαζουν καρδουλες τα ματακια σου... Ανυπομονω να αποκτησω την σχςση που εχεις με τον γιο σου και με τον δικο μου γιο.. Ολες μου λενε οτι με τους γιους ερωτας μεγαλος οι μαμαδες και αληθεια ανυπομονώ να ερωτευτω το παιδι μου απο τον ερωτα μου.. ❤️

Καλόμελετα Σοφάκι κ έρχεται..μεγαααλο θέμα το παιδί για την μάνα..και όσο μεγαλώνει θα βλέπεις τα αποτελέσματα της διαπαιδαγώγησης σας..και της σχέσης που έχει το παιδί με εσάς.εχει παιδιά Σοφάκι που φτάνουν 18 χρονών 20 και ακόμα θέλουν να πάνε διακοπές κ να κάνουν πράγματα με τους γονείς τους..θέλω το παιδί μου να θέλει όταν μεγαλώσει να περνάει και μαζί μας χρόνο..και πιστεύω έτσι θα γίνει..επίσης η σχέση που έχει με τον μπαμπά του ο μικρός μου είναι συγκινητική..είναι φίλοι..από πάντα ο άντρας μου ασχολούνταν πολύ με το παιδί του,,,και σημαντικό..κάνανε και μόνοι τους πράγματα..γιατί το αγόρι ακολουθεί και μιμείται τρέλα τον μπαμπά του θα το δεις..ο δικός μου θέλει να γίνει ακριβώς όπως ο μπαμπάς του...αμάν λέω βρε..μέχρι και την αραίωση στο μαλλί χαχαχαχαχα.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα.

 

Πήρα τις εξετάσεις με την καμπύλη σήμερα.

Σάκχαρο νηστείας 83

Σακχαρο 60 λεπτά 185

Σάκχαρο 120 λεπτά 156

 

Δεν μου αρέσει η καμπύλη, πρέπει να κλείσω ραντεβού στον ενδοκρινολόγο άμεσα...


gcglp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα

Εγω χθες πηγα στο γιατρο τελικα.δεν αντεξα!ο τραχηλος καλα κρατει ευτυχως!πιο καλα κ απο τα καλυτερα αποτελεσματα που περιμενα.σταθερος στο 2.6 εκ.Μου ειπε να μην κανω σκεψεις για πεσσο με τετοια εκατοστα.μονο να προσεχω κ να συνεχιαω τα χαπια κ την αλοιφη.ραντεβου παλι σε ενα μηνα!

Μου εγραψε κ εμενα αιματολογικες,καλλιεργεια κ καμπυλη σαχαρου αλλα θα παω την επομενη εβδομαδα.

Εχουν μεινει τα αποτελεσματα μονο του μοριακου καρυοτυπου της αμνιοπαρακεντησης αλλα θελω να πιστευω πως θα ειναι καλα.μου ειπε κ ο γιατρος μου πως τοσα χρονια δεν του χει τυχει ποτε να βγουν καλα τα πρωτα κ ασχημα τα δευτερα.

Οποτε σημερα εχω ξυπνησει πιο ηρεμη ψυχολογικα.ελπιζω να μην εχω αλλα σκαμπανευασματα!

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Stalicha said:

Κοριτσια καλημερα

Εγω χθες πηγα στο γιατρο τελικα.δεν αντεξα!ο τραχηλος καλα κρατει ευτυχως!πιο καλα κ απο τα καλυτερα αποτελεσματα που περιμενα.σταθερος στο 2.6 εκ.Μου ειπε να μην κανω σκεψεις για πεσσο με τετοια εκατοστα.μονο να προσεχω κ να συνεχιαω τα χαπια κ την αλοιφη.ραντεβου παλι σε ενα μηνα!

Μου εγραψε κ εμενα αιματολογικες,καλλιεργεια κ καμπυλη σαχαρου αλλα θα παω την επομενη εβδομαδα.

Εχουν μεινει τα αποτελεσματα μονο του μοριακου καρυοτυπου της αμνιοπαρακεντησης αλλα θελω να πιστευω πως θα ειναι καλα.μου ειπε κ ο γιατρος μου πως τοσα χρονια δεν του χει τυχει ποτε να βγουν καλα τα πρωτα κ ασχημα τα δευτερα.

Οποτε σημερα εχω ξυπνησει πιο ηρεμη ψυχολογικα.ελπιζω να μην εχω αλλα σκαμπανευασματα!

Καλημέρα, μπράβο κορίτσι μου όλα καλά! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 41 λεπτά , Liakada είπε:

Κορίτσια καλημέρα.

 

Πήρα τις εξετάσεις με την καμπύλη σήμερα.

Σάκχαρο νηστείας 83

Σακχαρο 60 λεπτά 185

Σάκχαρο 120 λεπτά 156

 

Δεν μου αρέσει η καμπύλη, πρέπει να κλείσω ραντεβού στον ενδοκρινολόγο άμεσα...

Συμμαθήτριά μες στα όρια δεν είναι;;;;πήρες τον γιατρό τηλέφωνο;τον γυναικολόγο;;

πρίν από 13 λεπτά , Stalicha είπε:

Κοριτσια καλημερα

Εγω χθες πηγα στο γιατρο τελικα.δεν αντεξα!ο τραχηλος καλα κρατει ευτυχως!πιο καλα κ απο τα καλυτερα αποτελεσματα που περιμενα.σταθερος στο 2.6 εκ.Μου ειπε να μην κανω σκεψεις για πεσσο με τετοια εκατοστα.μονο να προσεχω κ να συνεχιαω τα χαπια κ την αλοιφη.ραντεβου παλι σε ενα μηνα!

Μου εγραψε κ εμενα αιματολογικες,καλλιεργεια κ καμπυλη σαχαρου αλλα θα παω την επομενη εβδομαδα.

Εχουν μεινει τα αποτελεσματα μονο του μοριακου καρυοτυπου της αμνιοπαρακεντησης αλλα θελω να πιστευω πως θα ειναι καλα.μου ειπε κ ο γιατρος μου πως τοσα χρονια δεν του χει τυχει ποτε να βγουν καλα τα πρωτα κ ασχημα τα δευτερα.

Οποτε σημερα εχω ξυπνησει πιο ηρεμη ψυχολογικα.ελπιζω να μην εχω αλλα σκαμπανευασματα!

Εγώ Πέμπτη θα πάω να τον μετρήσω και εύχομαι να μην μειώθηκε κ άλλο..εννοείται κ σχετικά κοντός να είναι άπαξ κ είναι σταθερός μια χαρά θα πάει...εσένα τι περιορισμούς σου έβαλε ο γιατρός;;;ςδεν το συζητώ για σ,,,ξ εγώ είμαι Χ,,σμενη επάνω μου...αλλά σου είπε πολύ ξεκούραση;;

Link to comment
Share on other sites

On 17/5/2021 at 9:48 ΠΜ, Liakada είπε:

Καλημέρα κορίτσια! καλή επιτυχία Ξένια! Εγώ σήμερα περιμένω τα αποτελέσματα γιατί έκανα και πολλές άλλες μαζί...

@Emilly800 το σκεφτόμουν το πρωί...Με πιάνει έντονος πόνος πότε αριστερά, ποτε δεξιά στον ύπνο, δεν ξέρω τι ακριβώς πιέζει...Ψάχνω να βρω κάθε φορά την καλή θέση...Όλο το βράδυ δεν με άφησε να κοιμηθώ, γύρναγε...

Τι έγινε κορίτσι μου βγήκαν τα αποτελέσματα σου;; 

On 17/5/2021 at 10:16 ΠΜ, Sofiamar93 είπε:

Χαχχαχα μια απο τα ιδια.. Βλεπω την κοιλια μου σαν κύματα θαλασσας.. Ποτε απο εδω ποτε απο εκει.. Κοριτσια σε ποιο μηνα  τα μωρα μπαινουν σε σωστη θεση? Καλη επιτυχια στα κοριτσια μας.. Ολα καλα θα πανε.. Και εγω σημερα ξεκινησα τις πρωτες μου μετρησεις.. Ελπιζω να πανε ολα καλα.. Προσεχω την διατροφη μου.. Εχθες με ονειρευομουν με το μωρακι μου.. Ονειρευεστε και εσεις? Εγω ως τωρα δεν ειχα δει ετσι ονειρα.. Ανυπομονω πως και πως να τον κρατησω αγκαλιά αλλα απο την αλλη λεω θα μου λειψει η κοιλια μου

 

On 17/5/2021 at 11:17 ΠΜ, xenia^^ είπε:

Ευχαριστώ πολύ πολύ ! Μόλις έφυγα ! Εντάξει όλα καλα πηγαν ! Ούτε τελικά το στομάχι μου με έπιασε που φοβόμουν ούτε τπτ !! Ελπίζω να είναι και τα αποτελέσματα καλα !! 

Και εγώ κορίτσι μου έτσι είμαι !! Τρελαμενη !!! Θέλω τόσο πολύ να την αγκαλιάσω !! Μπαίνουμε τελική ευθεία κορίτσια !!! Ποτε μπαίναμε μια μια στο γκρουπ με θετικά τεστ κι ποτε μπαίνουμε στον 7ο !!!!!! 

Ααχ κορίτσια και εγώ μετά από όσα έχουμε περάσει μου φαίνεται σαν όνειρο να πάρω την κόρη μου αγκαλιά, σχεδόν δεν το πιστεύω ότι κάνουμε ετοιμασίες και σε τρεις μήνες θα είναι μαζί μας.. Σκέφτομαι συνέχεια τη στιγμή εκείνη και μου φαίνεται σαν ψέμα λέω όντως θα συμβεί;;  Ανυπομονώ τόσο πολύ!! ❤️

17 ώρες πρίν, Sofiamar93 είπε:

Κοριτσια μου.. Μεχρι τωρα οι μετρησεις μου νομιζω ειναι πολυ καλες.. Θα δειξει και το βραδινο.. Αλλα υπαρχει περίπτωση να εγινε λαθος στο χημειο? Και να μην εχω? Μου ειπε ο γιατρος οτι καποιες φορες συμβαίνει και για αυτο θα το δούμε καποιες μερες και μετα θα μιλησουμε.. Στις 10 συνεχόμενες μερες μου ειπε ο ενδοκρινολογος να του στειλω το report με τα αποτελεσματα μου και να μιλησω μαζι του.. Το πρωι νηστειας μου ηταν 88 μετα απο δυο ωρες πρωινου ηταν 94 και μετα απο δυο ωρες μεσημεριανου ηταν 117..βεβαια τρωω με διατροφη και οχι αυτα που ετρωγα πριν... 

Αχχχ εμιλυ μου.. Αληθεια σου λεω οποτε μιλας για τον γιο σου τον λεβεντη σου νιωθω οτι βγαζουν καρδουλες τα ματακια σου... Ανυπομονω να αποκτησω την σχςση που εχεις με τον γιο σου και με τον δικο μου γιο.. Ολες μου λενε οτι με τους γιους ερωτας μεγαλος οι μαμαδες και αληθεια ανυπομονώ να ερωτευτω το παιδι μου απο τον ερωτα μου.. ❤️

Σοφακι μου δεν νομίζω να έγινε λάθος γλυκόζη ήπιες στην καμπυλη δεν έφαγες φρυγανιτσα με τυράκι χαμηλών λιπαρών..:P Είναι το επιθυμητό και το φυσιολογικό κάνοντας διατροφή να είναι καλές οι μετρήσεις σου!! Στις περισσότερες γυναίκες στρώνει πολύ γρήγορα αμέσως μόλις ξεκινήσουν διατροφή.. Μπορεί να δεις ότι ίσως δεν χρειάζεται να είσαι πάρα πολύ αυστηρή και ότι μπορείς να κάνεις και μια ατασθαλια χωρίς κόστος, μακάρι για να ξεδινεις που και που!

Στην καμπυλη όμως ανά μία ώρα δεν σε μετρούσαν; Αυτό με τις δύο ώρες να σου πω δεν το έχω ξανά ακούσει αλλά για να το λέει ο ενδοκρινολος σίγουρα ξέρει καλύτερα.. Εμένα πχ στο δυωρο όταν μετρούσα καμια φορά ήταν πάντα οκ το ζάχαρο ενώ είχα θέμα.. 

16 ώρες πρίν, fotini* είπε:

Σοφάκι καλά ακούγονται μπράβο....το λογικό μου ακούγεται να βγαίνουν ανεβασμένα με τη γλυκόζη και με διατροφή να είναι οκ...εγώ τι να πω που ήταν καλά στη γλυκόζη κ με διατροφη είναι χάλια...χαχαχχαχαχα...Πιστεύω θα φτιάξουν τα δικά σου..μπορεί στην καμπύλη να είχες αγχωθεί ή να χες φάει κάτι περίεργο κ τις προηγούμες μέρες

Φωτεινή μου σου έχω απαντήσει και με pm δεν ξέρω αν το έχεις δει.. Πήγες ενδοκρινολογο τα είπατε;; 

πρίν από 31 λεπτά , Liakada είπε:

Κορίτσια καλημέρα.

 

Πήρα τις εξετάσεις με την καμπύλη σήμερα.

Σάκχαρο νηστείας 83

Σακχαρο 60 λεπτά 185

Σάκχαρο 120 λεπτά 156

 

Δεν μου αρέσει η καμπύλη, πρέπει να κλείσω ραντεβού στον ενδοκρινολόγο άμεσα...

Ααα τώρα είδα την απάντηση! Είναι λιγάκι πάνω από το όριο οι δύο τελευταίες όντως αλλά όχι κάτι τρομερό.. Όπως και να χει εννοείται να δεις ενδοκρινολογο να σου πει. Το νηστείας τέλειο πάντως!! :)

πρίν από 18 λεπτά , Stalicha είπε:

Κοριτσια καλημερα

Εγω χθες πηγα στο γιατρο τελικα.δεν αντεξα!ο τραχηλος καλα κρατει ευτυχως!πιο καλα κ απο τα καλυτερα αποτελεσματα που περιμενα.σταθερος στο 2.6 εκ.Μου ειπε να μην κανω σκεψεις για πεσσο με τετοια εκατοστα.μονο να προσεχω κ να συνεχιαω τα χαπια κ την αλοιφη.ραντεβου παλι σε ενα μηνα!

Μου εγραψε κ εμενα αιματολογικες,καλλιεργεια κ καμπυλη σαχαρου αλλα θα παω την επομενη εβδομαδα.

Εχουν μεινει τα αποτελεσματα μονο του μοριακου καρυοτυπου της αμνιοπαρακεντησης αλλα θελω να πιστευω πως θα ειναι καλα.μου ειπε κ ο γιατρος μου πως τοσα χρονια δεν του χει τυχει ποτε να βγουν καλα τα πρωτα κ ασχημα τα δευτερα.

Οποτε σημερα εχω ξυπνησει πιο ηρεμη ψυχολογικα.ελπιζω να μην εχω αλλα σκαμπανευασματα!

Καλά αποτελέσματα να έχεις κοπελα μου!! Καλά σου είπε ο γιατρός σου, είναι σπάνιο να συμβεί αυτό γιατί τα πρώτα είναι τα συχνά! Τώρα λογικά θα τα έχεις και τα τελικά μέχρι τέλος της εβδομάδας 5-7 εργάσιμες κάνουν απλά καθυστέρησαν να βάλουν το δείγμα λόγω Πάσχα αν θυμάμαι καλά.. Εύχομαι να βγουν πολύ πολύ σύντομα και να ηρεμήσεις κοριτσάκι μου εντελώς, να αρχίσουν επιτέλους τα όμορφα!!! :-D

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Emilly800 είπε:

Συμμαθήτριά μες στα όρια δεν είναι;;;;πήρες τον γιατρό τηλέφωνο;τον γυναικολόγο;;

Εγώ Πέμπτη θα πάω να τον μετρήσω και εύχομαι να μην μειώθηκε κ άλλο..εννοείται κ σχετικά κοντός να είναι άπαξ κ είναι σταθερός μια χαρά θα πάει...εσένα τι περιορισμούς σου έβαλε ο γιατρός;;;ςδεν το συζητώ για σ,,,ξ εγώ είμαι Χ,,σμενη επάνω μου...αλλά σου είπε πολύ ξεκούραση;;

Του τις έστειλα αλλά δεν μίλησα ακόμα μαζί του. Το. 60 και το 120 είναι ελαφρώς τσιμπημένα...Ο ενδοκρινολόγος μου είπε να πάω μια από αυτές τις μέρες.

1 ώρα πρίν, Φραουλίνο είπε:

Τι έγινε κορίτσι μου βγήκαν τα αποτελέσματα σου;; 

 

Ααχ κορίτσια και εγώ μετά από όσα έχουμε περάσει μου φαίνεται σαν όνειρο να πάρω την κόρη μου αγκαλιά, σχεδόν δεν το πιστεύω ότι κάνουμε ετοιμασίες και σε τρεις μήνες θα είναι μαζί μας.. Σκέφτομαι συνέχεια τη στιγμή εκείνη και μου φαίνεται σαν ψέμα λέω όντως θα συμβεί;;  Ανυπομονώ τόσο πολύ!! ❤️

Σοφακι μου δεν νομίζω να έγινε λάθος γλυκόζη ήπιες στην καμπυλη δεν έφαγες φρυγανιτσα με τυράκι χαμηλών λιπαρών..:P Είναι το επιθυμητό και το φυσιολογικό κάνοντας διατροφή να είναι καλές οι μετρήσεις σου!! Στις περισσότερες γυναίκες στρώνει πολύ γρήγορα αμέσως μόλις ξεκινήσουν διατροφή.. Μπορεί να δεις ότι ίσως δεν χρειάζεται να είσαι πάρα πολύ αυστηρή και ότι μπορείς να κάνεις και μια ατασθαλια χωρίς κόστος, μακάρι για να ξεδινεις που και που!

Στην καμπυλη όμως ανά μία ώρα δεν σε μετρούσαν; Αυτό με τις δύο ώρες να σου πω δεν το έχω ξανά ακούσει αλλά για να το λέει ο ενδοκρινολος σίγουρα ξέρει καλύτερα.. Εμένα πχ στο δυωρο όταν μετρούσα καμια φορά ήταν πάντα οκ το ζάχαρο ενώ είχα θέμα.. 

Φωτεινή μου σου έχω απαντήσει και με pm δεν ξέρω αν το έχεις δει.. Πήγες ενδοκρινολογο τα είπατε;; 

Ααα τώρα είδα την απάντηση! Είναι λιγάκι πάνω από το όριο οι δύο τελευταίες όντως αλλά όχι κάτι τρομερό.. Όπως και να χει εννοείται να δεις ενδοκρινολογο να σου πει. Το νηστείας τέλειο πάντως!! :)

Καλά αποτελέσματα να έχεις κοπελα μου!! Καλά σου είπε ο γιατρός σου, είναι σπάνιο να συμβεί αυτό γιατί τα πρώτα είναι τα συχνά! Τώρα λογικά θα τα έχεις και τα τελικά μέχρι τέλος της εβδομάδας 5-7 εργάσιμες κάνουν απλά καθυστέρησαν να βάλουν το δείγμα λόγω Πάσχα αν θυμάμαι καλά.. Εύχομαι να βγουν πολύ πολύ σύντομα και να ηρεμήσεις κοριτσάκι μου εντελώς, να αρχίσουν επιτέλους τα όμορφα!!! :-D

Ναι ακριβώς, ξέρω 'γώ σίγουρα θα πρέπει να κάνω ειδική διατροφή..καλά να πάθω με τόσα γλυκά που τρώω...

  • Χαχα 1

gcglp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Φραουλίνο είπε:

Τι έγινε κορίτσι μου βγήκαν τα αποτελέσματα σου;; 

 

Ααχ κορίτσια και εγώ μετά από όσα έχουμε περάσει μου φαίνεται σαν όνειρο να πάρω την κόρη μου αγκαλιά, σχεδόν δεν το πιστεύω ότι κάνουμε ετοιμασίες και σε τρεις μήνες θα είναι μαζί μας.. Σκέφτομαι συνέχεια τη στιγμή εκείνη και μου φαίνεται σαν ψέμα λέω όντως θα συμβεί;;  Ανυπομονώ τόσο πολύ!! ❤️

Σοφακι μου δεν νομίζω να έγινε λάθος γλυκόζη ήπιες στην καμπυλη δεν έφαγες φρυγανιτσα με τυράκι χαμηλών λιπαρών..:P Είναι το επιθυμητό και το φυσιολογικό κάνοντας διατροφή να είναι καλές οι μετρήσεις σου!! Στις περισσότερες γυναίκες στρώνει πολύ γρήγορα αμέσως μόλις ξεκινήσουν διατροφή.. Μπορεί να δεις ότι ίσως δεν χρειάζεται να είσαι πάρα πολύ αυστηρή και ότι μπορείς να κάνεις και μια ατασθαλια χωρίς κόστος, μακάρι για να ξεδινεις που και που!

Στην καμπυλη όμως ανά μία ώρα δεν σε μετρούσαν; Αυτό με τις δύο ώρες να σου πω δεν το έχω ξανά ακούσει αλλά για να το λέει ο ενδοκρινολος σίγουρα ξέρει καλύτερα.. Εμένα πχ στο δυωρο όταν μετρούσα καμια φορά ήταν πάντα οκ το ζάχαρο ενώ είχα θέμα.. 

Φωτεινή μου σου έχω απαντήσει και με pm δεν ξέρω αν το έχεις δει.. Πήγες ενδοκρινολογο τα είπατε;; 

Ααα τώρα είδα την απάντηση! Είναι λιγάκι πάνω από το όριο οι δύο τελευταίες όντως αλλά όχι κάτι τρομερό.. Όπως και να χει εννοείται να δεις ενδοκρινολογο να σου πει. Το νηστείας τέλειο πάντως!! :)

Καλά αποτελέσματα να έχεις κοπελα μου!! Καλά σου είπε ο γιατρός σου, είναι σπάνιο να συμβεί αυτό γιατί τα πρώτα είναι τα συχνά! Τώρα λογικά θα τα έχεις και τα τελικά μέχρι τέλος της εβδομάδας 5-7 εργάσιμες κάνουν απλά καθυστέρησαν να βάλουν το δείγμα λόγω Πάσχα αν θυμάμαι καλά.. Εύχομαι να βγουν πολύ πολύ σύντομα και να ηρεμήσεις κοριτσάκι μου εντελώς, να αρχίσουν επιτέλους τα όμορφα!!! :-D

Στην καμπύλη ναι ανα μια ωρα με μετρουσαν αλλα το προβλημα μου εμενα ηταν η δευτερη ωρα.. Η νηστειας ηταν 70, σε μια ωρα 186 αν θυμαμαι καλα και μετα στην 2η ωρα 191..που κανονικα επρεπε να ειχε πεσει.. Μηπως για αυτο μου λεει στο δίωρο να κοιταω?  Να συμπληρώσω οτι και εχθες το βραδυ ηταν πολυ χαμηλο ηταν 94 και μετα μου λεει ο αντρας μου αντε φαε ενα κομματι πιτσα δεν θα πάθεις κατι και εφαγα δυο τελικα και ενιωθα οτι σκοτωνα το μβρο μου και καθομουν ξύπνια ως τις 12μιση το βραδυ για να μετρηθω να δω αν ψηλωσε και ηταν στο 100..οποτε δεν με πειραξε η πιτσα.. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Liakada είπε:

Του τις έστειλα αλλά δεν μίλησα ακόμα μαζί του. Το. 60 και το 120 είναι ελαφρώς τσιμπημένα...Ο ενδοκρινολόγος μου είπε να πάω μια από αυτές τις μέρες.

Ναι ακριβώς, ξέρω 'γώ σίγουρα θα πρέπει να κάνω ειδική διατροφή..καλά να πάθω με τόσα γλυκά που τρώω...

Τα τρωγες δεν τα τρωγες κορίτσι μου το ζάχαρο θα ανέβαινε δεν έχει να κάνει.. Τουλάχιστον μέχρι τώρα απολαυσες τις γλυκαρες σου!! :P

Κοίτα τη ζάχαρη θα σου την κόψει σίγουρα αλλά λογικά θα σου πει να κάνεις μετρήσεις και να βλέπεις τι σε ανεβάζει οπότε να προσαρμόσεις τη διατροφή σου. Μπορεί να δεις όμως ότι τρώγοντας φυσιολογικά δεν ανεβαίνει οπότε να μη χρειαστεί να έχεις μεγάλες στερήσεις.. Το εύχομαι δηλαδή είναι και θέμα γιατρού! 

πρίν από 5 λεπτά , Sofiamar93 είπε:

Στην καμπύλη ναι ανα μια ωρα με μετρουσαν αλλα το προβλημα μου εμενα ηταν η δευτερη ωρα.. Η νηστειας ηταν 70, σε μια ωρα 186 αν θυμαμαι καλα και μετα στην 2η ωρα 191..που κανονικα επρεπε να ειχε πεσει.. Μηπως για αυτο μου λεει στο δίωρο να κοιταω?  Να συμπληρώσω οτι και εχθες το βραδυ ηταν πολυ χαμηλο ηταν 94 και μετα μου λεει ο αντρας μου αντε φαε ενα κομματι πιτσα δεν θα πάθεις κατι και εφαγα δυο τελικα και ενιωθα οτι σκοτωνα το μβρο μου και καθομουν ξύπνια ως τις 12μιση το βραδυ για να μετρηθω να δω αν ψηλωσε και ηταν στο 100..οποτε δεν με πειραξε η πιτσα.. 

Α ναι μάλλον γι'αυτό βρε! Πέρασε δλδ η μία ώρα και αυτό συνέχισε να ανεβαίνει το σκασμένο :evil: κατάλαβα.. Γενικά να ξέρεις ότι αν είσαι σε μια σωστή διατροφή το να φας μια φορά τυχαία κάτι, λογικά πάντα, δεν θα σε πειράξει.

Εγώ αυτό που έχω παρατηρήσει σε μένα είναι ότι μπορεί να φάω κάτι το βράδυ που κανονικά δεν πρέπει και να είναι τέλειο το ζάχαρο μου αλλά την άλλη μέρα να τσιμπαει το νηστείας μου δηλαδή αντί για 80-85 που το διατηρώ να δω 93 ξέρω γω.. Το θέμα είναι ότι ο κάθε οργανισμός λειτουργεί διαφορετικά και πρέπει να ανακαλύπτουμε στην κάθε μία τι επηρεάζει και τι οχι. Εμένα πχ το ρύζι όσο και να φάω δεν με ανεβάζει, ούτε η πίτσα.. Αν φάω όμως κάτι με σως τύπου μπέργκερ ή κάτι τηγανιτό εκτοξεύεται! Όλα είναι θέμα παρατήρησης. 

Α και κάτι τελευταίο! Όταν τρως κάτι πιο απαγορευμένο να σηκώνεσαι και να κάνεις κάτι για λίγη ώρα να μην είσαι ακίνητη.. Πχ εγώ αν κάνω καμιά δουλίτσα στο σπίτι για κανένα 10λεπτο ή πάω μια μικρή βόλτα το σκύλο δεν ανεβαίνει καθόλου ότι και να έχω φάει! Οπότε αντί να κάθεσαι και να στεναχωριέσαι με το τι κακό έκανες σήκω και βάλε κανένα πλυντηριακι η κάνε λίγο καθαριότητα και τσουπ θα πέσει το ζαχαρακι.. 

Εγώ γελάω γιατί όποτε με βλέπει ο άντρας μου να παίρνω τα ρούχα από το πλυντήριο για να τα απλώσω μου λέει, κάτι έφαγες εσύ τώρα και θέλεις να πέσει το ζάχαρο ε; χάχαχαχα Μόνο αυτός απλώνει ρούχα στο σπίτι οπότε σου λέει κάτι έπαθε πάλι αυτή!! :lol: 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...