Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 hours ago, Maroxmarox said:

      Για καλύτερα ωάρια ,αύξηση πιθανοτήτων ,πόση coq10 είναι ασφαλής να παίρνουμε; Επίσης τι άλλες βιταμίνες προτείνεται να πάρω; Βιτ Ε; Κάνει τίποτα;

      Εμένα η γιατρός μου έδωσε τρία χάπια ημερησίως δηλαδή 600mg σύνολο φολικο οξυ και βιταμίνη d στην οποια παρουσίασα ανεπάρκεια μ έδωσε 4000 αρχικά κ μετά 2.000… βοήθησε η όχι δεν το γνωρίζω ακόμα κοπελα Μου … πάντως  η coq10 με πάχυνε ρε γαμωτο …

Μανούλες Αυγούστου 2021


Maria92

Recommended Posts

4 ώρες πρίν, Sofiamar93 είπε:

Και εχθες που με μετρησε ο ενδοκρινολογος το αιμα μου παντως ηταν 67..και με ρωτησε ποση ωρα πριν ειχα να φαω και του ειπα σχεδον 3 ωρες πριν.. 2μιση ωρες πανω κατω.. Και μου λεει θα παθεις υπογλυκαιμια μολις φυγεις φαε μου ειπε.. Οποτε δεν καταλαβαινω.. Εχω μπερδευτει.. Πως γινεται απο την μια πολυ χαμηλο και απο την αλλη οταν ηπια εκεινη την γλυκοζη να αυξηθηκε τοσο πολυ? Θα πειρμενω ως την δευτερα που θα παρω το μηχανηματακι και θα ξεκινησω.. Αν και εχει και ο πεθερος μου και μπορει να ξεκινησω και απο σημερα.. Παντως εγω απο σημερα ξεκινησα να προσεχω.. Ενταξει δεν ειναι τραγικα.. Απλα αλλαζεις καποιες συνηθειες..και ευτυχως απο πριν ημουν πολυ της σαλατας δηλαδη την ετρωγα ακομη και για κυριως γευμα οποτε μια χαρα ειμαι προς το παρον.. 

Σοφία μου ο διαβήτης κύησης σημαίνει αρρυθμιστο ζάχαρο, αυτό μπορεί να είναι είτε υπογλυκαιμιες είτε υπεργλυκαιμιες.. Σημασία έχει να το κρατάς μέσα στα σωστά όρια. Επίσης να θυμάσαι στα γεύματα σου παρόλο που βασίζονται στην πρωτεΐνη και τα λαχανικά να βάζεις πάντα μια πηγή υδατανθρακα μετρημένη.. Πχ ρύζι καστανό, ζυμαρικά ολικής, παξιμαδακια ολικής στη σαλάτα σου κλπ είναι απαραίτητα και για την ενέργεια σου και για την ανάπτυξη του μωρού αλλά κ για να μην κάνεις υπογλυκαιμίες. Φαντάζομαι θα στα είπε ο γιατρός αυτά απλά τα λέω και εγώ γιατί μου το τόνισε η δικιά μου και από κοντά.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Φραουλίνο είπε:

Σοφία μου ο διαβήτης κύησης σημαίνει αρρυθμιστο ζάχαρο, αυτό μπορεί να είναι είτε υπογλυκαιμιες είτε υπεργλυκαιμιες.. Σημασία έχει να το κρατάς μέσα στα σωστά όρια. Επίσης να θυμάσαι στα γεύματα σου παρόλο που βασίζονται στην πρωτεΐνη και τα λαχανικά να βάζεις πάντα μια πηγή υδατανθρακα μετρημένη.. Πχ ρύζι καστανό, ζυμαρικά ολικής, παξιμαδακια ολικής στη σαλάτα σου κλπ είναι απαραίτητα και για την ενέργεια σου και για την ανάπτυξη του μωρού αλλά κ για να μην κάνεις υπογλυκαιμίες. Φαντάζομαι θα στα είπε ο γιατρός αυτά απλά τα λέω και εγώ γιατί μου το τόνισε η δικιά μου και από κοντά.. 

Ναι ναι.. Μου το ειπε και το γραφει και το διαιτολογιο του μεσα.. Ας πουμε σημερα εφαγα μπιφτεκια μοσχαρισια που εφτιαξα με σαλατα και παξιμαδακια ολικης αλεσης.. Με κρατησε πολυ και το ιδιο με παραλλαγη θα φαω και για βραδυ γιατι ειμαι στα πεθερικα μου και δεν εφερα μαζι μου ρυζακι να μαγειρεψω.. Οποτε μια χαρα σημερα.. Ξεαγχωθηκα και μαζι σας αλλα και με τα οσα διαβασα στο ιντερνετ που ολες λενε οτι ξεπερνιεται υστερα..γιατι εμενα αυτο με αγχωσε εχθες νομιζω.. Οτι μηπως θα μου μεινει υστερα.. Αλλα ενταξει.. Και να μεινει που λεει ο λογος δνε ειναι κακο να εχουμε μια σωστη και ισορροπημένη διατροφη.. Καλο θα μας κανει.. Σωστα? 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Φραουλίνο είπε:

Φωτεινουλα μου κατάλαβα έχεις θέμα με τη βελόνα.. Την έχεις ρυθμίσει στο χαμηλότερο επίπεδο να δεις; Ξεκινα από το 2 και δες αν μπορείς να βγάλεις σταγόνα μη το κάνεις

Δοκίμασα αυτό που είπες και είναι όντως καλύτερα...εκει ακρη ακρη δεν νοιωθω και πολλά...έχω κουραστεί μωρέ..έκανα αμάν να τελειώσω τις ενέσεις της εξωσωματικης κ τηε πτογεστερόνης κ τώρα μας έτυχε αυτό...θα προσπαθήσω να σου στείλω σε προσωπικό μηνυμα τη διατροφη γτ ειναι επιλογων...

8 ώρες πρίν, xenia^^ είπε:

και επίσης αφού γεννήσεις πάλι θα σου είναι πολύ πιο εύκολη η επαναφορά.. παρτο αλλιώς κορίτσι μου.. είναι κρίμα να σε πάρει έτσι από κάτω.. λίγο έμεινε.. δεν είσαι μόνη σου σε όλο αυτό !!!!

Ευχαριστώ κορίτσι μου γοα τη συμπαράσταση...εν τω μεταξύ από άποψη εγκυμοσύνης εχω ενεργεια και ουτε με ενοχλει η κοιλια ουτε τπτ...εκτως απο κάποιες μερες ασχημες που παντα υπαρχουν...και λέω γτ ρε γμτ να συμβει τωρα αυτο;... ελπίζω να μου περάσει συντομα και να επανέλθω σε καλη ψυχολογια

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , Sofiamar93 είπε:

Ναι ναι.. Μου το ειπε και το γραφει και το διαιτολογιο του μεσα.. Ας πουμε σημερα εφαγα μπιφτεκια μοσχαρισια που εφτιαξα με σαλατα και παξιμαδακια ολικης αλεσης.. Με κρατησε πολυ και το ιδιο με παραλλαγη θα φαω και για βραδυ γιατι ειμαι στα πεθερικα μου και δεν εφερα μαζι μου ρυζακι να μαγειρεψω.. Οποτε μια χαρα σημερα.. Ξεαγχωθηκα και μαζι σας αλλα και με τα οσα διαβασα στο ιντερνετ που ολες λενε οτι ξεπερνιεται υστερα..γιατι εμενα αυτο με αγχωσε εχθες νομιζω.. Οτι μηπως θα μου μεινει υστερα.. Αλλα ενταξει.. Και να μεινει που λεει ο λογος δνε ειναι κακο να εχουμε μια σωστη και ισορροπημένη διατροφη.. Καλο θα μας κανει.. Σωστα? 

Ναι κορίτσι μου έτσι είναι αλλά δεν θα σου μείνει μετά μην ανησυχείς.. Είναι παθολογία της κύησης αυτό και συγκεκριμένα του πλακούντα, κάτι λένε που δεν θυμάμαι ακριβώς, εκκρίνει ο πλακούντας γλυκόζη και απορρυθμιζει το ζάχαρο κάτι τέτοιο. Όπως και να χει λένε με το που βγει ο πλακούντας από το σώμα ισορροπειται επί τόπου το ζαχαρο. Ίσως να μένει σε κάποιες λίγες γυναίκες που δεν το ανακαλύπτουν και δεν κάνουν τίποτα.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧ είπε:

@fotini* συγνώμη που πετάγομαι....παντως συγγενης μου έκανε διαβήτη κύησης και επέλεξε από μόνη της να μπει από την αρχή στην ινσουλίνη για να μην μπει στο τρυπακι της διατροφής και μια χαρά πήγαν όλα και γέννησε ένα γερό μωράκι που τώρα είναι 2ετων υγιέστατο!!! Μην ανχωνεσαι αν δεις και ζοριζεσαι υπάρχει λυση

Ευχαριστω κοριτσι μου...πάντως ο γυναικολογος μου δεν θελει την ινσουλινη..δν πηγα ακομα να μου πει αναλυτικα τη γνωμη του αλλα θελει να το παλεψω με διατροφη...οπως κ να χει αυτο που μετραει ειναι να πανε ολα καλα στο τελος!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, fotini* είπε:

Δοκίμασα αυτό που είπες και είναι όντως καλύτερα...εκει ακρη ακρη δεν νοιωθω και πολλά...έχω κουραστεί μωρέ..έκανα αμάν να τελειώσω τις ενέσεις της εξωσωματικης κ τηε πτογεστερόνης κ τώρα μας έτυχε αυτό...θα προσπαθήσω να σου στείλω σε προσωπικό μηνυμα τη διατροφη γτ ειναι επιλογων...

Ευχαριστώ κορίτσι μου γοα τη συμπαράσταση...εν τω μεταξύ από άποψη εγκυμοσύνης εχω ενεργεια και ουτε με ενοχλει η κοιλια ουτε τπτ...εκτως απο κάποιες μερες ασχημες που παντα υπαρχουν...και λέω γτ ρε γμτ να συμβει τωρα αυτο;... ελπίζω να μου περάσει συντομα και να επανέλθω σε καλη ψυχολογια

Κορίτσι μου μπορεί να συμβεί στην καθεμία μας και είναι πολύ συχνό. Προσπάθησε να μην σε παίρνει απο κάτω. Να σκεφτεσαι οτι ειναι κατι που ρυθμίζεται. Σίγουρα είναι δύσκολο να προσέχεις τι θα τρως, ειδικά την περίοδο της εγκυμοσύνης, αλλά να σκέφτεσαι ότι είναι για καλό, και πως εμεινε πολύ λίγο ακόμη. Εμένα στην 1η εγκυμοσύνη μου είχε κόψει το αλάτι για ενα μικρό διάστημα γιατί ανέβαζα πίεση και είχα τρελαθεί στην ιδέα να μην τρωω αλάτι , αλλά δεν γινόταν να μην τον ακούσω γιατί η πίεση στην εγκυμοσύνη είναι ασε.. Επίσης στην 1η εγκυμοσύνη εμένα με εβαζε προληπτικά να μετριέμαι για το ζαχαρο, γιατί το μωρό μεγάλωνε παραπάνω απο το κανονικό, αλλά ζαχαρο δεν είχα. Όπως και να έχει εσύ προσπάθησε να βλέπεις τα θετικά, και το τσίμπημα μια συνήθεια ειναι, πραγματικά. Εδώ έχεις περάσει πιο δύσκολες καταστάσεις. Για πες, ξεκίνησες ετοιμασίες ;;; :)

1 hour ago, Φραουλίνο είπε:

Ναι κορίτσι μου έτσι είναι αλλά δεν θα σου μείνει μετά μην ανησυχείς.. Είναι παθολογία της κύησης αυτό και συγκεκριμένα του πλακούντα, κάτι λένε που δεν θυμάμαι ακριβώς, εκκρίνει ο πλακούντας γλυκόζη και απορρυθμιζει το ζάχαρο κάτι τέτοιο. Όπως και να χει λένε με το που βγει ο πλακούντας από το σώμα ισορροπειται επί τόπου το ζαχαρο. Ίσως να μένει σε κάποιες λίγες γυναίκες που δεν το ανακαλύπτουν και δεν κάνουν τίποτα.. 

Ναι έτσι είναι. Εξαφανίζεται αμέσως! 

  • Μου αρέσει 1

aQhvp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, fotini* είπε:

Δοκίμασα αυτό που είπες και είναι όντως καλύτερα...εκει ακρη ακρη δεν νοιωθω και πολλά...έχω κουραστεί μωρέ..έκανα αμάν να τελειώσω τις ενέσεις της εξωσωματικης κ τηε πτογεστερόνης κ τώρα μας έτυχε αυτό...θα προσπαθήσω να σου στείλω σε προσωπικό μηνυμα τη διατροφη γτ ειναι επιλογων...

Ευχαριστώ κορίτσι μου γοα τη συμπαράσταση...εν τω μεταξύ από άποψη εγκυμοσύνης εχω ενεργεια και ουτε με ενοχλει η κοιλια ουτε τπτ...εκτως απο κάποιες μερες ασχημες που παντα υπαρχουν...και λέω γτ ρε γμτ να συμβει τωρα αυτο;... ελπίζω να μου περάσει συντομα και να επανέλθω σε καλη ψυχολογια

Φωτεινή μου μην σκας καθόλου...στην δεύτερη εγκυμοσύνη μου βγήκε τσιμπημενο το νηστείας κ πήγα να κάνω από την αρχή καμπύλη..έκλαιγα από φόβο για το τι θα περάσω...η καμπύλη βγήκε καλή αλλά το μωρό στην αυχενική είχε σοβαρό πρόβλημα κ έκανα διακοπή...τώρα μετά από άλλες δύο παλινδρομες είμαι σε προχωρημένη εγκυμοσύνη κ κάνω ενέσεις ηπαρινης μια εβδομάδα πριν την καθυστέρηση κιόλας...και λέω και ευχαριστώ τον Θεό και την λευκού ...δηλαδή αυτά δεν είναι τίποτα μπροστά στο να πάνε όλα καλά...ας ήταν το μωράκι μου γερό και τότε κ ας έκανα και ινσουλίνες...τώρα με μια σακούλα φάρμακα ξεκίνησα εγκυμοσύνη κορτιζόνη ηπαρίνη σαλοσπιρ ουτροτζεσταν.μην κλαις για πράγματα που απλά λύνονται..όλα καλά θα πάνε λίγο έμεινε.φανταδου λίγο ότι εγώ θα τρυπιεμαι με τις ηπαρινες και δύο μήνες αφού γεννήσω...μαύρη έγινα..

Κορίτσια πήρα τις πρώτες πάνες νούμερο ένα πενήντα κομμάτια..ίσως πάρω και ένα νούμερο δύο ..αυτά θα τα πάρω στο νοσοκομείο...δειλά δειλά ξεκινάω...και πολύ άργησα για τα δεδομένα μου...

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Emilly800 είπε:

Φωτεινή μου μην σκας καθόλου...στην δεύτερη εγκυμοσύνη μου βγήκε τσιμπημενο το νηστείας κ πήγα να κάνω από την αρχή καμπύλη..έκλαιγα από φόβο για το τι θα περάσω...η καμπύλη βγήκε καλή αλλά το μωρό στην αυχενική είχε σοβαρό πρόβλημα κ έκανα διακοπή...τώρα μετά από άλλες δύο παλινδρομες είμαι σε προχωρημένη εγκυμοσύνη κ κάνω ενέσεις ηπαρινης μια εβδομάδα πριν την καθυστέρηση κιόλας...και λέω και ευχαριστώ τον Θεό και την λευκού ...δηλαδή αυτά δεν είναι τίποτα μπροστά στο να πάνε όλα καλά...ας ήταν το μωράκι μου γερό και τότε κ ας έκανα και ινσουλίνες...τώρα με μια σακούλα φάρμακα ξεκίνησα εγκυμοσύνη κορτιζόνη ηπαρίνη σαλοσπιρ ουτροτζεσταν.μην κλαις για πράγματα που απλά λύνονται..όλα καλά θα πάνε λίγο έμεινε.φανταδου λίγο ότι εγώ θα τρυπιεμαι με τις ηπαρινες και δύο μήνες αφού γεννήσω...μαύρη έγινα..

Κορίτσια πήρα τις πρώτες πάνες νούμερο ένα πενήντα κομμάτια..ίσως πάρω και ένα νούμερο δύο ..αυτά θα τα πάρω στο νοσοκομείο...δειλά δειλά ξεκινάω...και πολύ άργησα για τα δεδομένα μου...

Αχ εμιλυ μου.. Μα το θεο σημερα μιλουσα με την νυφη μου και την ρωτουσα απο δικια της διπλη εμπειρια τι size pampers πρεπει να παρω και ποσα πακετα ωστε μολις βγουν προσφορα να τα παρω.. Και μου ειπε οτι ενα πακετο μεγαλο του 1 sizeειναι αρκετό γιατι πανε αμεσως στο 2 size επειτα.. Οποτε να παρω 2 size πολλα.. Εσεις τι λετε? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , Sofiamar93 είπε:

Αχ εμιλυ μου.. Μα το θεο σημερα μιλουσα με την νυφη μου και την ρωτουσα απο δικια της διπλη εμπειρια τι size pampers πρεπει να παρω και ποσα πακετα ωστε μολις βγουν προσφορα να τα παρω.. Και μου ειπε οτι ενα πακετο μεγαλο του 1 sizeειναι αρκετό γιατι πανε αμεσως στο 2 size επειτα.. Οποτε να παρω 2 size πολλα.. Εσεις τι λετε? 

Κι εγω ένα πήρα και σκέφτομαι να μην πάρω άλλο...να πάρω 2 και βλέπουμε...επίσης σκέφτηκα ότι μπορεί στην κλινική να δώσουν δείγματα κ κουπόνια οπότε κι εγώ δεν ξέρω τι να κάνω

2 ώρες πρίν, Emilly800 είπε:

όλα καλά θα πάνε λίγο έμεινε.φανταδου λίγο ότι εγώ θα τρυπιεμαι με τις ηπαρινες και δύο μήνες αφού γεννήσω...μαύρη έγινα

Ευχαριστώ κορίτσι...απλά πάνω που ξέχασα τις ενέσεις και τις εξετάσεις της εξωσωματικής ξύπνησε πάλιβο εφιάλτης...θέλω χρόνο να το χωνέψω...επίσης πρέπει πάλι να φτιάξω το πρόγραμμά μου γμτ γτ όλη μέρα πρέπει να μαγειρεύω κ να σκέφτομαι τι να φάω...ειμαι κ ελευθερος επαγγελματιας και δεν δικαιουμαι τπτ, ουτε λεφτα ουτε να κάτσω τπτ...πφφφφ

3 ώρες πρίν, Anneliz είπε:

Όπως και να έχει εσύ προσπάθησε να βλέπεις τα θετικά, και το τσίμπημα μια συνήθεια ειναι, πραγματικά. Εδώ έχεις περάσει πιο δύσκολες καταστάσεις. Για πες, ξεκίνησες ετοιμασίες ;;; 

Ευχαριστώ κορίτσι μου...λογικά θα ηρεμίσω...από Δευτέρα θα πάω κ στους γιατρούς κ βλέπουμε...

Έχω σχεδόν τα πάντα από ρουχαλάκια...καρότσι, πορτ μπεμπε, αυγο...κρεβατακι επίσης θα μου δώσουν και άδειασα προς το παρόν το δωμάτιο του μωρου...ήθελα να βάψω κ να ξεκινήσω πιο δυναμικά αλλά με φρέναραν όλα αυτά...τλκ και τίποτα να μην κάνω δεν έχει καμία σημασία, ας πάρω το μωρό στο σπίτι και θα κοιμάται πάνω μου που λέει ο λόγος...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, linaa είπε:

Den einai tipota einai apla sinitheia.  Diatrofi einai kreas ayga k xortarika den xreiazete na akoloutheis akribos ayto pou sou lene arkei na tros ayta pou epitrepontai k na metriesai an metriese syxna k anakalipseis ti sou tairiazei den tha sterise kiolas . An ta paratiseis tha mpeis stin insoylini k ayto einai xeirotero.  Episis prepei na ksereis oti auto den ginete gia plaka o diabitis kyhsis eythinete k gia endomitrio thanato den to kaneis diladi apo yperboli ton giatron.  

Μην ξαναγράψεις σε σχόλιό μου...είναι το λιγότερο που μπορώ να πω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


9 ώρες πρίν, Sofiamar93 είπε:

Αχ εμιλυ μου.. Μα το θεο σημερα μιλουσα με την νυφη μου και την ρωτουσα απο δικια της διπλη εμπειρια τι size pampers πρεπει να παρω και ποσα πακετα ωστε μολις βγουν προσφορα να τα παρω.. Και μου ειπε οτι ενα πακετο μεγαλο του 1 sizeειναι αρκετό γιατι πανε αμεσως στο 2 size επειτα.. Οποτε να παρω 2 size πολλα.. Εσεις τι λετε? 

Πάρε ένα Σοφάκι..είναι για 2-5 κιλά και μετά το νούμερο δύο είναι 3-6 αν θυμάμαι...δηλαδή τα μωράκια ούτως η άλλως εκεί γύρω στα 3 θα γεννηθούν όποτε και το 2 θα τα κάνει..εγώ τώρα θα πάρω άλλα τέσσερα νούμερο 2 κ έχει ο Θεός...βλέπω προσφορές τώρα.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Sofiamar93 είπε:

Αχ εμιλυ μου.. Μα το θεο σημερα μιλουσα με την νυφη μου και την ρωτουσα απο δικια της διπλη εμπειρια τι size pampers πρεπει να παρω και ποσα πακετα ωστε μολις βγουν προσφορα να τα παρω.. Και μου ειπε οτι ενα πακετο μεγαλο του 1 sizeειναι αρκετό γιατι πανε αμεσως στο 2 size επειτα.. Οποτε να παρω 2 size πολλα.. Εσεις τι λετε? 

Ναι συμφωνώ κι εγώ.. Παρε ενα για την αρχή και το πολυ πολύ εαν δεις ότι χρειάζεσαι και 2ο νούμερο 1 ε εντσξει θα στείλεις καποιον να πάρει ή θα παραγγείλεις. Δεν χρειάζεται να στοκαρεις πολλά νούμερο 1 γτ όντως πανε γρήγορα στο επόμενο νούμερο και δεν ξέρεις και πόσο θα γεννηθεί το μωρό. 

  • Ευχαριστώ 1

aQhvp2.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, fotini* είπε:

Μην ξαναγράψεις σε σχόλιό μου...είναι το λιγότερο που μπορώ να πω...

καταρχας δεv ξαvαεγραψα ετσι κ αλλιως εvα σχολιο σου εκαvα vα ακους τοv γιατρο σου γιατι ελεγες οτι τα θεωρεις υπερβολη τις μετρησεις κ δεv ειvαι εφικτες  κ σκεφτεσε vα σταματησεις..... αv δεv γvωριζεις τους κιvδυvους κ πιστευεις οτι τρομοκρατησε επειδη σου λεvε vα ακους τοv γιατρο σου μπορεις απλα vα μηv απαvτησεις κ vα καvεις αυτο που θελεις. επισης μπορεις vα μηv γραφεις σε εvα δημοσιο φορουμ αv θες vα πεις κατι παραπαvω οταv δεv σου αρεσουv οι απαvτησεις . 

Κ παρακαλω θελω vα ακουσω τι παραπαvω απαvτας σε αυτους που σου λεvε vα ακους τοv γιατρο σου κ οτι δεv ειvαι υπερβολες αυτα που σου λεει ... 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια πάντως σχετικά με τις πάνες έχει site και φαρμακεία που τα έχουν μονίμως σε προσφορά οπότε ας μην πελαγώσουμε και γι αυτο μωρέ...από μάρκα ποια σκεφτεστε;.. εγώ για αρχή λέω pampers που έχουν και την γραμμή ένδειξης και μετά θα δοκιμάσω άλλα...στα νέα της ημέρας το ζάχαρο νηστείας 126...πφφφφ...πες μου βρε @Φραουλίνο ποσός καιρός διατροφής χρειάζεται για να δείξει που βαδίζουμε;

πρίν από 3 λεπτά , linaa είπε:

καταρχας δεv ξαvαεγραψα ετσι κ αλλιως εvα σχολιο σου εκαvα vα ακους τοv γιατρο σου γιατι ελεγες οτι τα θεωρεις υπερβολη τις μετρησεις κ δεv ειvαι εφικτες  κ σκεφτεσε vα σταματησεις..... αv δεv γvωριζεις τους κιvδυvους κ πιστευεις οτι τρομοκρατησε επειδη σου λεvε vα ακους τοv γιατρο σου μπορεις απλα vα μηv απαvτησεις κ vα καvεις αυτο που θελεις. επισης μπορεις vα μηv γραφεις σε εvα δημοσιο φορουμ αv θες vα πεις κατι παραπαvω οταv δεv σου αρεσουv οι απαvτησεις . 

Κ παρακαλω θελω vα ακουσω τι παραπαvω απαvτας σε αυτους που σου λεvε vα ακους τοv γιατρο σου κ οτι δεv ειvαι υπερβολες αυτα που σου λεει ... 

Αυτό είναι ένα φόρουμ για να συμπαραστεκόμαστε η μία στην άλλη και όχι να προσθέτουμε έξτρα άγχοι όπως είναι ο ενδομήτριος θάνατος που ανέφερες.... ούτε να δίνουμε ιατρικές οδηγίες ειδικά αν δεν μας ζητηθούν...σου είπα πολύ απλά ότι δεν θέλω να ξανασχολιάσεις σε μένα...μπορεί να είναι δημόσιο αλλά απευθύνομαι στην ομάδα μου και όχι σε κακοπροαίρετους που θέλουν να περάσουν την ώρα τους με τον πόνο του άλλου

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , fotini* είπε:

Κοριτσακια πάντως σχετικά με τις πάνες έχει site και φαρμακεία που τα έχουν μονίμως σε προσφορά οπότε ας μην πελαγώσουμε και γι αυτο μωρέ...από μάρκα ποια σκεφτεστε;.. εγώ για αρχή λέω pampers που έχουν και την γραμμή ένδειξης και μετά θα δοκιμάσω άλλα...στα νέα της ημέρας το ζάχαρο νηστείας 126...πφφφφ...πες μου βρε @Φραουλίνο ποσός καιρός διατροφής χρειάζεται για να δείξει που βαδίζουμε;

Αυτό είναι ένα φόρουμ για να συμπαραστεκόμαστε η μία στην άλλη και όχι να προσθέτουμε έξτρα άγχοι όπως είναι ο ενδομήτριος θάνατος που ανέφερες.... ούτε να δίνουμε ιατρικές οδηγίες ειδικά αν δεν μας ζητηθούν...σου είπα πολύ απλά ότι δεν θέλω να ξανασχολιάσεις σε μένα...μπορεί να είναι δημόσιο αλλά απευθύνομαι στην ομάδα μου και όχι σε κακοπροαίρετους που θέλουν να περάσουν την ώρα τους με τον πόνο του άλλου

ειvαι εvα φορουμ που οταv ο αλλος λεει κατι που θα μπορουσε vα του καvει κακο οπως οτι ειvαι υπερβολικα αυτα που λεvε οι γιατροι κ δεv θελω vα μετριεμε μπορεις vα του πεις τς συvεπειες του vα μηv ακουει τοv γιατρο του. vα συμπαραστεκεσε λεγοvτας στοv αλλο οτι δεv πειραζει καvε του κεφαλιου σου ?  Τις συvεπειες του διαβητη μπορεις vα τις διαβασεις παvτου κ vα στις πει κ ο γιατρος σου αυτο σε σοκαρε???  Ουτε ιατρικες συμβουλες σου εδωσα σου ειπα απλως οτι ειvαι θεμα συvηθειας κ πρεπει vα μετριεσε οπως σου ειπε ο γιατρος σου κ οτι οσο μετριεσαι κ ολα βγαιvουv οκ οπως σο λεει ο γιατρος σου δεv εχεις προβλημα .

Δεv ειπες απλα μηv ξαvαγραψεις σε σχολιο ειπες ειvαι το λιγοτερο που μπορω vα πω οταv δεv σου ξαvαεγραψα τιποτα απολυτως κ δεv ειχα κ σκοπο vα σου ξαvαγραψω επιτεθηκες απλα σε εvα σχολιο που σου ελεγε προσεχε κ ακου τοv γιατρο σου μετα απο ωρες κουλο δεv ειvαι ..?? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...